לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 03-08-2022, 16:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,273
מידע פתיחת טייסת הכטמ"ם "עוף החול" (144) בבסיס ח"א חצור

דובר צה"ל: טקס פתיחת טייסת "עוף החול" (144), המפעילה כלי טיס מאוישים מרחוק, נערך השבוע (ב') בבסיס חיל האוויר חצור. הטקס נערך בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר, נציגי משרד הבטחון, מפא"ת ומנהלת המל"טים, בכירי התעשיות הביטחוניות, מפקדים וחיילים.

טייסת "עוף החול" (144) תהיה הטייסת הראשונה המפעילה את ה"ניצוץ" - כטמ"ם חדש ומתקדם בחיל האוויר, כחלק ממערך "ענני סערה" אשר עתיד לקום בצה"ל.

מערך "ענני סערה", ובמרכזו ה"ניצוץ", צפוי להעמיד יכולות לגורמים האוויריים והקרקעיים, זאת על מנת לייצר היתוך מידע, סגירת מעגלים מהירה ואפקטיביות מבצעית. זוהי יכולת חדשה ופורצת דרך אשר עתידה לשנות את פני שדה הלחימה ולהוות "שער הפתיחה" ל"דור החמישי" של עולם הכטמ"ם.

טייסת "עוף החול" (144) המקורית הוקמה בשנת 1972, כטייסת קרב. מטוסי הקרב הראשונים שהפעילה הטייסת היו מסוג "נשר", הטייסת לקחה חלק מרכזי במלחמת יום הכיפורים, עם מעל ל- 40 הפלות אויב בלחימה, וללא אבידות כלל. חמש שנים לאחר מכן נכנסו לשימוש הטייסת מטוסי קרב מסוג "כפיר" ובשנת 1981 עברה הטייסת לבסיס עובדה. במהלך שנותיה עברה הטייסת גם לבסיס חצור וקיבלה גם את מטוסי "הנץ" (F16). בשנת 2005 נסגרה הטייסת. עתה הוקמה הטייסת, כאמור, מחדש כטייסת כטמ"ם שתפעל בבסיס חצור.

הקמת טייסת "עוף החול" מהווה ביטוי למימוש החלטת הרמטכ"ל, להגדיל את סד"כ כלי הטיס המאוישים מרחוק של צה"ל בכלל, ולתמרון בפרט, זאת כחלק מיעדי תר"ש תנופה; הטייסת, הינה חלק מהעצמת הצטיידות צה"ל ביכולות מתקדמות לחשיפת אויב, רחפנים וכלי טיס בלתי מאוישים לקצה ובקצה.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "שם הטייסת 'עוף החול' שנבחר לטייסת, אינו מכוון ל'עוף החול' הרגיל - זהו ׳עוף חול׳ בתצורה אחרת, הוא חדשני יותר בכל צורת ההפעלה שלו, שכן מעולם לא הוקמה טייסת בחיל האוויר בשביל צרכים רב-זרועיים. הטייסת מגלמת תפיסות חדשניות אשר עתידות לפרוץ את כל מה שהכרנו בעבר ולוקחות אותנו לעתיד. אנו זקוקים לטייסת כי המציאות בשטח משתנה, האויב נמצא במרחב האורבני והוא יותר קשה לאיתור. אני מאחל לכם הצלחה רבה. אני שמח שאנחנו מפקידים את הפרויקט החדשני והחשוב הזה בידיכם".

מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף תומר בר: "היום נפתחת הטייסת שוב, שבע עשרה שנים לאחר סגירתה בשנת 2005 וקופצת דור ביכולותיה. הטייסת היא התרגום הפרקטי של תפיסת הניצחון של צה"ל על אויביו, היא תפעיל מערך כטמ"ם רב-זרועי, בתפוצה רחבה ותוך ביזור לכל הדורש. אלו הם מהלכים גדולים בחיל האוויר, פורצי דרך - כאלו שיממשו דפוסי הלחימה העכשוויים של צה"ל לאור תפישת הניצחון. מעטים הצבאות בעולם שיש להם יכולות כאלה.
כשאני מתבונן בכם היום, משרתי טייסת 144, עם 'הניצוץ' בעיניים ועם מפקדכם החדש, אני יודע שכל זה בידיים שלנו. עלו והצליחו אני מאחל לכם הצלחה רבה בהקמת הטייסת ובפעילותה בהמשך".

מדברי מפקד בסיס חצור, אלוף-משנה ת': "חוטי הפלדה 'הכחולים והירוקים' בטייסת 144 שנפתחת היום כרוכים זה בזה, ומהווים שריר חזק בזרועו החזקה של צה"ל וביכולותיה של מדינת ישראל. בשילוב זרועות הדוק תיבנה מסגרת לוחמת חזקה ואיכותית שתשתלב בחתירה לניצחון ותחבר בין הקרקע לאוויר ולמימדים נוספים. הטייסת תחזק את צה"ל ויכולותו להגיע להכרעה ביום פקודה".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 03-08-2022, 19:20
  double_o double_o אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.09.07
הודעות: 2,711
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "פתיחת טייסת הכטמ"ם "עוף החול" (144) בבסיס ח"א חצור"

עולם חדש של כטמ"ם
היום, ה"ניצוץ" הופיע לראשונה בציבור. זהו כלי ממשפחת דגמי ה"אורביטר", תוצרת חברת "אירונאוטיקס", חברה ישראלית בבעלות "רפאל". כעת, הוא ממריא לדרכו בחיל ובצה"ל כדי לבצע משימות חוזי, מודיעין, ליווי כוחות, הכוונה לתקיפה וסיוע בתמרון בשיתוף עם כלל זרועות הצבא. מה מייחד אותו? הוא חושף עולם חדש של כטמ"מים קטנים, אשר ניתן לשדרג ביעילות תוך עמידה בקצב של שדה הקרב המודרני.

"אחד המאפיינים הייחודיים של הטייסת היא קליטת הפלטפורמה בשלב מוקדם. לאור זה אנחנו יכולים להשפיע על תהליך הפיתוח והתפיסה שלה", פתח רס"ן ת', סמ"ט א' ומפקד צוות ההקמה של הטייסת. "פתיחת הטייסת היא חלק מתפיסת ההפעלה והניצחון של הרמטכ"ל". כמו כן, הקמת טייסת 144 מחדש היא שלב בבניית מערך "ענני סערה" החדש בחיל, בהובלת מחלקת כטמ"ם ומודיעין ובשיתוף פעולה עם מחלקת מל"טים וגורמי בניין הכוח בזרועות השונות. המערך מפתח תפיסת הפעלה של שילוב כלים מסוגים שונים, שיפור השרידות של הכלים בחיל, וריצה ממושכת לצד האויב במירוץ הטכנולוגי-צבאי.

הבאת פלטפורמה חדשה מסוג "מיני-מל"ט" מאפשרת רכש גדול יותר של כלים והתאמה אפקטיבית שלהם לצרכים המתחדשים של צה"ל, כאשר ניתן לעדכן את גרסאות התוכנה במהירות. הטייסת מביאה מימד נוסף - רב-זרועיות, שיחזק את שיתוף הפעולה בין חיל-האוויר לזרוע היבשה, ויש בה תמהיל של מפעילי כטמ"ם מפעילים שמקורם בחיל-האוויר ושל אנשי יבשה במגוון מקצועות.

"זו טייסת מגוונת מאוד באנשים שלה, וזה עולם כטמ"ם חדש - מטוסים עם משגר", מתגאה רס"ן א', מפקדת הגף הטכני של הטייסת. "לטקס הפתיחה הזמנו את אנשי הטייסת מהעבר, ועוד אנשים מהתעשיות האוויריות. הצעדים הגדולים הבאים הם קליטת מטוסים נוספים, והטסות ראשונות של הפלטפורמה החדשה. אנחנו הופכים היום מצוות הקמה לטייסת מלאה".


https://www.iaf.org.il/9538-55551-he/IAF.aspx
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2022 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר