לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-03-2021, 11:57
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
SU-57 (פרויקט PAK FA) אשכול מס 5

חשבתי שאולי הגיע הזמן לפתוח אשכול חדש לכבוד ה(טרום-)סדרתי הראשון השני וגם כי האשכול הקודם כבר מעט כבד.

קישור לאשכול הקודם בנושא - פרויקט PAK FA - אשכול מס 4
https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ighlight=pak-fa

ולכבוד האשכול החדש - שתי תמונות חדשות של ה-"01" ותמונה טרייה-טרייה של אב-טיפוס ביישן במיוחד - "056" עם הרבה מדבקות מתחת לחופה מהמורה, כנראה על עבודה טובה בכיתה.

לצערי, מעבר לתמונות אין ממש חדש, אולי מלבד כל מיני חצי ידיעות לעוסות ודי חסרות תוכן על כך שהרוסים ממשיכים לעמול על אינטגרציה של מערכות נשק חדשות ותצוגת קסדה (שכמו שכתבתי בעבר, פתאום הפכה מבחינתם לשימושית אחרי שהצליחו לפתח משהו שבמעורפל אמור להקביל ל- HMDS).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2021, 18:44

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "SU-57 (פרויקט PAK FA) אשכול מס 5"

גם ה- "058" הגיע לז'וקובסקי - אולי לקראת המצעד או עוד שלב נוסף בניסויים. אמנם ה- "056" (T-50-6-2) נבנה כאב-טיפוס ראשון של מבנה "שלב 2", ו- "058" יועד למדידות שח"ם, אך דווקא האחרון ממשיך לטוס עטוף בחיישני עומסים, לכאורה (כלומר, הכבלים הפרושים על פני המעטה לאורך ולרוחב המטוס - רוב הדעות גורסות שמדובר בחיישנים לניטור עומסים ודפורמציות) ולבחון שינויים מבניים. מה ששוב, לכאורה, עלול לרמוז לשינויים מבניים נוספים שיוטמעו במטוסי טרום סדרה והלאה (פרט למנוע שלב 2).

פרט מעניין נוסף, אם כי ממש לא חדש - פנים כונסי האויר נראה כאילו צבוע באותו הפריימר כמו כל חיפויי האנטנות והראדום.

"058" החודש
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"058" ביוני 2020 - שימו לב שבצילום העדכני רצועות החיישנים שמעטרות את החלק הפנימי של הגה הכיוון הימני חודשו ונוספו חיישנים חדשים באיזור החופה.

כונס עזר מתחת להגה הכיוון השמאלי שנוסה לראשונה על "058" (הכונס ה"סטנדרטי" הוחלף מתישהו בין 2018 לתחילת 2020) ואומץ רק במטוס הטרום סדרתי

לשם השוואה, כונס העזר הסטנדרטי לאבות טיפוס על גבי "510"

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 13-04-2021 בשעה 18:52.
ישן 18-11-2021, 07:44
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "שים לב בתמונות שמטוס בשלבי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
שים לב בתמונות שמטוס בשלבי הרכבה ומטוס מורכב בפס הייצור נראים שונה. ישנה איזה שכבת פריימר שמניחים לפני הצביעה, אם אני מבין נכון. למשל שים לב למעטה האלומיניום מעט לפני מקטע המנועים לפני הפריימר ואחרי.
לגבי המנועים, לא היו חדשות בנושא, לכן אני מניח שמה שנידון בעבר עדיין תקף - מטוסי סדרה (טרום-סדרה) ראשונים יגיעו עם 117. 30 אולי יוטמע לקראת אמצע העשור.

מממ... אולי הפריימר שאתה מדבר עליו הוא למעשה הצבע מקטין שח"מ שעליו דובר? נראה לי הגיוני שצבעי הסוואה וסימונים לא יתורמו להגדלת או הקטנת השח"מ.

הרי הפריימר הרוסי הקלאסי למתכת הוא צהוב. ולכן גם כל חלק אפור אמור להיות משטח לא מתכתי, וכל חלק צהוב -- מתכתי.

ישן 17-11-2021, 15:37

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "SU-57 (פרויקט PAK FA) אשכול מס 5"

עוד נושא שהציק לי בסרטון האחרון, שנראה כאילו הורכב מתלאים של חומר שצולם במועדים נפרדים, אלה המספרים הסידוריים.
אנחנו יודעים כמובן שהסדרתי הראשון נשא את המספר 51001

והשני נושא את המספר 51002

עד כה, הכל ברור. אבל עכשיו נגלים לנו המספרים הבאים שמכניסים בלבול מכוון או שלא

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מסתבר שזה הציק לא רק לי, והחבר'ה בפורום שבקישור הסיקו שכנראה המשמעות היא כזאת - 5ABCC
כאשר 5 זהו סימון המוצר, A מספר הסדרה, CC המספר הסידורי של המטוס בסדרה ו- B זה מספר רנדומלי, כמו שקורה לא מעט במספרים הסידוריים אצל הרוסים.

כך שמעבר לארבעת המטוסים שלפחות על הנייר מתוכננים למסירה השנה, ניתן לזהות על פס הייצור מטוס שמתוכנן להמסר בשנה הבאה.

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 17-11-2021 בשעה 15:41.
ישן 14-12-2021, 14:23

לדעתי החופה עשויה זכוכית אורגנית - לא משהו חדש
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "ניסויי עמידות מכנית של החופה...."

הגמישות שרואים בסרטון היא לדעתי אופיינית לזכוכית ואפשר לראות את זה בצילומים במהירות גבוהה (למשל כאן).

זכור לי גם שהיו דיבורים בתחילת דרכו של ה-PAK-FA לגבי הגבלת המהירות המירבית מפני שלא רצו להסתבך עם חומרים עמידים יותר לחום (כזכור, גם ההגבלת המהירות המירבית של מיג-31 היא בין השאר בגלל התחממות גוף המטוס). והצורה של החופה (המחולקת לשניים ולא מחלק אחד) היא אולי מפני הגבללות טכנולוגיות של ייצור זכוכית אורגנית עמידה בעלת צורות מורכבות: החלק הקדמי העמיד לחום ולפגיעת ציפורים הוא בעל פרופיל צילינדרי (ולא "כדורי", כמו ב-F16 או F22, למשל).

ישן 15-12-2021, 08:43

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "זכוכית אורגנית???"

אני העלתי את הסרטון, ו-Centurion העלה את הסברה על הזכוכית האורגנית. אנחנו לא אותו אדם
לצערי, אני והנדסת חומרים רחוקים אחד מהשני ואני בכנות חסר מושג ממה זה באמת עשוי.
הסרטון באמת מציג חופה, האם היא אמיתית? ערבון מוגבל, כי זה ערוץ פרופגנדה צבאית.
ברשת ראיתי שני מושגים שמוזרכים בהקשר לחומר החופה של T-50 - פוליקרבונט ו"זכוכית סיליקטית", שהיא עד כמה שאני מבין פשוט זכוכית רגילה. אם הייתי מבין בזה מעט יותר, הייתי יכול לתרגם חלק מהדיונים סביב שניהם.

דבר מעניין נוסף ששמעתי במהלך השנים, זה שבשלב מסויים חיל האויר הרוסי הגביל את מהירות הטיסה של מערך מטוסי MiG-31 בגלל בלאי החופות שמיועדות לעמוד בטמפרטורות קיצוניות של טיסה במהירויות עד 2.8 מאך והעדר חלקי חופה חלופיים או ייצור שלהם. עכשיו נראה כאילו משבר החופות נפתר, אולי במקביל לפיתוח החופה עבור T-50.

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 15-12-2021 בשעה 08:49.
ישן 15-12-2021, 08:44

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "זכוכית אורגנית???"

אני משתמש בתרגום מילולי של המושג מרוסית (ראה למשל ערך בוויקיפדיה), והשם המדעי הוא Polymethyl methacrylate והנוסחה הכימית שלה היא:

n(C5O2H8)

ואני חייב להתנצל, כי, כרגיל, לא בדקתי וטעיתי: הזכוכית "האורגנית" (או "אקרילית" בעברית) שעליה דיברתי, שימשה ליצור חופות מטוסי קרב רוסיים בעבר, אך לפי הכתבה כאן, בסו-57 משתמשים בזכוכית "סיליקטית". יש בכתבה גם פרטים אודות ייצור חלקים בצורות מורכבות (מה שקרוי שם "3D"), ולכן גם מה שאמרתי למעלה בעניין הזה הוא שגוי ולא נכון.

ולגבי הסרטון: הכוונה שלי הייתה רק להדגים וויזואלית שזכוכית היא חומר גמיש (הדבר שהוא מאוד מנוגד לאינטואיציה) ואפשר לראות את זה בצילומי slow motion. בלי קשר לתרכובת או לעמידות.

ישן 03-02-2022, 17:49

עוד תמונות ועכשיו לצדו נראה גם 02. דבר מוזר, שימו לב למספר - בסרטון של המפעל, שאת צילומי מסך ממנו העלתי לאחרונה, המטוס שתועד נשא מספר 52 כחול(!) וכעת המספר אדום. ה- IRST של 52 כחול - גלוי, לעומת ה- IRST של 52 אדום שאו שהוא סגור בכיסוי או פשוט לא מותקן (כי ב- 02 לצדו בסט הזה ה- IRST דווקא גלוי). ואחרי השוואת פרטי סכימת הצביע, מתחזקת אצלי ההערכה, שאלה בעצם שני מטוסים שונים.
יתכן ו- 52 אדום הוא ה- RF-81775 שהוא כנראה T-50-11, כלומר האב-טיפוס שנשא את המספר 511 (כשלא היה בסוריה), למרות שככל שאני ממשיך להתבונן ולהשוות, אני משתכנע ש- 52 אדום גם הוא מטוס חדש כי יש יותר מדי הבדלים בפרטים בינו לבין 511 וה- 52 כחול מהסרטון הפך ל- 02 אדום.
כלומר, שני המטוסים בתמונות הם הסדרתיים החדשים S-3 ו- S-4, למרות שזה לא ודאי.

ושימו לב לדבר נוסף, ה-02 נושא מדבקה עם הלוגו של GLITs, בדיוק כמו 01 (הסדרתי הקודם).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 03-02-2022 בשעה 18:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:42

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר