לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2019, 20:29
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הפרקליטות ממליצה: להעמיד לדין באישומי שוחד את מוזס ואלוביץ' בתיקי האלפים

https://www.mako.co.il/news-law/201...0&pId=173113802
הערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי בפרקליטות העבירו כבר בתחילת השבוע מסמך מפורט שבו הם דוחים את כל הטענות. עו"ד בן ארי מציעה ליועמ"ש מנדלבליט לדחות את טענות השניים בשימוע, ולהעמיד אותם לדין באישום של שוחד.

הענין מעלה בפני האזרח שאינו משפטן מספר שאלות:

1. האם תוצאות ההליך מהוות איתות מדאיג לנתניהו?

2. מבחינת המהירות שבה ההליך הסתיים, האם עדיף לכחול לבן להמתין עם התשובות לנתניהו?

3. האם היועמ"ש חייב קבל את ההחלטות על כל המעורבים, ובכללם נתניהו, ביחד, או שיש היגיון להעמיד לדין את השניים באשמת שוחד, ואת נתניהו בעבירה פחותה אם בכלל.

4. והשאלה המובנת מאליה: האם לעיתוי הפרסום יש משמעות ולגיטימיות בהיבט ההתערבות פוליטית? האם לגיטימי לאנשי הפרקליטות להביא את החומר עכשיו בצומת הדרכים של האחדות?

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 26-09-2019 בשעה 20:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2019, 20:43
  rpi rpi אינו מחובר  

על פניו תשובתך נשמעת הגיונית, אבל זה יותר מורכב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "אם יש נותן שוחד יש גם מקבל שוחד...בכפוף לשימוע כמובן"

צריך לזכור שבמקרים רבים מערכת יחסים "שוחדית" מתפתחת לאחר מערכת יחסים אחרת:

לדוגמא מערכת יחסים שעברה 3 שלבים:
1. מצב של אין עבירה.
2. מצב של מתנות המהווה עבירת מרמה שהיא פחות חמורה מעבירת שוחד.
3. התפתחות לעבירת שוחד.

במעבר בין שלב 2 ל 3 יכול להיות מצב ביניים שהאחד מציע והשני לא משתף פעולה. נכון שהשני אמור להתלונן, אבל סביר שלא יתלונן מכמה סיבות: ראשית סביר להניח שלא ירצה להפליל עצמו בעבירת המתנות. שנית בגלל נאמנות חברית, ויכולות להיות גם סיבות אחרות. אבל ברור שבמצב כזה מציע השוחד נמצא בעבירת שוחד ואילו הצד השני נמצא "רק" בעבירת מרמה והפרת אמונים. מערכת יחסים "שוחדית" יכולה להיות בהחלט נושא לדיון מורכב בבית הנשפט.

תהליך משפטי כרוך בסיכונים ולפיכך במרבית המקרים תהיה דינמיקה של משיכת הצדדים ליצירת הסדרי טיעון להקטנת הסיכון, ועל אחת כמה וכמה במקרה שלפנינו. צריך לזכור שאם יוחלט להגיש תביעה ווהתובע יפסיד במשפט, הנזק מנקודת המבט של הגוף התובע עלול להיות עצום. בגלל מערכות היחסים המורכבות שנוצרות בין גורמי תקשורת וגורמי פוליטיקה, ולאור הסיבוכיות בענף הלוביסטים והמאכרים, יכול להיות שלאחר התדיינות בבית המשפט משפטן טוב יוכל לשכנע את בית המשפט שלא לקבל את הקו הנוקשה של שוחד אלא מרמה או אפילו זיכוי, כל זאת בהתבסס על "מערכות יחסים שמקובלות בענף". לפיכך יש אפשרות לעיסקת טיעון תמורת הודאה בעבירה פחותה עם אחד הנאשמים, בעוד נאשם אחר חוטף כתב אישום קשה הכולל שוחד.

בנוסף הדינמיקה של החיים (למשל בעיות בריאות, איכות עורכי הדין, החלפת הצוות התובע, מלחמה, עיסקת ה 100, אחר) עלולים לגרום למצב שלוח הזמנים המשפטי עלול להיות שונה בשלושת המשפטים עם תוצאות שונות.

לסיכום לא הייתי ממהר לבטל את האפשרות ל"תוצאות שונות". הזהירות של היועץ לשמר את לוח הזמנים מקביל בשלב זה עושה שכל.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 29-09-2019 בשעה 20:53.
ישן 05-10-2019, 08:43
  rpi rpi אינו מחובר  

אני מבסס את דעתי ראשית על על כמה וכמה שנות ניסיון
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "גאה וגם אני מבססים את דעתנו על הדלפות שיצאו על ידי ביבי וסוללת העו"דים"

אני חושב שליאת בן ארי ומנדלבליט מקצוענים ומבינים ענין. כמו שאמרתי צריך לעקוב אחרי דיברי פילבר. יצטרכו להחליט בין היתר אם ניגוד האינטרסים חצה את קו השוחד. ניגוד ענינים זה דבר חמור כשלעצמו.
ברמה מערכתית אני נגד מערכות פוליטיות (מפלגות ונבחרים) ותיקים מימין ומשמאל .
בכל פעם שאני שומע ויכוח של ימין / שמאל אני מקבל חררה כי זה המקום שפוליטיקאים מבלבלים את המוח על אידיאולוגיה שאינם מאמינים בה כדי לחמם ריב ולארגן למישהו עוד טובות הנאה.
בשורה תחתונה פוליטיקאי שתקוע כמו מסמר בלי ראש זו בעיה עצומה לאזרחים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר