לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2020, 22:19
  משתמשת נקבה סיון - 2020 סיון - 2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.20
אז.. איך אדם מוצא את ייעודו בחיים?

עברו כבר כמעט שנתיים מאז אותו אשכול שבו שיתפתי אתכם בהתלבטות שלי לגבי הדרכת טיולים (גם באירופה וגם כאן בישראל). בסוף לא הלכתי על זה מכל מיני סיבות, וטוב שכך: התקופה האחרונה המחישה ביתר שאת עד כמה שהמקצוע הזה פגיע ושברירי - בכל מקרה של מגפה עולמית, משבר כלכלי, מלחמה או מבצע צבאי בישראל, כל ענף התיירות נכנס לתרדמת, וכל העוסקים במלאכה הופכים לקורבנות של נסיבות שנכפו עליהם. אז עם כל האהבה הגדולה שלי להיסטוריה, לאירופה, לאמנות וכן הלאה, למה לי לפנות בכיוון הזה? אז פסלתי.

במאי 2019, על הטיסה שלי בחזרה מקרואטיה, היו לא מעט נוסעים מאוסטריה עקב הקונקשן. אחת מהם עבדה על הלפטופ שלה בזמן הטיסה, וראיתי (היא ישבה בדיוק בשדה הראייה שלי) שהיא על האתר של הצלב האדום של דנמרק. אני עד עכשיו מלאת הערכה וקצת קנאה אליה, כי נראה שהיא מצאה את הייעוד שלה, את מה שגורם לה אושר (גם אם זה מושג יחסי) וסיפוק: לעזור לאחרים.
ויש כאלה שמצאו שהייעוד שלהם הוא להיות מורים, או עורכי דין, או רופאים... מה זה אומר עלי אם אני כבר בת 38 ועדיין לא מצאתי את הייעוד שלי בחיים? כאילו, אני זוכרת היטב את השורה מהשיר של באז לורמן "כמה מבני ה-40 הכי מעניינים שאני מכיר עדיין לא יודעים מה הם רוצים לעשות בחיים", אבל עדיין, הגיע הזמן להתעורר ולהתחיל לנסות להריץ את העניינים, לא?

אז לאחרונה ניסיתי בחצי הומור את שיטת האלימינציה, ומניתי לעצמי בראש את כל אותם מקצועות שאינם מתאימים לי וגם לא יתאימו לי בעתיד, למשל: הייטקיסטית. אין לי ראש מתמטי כל כך ואני פשוט לא רואה עצמי כאדם שיישב 9-13 שעות מול מחשב במשרד ויבנה קודים. אני גם לא רואה עצמי כמורה או גננת, כי ממש אין סבלנות לילדים שאינם האחייניות שלי.
כעת נשאלת השאלה: מה כן? איך מחליטים? איך בוחרים נתיב בחיים בגיל שהוא כבר לא כזה צעיר?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2020, 13:42
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סיון - 2020 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]צלב-אדום, זה לא ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיון - 2020
ממש לא בשבילי. אם כבר, יצא לי באופן כללי להשתעשע במחשבה על עבודה בארגון זכויות אדם כלשהו (הייתי אומרת אפילו באפריקה, אבל בימינו יש סכנה ממשית שראשי ייערף שם על ידי טרוריסטים מ"בוקו חראם", אז... לא).
שוב - רק בגדר מחשבה על משהו שעשוי לתת סיפוק ומשמעות בחיים.
מדינות מוסלמיות באפריקה זה ז'אנר מאוד ספציפי.
ניתן לעזור למסכנים במדינות עולם שלישי מעט פחות אכזריות.
בהודו יש המון מסכנים - והרבה פחות עריפות ראש!!!

עד לקורונה, חמותה של אחותי ליוותה קטינים מעזה (שלעיתים יש להם קרובי משפחה מפוקפקים שלא מרשים להם להיכנס) לבתי חולים בארץ.
לדעתי זה היה מאוד יפה.
יש המון עבודות אחרות בארגוני צדקה.
ישן 18-12-2020, 11:51
  משתמשת נקבה סיון - 2020 סיון - 2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.20
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=סיון - 2020]יא גזור,..."

יחסית לאדם שמצהיר בכל שנייה שהוא נשוי באושר ועם ילדים, זה פשוט חולני שאני ואתר הזה תופסים כל כך הרבה מקום בחיים שלך, שאתה מוצא לנכון לציין פה את המצב המשפחתי שלי, שאיננו עניינך, לא היה ענייינך ובחיים גם לא יהיה עניינך.
אני רצינית לחלוטין: זה נורא לא נעים לי. יש לי דה ז'ה וו מטורף ל-2014, 2015, 2016... הלוואי שתפסיק להיות כל כך אובססיבי לגביי. מעניין כמה זמן ביום אתה מבזבז בקריאות אשכולות מהעבר הרחוק בהם שיתפתי באתר הזה כל פרט קטן מהחיים שלי. לעזאזל, איזו טעות מטופשת עשיתי! איזה איזה חוסר שיקול דעת!

אילו רק יכולתי להחזיר את הזמן לחודש מאי 2010, לא הייתי מפרסמת בפורום הזה אפילו פסיק לגבי חיי האישיים (בטח ובטח שלא תמונות!). בשביל מה? בשביל פסיכים חסרי חיים כמוך?
האתר הזה ממש ממש לא עושה לי טוב, ומי ייתן ששנת 2021 תהיה באמת השנה שבה כבר לא אכתוב כאן ובקושי-בקושי אכנס לכאן. גם אם מישהו יכתוב משהו מגעיל - בעיה שלו, הוא אינפנטיל, זה מעיד רק עליו, לא עלי. באמא שלי שאני לא יכולה לראות כבר אתכם ואת האתר הארור הזה. כמה אפשר? עד מתי?!
ישן 18-12-2020, 07:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סיון - 2020 שמתחילה ב "יא גזור, מה גזעני פה בראש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיון - 2020
יא גזור, מה גזעני פה בראש שלך? אני המצאתי את "בוקו חראם" ואת העובדה שהם חוטפים ורוצחים אנשים?

לא, אבל לחשוב שבוקו חראם זה בכל אפריקה כשבפועל הם נמצאים באחוז מזערי ביבשת, זה גזעני.

ציטוט:
וואלה, כמעט ולא ראיתי את התגובה שלך בתוך כל ים החפירות המתישות, הבלתי נגמרות והבלתי נלאות של כמה מהגולשים פה

איזה כיף אה?? כמו בימים הטובים...
ציטוט:
ומה הקטע המגוחך הזה שלך ושל ליאוריף (לאנס)

ליאור זה לאנס??? :O

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 16-12-2020, 09:40
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיון - 2020 שמתחילה ב "אז.. איך אדם מוצא את ייעודו בחיים?"

אישית אני לא אוהב את המילה "ייעוד", או את הרעיון שמאחוריה.
הקונוטציות שהמילה הזו עושה לי הן - מוחלטות, התמסרות, טוטאליות. אלו דברים שאני לא מעריך במיוחד.
אני לא חושב שיש לאדם ייעוד מסוים. אני לא חושב שיש דבר אחד שצריך שאם נעשה אותו נהיה מאושרים ונרגיש שהחיים שלנו בעלי משמעות.
אבל גם אם נניח שיש משהו אחד כזה - למה להניח שתמצאי אותו דווקא בעבודה?
העבודה היא אומנם הדבר שרובנו משקיעים בו הכי הרבה זמן, אבל זה לא חייב להיות האפיק של החיים שבו את מוצאת משמעות.
אני הייתי ממליץ לחשוב ממה את נהנית, להתנסות בדברים חדשים ולפי זה להרגיש מה עושה לך טוב.
עבודה? מבחינתי עבודה היא משהו שאני עושה מתוך אילוץ, כדי לממן את הדברים שאני כן רוצה לעשות.

ישן 16-12-2020, 17:17
צלמית המשתמש של ai22

משהו כזה. הוא טוען שראיית חשבון גרמה לו לשקול ברצינות להתאבד
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "כלומר באמצע עריכה של הצהרת..."

ולפני שהוא החליט איך לבצע זאת,
הוא קלט שיותר קל להתפטר

ואז:
לגרום אושר לאנשים זקנים!
שרק רוצים מישהו נחמד שיספר להם בדיחה לפני החלפת חיתול...
כדי שהם "ישתינו בתחתונים" מרוב צחוק,
ואז יצחקו על זה!!!

הרי זה לא אשמתם שהם זקנים
ומישהו צריך לעשות את זה. לא עדיף שזה יהיה מישהו נחמד ומצחיק?

הוא החליף חיתול ל4 ילדים שלו - ולא חשב שזה כזה נוראי
אחרי ראיית חשבון - החלפת חיתולים פתאום נראה דבר ממש כיפי
כזה שהוא נהנה לעשות כשהוא היה צעיר ואשתו הרשתה לו לעשות במקום ללכת לעבוד בראיית חשבון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
כלומר באמצע עריכה של הצהרת הון הוא קיבל פתאום אפיפני שהלב שלו בעצם שייך לעולם הקסום של ניקוי הפרשות ושיפשוף ג'יפה שמתחבאת בין קפלי עור מקומטים ?
כל מי שהחליף חיתול לצאצאיו יודע:
הפרשות וג'יפה לא "מתחבאים". פשוט מעבירים מגבון לח עד שנקי...

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 16-12-2020 בשעה 17:21.
ישן 16-12-2020, 10:26
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיון - 2020 שמתחילה ב "אז.. איך אדם מוצא את ייעודו בחיים?"

מה זה יעוד? עבודה לא חייבת להיות יעוד. זה נחמד אם שני הדברים מתמזגים ויוצא לך לעסוק באופן מקצועי באחד התחביבים שלך או לעשות משהו שאת רואה בו חשיבות עליונה, אבל אגלה לך סוד - רוב האנשים אינם כאלה. רובנו עובדים כדי שנוכל בזמן הפנוי המועט שלנו לעשות דברים שאנחנו נהנים מהם ושעושים טוב על הנשמה.
חלקנו מוצאים את היעוד בדבר לשמו כל יצור חי נוצר - התרבות וגידול צאצאים. חלקנו רואים בזה עונש שלא ברא השטן.

בסופו של דבר אני ממליצה שאם את מעוניינת בקריירה בתחום שאת אוהבת ונהנית ממנו ורואה בו חשיבות - תבדקי מה התחומים האלה ואילו משרות קיימות שנושקות לתחומים אלה(אגלה לך בסוד שממש לא רק מדריכי טיולים מתעסקים בג"ג, היסטוריה, אומנות וכד'), תלמדי מה שצריך כדי להכנס לתחום ולכי על זה...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 16-12-2020, 21:22
צלמית המשתמש של ai22

שישי לא אהבה את התשובה הראשונה. אתה לא אוהב את השניה
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "בדיוק היום חבר בעבודה סיפר לי..."

אז תחליפו.
הרי זה גם וגם. סוג של מחזוריות ביחסים. התחדשות.
זה לא שהרב מתעלל בך. זה לטובת בני הזוג.
אנחנו למשל שמים כריות באמצע המיטה. זה לא העיקר.

נגיד שאני חוזר מהעבודה עייף, אין אצלה קטעים שהיא כועסת על שטויות או שאני צריך להבין מה לא בסדר.
בכלל כל הקטע של לכעוס או לריב כמעט לא קיים אצלה.
בטח לא להעליב אחד את השני או לעקוץ.
מושלמת כזאת.
אם משהו מפריע לה היא אומרת, אם יש לי סיבה טובה אני אומר אותה ואם לא אני מתנצל וזהו.
אם יש לי ביקורת אני אומר אותה באופן ענייני והיא מתקבלת ככזאת גם אם אין הסכמה ומדברים עד שמגיעים להסכמה.

זאת צורת התנהגות נדירה מאוד. רוב האנשים רגשנים ומגיבים אמוציונלית בלי לחשוב.במיוחד בחורות.
מן הסתם אני מאוד מעריך את זה.

בעבודה שלה היא מאוד מוכשרת, ומגיעה לאיכות מדהימה.
כשזה לא שם, אני אומר את זה. קשה לי להסביר למה, אבל אני מנסה. אני מבין שזה פוגע כי הייתה המון השקעה ואני לא מבין, אבל מדברים עד שהיא גם מרגישה את זה ויכולה לשפר.