לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2022, 21:33
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "טוב, אני חושב שראיתי הכל ואני..."

אין לי מושג אם הכלים האלה נעדרי מיגון בליסטי לחלוטין או לא, אבל לדעתי יש לשיפצור עץ הזה ערך הגנתי מסוים כנגד תחמושת נק"ל שהיא פחות מ"דושקה" למשל - גם אם לא מונע חדירה, קיים סיכוי מסוים שהחדירה תהיה פחות-מקטלנית והקליע יחווה אפקט keyholing.
יכול להיות שאחוזי ההצלחה נמוכים, אבל אולי בכל זאת יש לזה ערך מוסף כלשהו.

אני מסתמך על זיכרון של כל מיני סרטוני יוטיוב שבודקים יכולת חדירה כנגד סוגי עץ שונים, מן הסתם אין לי אינדיקציה אמפירית אחרת, כמו גם מושג מה נתוני העובי של שיפצורי העץ שאנחנו רואים.
אגב, גזעי עץ בחורף יהוו מכשול חדירה יותר קשה מאשר בקיץ, זכור לי סרטון מהערוץ של military arms channel.

מה שכן, לא ברור כל כך מהי מטרת הסידור בצורה הזו לגבי הענפים שמעטרים את הקבינה.
אולי מחווה ל"פרויקט המכשפה מבלייר"...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2022, 17:52
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מלבד המשקל המזעזע שגורם לי..."

הנה הסרטון שדיברתי עליו, שים לב לדברים החל מנקודת זמן 9:17:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

האמת שנראה לי שהוא די הגזים עם "indefintely".
אין לי זמן וחשק כרגע לחפש משהו שהוא מעבר לויקיפדיה, מתנצל מראש, אבל יש לפסקה הבאה הפניה ביבליוגרפית (מופיעה במאמר עצמו בויקי) ככה שלפחות על פניו לא מדובר בדברי עורבא פרח, למרות שאני מסכים שהם מצריכים בירור מעמיק יותר:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vickers_machine_gun

In practice, it was expected that 10,000 rounds would be fired per hour, and that the barrel would be changed every hour—a two-minute job for a trained team. The Vickers gun could sustain fire for long durations of time exceeding the recommended 10,000 rounds an hour due to the water-cooled barrel and hourly barrel swaps. One account states that a Vickers fired just under 5 million rounds in a week as a test in 1963 at Strensall Barracks and was still operable.

וכן, אני מודע לזה שמעבר לקלות משקל והצורך בניידות יש עוד הרבה סיבות טובות שעברו לקונספט של GPMG והנ"ל נזנח, בין השאר הסיבוך הכרוך בכל הקונסטרוקציה של לחבר צינור בין ה"ז'קט"לבין כלי קיבול לאיסוף המים שמתאיידים כתוצאה מהירי כדי שאפשר יהיה למלא את הז'קט' מחדש, בחורף המים עצמם עלולים לקפוא ולהוציא את הקנה מכלל שימוש וכו' וכו'.
התייחסתי רק ליתרון לכאורה ביכולת הירי הממושך.
ישן 25-03-2022, 12:36
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "לא סתם אתה לא רואה מקלעים..."

האמינות בהיבט של היכולת לתת ירי אוטומטי ממושך היא מצוינת, ראה הסקירה של איאן והטקסט שצירפתי, והקצב אש בסדר גמור לצרכים קרקעיים - היא לא סתם הרויחה את המוניטין שלה בתור מטחנת בשר של חיילי אויב מסתערים.
כמו כן, כפי שמפורט בהמשך הטקסט בתגובה עם הסרטון, ניתן לשמר את קצב האש באופן יותר ממושך ממקלע שמצריך החלפת קנים (על פניו לפחות, הייתי שמח לדלות עוד מידע בנושא, אבל לצערי אין זמן).

לצורך העניין, ל mg-42 הגרמנית (שממשיכה איתנו עדיין בתור MG-3), יש קצב cyclic של משהו כמו 1,500 כדורים בדקה, אני לא רואה איך האלמנט הזה נותן לה יתרון כלשהו על פני GPMG מקבילים עם קצב אש נמוך יותר.

אבל כן, זה ללא ספק כלי שאבד עליו הכלח באופן כללי.
כתבתי בסוף התגובה עם הסרטון:

ציטוט:
וכן, אני מודע לזה שמעבר לקלות משקל והצורך בניידות יש עוד הרבה סיבות טובות שעברו לקונספט של GPMG והנ"ל נזנח, בין השאר הסיבוך הכרוך בכל הקונסטרוקציה של לחבר צינור בין ה"ז'קט"לבין כלי קיבול לאיסוף המים שמתאיידים כתוצאה מהירי כדי שאפשר יהיה למלא את הז'קט' מחדש, בחורף המים עצמם עלולים לקפוא ולהוציא את הקנה מכלל שימוש וכו' וכו'.
התייחסתי רק ליתרון לכאורה ביכולת הירי הממושך.

אבל, יש מצב שלשים דבר כזה על טרנזיט יתן לך אופציה לא רעה להמטיר אש ממושכת נגד יריב שכרגע נתקלת בו שמצויד במקלע כמו PKM שמצריך החלפת קנה תכופה.
היפותטי לחלוטין אני יודע, אבל הנקודה היא שלשים את זה באותה סקאלה כמו מוסקט זה לא נכון, כי בניגוד לזה האחרון, הנסיגה הטכנולוגית היא לא כה דרמטית, ואף יתכן שזה יקנה יתרון במתאר מאוד ספציפי.

אין ספק שהם שולפים מהמחסנים והמוזיאונים (גם האוקראינים, אבל פה לא מדובר "במעצמה השנייה בעולם"......).
יש תיעוד באחד האשכולות הקודמים לשימוש במוסין נגנט, אם כבר זה יותר מתחבר לטיעון שלך על נסיגה טכנולוגית בחזרה למוסקטים.
ישן 25-03-2022, 14:18
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב ""הקברניט" לא נטול שגיאות..."

לא קישרתי בין הטוקבק ל"קברניט". הטסקט שלו מצחיק בזכות עצמו. למשל,
ציטוט:
למשל, 12 טילים נגד טנקי מדגם 9k131 מונחי לייזר, ארבע פצצות אוויר של רבע טון כמו של מטוסי קרב או עשרים רקטות ארטילריות 122 מ"מ כמו של משגר גראד, וגם ציוד מיוחד לפיזור מוקשים וטילי תקיפה כבדים. ליד הארסנל הזה, כל מסוק מערבי נראה כאילו בא עם רוגטקה.

ואם כבר הזכרנו מסוקים, הכריש השחור נולד לטרוף כאלה: בעוד מסוקי ארה"ב מצוידים בטילי סטינגר קטנים לטווח של עד שמונה ק"מ, הקאמוב 50 מסתובב עם טילי R73 מהירים וזריזים בהרבה, שיכולים לפרק מטרה גם מ-40 ק"מ ועמידים מאוד לנורי הטעיה.

ישן 30-03-2022, 16:47
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
א. ברור שזה לא מגיע ל-600 מטר וזה לא רובה צלפים
ב. אותי מעניין השרשור בתת מקלע הזה- כדורים כחולים?
מה זה? זה נראה שיורים עליהם כדורי ויאגרה

מינימי "ארוך" מסוגל לתת אש רתק ל800 מטר, כך שנראה לי שה"מקוצר" שרואים כאן יכול לתת אותה ל600 מטר. אין לי כוח לבדוק נתונים.

לגבי תחמושת הויאגרה - תחמושת אימונים עשויה מפלסטיק (גם תרמיל וגם הקליע, למעט הכרכוב).
חוסכת בעלויות בצורה משמעותית.
טווח אפקטיבי של 90 מטר.

בתמונה לעיל ספציפית מדובר בקליבר 5.56, כך שבכל מקרה יש שוני מזו שרואים בסרטון הבא:

לא משחק, לירות על בנאדם עם הדבר הזה עלול להיגמר בפציעה או מוות, מה שמוביל אותי לשאלה - האם מדובר בכדורי הפלסטיק שהשתמשו בהם במהלך פרק זמן מסוים באינתיפאדה הראשונה ?
ישן 30-03-2022, 09:14
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "טרלול המקלעים ממשיך"

אני לא ככ מבין את הכינוי טרלול.
אלה מקלעים עם קצב אש גבוה שמסוגלים הודות לקירור מים שלהם לתת אש רציפה המון זמן.
שים על זה מערכת מודרנית (וזו לא הכוונת הנכונה לשים על זה) בעריסה טובה עם כונון עדין מספיק ויש לך בערךרדיוס של ק"מ וחצי סגור לתנועת חי"ר.
אתה שם דבר דבר כזה על טנדר ויש לך מטאטא רחובות מאוד לא נעים ונייד.
זה שזה ישן לא אומר שזה לא טוב.
הם בנויים בצורה טובה מאוד ונפתרו מהם רק כי הם מאוד כבדים ולא מתאימים לחי"ר שמתנייד.
האם יש מודרניים יותר יותר טובים? כן באספקטים מסוימים באחרים לא.
הם הרבה יותר טובים ממקלעי המחסנית בני אותה תקופה ואפילו מודרניים קצת יותר מאלה שהם הרבה פחות יעילים.
ישן 30-03-2022, 16:22
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "אם מה שאתה אומר היה נכון,..."

בשורה התחתונה זה סיוט לוגיסטי מסיבות שכבר פירטתי לעיל, אנא הפרד בין זה לבין האמינות בהיבט של היכולת לתת ירי אוטומטי ממושך, וגם על זה פירטתי לעיל.

מסכים שהחלפת קנים בGPMG מודרנית על מנת להשיג את אותה יכולת ירי ממושך היא מחיר קטן לשלם בהתחשב בחסרונות של מקלעים מקוררי מים בשדה הקרב המודרני, גם מבחינת ניידות וגם מבחינה לוגיסטית.

גם ספציפית לגבי טנק אני גם מסכים איתך - עצם זה שאתה צריך למלא את התרמיל במים מחדש מתוך כלי קיבול מיוחד למים שהתאדו שצריך לחבר לתרמיל הפך את זה לא פרקטי לחלל הקטן בלאו הכי שבו פועלים צוותי טנק ואת זה הבינו כבר במלחמת העולם הראשונה, ולראייה אין טנקים מהתקופה שהיו מצוידים במקלעים מקוררי מים.

האם כל זה אומר שבמתארים ספציפיים של הלחימה באוקראינה השימוש בנ"ל הוא חסר ערך ?
לא מסכים איתך, מהסיבות שגם אני וגם ג'וני פירטנו.
אולי אילוץ, אבל בהחלט לא חסר ערך.
להשתמש בזה כשזה מועמס על אחורה של טרנזיט בתור tachanka (ע"ע) מודרנית בהחלט יכול להביא יכולת אש משמעותית למתאר קרב ספציפי שם.
ישן 17-04-2022, 22:49
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "הומור צבאי 2022"

מתנצל מראש אם זה מצחיק בעיקר אותי, אבל יש פה יותר מדי סמליות מכדי לא לשתף.

לא כל קופסת שימורים היא BMP, אבל כל BMP הוא קופסת שימורים. במקרה הזה, קופסת השימורים הזאת על האדמה האוקראינית היא באמת BMP רוסי(ת) - ראשי תיבות של שם החברה מרפובליקת בורטיה שברוסיה שמייצרת את שימורי הטושונקה (דומה לגולאש) האלה. בורטיה היא גם אחת הרפובליקות היותר עניות ברוסיה ובהתאם ספקית גדולה וחשובה של בשר תותחים לצבא הרוסי, כי הגיוס לצבא זאת אחת מדרכי הפרנסה הבודדות ברפובליקה או לחילופין כרטיס יציאה ממנה. וגם בוריאטים הפכו לסוג של מם מאז 2014 בגלל ששריונרים רבים מבורטיה נלחמו (ונשרפו) במזרח אוקראינה כאשר רוסיה הרשמית הכחישה כל קשר אליהם וטענה שאלה בדלנים מקומיים (בעלי חזות מאוד אסייתית).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 17-04-2022 בשעה 22:56.
ישן 22-05-2022, 09:17
  משתמש זכר rigerriger rigerriger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.10
להדיוטות בעולם הדמויים המקומי- הכירו את ה " Tachanka" !
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "רכב טקטי אוקראיני"

כל מי שגדל על ברכי התעמולה הסובייטית, מכיר את הטאצ'אנקה מימי מלחמת האזרחים הרוסית שהשתוללה לאחר מהפכת אוקטובר 1917 והסתיימה רשמית ב 1924. הכלי היה סמל ללאומנות אוקראינית שנאבקה לכינון עצמאות מהמשטר הסובייטי והייתה מיצוי לוחמת הגרילה האנרכיסטית כנגד ההשטלטות הסוציאליסטית, למשל ע"ע Nestor Makhno.
הטאצ'אנקה הייתה כרכרה רתומה עם מתלי קפיצים (דבר לא מובן מאליו באותה תקופה), עליה היה מורכב מקלע מאקסים הפונה אחורה.
בתקופה בה רוב הצבא הסתער בקידונים ובשורות צפופות, תוך שאגות "הידד !!" וחיל הפרשים היה מיעוט, החמוש בקראבינים וחרבות- הימצעות נשק אוטומתי על פלאטפורמה ניידת היה מכפיל כח עצום. כל הצדדים השתמשו ברעיון (ה"אדומים" (הקומוניסטים), ה"לבנים" (הליבראלים/תומכי הצאר) וגם ה"ירוקים" הלאומנים האוקראינים) אך זכות הראשונים משוייכת דווקא ללוחצי הגרילה האוקראינים. הנשק זול להרכה, קל להסוואה ככלי תחבורה אזרחי ונוח לפעולה ממערב.
מה שאנו רואים כאן הוא קריצה לתקופה מלפני 100 שנה, שגם אז נאבקו האוקראינים על עצמאותם והפסידו. נקווה הפעם לתוצאות שונות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 22-05-2022 בשעה 13:29. סיבה: הקטנת תמונה
ישן 24-08-2022, 04:34
  liorif liorif אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "הומור צבאי 2022"

קצת היילייטס מסיטקום הטנקים..סליחה..ביאתלון הטנקים לשנת 2022 המסורתי ברוסיה שכבר מציין את שנתו התשיעית.

התנגשות מכוונת/ניסיון התנקשות של צוות טנק איראני בצוות טנק מזימבאבווה על מנת להעיפו מהמסלול ולהדגיש מחדש למי יש את חיל השיריון הטוב בעולם (לא שהיה למישהו ספק כמובן).

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

אחרי שסגרו מעגל עם סלמן רושדי, כנראה שגם הממטרה המסכנה הזו הצליחה איכשהו לפגוע בכבוד הנביא ויצאה פתווה מפורשת לחיסולה, אחרת אין לי הסבר לתמונות הקשות שרואים כאן.

איך אומרים באוסטית "צא דיבוק צא !" ?

לעוד מישהו זה מזכיר קצת את הסצינה מהסרט "חייל מצטיין" ?

חסר רק האפקט סאונד של womp womp

"Fuck this shit, I quit"

יש עוד קטעים קורעים, מצורף השרשור המלא למי שרוצה.
הפנים של הקצין מוונצואלה אומרות הכל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:18

הדף נוצר ב 8.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר