לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2021, 14:32
  משתמשת נקבה סיון 2021 סיון 2021 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.21
כל מה שאתם מתגעגעים ולא מתגעגעים אליו בחופשות בחו"ל

כידוע, גם השנה זה לא זמן טוב בכלל לטוס (אני אמנם מתגעגעת, אבל וזה לא אסון בכלל, חו"ל לא יברח), אז סתם היה לי רעיון לאשכול הזה.
אלו הדברים שאהבתי בגיחותיי השונות לאירופה (רק שם הייתי):
שדרות רחבות ויפות, ארכיטקטורה יפה ומעניינת, אנשים מנומסים ואדיבים שישמחו לעזור לאדם המחפש כתובת, שמש של ערב זורחת על קתדרלות עתיקות, מסעדות עם אוכל טעים (זול בהרבה מבישראל), קפה מצוין, אנשים מכל מיני סוגים (אני מתכוונת למראה), בחורים יפים (חלקם מקומיים וחלקם תיירים כמוני), פארקים משגעים (כמו פארק מקסימיר העצום שביקרתי בו בקרואטיה, חצי שנה לפני שהקורונה הזו נחתה על העולם), שפע של מוזיאונים עם מיטב יצירות האמנות של גדולי הציירים, פשוט לשטוף את העיניים, חנויות מזכרות צבעוניות ויפות עם כל מיני דברים נחמדים, ואפילו לא חייבים לקנות, אפשר רק להסתכל.

הדברים שלא אהבתי:
גשם. גשם, גשם, גשם, גשם! גשם מטורף באמצע הקיץ, משום מקום. בתור מי שמאז שזוכרת את עצמה שונאת גשם, זה מבאס לי את התחת. אני אוהבת כשהשמש זורחת. מזג אוויר מחורבן שכזה ביאס לי את החופשה בבודפשט ב-2017 (אם כי בדיעבד התחרטתי שברחתי משם ולא ביקרתי ב"בית הטרור" - מוזיאון קורבנות הקומוניזם. חפשו ביוטיוב, אחלה מקום).
הקושי להתמצא בעיר זרה כשאת מחפשת איזה מקום, והצורך ללכת מרחקים ארוכים מאוד, עד כדי תשישות רק כדי להגיע בסופו של דבר אל אותם מקומות. מקומיים שלא מדברים אנגלית (בעיקר המבוגרים שבהם). זה יכול להטריף!
זהו, פחות או יותר.
יעדים שלא ספק ארצה לבקר בהם בעתיד, בזמנים שפויים יותר (אמן): רוסיה (פשוט צריך לנסוע בקיץ), צרפת (עמק הלואר בעיקר. חגיגה לחובבי הסטוריה וארכיטקטורה! ולא אתנגד לעשות גיחה גם לניס שבדרום), ו... הפירמידות במצרים (אם כי לשם לא אסע לבד בשום פנים ואופן). על דרום ספרד (סיביליה וקורדובה) כבר לא בא לי, הרי כבר הייתי בגרנדה ומלגה, והן די דומות, אז... מיותר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2023, 21:47
  משתמשת נקבה סיון 2021 סיון 2021 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.21
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיון 2021 שמתחילה ב "כל מה שאתם מתגעגעים ולא מתגעגעים אליו בחופשות בחו"ל"

שתי תמונות לערב זה. אני בכוונה משרשרת אותן דווקא לאשכול הזה, שפתחתי לפני קרוב לשנתיים, כי הן יותר מתאימות לתחום התיירות מאשר לתחום האומנות.
הראשונה היא של בית בחבל אלזס שבצרפת. הארכיטקטורה מאוד מושפעת מזו של המדינה השכנה, גרמניה. חבל אלזס (בתוכו ערים כמו שטרסבורג) הוא ללא ספק מקום שארצה לבקר בו בעתיד, בדיוק בגלל היופי הנהדר הזה שאתם רואים בתמונה. ואפילו הייתה לי פעם חברה שנולדה שם.
בתמונה השנייה: השעון הגדול של העיר רואן (צפון צרפת), העיר בה הועלתה ז'אן ד'ארק על המוקד לפני 592 שנה.
אגב, דברים השתנו מאז שפתחתי את האשכול הזה: מרוסיה ירדתי לחלוטין, ולא רק משום שהמדינה הזו מבצעת פשעי מלחמה איומים בשכנתה (כלומר, זה פאקטור מאוד גדול, כן?). סימנתי X גדול על רוסיה, פשוט לא בא לי יותר.
ואחרי כל החפירה הזו (מה לעשות? התבטאות בכתיבה הייתה ועודנה אחד הדברים האהובים עלי בחיים ), התמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-07-2023, 10:16
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo מנהל hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיון 2021 שמתחילה ב "כל מה שאתם מתגעגעים ולא מתגעגעים אליו בחופשות בחו"ל"

למה השנה זה לא זמן טוב לטוס? סוף סוף אפשר לטוס בשקט.
מבחינתי - יולי אוגוסט זה זמן להתרחק מנתב"ג.
הזמן הכי טוב לטיסות הוא הזמן שילדים בבתי ספר, במהלך השנה. תענוג

השנה הייתי באיטליה (רומא) ולא מזמן גם ברודוס.
במסעדות איטלקיות יש מס תיירים רק על עצם זה שהתיישבת בשולחן, 3.5 יורו אם אני זוכרת נכון.
יש גם מס תיירים בבתי מלון, לא בטוחה אם יש כזה בישראל.
באופן כללי מהאיטלקים עצמם לא התלהבתי
אבל יפיפה שם ושווה להקדיש לפחות חצי יום לוותיקן.

רודוס יפיפיה. בלי לשכור רכב אין הרבה מה לעשות שם מעבר ליום-יומיים.
שוכרים רכב ולוקחים יום לסובב רודוס (אפשר ביום אחד), נוסעים בהרים ועוצרים להתרעננות בכפרים קטטנים בין לבין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר