לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2019, 16:11
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
תר''ש תנופה - דיון פתוח

שלום לכולם בקרוב מאוד (בתקווה שתוקם ממשלה חדשה)
הרמטכ''ל כוכבי יציג את התר''ש החדש, (תר''ש תנופה)
כמו כן במקביל הצהיר רוה''מ נתניהו שעקב המצב הביטחוני הוא ידרוש תוספת של 4 מליארד שקל לתקציב הביטחון ואולי אף יותר...

מתוך:

https://www.themarker.com/news/poli...emium-1.7946395

החלטתי להרים את הכפפה ולקיים דיון פתוח, אם הייתם בראש מקבלי ההחלטות על מה הייתם מוציאים את הכסף? או לא מוציאים, ואף מקצצים. באיזה מערכים צריך להשקיע ובאיזה לקצץ. מוזמנים לעלות את רעיונתכם.(ולשים לב שהדיון עוסק בעיקר ברכש ואחזקה ופחות בתו''ל ותרבות ארגונית)
ובבקשה נא לקיים דיון ענייני ומכבד.

כמו כן שמתי לב שלפי הפרסומים בעיתונים יש בין נתניהו לכוכבי שני תפיסות שונות לפי תפיסת הביטחון שנתניהו כתב מדינת ישראל צריכה להשקיע יותר בתפיסה הגנתית של עוד מערכי כיפת ברזל בשילוב ח''א ומודיעין חזק לעומת התפיסה של כוכבי שמעוניין בהשקעה בחיל היבשה

אישית אני מאמין בתפיסה של כוכבי (בהנחה כמובן שמה שכתוב בעיתונים נכון) וחיל היבשה דרוש לשדרוג רציני
בעיקר השקעה ברק''מים חדשים, ציוד אישי, ומתחמי אימונים חדשים (דוגמת המאל''א בצאלים)
"Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy. Everyone is your friend. Every possible series of events is happening at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something you’ve seen before."

(Little finger to Sansa (Game of Thrones

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 06-10-2019 בשעה 16:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2019, 18:34

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי lazn שמתחילה ב "לפני רק"ם חדש וכל המסביב ...."

אני חושב שבנושא הזה צריך להבדיל, בין נגדים שעובדים בבסיסים שכוחי אל שלא מקבלים משכורת מי יודע מה ונאלצים להישאר בבסיס ולסגור שבתות מדי פעם לבין נגדים שמשרתים בבסיסים במרכז ויוצאים הביתה ב5 (ואז זה עבודה רגילה לכל דבר) . להם באמת לא מגיע לצאת לפנסיה בגיל 45.
וגם את הנגדים שמשרתים בבסיסים שכוחי אל אפשר לעלות את גיל היציאה ל50 (לצאת 17 שנה לפנסיה לפני כולם זה עדיין צ'ופר משמעותי)
מן הסתם שכשצהל ידרוש תוספת תקציבית האוצר לא יתן את הכסף מבלי לדרוש התייעלות, אני רק מקווה שההתייעלות תהיה חכמה ולא קיצוץ חסר הבחנה בתקנים כמו מה שהוביל לדו''ח בריק על מצב הימח''ים

הבעיה בצהל היא שיש מקומות שבהם יש באמת שומן רציני ומצד שני יש הרבה מקומות שיש אנורקסיה (כך שבסוף לא צריך לקצץ אלא פשוט לווסת נכון כדי שיהיה איזון)
"Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind. Everyone is your enemy. Everyone is your friend. Every possible series of events is happening at once. Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something you’ve seen before."

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 06-10-2019 בשעה 18:38.
ישן 06-10-2019, 18:55
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "תר''ש תנופה - דיון פתוח"

מבחינת רכש צריך להאיץ את ההצטיידות בתומ"תים חדשים, ופוקוס חדש על נשק קני ארוך טווח כאמצעי ארטילרי בעל המענה המהיר ביותר.
משק הטנקים כרגע במצב טוב, וכך גם שאר משק הרק"מ הבינוני עד כבד (איתן ומעלה). צריך, עם זאת, לבחון את האפשרות להעלאת כמות הנמרים שיירכשו עד 2027 עד ליעד המקורי.

המרכזים הלוגיסטיים - כבר פחות זכור לי הפרויקט אבל אני זוכר שהתכנון הוא ליצור 3 מרכזים לוגיסטיים ענקיים, אחד לכל פיקוד. יש להשקיע באמצעים שימנעו שיתוק המרכזים במקרה של תקיפה ארטילרית או אווירית כלשהי, בין היתר עם אמצעי הגנ"א ייעודיים.

פיתוח והצטיידות בהגנ"א כוללת לכוחות הניידים - כיפת ברזל, קרן ברזל, ומיני קרן ברזל.

הכללת הרק"מ במעטפת ההגנ"א השיתופית - מערכות ההגנה האקטיביות שלהם כוללות חיישנים שיכולים לעזור בהגנ"א, ומיירטים לטווח קצר של עד מאות מטרים.

הכללת החייל הבודד במענ"ק - כוונת בעלת ציין מטרות לכל קצין ארטילריה, ומצלמות גוף לכל חייל לצורך זיהוי אויב ושליחת המידע לרשת המענ"ק.

הרחבת האוויריה היבשתית - במקום רק רשת חיישנים, הוספה של רחפני יירוט (כפי שנעשה בעזה ובארה"ב) לצורך יירוט רחפני אויב ושישמשו גם כחימוש משוטט. רחפני חילוץ, אספקה, וכו'.

החלפת הפטריוט במערכות קלע דוד וכיפת ברזל נוספות.

יצירת יכולות ל"א וסייבר ברמה הטקטית לתאי שטח קטנים.

נערך לאחרונה ע"י ariel_zuk בתאריך 06-10-2019 בשעה 18:57.
ישן 06-10-2019, 19:22
  משתמש זכר אספרסו קצר אספרסו קצר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
ראשית אציע איפה אפשר לחסוך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "תר''ש תנופה - דיון פתוח"

ראשית אציע איפה אפשר לחסוך, אחר כך איפה אפשר להשקיע.
יש שבאים אלי בטענות לרבות מנהל הפורום סירפד שאני מעוניין לבצע מהלכים שידרשו סכומים אסטרונומיים שכלכלת ישראל לא תעמוד בהם. אז קודם איפה חוסכים?
א. עניין שרבים לא מתייחסים אליו הוא העלות של גיוס החובה למשק הישראלי. 51 שקלים בשנה לפי הערכות משרד האוצר. פטור מוחלט לכול הנשים במדינה משירות החובה, כולל שירות אזרחי, יכניס למשק מוקדם יותר כוח אדם רב וזה יצמיח את הכלכלה. לפחות 10 מיליארד שקל בשנה, לאחר ששירות החובה לגברים יוחזר ל 3 שנים. במחשבה שניה, שירות חובה של 3 שנים זה יכול להספיק. אולי לא צריך 4 שנים.
ב. הסבה של קבוצות מקצועיות שלמות לחיילי קבע ואזרחים במקום חיילי חובה, יאפשר הכשרה של פחות כוח אדם מדי שנה, כי המשרתים ישרתו לתקופה יותר ממושכת וגם יהיו יותר מקצועיים.
ג. אם קצינים בכירים בצבא האמריקאי משתחררים בגיל 60 גם אצלנו טכנאים וותיקים ומנוסים יכולים להשתחרר ולצאת לפנסיה רק בגיל 55.
ד. מהלך שדורש עלות חד פעמית גבוהה אבל בהמשך אולי יחסוך הוצאות רבות על לוגיסטיקה הוא איחוד בסיסי ההכשרה של החילות המתמרנים בזרוע היבשה לבסיס אחד גדול.

ישן 06-10-2019, 20:03
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "ראשית אציע איפה אפשר לחסוך"

ציטוט:
ניין שרבים לא מתייחסים אליו הוא העלות של גיוס החובה למשק הישראלי. 51 שקלים בשנה לפי הערכות משרד האוצר. פטור מוחלט לכול הנשים במדינה משירות החובה, כולל שירות אזרחי, יכניס למשק מוקדם יותר כוח אדם רב וזה יצמיח את הכלכלה. לפחות 10 מיליארד שקל בשנה, לאחר ששירות החובה לגברים יוחזר ל 3 שנים. במחשבה שניה, שירות חובה של 3 שנים זה יכול להספיק. אולי לא צריך 4 שנים.

אתה חוזר על המנטרה הזו כל הזמן, בוא ננסה פעם אחד לרדת לעומקם של דברים ואולי ניפטר מהסוגיה.

בהנחה שהנשים ממלאות תפקידים חשובים בצבא, בהנחה שאינן מגוייסות יותר, אתה מניח שחיילי חובה זכרים יעשו תפקידים אלו? אם זה התכנון אז היכן החסכון? החלפת חודשי שרות של בנות בחודשי שרות של בנים.

אם הכוונה לאזרח התפקידים או להעבירם לקבע, הרי שוב החלפת חודשי שרות של בנות בחודשי שרות של גברים שפשוט מקבלים שכר יותר גבוה.לא רק שאין חסכון תקציבי, צריך לשל יותר.

אז אולי תואיל להסביר איך חוסכים כסף מאי גיוס בנות?
ישן 06-10-2019, 22:33

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]ניין שרבים לא מתייחסים..."

מספר מצומצם יותר של מגויסים מדי שנה לתקופת שירות ממושכת יותר, והסבה לקבע או אזרוח של תפקידים רבים, תמנע את הצורך בהכשרה תכופה של חיילים חדשים כשהותיקים משתחררים אחרי שנתיים וחצי.
מספר החיילים הכולל לא יירד, אבל קצב התחלופה שלהם דווקא יירד. פחות זמן יתבזבז על הכשרה ויותר זמן ילך לתפוקה. פה החיסכון.
זה לגבי פטור לכול הנשים ולכול הגברים עם פרופיל מתחת ל 72.
ומה דעתך על יציאה לפנסיה של סגל טכני ותיק ומנוסה רק בגיל 55 ולא לפני? אני למשל מעלה את האפשרות שלגבי קצינים בכירים, רמטכ"ל צריך להתחיל את התפקיד בגיל 55, לסיים אותו בגיל 60 ולפני כן להיות 5 שנים סגן רמטכ"ל מגיל 50 עד גיל 55. זה ימנע את המצב הלא נעים שתיאר האלוף במילואים איציק בריק שלצה"ל אין בעצם מנהל.

ישן 07-10-2019, 07:02
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "מספר מצומצם יותר של מגויסים..."

אני מתייחס אך ורק לסוגיה של (אי) החסכון מהפסקת גיוס בנות.

ציטוט:
והסבה לקבע או אזרוח של תפקידים רבים, תמנע את הצורך בהכשרה תכופה של חיילים חדשים כשהותיקים משתחררים אחרי שנתיים וחצי.

הרוב המכריע של תפקידי הבנות דורש הכשרה "תוך כדי עבודה" גם יתר ההכשרות הן זולות וקצרות ובנושאים היותר מורכבים הבנות ממילא מתנדבות לקד"צ, כלומר מוכשרות לא על תקופת החובה או לחילופין חותמות קבע ומאריכות השרות כך ש- "החסכון בהכשרה" הוא מצומצם מאוד .

מנגד , להחליף אותם בגברים - אין הסד"כ. כלומר אין די גברים מתגייסים לחובה שיחליפו הבנות ואם מאזרחים התפקיד או ממנים ביצועו בחודשי , העלות של ביצוע התפקיד תעלה דרמטית ואובדן התוצר נותר בעיינו.

תחשוב על מזכירה של סגן אלוף בקריה - כיצד הצבת אזרח או איש קבע חוסך כסף בהשוואה לחיילת המשרתת שנתיים בקריה ?

הדרך היחידה לחסוך למשק את אובדן התוצר של חיילי החובה הוא צמצום סד"כ לא החלפה של חודשי חובה של בנות בחודשי עבודה של בנים , אזרחים או אנשי קבע.

אני מקווה בשזה סגרנו את הפינה ולא נשמע עוד על "בואו לא נגייס בנות כאקט של חסכון....
ישן 06-10-2019, 20:13

ברשותך שני הסנט שלי:

ציטוט:
גם שאר משק הרק"מ הבינוני עד כבד (איתן ומעלה). צריך, עם זאת, לבחון את האפשרות להעלאת כמות הנמרים שיירכשו עד 2027 עד ליעד המק

לא מסכים איתך אם אני לא טועה מאז 2014 שהתחיל הייצור של הנמרים ועד היום הוסבו סה"ך 2 חטיבות חי"ר סדירות (גולני וגבעתי) + גדוד חי"ר במילואים וגדוד הנדסה סדיר.
זה קצב איטי מדי קצב הרכישה צריך להיות הסבה של חטיבה אחת בשנה לרק''מ חדש.

ציטוט:
המרכזים הלוגיסטיים - כבר פחות זכור לי הפרויקט אבל אני זוכר שהתכנון הוא ליצור 3 מרכזים לוגיסטיים ענקיים, אחד לכל פיקוד. יש להשקיע באמצעים שימנעו שיתוק המרכזים במקרה של תקיפה ארטילרית או אווירית כלשהי, בין היתר עם אמצעי הגנ"א ייעודיים.

השאלה הנשאלת היא האם עדיף ביזור,על ריכוז המרכזים הלוגיסטיים . אני חושב שעם מספר הסוללות של כיפת ברזל שיש אפשר להגן על המרכזים הלוגיסטיים הגדולים ביחד עם מתקני תשתית ברמה לאומית.
מספיק סוללות בשביל להגן על כל העורף בחיים לא יהיה וגם אם כן אנחנו נגיע לפשיטת רגל אם ננסה ליירט כל רקטה במלחמת הצפון הבאה.

ציטוט:
פיתוח והצטיידות בהגנ"א כוללת לכוחות הניידים - כיפת ברזל, קרן ברזל, ומיני קרן ברזל.

לא חושב שהרק"ק הוא איום גדול מדי על הדרג המתמרן, עם משמעת טובה אפשר לצמצם בהרבה את כמות הנפגעים ממרגמות, קרן ברזל הייתי מציב בעיקר בשטחי כינוס. שם היו רוב ההרוגים ממרגמות במלחמות האחרונות (וגם זה כמעט תמיד היה בגלל חוסר משמעת של חיילים עורפיים בעיקר)
כיפת ברזל לכוחות מתמרנים נראת לי מיותרת כיוון שאת רוב הרקק האויב מכוון על העורף

ציטוט:
הכללת החייל הבודד במענ"ק - כוונת בעלת ציין מטרות לכל קצין ארטילריה, ומצלמות גוף לכל חייל לצורך זיהוי אויב ושליחת המידע לרשת המענ"ק.

BODY CAM לכל חייל נראה לי עוד חלום רחוק.. אני לא בטוח שהטכנולגיה של היום יכולה לתמוך בפס כזה רחב של תקשורת, אני חושב שבנושא הזה היעד צריך להיות תחילה משיב מיקום לכל חייל(או לכל הפחות לכל מ"כ ומעלה)עם מכשיר קשר לטווח קרוב באותה חבילה(ויאפשר קשר ברמה מחלקתית עם אוזניות פלטור לקסדה כמו שיש לאמריקאים). הקשר המחלקתי או הרק"מ המחלקתי יהוו תחנת ממסר שממנה ישודרו מיקומי החיילים לשאר הכוחות.
הדבר ימנע משמעותית את הדוצ"ים שלצערנו הם הפכו להיות לחלק נכבד מכמות ההרוגים במלחמות האחרונות
BODY CAM יכול להיות פתרון בשלב הנוכחי לתחקור טוב של הקרבות, ליח"צ ולאמצעי התגוננות כנגד האשמות על פשעי מלחמה. בשלב הראשוני יש לחלק אותם לדרג של מ"מ ומעלה.
עם הזמן והתפתחות הטכנולגיה יהיה ניתן לשלב שידורי וידאו בלייב לכל החיילים וגם שילוב של אמצעי ניטור רפואיים (כמו מדים עם חיישנים של דופק ל"ד מד אוקסימטר ואפילו אק"ג) כך שיהיה ניתן לעקוב אחרי מצבם הרפואי של החיילים ולידע את החובש אם קרה משהו או לאפשר טלרפואה(למשל שיחת וידאו עם רופא שיושב בחמ"ל ועוזר לו באבחון וקבלת החלטות) אבל זה כבר חלום רחוק..

אני חושב שצריך להתמקד במטרות יותר צנועות כמו:

1. אמר"ל לכל לוחם (בעדיפות לעדי על פני שפשפן חד עיני) - בעידן של היום שלאויבנו כבר יש אמר"לים היתרון של צהל בלוחמה בלילה נשחק ולכן יש לפצות על זה ע"י עוד אמרלים לכל הלוחמים (את העכבר צריך בכלל להוציא משירות..)

2. הוצאת הM16 משירות ללוחמים (בעיקר במילואים) למעט שריון ותותחנים- את הM16 הישן צריך להחליף או בתבור או בM4 (ואפילו הייתי אומר HK416 )מכייון שהרבה מילים נכתבו כאן על הויכוח של מה איזה נשק יותר טוב, אני ישאיר את השאלה הזאת פתוחה כיוון שקטונתי להכריע בדיון.
בנוסף יש להוסיף מן הסתם כוונת השלכה (M4 של מפרולייט, את המפרולייט הישן הייתי מוציא משירות או נותן לחיילים העורפיים) ולהוסיף מכפל שזז הצידה, (או לכל הפחות למכ"ים ולקלעים).
כמו כן לקנות PEQ 16 שיהיה מורכב על הנשקים, הדבר יאפשר יכולת דיוק מעולה וגם סימון מטרות.
(בצבא האמריקאי יש את זה לכמעט כל רובאי)

עלות הנשק (תבור או M4\HK416)- כ1000$ , כוונת השלכה ומכפל - 700$ , PEQ-16 - 1500$
סה"ך 2200$ ללוחם (כמובן שזה מחיר מוערך ולצבא זה יכול לעלות פחות..)

3.מדים מבצעיים- הגיע הזמן שיהיה ללוחמים מדים מבצעיים כמו שצריך ולא את אותם מדים שנלבשו ממלחמת ששת הימים. העלות היא לא כזאת גדולה ואני מאמין שחייל שנוח לו נלחם יותר טוב.
משיחה שלי עם לוחמים ביחידה מיוחדת הדעות קצת חלוקות לגבי המדים החדשים, הרוב אוהבים, אבל יש מיעוט שלא (בעיקר לגבי החולצה שלטענתם קצת צמודה מדי והבד לא אוורירי את המכנסיים אוהבים כולם) אבל אני חושב שאחרי אינספור פיילוטים הגיע הזמן שצהל יבחר בדגם מדים חדש

(עלות זוג מדים מבצעיים לפי מה שהבנתי הוא 500 ש"ח)

4. החלפת וסטים לקרמונים, ברכיות, קסדות וכו.. כל הציוד האישי ממלחמת העצמאות להוציא ולהכניס למוזיאנים כמו כן גם אלונקות חדשות, תיקים (ושיהיו מותאמים לוסטים ולא תיקי טיולים)

(עלות קרמון של מרעום דולפין - 800 ש"ח, קסדה - 500 ש"ח )

5. החלפת המאג בנגב 7.62 לכל היחידות כולל המילואים + לשקול את החלפת הנגב לנגבון (או לעשות השבחה לישנים)

6.בניית החומה בגבול לבנון (לכל אורכו)- הרחבתי על זה מספיק באשכול אחר (עלות - 1.7 מליארד שקל)

7. הקמה של עוד מאל"א או שניים לפחות- כמעט כל הקרבות היום הם אורבניים ולכן יש להקים עוד מרכזי אימון הבעיה במאל"א היא שכמעט כל לוחם שעשה שם כמה אימונים כבר מתחיל להכיר את המקום יותר טוב מהשכונה שבה הוא גר. לכן עלה לי רעיון להקים מתקן אימון כזה שאפשר ממש להזיז את הבתים ולבנות רחובות חדשים. תארו לעצמכם שכל שנה למשל ישנו את הלשביה וכך גדוד שיגיע לאימון יצטרך לתרגל מחדש ולא יכיר את המקום מראש.(וגם יהיה אופציה להתאמה למתאר של כפר אמיתי בתרחיש איום כמו בנת ג'בל או רפיח )

כמו כן יש לשדרג את המטווחים הקיימים ולהוסיף מטרות נעות ומטרות קופצות, כולל לשביות חמות לחירניקים

8. הוספה של רחפן תצפית על כל רק"ם - הרחפן יישב בקופסה על הרק"ם ושמפקד הכלי ירצה הוא ישלח את הרחפן לתצפית ובסיופ הרחפן יחזור לקופסה ויטען

עד כאן מה שעלה לי לראש בהמשך אולי אני יוסיף עוד...

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 06-10-2019 בשעה 20:40.
ישן 06-10-2019, 21:08
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "ברשותך שני הסנט שלי: [QUOTE]..."

חטיבת גבעתי רק התחילה הסבה ויקח עוד כשנתיים עד השלמת ההסבה לכלל הגדודים.
ויש יותר מגדוד חי"ר אחד במילואים שהוסב- מדובר בחטיבת כרמלי(לפני שיעירו לי על דיווחי סד"כ וכוחות אציין שהכל מידע גלוי,ויש אפילו סרטונים ביוטיוב של הגדודים בחטיבה).

אמר"ל עדי הוא דגם מיושן, אם כבר אז את הnv 33 של אלביט. צבא ארה"ב והמארינס כרגע מעניקים חוזים ראשוניים לאמר"ל דו עיני חדיש עם שילוב מגביר אור כוכבים וראייה תרמית(אלביט קנתה את חטיבת ראיית הלילה של Harris וזכתה בחוזה למארינס). PEQ 16 זה דגם מיושן ובארה"ב בתהליכי החלפה אז שוב, עדיף לרכוש מוצר חדיש מאשר דגם בדרך החוצה.חברות ישראליות שמייצרות צייני ליזר למינהם לדוגמה: thermal beacon, meprolight .

בנוגע למצלמות, קשר אישי+יכולת מודעות מצבית, לאלביט יש חליפת לחימה עתידית הנקראת DOMINATOR שהיא כוללת הרבה יכולות חדשות כולל משקפיים בליסטיות הכוללות יכולת להזרקת מידע על העדשות כמו בקסדות מטוסים.

מדי לחימה זה לחלוטין מוצר שחייב להכניס וזה פשוט בושה שהצבא לא החליט על חברה זוכה.רק בישראל יש מספר חברות שמייצרות מדים כמו FIBROTEX, BERRYL DAVIS ולאחרונה חברת שורש הישראלית נכנסה לתחום עם מדים טקטיים המשלבים יכולות הגנה בליסטיות בהרכב הבד ובהברקה גאונית שלהם הם ייצרו את המגיני ברכיים והמרפקים מחומר בליסטי- מדובר במגינים מובנים כחלק מהבגדים ולא ADD ON כמו ברכיות נינג'ה או רובוקופ.

צה"ל בנה כמה לשב"יות חדשות לאחרונה אבל המבנים הם מבטון ולא ממכולות, כמו שעושים לאחרונה בארה"ב ואפילו בישראל כדי לחסוך בכסף, וזה לא טוב כי המבנים הם בתצורה קבועה ולעומת זאת עם המכולות אפשר בעלות לא גבוהה מדי לשנות את תצורות הרחובות והמבנים. יש לציין שכדי לחסוך בכסף המבנים בלשב"יות החדשות האלה הם מאוד קטנים ובהרבה מקרים מהווים בעצם חדר אחד קטן שאמור לדמות מבנה בגודל מלא ומיותר לציין עד כמה זה פוגע ביכולת להפיק את המירב מאימון.היו דיבורים על הקמת מתקן אימונים גדול ליד נחל שניר בצפון רמת הגולן, אני לא יודע מה קורה איתו כי לפי הפרסומים שהיו בזמנו הוא כבר היה אמור להיות בשימוש.

וכמובן שלפני כל ה"שטויות" האלה עדיף שיכפילו פי כמה וכמה את כמות הקליעים שיורה כל לוחם במהלך ההכשרה הבסיסית ויותר חשוב מכך גם שעולים ללוחמים יחד עם יצירת מנגנון בקרה פרטני לכל לוחם שיעקב אחריו ויוודא אימוני קליעה בתדירות הנדרשת + ביצוע מטווחים שמטרתם הגברת יכולות הקליעה גם לטווחים ארוכים יותר ממאה מטר. בנוסף, להגביר שימוש באש חיה באופן כללי באימונים לא רק בתחמושת קליעית אלא כל מסגרת לפי פק"ל- שריון פגזים, תותחנים פגזים ורקטות, הנדסה חבלה ואמצעי פריצה, חי"ר טילי גיל, מטאדור(אפשר גם תת קליבר ).
אותו מנגנון בקרה יכול לשמש למעקב על אימוני כושר גופני וקרבי ללוחמים ובאופן כללי שצה"ל יתחיל להתאמן אימוני כושר רציניים ואיכותיים וישלב עם תזונה נורמלית (הרבה חלבון ופחמימות) עם מעקב על גדילת מסת שריר ומדדי כושר בצורה רצינית ולא בכאילו כמו כל מי שהיה לוחם בצה"ל יודע. על הדרך לחשוב ברצינות איך מגבירים את הכושר הגופני והקרבי של מערך המילואים.
ישן 06-10-2019, 21:27

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "חטיבת גבעתי רק התחילה הסבה..."

ציטוט:
וכמובן שלפני כל ה"שטויות" האלה עדיף שיכפילו פי כמה וכמה את כמות הקליעים שיורה כל לוחם במהלך ההכשרה הבסיסית ויותר חשוב מכך גם שעולים ללוחמים יחד עם יצירת מנגנון בקרה פרטני לכל לוחם שיעקב אחריו ויוודא אימוני קליעה בתדירות הנדרשת + ביצוע מטווחים שמטרתם הגברת יכולות הקליעה גם לטווחים ארוכים יותר ממאה מטר. בנוסף, להגביר שימוש באש חיה באופן כללי באימונים לא רק בתחמושת קליעית אלא כל מסגרת לפי פק"ל- שריון פגזים, תותחנים פגזים ורקטות, הנדסה חבלה ואמצעי פריצה, חי"ר טילי גיל, מטאדור(אפשר גם תת קליבר ).
אותו מנגנון בקרה יכול לשמש למעקב על אימוני כושר גופני וקרבי ללוחמים ובאופן כללי שצה"ל יתחיל להתאמן אימוני כושר רציניים ואיכותיים וישלב עם תזונה נורמלית (הרבה חלבון ופחמימות) עם מעקב על גדילת מסת שריר ומדדי כושר בצורה רצינית ולא בכאילו כמו כל מי שהיה לוחם בצה"ל יודע. על הדרך לחשוב ברצינות איך מגבירים את הכושר הגופני והקרבי של מערך המילואים.

כמובן ... אבל כמו שאמרתי בהודעה הראשונה עדיף למקד את האשכול על רכש.. אני אישית חושב שלכל פלוגה צריך להיות קארווילת חד''כ ממוזגת שתעבור איתם מקו לקו, כי רק כך הלוחמים יוכלו לשמור על כושר טוב, לגבי המילואימניקים אי אפשר באמת לשמור על רמת הכושר במילואים, זה לא רציני לעשות מד''ס במילואים וכל לוחם צריך לבוא עם כושר מהבית אפשר לעשות ניפויים כמו שנעשה ביחידות המיוחדות אבל אז יכול להיות שנישאר בלי לוחמים במילואים.
לגבי שמירה על כשירות הפרט במערך המילואים, הפתרון לפי דעתי צריך להיות הקמה של מטווחים מחוץ למרכזי הערים כך שפעם בחצי שנה המילואימניק יזומן ליום אימון במטווח וכך הוא לא יצטרך לבזבז חצי יום על נסיעות התחיילות ועוד שעתיים על הקמת מטווח, המילואימניק יגיע למטווח יקבל נשק לפי הפק''ל שלו ותוך חצי שעה הוא מתחיל לטווח. המטווח יכול להיות מאוייש ע''י מדריכי ירי פרטיים (וצה''ל גם יכול להחכיר מטווחים פרטיים לצורך) וכל מילואימניק יצטרך להגיע לרמה נדרשת ואם לא יזומן לעוד ימ''מ או שינופה מהיחידה ע''י המ''פ (אם הוא מתכוון סתם לבזבז יממים לצהל)

לגבי כל האמצעים שכתבת שהם ישנים-כמובן שמה שכתבתי הוא רק בקוים כלליים ולא התכוונתי לאמצעי ספציפי, על כל פנים זה לא שטויות והאמצעים האלה יכולים להיות מכפילי כח משמעותיים, כמובן שזה לא פותר את הצורך באימונים טובים וכמה שיותר אבל זה שני דברים שצריכים לבוא ביחד

ישן 06-10-2019, 21:07

ועכשיו נראה שהנושא הוכרע לאן ילך הכסף..

בעקבות איום טילי השיוט האיראניים: נתניהו מבקש מיליארדים לתוכנית הגנה אווירית
הרקע לקידום הפרויקט הוא המתיחות הגוברת מול איראן, והמתקפה האחרונה בסעודיה נגד מתקני הנפט. גורמים כלכליים: מימון הפרויקט ידרוש קיצוץ בתקציבים אזרחיים והעלאת מיסים

כאן | https://www.kan.org.il/item/?itemId=59762

כנראה שעל אף התפיסה של כוכבי שיש להשקיע בחיל היבשה נתניהו החליט ללכת על תפיסתו שיש לחזק את ההגנה האווירית.
לי אישית לא ברור איך אפשר לרכוש במהירות כל כך הרבה מערכות הגנה אווירית בשביל לטפל באיום מיידי

ישן 06-10-2019, 21:54

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "יש לי רעיון, אולי במקום לבזבז..."

כל המאמר הזה מביע רק ביקורת פילוסופית/פסיכולוגית על הגדר בלי שום התייחסות עניינית לגבי האם יש צורך בה או לא.
כמו כן הכותב מביע ביקורת תמוהה על המתיישבים של היישובים סמוכי הגדר, לא ברור במה הם אשמים שהם רוצים לעבד שדותיהם של אביהם וסביהם. האם זה לא הגיוני שהמדינה צריכה לספק ביטחון סביר לאותם אזרחים?
(ובו לא נשכח שהסיבה שקו הגבול בינינו ללבנון עובר איפה שהוא עובר היום היא בגלל יישובים כמו מלכיה ומטולה, ואם לא הם קו הגבול היה עובר בין עכו לטבריה)
אם הגדרות האלו לא היו הם היו סופגים חדירות ופיגועים באופן יום יומי. אשרינו שהגענו למצב שכמעט כל הפיגועים הם על מרחב הגדר.
כנראה שהכותב כבר הספיק לשכוח את הפיגוע במעלות ובמשגב עם, את אוטובוס האימהות ועוד ועוד...

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 06-10-2019 בשעה 22:02.
ישן 06-10-2019, 22:19

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "אני לא מבין איך זה מה שהסקת..."

שוב בהקשר של בעיה פסיכולוגית זאת אכן בעיה אבל זאת לא הסיבה שבגללה לא צריך גדרות.
זה שיש חיילים וקצינים שחושבים שהגדר היא בלתי חדירה, זאת בעיה רצינית בתפיסה ומישהו צריך לנער אותם ולגרום להם להבין שזה לא המצב, שאני עשיתי סיורים על הגדר תמיד ניסיתי לחשוב אם אני הייתי האויב איך הייתי מצליח לחצות את הגדר.

הגדר היא לא כסת''ח והיא לא פרה קדושה בסוף זה כן משהו שהצליח להוכיח את עצמו. ויש סיבה שהיום הרבה מדינות מנסות לחקות את ישראל כמו ארה''ב, טורקיה (בגבול עם סוריה) ואפילו מדינות באירופה התחילו לבנות גדרות סביב הגבול

ישן 06-10-2019, 23:05

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "שוב בהקשר של בעיה פסיכולוגית..."

בצה"ל שלנו הגדר היא פרה קדושה נקודה!!!!

בארה"ב ואירופה שיקולי בניית הגדר הן מול איום של הגירה+פלילי משמע סמים. זה לא עוזר להן עכשיו וגם לנו, יש מעבר של סמים דרך הגבול עם ארה"ב ודרך הגבול עם סיני לישראל. הגבולות בבלקן הן גדרות פח שהן במהות כסת"ח של הממשלות כדי לחסום מעבר של מהגרים מוסלמים, אותו דבר טורקיה.

גדרות לא חוסמות כלום נקודה!!!!

בטח במקרה הישראלי שהאיום המרכזי הוא פח"ע, הגדר רק יוצרת מצב של כוחות שנעים על הגדר ומבצעים תרגולות שהן במהותן מטומטמות לחלוטין ואני מתכוון לתרגולות הנוגעים לחיווים בגדר- כאשר כלל המסגרת שמסיירת/מגיבה לחיווים נמצאת תמיד בנחיתות וזה שיש האמר קטלנית(שהוא לא תקול) ב"חיפוי"
לא יעזור ללבנה כי אם ירצו להשמיד אותם אז הראשון שיחטוף זה יהיה הקטלנית על הגבעה המחפה( כלל העמדות של החיפויים ידועות לאויב). ראה אירועי החטיפה ששם הגדר לא עזרה. והראיה היותר עדכנית זה האירוע באביבים לפני חודש ששם ברגע שהיה כוננות ספיגה הפקודה הייתה להפסיק את הסיורים.

אולי החומה הכי מפורסמת בהסטוריה האנושית היא החומה הסינית שהייתה אמורה להיות המגן האולטימטיבי לציליביזציה הסינית ממערב, היא נבנתה בהשקעה אנושית וכלכלית אדירה ובסוף לא סיפקה את הסחורה- צריך ללמוד מההסטוריה.

אם היו לנו משאבים לבזבז אז אולי אפשר "להשקיע" בגדרות כמו שמשקיעים פה אבל בפירוש אין לנו כסף לבזבז על פרוייקטים מגלומניים !!!

יותר חשוב מערך יבשתי מאומן ומצוייד !!!!
ישן 06-10-2019, 23:32

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "בצה"ל שלנו הגדר היא פרה קדושה..."

אתה פשוט מפספס את ההגדרה של מכשול, כמו שכבר כתבתי באשכול אחר, תפקידו של המכשול הוא לא לעצור את האויב אלא לעכב אותו, לתעל אותו למקומות שאתה רוצה או במקרה של גדר אינדקטיבית לספק התראה לכוחות.
לכן אם מחבל הצליח לחצות את הגדר זה לא סימן שהיא נכשלה,השאלה היא האם הוא הספיק לעשות את זה מבלי שאף אחד יודע או בזמן מספיק קצר מבלי שאפשר לסגור עליו מעגל והוא מצליח לבצע את זממו.

זה שהסיור תמיד יחטוף זה משהו שהוא ברור לכולם וכנראה שיישאר ככה בזמן הקרוב. כל לוחם שעולה לסיור צריך להפנים את זה. לי אישית זכור אירוע שעשיתי קו באיזור אביבים, עליתי לסיור ובדיוק היתה תקרית שצלף שערק מצבא לבנון ירה על רכב של נגד שנסע על הגדר ליד ראש הנקרה והרג אותו, באותו זמן כמובן שלא ידענו את זה ועליתי עם הסיור לגדר בהרגשה שאני הולך למות ממטען או מנ''ט ואין שום דבר שאני יכול לעשות בשביל למנוע את זה.

אבל עדיף תמיד שהסיור יחטוף מאשר שאחד הישובים הסמוכים יחטוף

אין צורך להתעצבן סה''כ אנחנו מנהלים דיון ענייני ...

ועוד נק' שאתה לא שם לב אליהה שגדר והשקעה באמצעים טכנולוגיים כמו תצפיות מורידות את סד''כ האנשים שצריך בשביל לאייש את הקו. אם פעם היה צריך להשכיב מארבים בכל ק''מ על הגבול ולגייס חצי מהעם למילואים היום הנטל נופל כמעט ורק על הסדיר ויחס האימונים/קוים עלה משמעותית

ישן 07-10-2019, 00:06

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "אתה פשוט מפספס את ההגדרה של..."

זו בדיוק הנקודה שהאמצעים הטכנולוגיים (אלקטרו-אופטיים /מכ"מים וסיבים אופטיים) לא צריכים חומה/גדר מסיבית שעולה מיליארדים כדי לפעול. ואם תצמצם את הסיורים על הגדר אז כמות הסד"כ תרד משמעותית, החיילים בגזרה לא ישחקו (מלשון שחיקה) כלכך מהר כמו עכשיו.
אין צורך עם היכולות של היום לשלוח סיור להגיב לאירוע חדירה משמעותי של אויב לשטחנו למטרת פיגוע, אוחזים בשטח עם אמצעים+ מארבים ותצפיות בנק' משתנות ומדלגות ותוקפים עם חימוש מונחה קטן וזול, וסיור/כח כוננות מגיע לסגור אירוע שיש לו חיפוי משמעותי וסיוע בתצפית ואש מיידית.
לדוגמה :
אתה בלבנת סיור בגזרת אביבים והסיור בדיוק באזור ואדי בדיד ויש פרש טורקי ליד יראון...מקפיצים לנקודה ועד שתגיעו זה יקח כעשר דקות בנסיעה מהירה- ברור שכח חיזבאללה יחדור ויגיע לקיבוץ לפני שהסיור השחוק מ12 שעות משמרת יגיע לנקודה.
עכשיו במקרה השני האמצעים החכמים רוב הסיכוי יזהו לפני שיחדרו וגם אם הצליחו לחדור אז משגרים איזה מספר חימושים משוטטים קטנים (סטייל hero 30) וגם אתה מקבל עוד חוזי על החודרים וגם תוקף במהירות רבה יותר מכפי שיקח לכל כח כוננות להגיע.
כמובן שכל תפיסת ההגנה הגזרתית תשתנה ואפשר יהיה לשנות את כל מהות הרעיון המבצעי של הגנת הגבול...מה שיביא לשינוי בכמויות הסד"כ הדרוש ויותר מזה ניצול זמן להתאמן תוך כדי תפיסת קו.
כל ההשקעה באמצעים כולל חימוש ותחזוקה למטרה זו בחיים לא תגיע לעלויות המטורפות שצה"ל מוציא על הגדרות היום.

נערך לאחרונה ע"י michaelm בתאריך 07-10-2019 בשעה 00:10.
ישן 07-10-2019, 00:24

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "[B]זו בדיוק הנקודה[/B]..."

כל מה שאתה אומר זה בהנחה שהתצפית זיהתה שיש חצייה, שנינו יודעים שהתצפית היא לא הרמטית וגם אם יהיה תצפית בכל השטחים המתים עדיין התצפיתנית יכולה לפספס.

ואז מה תעשה אם יהיה לך נגיעה בגדר והתצפיתנית סרקה בדיוק לכיוון השני ולא ראתה? סתם תזמין הפצצה של תותחנים על האיזור בשביל למחוק כל לטאה שמסתובבת באיזור?

בשביל חימוש מדויק צריך גם זיהוי מדויק, תחשוב על הכותרות בעיתונים שיהיו אם ירו על איזה חקלאי שהסתובב בטעות ליד גדר המערכת בלילה. בשביל זה צריך סיור, גם שיסגור מעגל בצורה טובה וגם בשביל שהגשש יזהה שבאמת היתה חדירה וזה לא סתם איזה תן שהשתין על הגדר.

מעבר לזה שהאויב לא טיפש, בייחוד בגבול הצפון, כולם יודעים שבמתקפת פתע המטרות הראשונות שיפגעו הם התרנים של התצפיות, במצב כזה חייבים מכשול רציני שיעכב את האויב למספיק זמן עד שיהיה ניתן לצבור כוחות ולעלות מטוסים לאוויר אחרת האופציה השניה זה לירות ירי חסר אבחנה על כל נקודה בגבול (בזבוז תחמושת רציני עם סיכויים אפסיים לפגוע במשהו)

ציטוט:
ואם תצמצם את הסיורים על הגדר אז כמות הסד"כ תרד משמעותית, החיילים בגזרה לא ישחקו (מלשון שחיקה) כלכך מהר כמו עכשיו.
אין צורך עם היכולות של היום לשלוח סיור להגיב לאירוע חדירה משמעותי של אויב לשטחנו למטרת פיגוע, אוחזים בשטח עם אמצעים+ מארבים ותצפיות בנק' משתנות

ואז הם לא ישחקו מהסיור אלא ישחקו מהמארבים והתצפיות
אתה יודע מה זה קו, אם יש עודף כח אדם אז מוציאים עוד משימות.(למרות שבד''כ זה הפוך)

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-10-2019 בשעה 00:29.
ישן 07-10-2019, 00:43

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "כל מה שאתה אומר זה בהנחה..."

עם האמצעים שיש היום משלושת הסוגים שציינתי לאו דווקא צריך להציב אותם על תרנים גבוהים ולהסתמך על מבט של תצפיתנית ...והחימוש המשוטט או הרחפן הוא באחריות הפלוגה הגזרתית.. יש מצלמה על כל אחד ולפני שתוקפים יש יכולת זיהוי וודאי אם אין זיהוי מחזירים אותו הביתה לנחיתה והשמשה חוזרת. בגלל זה יש כח כוננות, אבל הוא לא המגיב המרכזי לשיטתי אלא מי שסוגר אירוע . בתצורה כזו אין צורך לחכות כחצי שעה לתגובה של חיל האויר כי יש את כל החימוש האוירי שצריך באחריות כח יבשתי שתופס קו. מדובר בחימוש עם רש"ק קטן שהוא מאוד מדוייק ובעל רדיוס הרג נקודתי קטן.

עוד פעם יש צורך לשנות את תפיסת ההגנה בגבול - זו נקודת המוצא שלי.
ישן 07-10-2019, 01:07

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "עם האמצעים שיש היום משלושת..."

שוב זה לא משנה אם אתה מפעיל תצפית מרחפן או מתורן, הנקודה היא שבשני המצבים אתה יכול לפספס, ובמקרה של פלישה של מאות לוחמים אתה תצטרך המון רחפנים כאלה ועוד המון מפעילים בשביל לאייש את כל הגזרה (וזאת עוד מבלי להניח שלחיזבאללה יש יכולות ל''א נגד רחפנים שזה סה''ך טכנולוגיה דיי פשוטה לקנות בשוק האזרחי)
אז לשים את כל הביצים בסל אחד זה לא חכם, ובסוף מה שהכי משנה זה הטופוגרפיה, ובגלל שלא התברכנו המכשולים טבעיים רצוי לייצר כאלה בעצמנו וזה בדיוק מה שפצ''ן עושה בימים אלו עם בנייה של מצוקים וסוללות , בתוספת של חומה משמעותית זה יהווה מכשול שיעכב להרבה זמן את האויב מלחדור מה שיוביל לשני דברים:

1. הוא יבין שכדאי לו לוותר על התוכנית לפלוש לגליל כי האובדן של מיטב הלוחמים שלו עולה על התועלת שהוא ישיג

2. הוא יבחר בכל זאת לשלוח אותם לכזאת משימת התאבדות, יהיו לו מספר הצלחות מועטות אבל הוא יאבד מאות לוחמים מעולים שלו שיחסרו לו שצהל יעבור למתקפה ויפלוש לדרום לבנון

ישן 07-10-2019, 01:22

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "שוב זה לא משנה אם אתה מפעיל..."

זה לא כזה פשוט לשבש תקשורת מוצפנת (לא מדובר ברחפני DJI).
אם מאות לוחמי אויב יפרצו אז גם הסיור לא שווה כלום.
אין צורך להקדיש מפעיל על כל משוטט בהנחה שכולם מכוונים על אותו תא שטח יחסית מצומצם עם אלגוריתמיקה פשוטה ועם השקעה בעתיד במילא יהיו נחילים עם שליטה מרוכזת למטרה מוגדרת.

לא אמרתי שלא צריך מכשול מה שכן צריך זה לא להשקיע בו יותר מדי כסף כי אין לנו לבזבז!!!!!

והחיזבאללה לא יוותר על פשיטות לשטחנו כי זה הדרך הקרקעית היחידה שלו להשיג הישג תודעתי כלשהוא במלחמה מולנו...והפשיטה לשטחנו היא מחוייבת מציאות מבחינתו כי הוא מבין שצה"ל יכנס אז הוא רוצה לעכב כמה שיותר ולתקוע את התמרון עוד בשטחנו.
ישן 07-10-2019, 01:36

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "זה לא כזה פשוט לשבש תקשורת..."

זה מה שאמרתי מהתחלה, זה ברור שבהתקפת פתע הסיור לא יוכל לעצור מאות לוחמים שיסתערו על הגבול, תפקיד הסיור הוא לטפל באירועים נקודתיים של ניסיונות חדירה.
בשביל זה יש עוד כוחות בגזרה בכוננות...

ציטוט:
לא אמרתי שלא צריך מכשול מה שכן צריך זה לא להשקיע בו יותר מדי כסף כי אין לנו לבזבז!!!!!

אבל זה בדיוק העניין במצב שיש רק גדר אין באמת מכשול, כי תפקיד הגדר הוא רק להתריע ממישהו שמנסה לעבור אותה.
אז כן צריך להשקיע כספים בלהקים כזה מכשול, והעלויות הם לא כאלה גבוהות עם כל הכבוד 1.7 מליארד ש''ח זה לא סכום אסטרונומי ובפריסה ל3-4 שנים זה כמעט ולא מעמיס על תקציב הביטחון (וגם המכשול בעזה עומד להסתיים עוד מעט כך שאפשר להפנות משאבים לשם)

עם כל הכבוד נחילי רחפנים זה עוד לא טכנולוגיה שהוכיחה את עצמה בקרב בטח שלא במתארי הגנה.
להשקיע ברכש מאסיבי של רחפנים יכול להתברר כמשענת קנה רצוץ והעלויות יהיו כנראה קרובות לעלות של החומה. ותקשורת מוצפנת לא מונעת שיבוש רק השתלטות מרחוק.

ציטוט:
החיזבאללה לא יוותר על פשיטות לשטחנו כי זה הדרך הקרקעית היחידה שלו להשיג הישג תודעתי כלשהוא במלחמה מולנו...והפשיטה לשטחנו היא מחוייבת מציאות מבחינתו כי הוא מבין שצה"ל יכנס אז הוא רוצה לעכב כמה שיותר ולתקוע את התמרון עוד בשטחנו.

עוד יותר טוב, ככל שיהיו לו יותר אבידות ומעט הישגים בהרפתקה הזאת של פלישה לגליל ככה לצהל יהיה יותר קל שהוא יעלה להתקפה. אני דווקא חושב אחרת ממך, בסוף מדובר פה בארגון עם חשיבה רציונלית וגם נסראללה חושב רציונלית שהוא יבין שהעלות עולה בהרבה על התועלת הוא יעדיף להשקיע משאבים בפרויקטים אחרים.
גם חמאס מבין היום שפרויקט המנהרות היה בזבוז עצום של כסף שלא נתן לו שום הישג (חוץ מלבזבז לנו 4 מליארד שקל, שבשבילנו זה מכה קטנה בכנף אבל להם זה החריב את הכלכלה שגם ככה היתה במצב גרוע)

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-10-2019 בשעה 01:47.
ישן 06-10-2019, 23:40

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "כל המאמר הזה מביע רק ביקורת..."

ציטוט:
כמו כן הכותב מביע ביקורת תמוהה על המתיישבים של היישובים סמוכי הגדר, לא ברור במה הם אשמים שהם רוצים לעבד שדותיהם של אביהם וסביהם.

לא חייבים לגור בנחל עוז כדי לאבד את השטחים החקלאיים של נחל עוז. זה אולי ליסוע חצי שעה לעבודה כול יום מיישוב מרוחק יותר, אבל מגורים ממש על הגבול לא משרתים את ביטחון המדינה או את יכולת הייצור החקלאית שלה. ולגבי הצורך ביכולות הגנתיות לעומת יכולות התקפיות. במקרה של מתקפה של אויב, כול שכן מתקפת פתע של אויב, אתה חייב הגנה, מפני שעד שהתמרון הקרקעי משתק את הירי הרקטי של ה אויב, עובר זמן ובזמן הזה יורים עליך. לגבי הסתננות של קבוצות אויב קטנות, ברגע שיש לך יישובים סמוכי גדר, אתה חייב לספק להם הגנה כמעט הרמטית 24/365, בגלל האפשרות של מתקפת פתע וזה ללא קשר לתמרון התקפי שתרצה להוציא בשלב מאוחר יותר.

ישן 07-10-2019, 00:01

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]כמו כן הכותב מביע..."

1. אתה לא יכול לפנות את האנשים האלה ואתה חייב לספק להם הגנה כמו לכל אזרח במדינת ישראל. נטל או לא, האנשים האלה גרים שם עוד מלפני קום המדינה ובזכותם קו הגבול עובר איפה שהוא היום.

2. לא יודע אם שמת לב אבל להיות חקלאי במדינת ישראל זה לא בדיוק עבודה עם הכנסה טובה וקבועה רוב החקלאים בקושי סוגרים את החודש ועל כל זה אתה עוד רוצה להוסיף להם נסיעה של שעתיים הלוך חזור בשביל שיוכלו לעבד את השדה שלהם?
לא מספיק הם סבלו מזה ששרפו להם את השדות ובזמנים של מתיחות ביטחונית גם מונעים מהם לעבד את השדות(ולפעמים זה יכול לגרום להפסדים של מאות אלפי שקלים בייחוד בתקופת הקציר) וכל זה עוד לפני שדיברתי על הסיכון היומיומי של לעבד את השדה שלך שצלף פלסיטיני יכול לחסל אותך בכל רגע.

אני אגיד לך את זה בלשון קצת לא עדינה אבל אני מציע לך לצאת קצת מגבולות מדינת תל אביב וללכת לדבר עם אותם תושבים אתה תגלה שהצפון והדרום הוא לא רק פארק בשביל שתושבי המרכז יוכלו לבלות בו בשבתות.
וצריך להגיד תודה לאנשים האלה שהם בחרו לגור שם וליישב את הארץ

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-10-2019 בשעה 00:11.
ישן 07-10-2019, 00:39

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "1. אתה לא יכול לפנות את..."

ציטוט:
אני מציע לך לצאת קצת מגבולות מדינת תל אביב וללכת לדבר עם אותם תושבים אתה תגלה שהצפון והדרום הוא לא רק פארק בשביל שתושבי המרכז יוכלו לבלות בו בשבתות.

ואולי דווקא משום שאני חרד לשלומם של תושבי עיירות הגבול, אני חושב שצריך להציע להם מענק עבור פינוי לאזור שיהיה קצת יותר בעומק ישראל. אין כאן שום מהלך שמשמעותו הזזה של הגבול או מסירה של הטריטוריה לאומה זרה. אין כאן אפילו מהלך של נטישת הקרקעות החקלאיות שסמוכות לגבול עם רצועת עזה, או של הפסקת העיבוד שלהן. הגבול ימשיך להישאר איפה שהוא עומד ולא יזוז אחורה. אני בסך הכול חושב שבתי מגורים ממש על גבול מתוח, זה לא חכם בכלל, וזה יכול לעלות בחיי אדם של מי שגר שם. שמסתכלים על חקלאות במדינות מפותחות בחוץ לארץ, אתה רואה חלקות חקלאיות ענקיות וככול שהציוד והטכניקות של החקלאות רק הולכים ומתפתחים, חקלאים יכולים לאבד שטחים גדולים יותר ויותר, בעיקר גידולי דגן בעזרת קומביינים ענקיים. חקלאים היום גם יכולים גם לגור רחוק יותק מהקרקע שהם מעבדים. זה יותר נוגע לגידולי דגן. פחות לירקות ולמטעים. אז זה לא שאני לא מתעניין בביטחון, בחקלאות או בתביעה שלנו על ארץ זו למרות שזה הרושם שנוצר אצלך.

ישן 07-10-2019, 00:57

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]אני מציע לך לצאת קצת..."

בקיצור אתה רוצה לעשות התנתקות שניה רק מבלי
לתת את השטח שיופנה לפלסטינים.
ומה יקרה אם האויב ימצא דרך להגיע לבאר שבע? גם אותם נפנה כי זה לא חכם לגור באיזור כזה?

ציטוט:
. אז זה לא שאני לא מתעניין בביטחון, בחקלאות או בתביעה שלנו על ארץ זו למרות שזה הרושם שנוצר אצלך.

לא אמרתי שזה מה שאני חושב עליך פשוט התפיסות שלך קצת לא מציאותיות. לפנות מאות אלפי תושבים בשביל לחסוך בהוצאות ביטחוניות זה דבר לא הגיוני ונוגד את ערכי הציונות וכל הגיון בסיסי.(רק תחשוב כמה יעלה כל הפיצויים שתצטרך לשלם לאותם תושבים, מדובר פה בכמה עשרות מיליארדי שקלים במקרה הטוב, בסכום הזה אפשר לבנות את החומה ממשחקי הכס ולממן את עלות האחזקה וההגנה שלה לעשרות שנים)

ישן 07-10-2019, 01:22

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "בקיצור אתה רוצה לעשות התנתקות..."

ציטוט:
ומה יקרה אם האויב ימצא דרך להגיע לבאר שבע? גם אותם נפנה כי זה לא חכם לגור באיזור כזה?

אבל מרגע שהאויב חוצה את הגבול, ומתקבלת התרעת חדירה על ידי הסנסורים והגששים, לאתר את האויב המסתנן לפני שהוא מגיע אל באר שבע, זה יהיה יותר פשוט מאשר אויב שחוצה את הגבול והוא ישר באביבים או בנחל עוז. מתקפת פתע של אויב בגבול יותר קל לסכל אם יש לך מרחב בלימה, אחרת אתה צריך הרבה חיילים בכול מקום לאורך כול הגבול כול הזמן. גם יותר קל ליירט רקטה מאשר פגז מרגמה. אני לא חושב שפינוי הדרגתי מרצון יהיה עסק יקר במיוחד. אנשים בסופו של דבר יעזבו מרצונם את הערים הקטנות בישראל ברגע שהן לא תקבלנה יותר תעדוף תקציבי והן תהפוכנה בהתחלה לערי פריפריה ואחר כך לערי רפאים. לא רק את אלו שסמוכות לגבול ולא רק מסיבות ביטחוניות אלא בראש ובראשונה מסיבות כלכליות. עיר קטנה מדי לרוב לא מצליחה לשרוד כלכלית בכוחות עצמה ואנשים עוזבים אותה בשביל העיר הגדולה. תטייל באירופה ותראה את הכפרים הנטושים שכול הצעירים עזבו. זה לא דורש פינוי בכוח ולא דורש השקעה כספית עצומה. זה יקרה לבד. מה שקצת מטריד אותי זה מה שיעלה בגורל השטחים החקלאיים שסמוכים לגבול הצפון, והחשש שהם לא יעובדו יותר, מה שיפגע בתוצרת החקלאית של מדינת ישראל במידה מסויימת.

ישן 07-10-2019, 13:31

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]ומה יקרה אם האויב ימצא..."

אתה רק שוכח שבכל המדינות בעולם שעתיים נסיעה מהעיר המרכזית לא באמת נחשב לפריפריה אלא יותר לפרבר שהוא חלק מהמטרופולין. אם אתה חושב שהתושבים האלה מקבלים כל כך הרבה תקציבים מהמדינה אתה טועה, חוץ מעוד חצי נק' זיכוי במס הכנסה הם לא מקבלים כלום.
אתה רוצה לפנות אותם: תשלם את להם את מה שמגיע להם על הנכסים שלהם ועוגמת הנפש (תחשב לכמה זה מגיע ומהר מאוד תזנח את התוכנית שלך)
אתה רוצה להרעיב אותם: בבקשה, כמו שאומרים לא מאיימים על יונה ביין.

בפועל מי שהכי יהנה מהתוכנית שלך זה כל מיני בדואים שיתנחלו על האדמות והבתים של התושבים

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-10-2019 בשעה 13:38.
ישן 07-10-2019, 15:35

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "לא מציע להרעיב אף אחד. רק..."

ציטוט:
לא מציע להרעיב אף אחד. רק להפסיק את התעדוף התקציבי

זה בדיוק המושג ללהרעיב,אם אתה חושב שבהפסקת תיקצוב אתה תבריח את האנשים האלה אתה טועה, יותר מזה אתה חוטא פעמיים עבור אותם אנשים. גם מפקיר אותם ביטחונית וגם לא נותן להם שום פיצוי על הסיכון בהתיישבות שם.
אם אתה חושב שלהפוך את המרחבים סמוכי הגדר לno man's land יפתור את הבעיות הביטחוניות של ישראל אתה טועה.
בסופו של יום צהל יצטרך להמשיך להשקיע בדיוק את אותם משאבים בשביל להגן על הגבול.
וארגוני הטרור יוכלו לקצור הישג משמעותי לזכותם, המורל שלהם יהיה בשמיים, כי תיאוריית קורי העכביש של נסראללה הוכחה כנכונה .
עוד תקציבים יזרמו לאותם ארגונים, כי הם הוכיחו שהם מספקים את הסחורה, ואלפי צעירים ילכו בהמוניהם להתגייס לשורות חיזבאללה וחמאס כי הם יבינו שסופה של המדינה הציונית קרוב.

ישן 07-10-2019, 01:06

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]אני מציע לך לצאת קצת..."

איפה שלא יהיו אזרחים הצבא יתקפל מהר מאוד מהסיבה הפשוטה שברגע שלא יהיו אזרחים שעליהם הצבא אמור להגן אז הוא ישאר לבד בשטח להגן על עצמו ועם קצת לחץ מתמשך כמו ששכנינו הערבים יודעים לתת אז הצבא ירצה לברוח כמו שעשו בשנות ה50 מול סוריה שויתרו על הכנסת חקלאים למובלעת לעבד את אדמותיהם ואחרי קצת לחץ הצבא הפסיק להכנס בעצמו. ראינו סימפטום של הלך הרוח שמוביל לזה אחרי אחד הפיגועים בבנימין בשנה האחרונה שצה"ל הביא מיגונית משוריינת שכיסתה את כל הטרמפיאדה שהתרחש בה הפיגוע ורק אחרי שהתושבים התרעמו על התבוסתנות והטיפשות שמהלך זה ביטא כלפי האויב הצבא התעשת והעיף את המיגונית קיבינימט.
ישן 07-10-2019, 02:02

איראן מגויסת לטובת תר"ש תנופה

אחרי ההתקפה בסעודיה, מזהירים קברניטי המדינה מפני מלחמה עם טהרן בפתח. וכן, זה עולה כסף. נא להתכונן. אם עדיין לא עיקלתם את העשרת מיליארדי השקלים שהושקעו בהכנות לתקיפת תשתית הגרעין האיראנית שלא יצאה לפועל, תתחילו לעקל עוד 18 מיליארדי שקלים בשנה לתקציב הביטחון.

למה 18? מכיוון שנתניהו הצהיר שהוא רוצה להשקיע שישה אחוזי תל"ג בביטחון, לעומת ממוצע של חמישה אחוזים שמושקעים כיום. תקציב הביטחון עומד על כ-100 מיליארד שקלים (כולל סיוע אמריקני וההרשאה להתחייבות לסעיפים שונים), והוא יעמוד, אם התכנית של נתניהו תצא לפועל, על כ-118 מיליארדי שקלים. כל שנה

https://www.israeldefense.co.il/he/node/40521

ישן 07-10-2019, 07:39
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
מדובר בלא פחות משערוריה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "איראן מגויסת לטובת תר"ש תנופה"

מדובר בלא פחות משערוריה , ואני אסביר:
מבלי להכנס לפוליטיקה, מדיניות ישראל מאז צוק איתן, היא להכיל את האירועים בגזרת עזה ולבנון.
פרט למב"מ שמתבצע בסוריה ועירק , בשאר החזיתות (עזה ולבנון) מדינת ישראל וצה"ל בוחרים באסטרטגיה של הכלת האירועים.

אני לא נכנס כאן לדיון האם האסטרטגיה של הכלת האירועים היא מוצדקת או לא, אבל עובדתית, אם הצבא בוחר מזה 5 שנים להכיל אירועים בגזרת עזה, מדוע הוא צריך תקציב עתק ? הרי כדי להכיל אירועים ניתן להסתפק בתקציב בט"ש מצומצם בהרבה.

ומכאן הבעייתיות של דרישת נתניהו ומערכת הביטחון, בשעה שמערכות אחרות במדינה קורסות (למשל מערכת הבריאות), להזרים עוד מליארדים על פני שנים לבטחון על חשבון מערכות אחרות חשובות לא פחות לאזרח , זו שערוריה. - אגב, בשנה מתים יותר אזרחים כתוצאה מרשלנות רפואית שנובעת ברובה מעומס חולים וחוסר ברופאים - מאשר מפעולת איבה של האויבים.

אז, מדוע לא להסית מתקציב הבטחון שבוחר "להכיל" את עזה , ולהפנות אותו לצורך רכש מערכות הגנ"א שעליהם מדבר ראש הממשלה ?

בשביל להכיל את המצב בעזה לא צריך תקציבי עתק של מליארדים.
ישן 07-10-2019, 11:37
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "פוליטית, היתה לישראל הזדמנות..."

עשו לא מעט בתחום כח - האדם - החל מירידה באנשי קבע דרך הרפורמה בהכרה בנכי צה"ל, קיצור שרות ותחילת המתקצעות היחידות המיוחדות

גם הסכם כחלון - יעלון שהביא ליציבות תקציבית, שקיפות בשכר וכ"א והגדרת אזרוח תפקידים היה צעד בכיוון הנכון.

הנושאים הבעייתי שלא מצליחים לסכם:
- הגדלת הרמטכ"ל הלא חוקית - קביעת כללים ברורים או הפסקת המנהג וגביית הכסף ששולם לא כדין

- פנסיית הגישור והפנסיה התקציבית - נדרשת רפורמה באורך השרות, מבנה השכר, מנגנוני העלת השכר ודרגה שתתחשב בעובדה שאי אפשר לנהל ארגון טכנו-כלכלי הכי גדול בארץ ע"י מנהלים חובבניים שמתחליפים תפקיד כל 3 שנים ופורשים בגיל 42-45.

אלו נושאים "ששוים" מליארדים בשנה.
ישן 07-10-2019, 12:35

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "עשו לא מעט בתחום כח - האדם -..."

לדעתי חלק ניכר מהקיצוצים בכח האדם בקבע היו לא טובים- מדבר בעיקר על הנגדים המקצועיים במערכים הטכניים והלוגיסטיים,ראה מה שאומר יצחק בריק, איך שהתנהל הקיצוץ הנ"ל מבטא בדיוק את ניהול כח האדם הכושל שיש בצבא.

ללא קשר למערך הקבע, התכוונתי בעיקר למערך הלוחם בסדיר, לדוגמה: כל מחזור גיוס כל יחידה בגודל גדוד מגייסת פלוגה להכשרה, מכשירה 3 מחלקות ואז שעולים ללוחמים עולים רק 2 מחלקות שהן לא אורגניות כי מאחדים את כל מי שלא יוצא למכ"ים ושולחים אותם לותיקה. זה מטומטם לגמרי!! בהנדסה המצב היה יותר חמור כי מכל פלוגת מסלול שהכשירה סד"כ של 3 מחלקות עלתה לרובאית רק מחלקה אחת- טמטום מוחלט! כמובן שהמחלקות לא אורגניות וזה יותר "קל" לחברה שרוצים ליפול לג'וב וזה מה שקורה כי כל מחלקה כזו שהיא מגיעה למחזורים אחרונים לפני שחרור היא קטנה מאוד בהשוואה לסד"כ מחלקתי שאמור להיות.

בשריון הבנתי שהצוותים הם רב מחזוריים אז זה כנראה לא רלוונטי שם.

אתן הסבר למה שאני חושב שצריך לעשות:
כדי להסביר במספרים: פלוגת מסלול בגבעתי/גולני/כפיר/נח"ל/גדודי הנדסה מכשירים עד סוף אימון מתקדם סדר גודל של בממצוע בין 75-90 לוחמים, אני טוען שצריך מלכתחילה להכשיר אותם בשתי מחלקות אורגניות של בין 35-45 למחלקה, להעלות אותם לותיקה ואז המחלקות יהיו גדולות מאוד לתפוס משימות, ואז לטפטף לוחמים לקורסים פיקודיים על פני מספר מחזורים ולא את רוב החיילים במחזור אחד. לטעמי צריך להכשיר כל מחלקה לפי תפקידה המוגדר בותיקה במסגרת ה7 חודשים של ההכשרה:
לדוגמה מחלקת מרגמות בגולני לא צריכה לעבור חודש של לחימה ממוכנת על נמרים באימון מתקדם, במקום, המחלקה המיועדת להיות מח' 7 תעבור קורס מרגמות וכולי לשאר המחלקות היעודיות.
שימו לב שזה מפחית בכמות פלוגות המסלול הנדרשות לכל מחזור-משמע פחות מפל"ג וסגל.זה אפילו מאפשר שינויים קיצוניים בדרך ההכשרה של הלוחמים וארגון הגופים המכשירים. כלומר, אני טוען שצריך להפריד את בסיסי ההכשרה החטיבתיים בחי"ר מהפיקוד של המח"ט ולייצר אחידות בהכשרה בדרך הזו:
באח" גבעתי ובא"ח נח"ל( שניהם מורכבים מ4 תתי בסיסים שכל בסיס יכול להחיל מחזור גיוס חטיבתי להכשרה) הופכים להיות בסיסי טירונות ללוחמי נח"ל, גבעתי,גולני וכפיר. בא"ח גולני וכפיר(מורכב מ2 תתי בסיסים) הופכים להיות בסיסי אימון מתקדם. צנחנים וקומנדו נשארים בבא"ח שלהם. שימו לב שבטירונות הסד"כ ההתחלתי מאוד גדול כי הנשר הגדול עוד לא התחיל אז אפשר במהלך הטירונות לפתוח יותר מחלקות ואז שעוברים לאימון מתקדם ליצור מחלקות שמיועדות לתפקיד מוגדר וליצור אורגניות במהלך האימון מתקדם. אציין שאני לא טוען שצריך לעשות ערבוביה במחלקות המוכשרות בטירונות בין החטיבות, כלומר שהמחלקות בהכשרה מיועדות מלכתחיה לחטיבה/גדוד/פלוגה ותיקה מוגדרת- זה יצור תחרותיות וגאוות יחידה בין היחידות השונות עוד מתחילת הטירונות(בדומה לאיך שההכשרה לגדס"רים מתנהלת).

שימו לב שהמספרים לא כוללים מחלקות ביני"ש, חרדים, גרעיני נח"ל. אפשר להמשיך בסידורים שלהם כרגיל, אם רוצים כמובן.
לשיטתי סידור זה יכול להוות שלב ביניים לשינויים קיצוניים הדרושים למבנה צה"ל, אורך השירות ומספר מחזורי גיוס בשנה.

חברים צריך להסתכל למציאות בעיניים, המצב כיום הוא שיש יחידות שלמות שהן מתחת לכל תקן נורמלי המוגדר לפי תו"ל צה"ל וצריך לטפל בזה איכשהוא. כל אחד יודע שמחלקה ותיקה בחי"ר/הנדסה היא לא ראוייה להיקרא מחלקה בגלל שהסד"כ שלה הוא קטן מהתקן הדרוש.במחזורים לפני שחרור ה"מחלקות" הן לא יותר מכיתה מוגברת במקרה הטוב.

לדעתי צריך לעשות עוד שינויים קיצוניים מהכתוב מעלה- אבל אם תרצו אבהיר את עמדתי יותר.
ישן 08-10-2019, 00:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "רעיון היפותטי שלי על אימון לוחמים מפקדים ויחידות"

מעניין.
יש שתי בעיות- מקצועית, וחברתית.

מקצועית- מה בדיוק יילמדו בכל אותם "בתי ספר", ואיך?
שים לב שהכשרה של רופא, טייס ומנהל לא מתבצעת רק בכיתה- יש שלבים ארוכים של סטאז', טיסות במטוס קל, וסימולציות- שהן עבודה מעשית תוך חניכה.
אם הייתי רוצה להכשיר מח"ט או מג"ד- הייתי מעביר לו הרבה חומר עיוני ומשתף אותו בהרבה משחקי מלחמה (מה שאני מניח שתכננת ל-"בתי הספר" שלך), וגם שולח אותו לעשות קצת קווי בט"ש ותפקידי מטה, כפי שנעשה כיום; זה נותן התנסות בדילמות פיקודיות ומבצעיות, והיכרות עם אופן המחשבה של הרמה הממונה. יש הרבה דוגמאות למי שהצטיין בלימודים והיה בינוני בתפקיד, ולהיפך.

באנלוגיה- חברות עסקיות בד"כ לא לוקחות אקדמאים במנהל עסקים לתפקידי ניהול מרכזיים; קודם נותנים להם להשתפשף בתפקידי ייעוץ, פיתוח עסקי, חדשנות וכו'.

חברתית- כמה המערכת בנויה לסמוך על מי שהוכשר תיאורטית בלבד, בלי ניסיון מבצעי? נניח שאתה יוצא לכבוש כפר בלבנון- האם תעדיף מג"ד שכבר שנה מתאמן בתרגילי מפקדות על וריאציות שונות של הפעולה הזו, או מישהו שלפני שנה בדק שיש לך ביגוד מספיק חם בעמדת שמירה, ושאתה יודע שלפני כמה שנים פיקד על צוות בפעילות דומה? האם יצייתו למח"ט "מצטיין בית הספר" כשהוא יורה על התקפה מסוכנת מאוד, או על אי חילוץ פצועים?

נגיד, האם בחה"א התייחסו אחרת למפקד שאשכרה הפיל מיגים, ביחס למפקד שמנצח את כולם באימונים- אבל לא יצא לו להפיל?
ישן 07-10-2019, 12:45
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06

לדעתי הנושא הקריטי כרגע הוא הערכה ריאלית של ניהול כוח אדם והכשרה. צה"ל נמצא כל פעם מחדש באמצע קרע חברתי שמעלה גלים פוליטיים ופוגע הן בצד החברתי והן בצבעי. נוסיף לזה את העובדה שכוח אדם הוא בור ללא תחתית מבחינת בזובז תקציבי הייתי מתחיל שם.

1) הגדרת תפקידים ומשימות ריאליים- כמות לוחמים, איכות ומשך הכשרה. כבר נעשית צעדים בנידון כמו קיצור השירות ותשלום משכורות ללוחמים הממשיכים 3 שנים שרות. שייטת ומט"כל האריכו את תקופת הקבע עם תוספת תנאים משמעותית. בקיצור, בניית תוכנית שתפלוט מהר ככל האפשר את המובטלים הסמויים, הממלאי מקום בסד"כ והמתקשים כלכלית. מערכת שתשאף לשמר ככל האפשר ע"י תגמול את המתאימים ביותר.

2) בקישור לסעיף הראשון- בניית שדרת נגדים מקצועית בחילות השדה. שדרה כזאת כבר קיימת ביחידות הטכניות ובתחומים מקצועיים בצבא. הרחבה שלה למקצועות לחימה (למעשה הגדרה של לחימה גמקצוע לא שונה מטכנאות ל"א לדוג') תחסוך המון מבחינת הסמכה חוזרת כל מחזור מחדש, ותעלה את איכות הידע הנצבר ביחידות.

3) בניית מסגרת הדרכה פנים וחוץ יחידתי- חלק מזה מתבצע כבר היום בשטח כפתרון של הדרג המבצע. מיסוד מערכת הדרכה מהבא"ח ועד היחידה המבצעית. מערכת שבנויה על מדריכים (נגדים מהסעיף הנ"ל) ומתרגלות (חיילות בסדיר עם ידע מקצועי ספציפי). חלק מזה כבר מתבצע בבא"חים אבל האיכות, הסד"כ ויעילות משתנות תדיר. הגדרה של פרמטרים ומדדים קבועים, ובקרת איכות על יעילות ההדרכה יכולים להיות מקל משמעותי יותר עבור נגד מקצועי בן 25 שיכול לאבד עבודה נוחה במשכורת טובה אם הוא לא עומד במדדים, אל מול מגוייס חובה שרק מעוניין להפטר מהקורס ולעבור למחזור הבא.

4) צמצום משרדי ת"ש ומנהלה- אם השאיפה היא לשחרר מהר ככל האפשר אנשים שלא מתאימים לשירות, ולא לכפות את המערכת בכוח על המסגרת המשפחתית\ כלכלית שלהם, הצורך במשרדי ת"ש וניהול כוח אדם יצטמצמם. משרדים מתפנים, ותקנים לא הכרחיים יש לצמצם ולהעביר את התקציב לתקנים מקצועיים (טכנולוגי,טכני ולוחם). הסעיף הזה הוא מן הסתם השלמה לסעיף 1.

5) הגדרת מטרות מילואים והפרטה של הצטיידות הפרט- הגדרת מטרות לוחמי מילאים ע"פ גיל\ יחידה\ תפקיד מבצעי. הגדרת יחידות מילואים פעילות והגברת התשלום הישיר עבור ימ"מ ישירות מהצבא (צמצום הבירוקרטיה והפלת התקציבים על גופים נוספים), שחרור ממילואים יחידות עודפות והעברתם למסגרת הגנ"ש\ התנדבות. הפרטה של ההצטיידות הפרטית - שוברים עבור מדים\ נעליים\ ציוד אישי\ חדרי כושר\ מטווחים םאזרחיים (יותר בגדר משאלת לב) על חשבון ימ"חים לציוד פרט. במילים אחרות העברת האחריות על ההצטיידות והמוכנות של הפרט מן הנגד השבוז בימ"ח אל המילואימניק המעוניין להמשיך לשרת בבית. השארת האחריות של הימ"חים על נשק וציוד יחדיתי\ כלי רכב וכו'.

קשה לי להעריך מה יהייה המחיר של מטרות כאלה, מצד אחד שחרור סד"כ מיותר יחסוך לא מעט כסף (כולל תשתיות) ומצד שני מעבר למודלים "מקצועיים" כן תעלה את העלות של כל לוחם שנשאר מעבר לזמן המינימלי. אנחנו כבר בדרך לשם, צעד צעד ובחלקים, מה שאני הייתי רוצה לראות מהתר"ש החדש הוא התייחסות קונקרטית לניהול כוח האדם כתוכנית כלכלית-מבצעית רב שנתית.
ישן 07-10-2019, 14:40
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני הייתי מתחיל - במדיניות השכר והפיצוי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי לוגיין שמתחילה ב "לדעתי הנושא הקריטי כרגע הוא..."

כרגע צה"ל נקרע בין הרצון לצמצם את אורך שירות החובה, בין המוטיווציה הנמוכה לשירות קבע ראשוני (בשכר נמוך), והתגמול העצום לקבע מובהק (פנסיית גישור במהלכה מממנים להם גם פנסיה).

אז ממציאים פטנטים הזויים כמו צמצום שירות החובה, תמורת תוספת אנשי קבע,
במקביל לצמצום משרתי הקבע, כדי להוריד את הפנסיה התקציבית הממוצעת,
וחוטפים חוסר כשירות מזעזעת.

במקום זה - צריך להתחיל דף חדש: כל הצבירה עד היום - תישאר יחסית
וכל חוזה חדש יעבור לתגמול על פי היצע וביקוש (חוסר יכולת למלא תקנים/לשמר כ"א בהיקף המוגדר יוביל להעלאת משכורות),
ולא על בסיס בוננזת "פנסיית גישור" (שתישאר - ביחס למה שנצבר עד לתחילת החוזה החדש)

ללא שלב ראשוני זה - לעולם לא באמת יהיה כסף לממן אף רפורמת כ"א - וכל רפורמה שכן תבוצע תוביל לפגיעה בכשירות, ובהמשך למחנק כספי וצורך בקיצוץ נוסף.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-10-2019 בשעה 14:45.
ישן 07-10-2019, 17:53

לדעתי חייב להפריד את מסלול הקצונה מקורס המכ"ים.

כיום כדי להיות קצין צריך להיות בוגר אימון מתקדם+קורס מכ"ים+בה"ד 1+השלמה חילית. הזמן נטו להכשרה הפיקודית היא פחות משנה(כ3 חודשים מכ"ים+7 חודשים קצונה) בהנחה שלא עושים תפקיד מ"כ לפני היציאה לקצונה. סידור זה יחד עם הרצון של המערכת להשתמש בקצינים כמה שיותר זמן כקצינים בחובה לפני שנכנסים לקבע גורם לתופעת היציאה המוקדמת למכים ואז ישירות לקצונה בלי מעבר בגדוד והבנה אמיתית של איך יחידה מבצעית פועלת באמת-זוהי תופעה שכולם יסכימו שראויה לשינוי.
לדעתי מי שימצא מתאים לקצונה חייב להיות בגדוד לפחות 4-8 חודש כלוחם ורק אז להוציאו לפיקוד. לפי דעתי קורס הקצינים חייב להיות מופרד מבוגרי מכים ולהאריכו לשנה ו3 חודשים לפחות, כולל השלמה חילית. כאשר 11 חודש הראשונים מלמדים אותם תכנים אקדמיים בסיסיים הקשורים לביטחון, הסטוריה ומורשת צבאית. כל צוער יבחר תחום אקדמי שמעניין אותו(אפשר גם תחום מקצועי-טכנולוגי) ויעשה מספר קורסים עליו. מה שיקנה לו נ'ז אקדמיות להמשך השלמת תואר/הסמכה מקצועית בהמשך. בין לבין ישולבו סדרות שטח שכוללות יכולות פיקוד ומנהיגות בסיסית-מה שהיום עושים בבהד 1 בצורה הרבה יותר ענינית ומקצועית. לאחר שיסיימו את ה11 חודש יעברו ל4 חודש השלמה חיילית. ככה בנוי קורס קצינים בריטי בroyal academy sandhurst - כ11 חודש קורס קצינים אקדמי שמקנה שליש תואר ביחסים בינלאומיים/תעודה מקבילה לבעלי תואר ראשון מלפני תחילת הקורס,כאשר החניכים מגיעים מהאזרחות וה11 חודש האלה מבחינתם מהווים טירונות+קורס קצינים אחוד. לאחר סיום כל צוער עובר להשלמה חיילית בחיל שאליו הוא מיועד. אם זה עובד להם אז אני בטוח שצוערים שלנו שיגיעו לקורס אחרי מסלול לוחמים מלא+ שירות בפלוגה ותיקה לפחות 4 חודשים יוכלו להפיק ממשך הכשרה זהה הרבה יותר. במקביל זה יאפשר להאריך את משך החתימה בקבע לקצינים-תהיה מוטיבציה כי הם יקבלו מימון מלא כחלק ממסלול הקצונה שלהם להשלמת התואר באיזה תחום שיבחרו בו ועל הדרך יקטינו את כמויות הקצינים שמוכשרים בכל מחזור ומלכתחילה יגיעו האיכותיים ביותר. בפרק זמן של שנה ו3 חודשים יהיה אפשר לבנות אותם מבחינה פיזית, מנהיגותית/אישיותית,מקצועית הרבה יותר טוב מהקצינים של היום, בטח כי לכלל החניכים בקורס יהיה נסיון בתור לוחמים בגדודים/יחידות שלהם. אפשר עדיין לקבל למסלול הקצונה הזה חניכים בוגרי מכים עם נסיון פיקודי של 8 חודשים לפחות, זה רק יעשיר את הקורס ובהמשך את איכויות הקצינים רק צריך לשמור שהיחס שלהם לא גדול מדי .

דרך אגב היום בבהד 1 קורס קצינים לקרביים מופעל על ידי 2 גדודים (מגמת להב) על כ400 חניכים.
אין שום סיבה ל2 מסגרות גדודיות על 400 חניכים במחזור, אם רוצים יחס חניכה טוב יותר אין צורך ביצירת 2 גדודים אפשר שיהיה גדוד 1 ופשוט שהצוותים בפלוגות יהיו במספר גבוהה יותר/ גדוד 1 עם 5 פלוגות.
ישן 07-10-2019, 19:54

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "לדעתי חייב להפריד את מסלול..."

ציטוט:
דרך אגב היום בבהד 1 קורס קצינים לקרביים מופעל על ידי 2 גדודים (מגמת להב) על כ400 חניכים.
אין שום סיבה ל2 מסגרות גדודיות על 400 חניכים במחזור, אם רוצים יחס חניכה טוב יותר אין צורך ביצירת 2 גדודים אפשר שיהיה גדוד 1 ופשוט שהצוותים בפלוגות יהיו במספר גבוהה יותר/ גדוד 1 עם 5 פלוגות

הסיבה לזה לפי דעתי היא בגלל שבה''ד 1 הוא חלק מחטיבה מבצעית לכל דבר.
אני לא יודע אם לתת לקצינים לעשות קורסים במה שהם רוצים זה רעיון טוב, זה פתח לשכונה רצינית
אני גם מאוד מתנגד למסלול כוכבים הוא כמעט מייצר קצינים שמנותקים מהמציאות והעולם האמיתי. אבל אני לא חושב שצריך לוותר על קורס מכ''ים
צריך אולי להקים מגמה בבה''ד 1 כמו ווסט פוינט שעליהה ישלחו צוערים שרואים את עצמם עושים קריירה צבאית.
צריך לזכור שגם בארה''ב לא כל הקצינים עושים את המסלול המפרך של 4 שנים ולרוב זה רק המוכשרים ואלה שמתכננים להישאר בצבא להרבה זמן.
התואר צריך להיות תואר צבאי, עם כל הכבוד לעשות קורסים בחדו''א או בפסיכולוגיה אין שום קשר להיות קצין.
כמו כן הדגש בבה''ד 1 צריך להיות על הכרת החילות האחרים (שריון/הנדסה/תותחנים/חי''ר/ח''א) ולא על לימודים של מורשת ישראל.
בעידן הצ''קחים והלחימה המשולבת כל קצין נדרש לדעת גם איך להפעיל כוחות שכנים.
ובשביל לדעת להפעיל צריך להכיר אותם לעומק, לדעת מה מגבלות הכח שלהם, ואיך להשתמש בהם בחוכמה.
הרבה פעמים זה נראה לי פשוט מצחיק שקצינים שמסיימים בה''ד 1 יודעים לדקלם את כל הרמטכ''לים והנשיאים שהיו למדינת ישראל אבל אם תשאל אותם על מה הטווחים האפקטיביים של מרכבה 4 לא יהיה להם מושג

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-10-2019 בשעה 19:59.
ישן 07-10-2019, 20:15

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]דרך אגב היום בבהד 1..."

אני די בטוח שרק גדוד 'גפן' הוא גדוד מבצעי(יחד עם פלוגה מסייעת במיל').

השכלה כללית נותנת המון לכל בן אדם ואני מעדיף קצין שלמד משהוא שהוא אוהב בין אם זה מתמטיקה,מדעים מדוייקים או שירה וספרות יחד עם לימודי חובה על הסטוריה צבאית ולימודי בטחון על מישהוא שהעביר 3 חודשים בבהד 1 ולא למד שם כלום בערך.

ואני חושב שלימודי מורשת ישראל יותר חשובים מכל האמור לעיל לקצין בניגוד לדעתך.

11 חודש ביחד אוטומטית יעשה את השילוביות בין החילות השונים ותזכור שבהשלמה החיילית כיום מעבירים כשלושה שבועות באימון סק"ם בשיזפון(נראה לי שאפילו ארבעה שבועות). קורס מכים לא רלוונטי לקצין. בערך כל המדינות בעולם פועלות ככה והם 'קצת' מקצועיים ומבינים עניין.
ישן 07-10-2019, 21:03

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "אני די בטוח שרק גדוד 'גפן'..."

זה שהצוערים מבלים ביחד זה לא אומר שזה יוביל לשילוביות טובה, כשהחירניק והמוהנדס עושים ניווטים ביחד הם ידברו בדרך על החברה ועל כדורגל ופחות על איך מטהרים בניין או חוצים שד''מ.
הסק''ם זה מקום נחמד לראות תצוגת יכולת של חילות שונים אבל אין בו באמת תרגולים שבהם קצין חי''ר עושה תרגיל בתור שריונר וקצין שריון עושה כיתת רתק.
בדרך כלל מה שקורה בסק''מים האלה שפשוט מגיע צוער מחץ ומ''פ מקורס מ''פים והם משכירים פלוגה ליום אחד
ועם כל הכבוד לצבאות אחרים לא כל מה שעובד בחול יכול לעבוד במדינת היהודים.בארה''ב אפשר להתגייס ישר לקורס קצינים, זה משהו שאם הוא יקרה בארץ אנחנו נקבל קצינים מנותקים בלי שום יכולות בינאישיות וארגוניות, אהה בעצם יש לזה כבר שם, קוראים להם עתודאים

ישן 07-10-2019, 21:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "זה שהצוערים מבלים ביחד זה לא..."

מחזק.

לפני כ-20 שנה הייתי עתודאי: למדתי הנדסת אלקטרוניקה בטכניון, ואז התגייסתי לחה"א, עברתי קק"צ בסיסי והשלמה ושירתתי כקצין מחלקה במשך שנתיים (ואז 4 שנים במטה- לא רלוונטי לדיון).

סיימתי את הטכניון בהצטיינות.
כמהנדס, אני טוב מאוד.
אני בחור די גדול וחזק, והייתי בכושר טוב.
בתיכון הייתי בחוגי סיור וידעתי לעבוד בצוות, בשטח וכו'.
אני בפרט גם הייתי מורעל של צבא וביטחון, מנוי על ביטאון חה"א. קראתי כל חוברת צבאית שהשגתי שהייתה איכשהוא רלוונטית, מחוברת מפעיל של שח"ע עד חוברות תו"ל הגנה והתקפה.
מבחינת הצבא, הייתי בעל קב"א גבוהה ועברתי מבדקי קצונה.

ולמרות כל הרשימה המרשימה הזו "על הנייר", בקורס עצמו קיבלתי ציון 73, והייתי קצין בינוני לגמרי.
לא בגלל שהייתי מרוחק מהחיילים- בערב ישבנו באותו מועדון וצפינו באותה טלויזיה- פשוט לא הרגשתי נוח לדפוק על שולחנות של מי שהיה צריך, ולא הבאתי את החיילים שלי לאיזו רמת ביצוע עילאית.

יחד איתי בקורס היו עוד עתודאים, קציני מחלקה לעתיד, מהנדסים עם קב"א גבוה ועוברי מבדקי קצונה, שלא היו יכולים לנהל ועדת קישוט.

כך שהכשרה אקדמית וצבאית לא מבטיחה דבר. זה לא פתרון קסם בכלל. יש סכנה אמיתית שמסלול קצונה נפרד וארוך ימשוך ויעודד טיפוסים שיהיו קצינים בינוניים או רעים; כאלו ש

בכל מיקרה, השאלה לא צריכה להיות איך מכשירים מ"מ אלא איך מכשירים מ"פ.
להבנתי סמל מחלקה היפוטתי בקבע קצר של חצי שנה-שנה יכול לתפקד כמ"מ, אם זה לא מבין בכלל איפה הוא נמצא. בלי השכלה כללית, בלי ידע במורשת ישראל, ובלי הכשרה בנוהלי קרב ברמת הגדוד.

ומ"פ כבר כן עובר הכשרה אקדמתי ומקצועית ארוכה (במלת"ק). אם כך, השאלה היא- מה לא עובד שם?..
ישן 07-10-2019, 22:08

יכולות ניהוליות ובן אישיות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "זה שהצוערים מבלים ביחד זה לא..."

לא חייבים להתפשר לא על תואר אקדמי ויכולות אינטלקטואליות ולא על יכולות ניהוליות ובין אישיות.
אני מאמין שיש מספיק אנשים עם כול היכולות כדי לפקד על כול המחלקות בצה"ל גם בסדיר וגם במילואים. המדיניות של ויתור משמעותי על יכולות אינטלקטואליות מחליש את הפיקוד של צה"ל בהשוואה לצבא האמריקאי. זה ניכר באופן מובהק בדרגים הבכירים של צה"ל שלדעתי הם ברמה נמוכה יותר ממקביליהם האמריקאים. אשר למינוי אדם לתפקיד פיקודי ללא ניסיון מבצעי בשיטת מסלול הכוכבים, אני מאמין שאת הכול אפשר לתרגל באימונים ממושכים של כמה שנים בכלל ובאימון ההקמה של היחידה האורגנית בפרט שיכול להימשך חצי שנה בלבד . ניסיון פיקודי של 3 שנים כמג"ד בתעסוקה מבצעית באיו"ש לא מכשיר אותך להיות מפקד טוב של חטיבת רגלים בלחימה בעצימות גבוהה.

ישן 07-10-2019, 22:24

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "יכולות ניהוליות ובן אישיות"

קרן אור סחתיין על הכנות אני חושב שזה פעם ראשונה שאני שומע עתודאי שמבין שהיה חסר לו את היכולות הבינאישיות וההבנה של איך לנהל אנשים, רובם פשוט לא מודעים לזה וחושבים שהבעיה בחיילים ולא בעצמם.
לגבי ההכשרה של מ''פ אני חושב שהבעיה שם היא שהמ''פים והמג''דים לא עושים תואר צבאי פרופר, התואר שהם עושים זה סתם חלטורה במדעי המדינה.
מ''פ לעתיד צריך לדעת איך לנתח קרבות מההיסטוריה, במקום לעשות עבודות סמינריון על שטויות הוא צריך לעשות עבודות סמינריון על הלחימה באפגניסטן או על מלחמת ששת הימים.

ואספרסו קצר- אני לא יודע למה אתה חושב שהגנרלים האמריקאים הם יותר מוצלחים ממקבילהם הישראלים בפועל בניתוח של הרבה קרבות הצבא הישראלי פועל בפעמים רבות בצורה יותר מוצלחת מהצבא האמריקאי.
והבזבוז בצבא האמריקאי גדול בעשרות מונים מבצהל.
ההבדל היחיד בין הקצינים הישראליים לאמריקאים הוא בגיל, משום מה בישראל מוציאים לפנסיה תתי אלופים בגיל 45 אחרי שנים שהצבא השקיע בפיתוח היכולות המקצועיות שלהם ושהם בשיא הקריירה שלהם, וזה השינוי הגדול שצריך לקרות בצבא צריך שהפיקוד הבכיר יהיה מבוגר יותר רמטכל צריך להתמנות לתפקיד בתחילת שנות ה60 שלו ואפילו יותר ולא בגילאי ה50

ישן 08-10-2019, 10:03
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06

אותה הבעיה עם חובלים- קצינים קרביים שעוברים מסלול "בית ספר" ומונחתים לתוך יחידות לוחמות. עם תואר, התנסות סטאז' וכל האקססווריז (עכשיו הוסיפו להם אפילו קורס סקיפרים אזרחי לקורס).

ועדיין.... רוב החובלים מפתחים את כישורי הפיקוד הנדרשים בערך לקראת סוף התפקיד השני שלהם (שנתיים בתפקיד) אחרי שהתנסו לא מעט בחיים האמיתיים. בשנתיים הראשונות לתפקיד הם סופגים לא מעט ביקורת ומתמודדים עם מציאות לא קלה מול הצוותים. אחת הרעות החולות של חה"י היא חוסר אמון לפעמים בולט ממש בין הצוותים לקצינים.זה לא נובע מחוסר כישורים אישיים של החובלים (טוב, לפעמים כן), או מחוסר הכשרה (גם אם לפעמים היא לא ממש קשורה למציאות) אלה בעיקר מההבדל המשמעותי שיש מה שצוער לומד על המציאות בשטח, לבין המציאות בשטח תכל"ס שהוא פוגש ביציאה מהקורס. לפעמים לוקח הרבה מאוד זמן להתאים את עצמך למציאות הזאת.
ישן 10-10-2019, 13:58
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "נראה לי שהאיומים והמטרות דיי..."

האם איום הייחוס הוא חמאס חיזבאללה אצ כל מדינות ערב?
האם הגרעין האיראני מהווה איום וכיצד להתמודד
האם המטרה היא שמירת הגבולות או מיטוט המשטרים העויינים
מה האיומים על העורף (כולל איומים פנימיים) וכיצד להתמודד
מה האיום הימי וכיצד להתמודד
אני בטוח שיש עוד

היחידות הצבאיות וכלי הנשק יהיו נגזרות של שאלות כאלה
כמו כן מצב הטכנולוגיה צריכות להילקח בחשבון כמו שימוש בסייבר טנק נגד נ"ט ומטוס נגד נ"מ וטק"ק
כמו כן צריך לשקול את אורך הנשימה של הצבא (לוגיסטיקה) משק המדינה ואזרחיה. ולהבדיל בין איומים נסבלים לבלתי נסבלים עד קיומיים

בנוסף קיימים יחסי חברה-צבא
האם גיוס חובה, כמה נאכף החוק, מה אורך השירות הנסבל האם המדינה מוכנה לעול הכלכלי והחברתי של שירות בשכר. האם קיימת נכונות לשירות מילואים

מה גודל האבידות הנסבל בצבא ובעורף. ומה אורך הנשימה לפעולה מלחמתית.

נערך לאחרונה ע"י דוד שמואל בתאריך 10-10-2019 בשעה 14:20.
ישן 10-10-2019, 16:03

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "האם איום הייחוס הוא חמאס..."

איום הייחוס צריך להיות לפי דעתי מלחמה ב5 חזיתות בו זמנית (סוריה+לבנון+איו"ש + עזה+חזית רחוקה של מלחמה ישירה עם איראן) או מלחמה עם מצרים, תרחיש שבו כל מדינות ערב יתקפו את ישראל בו זמנית הוא לא סביר ולכן לא צריך להילקח בחשבון.
בין התרחישים צריך להיות תקיפת הגרעין האיראני למרות שבלי פצצות מפצחי הבנוקרים הגדולים שיש לארה''ב (שרק מפציצים כמו b2 יכולים לקחת עד כמה שידוע לי) על פי ההבנה ישראל לא תוכל לעצור את פרויקט הגרעין אלא רק להשעות אותו.
האיום על העורף הוא ירי של אלפי טילים ביום על כל ישראל (חלקם מדויקים וחלקם טילים כבדים מאיראן) יחד עם אינתיפאדה משטחי איו''ש או ערבי ישראל.
האיום הימי הוא בעיקר מפני חדירות של צוללנים מהים ונסיונות פגיעה באסדות אם דרך טילים מדויקים או דרך צוללנים שיעשו פעולות חבלה.
מטרת המלחמה לאו דווקא צריכה להיות מיטוט המשטרים כי אני לא חושב שזאת מטרה ריאלית (אולי רק בעזה) אלא שמירה על הגבולות תוך כדי פגיעה קשה ביכולות האויב ברמה המדינתית(הרס תשתיות לאומיות) וברמה הצבאית (פגיעה הפעילים ופגיעה במתקני נשק וכו'..)

ציטוט:
מה גודל האבידות הנסבל בצבא ובעורף. ומה אורך הנשימה לפעולה מלחמתית

גודל האיבדות הנסבל במלחמה כזאת יכול להגיע גם לאלפי הרוגים ועשרות אלפי פצועים זה משהו שלדעתי (לפי ההכרה שלי עם מערכת הרפואה לשעת חירום) מדינת ישראל מסוגלת להתמודד משך הלחימה צריך להיות לחודשים,לישראל יש מספיק עתודות מט''ח בשביל לנהל כזאת לחימה (לגבי תחמושת זה כבר סיפור אחר) אבל צריך גם שיהיה לנו גב אמריקאי שיוכל לספק רכבת אווירית כמו ביום כיפור כי אחרת נפשוט רגל מלהתכונן למלחמה כזאת.

בהקשר הזה אני חושב שצריך לחתור לחתימת הסכם הגנה עם ארה''ב שיעניק סיוע בנשק ותחמושת בשעת חירום+ הלוואות ללא ריבית או עם ריבית כמעט אפסית בשביל לשקם את הכלכלה אבל לא הסכם הגנה שיאלץ את ארה''ב לשלוח חיילים שילחמו עבורנו(כי הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למדינת ישראל זה שחיילים אמריקאים ימותו במלחמות שלנו, זה יכול לרסק את דעת הקהל החיובית של האמריקאים כלפי ישראל)הסכם כזה גם יהיה הסכם שיהיה קל לאשר אותו בסנאט ויהיה לו שיניים לא כמו הסכם שיאושר רק ע''י הנשיא ויוכל להיות מבוטל אם יעלה נשיא אחר לשלטון

זהו עד כאן איך שאני רואה את הדברים... מוזמן לבקר/להוסיף או להוסיף שאלות

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 10-10-2019 בשעה 16:13.
ישן 11-10-2019, 18:55
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "איום הייחוס צריך להיות לפי..."

ציטוט:
סוריה+לבנון+איו"ש + עזה+חזית רחוקה של מלחמה ישירה עם איראן)

כלומר מיליציה לבנונית ללא חיל אוויר, שריון , חיל ים החמושה בנשק קל, טילי נ"ט ומגנה על מערך טילים וכל זה בסד"כ כולל של 10-15 אלף לוחמים.

צבא סורי + מיליציה בחסות איראנית - בעיקר סד"כ שריון עתיק , מעט ארטילריה , חיל אוויר לא משמעותי + כוחות מילציוניים חמושים בנשק קל ומעט נ"ט

איו"ש - ??

עזה - מיליציה חמושה בנשק קל , ללא שריון, חיל אוויר, ללא עומק , ללא אוכל.

איראן - חזית רחוקה [לא רלבנטי לזרוע היבשה ]

איזה הישג נדרש בכל חזית? לכבוש את דמשק, ביירות, בעל בק , רצועת עזה ולהשתלט לחלוטין על איו"ש תוך השמדת הרשות הפלשתינית? הכל בו זמנית, בדרוג?

איזה הישג נדרש מול איראן?

כשאתה לוקח רגע נשימה, אינך חושב שהאיום טרום מלחמת ששת הימים ולאחריו לא היה בסדר גודל יותר גדול?
ישן 11-10-2019, 19:33

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]סוריה+לבנון+איו"ש +..."

ציטוט:
כשאתה לוקח רגע נשימה, אינך חושב שהאיום טרום מלחמת ששת הימים ולאחריו לא היה בסדר גודל יותר גדול?

לא אמרתי שלא, אבל לפני ששת הימים ההישג הנדרש היה לשרוד את המלחמה,רק נזכיר שבחלומות הפרועים של הגנרלים באותה תקופה לא היתה מחשבה על לנצח שלושה צבאות ערב ולשלש את שטחה של ישראל .
היום המדינה התקדמה ולשרוד זה כבר לא המטרה אלא יותר מזה,המטרה צריכה להיות לגרום נזק גדול ככל האפשר לאויב תוך כדי מספר אבדות קטן ככל האפשר וצמצום הפגיעה בעורף למינימום האפשרי.
הדבר הזה הכרחי כי פגיעה חזקה במשק תוביל להתרסקות הכלכלה הישראלית ואיבוד של ביטחון המשקיעים הזרים בישראל(וכל זה לפני שהתחלתי לדבר על תחושת הביטחון של האזרחים בייחוד ביישובי הפריפריה)

ציטוט:
וכל זה בסד"כ כולל של 10-15 אלף לוחמים.

30 אלף ע''פ הערכות, ולקרוא להם מילציה זה קצת זלזול במצב שהם נמצאים היום, אני מעדיף את המונח צבא טרור של כוכבי בפועל הם הצבא האמיתי של מדינת לבנון.

ציטוט:
צבא סורי + מיליציה בחסות איראנית - בעיקר סד"כ שריון עתיק , מעט ארטילריה , חיל אוויר לא משמעותי + כוחות מילציוניים חמושים בנשק קל ומעט נ"ט

40 אלף שכירי חרב שיעים שהאיראנים גייסו מרחבי העולם (כדוגמת הפטמיון) + מילציות שיעיות מעיראק שיוכלות לבוא לעזרתם ושכחת את העובדה שצבא סוריה עובר היום שיקום ע''י האיראנים והסורים

ציטוט:
איו"ש - ??

כמה אלפי פעילי תנזים חמושים, מספר לא ידוע של פעילי חמאס ושאר הארגונים, טרור יחידים ופוטנציאל לאינפאדה והתקמומות בשטחי איו''ש ובקרב חלק מערבי ישראל ברגע שהם יראו שרוב הכוחות עסוקים בחזיתות השונות ואפשר לנצל את הכאוס שנוצר.

ציטוט:
איראן - חזית רחוקה [לא רלבנטי לזרוע היבשה ]
אומנם לא רלוונטי ליבשה אבל דורש משאבים גדולים מח''א(על חשבון זירות אחרות וסיוע לכוחות היבשה) ויכולות תקיפה לטווח הרחוק (ולפי הערכות הושקעו בזה 10 מליארד ש''ח)

ציטוט:
איזה הישג נדרש מול איראן?

פגיעה במתקני תשתית לאומיים, במטרה להרתיעה אותם מלתקוף ישירות את ישראל (וכוח צבאי לא קיים בהכרח רק בשביל להשתמש בו אלא גם בשביל להרתיע.. אחרת אנחנו לא באמת צריכים את הפצצות האלה שע''פ פרסומים זרים יש לנו) כמו כן פגיעה במתקני הגרעין במידת הצורך ובמידה וארה''ב תפנה לנו עורף ולא תסכים לעשות את זה בעצמם

ציטוט:
איזה הישג נדרש בכל חזית? לכבוש את דמשק, ביירות, בעל בק , רצועת עזה ולהשתלט לחלוטין על איו"ש תוך השמדת הרשות הפלשתינית? הכל בו זמנית, בדרוג?

כמו שכוכבי הגדיר, כיבוש הוא לא היעד, הוא לא נותן כלום חוץ מתקיעה של דגל ישראלי על אדמת לבנון, המטרה היא השמדת האויב בשטחו (למעשה טיהור האויב) לכן אין צורך לכבוש לא את ביירות ולא את דמשק פלישה לבעל בק היא אפשרית כיוון ששם נמצאים מתקני התשתית הגדולים של חיזבאללה ככל הנראה המהלך הזה יבוצע ע''י חטיבת הקומנדו והצנחנים וזה דורש יכולות רציניות של הנחתת כוחות תספוק לוגיסטי וכל המשתמע מכך.
המהלכים האלו אולי לא ישלחו את חיזבאללה לספרי ההיסטוריה אבל הם כן יכולים להחזיר אותו חזרה כמה עשרות שנים אחורה לתקופה שהוא היה בתחילת שנות ה2000 ולהוציא את התיאבון של אזרחי לבנון ממלחמה לעשרים שנה לפחות

אז לא הייתי אומר שצריך להיות בלחץ אבל גם ממש לא צריך להיות שאננים ועל סמך המלחמות שהיו לאחרונה שלא סיפקו תוצאות מדהימות בלשון המעטה ועוד היו רק בחזית אחת. הייתי אומר שכן נדרש כאן הגדלה בתקציב הביטחון, בעיקר בשביל לשקם את כוחות היבשה ולשדרג אותם ביכולות.

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 11-10-2019 בשעה 19:52.
ישן 11-10-2019, 20:03
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]כשאתה לוקח רגע נשימה,..."

אז הכל ביחד 150 אלף איש , בעיקר מליציות שהחימוש הטקטי הכי כבד שלהם אלו טילי נ"ט מתקדמים.

רק להבנה, הסד"כ המצרי ביום כיפור היה יותר מכפול מכך.

איזה צבא צריך בשביל כזו פעילות?

ציטוט:
פגיעה במתקני תשתית לאומיים

לכך לא צריך מטוסים וטייסים ובוודאי לא 10 מיליארד ש"ח. לצורך זה צריך מספר לא גדול מאוד של טילים באליסטיים / שיוט . תחנות כח הן מטרות גדולות.

ציטוט:
צמצום הפגיעה בעורף למינימום האפשרי.

נניח ומחיר מיירט של כיפת ברזל 50K דולר - 200 אש"ח. כמה מיירטים אפשר לרכוש תמורת 4 מיליארד ש"ח שיושקעו בחומה מול עזה?

ציטוט:
לא צריך להיות שאננים ועל סמך המלחמות שהיו לאחרונה שלא סיפקו תוצאות מדהימות בלשון המעטה ועוד היו רק בחזית אחת

זה כלל לא קשור לכסף אלא כיצד משתמשים בו. מי נותן להנהלה שמוכיחה פעם אחר פעם שאינה יודעת לנהל עוד כסף?
ישן 11-10-2019, 20:30

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "אז הכל ביחד 150 אלף איש ,..."

ציטוט:
אז הכל ביחד 150 אלף איש , בעיקר מליציות שהחימוש הטקטי הכי כבד שלהם אלו טילי נ"ט מתקדמים.

רק להבנה, הסד"כ המצרי ביום כיפור היה יותר מכפול מכך.

איזה צבא צריך בשביל כזו פעילות

אז אתה מוכן לקבל את מספר האיבדות שחטפנו ביום כיפור?
אני לא מתעסק בגודל הצבא אני חושב שמה שיש הוא מספיק בשביל להתמודד במלחמה הבאה כולל גם בשביל לאייש את כל הקוים להגנה.
מה שצריך זה להפוך אותם לאיכותיים יותר הן בנשק וציוד והן באימונים.

ציטוט:
לכך לא צריך מטוסים וטייסים ובוודאי לא 10 מיליארד ש"ח. לצורך זה צריך מספר לא גדול מאוד של טילים באליסטיים / שיוט . תחנות כח הן מטרות גדולות.

כמו שאמרתי חלק מהיכולות זה גם בשביל לפגוע במתקני הגרעין האיראנים אני לא איש ח''א אבל אם השקיעו כל כך הרבה בזה אז כנראה שזה משהו שטילים בליסטיים לא יכולים לעשות.

ציטוט:
נניח ומחיר מיירט של כיפת ברזל 50K דולר - 200 אש"ח. כמה מיירטים אפשר לרכוש תמורת 4 מיליארד ש"ח שיושקעו בחומה מול עזה?

חשיבה ממש ילדותית, החומה מול עזה נבנתה בשביל להגן מפני 20 מנהרות חוצות גדר של חמאס שפוטנציאל הנזק שיכלו לגרום הוא בעשרות ואפילו מאות אזרחים הרוגים.
השקעה רק בהגנה אווירית היא מיותרת לפי דעתי כי גם אם נקנה עשרות סוללות של כיפת ברזל לא נצליח לעצור אלפי רקטות שירו על העורף כמו שנאמר: ההגנה הכי טובה זה ההתקפה

ציטוט:
זה כלל לא קשור לכסף אלא כיצד משתמשים בו. מי נותן להנהלה שמוכיחה פעם אחר פעם שאינה יודעת לנהל עוד כסף?

אז מה אתה רוצה לפטר את צמרת צה''ל? את רוה''מ? (מוזמן לשים פתק בקלפי בבחירות הקרובות) לסגור את צה''ל או להפריט אותו?
רוצה התייעלות אין בעיה(כל עוד היא נעשית בשכל) . אבל דרוש פה עוד משאבים לא יעזור כלום. סה''ך ההשקעה באחוזים כתמ''ג בביטחון היא לא כזאת גדולה שמשווים אותה לשנים עברו (כ5%) מזכיר לך רק שאחרי יום כיפור זה היה 30% אאל''ט. העלאה של בין 1-1.5% (כל אחוז זה 18 מליארד ש''ח בשנה!) היא משהו שהכלכלה יכולה לעמוד בו ועל סמך השינויים הרעים שקורים במזרח התיכון והפוטנציאל הגבוהה למלחמה(ואמר את זה רח''ט מחקר באמ''ן לפני שבוע בראיון לישראל היום זה לא סתם פרנויה שלי) זה דבר מתבקש

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 11-10-2019 בשעה 20:36.
ישן 11-10-2019, 22:47

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]אז אתה מוכן לקבל את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tby
אתה מנסה לאמר כי כוחות מילציוניים , בהיקף של חצי מהצבא המצרי במלחמת יום כיפור, יגרמו למשהו שקרוב לאבידות צה"ל ביום כיפור אם לא נגדיל את תקציב צה"ל?

בתוספת אלפי הטילים שייפלו על העורף... אז כן (מזכיר לך שבסבב האחרון נפלו 1000 טילים (והם היו לא מדויקים ונהרגו 5 אזרחים משמע אזרח הרוג על כל 200 טילים שנופלים עכשיו לך תבדוק כמה טילים יש בידי כל איובנו ותעשה חשבון) ולזה תוסיף פלישה קרקעית של מאות לוחמים של חיזבאללה שיעשו שיטבחו בתושבי הצפון, טילים מדויקים על תשתיות לאומיות (יש גם איזה מקום כזה בחיפה שנקרא בז''ן אם שמעת עליו) וחיילים הרוגים מהלחימה ועכשיו תחבר את פוטנציאל ההרוגים לכל אלה ותגיע למספרים שהחברה הישראלית לא חוותה מאז מלחמת יום כיפור או של''ג לפחות

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 11-10-2019 בשעה 22:51.
ישן 12-10-2019, 01:14

מסכים עם מוהנדס
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE=tby]אתה מנסה לאמר כי..."

מסה של טילים מדוייקים שנורים תוך פרק זמן קצר יכולה לגרום להרבה מאוד נפגעים.
יש עוד הרבה מאוד מקומות שאפשר לחסוך במדינה הזאת וקצרה היריעה מלהכיל. אני לא פוסל את האפשרות שיהיה צורך להעלות את גיל הזכאות לפנסיה במדינה שלנו ל 70! גם נשים גם גברים, כדי להעלות את הפריון במשק, מי שמגיע לגיל 70 יקבל קצבת זקנה בגובה שכר מינימום, בנוסף לפנסיה שלו. צעדים נוספים שיביאו לחיסכון כלכלי במדינה, כמו פתרון בעיית פקקי התנועה, יכולים בטווח הארוך גם להעלות את התוצר. החזרת שבוע העבודה ל 45 שעות גם יעלה את התוצר. נראה שאין ברירה וצריך להשקיע יותר בביטחון, לא נראה שבעתיד הקרוב תהיה פלישה אמריקאית לאיראן. למרות שזה היה יכול להיות נחמד אם הם היו ממוטטים בשבילנו את משטר האייטולות.

ישן 12-10-2019, 08:26
  tby tby אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE=tby]אתה מנסה לאמר כי..."

ציטוט:
בתוספת אלפי הטילים שייפלו על העורף... אז כן

ציטוט:
חשיבה ממש ילדותית, החומה מול עזה נבנתה בשביל להגן מפני 20 מנהרות חוצות גדר של חמאס שפוטנציאל הנזק שיכלו לגרום הוא בעשרות ואפילו מאות אזרחים הרוגים.

ציטוט:
השקעה רק בהגנה אווירית היא מיותרת לפי דעתי כי גם אם נקנה עשרות סוללות של כיפת ברזל לא נצליח לעצור אלפי רקטות שירו על העורף כמו שנאמר: ההגנה הכי טובה זה ההתקפה

כלומר דעתך המלומדת הינה שהשקעה של 4 מיליארד שקל בגדר בעזה המיועדת למנוע "מאות" הרוגים, עדיפה על השקעה במיירטים למרות שאתה צופה אבידות אזרחיות בהיקף של אבידות צה"ל ביום כיפור מרקטות וטילים. אני לא בטוח של מי החשיבה הילדותית.....

הערה נוספת., גם אם נשמש במספר של 5 הרוגים ל- 1000 רקטות, גם אם ישראל תספוג 100 אלף רקטות מדובר ב- 500 הרוגים, זה רחוק מאוד מיום כיפור וקרוב לכמות ההרוגים השנתית התאונות דרכים - 365 ב- 2017.....

כאשר אנו מבינים כי יחסי הכוחות בין צה"ל למילציות לא יגרמו לצה"ל אבידות בהיקף של יום כיפור אלא כוונתך הייתה בכלל לעורף האזרחי, אז איזה אתגר יוצא דופן עומד מול צה"ל היום שדורש הגדלה תקציבית מול מליציות שכל כוחן הוא בפוטנציאל הנזק לעורף?
ישן 12-10-2019, 15:43

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "[QUOTE]בתוספת אלפי הטילים..."

ציטוט:
כלומר דעתך המלומדת הינה שהשקעה של 4 מיליארד שקל בגדר בעזה המיועדת למנוע "מאות" הרוגים, עדיפה על השקעה במיירטים למרות שאתה צופה אבידות אזרחיות בהיקף של אבידות צה"ל ביום כיפור מרקטות וטילים. אני לא בטוח של מי החשיבה הילדותית.....

כרגיל אתה לוקח חצי משפט שאמרתי ובונה עליהה פרשנות שלמה. מה שאמרתי זה שבתוספת הטילים על העורף הטבח שמחבלי חיזבאללה יעשו בתושבי הצפון והאבידות של לוחמינו בחזיתות השונות המספרים האלו יתקרבו למספר ההרוגים שהיו ביום כיפור
תשאל את עצמך מה הנזק שהיה עלול לקרות לעוטף עזה אם חמאס היה מצליח לבצע את תוכנית המנהרות שלו. מלבד ההרוגים... כמה משפחות היו עוזבות את העוטף כי הם לא היו מרגישות שזה מקום בטוח לגדל את ילדיהם שם? (מה שדרך אגב מתחיל לקרות כבר היום, ולאחר מגה פיגוע כזה היה גודל למימדים של נטישה המונית)
כמה היתה עולה התגובה של צה''ל בעקבות מגה פיגוע כזה? שאפשר להגיד כמעט בוודאות שהיא היתה מובילה למלחמה בעזה שהייתה בסדרי גודל הרבה יותר גדולים מהמבצעים האחרונים ואפילו הייתי אומר לכיבוש הרצועה.
מזמין אותך ללכת ולבדוק כמה עלה לנו צוק איתן ותגלה שההשקעה בחומה עדיפה על זה (ודרך אגב היא עלתה 3 מליארד לא 4)

מה הנזק שיגרם ממטח טילים מדויקים שיפגעו בבז''ן בתחנות הכח ואפילו באסדות הגז? (ואני ישים את בצד את מספר ההרוגים משאיפת כימקלים רעילים ומחסור בחשמל ואתייחס רק לנזק הכלכלי)

כמה תושבים יהרגו לערכתך ממסעות הטבח שמחבלי חיזבאללה יעשו במטולה ובאביבים?

כמה הלוויות צבאיות נספור במלחמה הבאה?

ציטוט:
וקרוב לכמות ההרוגים השנתית התאונות דרכים - 365 ב- 2017.....

נו אז ? ואם תספור את כמות הגופות שמערכת הבריאות שלנו מייצרת בשנה תגיע למספרים שמתקרבים אם לא עולים על כל החללים שהיו לנו בכל מלחמות ישראל. ההבדל הוא שאם תשאל את הישראלי המצוי מה מפחיד אותו יותר למות בפיגוע/מלחמה או מתאונת דרכים/זיהום בביה''ח (5000 מתים בשנה) הוא יגיד לך שהראשון יותר מפחיד (ככה זה טבע האדם...)
המדינה צריכה לספק ביטחון לתושביה, זה הדבר הכי בסיסי שכל מדינה צריכה לעשות, כי אם התושבים יחיו בפאניקה המדינה לא תתפקד, זה לא אומר שאנחנו צריכים להיות צפון קוריאה ולהשקיע את הכל בביטחון אבל השקעה של 6% מהתמ''ג היא סבירה בהחלט ולא תחנוק את הכלכלה אם ארה''ב משקיעה את אותו אחוז מדי שנה גם אנחנו יכולים (וגם זה אני חושב שצריך לעשות רק לכמה שנים בשביל למלא את החוסרים שהזנחנו לאורך השנים)

ציטוט:
כאשר אנו מבינים כי יחסי הכוחות בין צה"ל למילציות לא יגרמו לצה"ל אבידות בהיקף של יום כיפור אלא כוונתך הייתה בכלל לעורף האזרחי, אז איזה אתגר יוצא דופן עומד מול צה"ל היום שדורש הגדלה תקציבית מול מליציות שכל כוחן הוא בפוטנציאל הנזק לעורף?

חבל שאתה מייחס כזה זלזול לאויבנו וקורא להם מילציות. להזכירך פעם גם אנחנו היהודים היינו אוסף של מילציות וארגונים קיקיוניים ובכל זאת הצלחנו לנצח שלושה צבאות סדירים ומחומשים.
לא חסר דוגמאות מההיסטוריה שבהם כמה מילציות הצליחו להביס ולהשפיל מעצמות על (מלחמת העצמאות האמריקאית, הפלישה הרומית לבריטניה, הטאליבן באפגניסטן מול ארה''ב/בריה''מ ....)

ודרך אגב תוכל להסביר לי מה ההבדל בין חיזבאללה לכל צבא סדיר אחר של מדינה?

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 12-10-2019 בשעה 16:01.
ישן 12-10-2019, 15:51

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "אני מאמין שמבצע קרקעי מוצלח..."

ציטוט:
כרגע לצה"ל יש יעד והוא להגיע למצב שהוא פותח במבצע קרקעי, ומסיים אותו תוך שבוע מכניסת הכוחות הראשונים.

זאת הערכה לא ריאלית. אני לא מתכוון להתייחס כאן לקבועי הזמן של גיוס המילואים והחלפת הסדירניקים בגבולות , אבל זה לא באמת דבר אפשרי, בטח ובטח במלחמה מול כמה חזיתות שונות.
הערכה של אספרסו קצר יותר הגיונית למרות שאני נוטה ליותר מחודש

ציטוט:
ולכל היותר, השמדה טוטאלית של הארגון

זה לא יקרה בחיים כי כל עוד ישאר שיעי אחד בלבנון ארגון חיזבאללה ימשיך להתקיים אני חושב שהיעד הכי גבוב שצריך לשאוף אליו הוא להחזיר את חיזבאללה למצבו בסוף שנות ה90 או לכל הפחות למצבו בשנת 2006.

ישן 13-10-2019, 15:01

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]כרגע לצה"ל יש יעד והוא..."

ציטוט:
זה לא יקרה בחיים כי כל עוד ישאר שיעי אחד בלבנון ארגון חיזבאללה ימשיך להתקיים אני חושב שהיעד הכי גבוב שצריך לשאוף אליו הוא להחזיר את חיזבאללה למצבו בסוף שנות ה90 או לכל הפחות למצבו בשנת 2006.

אני מבין שצריך להכיר במגבלות הכוח אבל לא תמיד יש מגבלות כוח.
את חיזבאללה כתנועה פוליטית אפשר למגר מלבנון כמו שאת הנאציונל סוציאליזם מיגרו מגרמניה, אם רק רוצים ומחליטים. גם הטענה שמטרות המלחמה של ישראל מול חיזבאללה, אם תהיה מלחמה, זה אך ורק לשחוק את הכוח הלוחם של חיזבאללה לזה שהיה בסוף שנות ה 90, היא צנועה מדי. מהר מאוד חיזבאללה ישקם את כוחו ומכאן קצרה הדרך למלחמת לבנון הרביעית. מלחמת לבנון השלישית, לא משנה איך תפרוץ, תצטרך להסתיים בפרוק חיזבאללה מנשקו, בפרוז שטח בעומק 70 קילומטר בלבנון מנשק כבד, גם של צבא לבנון, ורצוי שגם בחוזה שלום בין מדינת לבנון למדינת ישראל. לדעתי זהו יעד ריאלי לחלוטין.

ישן 14-10-2019, 02:55

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "[QUOTE]זה לא יקרה בחיים כי כל..."

אתה שוכח שבשביל למגר את הנאצים מגרמניה היה צריך להחריב כמעט עד היסוד את הערים והבניינים במדינה, לחסל מליונים מתושביה ולהשליט עליהה כיבוש של בעלות הברית שנמשך למעלה מעשור(ויש האומרים אפילו שעד היום)
נראה לך שמדינות העולם יסכימו לך לעשות דבר כזה ללבנון? אתה מוכן שלוחמי גולני יחזרו לעשות קוים באד''ל ואפילו בביירות בשביל לנסות ולהגשים את המטרות שלך?
שכחת שכבר ניסינו את השיטה הזאת של להמליך מלכים בלבנון בשביל שיחתמו איתנו על הסכם שלום וזה לא עבד טוב?(באשיר ג'ומייל אם אתה צריך לגגל)
בפועל אף מנהיג של מדינה ערבית לא יחתום איתך על הסכם שלום אחרי שפלשת לו למדינה, כי ביום שהוא יתן קשקוש על הדף הוא יצטרך להסתתר עד סוף חייו מפני כל הערבים שירצו להרוג אותו.
מציע לך להתעורר מהפנטזיות, יש דברים שלא קשורים רק במגבלות הכח.ויותר מדי כח מביא לתוצאה הפוכה ממה שאתה מקווה (כמו אהדה עצומה לחיזבאללה בקרב הלבנונים והתגייסות עצומה לשירות בארגון כתוצאה מכך) שחיקה ביכולות הארגון לרמתו בשנות ה90 היא לא יעד צנוע הוא אפילו שאפתני מאוד. בפועל בלי המימון של איראן הוא בחיים לא היה תופח למפלצת שהוא היום, ואם אחרי מלחמה רצינית(או המשך של הסנקציות הכלכליות מה שיבוא קודם) הכלכלה האיראנית תתרסק וחמניאי יפסיק לשחק אותה פילנטרופ של ארגוני טרור חיזבאללה יהיה עוד ארגון טרור קטן ומציק מיני רבים שיש מסביבנו אבל לא יהווה איום רציני

ישן 14-10-2019, 11:31

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "אתה שוכח שבשביל למגר את..."

היום יש לך לגיטימציה של מדינות ערב המתונות לחיסול חיזבאללה ולהוצאתו מהמשחק הפוליטי בתוך לבנון מה שלא היה בעבר. שאלת אותי אם אני מוכן שחיילים ישראלים יעשו תעסוקה ממושכת בעומק לבנון כדי להשיג את המטרה הזאת. האמריקאים עשו את זה בעיראק ובעוד מקומות. אז התשובה היא כן. זה מבצע שדורש כיבוש של שטח גדול בלבנון וייצוב המשטר בלבנון, ולדעתי זה לא ייקח יותר מ 10 שנים. לא חושב שהאבדות לחיילי צה"ל תהינה קשות במיוחד בשלב הייצוב הממושך, אבל זה דורש הרבה כוח אדם. זה כמובן בתנאי שננקוט ללא הפסקה באמצעי סיכול נגד גרילה וניסיונות פגיעה בחיילי צה"ל. אמצעים שהוכיחו את עצמם במלחמה של האמריקאים נגד המחבלים הסלאפים בעיראק. מה שאנחנו נשיג מזה זה שיוסר האיום לטווח הארוך ולא יהיה ניתן לשקם יותר את יכולות חיזבאללה כי לא יהיה יותר חיזבאללה. אולי זה דורש גם תגבורת של חיילים אמריקאים בלבנון שיעזו לנו בשלב הייצוב. לבנון היא לא עיראק. אוגדה אמריקאית שתפעל בלבנון לצד צה"ל זה משהו שקטן על האמריקאים. זה בהחלט בר ביצוע.

ישן 14-10-2019, 14:42

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "ואתה אומר את זה אחרי שטראמפ..."

אלו טיעונים שמתבססים על הסקת מסקנות מתוך תחושות בטן, אינטואיציה וניסיון מר. ולא מתוך חשיבה אנליטית ורציונלית. בגלל שפוצצו את המגורים של המארינס, זה היה בביירות ולא בצור, ובגלל שבצור לנו היו שני אסונות רבי נפגעים, אז המסקנה היא שסיכול גרילה בלבנון היא משימה בלתי אפשרית בעליל. לא מקבל את הטענה הזאת. מאז פיצוץ מגורי המארינס בביירות. נמצאו פתרונות נגד משאיות תופת. לא זכור לי שאירוע דומה קרה לצבא האמריקאי בעיראק. זה הבדל בין גישה שאומרת שאם חטפת מכה אז תברח ותנתק מגע, וגם תכריז שהבעיה לא ניתנת לפיתרון, לבין גישה שאומרת שאפשר למצוא פתרונות יצירתיים, לנסות שוב, הפעם בצורה שונה, ולפתור את הבעיה לטווח הארוך.

ישן 14-10-2019, 15:33

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "אלו טיעונים שמתבססים על הסקת..."

אז זה לא יהיה ממשאית תופת אלא מטיל שיעוף למועדון של המארינס זה לא משנה. בפועל אין לאמריקאים מה לחפש בלבנון ואני יגיד לך יותר מזה אם אני הייתי בין מקבלי ההחלטות בישראל הייתי מתנגד להצבת חיילים אמריקאים בלבנון שיגנו על ישראל גם אם הנשיא היה מציע את זה בשמחה.
הדבר הכי גרוע לישראל זה שחיילים אמריקאים ימותו בשביל ישראל זה ירסק את דעת הקהל החיובית כלפינו בקרב האמריקאים, ויגרום בסוף לעלייה של פוליטקאים שיפנו כתף קרה לישראל.
אנחנו לא צריכים שהאמריקאים יעשו בשבילנו את העבודה השחורה, ולחזור להתבוסס בבוץ הלבנוני זה בכלל טעות איומה, יש פה אנשים בפורום שעדיין זוכרים את השירות באד''ל, מציע לך לדבר איתם ולשאול את דעתם בנושא לפני שאתה רץ לתכנן תוכניות שמנותקות מהמציאות.
ואני ישאל אותך רק שאלה אחת לסיום, נניח שמחר היית הולך לפגישה עם טראמפ איזה טיעון משכנע היית נותן לו שהיה גורם לו להסכים לשלוח אלפי חיילים ללבנון? (אחרי שהוא הכריז בטוויטר שלאמריקה אין מה לחפש במזרח התיכון)

ישן 14-10-2019, 16:14

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "אז זה לא יהיה ממשאית תופת אלא..."

לגבי האפשרות שארצות הברית תשלח חיילים להגן על ישראל, אתה העלת נקודה מעניינת. אפשרות של הרעה בדעת הקהל האמריקאית כלפי ישראל. וגם טראמפ לא יתלהב מהרעיון. אבל אם יחליף אותו ג'ו ביידן אז הכול אפשרי. מי יודע. יכול להיות שבמקום חיילים אמריקאים שיעזרו לישראל, נבקש הגדלה זמנית של הסיוע הכספי האמריקאי. אם לא נקבל עזרה של דיביזיה אמריקאית, מקסימום יהיה צריך להאריך את שירות החובה לגברים במדינת ישראל ל 5 שנים שלמות(!), עד שיסתיים מבצע ייצוב השלטון בלבנון שיימשך גג 10 שנים. אחר כך ניתן יהיה להוריד את שירות החובה לגברים ל 4 שנים במקום 5. וכמו שכבר אמרתי, את שירות החובה לנשים כדאי לבטל לגמרי כבר עכשיו. אבל בחצי השנה הראשונה למבצע יהיה צריך להפעיל כוח מילואים משמעותי, ורק אחר יהיה אפשר להתבסס רק על סדירים. אני תמיד חושב שהארכת שירות החובה הסדיר לגברים צעירים עדיפה על גיוס מילואימניקים לתעסוקה מבצעית בעת רגיעה ואני מאמין שכך גם חושבים אלו פה בפורום שעושים מילואים. כמובן שזה יבוא עם תגמול כספי מכובד למשרתי החובה. היעדרות של חלק ניכר מהגברים במדינה ממעגל התעסוקה ל 5 שנים שלמות זה משהו שיכביד על המשק. אי לכך, כבר עכשיו וללא כול קשר לפלישה אפשרית ללבנון, הייתי מעלה את גיל הזכאות לפנסיה בישראל לגיל 70, גם גברים וגם נשים, כדי להעלות את התוצר, ומעלה את גובה קצבת הזקנה לזה של שכר המינימום כדי שאף קשיש שעבר את גיל 70 לא יצטרך לחיות בעוני.

ישן 15-10-2019, 04:52
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "לגבי האפשרות שארצות הברית..."

הרשה לי להציע מתווה אחר למציאת התקציב ל ספרטה החדשה שלך:
יופסקו התקציבים לחרדים , הישירים והעקיפים - חסכון של 10 מליארד בשנה.
כל חרדי פרט ל 500 איש בשנה יחוייב בגיל 18 להתגייס לצבא , תוקם אוגדה חרדית בפיקוד חילוני (למניעת מרידות) שתשמש לבט"ש. אנשים שלא יוכלו לשרת מסיבות רפואיות יגוסיו לשרות לאומי (כולל ערבים) חרדי שירצה ללמוד יוכל לעשות זאת אחרי גיל 21 כמו כל חילוני בישראל. לצורך גיוס כסף נוסף יהיה מסלול של 5000 חרדים נוספים שיוכלו לשלם כופר ולדחות את שרותם.
על ידי גיוס בגיל 18 לא נצטרך לשלם דמי משפחה והוצאות כאלו נוספות. והנה , גם לא צריך להגדיל את השרות בחמש שנים וגם מצאת פתרון לכיסוי הגרעון . אה והכי חשוב שחכתי , מס שקל על כל טוקבק מיותר.
ישן 15-10-2019, 10:48
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ואיך תממן מחנות כליאה לכל עשרות אלפי החרדים"

קודם כל הרבה יתנדבו לתרום למהלך , אי אפשר שקבוצה אחת תסחט את כולם. כן יהיה קשה שנה שנתיים אבל א נוכל לנרמל את המצב ופתאום כמו שבניו יורק החרדים עובדים וממנים את עצמם אתה תראה איך השינוי קורא גם כאן. ברור לך אני מקווה שהמצב הקיים והדמוגרפייה הקיימת תביא אותנו לכליון הרבה יותר מהר מאיראן אם לא נעשה מעשה דראסטי שיכאב בהתחלה ואחר כולם יגידו איך לא עשינו את זה עד עכשיו , אז כן חלק יהגרו מכאן לארצות אחרות (ושם יצרכו לעבוד) אבל בסוף זה יתאזן
חוץ מזה כמו שאנשים אחרים מציעים פה הצעות בלי כיסוי (העלות מיסים בעשרות אחוזים , צבא חובה ל 5 / 10 שנים , פנסיה בגיל 95 ) גם אני יכול , הרי אפילו פוליקאים עושים את זה כל הזמן (תבדוק כמה הצעות עולות שסך כל העלות שלהם היא פי כמה וכמה מתקציב המדינה.
ישן 15-10-2019, 11:09
צלמית המשתמש של ai22

ההתנדבות היום היא על רקע תמית הרבנים בגיוס
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "קודם כל הרבה יתנדבו לתרום..."

ביטול התמיכה - יגרום לקריסה בשיעורי הגיוס ולא להפך.
זה קרה בעבר למשל - בנושא גיוס נשים דתיות.

ההסתה הפרועה שאתה מציג כפיתרון לכל בעיה, אולי גורמת לך להרגיש כמו גבר-על עם נשק שיכול להשמיד כל מי שיתנגד לו,
אבל לא מרשימה אף אחד.
בניו-יורק חרדים עובדים (כמו גם בארץ), אבל גם שם החרדים מקבלים המון קיצבאות ותלושי מזון וסבסודים, ובאופן מאוד גורף - לא מתגייסים.
עובדתית - גם בניו-יורק וגם בכל ארה"ב, השכונות החרדיות הן הכי עניות.

אז לעומת הציפיה שלך - בפועל מה שיקרה,
זה שרק מעטים ילכו להתגייס (והלכתית הרבנים מעדיפים שעשרות אלפים יהיו אסירי מצפון על הגליה)
אז שבמקום גדודים חרדיים שהיום מגוייסים - תיתקע עם קריסה בגיוס, וזינוק בסרבנות, כולל מלכתחילה הליכה לצו ראשון.
ובמקום חיסכון בעלויות - תקבל זינוק אדיר בעלויות.
ישן 15-10-2019, 11:43
צלמית המשתמש של ai22

למה שהם יברחו? הרי לא תוכל לממש אפילו אחוז מזה?
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "מסכים , יהיה עלות ראשונית..."

לא יהיה לך אפילו את כח האדם הנוכחי - בטח שלא כח אדם הדרוש לאכוף את כל הטירוף שהצעת.
לא תוכל לאכוף צווי גיוס,
אפילו לא צו ראשון.
לא תוכל להכניס חברי כנסת, ראשי ערים, מנהלי בתי ספר, ורבנים באופן חסר אבחנה לכלא.
ובטח שלא קרוב למיליון אזרחים שהחלטת שהם האויב במקום טרוריסטים או איראן,
ולא למליונים נוספים - שיתנגדו נחרצות להכרזה זו.

בפועל תצטרך לבחור בין שתי חלופות:
או לעשות הפיכה פאשיסטית ולהתחיל לבנות מחנות ריכוז לכל האזרחים שהחלטת שרירותית שהם אוייב העם,
כשלא מעט מליונים יודעים - שזו רק ההתחלה,
והם יהיו הבאים בתור,
או לוותר על הטירוף.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dbe3
כרגע המצב לא נורמלי , המשך במצב הזה יביא לכליון המדינה זה פשוט מתמטיקה פשוטה, אני פשוט חרד למצב המדינה.
הצעדים קשים כן , אבל המצב קשה לא פחות.
ואני לא מסית , זאת המציאות לצערי , התעלמות ממנה לא תעזור לאף צד.
ברור.
הרי אם אתה משתמש בתעמולה מספיק מאיימת, ומסית מספיק נגד אוכלוסיה שבחרת בה שרירותית כ"אוייב העם",
בעצם תוכל לעשות כל דבר.
הרי בגרמניה זה עבד נהדר.
ישן 15-10-2019, 11:22
צלמית המשתמש של ai22

אם מדובר במאות - לא תגייס את הארמיות שאתה מפנטז עליהן
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "ומספיק לאיים בעשרות אלפים ,..."

אתה חושב שבגלל שיש לך נשק תוכל לעשות כל מה שמתחשק לך,
בפועל - התוצאה היא שגם לצו הראשון החרדים לא יגיעו.
ואז תצטרך לשלוח חטיבות לשכונות החרדיות כדי לתפוס את כל אלו שלא הגיעו,
פחות כ"א זמין - במקום יותר.
ואפס שת"פ מהאוכלוסיה - שהכרזת עליה כאוייב (גרוע מאיראן לפי תעמולת-ההסתה שלך).

ואז לשיטתך תתחיל להכניס לכלא גם רבנים, וחברי כנסת, וראשי ערים,
ותגלה שפתאום אתה צריך לשים עשירית מהמדינה במשטר צבאי או במאסר.
ושעיר הבירה שלך (חצי מתושביה חרדים) משותקת.

ברגע שתפסיק שירותים מהמדינה,
בעצם אתה גובה מיסים - אבל לא מספק שירותים תמורתם,
ואז גם הדיווח לרשויות המס יקרוס.
תכריז על כל ארגוני הדת כארגוני טרור - אז תצטרך עוד כמה חטיבות - כדי ללחום בכל ארגוני הדת האלו.
תקבל מאות אלפים שישבו לך בכבישים ויחסמו תנועה,
כי הפכת למדינת-טרור, שהכריזה על עשירית מתושביה כטרוריסטים - רק בגלל הדת שלהם.
ואז מה?
תושיב את כולם בכלא?
תבנה מחנות ריכוז, כי בעצם אין מקום בבתי כלא, אפילו לאסירים שיש היום?

נראה לך שיש מדינה שאינה פאשיסטית שבה תוכל לממש אפילו אחוז מהטירוף הזה?
ואז מה?
תבצע הפיכה פאשיסטית כדי שתוכל להתעלל בחרדים?
נשמע לך שפוי?

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 11:27.
ישן 15-10-2019, 11:58
צלמית המשתמש של ai22

"המצב יהיה קשה בהתחלה" - זה תמיד חלק מהתעמולה הדיקטטורית
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "תראה , המצב יהיה קשה בהתחלה..."

בפועל - מרגע שאתה הולך בדרך הזאת - המצב רק מחריף, לא משתפר.
בפועל - אתה מדבר על ביטול הדמוקרטיה ומעבר למדינה פאשיסטית שהפכה את אזרחיה לאוייב.
וצעדים לא יעבדו - אז תצטרך להקצין אותם.
למה שרוב החרדים - שמבחינתם מגורים בא"י זו מצווה, יעזבו?
תהיה חייב להשתמש - במספיק אכזריות.
הצאר הרוסי לא הצליח להפעיל מספיק אכזריות, הסובייטים כן.

בפועל אתה מציע - להפוך את המדינה למדינות מטורפות בסגנון בריה"מ או גרמניה הנאצית,
כדי להטיל מלחמת-חורמה נגד יהודים.
הדרך הזאת - גם הרבה אוכלוסיות שמתגייסות כיום - יפסיקו.
הרי לא ברחנו מאירופה כדי להפוך לנאצים.

בתור מי שמכיר חרדים (ועריקים חרדים) - אתה מדבר שטויות.
העריקות החרדית בצה"ל היא תופעה מאוד רווחת,
והצבא הקים מנגנונים כדי לטפל בה (שמסתמכים על חיילים חרדים ורבנים).
תתחיל לאיים על הרבנים - והתוצאה תהיה שבמקום כמה הזויים במאה שערים,
כל חייל ושוטר בכל שכונה חרדית יהפוך לאוייב, שמנסה להשמיד אותם וזורק ההנהגה לכלא.
כל ראש עיר חרדי,
כל רב עיר חרדי,
כל חבר כנסת חרדי,
כל כותב בעיתון חרדי,
יראה זאת - כהתקפה אישית. הוא הבא בתור בתוכנית הטיהור שלך.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 12:00.
ישן 15-10-2019, 13:31
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב ""המצב יהיה קשה בהתחלה" - זה תמיד חלק מהתעמולה הדיקטטורית"

בהחלט לא מציע להפוך את הארץ לפשיסטית נהפוך הוא , המשך המצב הקיים יביא אותנו למדינה הלכה דיקטטורית ענייה מרודה אם בטחון אפסי שנתונה לגחמות שכנייה או לתרומות הגביר מארצות הברית.
ואין כאן תוכנית טיהור יש כאם תוכנית נורמליזציה , שום דבר ממה שאני מציע אינו נוגד את ההלכה, לפחות לא זאת שמשתמעת מהתנך (כולל מפקדות בצבא , או חיילות) אין שום סתירה בין מדינה יהודית דמוקרטית לבין מה שאני מציע , גם בדמוקרטיה שרוצה להגן על עצמה יש חוקים שלא את כולם אני אוהב ולא את כולם אחרים אוהבים.
אם המדינה חפצת חיים משהו דרסטי חייב להשתנו אחרת אפשר לסגור את המדינה עוד 20 30 שנה ושהאחרון יכבה את האור , האיום הוא הרבה יותר גדול מאשר האיום האיראני , גם החרדים מבינים זאת ויודעים שמשהו חייב להשתנות , אם רק מחפשים את הדרך איך מצד אחד יהיה שינוי (כולל גיוס לצבא ויציאה לעבודה) ומצד שני הם לא יאבדו את שליטתם (הרוחנית והכלכלית) על הקהל שלהם.
ישן 15-10-2019, 15:27
צלמית המשתמש של ai22

אתה מציע להפוך את המדינה לפשיסטית בוודאות - ומגייס הסתה לצורך כך
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "בהחלט לא מציע להפוך את הארץ..."

בדיוק השיטה שבה הכשירו בשנות השלושים - את ההשמדה של שנות ה40.

אם לדעתך המצב הקיים לא רצוי מסיבה כלשהי - אתה יכול לדרוש שנות מדיניות,
אתה לא חייב להפוך את המדינה לדיקטטורה שרודפת מליון איש, ומכניסה מנהיגים לא רצויים לכלא,
רק על רקע מילוי תפקידם.
מספיק לשנות מדיניות מס למשל.
להזכירך - זה בדיוק מה שנתניהו עשה ב2004.
והחרדים - אפילו לא ראו בכך תקיפה נגדם.

אבל מה שאתה רוצה - זה לא לשנות מדיניות.
אתה רוצה הסתה נגד חרדים. ככל שיותר אגרסיבית - יותר טוב.
הסתה פרועה נגד החלש והשונה זו הדרך הכי טובה להפוך לדיקטטורה מטורפת ורצחנית.
וזה הכיוון שלך.

לעומת הפנטזיה שאתה מטפח על מלחמות-אחים וכליאת מנהיגים, שיחזקו את המדינה, וישלחו את הנרדפים המבוהלים בהמוניהם לצבא,
השבתת חלק גדול מהצבא לצורך מלחמות כאלו - דווקא יקל על אוייבנו להילחם במדינה שאיבדה את עצמה לדעת,
והחליטה באופן הכי גרוטסקי -להפוך את המדינות הגרועות בהיסטוריה - למודל שלה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dbe3
אם המדינה חפצת חיים משהו דרסטי חייב להשתנו אחרת אפשר לסגור את המדינה עוד 20 30 שנה ושהאחרון יכבה את האור , האיום הוא הרבה יותר גדול מאשר האיום האיראני , גם החרדים מבינים זאת ויודעים שמשהו חייב להשתנות , אם רק מחפשים את הדרך איך מצד אחד יהיה שינוי (כולל גיוס לצבא ויציאה לעבודה) ומצד שני הם לא יאבדו את שליטתם (הרוחנית והכלכלית) על הקהל שלהם.
זה לא נורמליזציה - כי אף מדינה נורמאלית לא מכריזה שרירותית על עשירית מתושביה כאוייבים,
רק בגלל שהסתה מטורפת, והכרזה עליהם כאוייבים "גרועים מאיראן", אולי יקושש עוד כמה קולות בבחירות.
זו בדיוק - הדרך המהירה להתרסקות מוחלטת.

הסתה כזו איפיינה את גרמניה הנאצית, רוסיה הקומוניסטית ומדינות פאשיסטיות וקומוניסטיות נוספות - לא מדינות שפויות ונורמליות,
אלא מדינות על סף או לאחר - הפיכה דיקטטורית..
וגם שם טענו כמוך - שהצעדים הפסיכוטיים הם בעצם הכרחיים.

הצעדים שלך יגרמו בהכרח למלחמת אחים - היום,
כי הדתיים והימנים יודעים - שאחרי חיסול החרדים - תפנו לחסל גם אותם.
אחרי שתצליחו לזרוק מנהיגים לכלא, ולהשתיק באיומים אוכלוסיות שלמות,
למה שתעצרו?

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 15:30.
ישן 15-10-2019, 17:59
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה מציע להפוך את המדינה לפשיסטית בוודאות - ומגייס הסתה לצורך כך"

קודם כל הסתה מתקיימת במדינה שלנו כל הזמן ולא דווקא לצד החרדי אבל זה לא הפורום לכך.
אני לא בעד להחריז על 10 אחוז מהעם כאוייב , אני נותן להם להיות חלק מהעם , שיוויון זכויות ושוויון חובות כרגע מתקיים רק צד אחד במשוואה וזה פשוט לא משהו שהמדינה תוכל להחזיק לעוד הרבה שנים.
אתה קורא לזה הסתה , פאשיזים , קומוניזים ועוד כמה תארים שהיית שמח לתאר אותי בהם אבל אני קורא לזה המציאות.
לא הבאת חלופה למציאות או חלופה לפתרון הבעייה , אתה פשוט בוחר להתעלם מהבעייה ולא להבין שהיא הרבה יותר גדולה מהבעייה האירנית . שוב לא האנשים החרדים הם הבעייה אלה התופעה של משוואת צד אחד. לקרוא לי אלף פעמים פאשיסט אולי יעשה לך טוב אבל לא יפתור את הבעייה.
ישן 15-10-2019, 19:04
צלמית המשתמש של ai22

בערך כמו שתקבל "זכות להיות אשה" ע"י סירוס כפוי
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "קודם כל הסתה מתקיימת במדינה..."

כשאתה קורא לחרדים "אוייב גרוע מאיראן" - אתה הופך אותם לאוייב.
כשאתה דורש לכפות עליהם גזירות שונות ומאיים במאסר המוני אם לא יכנעו לכל גחמותיך - אתה לא "נותן להם" - אלא לוקח.

אם אתה רואה בהיטלר, סטאלין ומאו את המודלים שלך לחיקוי - ודורש לאמץ את דרכיהם,
בבקשה,
התגלגל בזפת ובנוצות להנאתך - וספוג את הבזיון הראוי לך.

רוצה שוויון זכויות? וחובות? סבבה.
יש מודלים חליפיים רבים שניתן לדון עליהם, שיפחיתו או יפתרו אי-שוויון אמתי (או מדומיין) שאתה רואה.
אבל דחית אותם מלכתחילה כשהבהרת שבחזון הטירוף שלך - הגיוס הכפוי החרדי שיושג ע"י השלכת כל ההנהגה לכלא, יהיה לשדרת פיקוד חילונית: העבדים החרדים השחורים ישרתו את המפקד החילוני הלבן.

כשאתה עובר להסתה פרועה של "אוייב גרוע מאיראן", "איום קיומי", "פאראזיטים שלא עובדים", ושאר ציטוטים מהדר-שטריימר,
ודורש לגייס בכפיה ארמיות של חרדים שמתנגדים לכך, תוך מאסר מנהיגיהם ואיומים במעצר המוני,
אתה עובר את הגבול מדיון על דרכי פעולה דמוקרטים,
ועובר למחוזות הדיקטטורות הנבזיות ביותר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 19:07.
ישן 15-10-2019, 13:26
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אם מדובר במאות - לא תגייס את הארמיות שאתה מפנטז עליהן"

הסר דאגך מלבך , לא יכנסו מאות ראשי עריה ורבנים לכלא , ההיסטוריה כבר הראתה לנו שהרבנים ילחמו עד לבן הישיבה האחרון אבל שזה יגיע אלהם יהיה הסדר מאוד מהיר , כל עוד הם ירגישו שהם שימרו את הכח שלהם וההשפעה שלהם על הקהל , בסך הכל חצר זה גם עסק לכל דבר. ראינו כבר בשנות ה 40 איזה אחוז של הנהגה רבנית ברח לעומת אחוז הקהל שלהם, הם ידעו טוב טוב להרדים את כולם ולברוח בזמן.
ולגבי שישארו בארץ בגלל מצוות יישוב ארץ ישראל , אז כנראה לצערך נתקלת במישהוא שקצת מכיר את החרדים כנראה לא פחות ממך ולא סתם באיזה עגלה רייקה לשיטתם (ואולי לשיטתך) לא יהיו מחנות ריכוז ולא יהיו דברים שמתקרבים לזה, והעובדה רוב החרדים לא בארץ , האם הם מוותרים על המצווה הכי חשובה (לשיטתך) ובעצם חוטאים לעיקר או אולי מצוות ישוב הארץ קיבלה חשיבות גדולה יותר אצל הציבור הדתי ציוני/חרדלי ואצל החרדים זאת רק מצווה מישנית ? (אין צורך שתשיב על זה אני יודע את התשובה).
ישן 15-10-2019, 14:37
צלמית המשתמש של ai22

לא יכניסו אף אחד לכלא - בעיקר כי זו מדינת חוק
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "הסר דאגך מלבך , לא יכנסו מאות..."

ואפילו אם תחליט שלהכניס אדם לכלא בגלל אמונתו זה חוקי (מפוקפק),
להכניס נציג ציבור לכלא בגלל פעילותו הנובעת מתפקידו - זה בהחלט לא חוקי.
יש חסינות מהותית.

לגבי רדיפתם של הרבנים עצמם, לצורך השתקה פוליטית,
שם כבר יתכן שחלק מהרבנים פשוט יברחו לחו"ל וידרשו הגנה מפני רדיפה על רקע דתי.
והיו תקדימים לכך.
רבנים אחרים בעבר (למשל חלק מרבני חב"ד) העדיפו ללכת לגולאגים.
לגבי חסידויות בשואה - היו רבנים רבים שעלו, וקרtו לאנשיהם לעלות,
ולאחר שזה לא קרה - חזרו לקהילתם - ונספו איתה.
חלק מרבני הונגריה - נודעו לשמצה בגלל שפעלו הפוך מכך. אבל רבנים אלו לא עלו לארץ - אלא לארה"ב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dbe3
העובדה רוב החרדים לא בארץ , האם הם מוותרים על המצווה הכי חשובה (לשיטתך) ובעצם חוטאים לעיקר או אולי מצוות ישוב הארץ קיבלה חשיבות גדולה יותר אצל הציבור הדתי ציוני/חרדלי ואצל החרדים זאת רק מצווה מישנית ? (אין צורך שתשיב על זה אני יודע את התשובה).
שוב אתה מפגין את בורותך - כי רוב החרדים - דווקא כן בארץ.
גם מבחינת אותם חרדים "אנטי-ציונים" - ירידה מארץ היא עדיין אסורה אלא מטעמים מסויימים,
אבל כל עוד הם בחו"ל - מבחינתם אין עליהם חובה לעלות לארץ.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 14:48.
ישן 15-10-2019, 18:05
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא יכניסו אף אחד לכלא - בעיקר כי זו מדינת חוק"

שוב להגיד שאני בור לא יעזור לך , זה רק המשך זריעת החול בעני האנשים , יש הרבה אנשים שאולי יקראו את דברך יגידו שאתה צודק אבל יש כאלה שיבדקו את המספרים , ומה לעשות הם מספרים אחרת.
גם לגבי מספר הרבנים בשואה , ולא משנה אם עלו לארץ או ברחו לארצות הברית או למקומות אחרים.
רבנים יברחו ויבקשו מקלט מדיני , עד רבה , בדיוק אתה מצדיק את טענתי שאותו מרד נורא שאתה מתאר פשוט לא יקרה אלה ימצא פתרון שמצד אחד יאפשר לחרדים להיות אזרחים שווי זכויות ושווי חובות במדינה ומצד שני יאפשר לאותם רבנים עדיין לשלוט בקהל שלהם ולחזק את העסק (החצר שלהם). אתה היחדי כנראה שלא מבין את הבעייה כי גם החרדים עצמם מבינים אותה ויש ביינהם רבים שרוצים להשתלב ולהיות אזרח רגיל ולא רק פרזית או עובד בשחור. אין סתירה בין להיות חרדי לבין לתרום למדינה כמו כל אחד אחר. פשוט המצב לא יכול להמשיך , תבדוק כמה תלמידים לומדים בחינוך חרדי בכיתה א מכלל האחוזים ותבין מה יהיה כאן עוד 20 30 שנה, אבל אתה כמובן יכול להמשיך לכנות אותי בכל מיני שמות ולהתעלם מהבעייה שכולם מבינים שהיא קיימת.
ישן 15-10-2019, 19:45
צלמית המשתמש של ai22

אתה לא מציג מספרים - אלא אך ורק הסתה
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "שוב להגיד שאני בור לא יעזור..."

אתה "היחידי שכנראה מבין" שכל חרדי חולם כל היום שישלחו את כל ההנהגה שלו לכלא כדי שהוא יוכל לגזוז את פיאותיו ולחיות כחילוני.
במציאות - הפנטזיה שלך נתקלת בקשיים רבים - למשל הכישלון הגורף שמתבטא בהיקף נפקדים ועריקים רבים בקרב חרדים שכבר התגייסו.
למשל - חסידויות רבות שבהן ההנהגות מתקיימות במנותק מהקהילה, או אפילו בהעדר הנהגה ממשית (חב"ד למשל).

אם אתה רוצה.
תבדוק כמה תלמידים למדו בזרמי חינוך חרדיים ודתיים בקום המדינה והיום,
ותחזור אלי.

מה יהיה עוד 20-30 שנה?
אם נעבור להסתה נגד חרדים ונסיונות כפיה מטורפים - רע מאוד,
כי ברגע שהמשוואה תתהפך (והאכזריות שתפגין רק תגביר את התנגדותם לדרישותיך) - אין מה לצפות שהחרדים ינהגו במתינות כלפי הפשיסטים שזממו להשמידם.
אם נתקדם לעבר נירמול המצב - יהיה טוב מאוד.
היקף התעסוקה החרדי, והמוסדות האקדמיים לחרדים יעלה, ובעיות העוני יפחתו משמעותית.
הפיכת הגדודים הקיימים ליותר "חרדיים" תאפשר ליותר חרדים להתגייס, כי גיוס לא יהיה תירוץ עלוב לכפיית חילון בפועל.
ישן 15-10-2019, 19:58
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה לא מציג מספרים - אלא אך ורק הסתה"

ושוב אתה בוחר לשים דברים בפי ,
לא טענתי שצריך לגזוז את הפאות של החרדים .
שוב ושוב טענתי שאין שום התנגשות בין לחיות כחרדי ולחיות כאזרח שווה זכויות וחובות.
הפחד של הרבנים הוא לא מחילונם של החרדים אלה מאובדן השליטה עלהם וגם לזה יש פתרונות.
הגדודים לא חרדים מספיק , נו כנראה לא בדקת מה המצב בגדודים והאם אחוז האנשים ההופכים חילונים לאחר בשרות הגדודים החרדים הוא גדול יותר משום שהצבא הפכם לחילונים או מראש רבים מי שנשלח והגיע לאותם גדודים היו חרדים על הקצה שהצבא היה המפלט האחרון שלהם ? אבל כמובן נוח להאשים את החילונים הדימונים בעלי המזימות הרעות שרק רוצים לגייס חרדים כדי להפוך אותם לחילונים
אני היחדי שלא מסית כאן אלה שם ראי בפני החברה וכילד בבגדי המלך החדשים קורא שהמלך הוא ערום.

נערך לאחרונה ע"י dbe3 בתאריך 15-10-2019 בשעה 20:01.
ישן 18-10-2019, 19:29

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "חוסר המודעות שלך למה שאתה..."

לא יזיק לך לשנות את סגנון הדיבור, אבל זה כבר לא יקרה.
מה לא מסתדר בנתונים שהבאתי מויקיפדיה?
Active personnel זה הצבא הפעיל שכולל גם את חיילי החובה וגם מתנדבים בשכר.

ציטוט:
While 63,841 men and women were called in for the examination of persons liable for military service in 2012 (mandatory for men), 9265 were conscripted.

למעלה מ 10% מהמחזור חויב להתגייס והשאר קיבלו פטור. קשה לי להאמין שכול אותם 10% שגויסו עשו זאת בהתנדבות. יש עוד מדינות עם גיוס חובה סלקטיבי. למשל שוויץ, שם יש פטור לכול הגברים עם בעיות בריאות, ולכול הנשים עם או בלי בעיות בריאות. אני מציע מדיניות כמו זאת שקיימת בשוויץ רק ששירות החובה יהיה ל 4 שנים תמורת תשלום מכובד. ופטור לרוב החרדים. אני מאמין שברגע שתבוטל חובת הגיוס לנשים, וששכר חיילי החובה יעלה אל שכר המינימום או אפילו יותר ממנו, אתם תראו גם לא מעט גברים חרדים נשואים בני 20 באים מרצונם החופשי ללשכות הגיוס כדי להתגייס לקרבי.

ישן 15-10-2019, 19:55
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא יכניסו אף אחד לכלא - בעיקר כי זו מדינת חוק"

נו אתה מתעקש להגיד שאני טוען שהחרדים הם אוייב יותר גדול מאיראן אז או שיש כאן בעייה בהבנת הנקרא או שאתה דוגל בפייק ניוז שתחזור כמה שיותר פעמים על משפט לא נכון והוא יהפוך לנכון.
אני לא טענתי שהחרדים הם אוייב גדול יותר מאיראן אני טענתי שהמצב הנוכחי טומן לנו בעייה הרבה יותר גדולה מהבעייה האיראנית. אני שמח שאתה מאחל לי דברים מהמקרות כמו גילגולי בזפת ונוצות ובוחר לקרוא לי פאשיסט ואולי נאצי , אם זה מה שעושה לך להרגיש טוב , רק חבל שהתמקדת במקורות האלו ופחות באהבת רעך כמוך.
אבל אני אמשיך בשיטה שלך.
הבעייה קיימת אז :
או שאתה בעצם מקווה שבעתיד תהייה מדינת הלכה ובעזרת השם כבר נסתדר .
או שאתה חס ושלום בעצם רוצה ברעת המדינה , כלומר אולי אתה עובד למען אוייבנו והמצב משרת אותך
או שאתה מאוד תמים ומחליט להתעלם מהבעייה

אני יודע שקשה להתווכח אם משהוא שאתה יודע בסופו של דבר שהוא צודק

אבל כמו שאמר המוהנדס כדאי שנעביר את הדיון הזה למקום אחר.

נערך לאחרונה ע"י dbe3 בתאריך 15-10-2019 בשעה 20:05.
ישן 15-10-2019, 10:46
צלמית המשתמש של ai22

הרעיון שלך הוא פנטזיה לא מציאותית
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי אספרסו קצר שמתחילה ב "לגבי האפשרות שארצות הברית..."

ארה"ב הרי ברחה מלבנון - בתקופת רייגן.
נשיא סופר-פופולרי, שנקט בגישה פרואקטיבית מאוד.
מאז התברר באופן ברור:
העלות של שליחת חיילים מארה"ב לחזיתות השונות - אדירה.
העלות הזאת - משתקת את הפיתוח וההצטיידות בצבא ארה"ב (ואת המשרות שמסתמכות עליהם), ולכן בט"ש ממושך מהווה פגיעה אסטרטגית בצבא ארה"ב.
כך שהאינטרס האמריקאי - הוא לצמצם שליחת כוחות
על חשבון בעלות ברית באירופה ובמזה"ת.
בעלות ברית אימפוטנטיות שלא יכולות אפילו לגייס ולאמן כוחות - יצטרכו להתבגר, או להגיע לפשרה עם שכניהם.

המודל הישראלי לעומת זאת - אידאלי לארה"ב:
האמריקאים נותנים קופונים לנשק אמריקאי (או לייצור נשק זר בארה"ב, שחברות אמריקאיות יוכלו למכור לאחרים) או למו"פ שארה"ב יכולה להשתמש בו ולמכור נשק שמבוסס עליו,
משמע - בוסט לייצור ולמכירות נשק, תמיכה בבעלות ברית בעלות נמוכה בסדרי גודל,
אפס חיילים הרוגים, מעט מאוד חיילים לשליחה לחו"ל.
אז סביר - שהאמריקאים רוצים להעביר כמה שיותר מבעלות בריתם ממודל "אימפוטנטיות", למודל כזה.

מבצע הייצוב שלך - לא ריאלי.
איראן משחקת במשחק הזה הרבה יותר טוב מישראל,
והכריעה אותה - גם בלבנון.
היא הכריעה גם את ארה"ב, וגם את סעודיה.
הפעלה של כוחות רבים לאורך זמן - נוטה למוטט ממשלים,
ותמיכה אמריקאית של יותר מקדנציה-שתיים היא פנטזיה (וגם זה מופרך)
אז גם ממשלת ישראל וגם ממשלת ארה"ב - מחוץ לסיפור.

אפילו אם תהיה תמיכה זמנית - זה יגמר בברוך ונסיגה חפוזה - ולכן בניצחון איראני.

המודל הסביר היחיד שיספק שלום עם לבנון לאורך זמן,
הוא להשמיד שיטתית כפרים השיעים בדרום לבנון, שלא יגרשו את חיזבלה מתוכם,
מלווה בהחלטה לבנונית לוותר על שטחי הבקעא לטובת סוריה, כדי לייצב את המשטר בלבנון.
כי ללא משטר יציב בלבנון - השיעים יחזרו לדרום ואז שוב יהיה עוד סבב לחימה - לפי החלטת איראן.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-10-2019 בשעה 10:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +3. השעה כעת היא 11:16

הדף נוצר ב 0.54 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2019 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר