לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 04-04-2020, 19:46
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
ארה"ב: צפי נתוני התמותה לרבעון 1 - 520K

https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/COVID19/
לפי ה CDC נכון לעכשיו צפי התמותה לרבעון 1 2020 בארה"ב סביב 520K - מתאים לצפי הרב שנתי.

את הנתונים המפורטים, לרבות נתוני הקורונה אפשר לראות בלינק.

אני שומע את הדיווחים ההיסטריים בתקשורת הישראלית ולא מבין מהיכן הם הבאים. לדוגמא:
"ממדי האסון מתבררים: "

הקורא התמים עלול לחשוב שיש כבר קריסה בארה"ב. דיברתי עם רופאים והם מדווחים על בעיה הפוכה: בתי חולים ריקים. חולי קורונה לא מגיעים. עובדה זו תומכת בידיעות על למצוקת מזומנים קשה בבתי החולים (אנסה לספק עוד פרטים בהמשך).

אני לא נביא, ולא יודע אם הקורונה אכן תהפוך לאסון נוראי. כלומר, יש אסון כלכלי, אבל בינתיים אני מציע להיזהר בדיווחים על אסון בחיי אדם וקריסת בתי החולים. נכון לעכשיו - פייק ניוז.

בהמשך אנסה לדון במודל הכלכלי של בתי החולים והמשמעויות של בהלת הקורונה.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 04-04-2020 בשעה 19:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 05-04-2020, 11:48
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  
 
חבר מתאריך: 07.08.05
הודעות: 5,831
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אין לי מושג אם הסגר באמת יעיל..."

זה מרגיע רק אם מציגים את ההתלבטות בתור "האם משתלם לי לטפל באיש הזה או שעדיף כלכלית לתת לו למות".
במקרה כזה גם אני שמח מאוד שהכלכלה היא השיקול המשני.
מצד שני, בעולם בחוץ ההתלבטות היא קצת יותר מורכבת.
למשל, אפשר להתלבט בהתלבטות הבאה: לכאורה הדבר שהכי עוזר ומציל זה מיטות אישפוז ומכונות הנשמה. אז בוא נקנה אלפי מכונות הנשמה ונקים מאפס חדרי אשפוז עם עשרות אלפי מיטות.
כאן מתחיל להיכנס הבעיה שאולי זה יעזור מאוד, אפילו יציל חיי אדם, אבל מישהו יצטרך לשלם על זה בסוף, ומכיוון שיש השלכות מרחיקות לכת, אפילו חיים ומוות, לשאלה מי יממן את זה ועל חשבון מה, לגיטימי לשאול האם יש דרכים יעילות יותר כלכלית להציל אנשים, אפילו אם חלק מהאנשים ייפגעו מזה.
_____________________________________
And you've been so busy lately That you haven't found the time, to open up your mind, and watch the world spinning gently out of time

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 05-04-2020, 19:42
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
חיי אדם קודמים. השאלה האם מערכת הבריאות היא המערכת הנכונה לטפול בסוגיה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אין לי מושג אם הסגר באמת יעיל..."

מערכת הבריאות מעצם מהותה לא יודעת להתייחס למכלול. מרגע שהקורונה הוגדרה כמגיפה, האחריות הוטלה על גורמי הבריאות כאשר כלי העבודה שלו הם הכלים סטנדרטיים לארוע: מומחי בריאות ציבור, התמודדות עם קיבולת בתי חולים, שיטות לשליטה בהפצה וכ. אין לי טענה נגד גורמי הבריאות הישראלים, הם אגב צודקים בסוגיית "מחדל הבדיקות".

הענין שהיו מספיק סימנים שהצביעו על העובדה ש"המגייפה" איננה מגיפה סטייל השפעת הספרדית, ואז נכנסים לאזורים יותר אפורים פחות ברורים בקבלת ההחלטות.מסתבר שאין יכולת עולמית כזו. הגופים שכפופים לאו"ם מלאי בעיות מוכרות. ארה"ב שמהווה בד"כ מוביל עולמי סובלת ממנהיגות שמזלזלת במדענים, ויש לזה מחיר.


אחת הסוגיות המרכזיות האם במצב כזה נכון לתת את ההובלה למערכת הבריאות שכוחה במערכת סטטית (בתי חולים) שמובילה בהכרח לקריסה כלכלית, או מערכת אחרת (דוגמת הצבא ופקוד העורף) שבנויה אירגונית ותפיסתית לתקוף מקומות ובעיות באופן דינמי ומשתנה. אפשר להקשיב לידלין.בכל מקרה התשובות במודלים ומספרים. ראה את הלינק של ה CDC - אלו לטעמי נתונים טובים. איפה שהנתונים מוסתרים יש בעיות שמנסים להסתיר או חוסר במידע שמצביע על בעיה רחבה יותר. יש מקור לנתונים בישראל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 07-04-2020, 02:28
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
בארה"ב בעל המאה (הבעלים של בתי החולים) רוצה בתי חולים מלאים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לשניכם - בהחלט יכול להיות. רק..."

ולא כל כך אכפת לו אם זה חולה קורונה או פאצינט אחר.


בארה"ב כל חדר מיון חייב לקבל כל חולה לטפול בין אם הוא משלם, מבוטח, תייר או אדם ללא בטוח וללא כסף. בנוסף, לאור משבר הקורונה, כל חולה קורונה יקבל טפול בלי קשר לבטוח הרפואי שלו.


ההיסטריה שמדווחת בתקשורת הישראלית מתיחסת ללחץ מקומי שיש בניו יורק שעיתונאים ספציפיים מנסים לנתב לכעס על טראמפ. הענין הוא שבמרבית בתי החולים בארה"ב אין בינתיים לחצי קורונה כפי שנחזו באיטליה.בשלב זה לא שמעתי על נסיונות לאזן לחצים באמצעות העברת חולים לבתי חולים אחרים.


הקורונה גבתה קורבנות מהצוות המטפל. מתמחים שהייתי בקשר איתם בקליפורניהסיפרו ש 3 מתמחים צעירים נדבקו ונפטרו בחוף המזרחי. שמחתי לראות שהתמונות שלהם מחדרי הטפול והמיון כבר כוללות מיגון יותר משמעותי, אפילו שלחצים הנובעים מחולי הקורונה טרם התחילו. לצורך הדוגמא (לפני כ 3 ימים) בבית חולים קטן הכולל 50 מכונות הנשמה סך הכל, שבימים כתיקונם עמוס מאוד בעיקר במחוסרי יכולת, היה חולה קורונה אחד במיון ושניים במחלקת הקורונה.כל אדם שנפגע זה דבר מצער מאוד. בראיה רחבה יותר, הדרך לנתח את היקף האסון תהיה באמצעות השוואת התמותה ברמה ארצית. אני מקווה שלא נראה תמותה גבוהה באופן משמעותי מהתמותה הרגילה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 07-04-2020, 12:49
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
אין קריסה. המצב בשליטה. יש כמה בתי חולים עמוסים בעיר שמתקרבים לגבול הקיבולת
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מדווחים שבניו-יורק המערכת בקריסה"

אחד הדברים החזקים בארה"ב זה שירותי ההצלה וחירום. ראיתי אותם בפעולה כמה פעמים ויש להם יכולת תגבור מרשימה במקרי הצורך כולל ניוד כוחות בין מדינות או פינוי אנשים וערים שלמות בהתאם לנסיבות. המציאות איננה אובדן השליטה שהיה באיטליה. המתמחים עימם אני בקשר מספרים על ישיבות היערכות עם הצוותים שבמרכז הסערה בניו יורק וגם הם שומעים על קושי, לא על קריסה.


גם אני ראיתי את הרעשים ששומעים בתקשורת. הרבה רעש שקשור לפוליטיקה, מעט קשר לעובדות.ארה"ב זה לא ישראל. לטראמפ אין ממש השפעה על המצב בניו יורק או במדינות הגדולות. קליפורניה עושה מה שבא לה והחליטה להחמיר, וטראמפ נאלץ ליישר קו משום שקליפורניה חזקה מאוד. הוא יכול להשפיע בעיקר בענין הגירעון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 10-04-2020, 00:40
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
עולב עיתונאים בכירים בישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rpi שמתחילה ב "ארה"ב: צפי נתוני התמותה לרבעון 1 - 520K"

כמו כולם גם אני שמעתי את האמירות ההיסטריות של כמה עיתונאים בכירים בישראל בענין האסון בחיי אדם שמתחולל בארה"ב בשבועים האחרונים בגלל הקורונה.

קיבלתי (כמו אחרים ממכרי) אין ספור מסרים מבוהלים מישראלים ששמעו את אותם שקרים על מרחץ הדמים המתחולל בארה"ב. היה לי ממש קשה להסביר שאותם המתימרים להיות עיתונאים מכובדים פולטים שטויות שאינן מבוססות על עובדות. פשוט מעתיקים מגופי תקשורת אמריקאיים שיש להם אג'נדה ספציפית.

ארה"ב זו "מעבדה" גדולה שמאפשרת ללמוד על מלחמת הקורונה. נכון להיום (9 לאפריל 2020) ברור שהתמותה הכוללת בארה"ב לאחר חודש קורונה אינטנסיבי נמוכה מהממוצע הרב שנתי.

עקב המבוכה בהתמודדות עם בעיה לא מוכרת, לגופי בריאות הציבור שחלקם משלב קצת עניני "זכויות אדם" היה משקל עצום בתהליכי קבלת ההחלטות. חשוב לבצע מחקר אובייקטיבי של המאפיינים במוקדי התמותה באיטליה ספרד וארה"ב. זה יקרה אולי בעתיד, כאשר מרחק הזמן ינטרל השפעה פוליטית על הטיית מחקרים. מה לעשות, זה עניין חם ואוציונאלי שמעורב בו הרבה אגו, כסף ופוליטיקה מהסוג הנמוך.

עכשיו הכלכלה מתחילה להיות גורם דומיננטי וזה יחייב את מקבלי ההחלטות לצמצם את הקפאת המשק. "מנין המתים" והזקנים יפסיקו לעניין. החשש שעכשיו יתחיל הקטע המפחיד באמת - קרי השקופים יהיו שקופים מתמיד. ואם מישהו יעלה בפני הצדקנים את ענין המצוקה , פוליטיקאים ועיתונאים שקרנים שנפנפו בצדקנות בחודש הקורונה על "חשיבות השמירה על הזקנים" יתעצבנו בהמשך ויתעלמו בהינף יד.

נערך לאחרונה ע"י rpi בתאריך 10-04-2020 בשעה 00:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 10-04-2020, 10:11
  rpi rpi אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 05.02.17
הודעות: 1,117
אני מעדיף להשתמש בנתונים ממוסמכים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "שוב אתה מטעה במכוון"

הדרך היחידה לבחון באופן אמיתי מגיפה שגורמת לאסון, קרי אובדן המוני של חיי אדם, מתבצעת על ידי השוואה לתחזיות תמותה שנסמכות על נתוחים אמיתיים. מגיפה אמיתית תגרום בהכרח לעליה משמעותית בתמותה הכוללת.אפשר להתפלסף על משמעות הגבולות הגיאוגרפיים של הנתוח עד בלי די, נראה לי שמיותר. רק תחשוב על הקושי בהגדרה המוניציפלית. הגבול היחיד שבאמת משמעותי זה גבולות ארה"ב ובמידה מסוימת גבולות מדינה.


יש המון הנחות בארה"ב, כמו למשל שהמגיפה התנהלה מבלי לדעת חודשים לפני שהתחילו לספור ולבדוק. עד ימים אלו עדין אין ממש בדיקות בכל המקומות באופן מסודר שמאפשר לקבוע אם מוות נגרם בגלל הנגיף. עדין לא יודעים להתייחס למוות רגיל מזיקנה אצל אדם שבמקרה גם נשא של קורונה. אני מכיר לפחות אדם קרוב אחד שנפטר בגיל 92 והיו לו את כל התסמינים, אבל היה הולך לעולמו הכל מקרה משום שימיו הגיעו לקיצם. רק בעיות ניתוח אלו מעוותות לחלוטין את הנתונים ומחייבות להשתמש רק בנתוני התמותה הכוללת. (יש עוד כמה בעיות אין טעם לפרט).ענין בלימת ההדבקה זה ספור אחר וצריך לדון בו בנפרד. נוכל אולי להשוות בעתיד גישות שונות כמו ארה"ב שוודיה וישראל.כל מקרה מוות זה מקרה מצער ומכאיב למעורבים. הנתונים בקישור של ה CDC מוכיחים עובדה פשוטה: נכון לעכשיו מימדי התמותה הכוללת בארה"ב נמוכים מהצפי של התמותה ה"רגילה" למרות הקורונה. מעניין אם מישהו יציג נתונים כאלה בישראל, או שיעדיף להסתיר. נחכה בסבלנות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:31

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר