לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2021, 20:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לפני שנדום תבהיר לי מה פספסץי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
לפני שנדום תבהיר לי מה פספסץי
חיפשתי את החלקים הרלוונטים לדיון הזה במחקר (שפורסם ב 2012 על סמך נתונים מ 2018)
והמידע העיקרי שמצאתי שאחוז הרופאים הערבים ביחס לחלקם באוכלוסיה היה נמוך לפני עשור. 10 אחוזים
ושחלקם היחסי של הרופאים הערבים בתפקידי ניהול ובתפקידים בכירים היה נמוך ביחס למספרם.

האם אלו הנקודות שרצית להביא
או משהן נוסף?

בוא נתחיל מזה שאתה תביא מקור ל
ציטוט:
הערבים בוגרי הארץ הם קצת כמו היהודים במאות הקודמות באירופה.
תחרותיים, חרוצים חכמים ומשאירים לרובנו אבק.
שאיננו "בחטיבה אצלנו".

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2021, 21:38
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אוקי הבנתי את הנקודה. אתה..."

ציטוט:
אוקי הבנתי את הנקודה.

אתה צודק שזאת לא סטטיסטיקה.

בסוף השאלה היתה האם אני מוכן לעבוד בבית חולים עם רוב של מטופלים וחולים ערבים.
מאחר וקבלת החלטות מסוג מקום עבודה אני לא מקבל על סמך מבחנים סטטיסטיים אלא על סמך הנסיון והחוויה שלי.
אז התשובה היא כן.

(גם ככה יש ימים שהבכיר שאיתי ערבי, המתמחה ערביה, האחות ערביה והכוח עזר ערביה)

לגבי החלק של ההתנהלות של הערבים כמיעוט בהחלט אני נעדר סטטיסטיקה אבל משתדל לבחון את שאני רואה לאורך זמן.

אין בעיה שתהיה מוכן לעבוד בבית-חולים עם רוב של רופאים ומטופלים ערבים. אני לא זה שהעלה את הנושא. אבל הסיבה שלך לזה לא מוצלחת.

כולם מקבלים לפעמים החלטות על סמך חוויות אישיות ולא על סמך נתונים רחבים, אבל בהרבה מקרים זה גם מאוד מסוכן.
מה תגיד על מי ששלוקח את כל הכסף שלו, פותח את הפנסיה ומשלם מס של 35%, לוקח כל אגורה ואגורה שיש לו ומשקיע במטבע הקריפטו של משה חוגג על סמך החוויות האישיות שלו?
מה תגיד על מי שמסרב לחסן את הילדים שלו ב-MMR על סמך החוויה האישית שלו?

ואם נחזור למה שאדון ai22 כתב לך: אני לא משוכנע שיש בעיה לעבוד בבית חולים ערבי. הבעיה היא לעבוד בבית חולים שנמצא בלב עיר ערבית. בית חולים יהודי בלב עיר ערבית זו עדיין בעיה ובית חולים ערבי בלב עיר יהודית זו עדיין לא בעיה.

לפני חצי שנה היה מסוכן ללכת למרפאת בפינת ירושלים/בן צבי כי המגזר נתקף ב"זעם בלתי נשלט". מישהו מבטיח לך שלא יהיה להם עוד התקף זעם? לא, ועל סמך ניסיון העבר (לא חוויה אישית שלי) זה קורה להם מדי פעם.

ישן 15-11-2021, 11:31
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "חצי מסכים. כמות ההחלטות הלא..."

ציטוט:
חצי מסכים.
כמות ההחלטות הלא ענייניות שמתקבלות היא אינסופית.
החל ממינויים של אנשים בשל הקשרים ולא בשל הכישורים וכלה באיפה ובמה להשקיע.

אז ברור שהקמת בית חולים בעיר ערבית היא החלטה פוליטית ומבחינתי גם ראויה.

אתה בטוח שאתה מבין את ההבדל בין "קביעת מדיניות ציבורית" ל"החלטה לא עניינית"?

כבר יש כמה וכמה בתי חולים בערים ערביות, כולל בתי חולים ערבים ממש.
יש כמה בתי חולים בחיפה ובירושלים ורק בנצרת יש לפחות שני בתי חולים כולל مستشفى الناصرةالشفاء بإسم المسيح منذ 1861.

ישן 15-11-2021, 12:02
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני רואה מספר בעיות גדולות בהתנהלות הנוכחית
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]חצי..."

1. בתי החולים הוקמו בעבר הרחוק, במיקומים שהיום נראים תמוהים ומייצרים בעיות נגישות.
כדי להגיע לבית החולים בחיפה, עפולה ובאר-שבע - צריכים לעבור פקק קבוע בכניסה לעיר,
אין למשל כביש מהיר שיאפשר לפתור את בעיית הנגישות, לעיתים חניה זו בעיה קבועה.
אז זה אולי נוח לתושבי העיר - אבל לא לתושבי ערים סמוכות שהולכות וגדלות.

2. להקים בית חולים על בסיס לאומני כאילו יפתור את הבעיה
בפועל זה פיתרון מאוד "סמוטריצ'י": "ינקה" את מחלקות בתי החולים מבני הלאום השני וייצר מציאות של סגרגציה. היהודי לא יסבול מערבים במחלקות שלו ולהפך.
eshely77 מתייחס לפנטזיה שלו על איכותם של הרופאים הערבים. כנראה שהתוצאה תהיה הפוכה: איכות נמוכה וסכסוך תמידי על סבסודים וטענות אפליה.

3. למרות הדיבורים הגבוהים, אני בספק רב אם eshely77 ירצה לעבוד בבית חולים בו הרוב הגורף של המטופלים (ואולי הצוות) הם ערבים.

לדעתי,
הפיתרון של סגרגציה בבתי החולים הרבה יותר גרוע מאשר זניחת המיקום ההסטורי של בתי החולים - לטובת מיקומים הגיוניים יותר.
הקמת מספר מבנים בקמפוס נוסף במיקום נגיש ומתאים יותר - יפתור את בעיית הנגישות.
ישן 15-11-2021, 13:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני רואה מספר בעיות גדולות בהתנהלות הנוכחית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
1. בתי החולים הוקמו בעבר הרחוק, במיקומים שהיום נראים תמוהים ומייצרים בעיות נגישות.
כדי להגיע לבית החולים בחיפה, עפולה ובאר-שבע - צריכים לעבור פקק קבוע בכניסה לעיר,
אין למשל כביש מהיר שיאפשר לפתור את בעיית הנגישות, לעיתים חניה זו בעיה קבועה.
אז זה אולי נוח לתושבי העיר - אבל לא לתושבי ערים סמוכות שהולכות וגדלות.

2. להקים בית חולים על בסיס לאומני כאילו יפתור את הבעיה
בפועל זה פיתרון מאוד "סמוטריצ'י": "ינקה" את מחלקות בתי החולים מבני הלאום השני וייצר מציאות של סגרגציה. היהודי לא יסבול מערבים במחלקות שלו ולהפך.
eshely77 מתייחס לפנטזיה שלו על איכותם של הרופאים הערבים. כנראה שהתוצאה תהיה הפוכה: איכות נמוכה וסכסוך תמידי על סבסודים וטענות אפליה.

3. למרות הדיבורים הגבוהים, אני בספק רב אם eshely77 ירצה לעבוד בבית חולים בו הרוב הגורף של המטופלים (ואולי הצוות) הם ערבים.

לדעתי,
הפיתרון של סגרגציה בבתי החולים הרבה יותר גרוע מאשר זניחת המיקום ההסטורי של בתי החולים - לטובת מיקומים הגיוניים יותר.
הקמת מספר מבנים בקמפוס נוסף במיקום נגיש ומתאים יותר - יפתור את בעיית הנגישות.

ברשותך אתחיל מ 3

אני עובד בסורוקה, מעל ל 50 אחוז מהחולים שלי הם בדואים. יש איתם מורכבות, כמו שיש מורכבות עם החרדים של ערד או עם אוכלוסיות אחרות.
מורכבות שהיא חלק מהעבודה.
ערבים כקולגות... במחלקה שלי (המטואונקולוגיה ילדים). החל מכח עזר ממשיך בסיעוד וכלה ברופאים אז החברים הערבים הם מעולים (קיימת הטיה מסויימת כי זאת מחלקת מומחים).

1. האם כדאי להקים בתי חולים חדשים מבחינת מיקום, קטונתי. לא מבין בזה במיוחד.

2. טענה מעניינת ויש בה אמת מסויימת. קרי בתי החולים בנצרת (צרפתי, אנגלי ואיטלקי) משרתים בעיקר ערבים ורוב הצוות ערבי. ונראה לי שרוב תושבי נצרת עילית נוסעים להעמק. מאידך כרגע נשים מכל הארץ נוסעות לבית חולים האנגלי בנצרת כדי לעבור ניתוח קיסרי אצל דר הנלדר נבות. (לא הן ולא הוא ערבים)
ומאחר והמערכת כולה תלויה באנשי צוות ערבים, אזי מימוש חזונם של סמוטריץ ועוזריהם עוד רחוק.

כך שלמרות החיסרונות, במידה ויוחלט על בית חולים נוסף בישראל, החלטה על השקעה בכזה סדר גודל כזה בחברה הערבעת היא אמירה גדולה ועשיה ראויות.

ישן 15-11-2021, 14:40
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]1. בתי החולים..."

תגובה זו מתייחסת בעיקר להשוואה בין חסידי גור בערד לבין הבודאים בדרום, אך יש בה בכדי להשליך על הדיון כמכלול - הדיון יוצא מנקודת הנחה שהחברה הערבית נורמטיבית וכל שחסר הוא מעט השקעה ברווחת החיים - ולא היא!
אקדים ואציין כי אכן אין חסידי גור מתנהלים כקבוצה סגורה שדואגת לעצמה ורק לעצמה גם אם זה על חשבן אחרים, אך אין בכך די בכדי להשוות אותם לחברה הערבית. ההשוואה הזו מפורכת.

הקושי עם החברה הערבית - בכל תחומי החיים וסביר להניח שגם במסגרת מתן טיפול רפואי - הוא:
א. מתנהלים בשיטתיות כיחידה נפרדת ממדינת ישראל כולל כלכלה נפרדת וכו' זיופים התחזות דיווחים חלקים מיושמים כשיטה.
ב. חברה זו מחשיבה פשע לעיסוק רשמי ראוי ו"מכובד": פגיעה ברכוש הזולת נחשבת כזכות קנינית (ע"ע התגובות להרג הלסטים הבדואי על ידי אריה שיף - מסכן בסה"כ הלך להתפרנס ויש לו X ילדים בבית.). [פרוטקשן, פריצות לבתים - ע"ע הודעת ראש משטרת רהט מהיום -תסתגרו בחדר ותנו להם לסיים את הגניבה), הברחת סמים גניבה מבסיסי צה"ל.
ג. מליציות חמושות אי הכרה בחוק הישראלי.
ד. רצח על כבוד המשפחה, תרבות נקמת הדם, וכו'. אלימות חברתית מובנית - נשק/ רצח / תקיפה פיסית כשיטות ביטוי נורמטיביות.
ה. קיצוניות איסלאמית שפושה בקרב חברה זו.
ו. חיבור וסימביוזה לחברה הפלסטינאית. על כל המתשמע. הקמת אוטונומיה דה פקטו בבדואיסטאן.

החברה הערבית כולה לוקה במידה מסוימת בנ"ל - כחברה, אך אצל הבדואים זה קיצוני וחסר פרופורציות.

אף אחת מהנקודות הנ"ל לא משיקות לכמעט אף פלח בחברה החרדית (למעט הברלנדים ברמה חלקית בלבד - אין להם קשר לחסידי גור בערד).

עד כמה שכוונתך לצורך להתחשב באילוצים דתיים במסגרת טיפולית הרי שאילוצים אלו קיימים בקרב ציבוירם נרחבים בארץ ובעולם כולו.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 15-11-2021 בשעה 14:42.
ישן 15-11-2021, 19:53
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תגובה זו מתייחסת בעיקר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
תגובה זו מתייחסת בעיקר להשוואה בין חסידי גור בערד לבין הבודאים בדרום, אך יש בה בכדי להשליך על הדיון כמכלול - הדיון יוצא מנקודת הנחה שהחברה הערבית נורמטיבית וכל שחסר הוא מעט השקעה ברווחת החיים - ולא היא!
אקדים ואציין כי אכן אין חסידי גור מתנהלים כקבוצה סגורה שדואגת לעצמה ורק לעצמה גם אם זה על חשבן אחרים, אך אין בכך די בכדי להשוות אותם לחברה הערבית. ההשוואה הזו מפורכת.

הקושי עם החברה הערבית - בכל תחומי החיים וסביר להניח שגם במסגרת מתן טיפול רפואי - הוא:
א. מתנהלים בשיטתיות כיחידה נפרדת ממדינת ישראל כולל כלכלה נפרדת וכו' זיופים התחזות דיווחים חלקים מיושמים כשיטה.
ב. חברה זו מחשיבה פשע לעיסוק רשמי ראוי ו"מכובד": פגיעה ברכוש הזולת נחשבת כזכות קנינית (ע"ע התגובות להרג הלסטים הבדואי על ידי אריה שיף - מסכן בסה"כ הלך להתפרנס ויש לו X ילדים בבית.). [פרוטקשן, פריצות לבתים - ע"ע הודעת ראש משטרת רהט מהיום -תסתגרו בחדר ותנו להם לסיים את הגניבה), הברחת סמים גניבה מבסיסי צה"ל.
ד. רצח על כבוד המשפחה, תרבות נקמת הדם, וכו'. אלימות חברתית מובנית - נשק/ רצח / תקיפה פיסית כשיטות ביטוי נורמטיביות.
ו. חיבור וסימביוזה לחברה הפלסטינאית. על כל המתשמע. הקמת אוטונומיה דה פקטו בבדואיסטאן.

החברה הערבית כולה לוקה במידה מסוימת בנ"ל - כחברה, אך אצל הבדואים זה קיצוני וחסר פרופורציות.

אף אחת מהנקודות הנ"ל לא משיקות לכמעט אף פלח בחברה החרדית (למעט הברלנדים ברמה חלקית בלבד - אין להם קשר לחסידי גור בערד).

עד כמה שכוונתך לצורך להתחשב באילוצים דתיים במסגרת טיפולית הרי שאילוצים אלו קיימים בקרב ציבוירם נרחבים בארץ ובעולם כולו.

אני לא מסכים בכלל עפ הניתוח שלך אץ החברה הערבית.

אבל זה לא לדיון הזה.

הנקודה שלי היא שכשאני בעמדת הרופא לי אישית לא מפריעה השןנות והמרחק המנטלי או התפיסתי בעבודה.

הבעיה עם חלק מתושבי ערד החרדים היא הזנחת הילדים.
החסידות שולחת לשם את החלשים יותר ויש שם לפעמים תופעות יותר קשות.

ישן 15-11-2021, 20:46
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=channb]תגובה זו..."

לגבי החלק הראשון - אתה נתקל בעדית של החברה הערבית אלו האנשים הכי הכי מוצלחים מביניהם, והם לא מעידים על הכלל. כמו כן אל תהיה בטוח שאתה באמת מבין אותם. גם אם יש להם ידע מקצועי והתנהלות תואמת זה לא מחייב שהם חולקים אתך את אותם הערכים האידיאולוגיים ובודאי שלא את אותה המנטיליות.
מעבר לכך אכן מצריך דיון נפרד.

לגבי החלק השני - אין לי היכרות ישירה עם הקהילה בערד (אף אינני משתייך לציבור החסידי) אך אני מתקשה להאמין שניתן גם להכליל בהקשר המדובר. ייתכן שמטבע הדברים אתה נתקל בבית החולים במצבי קיצון.

במידה ואתה אכן נתקבל במצבי קיצון יש את רשויות הרווחה. במקרים פחות חמורים ניתן לפנות לגורמים פנים קהילתיים לצורך טיפול. [האם אין בסורוקה גורם מקשר לקהילה החרדית?]

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 15-11-2021 בשעה 21:03.
ישן 15-11-2021, 20:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תגובה זו מתייחסת בעיקר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb

בעוד שהטענה הבסיסית שלך נכונה, ספציפית לגבי כלכלה נפרדת, זו טענה שקיימת גם כלפי הקהילות החרדיות, ולא רק כלפי חסידי ברלנד.
בשאר הנקודות באמת אין דימיון.

ישן 15-11-2021, 21:50
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין בציבור החרדי כלכלת פשע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אין בציבור החרדי כלכלת פשע מאורגנת. יש יחידים שמעלימים מסים כמו בכל מקום. (לגבי ההקפים קטונתי).

אין גם מבנים כלכליים המקיפים ענפי סחר ואוכלוסיות שלמות שמתבססים על כסף שחור כמו בחברה הערבית. (שלא לדבר על מערכי הפשע כענפים כלכליים חצי רשמיים).

אכן יש אידיאולוגיות בקרב קבוצות מסוימות הרואות במדינה כורח בלתי מחייב (סאטמר ושות') גם הם ברובם בסופו של יום מישרים קו וחיים עם המציאות. מי שלא מיישר קו הם הברלנדים שכאמור מהוים קבוצה קטנה ושולית עם כי רעשנית - אכן פגיעתם רעה כפי שמתפרסם בשבועות האחרונים.

זה מה שאתה אומר, אבל כמה שלא תצעק "הברלנדים", אנשים אחרים אומרים אחרת:

https://www.bizportal.co.il/general/news/article/419543

https://www.movilot.org.il/wp-conte...D7%9E%D7%9F.pdf

ועוד.

ישן 15-11-2021, 20:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ביום שקביעת המדיניות הציבורית..."

ציטוט:
ביום שקביעת המדיניות הציבורית תהיה נגזרת של רק מה שמועיל לציבור אז ההחלטות שיתקלו יהיו ענייניות.
אוקיי ו?

ציטוט:
הקמת אוניברסיטה באריאל - לדעתך זאת רק החלטה עניינית של שיפור ההשכלה הגבוהה בישראל, או שאולי תפיסת העולם האידיאולוגית והרצון לחזק את איו''ש השפיעו על קבלת ההחלטה?
אני לא יודע ולא ממש אכפת לי. לצורך העניין נגיד שהיה פה השיקול האידאולוגי שאתה מתאר. נו אז?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר