לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2022, 00:14
  User9462 User9462 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.22
שאלה זקוק להמלצה על פתרון (סיב 1G) - Range Extender/Access Point/Switch?

שלום לחברי הפורום,

לאחרונה התחברתי לאינטרנט במהירות 1G באמצעות סלקום (על גבי סיב של בזק). הטכנאי של סלקום התקין אצלי נתב של סלקום (Sagemcom) ומגדיל טווח של AirTies (שניהם במסלול השכרה). את שניהם אני רוצה להחליף בציוד פרטי.

השאלה שלי מתייחסת לתחליף ל-Air Ties (מגדיל טווח).

הדרישות שלי מהמכשיר הן:

1. שאת האינטרנט הוא יקבל באמצעות כבל רשת (לא wifi) ושתהיה בו לפחות יציאת רשת (RJ45) אחת נוספת (כדי שאוכל להעביר משם כבל רשת לנקודה נוספת). אגב, זה מתקיים גם ב- AirTies.

2. שניתן יהיה לכבות במכשיר את ה-wifi, עדיף בלחיצת כפתור חיצוני, אך אם לא, אז באמצעות הממשק (אני צריך wifi לעתים די נדירות).

3. שיתמוך במהירות של 1G (חובה בקווי, באלחוטי אפשר גם מעט פחות אם אין מכשיר העומד בכל הדרישות).

השאלה היא, מה בדיוק אני צריך, Range Extender/Access Point/Switch או שילוב כלשהו תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה ? האם לאור כל הדרישות אולי פשוט ללכת על נתב ולהגדירו כ-AP, משהו כמו TP-Link Archer C80 AC1900 ?

כל תשובה/התייחסות/המלצה תתקבל בברכה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תודה מראש לעונים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-07-2022, 09:40

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כל ראוטר אלחוטי או AP (שבו..."

שימי, תודה רבה על המענה!

כאשר אני מחבר את המודם/נתב של סלום ליציאת ה-LAN בנתב הפרטי (ולא ל-WAN) ואת המחשב ליצאת LAN אחרת בנתב הפרטי, אז האינטרנט עובד בחיבור קווי (LAN) אולם האינטרנט דרך WIFI לא עובד (יש שידור, אני מצליח להתחבר לרשת האלחוטית, אולם ללא גישה לאינטרנט). כנראה שאני צריך להגיד אותו שיפעל במצב מסוים (Bridge/Unbridged .. או הגדרה אחרת כלשהי..),

בנוסף, המודם/נתב של סלקום נמצא ברשת 10.100.0.0 בעוד שהנתב הפרטי נמצא ברשת אחרת - 192.168.0.0 (רשמתי אפסים למען פשטות ההתייחסות). יכול להיות שזה גורם לחלק מבעיות הגישה לנתב הפרטי ובעיות אחרות? ואז צריך לאפס את ההגדרות בנתב כדי שניתן יהיה לגשת לממשק שלו.

בשים לב לתצורה אותה תיארתי, איך היית ממליץ להגדיר את הנתב הפרטי ו/או המודם/נתב של סלקום? למשל, האם לשים אותם באותה הרשת (ככל שזה אפשרי)? אולי להגדיר שרק אחד מהם ישמש כ-DHCP ? או שאולי לא לגעת בכלום אלא רק להגדיר את ה- WIFI נכון?

נ.ב. מתנצל על הדיליי, אני בתקופה עמוסה בעבודה..

תודה מראש על עזרתך.

סופ"ש נעים!

נערך לאחרונה ע"י User9462 בתאריך 23-07-2022 בשעה 09:42.
ישן 30-07-2022, 00:22

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בראוטר המשני אתה חייב לכבות..."

תודה רבה שימי.

בנוסף לעצתך, ניסתי לקרוא קצת בפורומים ומדריכים שונים, אך נראה שאני מפספס משהו בסיסי, כי על פניו, כל ההגדרות נכונות..

כרגע המצב הוא כזה:

- מודם/נתב ראשי מחובר לסיב האופטי ולכן מחובר גם לאינטרנט (למען הנוחות, אכנה אותו להלן "מודם").

- הנתב המשני (זה שאני רוצה שישמש כ-AP קווי ואלחוטי) מחובר בחיבור קווי למודם (למען הנוחות אכנה אותו להלן "הנתב המשני"). החיבור מהנתב המשני למודם נעשה מהצד של ה-LAN.

- ה-WIFI במודם מכובה.

- DHCP מופעל רק במודם ומכובה בנתב המשני.

- ה-Default Gateway בנתב המשני הוגדר ככתובת המודם.

רשת ה-WIFI בנתב המשני הוגדרה כ-AP (מתוך האפשרויות הבאות: AP, CLIENT, CLIENT BRIDGE, ADHOC, REPEATER ועוד). תחת Advanced routing האפשרות שנבחרה היא: Gateway

- הנתב המשני קיבל כתובת IP ידנית באותו ה-SUBNET כמו המודם, אך מחוץ לטווח של ה-DHCP המופעל במודם (כך שכרגע יש לי גישה במקביל למודם ולנתב המשני).

- מחשב המחובר לנתב המשני בחיבור קווי מצליח לגשת לאינטרנט ללא בעיה.

- כל מכשיר המתחבר ל-WIFI של הנתב המשני, למרות שמקבל כתובת IP (פנימית) מהמודם (לא מהנתב המשני), נשאר ללא גישה לאינטרנט. אציין שכל מכשיר המתחבר ל-WIFI לנתב המשני מופיע בממשק של המודם כאילו מדובר במכשיר LAN המחובר לאותו ה-PORT (יוצא ש-3 מכשירים מחוברים על אותו ה-PORT: א) נתב משני, ב) מחשב המחובר לנתב המשני בחיבור קווי ו-ג) מכשיר המחובר ל-WIFI של הנתב המשני).

- ניסיתי לשחק עם CLIENT ISOLATION והגדרות נוספות, אך הדבר לא עזר. נראה שיש משהו בסיס שאני מפספס

אודה לכל עזרה או הכוונה.

שיהיה אחלה סופ"ש!
ישן 30-07-2022, 23:54
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי User9462 שמתחילה ב "[right] [font=Lohit..."

במחשבים שמחוברים דרך WiFi כשאתה עושה פינג ל IP של המודם, יש פינג? אם לא, האם יש פינג ל IP שנתת לראוטר של ה WiFi?

איך נראה הפלט של הפקודה ARP המחוברים דרך WiFi?

אז יש בראוטר פיצ'ר של client isolation? כי זה בהחלט נשמע הכיוון עד כמה שאני מבין נכון את מה שאתה כותב... כי נשמע שהתווך של ה WiFi עובד אם הגענו למצב שבו קליינט הצליח לבקש (ולקבל...) כתובת ב DHCP דרך broadcast... ועל כן נשמע שיש חסימה פיירוולית כלשהי...

כמובן תוודא אצל הלקוחות (בחלונות ipconfig /all, בלינוקס route -n) שאכן מוגדר ה IP של המודם בתור default gateway, ולא איכשהו בטעות ה IP של הראוטר.

ותן לי את האפשרויות תחת Advanced routing, לא שזה אמור לשנות (בתאוריה), כי הראוטר לא באמת מתפקד כאן כראוטר. מצד שני אולי הם עשו משהו "חכם" וחסמו תעבורה מה wifi clients לכיוון MAC שאיננו ה MAC של הראוטר (מצד שני, זה סוג של client isolation אם כך עשו...)

זה שהראוטר וכל הקליינטים מופיעים כלקוחות על אותו LAN port במודם זה המצב התקין, הרצוי והנכון בקונפיגורציה שלנו. כשמחברים מתגים אחד עם השני, כל מתג יראה את כל הלקוחות שבמתג השני מחוברים על הפורט שבו מחובר הכבל למתג המרוחק.

ישן 04-08-2022, 00:30

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "במחשבים שמחוברים דרך WiFi..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אז יש בראוטר פיצ'ר של client isolation? כי זה בהחלט נשמע הכיוון עד כמה שאני מבין נכון את מה שאתה כותב... כי נשמע שהתווך של ה WiFi עובד אם הגענו למצב שבו קליינט הצליח לבקש (ולקבל...) כתובת ב DHCP דרך broadcast... ועל כן נשמע שיש חסימה פיירוולית כלשהי...

אחרי קריאה נוספת של התגובה שלך, נפל אצלי האסימון... השקעתי שעות רבות בנבירה בהגדרות הרבות של נתב המשנה, אך הקדשתי אולי חצי שעה בסך הכל להגדרות של הנתב הראשי (בעיקר כי הממשק שלו פשוט ומוגבל יותר).... הבעיה הייתה בהגדרות ה-FW של הנתב הראשי. מה שפתר את הבעיה זה מתן גישה בלתי מוגבלת מה-LAN ל-WAN (תוך חסימת תנועה בכיוון ההפוך).

השאלה עכשיו, היא איך להגדיר נכון את ה-FW? האם יש סכנה כלשהי במתן גישה גורפת לכל תקשורת LAN--> WAN ? מסקרן אותי מדוע פרופיל ה-HIGH ב-FW שבנתב הראשי לא כולל מתן גישה גופרת החוצה אלא רק פרופיל ה-MEDIUM וה-LOW. ואולי בכלל אני יכול לסמוך על הגדות ה-FW בנתב המשני?

תודה רבה על העזרה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר