לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 04-01-2022, 09:00
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 2,356
מתווה הגיור - גיור מחוץ לרה"ר: ללא כל תמיכה רבנית. מדינה אחת שני עמים!

https://www.israelhayom.co.il/judaism/judaism-news/article/6724362

המתווה יאפשר גיור מחוץ לרבנות הראשית. המשמעות המעשית של רפורמות השר ביטול מעמדה של הרה"ר שתהפך למשהו ייצוגי וחסר משמעות בחיי מדינת היהודים. ייווצר צורך בהקמת גוף כלל רבני ארץ ישראל (כמו אגו"י באמריקה או ועד רבני אירופה) שיהיה עצמאי ובלתי תלוי. הרפורמות של השר למעשה מאפשרות את הקמתו של גוף שכזה שיוכל להנות מפירות "ההפרטה".

אכן ישנם 20% שהדת לא מעניינת אותם כלל, אלו לא צריכים לא גיור ולא יהדות. ככל שהמטרה היא שאר העם המחובר לאורתודוכסיה ולמסורת היהודית, חבל על המאמץ:

כהנא ובנט איבדו את אחרוני התומכים שלהם בממסד הרבני (מלמד ודרוקמן).


כהנא מבטל את מעמדה של הרה"ר הראשית ומפצל את העם.


נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-01-2022 בשעה 09:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #5  
ישן 05-01-2022, 08:19
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 2,356
הרב בניהו ברונר מונה לראש מערך הגיור .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "מתווה הגיור - גיור מחוץ לרה"ר: ללא כל תמיכה רבנית. מדינה אחת שני עמים!"

הרב לאו ככל הנראה יממש הודעתו שלא יחתום עוד על תעודות הגיור ומשרד הדתות ייאלץ לנתק בין המינהלת והרבנות הראשית.

המשמעות - גיוריה של מדינת ישראל לא יוכרו עוד בקרב רוב הקהילות האורתודוכסיות בארץ ובעולם.

ובכל מקרה בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל תהיה שאלת הזהות היהודית בהתאם לרישומי האוכלוסין נתונה בסימן שאלה.

אין לי ספק שכתוצאה מכך יתפתח רישום יוחסין עצמאי (אפשר לעקוף את החוק בקלות על ידי מאגרי חוץ). ובמקביל יתבצע רישום קהילתי במנותק מרישומי האוכלוסין במדינה.אדגיש שזאת לא פוליטיקה! המדובר במחלקות הלכתית טהורה שיסודה בצורך בקבלת מצוות לעומת הודעת מצוות. ולהלן סקירה עניינית של הנידון ההלכתי בהקשר זה. (פשיטתי ככל האפשר ואף דילגתי על כמה ניואנסים בשל כך).

בדברי הגמ' ביבמות דף מ"ז (שהובאו ברמב"ם ובשו"ע יורה דעה סימן רס"ח ובטור שם) משתמע כי קבלת המצוות היא תנאי לגירות. לעומת זאת משתמע מדברי הגמ' במקומות אחרים (שבת פרק כלל גדול) כי ישנה אפשרות לגיור ללא הדועת מצוות במקרה שבו התגייר הגר בין הנכרים ובכך מתאפשר המצב בו אדם אינו מודע לעיקר שבת.

רוב הראשונים העמידו שוודאי צריך שלשה ואף קבלת מצוות, אך המדובר במי שהודיעוהו את המצוות מבלי לציין את מצוות השבת או בגר שהיה קטן בעת הגיור וכדומה. ולשיטתם אין מכאן ראיה לאי הצורך במצוות. מקצת הראשונים נקטו שבדיעבד לא צריך שלשה ואף לא צריך קבלת מצוות. ולשיטתם אין קבלת מצוות מעכבת. (הובא במאירי בשבת בשם הריף אף שמדברי הרי"ף במסכת יבמות על דף מ"ז משתמע אחרת וכן בריטב"א ביבמות דף מ"ז).

עוד נתלו בלשון הריף שם שהמשיט את הקבלה וציין רק את ההודעה ונקטו שאין ההודעה מעכבת. הנמוקי יוסף שם מצין שקבלת המצוות מעכבת ואף נדרשת בעת הטבילה.לא אאריך אך אסכם כי ניתן לדקדק בדברי רובם המוחלט של מפרשי התלמוד המקובלים בפסיקה (הראשונים) כי קבלת המצוות מעכבת כך נפסק ברבמ"ם ובשלחן ערוך וכך דעת רוב המנין והבנין של הפוסקים לאורך הדורות ואחרונים בהקשר זה הם הרב עובדיה יוסף והרב יוסף שלמה אלישיב.לאור המצב במדינת ישראל, ישנם מי שמתעקשים על כך שהנושא לא הוכרע והם מסתייעים בהקשר זה מדברי מקצת המפרשים האחרים. המפורסם שבהם הוא הרב אמסלם (הח"כ לשעבר) שליקט בספרו זרע ישראל את שיטות המקלים צידד בהם ולאחר מכן בנה נדבך נוסף שקובע כי יש להקל ביותר לגבי "זרע ישראל" ולקבלם אף לכתחילה ללא הודעת מצוות בכלל.

[האיש מגייר באירופה בסיטונאות בהתאם למשנתו - תשלם ותקבל תעודה כוכבית אמיתית].המצב האקטואלי:

הרב בניהו ברונר מצדד בשיטת המקלים (אני מניח שהוא דורש הצהרתיות מוסימת ומחייב בהודעה כדין אך לא דורש כל קבלה ממשית. הרב דרוקמן כנראה גם מסתפק בכך אך שיקוליו ממלכתיים ואחראיים והוא חושש מפיצול אמיתי בעם ישראל.

הצד המחמיר שהוא כאמור רובם המוחלט של רבני ישראל מכל שכבות האורתודוכסיה לא יקבל את הפסיקה המקלה. לדעתם מתגיירים אלו גויים גמורים והתוצאה תהיה כאמור קיומם של ספרי יוחסין פרטיים על כל המשתמע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 05-01-2022, 09:00
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 2,356
הערכתי הראשונית: דיינים חרדים ממערך הגיור צפויים להתפטר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הרב בניהו ברונר מונה לראש מערך הגיור ."

ככל שהרב ברונר יפעל לשנות את נהלי הגיור (והוא יפעל) צפויים דיינים חרדים במערכת להתפטר. זהו צעד נוסף לדה-לגיטימציה של מערך הגיור הממכלתי.

גפני: הרב עובדיה יוסף והרב יוסף שלום אלישיב הגדירו את ברונר כצלם בהיכל.

תלמוד בבלי מסכת סנהדרין דף ז עמוד ב
בית הנשיא העמידו דיין בלתי ראוי. ודרשו שם - את הפסוק

הוי אומר לעץ הקיצה עורי לאבן דומם הוא יורה הנה הוא תפוש זהב וכסף וכל רוח אין בקרבו.

ועתיד הקדוש ברוך הוא ליפרע ממעמידין, שנאמר וה' בהיכל קדשו הס מפניו כל הארץ.

אמר ריש לקיש: כל המעמיד דיין שאינו הגון - כאילו נוטע אשירה בישראל, שנאמר שפטים ושטרים תתן לך וסמיך ליה לא תטע לך אשרה כל עץ. אמר רב אשי: ובמקום שיש תלמידי חכמים - כאילו נטעו אצל מזבח, שנאמר אצל מזבח ה' אלהיך.
ועיין עוד בהמשך הגמ' שם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 09-01-2022, 08:52
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 2,356
תגובתו של מתן כהנא בנושא הגיור.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "מתווה הגיור - גיור מחוץ לרה"ר: ללא כל תמיכה רבנית. מדינה אחת שני עמים!"

  1. . נתחיל מגובה '30,000. במדינת ישראל חיים כמעט חצי מיליון אזרחים ישראלים שאבא או סבא שלהם היה יהודי והם אינם יהודים על פי ההלכה. גדולי תורה מכל הדורות פסקו שיש לעשות מאמצים כבירים כדי "להחזיר אותם הביתה". מי שעוצם את עיניו פוגע בזהותה היהודית של המדינה וגורם להתבוללות. אני פועל למנוע זאת. מיהם גדולי הדורות הללו שפסקו שיש להעלות גויים ארצה?!
  2. אבל יש שמחבלים במאמץ. לצערי, אנחנו שוב עדים לדפוס הקבוע של החמצת הזדמנות היסטורית. המפלגה שמייצגת חלק נרחב מציבור העולים מברה"מ, נלחמת לאפשר לעולים להצטרף לעם היהודי בגיור ע"פ ההלכה. במקום לחבק אותם ולקפוץ על ההזדמנות, שוב יש כאלה שעושים הכל כדי לבעוט להם בראש. עושים הכל כדי להרחיק אותם. התוצאה תהיה שהם לא יתגיירו בכלל, או יתגיירו שלא על פי ההלכה. אני מתכוון לפעול ככל יכולתי כדי לא לתת להזדמנות הזו להתפספס. צירופם על פי הלכה לא נתון בויכוח. צירופם בשיטת 'ישראבלוף' אכן בלתי קבילה. תהא התוצאה אשר תהא.
  3. בעבר הלא רחוק היתה הזדמנות פז לחוקק חוק גיור ממלכתי שהיה מקבע את הגיור האורתודכסי כגיור הבלעדי במדינת ישראל (מתווה ניסים). לחוק הזה היתה הסכמה רחבה, כולל תמיכה נרחבת של גדולי רבני הציונות הדתית. פוליטיקאים ש"סירובם אומנותם", הדוגלים בשיטה שתמיד מוכיחה את עצמה (...) "הכל או כלום", דחו את עמדת רבותינו. סמוטריץ ודרעי הם שאפשרו לבג"צ לקבוע שגיור רפורמי במדינת ישראל מוכר לעניין חוק השבות. בקואליציה הקיימת לא נוכל להחזיר את הגלגל לאחור ולעקוף את החלטת בג"צ. במופע של אבסורדיות, אותם פוליטיקאים עומדים היום בראש הנלחמים בניסיון להחזיר ליהדות רבבות ע"פ ההלכה.אין הבדל בין הגיור למראית עין שאתה מקדם לבין הגיור הרפורמי. זה בדיוק אותו הדבר. המבחן פשוט מאוד. האם המתגייר אכן מקבל על עצמו באמת ובתמים את שמירהת המצוות או לא.
  4. חוק הגיור עליו אנו עמלים בימים אלה נכתב בתיאום מלא עם זקן רבני הציונות הדתית הרב דרוקמן. רבנים גדולים נוספים מכירים את עקרונות החוק וחושבים שהוא בנוי על אדנים נכונים. רבנים רבים שמכירים את החוק הביעו בו תמיכה פומבית. כל מי שיתגייר בזכות החוק יתגייר ע"פ ההלכה. רק ע"פ ההלכה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 09-01-2022 בשעה 09:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:14

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר