לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2020, 07:25
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע "גוליית"-מרגל ישראלי בצבא מצריים-הזהיר 5 ימים לפני המלחמה...

קצין בכיר מצרי הזהיר בתאריך 1.10.1973 על המלחמה המתקרבת, אבל לא לקחו את זה ברצינות.

אבל את האזהרה הבאה שהוא שלח, ברגע הקריטי ביותר של הקרבות , לקחו ברצינות והיא חוללה מהפך במלחמה כולה...ששינתה את ההיסטוריה של מדינת ישראל.

כתבה היום של רונן ברגמן ואור פיאלקוב.היום במוסף ידיעות אחרונות.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 25-09-2020 בשעה 07:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-09-2020, 12:20
צלמית המשתמש של האזרח

מאיפה לקחת 3 סוכנים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "כתבה מענינת אבל פרסום מיותר...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jaguar890
כתבה מענינת אבל פרסום מיותר. ראינו מה קרה לאשרף מרואן אחרי החשיפה השערוריתית של שמו על ידי זעירא.
מבחינתי זה רק ממחיש עוד יותר את אוזלת היד והכישלון של אמן במלחמה.
3 סוכני על במצרים שמעבירים ידיעות אפקטביות ולא נלקחים ברצינות.
אמצעים מיוחדים שהושתלו במצרים ולא הופעלו
ונורא מכל אדם אחד מלא אגו שישב על צינור המודיעין ופעל כמסננת מי יקבל מידע ואיזה.

א. הסוכן "גוליית" הלך לעולם שכולו טוב לפני כמה שנים.
ב. אם לא יפרסמו את הדברים, איך דורות הבאים יפיקו לקחים לעתיד.
ג. האם הופקו לקחים במלחמות שהיו לאחר מכן תחליט בעצמך...

ישן 25-09-2020, 22:31
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""גוליית"-מרגל ישראלי בצבא מצריים-הזהיר 5 ימים לפני המלחמה..."

ברצוני להזכיר כי המלך חוסיין הגיע במסוק לישראל ונפגש עם ראשת הממשלה גולדה מאיר ,

כ12 ימים לפני ה6

לאוקטובר,והזהיר אותה כי המצרים והסורים עומדים

לתקוף בקרוב את ישראל . זכור לי המשפט שהצבאות הם במצב

של Pre jump.

קראתי ,אינני זוכר כעת היכן, כי יום לפני המלחמה נתפסו בסיני שני קציני מודיעין מצריים

שהיו מצוידים בנשק ובמכשירי קשר משוכללים. בחקירתם סיפרו כי למחרת תפתח מצרים במלחמה.

למרות כל המחדלים אני רוצה להזכיר כי ,לפני פרוץ המלחמה,הוחלט להעביר את חטיבת השיריון שבע לגולן , הצוותים הוטסו

והם הצטיידו בטנקי "שוט -קל " של חטיבת מילואים.

האוגדה שבפיקוד מוסא פלד הועברה במהירות, מפיקוד המרכז לדרום הגולן והיא אשר הדפה את

בגבורה את הפריצה הסורית בדרום הגולן.
ישן 26-09-2020, 08:53
צלמית המשתמש של האזרח

נכון, שכחתי את חוסיין...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "ברצוני להזכיר כי המלך חוסיין..."

הרי כולם ידעו על הפגישה הזאת . חוסיין סיכן את עצמו בכדי להגיע לפגישה עם גולדה ואצלה לא "נפל האסימון"

זכור לי היטב, כאשר בזמן המלחמה הגיע אלינו הודעה כי ירדן מקרבת כוחות (באותם הימים הייתי באזור ירושלים) התחלנו לנקות את השוחות (היו מתקופת ששת הימים וקבלתי רובה אנגלי עם כדורים גדולים)
כולם היו צריכים לשמור בלילה קצינים וחיילים. אני שמרתי בעמדה שהיתה בטווח זריקת הרימונים והעדפתי
להיות בצד ובצל למקרה שינסו לתקוף....

ביחד איתי "שמר" זאב בלגי ענק ומסוכן. כל פעם זרקתי לו עוף שלם ותוך שניות הוא אכל אותו, "עופל" כך קראנו לו , שהיה קורע את השרשרת . הוא עזר לי מאוד , כאשר הייתי נרדם בשמירה מרוב תשישות (לא ישנתי כמה ימים) וכאשר היה שומע רחשים או אנשים המתקרבים היה מעיר אותי...

ישן 29-09-2020, 14:44
צלמית המשתמש של האזרח

בתאריך 1.10.1973 הכל הוחלף...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי -נתנאל- שמתחילה ב "[QUOTE=benihartmann] קראתי..."

כבר כתבתי כאן לפני כמה שנים לא רק שהוחלפו אותות ותדרים. זאת לא הייתה בעיה גדולה.
הבעיה היתה כי ב-1.10.73 הוחלפו כל הנהלים וקודים. (אצלנו זה היה סימן מובהק לפתיחת המלחמה)

גם מצרים היו קצת מבולבלים וחלקם השתמשו באותות קודמים, אך הושתקו מייד ע"י האחראיים .
הם הפסיקו לפטפט כהרגלם וברור היה לכל שומע כי משהו מתבשל.
רק עם כיבוש ש"ת פאיד ובדיקת מסמכי שלל, הבננו את כל הקודים...(אבל זה היה קצת מאוחר מדי...)

אתן עוד דוגמה נוספת , אחת מנקודות בקרה באזור התעלה קבלה הודעה בתחילת החודש על מעבר 200 כלי רכב (משוריינים), לאחר מספר דקות עוד הודעה על עוד 200 רכבים ועוד כמה דקות עוד 200 כלים.

השומר נדהם ואמר מה זה? התשובה הייתה :"מה אף פעם לא ראית דיביזה (שריון) בתנועה?"....

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 29-09-2020 בשעה 14:49.
ישן 01-10-2020, 08:03
צלמית המשתמש של האזרח

"הרכבת כבר יצאה מהתחנה"...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "אני מתנגד למחשבה שזה לא היה..."

מצרים וסוריה התכוננו למלחמה במשך חודשים. הזרימו בשקט כלים ותחמושת וקידמו הכל לחזית.
מה עשתה ישראל..?? - כלום.
הידיעות זרמו כל הזמן על עיבוי הכוחות . מלחמה לא מכינים בתוך שבוע!

בוא וננתח מה היתה עושה "המכה המקדימה". איפה היו תוקפים המטוסים?
א. שדות התעופה של האויב?
ב. דיביזיות שריון הפרוסות מסביב ומוכנות לזינוק.
ג. ציוד צליחה אשר היה בקרבת התעלה ובלעדיו לא תיתכן הצליחה.

להלן התשובה שלי:
היות והם התכוננו למלחמה , הם היו בכוננות עליונה וח"א שלהם היה כל הזמן בידיעה שישראל תתקוף.
זה כבר לא היה דומה ל"ששת הימים" שח"א יהיו על הקרקע ולא מוגנים.
מאז כל חילות האוויר בעולם בנו דתקי"ם ואפשר להוריד את סוג כזה של תקיפה.

האם היו תוקפים את יחידות השריון המוכנות לתקיפה? גם לא נראה לי - בגלל פיזור היחידות בשטח רחב ומוגנות ע"י סוללות נ"מ וח"א אשר נתן להם "מטריה אווירית".

גיוס מילואיים נרחב שלנו? השאלה היא מתי היה מתבצע ? שבוע-שבועיים קודם. או מייד לאחר השיחה של המלך חוסיין עם גולדה.?
זה באמת היה, אולי משנה - אך אף פעם לא נדע. אתה רואה בעצמך , כמה שדיין והממשלה התנגדו לגיוס מוגבל , יום יומיים לפני 6.10

האלוף חופי הוא קרא נכון את המפה והציל את רמה"ג וחזית הצפון כאשר דרש וקיבל את חטיבת 7
שעצרה את השריון הסורי במחיר נורא.

אולי היה צריך לתת פקודה לפנות את כל המעוזים בלילה, לפני יום הכיפורים, כי הם לא היו עוצרים את עוצמת הכוחות המצריים. רק היינו חוסכים הרבה חיי חיילים שלנו ושחיקת יחדות השריון אשר יצאו להגן על הקו. אבל צריך להיות מצביא גדול בכדי לתת פקודה כזו ובאותו הזמן לא היה. היתה רק שאננות ויהירות ועם ישראל שילם בדם. זאת היתה למעשה מטרת מצרים, להקיז הרבה דם של היהודים.

הם ידעו שלא יכלו לצה"ל, המטרה שלהם היתה להתניע את גלגלי הנסיגה ובזה הם הצליחו....

ישן 02-10-2020, 20:18
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""הרכבת כבר יצאה מהתחנה"..."

לפעמים עצם אובדן ההפתעה מונעת.
ניתן היה לנטוש ולמלכד את המוצבים, להפעיל את אור יקרות ולמלכד את נקודות הגישה אל המערכת,
להעביר את הכוחות אחורה אל המכשול לקו הגנתי סביר יותר.
לערוך מכות מקדימות על הפיקוד המצרי והסורי ושדות התעופה שלהם לפי התוכנית המובנית ולא להשחק על קו התעלה.
לפוצץ מעברים הכרחיים בצפון ולמלכד את הצירים ואת חלקם להפיל.
להעלות את יחידות המילואים מוכנות יותר לפני הזמן.
לעבוד על העליונות האווירית בזירה הצפונית כדי להשיגה קודם.
ללא המטריה האווירית גם שם החיים שלהם היו הרבה יותר קשים.
לרכז כוחות צפונה היות והגזרה הדרומית פחות קריטית.
הכי הרבה אנשים נהרגו במתקפות חסרות הסיכוי על ראש הגשר וחילוץ המעוזים.
המון בזבוז אנרגיה.
לפי התוכנית המצרית במצב כזה או שלא היו מתפתים לצאת ומנסים ליצור מומ להחזרת סיני,
או שהיו יוצאים מטווח הטילים ואוכלים אותה, או שהיו מנסים להעביר את המערך צפונה מה שאומר שהוא יותר חשוף ופחות צפוף בעת הזו למהלומת נגד של חיל האוויר.
ישן 29-09-2020, 22:28
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מסתבר שכאשר מערכת מחליטה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jaguar890
מסתבר שכאשר מערכת מחליטה להרדים את עצמה שום דבר לא יעיר אותה... גם מרגלים, טיסות צילום, אמצעים מיוחדים, וידיעות חמות מהשטח.
כלום.

בא לא נהיה עיוורים למציאות......מדובר בקריאת מציאות.......ונכון, יש מערכות שהם כישלון בקריאת מציאות.....מה זה 'מערכת'...? מערכת מורכבת מאנשים .....מה הבעיה עם אותם אנשים... מה עושה אנשים קוראי מציאות טובים, או קוראי מציאות רעים......מדובר בהרגלי/דפוסי חשיבה שבסופו של דבר אחראים גם לקריאת המציאות...........ויש בעיה עם קבלת רעיון זה, זו פגיעה באני מאמין שלנו, פגיעה בקונספציה.....אז מה אני עושה עכשיו.....אני ארשום בקצרה שתי דוגמאות/חיזוקים [מתוך 154380089 דוגמאות, שאין טעם לכותבם]...ושכל אחד יחליט לעצמו איך הוא מקבל זאת....מבחנים בינלאומיים של הoecd גילו כי נערנו לוקים בזיהוי נושא בטקסט, הבחנה בין עובדה לדעה, חשיבה ביקורתית......במלחמת יום כיפור שלמה ערמן וחבריו שנחלצו מהתעלה, נתקלו בחיילנו , שתיחקרו אותם, ובעקבות כך ירו בהם.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 29-09-2020 בשעה 22:34.
ישן 30-09-2020, 09:54
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אתה מתכוון כי צריך להתייחס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
אתה מתכוון כי צריך להתייחס למקרה של לוין בספקנות רבה....מדוע?

התכוונתי למקרה של בצלאל ציוני, שטען כי שמע בקשר על אירוע תפיסה, לרבות תפיסת מפת קוד ישראלית מלאה מתורגמת לערבית, בלי שיש לך כל אימות ממקור אחר. שילוב של מקור שמיעה משני ('שמעתי ברשת הקשר') ביחד עם נתונים חריגים (תפיסת מפות קוד) בלי שיש אימות ממקורות אחרים, מעלה חשד חזק לחוסר דיוק.

התייחסתי לשני המקרים הראשונים כמקרה אחד, מאחר וחוקרי השב"כ זכרו רק מקרה אחד. מעריך בסבירות נמוכה שנתפסי אירוע חדירה נעלמו בין הכסאות ולא הגיעו לחקירת שב"כ / חוקרי שבויים וכו'. אם ישנם עדויות מוצלבות על אירוע תפיסה אחד בלבד, כנראה שהיה רק אחד כזה, ולא יותר. חדירות כנראה שהיו יותר, אבל תפיסות כנראה שלא
ישן 01-10-2020, 14:42
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "מה יש לפרט. בדיעבד- במבט..."

שאלה מעניינת.

צבאית, אני מניח שהיינו פועלים לפי התוכניות- חוצים את התעלה, מתקדמים לקהיר, מכתרים ארמיה או שתיים, האבידות היו גבוהות מהצפוי אך נמוכות ממה שקרה בפועל. כניראה שהיינו צריכים סיוע אמריקאי, אך פחות- ובפחות דחיפות.

מדינית- צריך לחשוב ברמה גלובלית.
ארה"ב בשנות ה-70׳ פירקה את "מחנה השלום" ובפועל בודדה את בריה"מ, בדרך לפירוק שלה.

תחילה הפשרת היחסים עם סין,
ובסוף שנות ה-70׳- העברת מצרים לצד האמריקאי, תמורת סיוע צבאי אמריקאי נדיב (למצרים ולישראל) שנמשך עד היום, ובהפעלת לחץ כבד על ישראל, תחילה להפריד את הכוחות ואח"כ לסגת מכל סיני.

ניצחון ישראלי היה כניראה מאפשר להוריד את המחיר שמצריים תקבל. נניח- לפרז את כל סיני וגם את אזור התעלה, בפיקוח אמריקאי? להקטין את הסיוע הצבאי למצרים לרמה שמאפשרת להחזיק 500 אברמסים במקום ~1400?

איזו חלופה היתה למצריים?! לחדש את הלחימה, ולהסתכן בעוד תבוסה מביכה למשטר, אחרי 56׳, 67׳, 73׳? כמה תבוסות כאלו לפני שסאדעת היה מחוסל או מודח?
ישן 02-10-2020, 12:17
צלמית המשתמש של האזרח

זאת היתה כוונת סאדאת, להתניע את התהליך...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "מה יש לפרט. בדיעבד- במבט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
מה יש לפרט. בדיעבד- במבט לאחור, המחדל התניע שלא בכוונת מכוון מרש, תהליך שלום. אם היינו נלחמים בכוח מלא מלכתחילה, יש להניח כי היינו מנצחים.

סאדאת הבין שלא יכול לנצח את ישראל, אבל רצה להתניע איזה מהלך שתפתח התעלה ולקבל את סיני.
לא ברור מה סורים רצו להשיג, אולי להחזיר לעצמם את רמת הגולן או גם להתניע את התהליך .

אולי אתה זוכר שבשנת 1977 (סאדאת בא לירושלים) בחודש יולי היתה מלחמה בין מצרים ולוב.
קדאפי שלח אלפי אנשים שיחצו את הגבול למצרים. היו תקיפות אוויריות של 2 הצבאות והפגזות. הוא גם שלח אנשים להתנקש בחייו של סאדאת, אך מישהו הזהיר אותו....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר