לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2019, 16:00
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "זה החצי הראשון של הנושא..."

חבר קרוב נפגע בתאונת דרכים לפני מספר שבועות ונפטר מפצעיו. תאונה מיותרת הנובעת מזלזול של נהג. סתם עוד נהג שהשתמש בטלפון סלולרי ועבר באדום והרג אדם. בדיוק בשעה בה הוא נפטר, בעודי חוצה את הכביש בכתום מהבהב בצומת איבן גבירול לכיוון הלונדון מיני סטור, משאית דוהרת מצפצפת להרתיע את הולכי הרגל לא יעזו לרדת למעבר החציה, עוד נהג עבריין שממהר, עוד מופרע שלא מוטרד מכך שהוא מסכן חיי אחרים.

אני מזהה את זה בכל מקום. רוח רעה נושבת. זוהי תקופה לא טובה. יש בקרבנו אנשים כועסים, לחוצים ויש רבים שמזלזלים בחיי אדם, יש שאיבדו משהו בסיסי. המערכות שאמורות לשמור על הסדר הציבורי תחת מתקפות קשות ומתחילות להתפורר. אני ממש לא אופטימי. מה שיש לי לאמר: הישמרו לנפשותיכם ונפשות יקיריכם עד שיעבור זעם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2019, 20:31
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
רשויות שלא מתפקדות = רוח רעה נושבת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "כשיש בעיה, צריך לזהותה, וצריך..."

כשיש רשויות מתפקדות אתה מרגיש רוח אחרת. אני רואה את זה במקומות אחרים בעולם: איפה שהעסק מתפקד אנשים רגועים סבלניים וחייכנים. לא בהכרח עשירים, לא בהכרח עניים. פשוט עובדים ומשתפרים. שיפור המערכות האירגוניות זה דבר סיזיפי, יום יומי שאסור להפסיקו. ומי שלא הולך קדימה הולך אחורה.

גישת החלטורה נובעת משחיתות, מינויים פוליטיים ונאפוטיזם. הריקבון בשילטון המרכזי והמקומי לא מאפשר לקדם את השירותים. סתם דוגמא קטנה ומייצגת - הדואר: יש הטוענים (והכל לכאורה) שמופעל לחץ שמפורר את שירותי הדואר כדי שאלו יופרטו למקורבים. יש דוגמאות למכביר.

האם אפשר אחרת? אפשר אבל צריך להכריע את השחיתות, ובמאבק הזה נכשלנו. מעייף לחזור ולחפור באותו ענין, אבל זה מתחיל מלמעלה וגולש לשאר. פתאום כולם מופתעים ומתלוננים על הלחץ היום יומי שנובע מהתחבורה והבריאות. אבל אם תעשה בדיקה גם באירגוני הסמך והרשויות האחרות תגלה את אותה תופעה, אותה קריסה. מבקר המדינה זה סימפטום נוסף. כמו בגוף האדם שכשל: קריסת מערכות.

הריקבון גורם ללחץ עם פוטנציאל מסוכן להתפרצות במקומות אחרים. לפעמים התפרצות מוכוונת מלמעלה באופן מודע לפעמים זה קורה באופן לא מודע. לפעמים סתם להסחת הדעת מהבעיה העיקרית. במצב הגיאופוליטי אצלנו הסכנה תמיד בהתלקחויות צבאיות.

מערכות שחיתות סופן לקרוס, ומתוך ההרס יכול לצמוח משהו אחר, טוב וחזק. אבל עד שזה יקרה צריך להיזהר. לכן אמרתי שמרו נפשותיכם עד יעבור זעם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר