לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2018, 15:58
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה שבתמונה לא ממש תואם לציוד של חייל צה"ל אלא אולי יותר חייל בריטי...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Verner שמתחילה ב "הנה ..."

הביונטים שהיו בשימוש צה"ל (ולא בכמות גדולה) היו ביונטים לרובה הצ'כי ("מאוזר), חלק מהם יוצרו בארץ וכונו "כידון היוצר 1א' " או לחליפין, כידון לרובה האנפילד (שבשלב מאוחר יותר השימוש בהם הועבר ליחידות משמר הגבול).
הנשק האישי היה מסוגים שונים החל מתת מקלע "סטן" , רובים מדגם אנפילד ומאוזר, ואפילו תתי מקלע מדגם תומפסון ונוספים...
הדיסקיות שנופקו לחיילי צה"ל במלחמת השחרור היו עגולות ולא כמו שבתמונה, הקסדות היו מהדגם הבריטי אך גם נופקו כובעים מיוחדים שנתרמו על ידי יהודי ארה"ב, כובעים אלה כונו "היטלמעאכר"...
מה בדיוק אתה מחפש?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2018, 18:33
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "פטור בלי שאלות לא תצא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
פטור בלי שאלות לא תצא....

לצערי כבר אין את מי לשאול...
מעט על אבא (נפטר לפני 15 שנים), ציטוט מדברים שסיפר לי וקראתי בהספד בהלווייה:
"אבא נולד ב1922. הוא היה בן 17 כשהחלה מלחמת העולם השנייה. משפחתו הועברה לאושוויץ ורק הוא ושתי אחיותיו, זיסל ואסתר, שהופנו למחנות עבודה, שרדו.
עם התקרבות הרוסים אבא היה בין משתתפי צעדת המוות כשהוא שוקל 38 ק"ג, למרות זאת הצליח לברוח אם כי נורה ונפצע בידו.
הוא טופל ונותח ע"י הרוסים עד שהם הבינו שהוא אינו רוסי אלא יהודי ואז זנחו אותו ("זרקו אותי חזרה לרחוב"). הוא התגלגל במקומות שונים באירופה עד שעלה ב 1947 על אוניית מעפילים. נתפס והועבר לקפריסין, שם שהה כשנה במהלכה הוכשר ע"י הפלמ"ח ללחימה הצפויה בארץ.
בפברואר 48 הגיע סוף סוף לארץ ומיד נשלח להשתתף בקרבות הקשים בלטרון ובקסטל. היה מאלה שנלחמו והרגו את עבד-אל-קאדר אל חוסייני - מנהיג הכנופיות הערביות ובכך גם הביאו לתפנית בלחימה על ירושלים. נפצע בקרבות לטרון ולכן הועבר ל"מנוחה" בהגנה על סדום הנצורה ושם הכיר את אמא".
זכור לי שהוא אמר שהיה מקלען.
כך נראו הורי בתקופה שהכירו (מדי א' של פעם):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 11-11-2018 בשעה 18:44.
ישן 11-11-2018, 20:25
  Verner Verner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.14
תודה רבה על סיפור מואד מרגש....
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=קגנס]פטור בלי שאלות לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yaari
לצערי כבר אין את מי לשאול...
מעט על אבא (נפטר לפני 15 שנים), ציטוט מדברים שסיפר לי וקראתי בהספד בהלווייה:
"אבא נולד ב1922. הוא היה בן 17 כשהחלה מלחמת העולם השנייה. משפחתו הועברה לאושוויץ ורק הוא ושתי אחיותיו, זיסל ואסתר, שהופנו למחנות עבודה, שרדו.
עם התקרבות הרוסים אבא היה בין משתתפי צעדת המוות כשהוא שוקל 38 ק"ג, למרות זאת הצליח לברוח אם כי נורה ונפצע בידו.
הוא טופל ונותח ע"י הרוסים עד שהם הבינו שהוא אינו רוסי אלא יהודי ואז זנחו אותו ("זרקו אותי חזרה לרחוב"). הוא התגלגל במקומות שונים באירופה עד שעלה ב 1947 על אוניית מעפילים. נתפס והועבר לקפריסין, שם שהה כשנה במהלכה הוכשר ע"י הפלמ"ח ללחימה הצפויה בארץ.
בפברואר 48 הגיע סוף סוף לארץ ומיד נשלח להשתתף בקרבות הקשים בלטרון ובקסטל. היה מאלה שנלחמו והרגו את עבד-אל-קאדר אל חוסייני - מנהיג הכנופיות הערביות ובכך גם הביאו לתפנית בלחימה על ירושלים. נפצע בקרבות לטרון ולכן הועבר ל"מנוחה" בהגנה על סדום הנצורה ושם הכיר את אמא".
זכור לי שהוא אמר שהיה מקלען.
כך נראו הורי בתקופה שהכירו (מדי א' של פעם):

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר