לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2020, 13:57
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "עניין של טעם. יש בנות הנמשכות להיררכיה"

הבעיה היא עם מי שחושב שהדרך לשכנע אנשים לא ללכת ליחידה מעורבת בשביל הבנות היא לומר שזה לא עובד כי גם ככה הבנות "נמשכות להיררכיה" וברור שצנחן או גולני זה מעל, אז הבנות יימשכו אליהם ולא אליך...
לא יודע אם קהל היעד שלו באמת צריך לשמוע טיעונים כאלה כי זה קו המחשבה שלו וטיעונים כאלה משכנעים אותו, או שהכותב בעצמו לא התבגר במיוחד.
ועל תעוות את העיוות שנכתב - לא נכתב שחלק מהבנות נמשכות להיררכיה וכל אחד וטעמו, נכתב שם שבנות ככלל נמשכות להיררכיה, ולכן הן כנראה יעדיפו גולני או צנחנים.

אני אהיה פחות שיפוטי כשיביאו לי טיעונים יותר משכנעים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 20-04-2020 בשעה 14:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2020, 14:37
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש לך הרבה בעיות - זו לא אחת מהן
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "הבעיה היא עם מי שחושב שהדרך..."

בחלק מהטענות, קו המחשבה שלו שטחי,
היות וזה למטרה טובה - לא ברור למה אתה כ"כ מתרגש מזה.
והוא בעצמו כתב:
ציטוט:
הסיבה העיקרית והלא סקסית שבגללה מתגייסים לצבא היא
כי צריך.

והרי זה ממש לא חדש,
בחלק מהיחידות פשוט כיף יותר לשרת, שירות קל ונעים יותר, עם בנות יפות, חלקן מחפשות בן-זוג למשך השירות או סתם ללילה.
ובאחרות - צריכים סיפורים כאלו ואחרים כדי לשמר על מוטיווציה גבוהה כשטוחנים שבתות בלי סוף.
למה הפוסט הזה גרם לך להיות כ"כ ממורמר?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
ועל תעוות את העיוות שנכתב - לא נכתב שחלק מהבנות נמשכות להיררכיה וכל אחד וטעמו, נכתב שם שבנות ככלל נמשכות להיררכיה, ולכן הן כנראה יעדיפו גולני או צנחנים.
שימוש שקוף בהגזמה ככלי רטורי.
זה לא צריך להיות מתוחכם ומתנשא - אלא להפך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
אני אהיה פחות שיפוטי כשיביאו לי טיעונים יותר משכנעים...
עכשיו אתה זה שמגזים.
הרי אתה לא כותב פה מאתמול.

אף אחד לא ניסה "לשכנע אותך" להתגייס לקרבי,
משהו בפוסט הזה מעקצץ לך, כמו שלפעמים קורה,
והחלטת להיכנס בכותב הפוסט הזה בכל הכח.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 20-04-2020 בשעה 14:42.
ישן 21-04-2020, 00:03

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש לך הרבה בעיות - זו לא אחת מהן"

היות וזה למטרה טובה - לא ברור למה אתה כ"כ מתרגש מזה.
אם יש דרכים טובות להגיע לאותה מטרה, אין סיבה להסתפק בטיעונים רעועים.

והרי זה ממש לא חדש,
בחלק מהיחידות פשוט כיף יותר לשרת, שירות קל ונעים יותר, עם בנות יפות, חלקן מחפשות בן-זוג למשך השירות או סתם ללילה.
ובאחרות - צריכים סיפורים כאלו ואחרים כדי לשמר על מוטיווציה גבוהה כשטוחנים שבתות בלי סוף.

בסדר, אבל ברור מהסאבטקסט של המאמר הזה שהוא לא סתם אומר לא לבחור בשירות X מהסיבות הלא נכונות, אלא שתמיד עדיף להיות חי"ר, ולכן לא כדאי להתפשר על שום דבר אחר.
זה סנטימנט שכבר חורק, אבל גם הסיבות שהוא מביא ללמה לא ללכת הן די שיטחיות.

למה הפוסט הזה גרם לך להיות כ"כ ממורמר?
הוא לא.

שימוש שקוף בהגזמה ככלי רטורי.
זה לא צריך להיות מתוחכם ומתנשא - אלא להפך

לא ענית על הטענה שלי.
אני אמרתי שהטענה של כותב המאמר טפשית, כי היא מניחה שבנות ככלל נמשכות להיררכיה, ושהצנחנים וגולני נמצאים במעלה ההיררכיה הזו יחסית ליחידות חי"ר מעורב.
אתה אמרת שיש בנות שנמשכות להיררכיה וכל אחד והטעם שלו.
אני אמרתי שאין קשר בין מה שאתה אמרת לבין מה שאני אמרתי, ושאתה מביא טיעונים לא לעניין והסברתי למה.
אתה טענת שאני מגזים ומתנסה, ובעצם שוב לא ענית על הטענה שלי.

אף אחד לא ניסה "לשכנע אותך" להתגייס לקרבי,
משהו בפוסט הזה מעקצץ לך, כמו שלפעמים קורה,
והחלטת להיכנס בכותב הפוסט הזה בכל הכח.

ברור שאף אחד לא שיכנע אותי, מישהו רק פרסם פוסט בפורום הזה ואני ציינתי שהטיעונים של הפוסט הזה לא רציניים בעיני.
לא מעקצץ לי שום דבר ולא מחפש מריבות, אני מגיב על מה שאנשים מפרסמים.
ומה שכתבתי זה "להיכנס בכותב הפוסט בכל הכוח"? לדעתי כתבתי בשפה די מאופקת וציינתי בצורה ישרה מה מפריע לי. אם זה "בכל הכוח" בעיניך, אני ממליץ לך להסתכל שוב על הפוסטים שלי על "דור אחרון", שגם שם אני משתדל תמיד לענות לעניין, אבל שם הלעג הרבה יותר נוכח.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 21-04-2020 בשעה 00:07.
ישן 21-04-2020, 09:42

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "גולני או צנחן מעל חי"ר מעורב"

פספסת.
אם היית אומר "כישורי לחימה" הייתי מסכים איתך, כי בענייני חי"ר אין ספק שחי"ר כמו צנחנים מקבל הכשרה יותר אינטנסיבית ויסודית מחי"ר מעורב, שזה לא הייעוד שלו.
דווקא מזה שאמרת "מעמד לוחמה" - זה ממחיש את הבעיה שלי.
יש בעיה בצה"ל של ווסאח, של גאווה דבילית שלא קשורה לשאלה מה חשוב או מה נכון לעשות. להאדיר את חי"ר סטייל גולני או צנחנים בגלל "מעמד" זה בדיוק המסר שאני הייתי רוצה להימנע ממנו ולהעביר לחניכים שלי שאין לו מקום.
צה"ל מלא באבטלה סמויה ובבזבוז זמן, אבל בגדול לכל יחידה שקיימת יש סיבה לקיומה, וכל חייל שמגיע לכל יחידה, בטח ובטח אם היא קרבית, יעשה שירות משמעותי במובן שהוא ממלא משימה חשובה שמדינת ישראל משקיעה בה לא מעט כסף וזמן.
בזה שמטפחים אווירת "מעמד" זה בדיוק מבטיח שאנשים לא יבחרו יחידות לגיוס על פי המחשבה מה חשוב ומה נכון, אלא מה מקבל קרדיט חברתי, והרושם שלי מהמאמר שלך מהנקודות הראשונות הוא שאתה דווקא מנסה להימנע מזה, ולשרת שקרבי זה חשוב כי זה קודם כל נחוץ.
אם ככה - מה עניין המעמד של הלוחמה לפה? איך זה רלוונטי?
ואני בכלל לא נכנס לשוביניזם של "בנות נמשכות להיררכיה", ולכן ברור שהן יימשכו לצנחן אם הן תפגושנה אותו ולא אותך, החייל שמשרת איתן.
אני מקווה שאתה לא חושב ככה, אבל גם אם לא ואתה כותב את זה כי זה מה שחניך ממוצע בן 18 שאתה פוגש חושב - אז זה מבאס כמעט לא פחות.

וסתם נגיעה קטנה שלי - בעיה במוטיבציה לגיוס קרבי היא בעיה רחבה שלא נוגעת רק בצבא עצמו, אבל גם לצבא עצמו יש בזה הרבה נגיעה.
לא בצבא עצמו - הרוח החברתית בישראל השתנתה, וקשה לשכנע אנשים בחשיבות של שירות ארוך ושוחק שלא נותן שום דבר משמעותי שאי אפשר לרכוש במקומות אחרים (נכון שמנהיגות, אחריות וראש גדול - דברים שציינת במאמר - הם דברים שבצבא בתפקידים מסוימים מקבלים אותם במינון שאין באזרחות, אבל בהחלט אפשר לקבל את זה גם באזרחות. אתה לא חייב להיות קצין בצבא כדי להיות מנהל טוב בחברה) כשהמדינה שלך לא בסכנה קיומית ויש אפיקים צבאיים שיתגמלו אותך יותר.
ובתוך הצבא - הצבא בעצמו ממיין את האנשים שמסוגלים לכך ושולח אותם למודיעין או ליחידות הטכנולוגיות על חשבון השירות הקרבי הרגיל, אז איך אמור להרגיש אדם שרוצה לעשות שירות משמעותי ויש לו אפשרות ללכת לחי"ר או לתותחנים או לממר"ם (אגב, די בולטת ההעדפה שלך לחי"ר על פני שאר היחידות הקרביות - שזה גם צורם לי ועלול ללמד על סדר עדיפויות מובסס יוקרה ולא חשיבות)?
בנוסף, הצבא לא מתייחס ללוחמים שלו כמשאב שצריך לנצל בצורה מכובדת. ביום שבו חיילים קרביים יקבלו תנאים נורמליים, לא יבזבזו להם את השירות על שטויות וימרחו זמן - אולי גם מי שמגיע אליהם יעריך יותר את מה שהוא עושה.
סתם דוגמה ממש מהשבוע - אח שלי התגייס לעורב גבעתי. לקחו אותם עכשיו לעזור למשטרה באכיפות של הקורונה. שאלתי אותו איפה הם ישנים, והוא אמר שבבסיס בנגב. זה היה מוזר לי, כי האכיפה שלהם התבצעה בערי המרכז, ולא הבנתי למה לשנע חיילים כל יום מרחק נסיעה של שעתיים לכל כיוון במקום להשאיר אותם איפשהו באזור, אבל שיערתי שזה נובע מזה שזמן של חייל בהכשרה הוא זול, לשכור מקום ללינה זה יקר = בא נבזבז לחייל הקרבי את הזמן.
כל חייל חווה את זה, בסדיר ובמילואים. זו הסיבה שיש לי כבר אולקוס מכל פעם שאני שומע את המילה "שליחות", כי יותר מדי פעמים נתקלתי בזה ש"שליחות" = "אנחנו דופקים אותך, ולא נעשה מאמץ מינימלי לשנות את זה, אז תקבל את זה ובשמחה".
קודם שהצבא יתייחס אחרת לקרביים, ואז אולי היחס האזרחי לשירות קרבי ישתנה גם כן.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 21-04-2020 בשעה 09:59.
ישן 20-04-2020, 19:16
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "אם זה טפשי ועובד - זה לא טפשי"

זה למשל:
"במידה ותהיו אגואיסטים בשרות אתם עלולים להסתכן ב"שמיכה". אם לצוות\מחלקה שלכם כל כך ימאס ממכם הם פשוט יתנקמו בכם בלילה. בסרטון למטה רואים שמיכה קלאסית. הסרטון הזה לקוח מתוך סרט והוא מראה דוגמא קיצונית (בסוף החייל מתאבד והורג את הסמל שלו)
"
נו באמת.. דברים כאלה פשוט לא קורים בצה"ל. חיילים בכיינים ואגואיסטים יש כמו זבל והם כולם חיים ובריאים ואוכלים את הראש לקב"ן בלי שאף אחד יקרע להם את הצורה בלילה,ברוך השם.

וכל החפירה על בחורות ואיך להרשים אותן.. לא יודע,פחות התחברתי.
אבל כן,יצא לי להכיר אנשים שהסגנון הזה מדבר אליהם וסך הכל יש גם הרבה דברי טעם במאמר הזה אז אני מניח שהוא יכול להביא תועלת.
מה שכן,בעיני דיבורים כמו "בנות נמשכות להיררכיה" הם פסולים ברמה המוסרית,אפילו אם יש בהם אמת.
ישן 20-04-2020, 21:56
  flatfoot flatfoot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
אין בעיה עם בקורת ומעניין מה אנשים חושבים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "דבר ראשון:סליחה,לא ידעתי..."

הייתי שותף לחלקים באתר וגם למאמר.

בקטע של ההירכיה - זה דבר ידוע ומוכר.
יש משפט של מישהי שאני לא זוכר את שמה שאמרה שכל אישה תעדיף להיות המאהבת של X (המצליח והמפורסם) מאשר האישה של Y שהוא אדם בינוני.

לא סתם למלכים היו הרמונות, לא סתם סלב רק בשל היותם סלב ללא שום כישורים נראים לעין זוכים למעריצות ולא סתם מוניקה לוינסקי פיתתה את ביל שהיה מבוגר ממנה ב-30 שנה.
לא סתם חשפנים מתלבשים כמו שוטרים או חיילים (סמכות וכח)

תוריד את זה לחיי היום היום ברור שהנושא יותר מורכב ומכיל הרבה תת דינמיקות ושאר שיקולים.
אבל הבסיס שלו אמיתי ומוכח

הסיבה שכתבתי כל כך הרבה על בחורות כי זה באמת שיקול אצל אנשים שלא באו מרקע אידיאלוגי.
לא חסר אנשים שרוצים להרשים או לבוא לבית הספר ביום הזיכרון עם הסיכות ולהרשים את הבנות בשכבה מתחת וכו'.
וזו ממש לא צריכה להיות סיבה.
ישן 21-04-2020, 09:52

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי flatfoot שמתחילה ב "אין בעיה עם בקורת ומעניין מה אנשים חושבים"

אתה רק קובר את עצמך יותר...
הייתי ממליץ לך להתמקד באמירות על שירות קרבי שהן מעניינות ואפשר לדבר עליהן, מאשר להיכנס לפסיכולוגיה של נשים בגרוש.
יש משפט של מישהי שאני לא זוכר את שמה שאמרה שכל אישה תעדיף להיות המאהבת של X (המצליח והמפורסם) מאשר האישה של Y שהוא אדם בינוני.
תתפלא לשמוע, יש כאלה שלא רוצות להיות מאהבות בכלל. וההגדרה של מי זה מצליח ומי זה בינוני תלויה באדם, ולא כל אישה תגדיר אדם עם כסף ופרסום כמוצלח ואדם שאין לו את זה כבינוני, אלא אם אתה מניח מראש שנשים רק רוצות בן זוג חזק ומפורסם, ואז שוביניזם.

לא סתם למלכים היו הרמונות, לא סתם סלב רק בשל היותם סלב ללא שום כישורים נראים לעין זוכים למעריצות
וזה אומר שבנות בכל מקום תמיד יימשכו לאנשים עם מעמד וכוח? יש לך דעה רדודה מאוד על חצי מהאוכלוסיה שלך.
זה שיש גולד דיגריות זה לא אומר שכולן כאלה, כמו שזה שרוב עברייני המין הם גברים לא אומר שכולם כאלה.

ולא סתם מוניקה לוינסקי פיתתה את ביל שהיה מבוגר ממנה ב-30 שנה.

דרך איומה לתאר ניצול יחסי מרות של האדם הכי חזק בעולם עם המתמחה בת ה20 שלו.
חושף מה באמת אתה חושב על נשים. נורא.

לא סתם חשפנים מתלבשים כמו שוטרים או חיילים (סמכות וכח)
עדות מצוינת לאיך האדם הממוצע חושב ומרגיש. מבריק.

אבל הבסיס שלו אמיתי ומוכח
לא, אבל גם אם כן זה לא מסביר אם זה ככה כי זה ככה באופן מובנה או שחברה שהתפתחה במשך אלפי שנים עם התפיסה שגבר צריך להיות חזק ודומיננטי והאישה צריכה להיות רכה וכנועה משפיעים יותר.

הסיבה שכתבתי כל כך הרבה על בחורות כי זה באמת שיקול אצל אנשים שלא באו מרקע אידיאלוגי.
זה די מדכא. בשירות שלי שירתתי עם אנשים שטופי זימה כדבעי, אבל אף אחד מהם לא בא לשרת כדי להכיר בנות בשירות.

אני מסכים איתך שזו לא צריכה להיות הסיבה, אבל הסיבות שאתה מביא ללמה לא הן שוביניסטיות להפליא.
תתמקד בדיון על השירות הקרבי, שם יש לך טיעונים יותר עיניינים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:07

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר