לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2022, 19:25
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zeevrone שמתחילה ב "זאב מדרר"

אכן ראיון מרגש וחשוב.
הייתי ממליץ להרחיב את שם האשכול כדי שניתן יהיה לקשר את הראיון לנושאים החשובים העולים בו (כשמחפשים אשכולות לגבי הנשר, הלביא וכד' - שגם הוא יועלה).
למשל:
"זאב מדרדר - מהנדס הניסוי הראשי בתחום מטוסי הקרב שעבד על הכפיר, על הלביא ועל הפרויקטים שאחרי".

בהזדמנות זו, הראיון הועלה אצלנו בקבוצה של בוגרי קורס 65 וכך הגיב טייס הניסוי דודי שביט (בוגר הקורס שבהתכנסות האחרונה העביר לנו הרצאה מרתקת על עבודתו):

"זאב איש מאוד מיוחד מדור המקצוענים שהרימו את תע"א.
היה המנהל הראשון שלי כשעבדתי כסטודנט קיץ עם מהנדסי הניסוי על פירפור של כפיר עם בידון 1700
ממהנדסי הניסוי שנתנו את הביטחון שיש לך בן זוג שדואג לך עד הסוף בקפדנות ערנות ומקצועיות
היה פניקר ידוע, מה שהוסיף לביטחון כי תמיד הייתי בטוח שהוא לא מפסיק לדאוג על סיכונים אפשריים

אישתו ג'ויה היתה כמוהו וכך הם הצילו אותי בארוע חטיפה באיסטנבול:
הינו יחד בסידרת ניסויים על F-5 באלקשיר טורקיה. לביטחון היו אתראות ומאוד חששו שיפגעו בנו. צילמו אותנו כל בוקר בוידאו לוודא שאנחנו מחפשים פצצות לפני שנכנסים לרכב. ואם לא - שלחו להנהלת תע"א
אבל בשבת שלאחר שבוע ניסויים מתיש, אני בדרך הביתה מתעורר במלון באיסטנבול פותח את דלת החדר לטיול קטן לפני טיסה חזרה. הטלפון מצלצל, אני מהסס אם להתעלם אבל חוזר ומרים את השפורפרת. זאב על הקו שואל אם אני בסדר. מסתבר שג'ויה ראתה בערוץ 2 בארץ שבמלון בו שהיתי השתלטו מחבלים על הלובי. עם העירנות המשפחתית (כמובן שכאישתו של זאב היא יודעת בדיוק את המסלול שלנו ושמות המלונות) היא מיד מצלצלת לזאב (שנשאר עדין באשקשיר) והוא מיד אלי.
הסתכלתי מהחלון ואכן ראיתי מאות לובשי מדים שחורים סביב המלון
הזוג הזה, הציל אותי בשניה האחרונה מליפול לידי החוטפים רק בזכות האופי של פניקרים שמגיבים מיד ובאחריות
כמובן שביטחון מוסד ושגרירות כעסו שאני מתקשר בשבת ניתקו מגע בלי לתפקד ומעולם לא תחקרו"

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 01-07-2022 בשעה 19:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2022, 08:20
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zeevrone שמתחילה ב "זאב מדרר"

כולנו מרחמים על מי שבמצב סופני כמוהו ובצדק.
אבל הכתבה היא מנופחת ומשאירה רושם ממש לא נכון.

-הוא מספר שזכה פעמיים בפרס בטחון ישראל, אבל שמו לא מופיע ברשימת הזוכים.

-הוא מספר "הקאנארד הייתה המצאה שהפכה את העולם. הכנפונים היו פטנט שלנו שהצרפתים אימצו אחר כך. הרבה מהשינויים שהכנסנו במטוסים יושמו במעצמות". אבל זה לא נכון. בכנפוני קאנארד השתמשו כבר בתחילת התעופה, וגם למשל במטוס קרב שבדי שטס כמה שנים לפני הכפיר.

- הוא סותר את עצמו למשל בענין התדלוק האוירי לכפיר. פעם אחת משתמע שלא היתה יכולת כזו בכפיר ("בגלל מלחמות היהודים. מלחמות בין קבוצות של טייסים, בין אסכולות. אמרנו שאפשר להתקין בכפיר מערכת לתדלוק אווירי, כבר אז הבנו שמטוס בלי תדלוק אווירי לא שווה כלום, לא רלוונטי. אבל לא סמכו עלינו. סמכו יותר על שולחן השרטוט בפורט וורת', מאשר אצלנו בתעשייה האווירית וביהוד".), ופעם אחרת מתברר שדווקא כן היתה בכפיר מערכת תדלוק אוירית ("כן, אבל שיפרנו אותו. התקנו את הכנפונים ויש תדלוק אווירי")

כנראה שהוא היה אחראי על חלק מניסויי הטיסה החשובים אבל בניגוד לדבריו, במערכת הגדולה של התעשיה האוירית יש קבוצות אחרות שהם אלה שמתכננות ובונות את המטוס.

בניגוד לרושם העולה מהכתבה, יצרנו את מטוס הכפיר בגלל האמברגו הצרפתי,
ואת מטוס הלביא, לא יכולנו ליצר כי התקציב הנדרש היה עצום.
ישן 03-07-2022, 12:28
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בישראל יש הרבה אלפי משרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני תוהה, האם אפשר היה בשנות ה-70׳ לחזות זאת ולהשקיע אחרת את הסכומים שהוצאו לפיתוח וייצור הכפיר ופיתוח הלביא- .

פיתוח הלביא מומן ברובו מכסף אמריקאי, ויש להניח שלולא הלביא הסכום הזה לא היה מתקבל.

משה ארנס, השיג את המימון לפיתוח הלביא כאשר היה שגרירי ישראל בארה"ב. ויותר מזה, מימון אמריקאי בד"כ מוקצב כדי לקנות תוצרת ארה"ב, אבל אז הקונגרס האמריקאי העביר חוק חד פעמי שאיפשר המרת המימון הדולרי לשקלים. המשמעות היא אדירה, כי הסכומים האלה בשקלים אפשרו את פיתוח הלביא בתעשיה האוירית וקבלני המשנה.
היו טענות שהאמריקאים מימנו כדי לתת הישג פוליטי למשה ארנס, שיעזור לו להתקדם בישראל,
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר