לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2019, 10:40
  OlivStone OlivStone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.18
רובה סער כרמל מתוצרת IWI

https://www.thefirearmblog.com/blog.../07/iwi-carmel/

"כרמל" - רוס"ר חדש תוצרת IWI נחשף בתערוכת LAAD 2019 בריו דה ז'נירו. מדובר ברוס"ר בקליבר 5.56 בתצורה סטנדרטית, מה שמאפשר אמבידקסטריאליות מלאה (בניגוד לתבור) , קנה "צף" והכי חשוב - הרבה הרבה פולימר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מספר תהיות:

1) מכיוון שנחשף בחו"ל ומכיוון שהסבירות שצה"ל צריך להצטייד שוב ברובה חדש היא אפסית, מובן שמדובר במוצר לשווקים בחו"ל. עם זאת יהיה מעניין לראות אם יש עניין ביחידות עילית (גם של המשטרה) ברוס"ר כזה

2) בשוק האזרחי האמריקאי, התבור נחשב כרובה יקר אך "לא מדויק" בסטנדרטים שלהם, כביכול הם שמים דגש ענק על דיוק והתבור הוא 3-4 moa ביום טוב. החזרה לתצורה סטנדרטית בשילוב קנה צף מראה לדעתי ניסיון "לכפר" על החסרונות של התבור והסטיגמה שנוצרה מכך ל-iwi כיצרנית לרובים לא מדוייקים.

3) בניגוד לתבור שכן ניתן להגיד שהיה חדשני בתחום הבולפאפ ועל כן זכה להצלחה הן בצבאות וארגונים זרים והן בשוק האזרחי בארה"ב, הכרמל נראה כמוצר שמנסה להדביק את הקצב בשוק גדוש אלטרנטיבות קיימות: arx, fn scar וכו'. מה הציפיות של IWI מול תחרות מאתגרת כזו?

נערך לאחרונה ע"י OlivStone בתאריך 08-04-2019 בשעה 10:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2019, 05:06
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "בגדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
כשהקנה מחובר לנשק רק באיזור בית הבליעה.
חוץ מאיזור החיבור ההכרכי הנ"ל הקנה לא נוגע\מחובר לשום דבר אחר (מתפסים, דורגלים וכו')

עד כמה שאני זוכר כשאתה יורה הקנה קופץ ועוברת בו מין תנועת גל, כשיש כמה נקודות מגע בקנה הוא כל פעם מתייצב בצורה קצת שונה מה שמוריד מהדיוק.

כשהוא צף הוא כל פעם חוזר לאותו מקום וככה הירי יהיה יותר אחיד.

כבודו... מה זה ירי יותר אחיד ?

ירי = פעולת נשק.

קליעה - היא הבאת הקליע לנקודת המכוון.

ייתכן שהתכוונת לקליעה יותר אחידה ומדוייקת?

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 19-04-2019, 13:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "צודק"

חג שמח
כאשר קולעים בנשק יש מספר דברים המשפיעים על הקליעה.
1. מערכת הנשק / תחמושת. או מה שמכונה בליסטיקה פנימית.
2. הנשק מאופס.
3. הלוחם /קלע צלף, אמד נכון את הטווח כיוון נכון וביצע לחיצת הדק נקיה.

התיחסויות :
א. קנה צף. היתרון לא משנה באיזו צורה תאחוז את הנשק. עם או בלי משען. תשעין על המחסנית או לא תשעין על המתפסים {הוקינס} . הקנה לעולם יעבוד בצורה אחידה ולא יושפע מלחצים חיצוניים. מה שיגרום לנשק לשמור על "אמינות נפ"מ" לא בהכרח מקבץ טוב, אבל לא יהיו הבדלים קיצוניים בין הפגיעות, אלא ! אם הקלע החטיא במכוון או לחיצת ההדק הסיטה, או שינויים בסדרת התחמושת או שינויי קיצון במזג האוויר.
ב. המסלול הבליסטי הוא לא פקטור כאן. משום שהדרופ של התחמושת בקנה נתון {אורך+מעלה סליל} קבוע.
ג. לעניות דעתי ברמת החייל הבודד ומופעי ההעסקה שכיחים. זה לא הכרחי למרות שלא מזיק. ברמת קלעים צלפיםמ זה בונוס גדול.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 22-01-2023, 05:20
  aw1 aw1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.10
יותר מידי כלים דומים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "כמעט ארבע שנים אחרי, ולאחר..."

IWI מנסים לירות תרתי משמע לכל כיוון אפשרי.
יש להם היום חמישה רובי סער 5.56 בקטלוג. לחלק מהחמישה תתי דגמים ואפילו רבים. לחלק מהדגמים כמה קליברים:
היום נמכרים גליל לסוגיו, תבור לסוגיו, ערד, כרמל וציון. פלטפורמות שונות, בוודאי בעיצוב החיצוני.
הם משתווים ועולים במספר דגמי רובי הסער הצבאיים/משטרתיים כבר לחברות ענק כמו FN, וHK וברטה.
נראה לי שזה מעט מוגזם ויתכן שפוגע בשם המותג. דגמים שלא מצליחים כמו הציון או הכרמל לא מוספים דבר לשם היצרן. יתכן כי בשוק האזרחי ניתן למכור אלפים בודדים, השאלה האם זה שווה את המאמץ ואת תווית "הכשלון" המוצמדת ליצרן.
HK להשוואה מוכרים היום את ה HK416/417 לדגמיו השונים בלבד. אותו רובה נמכר עם שינויים לשוק האזרחי (דגמי MR). FN מוכרים את ה SCAR לדגמיו ואולי ניתן לקנות עדיין את ה F2000. לשוק האזרחי יש להם דגם ייעודי אחד FN15 ודגמי SCAR אזרחי (16S, 17S).

נערך לאחרונה ע"י aw1 בתאריך 22-01-2023 בשעה 05:23.
ישן 25-01-2023, 18:27
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "בבקשה"

קצת סדר:
* הציון זה נשק לשוק האזרחי, שמיוצר על ידי IWI USA לא על ידי IWI העולמית (מישראל) ולכן הוא גם לא באתר שלהם. הוא חלק מיכולת חדשה של יצור מקומי עצמאי בארה"ב במידה ובגלל סיבות פוליטיות לא ניתן יהיה יותר לייבא נשקים. הציון נחשב לנשק בסיסי אבל טוב מאד בדרגת המחיר שלו (כ- 1000 דולר ומטה).
* כרמל כאמור לא רלוונטי יותר כנשק צבאי בגלל חוסר אימוץ. בגלל זה העבירו אותו לשלוחה האמריקאית והוא מיוצר שם מקומית לשוק האזרחי.
* הנשקים הצבאיים כיום הם גליל, תבור וערד. אני מניח שבשנים הקרובות הערד יהיה מוצר הדגל למכירות, אבל הקווים של תבור וגליל ישמרו ללקוחות קיימים שכבר יש להם את המוצרים. רוב החוזים החדשים בשנה-שנתיים האחרונות היו לערד.

אני לא אתפלא אם IWI קצת ירו לכל הכיוונים לאחר שהם זיהו נכונה את המגמות בשוק הצבאי וסוף עידן הבולפאפ. יצא להם הכרמל שלא נחל הצלחה בדומה לפלטפורמות דומות בעולם (433, ARX, ACR) והערד שמתברר כהימור מוצלח עם מכרזים שונים. ב- 2026 הפטנט של LMT של מסילה מונוליטית יפוג תוקף מה שיפתח את השוק לערד למכרזים מערביים כולל בארה"ב למשטרות.

נערך לאחרונה ע"י milumnik בתאריך 25-01-2023 בשעה 18:45.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:53

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר