לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2019, 17:37
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
C-Guard RJ: המערכת שתחסל אוטומטית מטעני צד מגיעה לצה"ל

החיילים יישאו על גבם את המערכת, שיכולה לזהות אותות אלקטרוניים ולנטרל אותם אוטומטית. המערכת משמשת בשנים האחרונות שיירות נשיאותיות ומלכותיות. "המטרה במערכת היא לייצר 'כיפת הגנה' תוך כדי תנועה ולחסום עבור הכוח את כל השידורים הזרים סביבו"

יואב זיתון | פורסם: 02.08.19 , 10:13

עסקת רכש גדולה שתמומש בשנים הקרובות, בין צה"ל לחברת "נטליין" הישראלית סוכמה בשבועות האחרונים, ובמסגרתה הצבא ירכוש ליחידות הקרביות את מערכת ה-C-Guard RJ, שמזהה מטעני חבלה המופעלים מרחוק, ומנטרלת אותם מיידית, מבלי לפוצץ אותם באופן שיסכן את הכוח.
המערכת קיימת משנת 2013 לאחר שפותחה בחברת הישראלית, ונמכרה מאז ליותר משבעה לקוחות זרים, בהם צבא ספרד, בעסקה בהיקף של כ-60 מיליון אירו.
בין היתר, המערכת הישראלית מאבטחת זה שנים, בגרסתה לכלי הרכב, שיירות נשיאותיות ומלכותיות באסיה ובאפריקה, נגד איום ההתנקשות במנהיגים זרים, באמצעות פגיעה חבלנית בשיירתם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
C-Guard RJ(צילום: נט ליין)

המערכת, ששוקלת כ-20 קילוגרם וניתנת לנשיאה על גב הלוחם, יכולה להמשיך ולפעול לאורך זמן בזכות מנגנון החלפת סוללות.
המערכת סורקת תא שטח שבו צועד הכוח המתמרן בשטח האויב, ברדיוס של עשרות עד מאות מטרים.

במקום לאתר את מיקומו המדויק של מטען החבלה המוסתר, כפי שעושות מערכות דומות, ואז להתריע בפני הכוח שיעצור את התקדמותו ויטפל בו באופן מסורבל ולעיתים גם מסוכן, המערכת מזהה את האותות האלקטרו-מגנטיים שהמטען פולט וקולט.

(צילום: נט ליין)

להמשך:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5561746,00.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2019, 08:47
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה אולי מוהנדס ועדיין התובנה..."

ואתה אדם גס רוח למרות שהנך מכהן בתפקיד "מנהל בפורום". זוהי אנטי תזה לתפקיד שהנך מייצג
ונדרש לו. במקום לנסות ולהוריד את השפה בכך שאתה פוגע בכותבים אחרים אישית,

הרי שאם מישהו כותב משהו טכני/מקצועי שלטענתך הוא שגוי, יש דרך ויש צורה להתבטא.
מוטב כי תשכיל לשדרג את כושר שפתך כמו גם התנהלותך מול כותבים אחרים.

מי אתה שתתבטא כך מול כותב אחר הפעם "מוהנדס" שמו.

אילו לא היה לך מעמד של "מנהל בפורום" (בעל יכולת עם כפתור לבצע מחיקה וחסימה),
היית מקבל מחבריך האחרים לפורום תגובה הולמת אשר היתה מציבה בפניך מראה חדה ונוקבת.
מה שכרגע אף אחד לא מעז לומר מתוך חשש.

בדומה למקום עבודה, מנהל דרעק ביחסיו האנושיים, עובדיו סותמים את הפה מפחד לאבד את מקום
עבודתם (שלא יפטרו אותם). כך שהמנהל אינו מודע הלכה למעשה הכיצד הוא נתפס בעייני הסביבה.
לא נראה שהנך מעונין לזכות לכבוד כזה.

אמליצה כי תשכיל להשתפר בהתאם וללמוד ניהול מה הוא, או שבאופן מכובד תניח את המפחות על
השולחן מתוך הבנה שאינך מתאים לתפקיד. מנהל אינו מתבטא כלפי אחרים בצורה שאתה עושה.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 03-08-2019 בשעה 09:02.
ישן 03-08-2019, 11:03
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי nec_000 שמתחילה ב "ואתה אדם גס רוח למרות שהנך..."

חבריקו, בוא נסגור כמה פינות: כשהקמנו את הפורום, המנהלים היו אלה שהבינו ושאר הגולשים היו ילדים בתיכון שהתלהבו מתמונות של רובים ופצצות. היום זה הפוך, אני הקטן בכלל לא משתווה או אילו קרוב לחלק מחברי הפורום שעובדים בתחום שנים רבות. אני רחוק מלהיות ילד ואין לי שום בעיה עם ביקורת כל זמן שהיא לגיטימית ורלוונטית.

having that said - יש לי כמה שנות ותק בניהול המקום הזה וכן, יש בי פחות סובלנות לאנשים שמגיבים על כל העולם ואחותו בידענות אין קץ כי בישראל כולנו "גנרלי מקלדת", אבל בפועל כותבים הרבה אך מבינים מעט. אני לא אכבד בצורה אינסטינקטיבית מישהו רק בגלל ששמו כביכול מקנה לו ידע בתחום עליו הוא הגיב - ובמקרה הזה, הוא באמת כתב שטות שטחית וילדותית.

ובזאת תם הדיון בנושא זה. תודה ושבת שלום.

ישן 02-08-2019, 20:19
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "לפי התיאור בכתבה, מדובר בסוג..."

המכשיר לא יכול לשבש פסי דריכה והפעלות אחרות כיוון שהוא עובד רק על שיבוש גלי רדיו.
חיישני קרבה עובדים או על קרן א''א או ע''י חיישן נפח שיעיל רק במקומות סגורים כך שאני לא רואה דרך לשבש אותם (אהה ויש גם ע''י חיישן מגנטי שמזהה רק''מים, שכחתי משהו?)
הצורך של זה הוא פחות בבט''ש מכיוון שאנחנו כבר לא נמצאים באד''ל (אולי קצת לפתיחות צירים בגבול לבנון ועזה אבל בשביל זה יש גשש ותצפיתניות)אבל במלחמה זה כלי אפקטיבי מאוד
אם ההפעלה לא מסובכת זה אפשרי שחיילי חיר יפעילו את זה למרות שזה יותר משימה למוהנדסים שפותחים ציר בראש הכח

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 02-08-2019 בשעה 20:23.
ישן 03-08-2019, 14:43
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "C-Guard RJ: המערכת שתחסל אוטומטית מטעני צד מגיעה לצה"ל"

לפי הכתבה ניתן להבין כי המערכת מזהה שידור אותות, ויכולה לבצע חסימת תדרים אדפטיבית (ע"י משדר רדיו מבוסס תכנה).
בדקתי באתר של Netline והם לא מציגים שום מידע נחוץ נוסף על המערכת פרט ליכולת לבצע ריבוב אותות כדי לאפשר תקשורת בין כוחות ידידותיים בתוך השטח המוגן, ובו זמנית לחסום שידורים עוינים (ריבוב זו דרך לבצע מספר תשדורות במקביל באותו תדר מבלי שהתשדורות יפריעו אחת לשנייה, וכדי לנצל את מגבלת התדרים בצורה יעילה יותר).

לא ברור עדיין אם צה"ל רוכש את מערכת BNET של רפא"ל לתקשורת רשתית מאובטחת, שאליה יצטרכו להתאים את מערכת השיבוש C-Guard.

גם לא ברורה שיטת נטרול המטענים.
נוצרת בועת הגנה שבה המטען מנוטרל זמנית, אך כאשר בועת ההגנה עוברת ביחד עם הכוח, והמטען יוצא מטווח בועה זו (כאשר השיירה כבר עברה), המטען חוזר לפעול ומחכה שוב לפקודה. אם תעבור כל שיירה אחרת או כל רק"מ אחר ללא המערכת, יהיה מאוד חבל. כלומר חוץ מהמקרה הטוב ביותר, מדובר רק על השהייה של הפעלת המטען.

חשובה לה היכולת לגלות גם במדויק את מיקום המטען ומיקום המפעיל. כיום קיימת בשימוש מערכת THOR של רפא"ל לנטרול בטוח של מטענים שמיקומם כבר ידוע.

אני רואה כאן הזדמנות מצוינת לאינטרגציה בין כל המערכות ע"י רכש מקביל שלהן:

1. FireWeaver (טווה אש) - מענ"ק מהדור הבא של רפא"ל, אשר מוסיף מפת מצב דרך AR למשקפות, ומוסיף פונקצייה קריטית של מכרזי אש. פועל ברשת תקשורת המבוססת על BNET של רפאל.

2. THOR או כל נשק לייזר עתידי בעוצמה נמוכה/בינונית - מסוגל להפיל רחפנים ולנטרל פיזית מטענים ללא הפעלתם.

3. C-Guard - המערכת לנטרול המטענים המדוברת.

האינטגרציה תאפשר נטרול פיזי של מטענים או בקשת ניטרולם, הגדרת אזורים מסוכנים, ואיתור והשמדת חוליות מחבלים, תוך שימוש בממשקי משתמש אחידים. כמו כן ייעול של כלל המערכות המדוברות ע"י יצירת סינרגיה בין מערכות משלימות.
ישן 03-08-2019, 18:19

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "לפי הכתבה ניתן להבין כי..."

אני לא יודע לגבי כל המערכות שהצגת אבל בנמר"ה יש מספר מערכות אלקטרוניות שמיועדות לשיבוש נגד מטענים
יש גם את הנוכרי שתפקידו לפוצץ מטענים לפני הרק"מ ע"י הפעלת לחץ על הקרקע.
נטרול מטענים מרחוק יכול להתבצע ע"י ירי של כדור מיוחד(לא יודע אם אני יכול להמשיך לפרט כאן, אם המנהלים יאשרו לי אני יפרט)
לא ניתן להפוך כל רק"מ לכלי הנדסי אבל בגלל זה בראש כל שיירה יש כלי הנדסי וגם בתוך השיירה.. מהרגע שאפשר לחתום על הציר שהוא נקי אפשר גם להעביר שיירות לוגיסטיות.
הבעיה הכי גדולה זה הזיהוי.מרגע שזיהת את המטען פעולת הנטרול היא יחסית קלה(אלא אם כן מפעילים ס"פ מה שבזמן מלחמה בקושי קורה)
ישן 04-08-2019, 11:51

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "מופלא בעיניי כל הדיון הזה על..."

אם יש לך טענות תפנה לצנזורית הראשית שאישרה את פרסום הכתבה בווינט. כל המידע פה מסתמך על מקורות גלויים.

אני יכול להגיד לך שחיזבאללה לא פראיירים הם מסתכלים על תמונות שמפורסמות כמו התמונה שסירפד העלה ממבצע מגן צפוני של המערכת.
מחפשים את המערכת באינטרנט ומגיעים לאתר החברה שכותבת במפרט הטכני שלה את כל מה שכתוב בכתבה (מה לעשות הם גם צריכים לשווק ללקוחות שהם לא צהל)

בסוף אני יכול להגיד שככל שאנחנו הולכים קדימה אויבנו משכילים והולכים דווקא אחורה. אנחנו קונים מערכת שמשבשת תקשורת והם עוברים להפעלה חוטית פשוטה.
אנחנו מצליחים ליירט כל שיחת טלפון בעזה והם מעבירים מסרים עם פתקים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר