לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #7  
ישן 26-05-2021, 14:27
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 12,320
באלביט טוענים שזה יאיץ פיתוח, אבל שלא השתמשו בלייזר ליירוט
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי edipus851 שמתחילה ב "עדכון על פרויקט לייזר"

"במבצע בעזה צה"ל עשה שימוש נרחב במערכות שלנו ממגוון תחומים, חלקן בפעם הראשונה, ואני מעריך שבהמשך נקבל הזמנות לחידוש המלאי", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל אלביט בצלאל (בוצי) מכליס.
"עבדנו עם צה"ל יד ביד מסביב לשעון. דברים שהיו בהליכי פיתוח ירדו לראשונה לשטח. יש גם לקחים ומסקנות ראשוניות שיולידו עוד תוכניות פיתוח".
בין היתר התכוון מכליס לפרויקט מערכת הלייזר ליירוט רקטות, פצצות מרגמה ורחפנים, שנועדה לשמש כתגבור למערכת כיפת ברזל. הפרויקט נחשף לפני כשנה וחצי, אבל עדיין לא הבשיל, בין היתר בגלל בעיות תקציב, ולא שימש את צה"ל במבצע שומר החומות.

"המבצע בעזה הוכיח את חשיבות הלייזר כמערכת נוספת ליירוט רקטות, ואני מאמין שהפרויקט יזכה כעת לקידום. פריצת הדרך הטכנולוגית כבר התרחשה. אלביט תספק את תותח הלייזר ואת הגרסה האווירית, עכשיו זה רק עניין של זמן וכסף", אמר מכליס.
https://www.calcalist.co.il/market/article/SJ3OfQcYu
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.9842340
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 26-05-2021, 15:50
  OlivStone OlivStone אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 14.09.18
הודעות: 203
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "באלביט טוענים שזה יאיץ פיתוח, אבל שלא השתמשו בלייזר ליירוט"

https://www.israeldefense.co.il/node/49402

לפני כחודש התפרסם מאמר ב-ISRAEL DEFENSE שהביע ספק ביכולת של לייזר אווירי להוות אמצעי ירוט משמעותי כנגד מטחי אש תלולת מסלול. בין היתר צויינה העובדה שאפילו למערכות קרקעיות לוקח זמן מסוים עד לחימום המטרה לצורך השמדתה, בד"כ מספר שניות, וזו רק כנגד מטרה יחידה. כך שפיתוח מערכת לייזר אווירית המותקנת על כטב"מ ומוגבלת עוד יותר מבחינת דרישות כח, מימדים ומשקל רק למטרת יירוט רקטות ופגזי מרגמה, לא סביר.

מאידך ללייזר אווירי יש פוטנציאל אמיתי כפלטפורמה התקפית כנגד מטרות רכות. במאמר מצויין יתרון המיידיות של קרן לייזר אל מול חימוש קינטי, שזה יתרון קריטי כנגד מטרות המופיעות ונעלמות בפרקי זמן קצרים. הייתי מוסיף יתרון נוסף, מספר היריות; עם חימוש קינטי מספר היריות הוא כמות החימוש, כלומר 4 טילים יספקו 4 יריות. לעומת זאת עם מערכת לייזר כטב"מ התקפי יכול לספק מספר יריות שמוגבל בערך לזמן שהייתו באוויר* שעבור כטב"מ כמו הרמס 900 זה עשרות שעות.

* אלא אם כן יש מגבלת כח או סוללות או משהו כזה שאני לא מכיר. הרי תמיד דיברו על כך שלייזר "לא מוגבל תחמושת" כמו מערכות טילים או תותחים.

נערך לאחרונה ע"י OlivStone בתאריך 26-05-2021 בשעה 15:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 27-05-2021, 10:01
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.09.09
הודעות: 12,320
זה דורש חתיכת גנרטור כבד. משקל לא זניח בכלל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "הבעייה בלייזר מוטס זה מקור..."

והצורך לספק כמות עצומה של אנרגיה בזמן קצר - משמעה שסוללות לא יעשו את העבודה: צריך לטעון קבלים ולפרוק אותם במהירות.
אם זה נעשה במקביל (קישור ישיר בין הלדים לקבלים) זה הרבה חוטים, אבל פחות שחיקה על רכיבי המערכת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dbe3
בכל מקרה לייזר קרקעי פשוט צריך גנרטור והספקת אנרגייה לגנרטור שקל לחדש אותה (מילוי מכל הדלק) לכן לדעת זה הרבה יותר ראלי . כנראה לייזר מוטס נראה יותר "סקסי" מאשר הקרקעי ...

לליזר קרקעי יש 2 יתרונות:
האחד הוא שניתן פשוט לחבר למערכת חשמל. אמנם יירוט מטח יעמיס על תחנות הכח (הפסקות חשמל?), אבל בזמן מלחמה סביר לתת להם עדיפות, או מלכתחילה לייצר עבורם חשמל ייעודי "מבוזבז".
השני הוא באמת המשקל,
אפשר להכין מודולים מאוד כבדים שיספקו את החשמל הדרוש ויטעינו המון קבלים,
ואז גם המעמסה על תחנות הכח יורדת, ניתן לנייד את המיירטים (ולהימנע מאש נ"ס), וצוואר הבקבוק הטנולוגי עובר לטכנולוגיית הלייזר עצמה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 27-05-2021, 10:51
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 06.04.05
הודעות: 5,095
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה דורש חתיכת גנרטור כבד. משקל לא זניח בכלל"

קודם כל, אסייג שאני לא חישמולולוג, אז החישוב מבוסס על פיזיקה תיכונית מלפני 30 שנה... אשמח לתיקון טעויות.לא יודע כמה זה יעמיס על רשת החשמל. נראה לי שלא הרבה. ושווה לזכור שבעת לחימה מפעלים באיזור מושבתים וגם מן הסתם הצריכה הפרטית יורדת, כך שנוצר עוד מרווח ביטחון לאספקת החשמל לאיזור.
מחישוב זריז, אצלי בבניין גרות 32 משפחות אז אם כל אחת מפעילה את כל מכשירי החשמל בביתה זה כבר צורך קרוב ל300KW לפי 40 אמפר*220V*32 (ולרוב הדיירים יש אספקה של יותר מ-40 אמפר בלוח).
אם לייזר יירוט מוגדר ככמה מאות קילוואט, וגם עם נצילות רחוקה ממלאה, עדיין מדובר בצריכה שרשת החשמל הארצית תוכל להתמודד עמה. ורוב הסיכויים שהמערכת צורכת מעט פחות לאורך זמן (אפילו של מטח) וממלאת קבלים.


לא הכי פשוט לסלול קו לאמפראז' כזה לאמצע טיז-אל-נאבי אבל לא כל כך בלתי אפשרי. אם מדובר בעוטף עזה אז לא נראה לי שיצטרכו יותר מק"מ בודדים של חיבור במקרה הכי גרוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 27-05-2021, 17:14
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 1,615
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה דורש חתיכת גנרטור כבד. משקל לא זניח בכלל"

נדמה לי שאחת המגבלות העיקריות על קצב והספק היירוט של הלייזר היא ההתחממות של המערכת עצמה בזמן הלזירה; זו בעיה שקשה יותר לפתור מאשר אספקת החשמל. ההספק של הלייזר הוא זניח לחלוטין עבור רשת חשמל ארצית. עם זאת, חיבור של מיירט או סוללת מיירטים לרשת יחייב התקנה של תשתית מתאימה (קו מתח, תחנת טרנספורמציה וכו') בעמדות פרישה מוכנות מראש (ובכל מקרה צריך איזשהו מערך של גנרטור וסוללות לגיבוי). זו לא אמורה להיות מגבלה משמעותית למערכת הגנתית מבחינה זו שאפשר להכין מראש עמדות רבות כאלה. ככל שתהיינה יותר עמדות תהיה יותר גמישות תפעולית. שאלה מעניינת בהקשר זה היא הטווח היעיל של המערכת; ככל שהטווח קצר יותר יהיה צורך ביותר מיירטים ויותר עמדות.

עוד יתרון פוטנציאלי של הלייזר לעומת הכיפה הוא שרוב המערכת והצוות יכולים להיות ממוגנים מתחת שכבת בטון; בהנחה שטווח הפעולה לא גדול, המערכת תמוקם קרוב יחסית לגבול ולכן תהיה חשופה לאש נ"ס יעילה. אפשר לצפות שעם שיפור הדיוק של חמאס ובוודאי חיזבאללה, גם סוללות כיפת ברזל תהפוכנה למטרה מועדפת. את הסוללות האלה הרבה יותר קשה למגן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 27-05-2021, 22:42
  ariel_zuk ariel_zuk מחובר עכשיו  
 
חבר מתאריך: 16.07.15
הודעות: 2,307
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "נדמה לי שאחת המגבלות העיקריות..."

יש מגבלה רצינית של כמה הספק יכול לצאת בסופו של דבר, מבחינת היכולת של רכיבים מסוימים לעמוד בהספק במגבלות הגודל.
במקרים כאלה, מה שהופך לציר די מרכזי זה כיווניות האלומה. ככל שהאלומה יותר כיוונית, או "דקה" וממוקדת, כך הנצילות האנרגטית עולה.
אני בא מרקע של מערכות רדיו, אבל אני מאמין שבאופטיקה המקבילה של אנטנה היא מערך של מראות, אם אני לא טועה. לצערינו, 2 הדרכים המרכזיות הידועות לי לשיפור יכולות בכיווניות, כוללות הגדלת נפח המערכת.
כלומר או שהמודול שיוצר את הקרן ומרכז אותה גדול יותר, או שאתה משתמש במערך של מספר לייזרים (כלומר מספר מערכות) על מטרה אחת.

ראיונות מהעבר בנושא דיברו על האופציה השנייה כתרחיש הכי סביר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 28-05-2021, 13:12
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 1,615
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "יש מגבלה רצינית של כמה הספק..."

אכן, ממה שקראתי הטענה היתה שהתגברו על מגבלת ההספק באמצעות שילוב של כמה אלומות לאלומה אחת. אני לא מספיק בקיא כדי לדעת באמצעות אילו רכיבים זה מתבצע ואיך מתאמים בין האלומות; אני לא משוכנע שמראות הן הדרך לעשות את זה. מעבר לכך שמראות מוגבלות (ביחס לעדשות וכל מיני גבישים אופטיים) מבחינת הגאומטריה ויכולת המיקוד שלהן, כאשר אתה מנסה להעביר במראה לייזר בעוצמה גבוהה הציפוי הכסוף עלול להישרף. מראה מחזירה אור ביעילות של, נניח 98% במקרה הטוב; 2% מהספק הלייזר מספיק כדי לאדות את הציפוי שעוביו מספר מיקרונים. זו, אגב, גם הסיבה לכך שהאויב לא יכול לנטרל את הלייזר באמצעות ציפוי הרקטות בחומר מחזיר אור.


בענין אחר - עלה בראשי שדווקא לשימוש של לייזר מבוסס כטב"מ שהוזכר כאן, הלייזר הכימי יכול להיות פתרון עדיף. בכטב"מ שטס בגובה אין בעיה להשתמש בחומרים שיוצרים פליטות רעילות (הפליטות נמהלות בנפח של חלל האוויר ויגיעו לקרקע בריכוזים זניחים). צפיפות האנרגיה הכימית ביחס לנפח ומשקל האחסון טובה בהרבה ממה שניתן להשיג היום בסוללות, וזה יתרון עצום עבור מערכת מוטסת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר