לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2021, 14:44
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "להבנתי העניין חמור במיוחד..."

גם הודים, גם סינים וגם אמריקאים שיגרו טילים נגד לווינים כאשר לווינים ישנים משמשים כמטרה. המעשה החמור פה, זה שהרוסים לא התריעו על מטרת הניסוי והסתפקו ב- NOTAM ושמסלול לווין המטרה היה גבוה רק במעט (יחסית) ממסלול תחנת החלל הבינלאומית. ועל אף שמשרד הבטחון הרוסי טוען בתוקף שהניסוי לא היווה סכנה לתחנת החלל הבינלאומית, רוסקוסמוס שיגור הנחיות לאטום את דלתות המודולים (במקביל להנחיות של נאסא).

והאמריקאים כמובן צודקים בתגובה החריפה, שכן רוסים ללא לאות חוזרים על המנטרה שהם דוגלים בפירוז החלל מנשק ומגנים כל פעילות כזאת בקרב שאר המדינות (אחרי ניסוי לווין הירוט שלהם שהתקרב באופן מאיים ללווין אמריקאי ועכשיו גם ירי חי על לווין מטרה).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-11-2021, 09:17
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "התכוונתי שאף לווין רוסי ישן..."

להבנתי, לא הייתה כוונה ליירט לויין כלשהו במסלול כלשהו, אלא לבצע ניסוי במערכת הגנה נגד טילים בליסיטיים ביניבשתיים. לטילים האלה יש מסלול מסויים שעובר בגובה מסויים בכל שלב של טיסה. לפי מה שמצאתי בחיפוש זריז, טיל בליסטי ביניבשתי במסלול טיפוסי מגיע לגובה בין 800 ל-1800 ק"מ. בנוסף, מערכת הגנה עם השמדה קינטית כמו זאת שנוסתה, אמורה לבצע את יירוט ICBM לפני השלב הסופי שבו המטע"ד מתפצל לראשי-קרב נפרדים ומטרות-דמה.

לטענת הרוסים לא הייתה אפשרות פיזית שהחלקים יפגעו ב-ISS מפני שהיירוט התבצע עשרות ק"מ מעל התחנה, כאשר כיוון מאוף הרסיסים היה מופנה כלפי מעלה. ובכל מקרה, הסודיות שאולי נבע מרצון למנוע מבוכה במקרה של אי-הצלחה, היא זאת שאפשרה לארה"ב להנחית מכה תודעתית קשה נגד רוסיה. שנבין -- אין כאן הרי שום שיח או רצון לקדם בטיחות בחלל וכד', אלא רק לעצב את דעת-הקהל.

וקצת רקע. לפני משהו כחודש התפרסמה כתבה, שלדעתי ולצערי קיימת רק ברוסית, של ראש הארגון הרוסי למעקב אחרי עצמים במסלולים מעל כדור הארץ, ובה הוא דיבר, בין השאר, על ההצעה הרוסית להקים גוף בינלאומי לשיתוף חופשי של המידע הודות הלווינים ופסולת החלל, ועל השאיפה הרוסית לקדם חקיקה באו"ם לשימוש המשותף והבטוח של החלל. הבולם העיקרי ליזמות אלו, לדבריו, הן דווקא ארה"ב. לכן בוא לא נשכח שכל מידע וידיעה בעלת גוונים פוליטיים שאנחנו שומעים בחדשות מצד אחד ולא בודקים גם מהצד השני אינה עובדה אלה רק תחמושת במלחמה תודעתית שמתנהל ללא הפסקה.

ישן 21-11-2021, 12:31

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
הרוסים משחקים משחק כפול ומסוכן, כל אדם עם קצת הבנה בסיסית בתחום יודע שעצמים שנמצאים במסלול סובלים מ-Orbital degrade ברמות משתנות שנקבע לפי גודל משקל מיקום וכו'. והטענה ש"לא הייתה כוונה ליירט לויין כלשהו במסלול כלשהו" היא היתממות ילדותית ודי מגוחכת - אם כך, בשביל מה בוצע השיגור..?

ועם כל הכבוד, הרוסים הם אלה שאוהבים לשחק את הקוזאק הנגזל והמסכן בזמן שהם עובדים על העולם מאחורי הגב. אז הם יכולים לשחק תמימים עד מחר - זה לא ממש יעבוד להם.

בשביל מה בוצע השיגור כתבתי: על-מנת לבצע ניסוי במערכת הנגה נגד טילים בליסטיים ביניבשתיים. היה פה יירוט קינטי של עצם הנע במהירות של קילומטרים רבים בשניה בגובה של מעל 400 ק"מ. כלומר הייתה פה הדגמה ממשית של היכולת ליירט טילים בין יבשתיים לפני שלב הפרדת ראשי-קרב (MIRV) ומטרות-דמה.

אני אזכיר שלא מדובר בניסוי ראשון לתוכנית, אלא היו ניסוים רבים ללא יירוט ממשי שקדמו לו. אבל יש צורך גם לבצע יירוט של ממש על מנת להוכיח את היכולת של המערכת לבצע את המשימה שלה. ואם מה שמפריע כאן זה דווקה שיירטו לווין ולא מטרת דמה, אז לא מובן לי ההבדל אם, למשל, היו משגרים טיל בליסטי ביניבשתי (לא יודע מאיפה ולאן) ומיירטים אותו בגובה ומהירות התקרבות דומים...

לגבי ירידת הרסיסים והחלקים, גם כן אמרתי שזה נכון, והשאלה היא רק מתי ואיפה זה יקרה -- האם בזמן ובמקום שמסכן את תחנת החלל הבינלאומית או שלא. ואמריתי גם שלי אין תשובה, אבל נראה לי שאני אולי טיפש מהרגיל, אם תנועת העצמים במסלולים שלהם וחישובים אסטרופיזיים שכאלה הם דבר ברור ומובן מאליו לשאר החברים. כי אני אישית לא יודע ולא מבין, ולכן אני צריך לסמוך על אנשים אחרים, עדיף אנשי מקצוע, שיגידו לי. וכיוון שאני לא מאמין אפריורי לא לרוסים ולא לאמריקאים, אני תמיד שמח לדעת מה אומר וחושב הצד השני, שרק אז אני יכול לקוות להגיע להבנה כלשהי של האמת (שהרבה פעמים היא איפשהו בין שתי הקצוות המנוגדים האלה).

ישן 30-12-2021, 13:26
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=The_last_Apachi]וזה..."

תקשיב, אתה יכול להאמין במה שנוח לך, אבל כתוצאה מהיירוט הרוסי, תחנת החלל הבינלאומית שמאויישת בין היתר גם על ידי רוסים, נאלצה להכנס לכוננות ספיגה. ולמרות ההכחשות של משרד ההגנה הרוסי, אזהרת חירום שלאחר המעשה יצאה גם מרוסקוסמוס.
לגבי המקראים שהבאת:
פגסוס - חלק גדול שנמצא תחת מעקב ודווח בזמן אמת - רוטינה.
פלקון - אותו הסיפור בדיוק.
"המחאה העממית הא-פוליטית הסינית" נגד ספייס איקס אינה עממית והיא פוליטית לחלוטין.
בשני המקרים - אלה חלקים גדולים שניתן לערוב אחריהם בקלות ולחזות את המסלולים שלהם, בניגוד לכאוס של יירוט והשמדה של לווין במסלול שיתר על כן - לא ניתנה לגביו שום אזהרה מלבד NOTAM.

ישן 02-01-2022, 11:21

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "תקשיב, אתה יכול להאמין במה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
תקשיב, אתה יכול להאמין במה שנוח לך, אבל כתוצאה מהיירוט הרוסי, תחנת החלל הבינלאומית שמאויישת בין היתר גם על ידי רוסים, נאלצה להכנס לכוננות ספיגה. ולמרות ההכחשות של משרד ההגנה הרוסי, אזהרת חירום שלאחר המעשה יצאה גם מרוסקוסמוס.

אין לי כוח לכתוב תגובה מורחבת ומפורטת, ולכן אני אציין רק כמה נקודות שעליהם אני מסתמך, ואני אודה לך אם תוכל להשיב לי האם הן הבוססות אמונה או ידיעה, ואם פיספסתי או לא הבנתי משהו.

1. כוננות ספיגה היא תוצר של חוסר וודעות, ותמרוני מילוט היא תוצר של ידע מדוייק וספציפי אותות האיום המסלולו.

2. פיקוד על צוות תחנת החלל מתחלף בין רוסי לאמריקאי, וכל צוות התחנה אמור להישמע לפקודות המפקד (אלא אם כן הוא חורג מסמכותיו).

3. "רוסקוסמוס" ומרכז פיקוד טיסות [חלל] או TsUP רוסי הוא גוף שאינו צבאי ונפרד ממשרד ההגנה הרוסי. ולכן מה שיודע משרד ההגנה לאו דווקה מה שיודעים ב-TsUP.

4. הגוף שהיה לו מידע הכי מלא בזמן היירוט ובשעות שלאחריו הוא משרד ההגנה הרוסי, כיוון שידע לאן לרכז את תשומת לבם של אמצעי הגילוי והעקיבה הקרקעיים שלו, וכן יכל לבחור מקום וזמן נוח מבחינתו (למערך עקיבה אחרי עצמים בחלל הרוסי יש כוסוי טוב של החלל מעל לשטחם, אבל לא מעל חצי כדו"ה הדרומי או אמריקה, למשל).

5. כתוצאה מהיירוט ומיד לאחריו, כל עצם (רסיס, שריד) מקבל את המסלול שלו שאינו משתנה משמעותית אלא בטווחי זמן ארוכים של שנים או יותר. וכיוון שזמן מחזור של תחנת החלל הבינלאומית סביב כדו"ה הוא כ-90 דקות, וכל עצם שנע במסלול סיבובי סביב כדו"ה בגובה פחות או יותר זהה, גם זמן מחזור שלו יהיה דומה (אלא אם כן מדובר במסלול מאוד אליפטי). אם כך, תוך חודש וחצי שעבר אחרי היירוט, אנחנו נראה אותו מצב חוזר על אצמו שוב ושוב. אם הייתה התקרבות מסוכנת בין תחנת החלל לשרידי היירוט, היא הייתה חוזרת כבר כמה וכמה פעמים.

6. במצב של חוסר ידיע ומידע מלא, ההחלטה שתתקבל תהיה על הצד הבטוח. כלומר, אם בנאס"א גילו פתום את היירוט, ולא היה להם זמן לארגן את המידע הזה ולחשב את המסלולים בשעות הראשונות של האירוע, הם לא יקחו סיכון, קטן וזניח ככל שיהיה, ויוציאו הוראה להיכנס לכוננות ספיגה, עד שהמצב יתברר.

7. לאחר ימים ושבועות שעברו מאז היירוט, אמריקאים אספו מספיק מידע על העצמים ומסלולם כדי להגיד בצורה וודעית, האם הרסיסים מהווים סכנה, וגם האם סיכנו בעבר או יסכנו בעתיד. ולא שמענו על הסכנות האלה מאז.

ואם כל מה שאמריתי למעלה הוא נכון ואין לך התנגדויות חריפות או מידע אחר, אז אפשר להסיק שהאיסטריה בתקשורת הייתה מנופחת מעבר למה שידעו, תוך התעלמות ובז למידע רשמי שפירסמו הרוסים. וכיוון שלא יצאו לשלול את האמירות על הסיכון לתחנת החלל וצוותה גם אחרי שהדברים התבהרו, אפשר להבין שמטרת הידיעות הייתה פרופוגנדה שמופנת נגד רוסיה.

ציטוט:
לגבי המקראים שהבאת:
פגסוס - חלק גדול שנמצא תחת מעקב ודווח בזמן אמת - רוטינה.

פלקון - אותו הסיפור בדיוק.

אמרת דבר תמוהה מאוד בעיניי. סכנה וודעית אינה סכנה, אבל סכנה מדומה כן?

ציטוט:
"המחאה העממית הא-פוליטית הסינית" נגד ספייס איקס אינה עממית והיא פוליטית לחלוטין.
בשני המקרים - אלה חלקים גדולים שניתן לערוב אחריהם בקלות ולחזות את המסלולים שלהם, בניגוד לכאוס של יירוט והשמדה של לווין במסלול שיתר על כן - לא ניתנה לגביו שום אזהרה מלבד NOTAM.

לא הבאתי את הידיע בגלל הגוונים הפוליטיים שלה. מבחינת פוליטיקה ראינו הרבה יותר רעש מצד האמריקאים, שזה משום מה לא מפריע כאן לחברים. הבאתי את הידיע בגלל המידע על שיגורים שמסכנים חיי אדם. ואין פה חילוקי דעות או הכחשות, לפחות לא ממה שראיתי. יש כן עובדה אמיתית: שיגורים אמריקאים מסכנים את תחנת החלל הסינית עד כדי כך שנאלצו לבצע תמרוני התחמקות פעמיים. או שאולי תטען שתמרוני התחמקות היו החלטות פוליתיות?

ישן 30-12-2021, 11:38

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "יש כאן השוואה בין שני דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oferet
יש כאן השוואה בין שני דברים שאינם דומים.
התחמקות שיגרתית מעצמים מתועדים שנמצאים ב LEO - שום דבר מיוחד.
הפקת פיצוץ יזום ויצירת אלפי שברים בלתי מתועדים, המצריך כניסת האסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית לכוננות פינוי- שערוריה.

אני יכול לטעון (לצורך העניין, ובלי שאני באמת יודע) שהוראה להיכנס ל"כוננות ספיגה" ב-ISS הייתה החלטה פוליטית או כסתח"ית אמריקאית כאשר לא היה שום שריד שעבר בקרבת התחנה שהתגלה ע"י אמריקאים או רוסים. וזאת בהתאם לטענות רוסיות שהניסוי לא סיכן את התחנה בשום אופן. מצד שני תמרוני התחמקות דורשות גילוי ממשי ולכן באות כתוצאה מידע וצורך ולא משיקולי תעמולה. ולא היה אף גוף, גם לא נאס"א, שחלק על קיום עצם במסלול שמסכן את התחנה הבינלאומית או סינית.

מה יותר שערורייתי - כל אחד יכול להחליט לאצמו. אני אישית חושב שהרוסים פעלו לפי התקדים שייצרו האמריקאים עצמם בעבר כשיירטו לווין. ואז או שגם אלה וגם אלה אשמים, או שכולם בסדר. אלא אם כן אנחנו הולכים לפי שיטת quod licet iovi non licet bovi.

ישן 02-01-2022, 11:37

S-550 נכנס לשירות מבצעי ברוסיה ???????
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ILE שמתחילה ב "רוסיה שיגרה טיל נגד לוויינים"

ידועה מקורית של סוכנות הידיעות הרוסית TASS:

https://tass.com/defense/1382133

באותו יום פורסמה הכחשה ע"י סוכנות ידועת אחרות, ואחריה גם אישור לידיעה המקורית ע"י עיתון רוסי נוסף. רציתי לחכות עד שהדברים יתבהרו, אבל עדיין שום דבר לא מובן. הידיעות אינן רשמיות אלא באות ממקור לא מזוהה במשרד ההגנה הרוסי.

על פניו, רוסים הכניסו לשירות מבצעי [כנראה מבצעי-ניסיוני] חטיבת S-550, שהיא כנראה אותו "נודול" שיירט את הלוויין הישן בהודעה המקורית של האשכול. בחתיבת נ"מ הזאת כנראה שני אגדים [למעשה סוללות עצמאיות] של משגרים. המערכת מיודעת ליירוט טילים בליסטיים, מטורת היפר-קוליות ולווינים. נאמר שגובה יירוט לווינים מקסימלי הוא "עשרות אלפי קילומטרים".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:37

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר