לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-04-2022, 19:18
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
שאלות לגבי כידון M5A1
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי vivak שמתחילה ב "עזרה בזיהוי כידון / סכין נשק"

בני מצא במחסן של קרובה מבוגרת. היה שייך לחמיה ז"ל, "שהיה נוטר ומוכתר, ופרש ב-1961".

אפשר להבחין בכיתוב על השמורה: US M5A1, ובסימן היצרן MILPAR COL
( Columbus Milpar & Manufacturing Co. ). הכידון הזה נכנס לשירות בצבא ארה"ב ב-53', עבור ה- M1 גראנד, לאחר תלונות שאת הכידון הקודם (M1) קשה לפרק מהרובה עם כפפות.
הוא היה בשירות בארה"ב שנים מעטות, עד שנכנס ה- M14 ואח"כ ה- M16.
פרט לחלודה, אני לא רואה סימנים לשימוש בכידון- שפות הלהב שלמות, כולל החוד. אולי זה מעיד שהתקבל במתנה ולא היה בשירות. בכל מיקרה, לפי השנים ברור שהחם קיבל/קנה אותו סמוך לפרישה.

א. האם יש סיכוי שזו הדפסה של צ' על הנדן?.. האם היה בשימוש צה"ל או משטרת ישראל (מן הסתם, כפגיון ולא ככידון- הגראנד לא היה בשימוש). אם לא היה בשימוש ישראלי- מאיפה יכול היה להגיע? לפי הויקיפדיה הגראנד היה באזור רק בירדן. באשכול "כידונים שהיו בשירות צה"ל מאז הקמתה של המדינה", בכולם יש הטבעה של צ' על הסכין עצמה- אצלי אין, אני מניח שזה שולל מקור צה"לי.

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=596049

ב. הכידון נוח מאוד. כבד מעט לטעמי (מרגיש כאילו בסיס הידית מאסיבי בכוונה, אולי כדי שישתמשו בו כפטיש בעת הצורך- ולא ברובה?..). מה שמוזר לי- קשה מאוד לסגור את הרצועות על הידית. ממש צריך להשתמש בשתי הידיים- מה שלא אפשרי כשהכידון מחובר על חגור. יכול להיות שמסתובבים עם הכידון לא סגור?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-05-2022, 10:37
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שאלות לגבי כידון M5A1"

כידוני M5 שנמצאים בארץ הגיעו ברובם כשלל מירדן, פעולות תגמול ומלחמת ששת הימים. לא ידוע לי על שימוש מבצעי כלשהו בו מטעם ישראל. ברובה עצמו היה שימוש מצומצם. לא שולל שימוש פרטי - אבל זה נכון לגבי כל זכין או כידון אחרים. על חלק מהכידונים הירדניים נצבע מספר סידורי על הידית.
ייתכן שהפלטה האחורית נועדה לשמש כפטיש - השימוש המקובל בצבא ארה"ב לנעיצת יתדות אוהל - הבעיה שמכה לא מכוונת עשויה לכופף את שיני החיבור לתותב הרובה, ואז הכידון כבר לא ניתן לחיבור.
סגר איבטוח הדוק בעיה מוכרת, אם כי לרוב הוא ארוך מדי. הלחצן מסיבי וזקוק ללחיצה בזווית ישרה, מספיק שהרצועה תתכווץ מעט וכבר קשה מאד לסגור. בתוך הנדן עצמו יש קפיץ עלה שלוחץ על הלהב, הסגר הוא אבטחה נוספת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:58

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר