לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2021, 23:14
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ramboli שמתחילה ב "לקרוא לראוטר ביתי "ראוטר" זה לא הכי נכון"

גם ראוטר שיש לו default gateway אחד, כמו הראוטר שלך בבית, הוא עדיין ראוטר. לעובדה שיש לו גם מתג, שרת DHCP או נקודת גישה אלחוטית אין קשר להיותו ראוטר.

ראוטר הוא כל מכשיר/תוכנה המעביר מידע בין שתי רשתות שונות.

הדרך היחידה שבה תוכל להתחבר לאינטרנט מהבית ללא ראוטר, היא אם מגיע אליך קו שפועל בשכבה 2 שבצידו השני יש ראוטר שמשמש לך כ DGW (ואתה מחשב בודד). דבר כזה הוא לא נפוץ בישראל, וקיים בעיקר בחיבור באמצעות סיב אופטי (וגם שם מנסים למכור ראוטר לכל הלקוחות, למרות שלא חובה, אם כאמור, אתה מחבר מחשב בודד... ואז המחשב הזה יקבל IP פומבי באינטרנט) או במודמים ישנים של הוט (כאלה שלא כוללים ראוטר, יענו לא "Hotbox"), שגם בהם, מחשב בחיבור ישיר יקבל IP פומבי באינטרנט...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2021, 11:40
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "גם ראוטר שיש לו default..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
הדרך היחידה שבה תוכל להתחבר לאינטרנט מהבית ללא ראוטר, היא אם מגיע אליך קו שפועל בשכבה 2 שבצידו השני יש ראוטר שמשמש לך כ DGW (ואתה מחשב בודד). דבר כזה הוא לא נפוץ בישראל, וקיים בעיקר בחיבור באמצעות סיב אופטי (וגם שם מנסים למכור ראוטר לכל הלקוחות, למרות שלא חובה, אם כאמור, אתה מחבר מחשב בודד... ואז המחשב הזה יקבל IP פומבי באינטרנט) או במודמים ישנים של הוט (כאלה שלא כוללים ראוטר, יענו לא "Hotbox"), שגם בהם, מחשב בחיבור ישיר יקבל IP פומבי באינטרנט...

נראה לי שבהוטבוקס (לפחות בדגם שהיה לי עד תחילת 2020) אפשר להגדיר את מה שנקרא בממשק שלהם "bridged mode" או משהו כזה, ואז מי שמחובר אליה מקבל IP פומבי (במקרה שלי זה היה ראוטר של TP-Link). בעבר הרחוק יותר, הוט הייתה מחלקת עד 3 כתובות IP פומביות, כך שמי שהיה מתחבר ישירות למודם שלהם בלי ראוטר, יכל לקבל את כל ה-3.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-03-2021, 08:41

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]הדרך היחידה שבה..."

המודם הוא בדיוק ה"קו שפועל בשכבה 2" שעליו דיברתי - הוא מודם - לא ראוטר... וגם זה עבד ללקוחות שמוגדרים לקבל IP מ pool של ספק (מה שהוט כינתה בעבר "חיבור ב MPLS")

לגבי bridged mode, הכל ייתכן - היה לי הוטבוקס וכדומני חיפשתי אפשרות לבצע את הפונקציונליות המדוברת (יש לי ראוטר הרבה יותר איכותי מההוטבוקס... לא שזה קשה...) ואני לא זוכר שהצליח לי להגיע לפונקציונליות הזו פועלת... אבל אם אתה אומר. יכול להיות שזה סתם היה מכיוון שהם כבר לא ששים לתת חיבור "MPLS-י", או שכזה לא היה זמין כלל עבור ספק האינטרנט שדרכו בחרתי להתחבר (מצד שני אם היה Bridged אמיתי זה לא היה אמור להשפיע עליי. בראוטר שלי יש כמובן לקוח L2TP...)

ישן 31-03-2021, 02:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "המודם הוא בדיוק ה"קו שפועל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
המודם הוא בדיוק ה"קו שפועל בשכבה 2" שעליו דיברתי - הוא מודם - לא ראוטר... וגם זה עבד ללקוחות שמוגדרים לקבל IP מ pool של ספק (מה שהוט כינתה בעבר "חיבור ב MPLS")

אני יודע שלזה התכוונת. זה מה שאמרתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
לגבי bridged mode, הכל ייתכן - היה לי הוטבוקס וכדומני חיפשתי אפשרות לבצע את הפונקציונליות המדוברת (יש לי ראוטר הרבה יותר איכותי מההוטבוקס... לא שזה קשה...) ואני לא זוכר שהצליח לי להגיע לפונקציונליות הזו פועלת... אבל אם אתה אומר. יכול להיות שזה סתם היה מכיוון שהם כבר לא ששים לתת חיבור "MPLS-י", או שכזה לא היה זמין כלל עבור ספק האינטרנט שדרכו בחרתי להתחבר (מצד שני אם היה Bridged אמיתי זה לא היה אמור להשפיע עליי. בראוטר שלי יש כמובן לקוח L2TP...)

זה עבד לי בלפחות 3 מודמים שונים של הוט ב-15 השנה האחרונות עם כמה וכמה ספקיות.
תמונות מסך לדוגמה מהאינטרנט מגרסאות שונות:
http://screenshots.portforward.com/...Bridge_Mode.htm
https://hwzone.co.il/community/topi...comment-5054567

עבד לי לאחרונה עד אפריל 2020 (כשעברתי לסיבים של מתחרה כלשהי).

ומופיע גם בתיעוד עדכני יחסית של ה-FiberBox שלהם:
https://fiberbox.hot.net.il/data/up...uide_140114.pdf (עמוד 10)

במכשירים שכוללים ממיר טלוויזיה/טלפון אני לא בטוח שישנה האופציה.

ישן 02-04-2021, 07:42

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זה לא כזה נורא. היו איתם..."

לא מסכים איתך, בייחוד לא למי שלקח מהם שירות אינטרנט בלבד ולכן שמו לו כל מיני פילטרי תדרים על הקו שגרמו לאי יציבות כשהם התקלקלו (מה שקורה כל הזמן)

באופן מפתיע, אם נתעלם מכמות התקלות הבלתי סבירה ועם הקטע הזה שלטכנאי לוקח 3 ימים להגיע אפילו אם אתה ב downtime מוחלט, מהירות ההורדה לא הייתה הבעייה שלי איתם (או עם בזק), אני לא באמת מאמין שמישהו ממש צריך יותר מכמה עשרות מסל"ש... מה שחסר בארץ זה upload סביר, וגם כאן לא הייתה להם בשורה - היית חייב לקחת 500 מגה בשביל לקבל העלאה של 10... בעוד שאצל פרטנר כבר עם 200 מגה (שזו חבילה שכבר קשה לקבל היום, אלא רק את היותר מהירות) אתה מקבל 20 העלאה ואפשר גם להגיע ל 100 העלאה במחיר סביר אם לוקחים גיגה.

ישן 04-04-2021, 02:04
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא מסכים איתך, בייחוד לא למי..."

מסכים שהעדר חבילות עם קצבי העלאה גבוהים זו בעיה, במיוחד למי שניסה לעבוד מהבית בשנה האחרונה, אבל כמו שרוב האנשים לא באמת צריכים מאות מסל"ש של הורדה, רוב אנשים גם לא צריכים קצבי העלאה גבוהים. כדי לראות נטפליקס אני רק צריך לשלוח ACK-ים מדי פעם. ההורדה זה מה שחשוב.

לפרטנר, אגב, כבר מספר חודשים אין את החבילה של 200/20 (ו-500/50). הם החליפו את שני החבילות הללו בחבילות של 300/30 ו-600/60 שעולות 10 ש"ח יותר.

ובחזרה להוט, הייתי במשך 3 שנים מנוי רק על שירותי האינטרנט שלהם (לפני שעברתי לפרטנר). לא יודע אם שמו פילטרים או לא, אבל סה"כ עבד לא רע.

אבל אני לא לא מסכים שאם יש לך את הכסף, החבילה של 1000/100 של פרטנר נראית כמו הדבר המשתלם ביותר היום. רק אמרתי שלמי שאין ברירה, הוט עדיין מציעה משהו שבזק עדיין לא. הם רק מתחילים לפרוש את הסיבים שלהם ויש סיכוי טוב שהם לא יכולים להתחרות אפילו בקצבים של הוט "כי אתה רחוק מדי מהמרכזיה".

לגבי שירות, כמה זמן לוקח לקבל טכנאי וכו' - נראה לי שכל חברות התקשורת בארץ לא משהו, לא רק אינטרנט, אלא גם חברות הסלולר וכו'. רק לדבר עם המקבילה הישראלית של הודי שלא מסוגל לחבר שתי מילים למשפט זה משהו שיכול להוציא אותך מדעתך...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר