לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2021, 19:56
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הם פשוט שינו את ה URL-ים..."

חחח, ראה תגובות מתחתיך.

לגבי המפתחים של facebook, אני לא חושב שלפחות לאנשים הבכירים שם יש חוסר הבנה במושגים של תיכנות, המודל שלהם הוא פשוט לא open source אלא עיסקי ובגלל זה אנחנו חווים מהם סוג של התנהגות מוזרה, בסה"כ רוב הפייסבוק זו בינה מלאכותית ו ML, איך שאתה תתנהג איתו הוא יתנהג איתך.

לצורך העניין, אני לאחרונה מחקתי את הפרופיל פייסבוק הישן ורציתי להתנתק לגמרי בעקבות הסרט The social dilema, אחרי זה פתחתי חשבון חדש, אני לא זוכר באיזה שלב זה קרה בדיוק אבל באחת הפעמים במקום לקבל קוד אימות מפייסבוק קיבלתי הודעה של: NO SCENE כלומר שאני מתנהל בחוסר היגיון.

anyway, למיטב ידיעתי ותקן אותי אם אני טועה, כל עוד הקישור הוא url תקין אפילו אם זה היה מוצג כתמונה ולא כטקסט חי לא הייתה בעיה כל עוד נשלח ה header הנכון (content type).

אני משער שאתה מתכוון לזה שהמערכת שמוטמעת כאן ב fresh עובדת לפי תבנית מסויימת של קישורים וכשהם שינו את הקישור אז המערכת כבר לא מזהה שזה לינק של פייסבוק ולא יודעת לבצע את התהליך שהיא אמורה לבצע.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2021, 20:14
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "חחח, ראה תגובות..."

אם היית נותן קישור לתמונה שפעיל, ושם אותו בתוך תגי IMG, הוא אמור לפעול, כל עוד שפייסבוק לא חוסמת לפי referer (מה שסביר להניח לא יעזור להם, נדמה לי, כי אנחנו מורים לדפדפנים שלא להעביר מידע referer, ראה כאן: https://securityheaders.com/?q=http...lowRedirects=on - כלומר זה אמור לבוא ריק, ולחסום referer ריק זה סוג של התאבדות עבורם, לדעתי. זה ישבור כל כך הרבה מקומות ואין להם ממש סיבה). אממה, שהם חמודים ודואגים לייצר קישורים זמניים כדי שתהיה חייב לגשת לתוכן דרך המנוע שלהם... אז זה יעבוד בהתחלה ואחר כך יישבר.

הטמעה אוטומטית של פוסט מאתר כלשהו כמובן צריכה לזהות שהקישור הוא לאתר שהמערכת יודעת להטמיע פוסט שלו, ולכן, אין מה לעשות, תהיה לעולם תלוייה במבנה שנקבע באתר המקור כל עוד שלא ייצרו איזה API קבוע לזה (לא ש*זה* יעזור בפייסבוק. כמו שאמרתי, יש להם אשכרה מדיניות רשמית של לשבור API אחורה תוך שנתיים מיצירתו!) וגם אם היו עושים את זה, אז היית צריך ללחוץ על מקום מיוחד בתוך פייסבוק, סוג של קישור "Embed this" שכזה, כדי שהוא יעבוד, שהרי הקישורים הרגילים לא יכולים לשמש כ API, משום שהחמורים האלה משנים אותם כל הזמן... ואני יכול להגיד לך שזה לא מחוייב המציאות. מאיפה אני כל כך בטוח? כי האתר שאתה קורא בו ברגע זה קיים יותר זמן מפייסבוק (כשנתיים ורבע יותר), ואיכשהו, כל קישור שאי פעם היה לתוכן בתוכו, עדיין פועל (לא כולל כמובן תוכן שנמחק באופן מכוון)... ולהם יש תקציב "טיפה" יותר גדול...

ישן 11-04-2021, 02:27
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם היית נותן קישור לתמונה..."

אה הבנתי, זה באמת פועל, אבל לא בקישור מה URL אלא בקליק ימני על התמונה copy image address, הקישור ב URL זה קישור לפוסט.

אגב להוציא את העניין עם הקישורים הזמניים והרפרר, אני זוכר שקראתי פעם ב MDN שזה לא חוקי באופן כללי להטמיע תמונות ע"י קישורים מאתרים אחרים, כלומר אתה סוג של חשוף לתביעה כיוון שאתה משתמש להם בתעבורה בלי רשות.

מבלי שום קשר לחוק די אפשר להבין אותם, כפי שאתה טורח לציין תמיד הם לא פילנתרופים, אין להם אינטרס להיות CDN לשטויות שאנשים מעלים לכן הם מעדיפים שתגלוש דרכם והם ירוויח עליך כסף מהפרסומות.

לגבי שבירת ה API, גם אני שמתי לב לזה בעבר, לא בהטמעת תוכן אלא יותר ב graph api, משער שזה גם עניין של מודל עיסקי, ברגע שהם יצרו את ה facebook authentication וכל כך הרבה אנשים הטמיעו את זה בעלי האתרים כבר מחוייבים לרדוף אחרי השגעונות של פייסבוק כדי להמשיך פעולה תקינה של האתר שלהם, מה המודל העסקי? לה' הפיתרונים.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 09-04-2021, 22:22
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אתה מתכנת? תדבג. |שמח| יש..."

זה לא עובד כך או כך, כלומר גם כשאתה מעתיק את הקישור הנכון רואים רק את "לצפייה וכו'" כמו שכתוב אצלך בהודעה ולא את הפוסט עצמו.

אגב, שיערתי לעצמי שאני לא מעתיק את הלינק הנכון אם כי בפייסבוק במחשב לא מצאתי דרך להעתיק קישור לפוסט כמו שיש במובייל אז לא הייתה לי ברירה אלא ללחוץ על התמונה להגדלה ולהעתיק את הקישור מה URL, העתקת את הקישור מהפייסבוק במחשב ?

עריכה מספר 10:
מסתבר שבגלל שאני גולש דרך פיירפוקס יש לו הגנות נגד trackers באופן מובנה אז הוא חוסם את התצוגה מקדימה של הפוסט מפייסבוק אצלך בהודעה, מהכרום אני רואה את הרקע הלבן (אם כי מוצג שהפוסט עצמו לא זמין כנראה כי אני לא מחובר)

נערך לאחרונה ע"י Nati323 בתאריך 09-04-2021 בשעה 22:27.
ישן 09-04-2021, 22:31
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "זה לא עובד כך או כך, כלומר גם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Nati323
זה לא עובד כך או כך, כלומר גם כשאתה מעתיק את הקישור הנכון רואים רק את "לצפייה וכו'" כמו שכתוב אצלך בהודעה ולא את הפוסט עצמו.

אגב, שיערתי לעצמי שאני לא מעתיק את הלינק הנכון אם כי בפייסבוק במחשב לא מצאתי דרך להעתיק קישור לפוסט כמו שיש במובייל אז לא הייתה לי ברירה אלא ללחוץ על התמונה להגדלה ולהעתיק את הקישור מה URL, העתקת את הקישור מהפייסבוק במחשב ?

עריכה מספר 10:
מסתבר שבגלל שאני גולש דרך פיירפוקס יש לו הגנות נגד trackers באופן מובנה אז הוא חוסם את התצוגה מקדימה של הפוסט מפייסבוק אצלך בהודעה, מהכרום אני רואה את הרקע הלבן (אם כי מוצג שהפוסט עצמו לא זמין כנראה כי אני לא מחובר)

נורא מעניין:
דרך הכרום:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
דרך פיירפוקס:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב בכרום זה ככה גם שאני מחובר לפייסבוק וגם לפרש וגם שביטלתי את ה ublock origin :|

עריכה:
יש לי תוסף של firefox שנקרא facebook container, שאני מוסיף את fresh ל whitelist של התוסף אני רואה כמו בכרום :|, אני משער שיש כאן עוד טראקר מסויים שכשהם לא מקבילים ביחד מבחינת פייסבוק אתה חסום מלראות פוסטים.

נערך לאחרונה ע"י Nati323 בתאריך 09-04-2021 בשעה 22:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר