לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-06-2020, 17:22
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
מחשב נייח - חוות דעת על מפרטים

היי, מעוניין לקנות מחשב נייח בתקציב של 4K (ניתן לחרוג)

הדרישות הן כאלו:
שלום, אני מעוניין לקנות מחשב חדש נייח. השימוש העיקרי שלי במחשב הוא תיכנות שזה אומר שלפעמים אני מריץ אמולטורים כגון Android STUDIO ובד"כ יפעל שרת על המחשב (לשימוש פיתוח מקומי לא שרת ציבורי).

בד"כ פתוחים אצלי הרבה טאבים של דפדפן שאני מתכנת, ז"א בסביבות ה 20 טאבים בערך בנוסף לתוכנות לעיל.

פיצ'רים שאני צריך מהמחשב:

שיתמוך בכמה מסכים (HDMI) מינ' 2 אפשר יותר.

שיהיה לו בלוטות'.

חיבור לרמקולים ומיקרופון (לביצוע שיחות)

מצלמת אינטרנט סבירה (לא צריך תבסט של הבסט מספיק משהו כמו הקידמית של טלפון ממוצע בימינו)

שלא יהיה רועש אך לא צריך מחשב אילם.

ניראות של המארז פחות קריטי לי, מצידי שיהיה שחור חלק בלי מנורות וכאלו.

שתהיה תמיכה בתקנים העדכניים של USB.

מבחינת זיכרון קשיח אין לי צורך ביותר מ 256GB (צריך SSD)

אם אתם חושבים שפיספסתי משהו אשמח לשמוע.

הציעו לי בשני מקומות שני מפרטים, אשמח לשמוע חוות דעת:
https://www.tms.co.il/125080
https://www.plonter.co.il/priceoffe...iceOffer=204991

אם אתם חושבים שניתן לשפר / לשנות משהו, אולי משהו מיותר או משהו אחר נצרך שאתם יכולים לחשוב עליו אשמח לשמוע

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2020, 06:10
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "מחשב נייח - חוות דעת על מפרטים"

אם אתה לא צריך יותר מ 256G, למה בהצעה מבוססת AMD יש לך 1TB? ההפרש ביניהם הוא זה שמייצר לך את ההפרש במחיר "לרעה"... אני יודע שאמרת שאפשר לחרוג, אבל תחליט מה אתה רוצה - אין סיבה במפרט אחד לשים דיסק מסויים ובמפרט אחר להשוואה דיסק גדול ממנו פי 4 (או להפך)

המעבדים שנבחרו - בליבה בודדת האינטל מהיר בכ 15%, ואילו בריבוי ליבות ה AMD מהיר ב 15%. כמו כן ה AMD עושה את מה שעושה בחצי מצריכת האנרגיה המקסימלית (!), מה שלא רק מיתרגם לכמה עשרות שקלים בשנה בחשמל באופן ישיר, אלא גם באופן עקיף צריך פחות מאמצים לקירור (אתה יכול לשים גוף קירור שקט לחלוטין בתנאי שבמארז יש גוף משלו, אני אוהב את גופי הקירור של Noctua לצורך זה. היתרון מלבד השקט הקבוע יותר, הוא שאין שינוי מעצבן של רעש עולה-יורד כשנהיה עומס ויורד עומס מהמעבד) - גם מהמחשב עצמו - אבל גם מבחוץ, בחדר. עשרות וואטים זה לא מעט.

אגב, אמרת שאתה צריך תמיכה ב BT ומצלמה אבל אין לך את שניהם במפרט, עד כמה שאני רואה (כמובן שניתן לחבר חיצוני אחר כך...)

בהצעת האינטל שלך אין כרטיס מסך חיצוני (מה שמוזיל אותה משמעותית), ושוב אינך משווה תפוחים ותפוחים. או שאתה צריך כרטיס מסך של גיימרים או שלא.

בכל אחד מהמקרים, עם כרטיס המסך העיקרי שלך יש רק יציאה אחת של HDMI, אמרת שאתה רוצה 2... אפשר גם לשקול לחבר באמצעות DisplayPort ולשרשר בין המסכים (אבל אם אתה מוותר על כרטיס המסך במפרט ה AMD לא תהיה לך יציאה כזו; לא שזה אומר בהכרח שאי אפשר למצוא לוח אם עם כ. מסך מובנה שכן יש בו אחת?). גם ביציאות השונות בשני לוחות האם/כרטיסי מסך עליך לשים לב לרזולוציה המקסימלית הנתמכת כמו גם לקצב הרענון המקסימלי: לפחות באחד המקומות ראיתי אמנם רזולוציית 4K אבל 30Hz...

אם תהפוך את ההצעות ליותר דומות מבחינת מה שהוספת ב AMD ומשום מה לא היה בו צורך באינטל, אז תוכל גם לייקר את המעבד ב AMD לאותו סדר גודל של מחיר של מעבד האינטל שהצגת, ובאותה צריכת חשמל מקסימלית, לקבל ביצועים משמעותית גדולים יותר משל האינטל בריבוי ליבות (50%), אם תחליף את המעבד ל Ryzen 9 3900... (המהירות החד ליבתית עדיין תהיה איטית יותר בכ-15%), וזאת מהעובדה הפשוטה שמספר הליבות עולה ב 50% (איך הם הצליחו לעשות את זה ולהשאיר את ה Max TDP ב 65 וואט, די מדהים... טוב נו, הם הורידו את ה Base Clock בשביל זה...)

ישן 29-06-2020, 08:51
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם אתה לא צריך יותר מ 256G,..."

היי , לא רציתי לשים קישור לפורום שהביאו לי בו עם הדיון המקורי (משום מה לא חשבתי על פרש מהתחלה).

לגבי הדיסק קשיח, כן, במקום ששמו לי טרה לא ציינתי שאין לי צורך ביותר, ההודעה השתנתה.

לגבי מעבד, אתה מתכוון כאשר יותר מליבה אחת בשימוש? זה בד"כ המצב לא? אז עדיף לקחת AMD?

BT ומצלמה, אכן, בדיון המקורי נכתב לחבר חיצונית.

בכל מקרה, לא אלאה אותך בכל מיני דיונים, אני כמובן לא נעול על מפרט מסויים מה גם שאין לי כל כך דעה עצמית כי אני לא ממש מבין בנושא, אני בסה"כ מחפש את הטוב ביותר בהתאם למחיר, אם לצורך העניין אני אוכל לקבל לוח אם תומך בלוטות' ומעבד AMD שישמש אותי יותר טוב ובאמת אין לי צורך בכרטיס מסך חוץ מזה שיוכל להחזיק כמה מסכים לעבודה סטנדרטית, לפעמים אני פותח פוטושופ בתור מתכנת אבל אני לא עורך.

אחר כל הדברים האלה, אמנם הבנתי את ההודעה שלך, אבל אני לא יודע להתאים מפרטים, האם זו תהיה בקשה מוגזמת לבקש ממך להכין מפרט ?

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 02-07-2020, 17:46
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אמנם קטונתי מלהיות שימי - אבל במפרט הראשון יש לך SSD מעולה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "שימי, לא רוצה להטריד אותך,..."

יש לי בדיוק כזה.
אנשים נוטים לזלזל בSSD, ובחיבור M2 אבל מבחינתי כתוכניתן - המעבר מSSD רגיל לEVO970 שממקסם את היכולות של M2 היה מאוד משמעותי (יותר מורגש משדרוג מעבד למשל, אבל פחות מתוספת זיכרון).
מרגע שלראש הצוות שלי נמאס להיות מניאק הוא קנה לי אותו - וזה בהחלט משפר ביצועים.
בנוסף יש לי HDD ישן ואיטי שאני מעתיק אליו מדי פעם דברים ישנים סתם כדי להימנע ממיון דברים שאת רובם לא צריך.

היום אפשר לבנות מחשב שולחני נהדר ב2000 שקל, כולל SSD מעולה, ולדעתי ממש לא כדאי להתקמצן דווקא עליו או על כמות סבירה של זיכרון, כי אחרי זה לא משדרגים ונתקעים עם עגלה סתם.
ישן 02-07-2020, 18:03
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אמנם קטונתי מלהיות שימי - אבל במפרט הראשון יש לך SSD מעולה."

היי, תודה על המענה .

אני כמובן לא מחפש להתקמצן, ביקשתי משימי שיבנה לי מפרט בהתאם למה שהוא חושב כי אני מעריך את הידע שלו, וגם בהודעה הראשונה שלי כתבתי שלמי שיש הצעות נוספות אשמח לשמוע.
אני מתכוון שבאמת אני לא מתעסק ביותר מדיי פיצ'רים של חומרה, ההבדל היחידי שלי אולי בכונן קשיח מהיר יהיה ב AUTO SAVE ב IDE'S למיניהם או בשימוש ב PHP, אני תמיד שמח לשמוע הצעות נוספות.
הסיבה שאני מעוניין ללכת על המפרט הראשון היא בגלל ששם יותר התחשבו בזיכרון מהיר מאשר סתם לשים 1T של כונן קשיח שזה אני מעריך יותר חשוב בתור מתכנת ובמיוחד לאור העובדה שאין לי צורך בכזה גודל של זיכרון קשיח.

ישן 19-08-2020, 08:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "שימי, לא רוצה להטריד אותך,..."

סורי, פספסתי את התגובות שלך עד עכשיו איכשהו...

מעולם לא הצהרתי על עצמי כמומחה לבחירת מפרטים... אני גם מאוד רחוק מלהכיר את השוק כיום. המחשב שלי כבר בן 10+ שנים ועדיין סבבה לי איתו...

פשוט עשיתי השוואה בין ההצעות שלך ומניתי את היתרונות והחסרונות של הרכיבים הבודדים לפי דפי הנתונים שלהם.

אשר ל"זיכרון מהיר" שכתבת, אם הכוונה ל RAM, לדעתי overrated. צווארי הבקבוק למפתחים היא *כמות* ה RAM (בעיני: 16GB מינימום, ואם יש ג'אווה בסביבה, 32GB), דיסק (NVMe כמינימום), וכמובן בזמן קומפילציה - המעבד. קומפילציה יכולה לנצל ריבוי ליבות, וכך גם דפדפנים. לדעתי, בהתחשב במהירות הבסיס של המעבדים המודרניים, שווה להקריב מהירות של ליבה אחת קצת בתמורה לשיפור דומה בכפולה של כל שאר הליבות. בנוסף לכך, אם אתה מתחשב בסטיה רבת השנים של אינטל להמציא סוקט חדש בכל הזדמנות, יש סיכוי סביר שבעוד כמה שנים תוכל לשדרג רק את המעבד יותר בקלות אם הוא יהיה AMD. המחשב בן ה 10+ שלי, אגב, עם מעבד AMD מדגם Phenom(tm) II X4 955 וסבבה לי איתו (וכנראה שלא אוכל לשדרגו בלי להחליף את הלוח בכל זאת. גם AMD מחליפה סוקטים לפעמים...). אבל אינני מפתח ג'אווה, וכבר פחות מקמפל בימים אלו, אציין. לפי PassMark (באתר cpubenchmark), ה Ryzen 7 3700X שאתה מדבר עליו, חזק מהמעבד שלי יש היום פי 9.35 (!)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר