לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2021, 20:52
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הלוואי ויתחילו לייבש את הביצה"

אני מבין שאתה תומך בהענקת 53 מיליארד ש"ח מכספי המסים שכולנו משלמים, לפורעים המוסלמים ולא מוכן לתת סכומים אפסיים יחסית לאחיך היהודים. אם זו נקודת המוצא שלך קשה לי למצוא מכנה משותף לדיון.

בניגוד למצגות התקשורתיות המסולפות, החרדים מקבלים את המינימום שבמינימום.
  • כספי החינוך החרדי ברובם מחץ לבסיס התקציב ונספרים כחלק מהכספים הקואליציוניים ללא כל הצדקה.
  • תקציבי הישיבות מתגמדים לעומת תקציבי התרבות. ואף פעם לא הבנתי במה עדיפה הפקולטה לפילוסופיה, היסטוריה, סוציולוגיה וכו' על פני לימודי רבנות.
  • תרבות חרדית - שקל לא מגיע לשם.
  • בניה לחרדים - בית שמש עתודה אחרונה שנגמרת.
  • נגישות להשכלה גבוהה - קיימת בשיעורים נמוכים מאוד.
חרדי במדינת ישראל משלם מלא מלא ומקופח פי כמה משכנו הפורע המוסלמי. הממשלה הבאה רק תעצים את הפער האמור.

בממשלת בנט הפורע המסולמי עומד להיות אזח סוג א' כולל חסינות מכל אכיפה והעמדה לדין.
ולסיום נקודה למחשבה: מה היה קורה אילו נתניהו היה מקים את הממשלה האמורה עם 150 חכי"ם עשרות שרים מיותרים ו-53 מיליארד ש"ח לחרדים. כיצד היתה התקשורת מגיבה וכיצד אתה היית מגיב. - עולם הפוך!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 08-06-2021 בשעה 20:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-06-2021, 04:23

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "תמשיך להפיץ את השקר הזה,..."

גם לס פרופסור - האם זה אומר שכל מה שאמר ביחס לקורונה נכון?! הנתונים נכונים בערך כמו שקריקטורה מדויקת.

אך גם בהנחה שהוא צודק הלוא הוא מלין על כך שהמגזר החרדי לא מפרנס את עצמו. הייתי מציע לו וגם לך להתמקד בראש ובראשונה בחינוך:

ממשלות ישראל לדורותיהן השקיעו במערכת החינוך החרדית חמישית ממה שהם משקיעים במערכת החינוך הערבית (השווה את ההישגים).להלן מספר דוגמאות:

• עשרות אחוזים מכיתות הלימוד בקרוונים.(תוכל לחפש את הנתונים לבד - הם זוועה!).
  • תשכח ממעבדות, אולם, מגרש ספורט, ציוד, ספייס הוראה פרטני אל מול המורים, ציוד חדש וכו'.
  • כיתות צפופות עם 45-50 ילדים בכיתה.
  • שכר המורה החרדי תמיד יהיה יותר נמוך. (כאשר המסגרת מחוץ לתקציב תמיד ייפלו כמה סעיפים כמו כן תמיד קיימת "עלות תחזוקת צנרת").
  • השכלה גבוהה מוגבלת: מדוע המתכונת של YU מתאימה לניו יורק ולא לארצנו הנאורה?! בהקשר זה יש לאפשר לימוד ענייני של מדעים ללא תיאולוגיות מיותרות.
אומר בכנות שבחלק מהנ"ל אשמים הפוליטיקאים החרדים, אך ברוב הם לא.היחס לציבור החרדי מחפיר, מתנשא, צבוע ושרירותי.
להלן עוד כמה דוגמאות:

מירון - אפס השקעה עבור מיליון עולי רגלים בשנה - האתר השני בפופולריות בארץ לאחר הכותל והר הבית.

תחבורה: כמה הושקע בבני ברק - העיר הכי עמוסה בארץ מבחינת השימוש בתחבורה ציבורית.

בניה - חוסר עצום. ללא תיכנון וללא פיתרון (הנ"ל בעיה ארצית ולא רק חרדית).

אסיים בשאלה ששאלתי בתגובה הקודמת כיצד היית מגיב לו נתניהו היה מעניק 53 מיליארד שח לחרדים בתמורה להקמת ממשלה (הפיכה צבאית, מרד מיסים, שביתה כללית, מחק את המיותר...) .

אמור לפרופסור הנכבד - טול קורה מבין עיניך.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-06-2021 בשעה 04:32.
ישן 09-06-2021, 09:25
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אתייחס רק לדוגמה אחת שלך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "גם לס פרופסור - האם זה אומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מירון - אפס השקעה עבור מיליון עולי רגלים בשנה - האתר השני בפופולריות בארץ לאחר הכותל והר הבית.

אסיים בשאלה ששאלתי בתגובה הקודמת כיצד היית מגיב לו נתניהו היה מעניק 53 מיליארד שח לחרדים בתמורה להקמת ממשלה (הפיכה צבאית, מרד מיסים, שביתה כללית, מחק את המיותר...) .
אמור לפרופסור הנכבד - טול קורה מבין עיניך.

פשוט שקר, ושקר שתוכל חיפוש של דקה בגוגל אפשר לפתור, מה שאומר שאתה לא עושה אפילו את המאמץ.
המדינה משקיעה מיליונים במירון.
https://www.globes.co.il/news/artic...?did=1001370218

ואני בכלל לא מתעסק בוואטאבאוטיזם. יש לי בעיה מהותית ועקרונית שמגזר שלם, שרק הולך וגדל, בוחר לחיות על חשבון המדינה ולקחת ולקחת ולא לתת כמעט כלום בתמורה, בעוד מגזרים אחרים מממנים אותו.
אם זה קורה עם הערבים זה גם רע מאוד, אבל ככל הידוע לי לערבים אין אידיאולוגיה לא לצאת לעבודה או לא ללמד את הילדים שלהם כישורי חיים בסיסיים, מה שהחרדים מצהירים עליו בריש גלי כבר שנים.

כל כלכלן רציני שמתסכל על המצב מתאר את הבעיה החרדית כבעיה דחופה וקיומית למדינת ישראל. יש פה מגזר שהולך וגדל, בעוד שהחלק שהוא נוטל מהמדינה הולך וגדל איתו, בלי שהוא נותן חזרה מספיק כדי לכסות את זה.

והבעיות של המגזר החרדי, ולא אכפת לי אם הן נובעות מהפוליטיקאים או לא, הן דווקא פשוטות וברורות מאוד:
מי שבוחר לחיות בעוני - לא יתוקצב. תקציבי רווחה מיועדים למי שאין להם ברירה אחרת.
מי שבוחר לחנך את ילדיו באופן שלא עוזר להם להפוך לאזרחים יצרניים, ולו במובן הכי בסיסי של המונח - לא יתקוצב. אתה רוצה לחנך רק קודש? תעשה את זה על חשבונך.
מי שבוחר להביא המון ילדים - לא יקבל עזרה. פרנסת המשפחה היא קודם כל אחריות ההורים. אתה רוצה להביא שבעה ילדים? לבריאות. שזה יהיה על חשבונך.
מי שבוחר להשקיע במשך שנים בישיבה - לא יתוקצב. בשונה מלימודים אקדמיים, שהם מוגבלים בזמן ומסייעים למוביליות חברתית, להינעל בישיבה עשרות שנים לא עוזר אחר כך בכלום. אתה רוצה לעשות את זה? בבקשה. על חשבונך.

זו התחלה טובה, וזה יעזור לא רק לישראלים שנאלצים היום לממן את המגזר החרדי מכיסם, אלא גם לחרדים, שיפסיקו להיות תלויים במדינה ויוכלו להעלות את רמת החיים שלהם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 09-06-2021 בשעה 09:29.
ישן 09-06-2021, 09:49

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתייחס רק לדוגמה אחת שלך"

מדובר בכתבה על תקצוב ההילולה. אני התייחסתי לתשתיות לא לתקציבון פלסטר חסר תוחלת.

ברור שמעולם לא היית במקום קטסטרופה זו מילה עדינה ביחס למצב. לא היית מעלה על דעתך להציג את דברי כשקר לו היית שם. דבריך כה מופכים לעומת המציאות העגומה...

נדרשת השקעה של מאות מיליוני ש"ח בתשתית כבישים מבנים דרכי גישה ועוד. אם היה מדובר על כל ציבור אחר לא הייתה כאן שאלה. במקרה זה איש לא חולם להשקיע זאת ורק בגלל שמדובר בחרדים. כאמור האתר הוא מספר 2 ובפער מכל אתר הבא אחריו.

אתה מציג תעמולה ארסית כעובדות ולא היא, מדובר על כתבות קריקטורה מסולפות (קריקטורה גם מתארת מציאות אך ללא פרופורציה).

בפועל כמעט ואיש לא חי על חשבונך רוב החרדים מפרנסים את עצמם בצורה מכובדת, חלקם הגדול בצורה מאוד מכובדת. השגי הציבור החרדי מצוינים והם משתלבים בכל תחומי החיים כשהם יוצאים לעבודה. פערי הלימודים בתיכון ניתנים להשלמה ואינסוף עושים זאת בהצלחה.

ישנו מיעוט שבוחרים לחיות באוהלה של תורה לאורך כל חייהם (איני חושב שיש יותר מ-10% מהגברים החרדים שעונים להגדרה) לא משפיעים מהותית על הכלכלה הישראלית. ומעבר לכך בחירתם היא העסק שלהם בלבד.

באותה מידה שהמדינה מממנת את הפקולטות לפילוסופיה, תלמוד, יהדות, סוציולוגיה ועוד משום שחתך באוכלוסייה מאמין בהם וצורך את שירותיהם, כך עליה לתקצב במקביל את המוסדות החרדיים.

המקובל הוא שפוליטיקה אינה משחק סכום אפס. (כלומר הליכוד לא יסגור את התקציבים למוסדות המזוהים עם מרצ בעלותו לשלטון) עם החרדים זהו שם המשחק - עלה לשלטון ותכה בהם ככל יכולתך.

באשר למוסלמים שוב אינך מודע למציאות - הם באופן שיטתי מעלימים מסים מזיקים למדינת ישראל פורעי חוק וסדר וכשיטה דואגים שלא תהיה כל תועלת למדינת ישראל מפועלם - כפי היכולת כמובן. לא כולם - אך יש ציבורים שלמים שדבקים באידיאולוגיית אלו.

ושוב אני מדגיש את שאלתי מה היה קורה אילו נתניהו היה מקים וכו' ומתקצב חרדים ב53 מיליארד ש"ח. תסתכל במראה כאשר אתה עונה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-06-2021 בשעה 09:55.
ישן 13-06-2021, 22:07
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "[list] [*] מורה בחינוך החרדי..."

- מורה בחינוך החרדי הוא חסר השכלה פורמלית, וחלק מהותי ממלאכתו הוא הנצחה של הבורות והעוני של תלמידיו. אין למדינה כל אינטרס לממן מחנך שכזה. חינוך תורני יכול להתנהל כהעשרה, אחרי שעות הלימודים על חשבון ההורים או הקהילה.
- לולא היתה סטיגמה בציבור החרדי כלפי היוצאים לעבודה, עובדי ההייטק לא היו נזקקים להשתתף בתחרות "מי הכי חרדי" עם תקני צניעות מופרכים ולהתפשר על הקריירה שלהם. עבדתי בחו"ל עם חרדים שכללי החרדיות הפנאטית הישראלית לא חלו עליהם, וראה זה פלא, הם הצליחו להשתלב ולהצליח במקומות עבודתם, להרוויח יפה, להקים משפחות גדולות, ולתרום לקהילתם, מבלי להתפשר כהוא זה על מצוות ומנהגים.
- אולי לא חובה ללדת כל שנתיים. אולי שלושה-ארבעה ילדים זה מספיק, ויש לא מעט אימהות עם מספר כזה של ילדים בהייטק.
- אין אפשרות ללימודים אקדמאיים? חסרות דוגמאות לחרדים עם השכלה אקדמית שסיימו לימודים בלי הנחות והתאמות ותרוצים?

אינני יודע אם אתה מיתמם, או שאתה סגור בדל"ת אמותיך, או שנשבית באינדוקטרינציה של החרדיות הישראלית. אם אינך רואה עד כמה היא עסוקה בהגבהת החומה בין הציבור שלה ליתר הציבור היהודי בישראל כדי לשמר את עצמה ואת הכוח הפוליטי של ההנהגה שלה, אם אינך רואה את מידת הפגיעה במדינה, במרקם החברתי שלה ובציבור החרדי עצמו, צר לי מאד על כך.
ישן 13-06-2021, 23:07

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "- מורה בחינוך החרדי הוא חסר..."

נושא תגובתי היה אם פערי השכר משקפים בורות. כאמור אני חלוק על טיעון זה ובהתאם לכך מניתי עוד פרמטרים שמשפיעים על התוצאה האמורה.לנקודה זו לא התייחסת ואני מניח שאתה מקבל.

לגופם של הטיעונים שהעלת:

א. מורה בחינוך החרדי אינו חסר השכלה ביחס למקצוע ורמת הלימוד שהוא מלמד. מורה זה גם משכיל מאוד בשורה של תחומים שבהם מקבילו החילוני בור מוחלט. סדרי עדיפויות ומתן ערך להשכלות השונות כרוך באידיאולוגיה ולא נגשר על פער זה.

ב. הצניעות היא דבר אישי ופנימי ולא מונעת מסטיגמה. אני מכיר באופן אישי מי שעשו ויתורים כלכליים משמעותיים בשל כך (ללא כל סטיגמה חיצונית רלוונטית). אני אכן מבין שמעטים החילונים שיהיו מסוגלים להפנים זאת - זו כמעט מציאות חייזרית ביחס לחיים החילוניים. .

ג. קטונתי מלהמליץ לאנשים כמה ילדים ללדת (זה נושא מאוד אישי גם בציבור החרדי). אך באופן עקרוני אני סבור שזכותו של כל אחד להחליט בעצמו על מתווה החיים שלו. אינני גרים בסין!

ד. יש הרבה שנמנעים מלימודים אקדמאיים בשל הנ"ל. איני רואה כל סיבה עניינית למנוע לימודים אקדמאיים ברמה העניינית ומבלי לכפות תכנים שנתונים בויכוח, ובפרט שרובם מבוססי השערה בלבד.

באופן כללי אני מבין את נקודת מבטך אך עליך להפנים כי חלקה הגדול נובע מהפערים באורחות החיים, ובתפישות האידיאולוגיות.

ההגדרה של החרדיות כבורות: לא ניתן להגדיר ידע תלמודי היקפי כ"בורות"התלמוד המפרשים והפסיקה היהודית נוגעים לכל אספקט חיים, הם מוערכים בכל העולם מאז ומתמיד ועד היום.חלק מהמשפט הישראלי לקוח כולו מהמשפט העברי -ע"ע התקנות של הוועדה לתרבות הדיור למשל).

צניעות - בקרב מי שלא שומר על כללים אלו מתרחשים תקלות אינספור. אכן את הטוהר הפנימי שהוא לוז העניין יקשה עליך להפנים.
באופן כללי לדת האובייקטיבית משקל הרבה יותר משמעותי מזה שאתה מייחס לו.

כשלעצמי אני סבור שעל הציבור החרדי לאמץ את הגישה הבאה:

א. להעניק מעמד ראוי לציבור העובד - ציבור זה לא מקבל את מעמדו הראוי בתוך הציבור ומחוצה לו.

ב. לימודים אקדמאים עניינים עם הפרדה וללא תכנים השערתיים במסווה מדעי (אבולוציה למשל). בהקשר זה אכן קיים חלקית.

ג. עידוד השקעה בחינוך ובתעסוקת חרדים שאיפה להשוואת תנאי שכר בכל התחומים.

ד. שירותי הדת הממלכתיים הם עניין חילוני לא פחות מחרדי. ובהקשר זה הייתי מפקיר את הזירה בתמורה לאוטונומיה בניהול ספרי יוחסין אורתודוכסיים. מי שרוצה יירשם ומי שלא לא אוכל לכפות זאת עליו.

ה. תחבורה בשבת, חוק המרכולים וכו', ענין סוציאלי לא פחות מדתי. נסה למצוא חנויות פעילות ביום א' באוסטריה למשל.

ו. הגיוס אכן מוקש ואין לי פתרונות קסם. גם לו רצו החרדים להתגייס אין מי שיקלוט אותם בצבא. אלי שירות לאומי שיחייב פז"מ שירות אותו יהיה ניתן להשלים גם לסירוגין.
ישן 14-06-2021, 05:39

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "- מורה בחינוך החרדי הוא חסר..."

אני רואה לנכון לחדד נקודה.

ברור שישנם פערי תפיסה משמעותיים בין הציבור החרדי והחילני. בעוד שהחרדי מאמין בבורא ובחיי נצח רואה את העולם הנוכחי כדבר זמני, מחשיב את התורה כעיקר וכו'. מקבילו החילוני לא מאמין בנ"ל, לא מודע לתכנים ובודאי שלא מחשיב אותם. הוא רואה את ההישגים החומרניים כמטרה עיקרית. וגם אם יש לו אספירציות מדעיות תרבותיות אומנותיות או חברתיות אחרות הן מתרכזות בחיי המעשה הנוכחיים.
אין מחלוקת על כך שתפיסת החיים היהודית היא ריאלית כמו כן אין חולק על הצורך הקיומי ובכלל זה את הנדרש לצורך בריאות פרנסה וכו'. אך יש מחלוקת מהותית על הדגשים, ופערים אלו באים לידי ביטוי ממשי.

בהקשר זה ההתייחסות למרכז חיים זה כבורות ובערות מחד לא שרק שאינה נכונה עניינית אלא גם משקפת נקודת מבט חילונית מנותקת לגמרי שלוקה בדיוק באותה מידה במה שאתה מייחס לי. מה גם שהיא לגמרי לא נכונה עניינית. גם חילוני יכול להעריך את חכמת התלמוד והתורה בכלל, [עם זאת אני מניח שיש רתיעה] בהקשר זה מיליוני קוריאנים לומדים תלמוד. בירדן טרחו לתרגם את כולו לעברית. הנוצרים מאז ומתמיד למדו אותו - אין סתירה בכך שניצלו ידע זה בכדי לנגח.

אסיים באנקדוטה היסטורית. הנרי השמיני ניסה להתיר את נישואיו מקתרינה באמצעות הטענה כי ייבומה היה אסור עליו. לשם כך ביקש חוו"ד תלמודית ואף קנה את התלמוד כולו - כך השתמר עותק נדיר ביותר שבסופו של יום עבר לגורם יהודי בתמורה לעותק מקורי של המגנה כרטה שהיה ברשותו.

https://blogs.timesofisrael.com/par...and-the-talmud/

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 14-06-2021 בשעה 05:49.
ישן 09-06-2021, 12:31

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתייחס רק לדוגמה אחת שלך"

בהמשך לתגובה הקודמת אמקד את הנקודות בקצרה:
א. מירון (כדוגמה מצוינת)- השקעה שולית באירועים פרטניים. ללא כל השקעה היקפית כנדרש שעלותה מאות מיליוני ש"ח. (יש סקירות מקצועיות שפורסמו בנושא). ללא כל מקבילה אחרת במדינה ובפער עצום מכל אתר אחר. מספר המבקרים בשנה קרוב לשתי מיליון איש. כפול מהמספר בו נקבתי.

ב. חינוך - חוסר עצום בהשקעה וללא יחס למקבילות הממכלתיות. שלילת דה פקטו של האפשרות לחינוך אקדמאי.

ג. הויכוח בנגוע לתכני הלימוד (ואף אורח החיים בכלל) אכן קיים ולגיטימי. אך באותה המידה ניתן לבקר את תכני החינוך החילוני שלא מקנים ידע יהודי בסיסי או ערכים יהודיים. העקרון הדמוקרטי הבסיסי מחייב המנעות מפגיעה בליבת הקיום של האופוזיציה.עקרון זה קיים במדינת ישראל עד שזה מגיע לחרדים.

כיצד אתה היית מגיב לאמירה בנוסח - מוסד שלא מלמד תלמוד לא יתוקצב?!

ד. לגופו של הויכוח בנוגע לאורח החיים החרדי לא נכריע. אני עומד על כך שיש הרבה סילופים והצגה מוקצנת בעניין זה אך קטונתי מלהוכיח ולמצות במסגרת זו. פשוט חבל על הזמן של שנינו. אני חלוק גם בנושא היחס לילודה וסבור כעיקרון שילודה מביאה צמיחה ותורמת למדינה.

ה. בנוגע למוסלמים היית מציע לך לבדוק זאת בכוחות עצמך תופתע ממה שתגלה.

ו. אני מציג את המראה ההיפותטית (53 מיליארד ש"ח לחרדים) כדי שתפנים כמה מעוותים ההסכמים הקואליציוניים. סבר פלוצקר טוען שעלותם הכוללת מאה מיליארד ש"ח ומעלה....

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-06-2021 בשעה 12:40.
ישן 10-06-2021, 18:42

להלן נתוני השוואה לכותל המערבי. במירון להזכיר מבקרים כרבע ממספר המבקרים בכותל. ומתקיים בו האירוע השנתי הגדול במדינה ובפער ביחס לכל אירוע אחר.
בכל ערב ראש חדש יש באתר מירון כ25-40 אלף איש זהו אירוע בפני עצמו שאף הוא צורך תיקצוב. (בכותל המערבי זה קורה בערב יו"כ, שבועות וברמה מסוימת בברכת כהנים שבחול המועד - 4 פעמים בשנה).

להלן כמה נתונים שעלו בחיפוש בסיסי.
הממשלה אישרה 85 מיליון ש"ח בשנת 2020 בשנת 2016 אושרו 100 מיליון ש"ח. מעבר לכך יש תקציב שוטף של 5 מיליון ש"ח בשנה תקציבים נוספים לגן האריאולוגי, מנהרות הכותל,נקודות משפטרה שמתוקצבת בנפרד, עמותות וקרנות שמתוקצבות בנפרד ועוד.
הכותל בלב ירושלים עם כל מערך התחבורה והתחזוקה הנלווה. עם שירות לוגיסטי מלא מצדה של עיריית ירושלים. (אם צריך להכשיר דרך בעיקר העתיקה לא צריך לקחת זאת מתקציב הכותל).
איני חושב שמופרך להעריך באופן גס כמובן את מכלול התיקצוב המופנה לכותל (כולל שווה ערך של שירותי העירייה התחבורה מגוון העמותות, התקציבים המיוחדים, פעילות הביטחון, וכו') בכ200 מיל' ש"ח בשנה לפחות.

לאתר מירון שתשתיות הבסיס שלו מהמאה ה-16, מקציבה המדינה כ-20 מיליון ש"ח בשנה + 15 מהציבור באמצעות עמותות. רובו המוחלט של תקציב זה מופנה לעלויות השוטפות של האירוע השנתי ושאר האירועים השנתיים + תחזוקה שוטפת ואין לו שום קשר להשקעה בתשתית.
זאת ועוד שגלובס מנחש שתקציב המרכז לפיתוח המקומות הקדושים מועבר כולו למירון - ספק אם זה נכון. כאשר מדובר על 15.5 מ' ש"ח שבו מתוקצב האירוע זה כולל מימון למשטרה, כוחות הצלה פתרונות תחבורתיים נקיון לוגיסטיקה, ציוד בטיחות, הכשרת דרכי גישה, וכו'.

אציין כי בכתבה הבאה מובאים סכומים קצת יותר רלוונטיים.

https://www.themarker.com/news/.pre...AZINE-1.9762114

לסיכום הכתבה בגלובס עוד כתבת קריקטורה מסולפת - זה לא חדש בכלל בתקשורת הישראלית, זה נורמה בכל הנוגע לחרדים.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 10-06-2021 בשעה 19:06.
ישן 13-06-2021, 21:41

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "ברוך ה', סוף סוף מישהו ישים..."

א. המגזר החרדי לא חוגג על חשבון אף אחד אך גם לשיטתך אתה כנראה מעדיף להעביר פי 20 לפורעים ש-

• רצחו וטבחו בנו ברחובות,
  • שרפו חתן פרס ישראל למוות.
  • שרפו 1500 רכבים
  • פגעו במאות עסקים
  • גרמו נזק עצום לכבישים,
  • משתלטים על שטחי ענק בדרום - ממשלה זו הגיעה להסכמה על אי אכיפה.
  • לא משלמים שקל מסים.
  • חיים על חשבון הקיצבאות הרבה יותר מחרדים - תעשיית רמאות סדרתית בהקשר זה.
  • שואפים להשמדתה של המדינה.
גם לשיטתך אין לך על מה ועם מי לשמוח. ממשלת שיתוק שתהיה תלויה בכל קול לאורך חייה - גם בחרדים! לא ממנה תהיה תשועתך.
נראה אותם עובירם את משוכת חוק הגיוס. גם אם יעבירו את חוק ליברמן זה לא יביא לגיוסו של בחור ישיבה אחד, אולי סנקציות כלכליות כלפי הישבות. סנקציות פליליות נגד הבחורים עצמם - לא יעבור להערכתי, יש מספיק גורמים שיתנגדו לכך גם מבפנים.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 13-06-2021 בשעה 21:43.
ישן 11-06-2021, 15:46

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "החרדים תוקפים את בנט - הנה הסנונית"

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס הביע ביקורת חריפה על ההסכמים הקואליציוניים שנחשפו, ואמר כי "אחרי כל סיפורי הוטו שמכרו לנו בנט ושקד השבוע, מתברר שהם נכנעו ללא קרב ומתכוונים לרסק לחלוטין את הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה, ולייתר ולרוקן את הרבנות הראשית מכל תפקידיה. אין זה הסכם קואליציוני, זהו הסכם כניעה ללא תנאי על חשבון היהדות, המסורת והרבנות הראשית לישראל".

בספו של דבר תקינותם של המוסדות הממלכתיים מבחינה דתית (כשרות ומערכות האישות והגיור) חשובות בעיקר לציבור החילוני דוקא. החרדים ואף הדתיים כבר ידאגו לעצמם. פריצה של מסגרות הדת תביא למערכת יחסים הדומה לזו שבין הרפורים לאורתודוכסים בארה"ב - אי הכרה גורפת! על כל המשתמע מכך.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 11-06-2021 בשעה 15:49.
ישן 16-06-2021, 23:18

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "[QUOTE=channb]..בדיוק כמו..."

כנראה שגם בנט הבין אחרת אחרת למה חתם על המסמך...פסטן כבר הציג את הסטטיסטיקה.

אך עיקר הנושא לטעמי הוא העובדה שמנהיג מפלגה בת שש מנדטים שאין לו שום רקורד רלוונטי לתפקיד דחף את עצמו בכל מחיר לתפקיד ראש ממשלה כאשר הוא בפועל ריק מתוכן.

בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית הוא נעדר כל יכולת ממשית לסנכרן בין השרים והגופים הפוליטיים השונים ולהפוך את הממשלה לחץ אחיד שמוביל בבטחה את מדינת ישראל. כל ח"כ סורר מלך שלא לדבר על ראשי המפלגות.

ליברמן ר"מ כלכלי.לפיד בנושאי חוץ סער בנושאי המשפטים וכו'.

ראה למשל החלטתה מהיום של זנדברג לעצור את הסכמי אברהם דה - פקטו החלטה עם השלכות מדינית מהותיות ביותר - נזק אסטרטגי למדינת ישראל ששומט את הישג היסטורי שאין חולק עליו. גם אם מאן דהוא סבור אחרת (ואין מקום לכך - ולו בשל עצם ההפרה הבוטה של הסכם מדיני מהותי) בממשלה נורמלית הייתה בנושא ישיבת קבינט או אפילו ממשלה + התייעצות מדינית בטחונית וכלכלית מקדימה. מי יקרא אותה לסדר. זהו מצב בלתי אפשרי בו כל שר או ח"כ למעשה פועל באופן חד צדדי מבלי לראות את התמונה הכוללת ומבלי לתת דו"ח לאיש.

ובמילה אחת - כאוס!

לגופה של שאלתך לא הצבעתי לבנט לא רק בגלל שאיני משתייך לסקטור אלא משום שעניינית אני סבור שהוא מגלומן מדומיין ומסוכן ביותר למדינת ישראל. הוא מצוטט כמי שאמר שהוא ידבר פעם אחת באו"ם וכולם יבינו - אני סבור שזו הכפשה אך עצם העובדה שזה "מתלבש עליו" אומרת הכל.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 16-06-2021 בשעה 23:25.
ישן 23-06-2021, 14:19

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "[color=Navy]מתן כהנא..."

חה"כ אבי מעוז למתן כהנא "לך על קברו של מרן הרב קוק זצ"ל לבקש סליחה"יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, חה"כ אבי מעוז, התראיין היום לרדיו קול ברמה, במהלך הראיון התייחס חה"כ מעוז לדבריו של השר לשרותי דת וחבר מפלגת ימינה, מתן כהנא מעל בימת הכנסת וקרא לו ללכת להתנצל על קברם של אבות הציונות הדתית ועל קברו של מרן הרב קוק זצ"ל.

את הדברים השיב חה"כ מעוז, לשאלת המראיין מה דעתו על דברי השר כהנא במליאת הכנסת השבוע "אני רואה זאת מאד בחומרה", השיב חה"כ מעוז, "מתן כהנא צמח בציונות הדתית, אבות הציונות הדתית ודאי מתהפכים בקברם. ראשי המפד"ל מעולם לא העלו בדעתם לדבר ככה על היהדות, להגיד שהיהדות היא הגורמת לשנאת הדת, היא הגורמת כבר 73 שנה לכל הבעיות עם הדת, כפי שהוא אמר??".

לדברי חה"כ מעוז "במקרה הטוב, זו בורות, ואני מקווה שזה נשאר רק שם, ולא הולך למחוזות אחרים. אני מציע למתן כהנא, חזור בך מדבריך האלה, לך על קבריהם של אבות הציונות הדתית, לך על קברו של מרן הרב קוק זצ"ל, תבקש סליחה, איך אתה מדבר על היהדות. היהדות היא זו שגידלה אותך, היא זו שהביאה אותך עד הלום, דווקא השמירה בהדיקות על היהדות כפי מה שניתנה לנו בסיני, ונמסרה מדור לדור, היא ששמרה עלינו כעם", סיים מעוז.

ישן 06-07-2021, 13:50

חוק הגיוס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "החרדים תוקפים את בנט - הנה הסנונית"

מבחנה הבאה של הגואליציה הנוכחית הוא חוק הגיוס. מה הסיכוי שלהם להעביר אותו?!
סביר שיש דיל בין החרדים לערבים והליכוד להתנגד לחוק - אין לחרדים סיבה אחרת להנגדת לחוק האזרחות. המטרה להכשיל בכל מחיר את הממשלה עודנה קיימת!

האם רעם יתמכו אל מול לינקג' אפשרי בין חרדים לערבים?
מה יעשה שיקלי?
מרצ הפרוגרסיבית גם לא בכיס של אף אחד. עשויים להתנגד עקרונית לחוק ולדרוש צבא מקצועי.

בג"ץ קצב אורכה. ללא חוק צה"ל יצטרך לגייס חרדים במיידי ולהפסיק את הסדר הדיחויים

בג"ץ טיפס על עץ גבוה מדי . האפשרות לגיוס כפוי של עשרות אלפי חרדים בלתי ישימה. (גם גנץ איש הבג"ץ - ע"ע אביתר - יתקשה ליישם את "חוק" הבג"ץ במקרה זה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:24

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר