לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2019, 17:27
  moti999 moti999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.17
מערבל פלנטרי - מהו ולמה הוא חשוב בתעשיית הטילים של חיזבאללה

שלום לכל המומחים!

קראתי בימים האחרונים על כך שהתקיפה המיוחסת לישראל בביירות כוונה נגד מערבל פלנטרי.

זה מה שכתב רון בן ישי בטמקא:

"אותו מערבל (planetary mixer) הוא רכיב קריטי לייצור הדלק המיוחד והמוצק להנעת טילים מדויקים. טילים עם דלק נוזלי יש לזקוף לשם התדלוק, מה שהופך אותם קלים לגילוי ופגיעים. בהנעה עם דלק מוצק יש אפשרות טובה יותר להגנה במחסה, אבל בעיקר אפשרות לדיוק הפגיעה: אותו דלק משמש למנגנון ממוחשב שבאמצעות הפלטת סילוני בעירה לכיוונים שונים מנווט את הטיל, אפילו בדיוק של מטר, ומאפשר לשנות את מעופו בעודו באוויר. כך קל הרבה יותר לפגוע במטרות אסטרטגיות, וגם קשה יותר ליירטו".

קשה מאוד להבין, עבור מי שאינו מתמחה בטילאות, מה בדיוק הפונקציה עליה היה אחראי אותו מערבל ואיזה תהליך הוא ייצר שאפשר את דיוק הטילים.

האם כפי שניתן לחשוב מדובר במערבל שמייצר את הדלק המוצק?

אשמח בהארות המומחים והמבינים בעניין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2019, 08:31
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "נצל"ש: מה היה עד כה?..."

דווקא הפוך, ייצור של רקטות מדויקות בלבנון הוא יותר בטוח לחיזבאללה מאשר לייבא מאיראן (וגם תורם לכלכלה המקומית )
התקיפה המדוברת נראת כמו עקיצה יפה אבל קשה לי להאמין שהיא הצליחה לחסל את כל המפעל הזה.
נסראללה יודע שישראל תחשוב פעמיים אם לתקוף בלבנון בצורה משמעותית כי בזכות משוואת ההרתעה שהוא יצר כל תקיפה כזאת תוביל למלחמה.
לעומת תקיפות בסוריה/עיראק/שוויץ שלנסראללה קשה לצאת למלחמה עליו כי יהיה לו קשה למכור את זה לציבור הלבנוני.
אפשר רק לראות לפי האירועים האחרונים, ישראל תוקפת שנים בכל המזרח התיכון בצורה משמעותית מאוד ולאף אחד בלבנון לא אכפת אבל תקיפה קטנה עם כמה רחפנים מעפנים וכבר יש הסכמה לאומית מראש הממשלה חרירי (שהוא בכלל סוני ולכן מפתיע התמיכה שלו בחיזבאללה) לנשיא לבנון מישל עיון שהמהלך הזה הוא קסוס בלי מצד לבנון (אם ימומש זו כבר שאלה אחרת...)

כל תקיפה משמעותית של מערך ייצור הרקטות המדויקות יהיה רק כשישראל תגיע למסקנה שהוא כבר צבר מסה קריטית ועבר את נק האל חזור ולכן תקיפה כזאת תהיה מאוד רחבה כי היא בודאות תוביל למלחמת הצפון.
הסיכוי היחידי שזה לא יקרה זה רק אם ישראל תצליח לבנות משוואה שבו היא מצליחה תתקוף בלבנון בתקיפות קטנות ונסראללה בולע את הצפרדע, ולפי דעתי כרגע אין תנאים שהמשוואה הזאת תצליח

ולכל מי שחושב שבגלל שהארגון במשבר ולבנון טובעת בחובות אז זה מה שיגרום להם להבליג אז שיפתח ספרי היסטוריה ויגלה שמדינות במשברים כלכליים חמורים יצאו למלחמות בשמחה בשביל להגן על האגו והכבוד הלאומי
ישן 29-08-2019, 08:16
  crackpoteng crackpoteng אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.19
מיקסר פלנטרי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti999 שמתחילה ב "מערבל פלנטרי - מהו ולמה הוא חשוב בתעשיית הטילים של חיזבאללה"

בוקר טוב
מיקסר פלנטרי משמש עבור יצירת תערובות של נוזלים או משחות בצמיגות גבוהה. היתרון במיקסר פלנטרי נובע מעקרון הפעולה שלו.
החומר מוכנס לכוסות אשר ממוקמות במתקן סחרור, דיי זהה לצינטרפוגה, מסתחררות סביב ציר מרכזי. נוסף על כן הכוסות מסתובבות סביב צירן (בדומה לפלנטות סביב השם מכאן השם) אך בכיוון ההפוך לציר המרכזי.
צורת ערבוב זאת יוצרת ערבוב הומגני של חומרים בעלי צמיגות\טקסיטרופיים. ללא בועות אוויר בשונה ממיקסר רגיל.
הייתרון הינו בשימוש לחומרים אשר רוצים להמנע מבועות אויר (פורוזיביות) בתוך התערובת ויצירת תערובת אחידה. (לדוגמה, דבקים אשר בועות בתוך התערובת מחלישות את חוזק הגזירה של הדבק משמעותית)
ישנם יתרונות נוספים:
1.איכות הערבוב
2. התאמה של הערבוב על ידי שליטה בסל"ד וכן גם תוכניות מיוחדות להוצאת גזים מהתערובת.
3. משך ערבוב קצר ביחס לערבוב ידני לחומרים בעלי זמן עבודה קצר (קרי הפילמור מתחיל מהר ולכן זמן הערבוב הינו קריטי)
3. קירור אופציונלי של התערובת המעורבבת (למניעת אקסוטרמה)
4. מניעה של חשיפה של העובדים לחומרים מסוכנים (מתבצע במיכל אטום)

בקיצור בין אם לערבוב של תערובת של דלק מוצק עם מפלמר או לדבקים לעומס גבוה מדובר במכשיר שמייעל משמעותית את העבודה

נערך לאחרונה ע"י crackpoteng בתאריך 29-08-2019 בשעה 08:18. סיבה: שגיאת עריכה
ישן 29-08-2019, 20:40
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי crackpoteng שמתחילה ב "מיקסר פלנטרי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי crackpoteng
ב
החומר מוכנס לכוסות אשר ממוקמות במתקן סחרור, דיי זהה לצינטרפוגה, מסתחררות סביב ציר מרכזי. נוסף על כן הכוסות מסתובבות סביב צירן (בדומה לפלנטות סביב השם מכאן השם) אך בכיוון ההפוך לציר המרכזי.
צורת ערבוב זאת יוצרת ערבוב הומגני של חומרים בעלי צמיגות\טקסיטרופיים. ללא בועות אוויר בשונה ממיקסר רגיל.

לא ממש.
שמו נובע מכך שהמערבל מסתובב סביב צירו וגם סביב נקודה במרכז כלי הערבול - בדומה לפלנטה.
אין שום השפעה לכוחות צנטרפוגליים כי העיסה מאד צמיגה.
וגם אין קשר לנושא הבועות. מיקסר (פלנטרי או לא פלנטרי) שיערבב חומר צמיג בנוכחות גז ייצור בועות.
במיקסר לעירוב הודפים יש יכולת לערבב בתת-לחץ, וזה הגורם לאי-היווצרות הבועות.
ישן 31-08-2019, 11:18

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "לא מדובר על דבק, אלא הודף..."

הדיון הזה נכנס להרבה פרטים טכניים ומתעלם מהשאלה הבסיסית האם מדובר במוצר שניתן להשיג אותו בשוק הפרטי ולעשות בו שימוש כפול? לפי דעתי התשובה היא כן ולכן התקיפה שלו לא עצרה את פרויקט הדיוק בהרבה זמן
סביר להניח שהמערבל הבא כבר הוזמן והוא נמצא כרגע במכולה בדרך ללבנון
אולי זה לא משהו שאפשר למצוא בעליבאבא וזה לא מערבל להכנת בצק לעוגיות אבל הוא כן משהו שאפשר להזמין מחברה אזרחית באירופה או סין/רוסיה נגיד עם שימוש בחברת קש ובלי צורך של אישור ביטחוני כזה או אחר

אני לא מומחה למערבלים פלנטריים ולרגולציות ביטחוניות אבל ככה זה נראה לי תקנו אותי אם אני טועה
ישן 29-08-2019, 14:23

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti999 שמתחילה ב "מערבל פלנטרי - מהו ולמה הוא חשוב בתעשיית הטילים של חיזבאללה"

לפי הבלוג אינטל טיימס:

ציטוט:
אז מהו אותו "מערבל פלנטרי" שהאיראנים הצליחו להבריח לחיזבאללה במסגרת פרויקט דיוק הטילים? מדובר ב"מוצר דואלי" שמייצר, בתעשיות האוויריות את הדלק המוצק למנועי הטילים אך מאוד דומה גם למערבלים בתעשיות המזון והבניה וכנראה הוברח לביירות דרך הים או האוויר.

‏המערבל בנוי בדר"כ לגובה ובגודל המתאים להספק הייצור. לצידו גם מערכת בקרה ובסביבתו ימצאו גם חומרי הגלם ומתקני יציקה שונים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לפי דעתי זה מחזק את ההשערה שלי שהמערבל לא היה כזה חשוב והפגיעה בו עם רחפן שמכיל חומר נפץ קטן היתה בשביל ליצור פיצוץ משנה גדול שיפגע בכלים האחרים במפעל
וכמו שלימדו אותי בצעירותי בקורס חבלה בבהל''צ את העיקרון מספר 1 בחבלה:

"מינימום חומר נפץ מקסימום אפקט"
ישן 30-08-2019, 09:12
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שלש הנקודות משלי...

1. אם אני הייתי מפרסם (את שפורסם עכשיו) רק לפני שבוע, הייתי מוצא את עצמי באיזה תא X ונעלם..
2. האם משהו בכלל מודע איזה נזק איסופי ואחר נגרם למקורות שכולם נשרפו ועלו בעשן
3. תגידו זה אישר דו"צ, צנזורה וכו'... לדעתי הם פשוט פוחדים מהצל של עצמם. תגידו את מי זה מעניין איך נראים או מה שמות של אותם הבכירים, אף אחד לא יזכור אותם לאחר דקה.
זה לא בגלל הבחירות, זה בגלל היוהרה והזילזול ביריב. אני תקווה שאני טועה, הימים יגידו לעוד איזה
"הפתעות" אנו צפויים...

נ.ב.
אני לכל אותם האלמונים ואשמש להם כאן לפה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 30-08-2019, 09:52
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
ההודעה שיצאה תחת ידי צה"ל מביכה ברמות קשות

ועדת הכתבים וה"פרשנים" שהקריאו אותה מילה במילה מביכה ומעציבה לא פחות.

איש לא שואל - היכן ההוכחה למערבל (איראני!) ?
מה הקשר בין הדלק המוצק ל"דיוק"?
היכן תיעוד של "מפעל דיוק בלבנון"?
מה בין האילוסטרציות לבין טילים ? (אין קשר, מסבירים ל"עמך" איך יוצקים מנוע)
מה הקשר בין "ערכות דיוק" להקמת תשתית ייצור מנועים רקטיים (אם בכלל קיימת)

הדמיון בין התיעוד הויזואלי שפרסמתי בשעתו על הסבת זלזאל לרק"ק מדויק לבין האילוסטרציות של צה"ל אומר דרשני. יש להניח שהגרפיקה מבוססת על חומר מהטלויזיה האיראנית.

זאת ועוד - נניח שהיעד היה מערבל. פגעת באחד - יגיעו שניים. מטרה ב ל ת י ע ר כ י ת בעליל.

וכדי להוסיף ביזיון - שהתמונה שפרסם דובר צה"ל של אחד מהקצינים האיראנים אינה של עלי-אצע'ר נורוזי (ראש אגף הלוגיסטיקה במשה"מ) אלא של סגן הרמטכ"ל האיראני, עלי עבדואללהי. (צייצני טוויטר אירניים עלו על זה מיד אתמול).

כעת צאו ולמדו - אם זו רמת המודיעין והניתוח המוצגים לכל העולם - מה קורה עם חומרים שרק מתי מעט שוזפים בהם את עיניהם, ומוליכים למבצעים כאלה ואחרים?
ישן 30-08-2019, 10:58
צלמית המשתמש של האזרח

טל יקירי...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "ההודעה שיצאה תחת ידי צה"ל מביכה ברמות קשות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טל ענבר
ועדת הכתבים וה"פרשנים" שהקריאו אותה מילה במילה מביכה ומעציבה לא פחות.

איש לא שואל - היכן ההוכחה למערבל (איראני!) ?
לא צריך הוכחה העיקר שדו"צ אישור ופרסם.

מה הקשר בין הדלק המוצק ל"דיוק"?

היכן תיעוד של "מפעל דיוק בלבנון"?

מה בין האילוסטרציות לבין טילים ? (אין קשר, מסבירים ל"עמך" איך יוצקים מנוע)

מה הקשר בין "ערכות דיוק" להקמת תשתית ייצור מנועים רקטיים (אם בכלל קיימת)

הדמיון בין התיעוד הויזואלי שפרסמתי בשעתו על הסבת זלזאל לרק"ק מדויק לבין האילוסטרציות של צה"ל אומר דרשני. יש להניח שהגרפיקה מבוססת על חומר מהטלויזיה האיראנית.

זאת ועוד - נניח שהיעד היה מערבל. פגעת באחד - יגיעו שניים. מטרה ב ל ת י ע ר כ י ת בעליל.

וכדי להוסיף ביזיון - שהתמונה שפרסם דובר צה"ל של אחד מהקצינים האיראנים אינה של עלי-אצע'ר נורוזי (ראש אגף הלוגיסטיקה במשה"מ) אלא של סגן הרמטכ"ל האיראני, עלי עבדואללהי. (צייצני טוויטר אירניים עלו על זה מיד אתמול).
היה צריך לפרסם במהירות (מכירים את הפתגם שהחיפזון הוא... מ..)
הרי כולם "עוילם גוילם" העיקר שיהיה איזה מזוקן עם דרגות ונראה מפחיד...

כעת צאו ולמדו - אם זו רמת המודיעין והניתוח המוצגים לכל העולם - מה קורה עם חומרים שרק מתי מעט שוזפים בהם את עיניהם, ומוליכים למבצעים כאלה ואחרים?

אני יוצא מהנחה אישית ופרטית שזה לא בדיוק כך וצריך לחשוב "הפוך על הפוך"
האויב מאוד ערמומי וחכם. הם שותקים (ואולי צוחקים בשקט) ויודעים למה.

ולבסוף אשתמש בפתגם המובן להם:

كل كلب يأتي حولها

או עבור האיש העצבני היושב בבונקר אי שם:

هر سگی دور خودش می آید

נ.ב.
ברור לי שהאתר הזה מנוטר חזק מאוד על ידם...

ישן 30-08-2019, 15:21
צלמית המשתמש של האזרח

מצב מלחמה...

תגידו לי בבקשה חברים יקרים שאני טועה בגדול.
תראו לי בבקשה עוד מדינה בעולם, אשר מנדבת מידע לאויבים שלה, מה ידוע לה עליהם.

עבודה של אלפי שעות אדם הולכת לטמיון ומה עם ישראל מקבל בתמורה?

נכון המלחמה עוד לא הוכרזה באופן רישמי, האם קיים שלום באזורנו או שזאת רק "הפסקת אש" שיכולה להיות מופרת בעוד שעה, בעוד יום או מתי שהוא..

למה אני צריך לישון עם הרובה ביד ולא הם. למה אני צריך לפרוס סוללות נגד... ומטוסים חמושים בהיכון אצלנו,
.... והם רוחצים בים וצוחקים.

תקנו אותי בבקשה, איפה טעיתי...!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:59

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר