לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2022, 16:37
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
שרשור בנייה של מצלמת אבטחה (כמו Nest) אבל בסגנון DIY מבוססת Raspberry Pi Zero

היי, מה קורה חברים?!?
עבר המון זמן מאז שביקרתי פה לאחרונה... שמח לראות כמה שמות מוכרים...

אנחנו חוזרים לישראל בקרוב אחרי 7 שנים בגלות (יש התיישנות על רצח, נכון? סתאאאאם) לבית פרטי. מאחר וזו פעם ראשונה שנגור בבית פרטי אני אשמח אם תהיה לי דרך לנטר את החצר והכניסה הקידמית בעזרת מצלמת אבטחה.
אחרי בדיקה ראיתי שמצלמות נסט הם אמנם דבר מעולה אבל יש בהן כמה חסרונות שמפריעים לי:
1. הן מאוד יקרות (וזה בסדר, אם מדובר בהוצאה חד פעמית והמוצר אחלה)
2. דמי מנוי: במקור אפשר לא לשלם דמי מנוי, אבל אז, אם קרה משהו, רק 3 שעות אחרונות של ההקלטה יהיו זמינות. אז תארו מצב שלא הייתם בבית, קרה משהו ששמתם לב אליו רק אחרי כמה ימים, יש מצב שהוידאו לא יהיה זמין כבר כי תועדו דברים אחרים בזמן הזה...
3. מוצר מוגמר ללא יכולת מודולרית. אני אוהב לשנות/לשפר דברים - זה לא ייקרה עם מוצר כזה.

אז, היום יהיה פרק מספר אחד: מה קניתי:
1. Raspberry Pi Zero W - מחשב מיניאטורי בעל קישוריות וויפי וחיבור למצלמה. את האמת, לא קניתי, קיבלתי במתנה מהמקבילה המקומית של "אייבורי" בארה"ב בתחילת המגיפה ועוד לפני שהמחסור בצ'יפים העלים את זה מהשוק. מחיר שוק במקור=7 דולר.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. מצלמה: קניתי זוג מצלמות כי אני הולך להרכיב שתי יחידות... זוג עלה 10.6$ באמאזון.

3. מצלמת אבטחה דמה - מגיע 2 יחידות - זה בעצם מצלמה לצורך הרתעה אבל אני אשתמש בזה כבית לרסברי ולמצלמה. חדי העין יבחינו בלד אדום בתמונה, אני ניטרלתי ושלפתי אותו כי לד כזה יש רק במצלמות דמה... הבית מצלמה הזה עמיד בפני גשם, שזה מעולה לי!

טוב, הכל הגיע. בפעם הבאה אני אשתף את הקוד שבו השתמשתי למצלמה, אראה תמונות ואת איכות הצילום. אראה גם את עמוד האינטרנט של המצלמה ואיך היא נגישה לי מכל מקום בעולם.

אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים ומה הייתם רוצים לדעת לקראת הפוסט הבא שאעלה!
שבת שלום,
שחר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2023, 20:19
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי overclock שמתחילה ב "שרשור בנייה של מצלמת אבטחה (כמו Nest) אבל בסגנון DIY מבוססת Raspberry Pi Zero"

טוב, אז קצת לא באשמתי(מכולה התעכבה והחיים...).
אבל הנה, אפשר להתקדם.

הורדתי וצרבתי על כרטיס זיכרון את מערכת ההפעלה
Motion-eye
זו מערכת הפעלה שבמקרה שלי מבוססת ראסבפייאן (התוכנה עצמה מבוססת פייטון אבל הולבשה כמע' הפעלה למחשבי כרטיס/מיקרו).
השלב הבא היה להגדיר את הרשת האלחוטית בקובץ הגדרות שהועתק לכרטיס הזכרון והכנסה שלו למחשב כרטיס.
וידאתי שהכל עובד על ידי חיבור מקור כוח, איתור המצלמה ברשת והתחברות לממשק האינטרנטי שלה שנראה ככה:

אחרי הרכבה של המחשב עם המצלמה בתוך גוף מצלמת הדמה התקנתי הכל בכניסה לבית. מאחר ואין לי פנסי אינפרא-רד מובנים במצלמה אני החלטתי להתקין ליד המצלמה פרוז'קטור מוטען בעזרת פאנל סולארי ושדולק בלילה כשהוא מזהה תנועה. ככה אני מקבל תאורה אוטומטית בכניסה לבית וגם עוזר למצלמה בתאורה כשהיא צריכה. ככה זה נראה:

כרגע המצלמה מופעלת על ידי פאוור בנק (מטען שטח לטלפון נייד). אני רציתי לחבר את הפאנל הסולארי למטען הזה (ככה שיוטען ביום ולפי החישובים שלי אמור להספיק למספר ימים גם בלי הטענה) אבל מתברר שהטענה במתח נמוך תוך כדי צריכת חשמל מהמטען יוצרת מצב בו הוא לא מספק חשמל בקצב רגיל למחשב. אז כרגע אני לא חיברתי לו את הפאנל הסולארי. ברגע שיהיה לי מלחם אני ארכיב את הפאנל הסולארי מחובר לסוללות ליתיום בתצורה שתאפשר להן להיטען מבלי להפריע ליכולת שלהם לספק חשמל.

אני מאוד מרוצה מהתוצר הסופי. הממשק של המצלמה עובד מעולה ומאפשר לראות סרטונים ותמונות שצולמו ישירות מהממשק של המצלמה וגם מהגיבוי המיידי בענן. אפשר לקבל התראות, להגדיר את איזור המעקב שיהווה טריגר להקלטה והתראה. אפשר להגדיר שעות עבודה ספציפיות ועוד. הנה תקציר האופציות:

ודוגמית מהמצלמה:

מה שעשיתי אחר כך היה הגדרה של המכשיר ברשת הביתית כדי לקבע לו כתובת קבועה בבית ופורט שיוביל אליו בהתקשרות מרחוק.
כדי שאוכל להתחבר גם כשאני לא בבית אני נרשמתי לשירות שמאפשר לי להגיע אל הרשת הבייתית שלי מהאינטרנט גם מבלי לדעת מה כתובת האינטרנט בבית (כגון dynDNS, NoIP וכו'..). כרגע הכל מקונפג ונראה טוב.

שמחתי לשתף. אם יש שאלות אז אשמח לענות!
שבת שלום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר