לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2020, 23:34
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.12
המידע המשוחרר מוזר - האם ניתן להאמין לדובר צה"ל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי michaelm שמתחילה ב "הסיפור של הירי לעבר החודרים..."

אנו יודעים מהתקרית הקודמת שכוכבי הקים תיאטרון "גלוב" משלו כדי לאפשר לחיזבאללה לרדת מן העץ. בסיסים קדמיים הופקרו וכתבים בני דודים שידרו מתוכם. אמבולנס כשחקן כושל נכנס לבמה בעיתוי לא נכון וכמעט הרס את ההצגה.

אם ב"ארטיסטים" עסקינן, מדוע האפשרות שהחליטו לעשות הצגה על תקרית חדירה שלא הייתה, ושנהדפה בלי נפגעים, כדי שוב לתת לנאסאראללה לרדת מן העץ אינה אפשרית? ומה קרה לידיעות המוקדמות על חדירה או תקרית מרמת הגולן ? נעלמו מן האוויר.

מסתבר כרגע שנסאראללה מסרב להצטרף להצגה כשחקן, ונהנה מכך שקהל הצופים הישראלי יותר חושש מסכנת "אש אש" ב"גלוב" מאשר צופה בהצגה. אך, איך חלפו הימים שבו היה ניתן היה לזרוק ירקות רקובים בשחקנים כשהצגה גרועה. כל העולם במה, ומדינת ישראל מחכה לגודו. ארגון טרור באיום קורנט יוצר משוואה אסטרטגית עם "מעצמה" אזורית - אכן מחזה סוריאליסטי. הרתעה תלוייה רבות בנפשם וחוסנם של המורתעים והמרתיעים ולא במספר קני התותחים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2020, 20:01
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
לצערי אין לסמוך על הכח הפיני, הם רוצים להרוויח כסף ולהעביר את הזמן בנעימים...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי gps101 שמתחילה ב "נמשיך בעברית..... הידיעה..."

לפני שנים כאשר צה"ל היה עדיין לבנון, נפגע טנק שלנו ממש ליד עמדת UNIFIL עם חיילים מפינלנד.
כנראה לא ניתן לתקשר ממנו ולהודיע לחמ"ל על נפגעים. לקח לנו הרבה זמן להבין מה קורה ולשלוח עזרה.
התוצאות לא היו טובות לנו. כאשר נשאל מפקד פיני למה לא הודיעו לנו או למפקדה שלהם על הפגעות הטנק , ענו "אנו לא מתערבים בין הכוחות הלוחמים - אנו רק משקיפים...."

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 30-07-2020, 11:16
צלמית המשתמש של האזרח

WHERE ARE YOU FROM..?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי HMMWV שמתחילה ב "I wouldn't expect UN to do..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי HMMWV
I wouldn't expect UN to do it's duties in general beyond the bare minimum so they can check mark on duty.
But that incident is not just turning a blind eye but a laugh in the face!

And then they expect to be provided with an access to all locations and receive details of events from us.

From my experience of minor events, when those innocent shepherds and photographers were standing right on top of the concrete casting of the blue line mark, UN were nowhere to be seen. In the meantime they trigger the fence and check response times ect ..
by the time, if anyone shows up..they are gone to the next location with all the info.
I hope they stand their ground better nowdays as the image suggests, not high hopes tho.

ישן 29-07-2020, 06:39
צלמית המשתמש של האזרח

מה הפרשנות הזאת?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "חיזבאללה כרגע במשבר תדמיתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ariel_zuk
חיזבאללה כרגע במשבר תדמיתי ופוליטי בלבנון. לדעתי זה לא הזמן לתת לחיזבאללה חומר יח"צ בתקופה זו.
בנוסף, לאור המשבר הכלכלי בלבנון גם מאזן ההרתעה נוטה עוד יותר לטובת ישראל לעומת המצב לפני שנתיים.

חיזבאללה שולט בלבנון, מה הקשר תדמיתי או אחר. אולי דווקא בגלל זה הם יעוררו תבערה מקומית לשפר את מעמדם. הראש שלהם עובד אחרת. יש עוד כמה מדינות באזור שאין לממשלה שלהם תדמית טובה, אז מה ??

ישן 29-07-2020, 12:19
צלמית המשתמש של האזרח

הכל נכון...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה לא לגמרי צודק"

...אבל מי ממנהיגי הלבנון ,"יצייץ" בקול נגד חיזבאללה יודע ששעותיו ספורות.
עוד מעט יתפרסם פס"ד של בית המשפט בקשר להתנקשות ראש הממשלה הקודם שהתפוצץ, כאשר דיבר נגד חיזבאללה ומאז כולם הבינו את "הרמז".

אני האחרון שרוצה מלחמה, אבל בשכונה שלנו יש מי שחושב אחרת ומבין אותנו אחרת.
(ראה גם בדרום ובצפון) אנו פשוט יותר מדי "צמחוניים"

ישן 29-07-2020, 15:43
צלמית המשתמש של האזרח

הכל נכון מה שכתבת...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "חיזבאללה נשענים בסופו של יום..."

... אפשר להוסיף, שאין להם דלק, אין חשמל, האינפלציה בשמיים ואולי כאן למישהו נמאס שלפי מה שאמרים היהודים הוא "יושב כל הזמן בבונקר", אך מדי כמה מתפרסמות תמונות מטהרן ודמשק...

ישן 30-07-2020, 01:08
  gps101 gps101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.20
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "הכל נכון מה שכתבת..."

למעשה כולנו מעלים כאן כרטיסיות שמרכיבות את המצב הקיים.
בניגוד לנרטיב שאימצנו וחיזבאללה דאג לטפח - מוסוואי ואח"כ נוסי התרחקו מהשיעים של אמאל על רקע חילוקי דעות בנוגע לסטטוס של השיעים בחברה הלבנונית, בעוד האמאלים קיבלו בהכנעה את מקומם הנחות בפוליטיקה וכלכלה דרשו פורשי חיזבאללה שינוי אקטיביסטי, בשנות ה70-90 והחברה הלבנונית השסועה ומדממת לא ניתן היה לנפנף בדגל המחאה של ה"מדוכאים עלי אדמות" (אחד הכינויים של חיזבאללה) על רקע אתני ולכן הונף דגל ה"מוקוואמה" (התנגדות) שסיפק לארגון לגיטימציה ציבורית, תחת המוטיב הזה חיזבאללה התחמש התארגן לסמי-צבא ולמעשה באמצעות הכח הביא לשינוי בחלוקת העוגה הפוליטית בארץ הארזים, כל ניסיון פנים לבנוני לעצור את השינוי ניתקל באיום חמוש ( זוכרים ? הנשק שנועד לסלק את הציונים) , תוך ניצול פיצולים בסיעות הדרוזיות ( ג'ונבלט-ארסלן) והנוצריות (אעון- פרנג'ייה) הם עמדו על סף שינוי החוקה הלבנונית (הסכם טייאף) , משברים היו כבר בלבנון למכביר - תחילה תלו את האשם על הקולר הסורי עד מהפיכת הארזים ב2005 וסילוק הסורים, כיום חיזבאללה עומד שוב מול שוקת שבורה כשהאצבע המאשימה מופנית כלפי הפטרון האיראני, למעשה זו אכן הסיבה העיקרית למשבר הכלכלי בלבנון. נסראללה עלול לסכן את כל ההישגים הפוליטיים השיעים כשכאוס וקרבות סקטוריאלים יתפשטו כשריפה בשדה קוצים ( הגיצים הראשונים כבר ניצתים באזור הבקעא) ולכן הוא עלול לפנות שוב לנוסחה הבדוקה של ה"מקוואמה" שהיא מין "הילוך חירום" כשהעגלה השיעית נתקעת בבוץ. אני מעריך שזה התסריט ממנו חוששים ואליו מתכוננים אלו שאמונים על הנושא של "צה"ל עוקב ומתכונן לכל תסריט"
ישן 28-07-2020, 05:02
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
מאמר בבלוג "על הכוונת" על המתיחות בצפון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "27/7/20 אירוע מתגלגל בגזרת הר דוב, כנראה התקפת מוצב"

ישראל וחזבאללה משחקים לפי הכללים, ומשתדלים בלי לפוצץ את המשחק | מאת גל פרל פינקל

יום הקרב הקצר בין צה"ל לחזבאללה נעשה בהתאם לכללי המשחק הברורים ביניהם. כל צד יכול לומר שלא ויתר על עקרונותיו, ואפשר לחזור לשגרה. בתנאי שאף אחד מהצדדים (ובעיקר ההנהגה הישראלית) לא יצהיר הצהרות שיקרבו את ההסלמה הבאה.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 28-07-2020, 20:48

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "מאמר בבלוג "על הכוונת" על המתיחות בצפון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marloweperelab89035
ישראל וחזבאללה משחקים לפי הכללים, ומשתדלים בלי לפוצץ את המשחק | מאת גל פרל פינקל

יום הקרב הקצר בין צה"ל לחזבאללה נעשה בהתאם לכללי המשחק הברורים ביניהם. כל צד יכול לומר שלא ויתר על עקרונותיו, ואפשר לחזור לשגרה. בתנאי שאף אחד מהצדדים (ובעיקר ההנהגה הישראלית) לא יצהיר הצהרות שיקרבו את ההסלמה הבאה.

"יום הקרב הקצר בין צה"ל לחזבאללה נעשה בהתאם לכללי המשחק הברורים ביניהם. כל צד יכול לומר שלא ויתר על עקרונותיו, ואפשר לחזור לשגרה. בתנאי שאף אחד מהצדדים (ובעיקר ההנהגה הישראלית) לא יצהיר הצהרות שיקרבו את ההסלמה הבאה."

האם לא מיהרת לפרשן? הרי החיזבאללה פועל כרגע כשהוא לא מקבל את כללי המשחק שחלקם בדמיון ההנהגה הישראלית ועיתונאי ישראל. האלו, חיזבאללה הודיע שאינו חוזר לשיגרה ואינו מסופק מן הפארסה שצה"ל הציג לפניו. האם יש טעם שהוא להמשיך לקרוא דבריך מעבר לשורה הראשונה?

אך מה שתמוה עוד יותר, כשכתבת חיזבאללה כבר הודיע שמבחינתו העניין לא תם ואי אפשר לחזור לשיגרה.

החיפזון הוא מן השטן. (האמן לי, אין לי כוונה לפגוע. עמך הסליחה מראש אם נפגעת).
ישן 28-07-2020, 15:33
צלמית המשתמש של האזרח

שכחתי להוסיף...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "כך מתנהג "הצבא החזק באזור"...."

שהממשלה התנצלה בפני האויב, שבטעות נהרג מי מאנשיה.
היש עוד מדינה הומנית בעולם שכך נוהגת באויביה..?
רק שלא תתפלא שביום אחד, גם האויב יבין אשר כל הזמן אומר שהמדינה היא כמו "קורי עכביש"

... ובהזדמנות זאת מאחל לכל המוסלמים הקוראים את האתר:
"קול עאם ואנתום בהיר" לרגל עיד אל עדחא (عيد الأضح&#1609 كل عام وأناتوم باهر

ישן 28-07-2020, 18:46

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי Devilito שמתחילה ב "..."

"די ברור שיותר מכל דבר זה תרגיל PR של החיזבאללה כדי להסיט את תשומת הלב מהמחסור במזון בחנויות והמטבע המרוסק." ובכמה ימים יזכה החיזבאללה בהסחת דעת תוך שהוא מסתכן שהתרגיל יהפך לאירוע או מלחמה שיתפחו על פניו? שבוע, שבועיים. אם יהיה שקט כעבור שבועיים ללא נפגעים המטבע והחנויות ישתקמו? ובינתיים יחסי הציבור האלה מביאים לתגבורים נוספים ישראליים וצוו 9. כנראה מישהו הבין שיש לעשות צעדי הרתעה דרסטיים כדי שאלה רק ישארו יחסי ציבור...

תודה לאל שלמישהו זה די ברור. אני זוכר "צופים" אחרים שלהם הכל היה די ברור.

נאצר לא יפתח במלחמה נגד ישראל כיוון שהוא מסובך בתימן.
סטאלין: היטלר לא יתקוף את ברה"מ כיוון שלא יפתח בחזית שניה טרם יביס את בריטניה. היטלר לא יפתח במלחמה בלי שיגיש קודם אולטימטום. ההתראות הבריטיות וממקורות אחרים הן נסיון בריטי לגרור את ברה"מ למלחמה. (אגב כך גם חשב המודיעין הבריטי עד מאי 1941. צ'רצ'יל הבין מוקדם יותר במרס אך לא הצליח לשכנע עמיתיו.)
צ'רצ'יל: היטלר יבחר לסגת לברנר ברגע שבנות הברית יפלשו לאיטליה כיוון שהוא זקוק לכוחותיו להגנת החזית המזרחית והבלקן. (היטלר לא חשב כך, להיפך תיגבר כוחותיו באיטליה ומה שהיה אמור להיות מהלך קל, דאליבא הבריטים, הפך לזירה מדשדת שבה בנות הברית הגיעו לפו רק ב-1945. על הברנר אין מה לדבר. )

וכהנה וכהנה. אין לי זמן. בכוונה אני נמנע להזכיר את בחורינו הטובים בתקופה שקדמה למלחמת יום כיפורים.

נערך לאחרונה ע"י זיגפריד ששון בתאריך 28-07-2020 בשעה 18:48.
ישן 29-07-2020, 12:33
  Devilito Devilito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.02
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי זיגפריד ששון שמתחילה ב ""די ברור שיותר מכל דבר זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיגפריד ששון
"די ברור שיותר מכל דבר זה תרגיל PR של החיזבאללה כדי להסיט את תשומת הלב מהמחסור במזון בחנויות והמטבע המרוסק." ובכמה ימים יזכה החיזבאללה בהסחת דעת תוך שהוא מסתכן שהתרגיל יהפך לאירוע או מלחמה שיתפחו על פניו? שבוע, שבועיים. אם יהיה שקט כעבור שבועיים ללא נפגעים המטבע והחנויות ישתקמו? ובינתיים יחסי הציבור האלה מביאים לתגבורים נוספים ישראליים וצוו 9. כנראה מישהו הבין שיש לעשות צעדי הרתעה דרסטיים כדי שאלה רק ישארו יחסי ציבור...

תודה לאל שלמישהו זה די ברור. אני זוכר "צופים" אחרים שלהם הכל היה די ברור.

נאצר לא יפתח במלחמה נגד ישראל כיוון שהוא מסובך בתימן.
סטאלין: היטלר לא יתקוף את ברה"מ כיוון שלא יפתח בחזית שניה טרם יביס את בריטניה. היטלר לא יפתח במלחמה בלי שיגיש קודם אולטימטום. ההתראות הבריטיות וממקורות אחרים הן נסיון בריטי לגרור את ברה"מ למלחמה. (אגב כך גם חשב המודיעין הבריטי עד מאי 1941. צ'רצ'יל הבין מוקדם יותר במרס אך לא הצליח לשכנע עמיתיו.)
צ'רצ'יל: היטלר יבחר לסגת לברנר ברגע שבנות הברית יפלשו לאיטליה כיוון שהוא זקוק לכוחותיו להגנת החזית המזרחית והבלקן. (היטלר לא חשב כך, להיפך תיגבר כוחותיו באיטליה ומה שהיה אמור להיות מהלך קל, דאליבא הבריטים, הפך לזירה מדשדת שבה בנות הברית הגיעו לפו רק ב-1945. על הברנר אין מה לדבר. )

וכהנה וכהנה. אין לי זמן. בכוונה אני נמנע להזכיר את בחורינו הטובים בתקופה שקדמה למלחמת יום כיפורים.

אם אתה רוצה בכוונה להימנע מלהזכיר את בחורינו הטובים בתקופה שקדמה למלחמת יום כיפורים פשוט תמנע מלהזכיר את בחורינו הטובים בתקופה שקדמה למלחמת יום כיפורים. אחרת אתה מזכיר אותם... להזכיר ע"י הימנעות מלהזכיר פוגע בכל הפואנטה של לא להזכיר, לא? מקווה שאתה מרוצה מעצמך.

בכנות, אני לא מבין מה אתה מנסה לומר עם כל הדוגמאות שלך. אם ניסית להפגין ידע מעמיק לגבי זירות מדשדשות של בנות הברית - שיבושם לך. זה לא קשור. אף אחד לא כתב שלא צריך לקחת איום ברצינות ואף אחד לא שולל מלחמה שיכולה להתרחש במפתיע בגלל החלטה לא טובה של חייל בשטח. צה"ל נערך בכוחות לא מבוטלים.

מעבר לזה,הרי בהגדרה מהלך יחצ"ני זה מהלך שבו אתה רוצה להעביר מסר או לעשות ספין ולהפנות את תשומת הלב למקום אחר. נראה שחיזבאללה מנסה לעשות את זה. מפגינים שם ברחובות והרבה קולות קוראים לארגון להתפרק מנשקו כי זו אחת הסיבות שמטילים על המדינה סנקציות. חיזבאללה מצידו חייב להציג לעם הלבנוני שאסור לו להתפרק מנשקו כי אחרת ישראל תפגע בלבנון. זה מקור הלגיטימציה שלו בלבנון...
זו כנראה גם הדרך של איראן לנסות להכאיב לישראל על הפיצוצים המסתוריים שקורים שם בזמן האחרון.

יש הרבה דיווחים ברשתות על פעילים שנהרגים מדי פעם בתקיפות עלומות ברחבי סוריה. חפש ערוצי טלגרם איכותים - יש הרבה חבר'ה שעושים עבודת קודש בללקט מידע. הפעם בחיזבאללה החליטו להחצין את המוות של הפעיל ולעשות מזה הצגה...
ישן 29-07-2020, 19:58
  Jack Heart Jack Heart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.18
סיפור האירוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "27/7/20 אירוע מתגלגל בגזרת הר דוב, כנראה התקפת מוצב"

‏התקרית בהר דב: חוליית חיזבאללה זוהתה באור ראשון והיתה תחת מעקב התצפיות במשך כחצי יום. הם נעו באיטיות בואדי במה שסברו כשטח מת למוצב גלדיולה. במשך שעות הם התקרבו באיטיות וזהירות לעבר המוצב. ‏הפיקוד הבכיר המתין בתיזמון האישור לירי, רק לאחר שהיו בשטחנו בנקודה בה היו חשופים ניתן האישור.ירי קלעים וצלפים, מספר פגזי טנקים בודדים וירי מהאוויר סמוך לחולית המחבלים שהסתובבה וברחה. לאחר שיצאו מהסבך רכב המתין להם ולקח אותם משם. ‏באופן חריג חוליית חיזבאללה פעלה ללא מעטפת, חיפוי או ארטילריה. על פי הנתונים חדירה למוצב לא היתה מטרתם והם כיוונו לפעולה קטנה יותר.

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 30-07-2020, 14:30
צלמית המשתמש של האזרח

ברית בין בתרים...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי baer שמתחילה ב "תמונות שמשחרר יוניפיל מאיזור..."

במורדות הר דב, נמצא אתר טבע מקסים הנקרא "ברית בין הבתרים" צורות שונות של אבני הגיר ובכלל זאת למעשה שמורת טבע. היום כנראה לא ניתן לטייל חופשי ולהכנס למקום.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%9E%D7%95%D7%9F

ישן 30-07-2020, 22:39

מאמר בבלוג "על הכוונת" על מדיניות התגובה הנדרשת במקרה וחזבאללה ימשיך את הסבב

התגובה לפרובוקציה של חיזבאללה צריכה להיות חדה וכואבת

יום הקרב הקצר בתחילת השבוע בין צה"ל לחזבאללה נעשה בהתאם לכללי המשחק הברורים ביניהם. כל צד היה יכול לומר שלא ויתר על עקרונותיו, ואפשר לחזור לשגרה. אם משום מה חזבאללה, לא הבינו את הנוהל, התגובה לפרובוקציה נוספת צריכה להיות חדה, כואבת, ובעיקר לא צפויה ולא פרופורציונאלית.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 04-08-2020, 12:03

מאמר בבלוג "על הכוונת" על המתיחות בגבול לבנון שגלשה לרמת הגולן

אל מול הסכנות בגבולותיה – לישראל אין ברירה אלא להפגין כוח | מאת גל פרל פינקל

גם הגנרל האמריקני ג'ורג' פאטון, מטובי המצביאים במלחמת העולם השנייה, נהג לומר שאין פתרון מוסכם לכל מצב טקטי. אך פאטון קבע כי "ישנו רק עיקרון טקטי אחד אשר אינו נושא לשינוי, והוא: להפעיל את האמצעים העומדים לרשותך כך שתפגע באויב בצורה המקסימלית בזמן הקצר ביותר".

ישן 26-09-2020, 07:39

מאמר בבלוג "על הכוונת" על המשך המתיחות בצפון

נסראללה מחכה להזדמנות: חייבים להציב משוואת הרתעה חדשה | מאת גל פרל פינקל

... בראיון ל"ישראל היום" בסוף השבוע שעבר אמר אלוף פיקוד הצפון, אמיר ברעם, כי למרות ש"דגדג" לו להורות להרוג את החוליה שחדרה בהר דב, עמד לנגד הפיקוד הבכיר של צה"ל היעד האסטרטגי למנוע הסלמה בעת שצפון הארץ עמוס במטיילים ונופשים. שבוע לאחר מכן הרגו כלי טיס של חיל האוויר וכוח מיחידת מגלן חוליית מחבלים שניסתה להטמין מטען חבלה סמוך לגבול ברמת הגולן. "לחוליה הזאת לא רק שלא נתנו לברוח, גם נתתי פקודה להרוג אותם, כי בסוריה יש לנו חופש פעולה הרבה יותר גדול", אמר ברעם. לדבריו, נסראללה מסרב "לרדת מהעץ" משום שהוא רוצה לאותת לישראל שלא תגזים ותשמור על כללי המשחק.

ברעם הוא מפקד מנוסה, שלחם בלבנון מאז שהתגייס לצנחנים בשלהי שנות השמונים ועד לנסיגה בשנת 2000 ובהמשך פיקד על גדוד 890 באינתיפאדה השנייה ועל אוגדת הגליל. לתפיסתו, בטרם יוצאים למערכה, נדרשות לגיטימציה פנימית ובינלאומית, וכן יש לעשות כל מאמץ למנוע הסלמה. אבל כאמור, גם ברעם וגם גנץ, שהיה המח"ט שלו בצנחנים, יודעים שהמתיחות המתמשכת גם היא לא טובה, במיוחד כשמי ששולט בדינמיקה של ההסלמה זה נסראללה.

לכן, כשירו צלפים של החיזבאללה, בחודש שעבר, לעבר כוח צה"ל בגבול (ולא פגעו), הגיב צה"ל באופן נחרץ יותר מאשר בהר דב ותקף מן האוויר עמדות חיזבאללה סמוכות לגבול בלבנון. המסר, אמר ברעם, היה: "איבדת שתי עמדות על ירי בלי נפגעים. ללמדך איך נגיב על ירי עם נפגעים"...

ישן 12-02-2021, 19:19
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"מה שיזוז פה יחטוף" | פעולת הצנחנים במובלעת הישראלית בגבול לבנון

https://www.ynet.co.il/news/article/Byc3wlvgu

ברקע המתיחות המתחדשת מול חיזבאללה חזר צה"ל לפעול בגלוי בהר דב, לראשונה זה חצי שנה. מטרים ספורים מהנקודה שבה ארבו צלפי האויב זיהה המ"פ חשד למטען חבלה, וסיפר איך שכנע את לוחמיו להאמין לאיום למרות ההבטחות השחוקות. "מעבר לגדר" - חלק ראשון

כתבות קודמות

תיעוד נדיר: לילה עם לוחמים בהר דב, מאות מטרים מחיזבאללה
לוחמי גולני חוצים בשעת לילה את השער הכבד לכיוון "מגרש המשחקים" של חיזבאללה. באזור שבו עלולה לפרוץ מלחמת לבנון השלישית מזהיר מפקד גדוד 13 מהידרדרות מהירה: "זה יכול להתחיל פה ולגדול למלחמה". צוות ynet הצטרף למארב במובלעת הישראלית בגזרת הר דב

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...4863943,00.html

מגרש המשחקים של חיזבאללה: כך מגן צה"ל על ההר המסוכן בישראל
להר דב חשיבות אסטרטגית ועתה מוקמת באזור הגבול הפרוץ גדר, כמענה לאיומי חיזבאללה. "המכשול קובע עובדה בשטח, האויב מבין איפה עוברים ואיפה לא". בריאיון לוואלה! NEWS מספר סא"ל פאלי, מג"ד 13 של גולני על הסכנה והרגישות העצומה בשטח. "חיזבאללה מסתובב פה"

https://news.walla.co.il/item/3028955

הצצה למוצב המסוכן ביותר של צה"ל
הלוחמים במוצב גלדיולה, הממוקם על הר דב, ושזכה לכינוי "ההר המקולל", מוכנים לכל תרחיש, כולל מתקפה של חיזבאללה. מג"ד 50: "אם המלחמה תתחיל כאן, לא אחכה לאף אחד"

https://news.walla.co.il/item/2681163

הכי קרוב לחיזבאללה - 24 שעות עם לוחמי גולני במוצב גלדיולה

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...95%D7%9C%D7%94/

"להסתכל לחיזבאללה בלבן של העיניים"
מוצב גלדיולה בהר דב הוא הדבר הכי קרוב ללבנון - ולא רק מבחינת המרחק האפסי • במלאת 20 שנה לנסיגה הפגשנו בו את אל"מ (מיל') רביב ניר - מג"ד גולני שהיה מהאחרונים לעזוב - עם המג"ד הנוכחי, סא"ל אברהם מרציאנו, לשיחה על המורשת שעברה אל דור הלוחמים החדש

https://www.israelhayom.co.il/article/765339

הכי קרוב לחיזבאללה: 24 שעות בהר דב
מאחורי הירוק המסנוור שנשקף מפסגת ההר, מסתתרת זירה נפיצה • "מגרש משחקים" שעלול להפוך לזירת קרב בבת אחת • הצצה לשגרת לוחמי גולני המוצבים בגזרה

https://www.israelhayom.co.il/article/610451
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.71 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר