לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2020, 23:36
  emoky emoky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.18
הנדסאי אלקטרוניקה או הנדסאי תוכנה

אהלן כבר כתבתי פה פעם למי שזוכר אותי רק שהפעם הדיון הוא קצת שונה. כמו שכבר ציינתי בעבר אני רוצה לנסות ללכת לתחום טכנולוגי שאשתחרר מהצבא כי מאז ותמיד הייתי במחשב (אמנם לא עשיתי דברים מועילים מדי עד עכשיו) אבל בתקופה האחרונה התחלתי קצת ללמוד על Arduino וגם שיעורים בסיסיים על Java.

ממה שהבנתי בגדול, אלא אם כן עושים תואר במדעי מחשב אז קשה להיכנס לתחום אלא אם כן יש לך הרבה ניסיון בלי קשר לתואר אקדמי.
קראתי באינטנרט שאנשים מתקשים למצוא עבודה אפילו!!! עם תואר ביד, אז מה לגבי הנדסאים או קורסיסטים למיניהם? ראיתי שאצל רוב האנשים זה מסתכם בזה בזה שהם למדו קצת לתכנת ונאצלו להתעסק בכלל בתחום אחר כפרנסה.
מה יותר ריאלי להיכנס לעבוד כחייל משוחרר ובלי תואר אקדמי, יש לי בתוכי מן קריצה לתחום התוכנה אבל לא יודע אם זה סתם הסרטים שאני חי בהם. החיים בתור מתכנת באמת כאלה מעניינים? כל היום להתעסק עם קוד ולדעת דברים מועילים כמו שפות תכנות וכו.

תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2020, 06:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
כל הכיוון בעייתי. השוק מוצף בהנדסאים שלמדו כדי לעשות עם זה משהו בצבא
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי emoky שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]למה לא לעשות..."

ובפועל מתייחס לתואר הזה באופן דומה לקורס הסבה בכל מכללה.
זה דבר שהמון הנדסאים שפגשתי התלוננו עליו.
זה אומר שאלא אם אתה מפגין בקיאות מרשימה, אתה מוסלל QA או רשתות (וגם אם הפגנת בקיאות אתה תמיד תתקשה מול שאר המועמדים), כאשר היתרון היחיד שלך הוא שאם אתה לא מסוגל ללמוד לבד, קיבלת יותר ידע.

אם תשווה תואר הנדסאי שלקח לך שנתיים להשיג לתואר ראשון במכללה שלקח לך שלוש - הפער עצום, והעצלות לא מובנת.
לבעלי תואר ראשון אין בעיה להשיג עבודה אם הם ברמה סבירה או מתחילים לחפש במהלך התואר.
אם היו בעיות, הם תמיד יכולים להתפשר על QA, ולקחת מקום של מישהו בלי תעודה אקדמית.

אם אתה בצבא ואין זמן: תתנסה קצת בתכנות גאדג'טים,
ואם אתה ממש רוצה להשקיע, קח קורסים אקדמיים באוניברסיטה הפתוחה.
הם מוכרים בכל אוניברסיטה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 03-08-2020 בשעה 06:36.
ישן 06-08-2020, 11:07
  emoky emoky אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "כל הכיוון בעייתי. השוק מוצף בהנדסאים שלמדו כדי לעשות עם זה משהו בצבא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
ובפועל מתייחס לתואר הזה באופן דומה לקורס הסבה בכל מכללה.
זה דבר שהמון הנדסאים שפגשתי התלוננו עליו.
זה אומר שאלא אם אתה מפגין בקיאות מרשימה, אתה מוסלל QA או רשתות (וגם אם הפגנת בקיאות אתה תמיד תתקשה מול שאר המועמדים), כאשר היתרון היחיד שלך הוא שאם אתה לא מסוגל ללמוד לבד, קיבלת יותר ידע.

אם תשווה תואר הנדסאי שלקח לך שנתיים להשיג לתואר ראשון במכללה שלקח לך שלוש - הפער עצום, והעצלות לא מובנת.
לבעלי תואר ראשון אין בעיה להשיג עבודה אם הם ברמה סבירה או מתחילים לחפש במהלך התואר.
אם היו בעיות, הם תמיד יכולים להתפשר על QA, ולקחת מקום של מישהו בלי תעודה אקדמית.

אם אתה בצבא ואין זמן: תתנסה קצת בתכנות גאדג'טים,
ואם אתה ממש רוצה להשקיע, קח קורסים אקדמיים באוניברסיטה הפתוחה.
הם מוכרים בכל אוניברסיטה.

\
סיקרנת אותי בקשר לQA ורשתות עכשיו, תקן אותי אם הבנתי לא נכון אבל אתה אומר שבגדול מי שעושה הנדסאי תוכנה כנראה בסופו של יום יתעסק פחות בפיתוח אלא יותר בQA ורשתות. אם זה התחום הזה יכול גם לעניין אותי אז יכול להיות שאולי כן יתאים לי המסלול הזה? אני לא מחפש להיות מפתח שעכשיו ממציא אפילקציות ותוכנות חדשות אני פשוט מחפש התעסקות כלשהית עם טכנולוגיה בעדיפות לקוד. תודה
ישן 06-08-2020, 13:39
  emoky emoky אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "תואר הנדסאי מיותר בתחום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
תואר הנדסאי מיותר בתחום התוכנה. בסופו של דבר בראיון לתפקידי ג'וניור בוחנים את יכולות האנליטיות שלך, הבנה של מתודולוגיות וכימיה בין-אישית. זה שהצלחת לקבל תואר הנדסאי לא מעניין אף אחד, כל אחד יכול לקבל את התואר הזה.
תתחיל מקורס QA, תעבוד בתחום שנה-שנתיים, תבין בכלל מה זה עולם חברות תוכנה. משם אתה יכול להתקדם לאוטומציה ובמקביל להתחיל לימודי תואר ראשון בהנדסה או מדעי מחשב. ככה הלימודים יהיו הרבה יותר יעילים עבורך.

בשביל להיכנס לתחום QA קורס באמת יהיה מספיק? קראתי שהרבה חברה ניסו לעשות קורסים מהסוג הזה ורובם בסופו של דבר התפשרו על דברים אחרים וויתרו על הרעיון כי לא מצאו עבודה.
ישן 06-08-2020, 17:17
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
זה המצב בחברות שהייתי בהם
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emoky שמתחילה ב "[QUOTE=Boltik]תואר הנדסאי..."

בנוכחית בהתחלה היינו עם הנדסאי שהיה עצבני שרואים בו QA מהרמה הכי נמוכה, והדבר הכי מתוחכם שאישרו לו לעשות היה הלחמות.
אחרי זה היה לנו מהנדס אווירונאוטיקה שעשה QA בחצי משרה ובחצי השני כתב מסמכים לייצור.
אחרי זה מישהו שעשה קורס קצר - שהיה דווקא טוב.
אחרי זה סטודנטית למחשבים בתחילת התואר.
עכשיו הפסקנו לחלטר ולקחנו 2 אנשי QA, אחת עם נסיון של שנים (מעולה) ואחת רק עם קורס.

במקום הקודם היה לנו 2 - אחד הנדסאי ואחד עם קורס.
אחרי 3 שנים זה שעשה רק קורס התחיל ללמוד תואר ראשון במחשבים,
וזה עם תואר ההנדסאי היה עצבני, כי היה אפס התייחסות לזה שיש לו תואר הנדסאי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emoky
בשביל להיכנס לתחום QA קורס באמת יהיה מספיק? קראתי שהרבה חברה ניסו לעשות קורסים מהסוג הזה ורובם בסופו של דבר התפשרו על דברים אחרים וויתרו על הרעיון כי לא מצאו עבודה.

בסופו של דבר - אם אחרי קורס ממוקד לא תמצא עבודה תמיד תוכל להתחיל תואר אקדמי או הנדסאי.
מקומות שמחפשים עובד בחצי משרה דווקא יעדיפו את זה.
ישן 06-08-2020, 17:43
  emoky emoky אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה המצב בחברות שהייתי בהם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
בנוכחית בהתחלה היינו עם הנדסאי שהיה עצבני שרואים בו QA מהרמה הכי נמוכה, והדבר הכי מתוחכם שאישרו לו לעשות היה הלחמות.
אחרי זה היה לנו מהנדס אווירונאוטיקה שעשה QA בחצי משרה ובחצי השני כתב מסמכים לייצור.
אחרי זה מישהו שעשה קורס קצר - שהיה דווקא טוב.
אחרי זה סטודנטית למחשבים בתחילת התואר.
עכשיו הפסקנו לחלטר ולקחנו 2 אנשי QA, אחת עם נסיון של שנים (מעולה) ואחת רק עם קורס.

במקום הקודם היה לנו 2 - אחד הנדסאי ואחד עם קורס.
אחרי 3 שנים זה שעשה רק קורס התחיל ללמוד תואר ראשון במחשבים,
וזה עם תואר ההנדסאי היה עצבני, כי היה אפס התייחסות לזה שיש לו תואר הנדסאי.

בסופו של דבר - אם אחרי קורס ממוקד לא תמצא עבודה תמיד תוכל להתחיל תואר אקדמי או הנדסאי.
מקומות שמחפשים עובד בחצי משרה דווקא יעדיפו את זה.

ממה שראיתי אבל בגדול בודק תוכנה אין לו הרבה התעסקות בקוד אלא הוא יותר בודק features בתוכנה או אתר ובודק שהכל תקין ועובד ולפי בקשות הלקוח נכון? כאילו אני חושב שיש לי רעיון קצת מוטעה לגבי מה באמת בודק תוכנה עושה.
ישן 06-08-2020, 18:57
  Boltik Boltik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emoky שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]בנוכחית בהתחלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emoky
כאילו אני חושב שיש לי רעיון קצת מוטעה לגבי מה באמת בודק תוכנה עושה.

אתה צודק בזה שאתה טועה
לרוב בודק תוכנה צריך להיות בעל ראיה רחבה מסתם מפתח, להכיר היטב דרישות הלקוח, יכולת איתור וניתוח תקלות, יכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולאתר קייסים שלא נלקחו בחשבון בשלב התכנון.
מפתחי תוכנה גם לא "ממציאים אפליקציות", אלא מתעסקים במשימות די רוטיניות של מימוש חלקים קטנים בפרויקט.
זאת הסיבה שאני ממליץ לך בחום קודם להתחיל לעבוד בפיתוח תוכנה (כן, כל התפקידים מתייחסים לתחום פיתוח) במשרה שהכי קל, מהר וזול להגיע אליה. אחרי שנה-שנתיים אתה רק תתחיל להבין מה למעשה כל תפקיד ותפקיד אומר. כרגע ההבנה שלך על העולם הזה רחוקה מהמציאות ולכן אתה לא יכול לקבל החלטה.
ישן 06-08-2020, 19:17
  emoky emoky אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "[QUOTE=emoky]כאילו אני חושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Boltik
אתה צודק בזה שאתה טועה
לרוב בודק תוכנה צריך להיות בעל ראיה רחבה מסתם מפתח, להכיר היטב דרישות הלקוח, יכולת איתור וניתוח תקלות, יכולת לחשוב מחוץ לקופסה ולאתר קייסים שלא נלקחו בחשבון בשלב התכנון.
מפתחי תוכנה גם לא "ממציאים אפליקציות", אלא מתעסקים במשימות די רוטיניות של מימוש חלקים קטנים בפרויקט.
זאת הסיבה שאני ממליץ לך בחום קודם להתחיל לעבוד בפיתוח תוכנה (כן, כל התפקידים מתייחסים לתחום פיתוח) במשרה שהכי קל, מהר וזול להגיע אליה. אחרי שנה-שנתיים אתה רק תתחיל להבין מה למעשה כל תפקיד ותפקיד אומר. כרגע ההבנה שלך על העולם הזה רחוקה מהמציאות ולכן אתה לא יכול לקבל החלטה.

תודה רבה על התשובה ועל כל העזרה. אז בגדול מה שאתה אומר שההתעסקות של בודק תוכנה היא כמעט ולא בקוד עצמו אלא בסופו של דבר במוצר עצמו והאם הוא עומד בדרישות שהוא צריך לעמוד (שזה מן הסתם גם השם של התפקיד בדיקת תוכנה)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר