לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2018, 10:20
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
דיווח בסעודיה: "ישראל הסכימה למכור לנו כיפת ברזל"

יש מי שהביאו רסיסי מידע אודות מערכת היחסים האינטימית שבין ישראל לסעודיה בהקשר האירני
במיוחד אבל לא רק, גם מעל גבי זירה זו, ויש מי שהרימו גבה ונרתעו.

מדובר למעשה במערכת יחסים של שותפות אסטרטגית, שלימים אין ספק כי תוביל להרבה
יותר גם ברמה הכלכלית ומעבר לה.

כרגע חם מהתנור, מישהו צייץ אז זה כבר יצא בחוץ:
דיווח בסעודיה: "ישראל הסכימה למכור לנו כיפת ברזל".
לפי עיתון סעודי, ההסכמה התקבלה לאחר התערבות אמריקנית ותוך הבטחה שהעסקה לא תפגע
בביטחון ישראל: "הסוללה הראשונה תגיע בדצמבר לסעודיה".
האם המדינה הראשונה שתקבל את מערכת ההגנה כיפת ברזל היא מדינה ערבית? בסעודיה דווח כי
בישראל הסכימו למכור לריאד את מערכת ההגנה האווירית המתקדמת. לפי העיתון "אל חליג'", גורם
דיפלומטי בכיר מסר כי "במסגרת התפתחות היחסים בין ישראל וסעודיה, סעודיה ביקשה לקנות מישראל
סוללות כיפת ברזל".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5349226,00.html

אני מציע מעל בימה זו לאיראן ושות', להבין טוב טוב את המשמעויות של סעודיה וישראל כבנות ברית
אסטרטגיות בהקשר הגרעין האירני, בכל הנוגע לשיתוף כח צבאי בעת פעולת תקיפה נרחבת על אדמת
איראן ותשתיותיה, לרבות מה שהדבר מקנה לחיל האויר הישראלי אשר ישתמש ויעזר בבסיסי תעופה
סעודיים לטובת הרחבת כר הפעולה והטווחים.

אני מציע לאיראן עוד משהו, לשקול היטב מה יקרה כאשר אל סעודיה וישראל מצטרפת מצריים, משהו
שלא בטוח הם ערים אליו אך היחסים האסטרטגיים בין ישראל למצרים חמים במיוחד כמו גם הבטן
המצרית שחמה על האירנים לא פחות.
לא על הכל מדברים בפומבי, בעיקר בשל כך שהארצות הערביות עדיין מבקשות לשמור על היחסים
באופן אינטימי (שלא יראה פומבית). אך לא רחוק הזמן שלא ניתן יהיה לעצור זאת עוד.

ישראל מחזיקה בשיתוף פעולה אזורי נרחב יותר ממה שהעין מהרחוב מודעת לו. מעולם לא היה
מעמדה האזורי של ישראל חזק כמו היום, כמעצמה שמחברת מספר ארצות ערב גדולות וחשובות יחדיו
(חלקן הוזכרו עתה, גם ירדן בתמונה, ויש עוד כמה...)
הכל לכדי ברית צבאית אזורית שנרקמת ונבנת לה מיום ליום, כנגד כל גורמי הטרור והרשע אשר מנסים
רק להרוס ולחרב לכל היתר, את החיים השלווים והבריאים.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 13-09-2018 בשעה 10:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2018, 12:54
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. מעשית, מה מצריים מוסיפה..."

1. מעשית - לסעודיה יש צבא קטן, יקר, ולא אפקטיבי, שלא מתאים לתפיסת שטחים נרחבים.
למצריים יש צבא יבשה גדול וחזק יחסית,
שיכול לסייע לסעודים מאוד בתימן(והיה תקדים), וגם במערכה מזרחית.

2. זה לא היה ממש נכון אז, כשהיה ברור שמדובר במצב זמני שמצרים תתחמש ותיתן לו מענה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני לא חושש מאירן, אלא מקריסה פנימית של סעודיה, מצריים וירדן- כפי שקרה בסוריה. ברמה כזו, מכירה של כיפת ברזל לסעודיה אינה משמעותית.

אגב,לא ברורה לי מטרתה- אולי להגנה על אתרים בקרבת הגבול עם תימן?

3. קריסה כזו אכן יכולה להיות אסון - אבל היא תנבע מתסיסה פנימית (מה שככל הידוע אין בסעודיה)
פריסת הצבא המצרי הזול הייתה יכולה כנראה לדכא מרידה כפי שהייתה בסוריה, ללא יצירת בור תקציבי עצום.

כיפת ברזל יכולה לשמש להגנת העורף,
בעיקר באזור תימן (ממנה נורו טילים לעבר סעודיה) - אבל גם בצפון-מזרח (סעודיה חוששת מאוד מהצטרפות שכנותיה לאיראן).
ישן 29-09-2018, 14:29
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
המלצה ישראל => ארה"ב (סעודיה)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "דיווח בסעודיה: "ישראל הסכימה למכור לנו כיפת ברזל""

האם מערכת כיפת ברזל תגיע לארה"ב בשנה הבאה?
Sep 29, 2018
ייתכן כי בשנה הקרובה, לראשונה, תתבצע עסקת יצוא ראשונה של מערכת כיפת ברזל עם צבא היבשה של ארה"ב.

ראשית התנצלות על הבאת מאמר בעל כותרת עם סימן שאלה. כותרת שכזו הוא נוהג פסול שלכאורה מסיר כל אחריות על תוכן המאמר! היות והציתות מאתר די אמין, הנה הקישור...

לגופו של ענין: יתכן והמכירת לארצות הברית, היא כיסוי להספקה לסעודיה? משרד הבטחון "יצא נקי", האמריקאים יחתכו את הקופון שמגיע להם בן כה וכו... וכל הצדדים יצאו מסופקים.

ישן 06-10-2018, 15:41
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[size=3]לדעתי היה הגיוני יותר..."

אכן החשש החמור יותר הוא הסקדים, אך מי לידנו יתקע שאין גם מריעים בישין בעלי טווח קצר יותר ...
ואם בסקאד עסקינן: אכן ששרביט קסמים אמור(!) להיות הפתרון, מה גם ששרביט קסמים יכול להיירות ממשגר פטריוט!
לא מצריך קנייה ישירה מישראל, אך עם בקרת אש שונה. אינני יודע מה המשמעות המבצעית...

רייתיאון קיבלה הזמנה לייצור פטריוט עבור פולין עמי רוחקס דומבה | 27/09/2018

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מדובר בשלב ראשון של העסקה שכוללת גם שלב שני, אשר אם יאושר, פולין תרכוש מיירטי שרביט קסמים תחת המותג SkyCeptor של רייתיאון.

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 06-10-2018 בשעה 15:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:12

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר