לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2023, 16:26
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.16
המינוי הראשון של הרמטכ"ל הבא הלוי: דובר צה"ל, לשעבר מפקד שייטת 13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2023"

פרסום ראשון: תא"ל דניאל הגרי, ששימש בעבר כעוזרו של איזנקוט וכראש לשכת גנץ בתקופתם כרמטכ"לים, יהיה דובר צה"ל הבא. הרמטכ"ל המיועד הלוי סיכם על כך עם רא"ל כוכבי, כשבועיים לפני טקס החילופים ביניהם. הגרי יהיה דובר צה"ל הראשון שמגיע מחיל הים, וייכנס לתפקיד על רקע הטענות לפוליטיזציה במערך

ראש חדש לדובר צה"ל: ראש מספן ים בחיל הים, תת אלוף דניאל הגרי (46), יחליף בשבועות הקרובים את תת אלוף רן כוכב (רנכו) כדובר הבא של צה"ל. כך נודע ל-ynet. הרמטכ"ל המיועד אלוף הרצי הלוי סיכם על מינוי של תא"ל הגרי בתיאום עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, כשבועיים לפני טקס החילופים בין השניים.
זהו, למעשה, המינוי הראשון של הרמטכ"ל הבא. מינויו של תא"ל הגרי אושר על ידי שר הביטחון יואב גלנט, והוא יחליף את תא"ל כוכב בחודשים הקרובים.
הגרי, שפיקד בעבר על שייטת 13, ייכנס לתפקידו בתקופה מתוחה בין צה"ל והמטכ"ל לבין חלקים בכירים בממשלה החדשה, וטענות של גורמים בימין על פוליטיזציה שקצינים בצבא ובהם דובר צה"ל מכניסים לצבא.

זאת, בנוסף לשינויים מרחיקי הלכת שהשרים החדשים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ' דורשים להכניס בצבא, כמו העברת פלוגות מג"ב איו"ש לסמכותו של בן גביר, העברת המינהל האזרחי ומתאם פעולות הממשלה בשטחים לסמוטריץ' והעברת מינוי הרב הצבאי הראשי מהרמטכ"ל לרב הראשי הספרדי.
הגרי יהפוך לדובר צה"ל הראשון שמגיע מחיל הים ואף פיקד על יחידת עילית, לאחר שבעשור האחרון החל נוהג במטכ"ל למנות קצינים קרביים לתפקיד. בדרך כלל דובר חדש לצבא מתמנה כמה חודשים לאחר כניסת הרמטכ"ל החדש לתפקיד, אך הפעם הוחלט על המינוי עוד לפני כניסתו של הלוי לתפקיד.

קריירה הצבאית שלו שימש הגרי כעוזרו של גדי איזנקוט וכראש לשכתו של בני גנץ, בתקופתם כרמטכ"לים בעשור הקודם. הוא מילא שורת תפקידים בשייטת 13, הוביל פעולות מיוחדות במבצע חומת מגן ושימש כקצין גם בגדוד הסיור של חטיבת הנח"ל.
תא"ל כוכב ייצא בקיץ ללימודים מתקדמים בחו"ל וצפוי להתמודד בהמשך על תפקיד בדרגת אלוף.
הגרי נחשף למעשה רק לפני כשנה וחצי, כאשר סיים את תפקידו כמפקד שייטת 13 וקודם לתפקיד מפקד מספן ים. באותם ימים קיבלה גם יחידת הקומנדו של חיל הים צל"ש מהרמטכ"ל על פעילותה הענפה תחת פיקודו.

https://www.ynet.co.il/news/article/h11tzde5j
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2023, 18:33
  yneta1 yneta1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
הימורי שיבוצים במטכ"ל - מיומנו של א.בוחבוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מינויים בכירים, הענקת דרגות וחילופי תפקידים - 2023"

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 24-02-2023, 12:42
  yneta1 yneta1 אינו מחובר  

מפקדים חדשים בזרוע היבשה

להלן סיכום דיון איוש ליבה שהתקיים בראשות מפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי:

סא"ל איפרגן ניר ימונה לקצין אג"ם מל"י
סא"ל ולצמן רותם ימונה לסגן מפקד חטיבת הנחל
סא"ל בסון גיא ימונה לסגן מפקד חטיבת כפיר
סא"ל פרץ תום דוד ימונה לסגן מפקד עוצבת סער מגולן
סא"ל איפרח אדיב ימונה לסגן מפקד עוצבת עמוד האש
סא"ל קרויזמן דניאל ימונה לסגן מפקד עוצבת גולן
סא"ל וגנסברג מעין ימונה לרע"ן אימונים זרוע היבשה
סא"ל פלד ליאור ימונה לקצין אג"ם מקתמ"ר

בנוסף, ‏‎להלן סיכום דיון איוש מטה מבצעי ומטה:

סא"ל חיון עמרם ימונה למג"ד נחשון (ברוש) בה"ד 1
סא"ל אברג׳ל יעקב ימשיך כמג"ד מעוז (חרוב) בה"ד 1
סא"ל דנינו נדב ימונה לסגן מפקד בה"ד 1
סא"ל קדם שי ימונה למד"ר בה"ד 1
רס"ן סיטון עידו ימונה למפקד יחידת הלוט"ר, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל ישי חי אור ימונה למפקד היחידה לדימוי טקטי
סא"ל חנוני אלון ימונה למפקד לבית הספר לנהיגה מבצעית
רס"ן י׳ ימונה לסגן מפקד החטיבה הרב מימדית, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
רס"ן רודיונוב דניאל ימונה לראש ענף חשיפה-תקיפה ביסל"ח, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל פסטרנק גילעד ימונה לסגן מפקד ביסל"ח
סא"ל כהן איילון ימונה לסגן מפקד המרו"ם
סא"ל איתן סמואל ימונה לסגן מפקד עוצבת בני אור
סא"ל אברמוב מני ימונה לסגן מפקד בהל"ג
רס"ן חמוד מוניר ימונה לסגן מפקד עוצבת ברעם, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל עמיחי נאור ימונה לסגן מפקד חטיבת הבקעה והעמקים
רס"ן ממן מיכאל ימונה לסגן מפקד חטיבת עציון, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
רס"ן דופט ליאור ימונה לסגן מפקד חטיבת אפרים, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
רס"ן גאנם ענאן ימונה לסגן מפקד חטיבת יהודה, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל איגליצקי טל ימונה לסגן מפקד חטיבת יואב
רס"ן הלאל בן ימונה לסגן מפקד החטיבה הצפונית עזה, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל טבול שי ימונה לסגן מפקד חטיבת פארן
רס"ן אליהו עומר ימונה לסגן מפקד חטיבת יואב (2024), הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל אנקרי ישראל ימונה לקצין אג"ם מקחצ"ר
סא"ל נבואני כארם ימונה לראש ענף כשירויות מקשנ"ר
סא"ל לייכטר טל ימונה למדריך הנדסה בקמ"פ-קמ"ג
סא"ל נחמני שחר ימונה למדריך הגנת הגבולות בקמ"פ-קמ"ג
סא"ל רוזן אליחי ימונה לרע"ן אביב פיקוד מרכז
סא"ל מלצמן תומר ימונה לרע"ן תו"ל ובט"ש הגנת הגבולות
רס"ן כהני רן ימונה לקצין הנדסה עוצבת הפלדה, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
רס"ן פרץ ישראל ימונה לקצין הנדסה עוצבת שועלי האש, הקצין יועלה לדרגת סגן-אלוף
סא"ל דרעי רייס איתמר ימונה לרע"ן ארגון המרחב פיקוד צפון
סא"ל ד׳ ימונה למפקד סיוע אש עוצבת הבשן
סא"ל גרנית יובל ימונה למפקד סיוע אש עוצבת שועלי האש
סא"ל ע׳ ימונה לקצין אג"ם חטיבת התקיפה
סא"ל סולטן רועי ימונה לרע"ן הכשרות בבית הספר לתקיפה
סא"ל ע׳ ימונה לרע"ן תקיפה בחטיבת התקיפה
סא"ל ר׳ ימונה לרע"ן תכנון האש פיקוד דרום
סא"ל בן אלישע אווה תמונה לרע"ן תכנון זרוע היבשה
סא"ל שלו קרנית תמונה לראש תחום סגל יח"ש
סא"ל אסייג סוזי תמונה לרע"ן הו"ק במחלקת אימונים
רס"ן שפירא מיכל תמונה לרע"ן תשתיות הדרכה בפיקוד ההכשרות והאימונים, הקצינה תועלה לדרגת סא"ל
סא"ל זגורי אסף ימונה לרע"ן בטיחות ביבשה מבק"א
סא"ל ט׳ ימונה לרע"ן ענני סערה במחלקת אמל"ח חיל אוויר
סא"ל עזריה נטלי תמונה לרע"ן תקשוב ג׳וליס ומפקדת המפקדה

הקצינים הבאים סוכמו ללימודים אקדמאים:

סא"ל אבנעים אלירן
סא"ל אסף ניב
סא"ל עבדאללה עלים
סא"ל לזר יוחאי
ישן 29-03-2023, 19:31
  yneta1 yneta1 אינו מחובר  

תא"ל דניאל הגרי נכנס לתפקיד דובר צה"ל

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.
ישן 31-03-2023, 20:57
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
לגמרי
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "לא מפתיע"

כנציג שנות השמונים אני יכול לספר לכם שלהיות מטונף עם שעטנז מדים (לאו דווקא צה"ליים) היה אחד הדברים הכי חשובים ביח' בה שירתתי.
בתקופה ההיא הגיעו עודפי מדים מארה"ב (פינו בסיסים והאמריקאים השאירו מדים, ציוד, כלי רכב ועוד') אז הכי סטייליסט היה להיות עם מכנסיים אמריקאיות (נראה לי מתקופת מלחמת ויטנאם) וחולצת א' צה"לית שהוסבה להיות ב'.
היה לזה גם צד פרקטי: המכנסיים היו מאד נוחות ועם כיסים גדולים, החולצה היתה קלילה ואוורירית.
מה לא עשינו בשביל להשיג את הקומבינציה הזו, המפק"צ (מצולם מהגב) של נפתלי בנט נראה עם זה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כך גם יצאנו הביתה תוך כדי משחקי חתול ועכבר מפגרים עם מ"צ

אגב, בלי קשר אלי או לכל חייל צה"ל אחר העצוב הוא שמדי צה"ל משום מה תמיד נראו לי וגם עכשיו נראים לי כסמרטוטים.
מזל שיש את מדי הייצוג המכובדים האלה של דו"צ הנכנס ושל הבכירים, היה טוב אם היה את זה לכל החיילים

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-03-2023 בשעה 21:01.
ישן 01-04-2023, 08:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מיותר
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לגמרי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
מזל שיש את מדי הייצוג המכובדים האלה של דו"צ הנכנס ושל הבכירים, היה טוב אם היה את זה לכל החיילים

חיילי צה"ל אינם מארינס וגם לא הלגיון הצרפתי, ומדים ייצוגיים הם לטעמי בזבוז כסף שגם ככה אין. במהלך שירותי הסדיר בפלוגה מבצעית של מ"צ, החזקנו תמיד מדי דקרון ייצוגיים מגוהצים ומעומלנים בבסיס לטובת משימות ייצוגיות. בתכל'ס נעשה שימוש מעשי 3-4 פעמים בשנה, אז עבור תפקיד ייצוגי זה סביר אבל לשאר חיילי צה"ל אין באמת צורך במדים כאלה - ובטח שלא במדי גאלה מפוארים ויקרים כמו אלה של קצינים בכירים.

כן הייתי שמח לראות קצינים בדרגת תא"ל ומעלה לובשים מדים יותר ייצוגיים מהקיימים, לשימוש יומיומי ועל אחת כמה וכמה בטקסים ואירועים הדורשים נראות מכובדת.

ישן 31-03-2023, 18:55
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 24.02.17
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "בקרוב: סבב מינויי תא"לים"

אין לי מושג לגבי אוויר וים אבל יכול לנסות לגבי יבשה.

הכרזות של מינויים כאלה הם לרוב שנה מראש, זאת אומרת שמינויים שיוכרזו עכשיו הם לתפקידים שאמורים להתפנות ב-2024. האוגדות שאמורות להתפנות שנה הבאה הן:

91 (עוצבת הגליל). ההימור שלי, ימנו לתפקיד את הזה את ברק חירם, ובכך תמשיך התמה הגולנצ'יקית של האוגדה הזאת כבר בפעם הרביעית ברציפות.

36 (עוצבת געש). ואם כבר גולני, בשנים האחרונות יש מגמה של מינוי חי"רניקים לתפקיד הזה, בתנאי שכבר מילאו תפקיד אוגדה משוריינת במילואים. אם כן אני מתאר לעצמי שלתפקיד הזה ימנו את קובי הלר, שכרגע משמש מפקד אוגדה 146 ואמור לסיים בול בזמן לימודים במב"ל באביב-קיץ 2024. מה גם שהאמת היא שאין יותר מדי מפקדי אוגדות שריונרים גם ככה, כרגע.

לאוגדה 146 בפני עצמה, יש לציין, לא פורסם עדיין מחליף, והרי הלר אמור לצאת ללימודים שלו בקיץ 2023. מניח שנראה עוד מינוי בזק לתפקיד הזה וכאן אני לא רואה מי יכול להתאים חוץ מרועי סבירסקי שבדיוק אמור לסיים את תפקידו כמח"ט 188.

אוגדת עזה. כאן אין משחקים, הם יתנו את התפקיד הזה לחי"רניק שזה יהיה לפחות תפקיד תא"ל שני שלו. ובכן, אני לא רואה מי עוד יכול להתאים לתפקיד חוץ מיובל גז, מח"ט צנחנים לשעבר, כרגע רח"ט באגף התכנון שזוכר את עזה היטב ממבצע צוק איתן בו הוא פיקד על יחידת מגלן כמו כוח חי"ר רגיל לכל דבר, לטוב ולרע.

98 (עוצבת האש). סימן שאלה אם לומר את האמת, מכיוון ששני המפקדים האחרונים שלה, וינטר וגולדפוס, קיבלו אותה כתפקיד תא"ל שני ואף שלישי במקרה של וינטר. אם המגמה הזאת תימשך, אז דווקא גז יכול לראות את עצמו מועמד גם פה. אם יחזרו אחורה ויראו שוב את התפקיד הזה כתפקיד לגיטימי לתת בתור תפקיד תא"ל ראשון, אז יכול להיות שאורן שמחה (מח"ט הנח"ל הנוכחי, אבל בעיקרון איש שייטת 13), יואב ברונר (מח"ט צנחנים הנוכחי) או מני ליברטי (מח"ט הקומנדו הנוכחי) הם אופציות גם הם. אבל על גז אני כבר מהמר כמאו"ג עזה, ואני חושב אם כן שמי שיקבל את התפקיד יהיה שמחה, שכנראה הניסיון שלו בשייטת יהיה איזשהו בוסט לקייס שלו.

99. נשארנו עם ברונר וליברטי, אני מאמין שאחד מהם יקבל את האוגדה. יאיר פלאי מח"ט גולני המכהן הוא גם אופציה. ישראל פרידלר מח"ט ביסל"ח אם ממש מחליטים להתפרע. מקום טוב לציין שמפקד בה"ד 1 בעיכוב דרגה אז לא נראה אותו מקבל אוגדה עד 2025, אם בכלל.

210. כל מי ששמתי מועמד בסעיף הקודם יכול להיות גם כאן לדעתי, בתוספת יפתח נורקין שגם הוא יסיים בדיוק תקופת לימודים כשיש חילופים באוגדה הזאת.

252 (עוצבת סיני). אם יהיה כאן חילוף ב-2024 אז אני חושב שמח"ט 401 לשעבר שכרגע נמצא בלימודים, אוהד מאור, יקבל את התפקיד.

מל"י (צאלים). ההנחה היא שיהיה חילוף באוגדה הזאת ב-2024 היא כי במל"י בטוח יהיה, ואז בהמשך לתמה של של השנים האחרונות של מפקד מל"י כתפקיד תא"ל שני, אני חושב שמפקד אוגדה 252 הנוכחי, מורן עומר, הוא האופציה ההגיונית ביותר.

רח"ט מבצעים. לתפקיד התא"ל הכי חשוב במטה הכללי כבר יגיע פז"מניק אמיתי, אם כי גם יש את האופציה שישאירו שם את בינדר תקופה נוספת. אם לא, אז נראה שדדו בר כליפא, מאו"ג 36 הנוכחי, הוא המינוי הכי הגיוני מבחינת רזומה ו-ותק.
ישן 01-04-2023, 20:05
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "איזה תפקידים צפויים להתפנות..."

זאת שאלה טובה שבעיקר תלויה במינויים פרסונליים של הלוי.

מתפקידי האלוף שאשכרה שווים משהו האיושים הפעילים הכי ארוכים הם בני שנתיים בלבד, ולרוב לתפקידי אלוף מקובל שלוש שנים ואף יותר. כל אלוף שיוחלף ב-2023 לפיכך יהיה בגדר "מוקדם מדי" אבל יכול להיות שהלוי באמת מתכנן טלטלה.

אמ"ן. נגיד על הנייר הרבה יותר מדי מוקדם לחילוף שם - חליוה בקושי שנה וחצי בתפקיד - אבל עד כמה שאני מכיר מהרכילות הוא והלוי ממש לא חברים טובים. אם הלוי באמת מחליט להחליף את חליוה כבר עכשיו אז יהיה מאוד הגיוני למנות במקומו את טולדנו שימלא את התפקיד עד מתי שצריך למנות להלוי סגן שני, ומשם הדרך לרמטכ"לות ב-2027 סלולה.

פיקוד דרום. זה הדבר היחיד ששמעתי עליו קונקרטי וגם זה צריך לקחת בעירבון מוגבל כי זה בוחבוט. אבל לפי מה שהוא אומר יש דיבור על עודד בסיוק. זה אומר שיצטרכו לשים מישהו במקומו ב-

אמ"ץ. אם חליוה נשאר באמ"ן אז האמת שפשוט אפשר לעשות הצרחה בין בסיוק לבין טולדנו. אם לא וטולדנו אכן הולך לאמ"ן אז זה נראה בדיוק כמו המקום לקדם אליו איזה תת-אלוף על סף קידום. עם נמרוד אלוני הגיע הזמן באמת. ירון פינקלמן גם נראה בדרך למטכ"ל. אולי אבי בלוט, לאחר שיסיים את התפקיד באיו"ש. לכל השלושה האלה יש היכרות טובה עם הלוי - אלוני היה חייל אצלו בעורב צנחנים, פינקלמן ובלוט היו מג"דים תחתיו בעופרת יצוקה. אני לא יודע עדיין אם הלוי לוקה באותו נפוטיזם קיצוני שכוכבי לקה בו, אבל צריך לקחת את זה בחשבון.

פיקוד מרכז. סימן שאלה גדול כי כנראה מדובר בגזרה הכי חמה בארץ כרגע וצה"ל מפנה אליה משאבים רבים, יכול להיות שלהחליף שם מפקד בזמן כזה רגיש לא יהיה משהו שרוצים לעשות כרגע, אפילו שפוקס שנתיים בתפקיד (ואני לרגע לא טוען ששניים זה הרבה, להפך, אבל את הפקק שכוכבי יצר צריך לשחרר...). להערכתי יחכו ל-2024 עם זה, ואז אולי יעשו עם אבי בלוט את אותו דבר שעשו עם טולדנו לפני שנתיים, קרי מי שעד לפני רגע פיקד על אוגדה בוערת מקבל זמן קצר לאחר מכן את הפיקוד שמעליה. עוד אופציה: יניב עשור.

אכ"א. אותו עשור סוגר שנתיים בתפקיד. למיטב הבנתי אם הוא הולך אז רן כוכב דובר צה"ל היוצא הוא מועמד מוביל ומתאים להחליפו.

ונכון אמרתי שאלה "תפקידי האלוף ששווים משהו"? אז יש גם שניים שלא.
שני קצינים עם קריירות ארוכות באופן קצת בלתי סביר שעשו רק תפקיד אלוף אחד בלבד, איתי וירוב (מבוגר בהלוי כמעט בשנתיים, כן?) ומוטי ברוך, אני מאוד אופתע אם לא יסיימו את התפקיד השנה, ויפנו כל אחד תפקיד כפול. וירוב הוא ראש מפקדת העומק ובמקביל אלוף המכללות הצבאיות, ברוך מפקד על פיקוד ההכשרות והאימונים ועל הגיס המטכ"לי במנמ"ש.
אני חושב שמפקדת העומק והמכללות הם בדיוק המקום שבו ישימו את וינטר כדי להגיד הנה, קידמנו אותו לאלוף אחרי כל הבלאגן, מבלי לתת לו תפקיד משמעותי מדי - יש לזכור שכל העיכוב שלו, פוליטי או לא, השאיר אותו די "מבוגר", בן 52 ועדיין תת-אלוף.
בפיקוד ההכשרות והגיס המטכ"לי נראה לי ישימו את דוד זיני, מח"ט הקומנדו לשעבר שבתפקידו האחרון פיקד על בסיס צאלים כך שהמעבר יהיה מאוד הגיוני, כשהקידום שלו כנראה כבר נחסם לפני כמה שנים כשהוא לא קיבל אוגדה סדירה מעולם (לפני צאלים פיקד על עוצבת עידן שהייתה על סף פירוק).

פיקוד צפון, פיקוד העורף, אגף התכנון, אגף התקשוב, אגף הלוגיסטיקה ומערך התמרון/גיס צפון אוישו לפני שנה בלבד אז אני מניח שהם לא בתמונה. גם במז"י אני חושב שמוקדם מדי להזיז את ידעי. החלפת מזכ"צ לראש הממשלה, תלוי בנתניהו.

נערך לאחרונה ע"י גקשדב בתאריך 01-04-2023 בשעה 20:08.
ישן 02-04-2023, 10:28
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי דיין 300 שמתחילה ב "איך 91 גולני פעם רביעית?"

הוא מסתובב בצה"ל הגדול עם החומה של גולני ולא האדומה של מטכ"ל. נראה לי הוא מגדיר את עצמו ככזה. אותו דבר מילוא במקום הכומתה של חיל הים. בדומה לזה שוינטר הוא לחלוטין איש גבעתי למרות שהתחיל במגלן. למרות שזה לא מדע מדוייק - איילנד המשיך להסתובב עם הסגולה אחרי שסיים תפקיד מח"ט גבעתי ועדיין הייתי מגדיר אותו קודם כצנחן, כנ"ל תיבון וברוך עם הירוק של הנח"ל. מבחינת חוקי צה"ל נראה שזה די אללה בבלה וכל אחד עושה מה שמרגיש לו לנכון. מבחינתי מי שפיקד על פלוגה ו/או גדוד בחטיבה כלשהי על אחת כמה וכמה אם אח"כ פיקד על החטיבה עצמה יכול להחשיב את עצמו כבשר מבשרה גם אם לא התגייס אליה.

נערך לאחרונה ע"י גקשדב בתאריך 02-04-2023 בשעה 10:33.
ישן 03-05-2023, 12:25

מינויים מטה כללי - מאי 2023

מינויים במטה הכללי

דובר צה"ל: שר הביטחון, יואב גלנט, אישר את המלצת ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי למינויים הבאים במטה הכללי:
לתפקיד ראש אגף אסטרטגיה ואיראן ימונה אלוף אליעזר טולדנו.

לתפקיד מפקד פיקוד הדרום ימונה תת-אלוף ירון פינקלמן. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד מפקד פיקוד העומק ומפקד המכללות הצבאיות ימונה תת-אלוף נמרוד אלוני. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים בזרוע היבשה ומפקד הגיס המטכ"לי ימונה תת-אלוף דוד זיני. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד ראש אגף התכנון ימונה תת-אלוף אייל הראל. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

המינויים ייכנסו לתוקפם בחודשים הקרובים
ישן 03-05-2023, 12:37
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מינויים מטה כללי - מאי 2023"

אוקיי, מינוי אחד מאלה הצלחתי לחזות בוודאות (זיני) וגם אלוני מינוי מאוד הגיוני ביחס לכישורים והרזומה שלו.

את אייל הראל לא צפיתי, אבל נטו בגלל שבנג'ו נכנס לתפקיד מפקד האגף רק לפני שנה. מריח כמו הדחה מאוד פרסונלית, אבל להראל בהחלט יש ניסיון באגף הזה - רמ"ח תכנון, רח"ט תכנון, ועכשיו ראש האגף. קשה להגיד שזה לא צודק. ותקנו אותי אם אני טועה, אבל נראה לי שיהיה מדובר בפעם הראשונה בה איש חיל הים יהיה אלוף שלא בתפקיד מפקד חיל הים (גלנט, כשמונה למזכ"צ של שרון, כבר היה 10+ שנים איש יבשה).

אבל עכשיו לפצצות - טולדנו ופינקלמן.
קודם כל, נראה שהמינוי של טולדנו לאלוף פיקוד כתפקיד ראשון לא היה מקרה חד פעמי בהתאם לנסיבות מאוד ספציפיות, אלא גם יצר תקדים. פינקלמן גם ככה היה מאוד מסומן בהתחשב בתפקידים האחרונים שלו, אבל מינוי לאלוף פיקוד זה חתיכת שדרוג, ובהתחשב בגיל שלו - הוא כנראה לא יתמודד לתפקיד הרמטכ"ל הבא, אבל הוא בהחלט נראה לי נכנס לחרושת השמועות לגבי הרמטכ"ל הבא-הבא, זה שאמור להיכנס בשנת 2031 (לצד יליד 1975, שלומי בינדר). פלס"רי השריון נסגרו לפני שנתיים, אבל נראה שברגע האחרון יהיה בהיסטוריה של צה"ל אלוף שהתחיל בהן את דרכו.

אבל המינוי של טולדנו לראש אגף איראן (שלפני כמה זמן בכלל היה ספק אם יישאר קיים ולא ייספג חזרה לאג"ת) הוא הפצצה האמיתית. יש כאן שתי אפשרויות: הראשונה היא שהרצי הלוי ומשרד הביטחון רואים באגף הזה כעניין קריטי מאוד ולכן הציבו בו ענק אמיתי, ואת מי שעד עכשיו נראה כמו היורש של הלוי במאה אחוז, ואז יש כאן מידה רבה של הצהרתיות: תראו כמה ברצינות אנחנו לוקחים את האגף הזה. האפשרות השנייה היא שזה עדיין אגף הנישתי שיעצם הצורך בקיומו מוטל בספק, ושהלוי דחק לשם את טולדנו דווקא כדי שלא יתקדם הלאה, אבל אז השאלה - למה? עבר ביניהם חתול שחור?

נערך לאחרונה ע"י גקשדב בתאריך 03-05-2023 בשעה 12:55.
ישן 03-05-2023, 16:54
צלמית המשתמש של דגני בוקר
  משתמש זכר דגני בוקר דגני בוקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.18
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מינויים מטה כללי - מאי 2023"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jaguar890
מינויים במטה הכללי

דובר צה"ל: שר הביטחון, יואב גלנט, אישר את המלצת ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי למינויים הבאים במטה הכללי:
לתפקיד ראש אגף אסטרטגיה ואיראן ימונה אלוף אליעזר טולדנו.

לתפקיד מפקד פיקוד הדרום ימונה תת-אלוף ירון פינקלמן. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד מפקד פיקוד העומק ומפקד המכללות הצבאיות ימונה תת-אלוף נמרוד אלוני. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים בזרוע היבשה ומפקד הגיס המטכ"לי ימונה תת-אלוף דוד זיני. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

לתפקיד ראש אגף התכנון ימונה תת-אלוף אייל הראל. הקצין יועלה לדרגת אלוף.

המינויים ייכנסו לתוקפם בחודשים הקרובים

מדהים שהדבר שמקשר בין כולם כחוט השני זה 2 יח' אותו צבע כומתה, כמובן שאני מדבר על מגלן וסיירת צנחנים, טולדנו,אלוני הם העתק של אמיר ברעם ובצלמו , הוא הסוס שדוחף אותם, אותו הדבר עם עם ירון. ועל כולם מנגן הרצי ..בהצלחה לנבחרים

ישן 22-06-2023, 17:03

סא״ל רביב שמר לחטיבת פארן לאחר הדחת המח״ט

לאחר הדחת המח''ט: הרמטכ''ל מינה את סא''ל רביב שמר למפקד חטיבת פארן.
הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי מינה את סגן-אלוף רביב שמר למפקד חטיבת פארן. בהמשך יועלה לדרגת אלוף-משנה.

סגן-אלוף רביב שמר מונה היום (חמישי) למפקד חטיבת פארן לאחר השעיית המח"ט הקודם בשל ליקויים שנמצאו בחקירת הפיגוע בגבול מצרים בו נרצחו שלושה לוחמים.

סא"ל רביב שמר מונה בדיון שהתקיים היום בראשות ראש המטה הכללי רב-אלוף הרצי הלוי. הקצין יועלה לדרגת אלוף-משנה. המינוי מותנה באישור שר הביטחון, יואב גלנט.

ממצאי תחקיר הפיגוע בגבול מצרים בו נרצחו סמלת ליה בן נון, סמ"ר אורי יצחק אילוז וסמ"ר אוהד שמעון דהן הי"ד הובילו להחלטה לנקוט צעדים נגד שלושה מפקדים.

מפקד חטיבת "פארן" יועבר מתפקידו "בגין אחריותו הכוללת באירוע ואופן מימוש הפעילות בגזרתו. זאת לצד האופן הראוי שבו חתר למגע והסתער לנטרול המחבל".
ישן 29-06-2023, 15:48
  just for her just for her אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.11.11
אייל הראל וירון פינקלמן קיבלו את דרגות האלוף

דובר צה"ל: תת-אלוף ירון פינקלמן ותת-אלוף אייל הראל הועלו לדרגת אלוף. האלופים עתידים להיכנס לתפקידם בשבועות הקרובים.

טקס הענקת הדרגות נערך היום (ה&#1523, במחנה 'רבין' (הקריה). הטקס התקיים במעמד שר הביטחון, מר יואב גלנט, ובהשתתפות ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, מפקדים ומשפחות מקבלי הדרגות.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי: "החברות בפורום המטה הכללי היא מעמד מחייב, שביכולתו להשפיע על כל צה"ל. ירון ואייל, אנחנו מתברכים היום בשני חברים חדשים - הציפייה ממכם היא גבוהה ואני סבור שתעשו זאת בהצלחה, לצאת זאת אנחנו נפרדים משני אלופים חזקים מאוד שימשיכו לחזק אותנו גם בעתיד.

יעקב ואליעזר, בשנים האחרונות יצא לנו להכיר מקרוב. התאפיינתם באהבה למקצוע והתבוננות ייחודית, עם רעיונות חדשים שהביאו הרבה לצה"ל.

אני רוצה להודות באופן אישי לכל בני המשפחה של אלו שעוזבים ונכנסים, אנחנו יודעים שבלעדיכם הם לא היו מצליחים לעשות זאת".

מדברי מפקד פיקוד הדרום הנכנס, אלוף ירון פינקלמן: "לאורך כל השנים זכיתי לפקד ולהוביל לוחמים בכלל הגזרות: בלחימה, בפעילות המבצעית והאימונים. הייתה לי הזכות לשרת עם הטובים ביותר, בין אם כמפקד או פקוד ומכולם למדתי. בהצטרפות למטה הכללי, אשר לו חשיבות רבה בהובלת צה"ל אני רואה לעצמי חובה לשזור כל העת בין המשימה שהוטלה עליי בפיקוד הדרום, וההתבוננות והאחריות הכוללת. הניגודיות המשלימה תהווה מקור עוצמה. כתמיד ידריכוני ערכי צה"ל, השליחות והדבר הנכון לעשותו".

מדברי ראש אגף תכנון ובניין כוח רב-זרועי הנכנס, אלוף אייל הראל: "אתגרים גדולים לפנינו. מדינת ישראל מאוימת מכל עבר, ובמוקד ניצב האיום האיראני המתעצם. בניין הכוח שלנו, תכנון המשאבים, ומעל לכל - טיפוח היתרון האנושי - כל אלו צריכים להתבצע תוך הלימה והתאמה לאיומים הלובשים ופושטים צורה. ויש עוד עובדה שחשוב לזכור, גם כשעוסקים בסוגיות כמו המעגל השלישי, התעצמות בחלל או פלטפורמות לחימה חדשניות: החיבור והדאגה לאחרון החיילים בשטח, זה שכרגע עולה למיטה שלו בירכתי הספינה בסיום משמרת, במוצב על קו הגבול, בטנק או בכל מקום אחר - חשובים לא פחות מהמרדף אחר הטכנולוגיה הבאה, אחרי הפיתוח פורץ הדרך".
ישן 09-07-2023, 15:37
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

ירון פינקלמן נכנס לתפקיד מפקד פיקוד הדרום.

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...%A0%D7%95-2023/

מחליף את אליעזר טולדנו, שהולך להיות מפקד פיקוד איראן, שעל הנייר נראה כמו תחנת ביניים עד שימונה עוד שנתיים לסגן הרמטכ"ל השני של הלוי, ושנתיים אח"כ יתמודד להחליף אותו. זה יהיה בינו לבין אמיר ברעם, וזה קצת חבל שנראה שמה שייתן לטולדנו את הבכורה הוא גילו הצעיר יותר. למה רמטכ"ל בן 58 זה כ"כ טאבו?

אפרופו רמטכ"לות, אני חושב שבאמת אפשר להתחיל לסמן מועמדים פוטנציאליים לרמטכ"ל שאחרי-אחרי הלוי, קרי 2031, ונראה שפינקלמן הוא בהחלט שם שיהיה שם בין המועמדים, לצד שלומי בינדר שעל בטוח יקבל אלוף בשנה הבאה. שזה יפה, כי לפינקלמן יש את אחד ממסלולי השירות הכי משונים שראיתם אצל קצין כה בכיר... ספק אם אי פעם מישהו מפלס"ר 500 חשב שהם יעמידו אלוף פיקוד מתוכם.
ישן 14-07-2023, 17:48

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "למה בעצם? מי אמר שכזה טוב..."

חזרה לשפיות.
כמו שציינת בני גנץ היה מחט צנחנים בגיל 36 גרשטין בגיל דומה. מאז נוצר פקק תנועה וגילם של מפקדי חטיבות סדירות קפץ לעיתים לכיוון ה43-44, על מנת להתמודד עם זה זה צהל יצר כל מיני תפקידי ביניים מיותרים לא רלוונטים.
הצערת הפיקוד הינה כורח השעה. כל מי שלא מתאים לקצונה בכירה,אלמ ומעלה,יוכל לדעת זאת בגיל צעיר יותר, ויוכל לצאת לדרך חדשה באזרחות ולא בגיל 40. זה יכניס דם חדש למערכת ויגביר את המוטיבציה בקרב שכבת המפים שנוטשים את הצבא בהמוניהם (למי יש כח לחכות עד גיל 34 להיות מגד). המסלול הנוכחי רע למערכת עצמה על ידי זה שיוצרת חסם כניסה גבוה, ורע גם למשרתים עצמם בעיקר ביחידות שדה שנשחקים מאוד במספר גבוה של תפקידים שלא בהכרח עושים אותם מקצועיים יותר, אלא עייפים וממורמרים יותר.

נערך לאחרונה ע"י Jaguar890 בתאריך 14-07-2023 בשעה 17:53.
ישן 17-07-2023, 22:57
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "לא הגיוני מחט בן 34. כמו שלא..."

רוב המ"פים באופן כללי לא ממשיכים בקבע היום. זאת העובדה. זה שאותם מ"פים שלא ממשיכים הם המצטיינים - זאת כבר הפרשנות שלך, אלא אם כן כמובן יש לך סימוכין לכך שהם אינם "אני מכיר באופן אישי כמה מ"פים (שהם לדעתי) מעולים והחליטו לא להמשיך עקב תסכול". אני לא שולל את הטענה הזאת באופן גורף, כמו שאני לא טוען שמי שנשאר הוא כן מצטיין, אבל עדיין מדובר בתחושה שלך ולא בעובדה מוצקת. ברור שמעצם זה שאנחנו מאבדים טונות של מ"פים יוצא מכאן שחלקם הם מ"פים טובים, אבל בכל מקרה זה פחות עניין של זמן ויותר עניין של כסף. ולדעתי האישית, חייב לומר, אם קצין, לא משנה כמה הוא מעולה, זורק הכל ועוזב בגלל שדברים לא מתנהלים בקצב שנוח לו... אני לא בטוח שזה באמת מ"פ שהיינו רוצים, כי זה מעיד על חוסר מסויים של בגרות.

נערך לאחרונה ע"י גקשדב בתאריך 17-07-2023 בשעה 23:19.
ישן 17-07-2023, 15:29

מינויים יולי 2023

הלן סיכום דיון איוש שהתקיים היום (ב'), 17 ביולי 2023, בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי. המינויים מותנים באישור שר הביטחון, יואב גלנט:
תת-אלוף דן גולדפוס ימונה לראש חטיבת המבצעים באגף המבצעים.
תת-אלוף שי קלפר ימונה לראש מטה זרוע היבשה.
תת-אלוף קובי הלר ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה.
תת-אלוף יובל גז ימונה למפקד עוצבת הגליל (91).
תת-אלוף ברק חירם ימונה למפקד אוגדת עזה.
תת-אלוף מורן עומר ימונה למפקד עוצבת געש (36).
תת-אלוף גיא לוי ימונה למפקד עוצבת האש (98).
אלוף-משנה יאיר פלאי ימונה למפקד אוגדת הבשן (210) ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה יהודה ואך ימונה למפקד עוצבת סיני (252) ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה יואב ברונר ימונה למפקד עוצבת הבזק (99) ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה אמיר פרחי ימונה למפקד קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה אוהד מאור ימונה לראש מטה פיקוד ההכשרות והאימונים ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה גלעד בר-טל ימונה לראש להק השתתפות ומסוקים ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה י' ימונה למפקד בסיס חיל האוויר פלמחים (בח"א 30) ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה ע' ימונה למפקד בסיס חיל האוויר חצרים (בח"א 6) ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה י' ימונה לראש מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה ב' ימונה לקצין המודיעין הראשי ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה מני ליברטי ימונה לראש חטיבת ההפעלה באגף המודיעין ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה עומר כהן ימונה לקצין הקשר והתקשוב הראשי ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה ד"ר זיוון אביעד בר ימונה לקצין רפואה ראשי ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה יפתח נורקין ימונה לראש חטיבת כוח האדם בזרוע היבשה ויועלה לדרגת תת-אלוף.
אלוף-משנה שרון איטח ימונה לנספח צה"ל במרוקו.

בנוסף, הוחלט על הארכת כהונתו של הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים, בשנתיים נוספות.
ישן 17-07-2023, 15:39

בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי Jaguar890 שמתחילה ב "מינויים יולי 2023"

דש"ב משמעותי ביותר:
גולדפוס הוקפץ מעל השאר. בדרך למטה הכללי כנראה עד 2025.
אבי בלוט לא ברשימה, מניח שגם הוא בהמתנה למטכל יחד עם בינדר למרות שלא פיקד על אוגדה מתמרנת.
מינוי מפתיע של חירם לאוגדת עזה, אישית הימרתי על ברונר.
יהודה ואך נחלץ מעיכוב הדרגה, אבל לאוגדה הכי פחות בכירה בסבב הזה
מפקד סיירת מטכל שלישי ברציפות שממשיך באמ"ן במקום לצאת לצבא הגדול. (אני כולל את ח.פ. שהחליט לפרוש אחרי שקיבל תפקיד שלא ממש רצה).
מני ליברטי למפקד חטיבת ההפעלה באמן זה מינוי שממש מצריך תחקיר :-) הרצי הלוי עושה רוורס ומחזיר את התפקיד לאנשי השטח על חשבון אנשי מודיעין מנוסים. כנראה חלק מלקחי חאן יונס?

נערך לאחרונה ע"י Jaguar890 בתאריך 17-07-2023 בשעה 15:52.
ישן 23-07-2023, 21:42
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
23.07.23 טקס החלפת מב"ס נבטים

תא"ל קינן נפרד היום מבסיס נבטים, החליף אותו מב"ס רמון היוצא תא"ל יותם סיגלר.
ואם השם הזה נשמע מוכר אז זה לא במקרה, הוא הוביל את קליטת מטוסי האדיר בחיה"א (היה הראשון מעשרת הטייסים שנשלחו להסבה בבסיס לוק בארה"ב) וכשחזר היה למפקד הראשון של ט.140 בעידן האדיר.
ברכות ובהצלחה

ההכנות לטקס (צילם ושלח באופן אישי: סא"ל מ.)

מקס מאזור ערד צילם את מטס נציגות כל סוגי מטוסי הבסיס המתארגנים למעבר במבנה מעל הטקס (ראם, שמשון, קרנף, נחשון, אדיר)

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 24-07-2023 בשעה 07:48.
ישן 03-08-2023, 19:00

אל''מ ישראל שומר יועלה בדרגה ויתמנה למפקד אוגדה 146

אחרי שעוכב קידומו בגלל שהרג מחבל שזרק אבן: אל"מ ישראל שומר יועלה בדרגה ויתמנה למפקד אוגדה 146 - אוגדת מילואים בפיקוד הצפון
בספטמבר 2014 הועלה לדרגת אל"ם ומונה למפקד חטיבת בנימין. ב-3 ביולי 2015 הותקף רכבו באבן גדולה, ממרחק של כמטר, על ידי מחבל פלסטיני סמוך לא-ראם. הוא יצא מרכבו לעבר הפלסטיני, מוחמד האני אלכסבה, בן 17 תושב מחנה הפליטים קלנדיה. הוא החל במנוסה, ושומר רדף אחריו תוך שהוא מבצע נוהל מעצר חשוד, במהלכו ירה ירי שחרג מהוראות הפתיחה באש, מאחר שירה תוך כדי תנועה ומבלי להביט בין כוונות הנשק. הירי הלא-מקצועי פגע בגבו של אלכסבה, בזמן שנמלט, והוא מת מפצעיו בבית החולים. ב-10 באפריל 2016 החליט הפרקליט הצבאי הראשי לסגור את תיק החקירה בעניין. ב-28 בנובמבר 2018 החליט הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, לעכב את קידומו בדרגה, בעקבות הכשל המקצועי בהתנהלותו. ב-3 בספטמבר 2020 דחה בג"ץ עתירה שהגישה משפחת התוקף ההרוג נגד החלטת הפרקליט הצבאי הראשי. את תפקידו סיים ב-22 באוגוסט 2016.
ישן 03-10-2023, 13:12
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "מי יהיה מפקד פיקוד המרכז הבא?"

התרחיש שתיארת יכול לקרות ממילא בלי קשר לזהותו הדתית של המועמד - כמו שלפני כמה שנים שמו את טולדנו אלוף פיקוד דרום כתפקיד אלוף ראשון, כמה חודשים אחרי שהוא סיים מפקד אוגדת עזה, אני לא אתפלא אם לצורך יציבות והמשכיות יעשו מהלך דומה עם אבי בלוט, מאו"ג איו"ש, ופיקוד המרכז.

אם לא הוא... אני מודה שאני לא רואה הרבה מועמדים חזקים. רוב עמדות האלוף שמהן הגיוני להתקדם לפקמ"ז אוישו ממש לאחרונה.
אולי רק נמרוד אלוני יכול להיות אופציה אם יחליטו להוציא אותו מתפקיד האלוף הנישתי שלו אחרי פחות משנה, אבל זה לא סביר בעיניי.
מהוותיקים יחסית יניב עשור יכול להיות אופציה, אבל זה או זה או שהוא הולך הביתה.
סער צור אולי גם אופציה, אומנם שריונר אבל המון ניסיון בשטחים כסמח"ט רמאללה וקצין אג"ם של איו"ש.
ערן ניב אני מניח שגם אופציה עם רזומה ארוך בשטחים אבל זה אומר לסיים לו את התפקיד באגף התקשוב אחרי בקושי שנתיים.
עודד בסיוק גם יהיה בתמונה מעצם הדרגה והוותק, אולי, למרות שאני חושב שהוא יכול לחכות עוד שנה שנתיים ולהיות מועמד לאלוף פצ"ן אם כבר.
ישן 27-10-2023, 17:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אתה בכלל לא בכיוון
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי yneta1 שמתחילה ב "האם נכון להחליף פיקוד עליון בזמן מלחמה?"

למרות שמדובר בסטיה חריפה מייעודו של האשכול, למיטב שיפוטי ודעתי לאחר המלחמה צה"ל ייאלץ - בין אם מרצונו או תחת תכתיבי מסקנות ועדת החקירה הממלכתית - לבצע סוג של Hard Reset לכל תורת הלחימה וגם לשנות מהיסוד את כל היחס שלו למלוא שרשרת הפיקוד החל מרמת מפקד המחלקה ועד הרמטכ"ל. הרפיון, חוסר הגיבוי, חוסר המקצועיות והסירוס של הפיקוד הזוטר ייאלץ לבוא אל קיצו.

ברמה עקרונית, אני מעריך שכל הדיון שהתקיים פה עד לפני 3 שבועות נהיה כרגע לא רלוונטי. לא מעט מבין הדמויות שטופחו לצמרת פיקוד צה"ל בעתיד הקרוב והבינוני כנראה יסיימו את תפקידם, ואחרים ימלאו את הואקום במקומם.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 27-10-2023 בשעה 17:25.
ישן 18-11-2023, 17:24
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי דגני בוקר שמתחילה ב "בעקבות הלחימה במלחמת "חרבות..."

זאת שאלה טובה שאין עליה תשובה טובה כרגע.

אין שום דרך כרגע לדעת עוד כמה זמן המלחמה תקח או באיזה אופן היא תסתיים ואיך תיראה המדינה ביום שאחרי, כך שקצת מוגזם לקבוע מה "בטוח" יקרה אחרי המלחמה. זה בעיקר כי גם קשה לקבוע בדיוק מה זה "אחרי המלחמה" - אחרי שנסיים את ההשתלטות הראשונית על עזה? או רק אחרי הטיהור המלא שלה שיכול לקחת עוד שנתיים פלוס?

אנחנו לא יודעים אם תוקם ועדת חקירה, אם כן אז איזה סוג של ועדת חקירה ולאלו מסקנות היא תגיע לבסוף ועל מי היא תטיל את האשמה. אנחנו גם ממש לא יכולים להיות בטוחים שהרמטכ"ל יתפטר, למרות שכולם משום מה בטוחים שהוא יעשה את זה.

למעשה, ההיגיון אומר שאלא אם ועדת החקירה שתוקם "תערוף ראשים" בצבא בכמויות, סביר שדבר כזה לא יקרה.
בכל תולדות המדינה היה רק רמטכ"ל אחד שהתפטר מרצון עקב כישלון (דן חלוץ אחרי מלחמת לבנון השנייה), זה לא קרה אפילו ביום כיפור.

אני בכל זאת מעריך ששני האשמים המיידיים ביותר, ראש אמ"ן ואלוף פיקוד דרום ילכו הביתה מרצונם ולו בגלל הסמליות. אבל לגבי הלוי אני ממש לא בטוח.
ישן 27-11-2023, 13:03

בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי משלי כד שמתחילה ב "לדעתי האישית, הלוי יוותר..."

חוץ מהשמות שהזכרת - הוועדה צריכה ללכת אחורה ולבחון את כל החלטות הפיקוד העליון בנוגע לעזה משנת 2010.
זה יתגלגל גם לפתחם של גנץ, איינזקוט וכוכבי.
כישלון המודיעין בעזה הוא קולוסאלי:
ברמה הטקטית - כמעט כל המידע שהיה לצהל על המנהרות התברר כלא נכון, לא בגודל, לא בעוצמה ולא במיקום. המודיעין השתפר רק כתוצאה ממגע פיסי בשטח, ולקיחת שבויים. גם לאחר הפצצת המטרו של חמאס בשומר החומות שהניבה אפס תוצאות אף אחד לא עצר לשאול ולאשש את הנחות היסוד בנוגע למנגנון הפיקוד ושליטה של חמאס.
ברמה האסטרגית - איך הגיעו למסקנה שחמאס מורתע, ותרגילי ההרדמה של סינאוור כולל קידום ההפגנות בגדר.
והכישלון הכי גדול לדעתי - איך פספסו את כל המלם שחמאס אסף עלינו, כיסתחו פריצות לבסיסים וגניבות מכשירים מסווגים, העסקת משת"פים של האויב בבסיסי צהל ובישוביי העוטף.
וזה עוד לפני שהגענו לדרג המדיני שפיטם את סינאוור בדולרים תמורת שקט.
לדעתי כל המטה הכללי צריך ללכת הבייתה. הבעיה היא שרבים מתתי האלופים שייכים לאותו בית גידול.
ישן 08-12-2023, 20:50
  yneta1 yneta1 אינו מחובר  

מינויים בזמן מלחמה

איוש לתפקידים ההכרחיים ללחימה בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי. המינויים אושרו על ידי שר הביטחון, יואב גלנט:

תא"ל נדב לוטן ימונה למפקד חטיבת התורה, ההערכה וההדרכה באגף המבצעים.
תא"ל אבי בלוט ימונה למפקד המכללה הבין-זרועית לפיקוד ולמטה במכללות הצבאיות.
תא"ל אלי עזר ימונה לראש מטה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.
אל"ם מרדכי מזרחי ימונה לראש חטיבת הלוגיסטיקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ויועלה לדרגת תא"ל.
אל"ם יאיר צוקרמן ימונה למפקד חטיבת הנח"ל.
אל"ם י׳ ימונה למפקד בסיס חיל האויר עובדה (בח"א 10).
אל"ם ל׳ ימונה לראש זירת איראן בחטיבת המחקר.
אל"ם ט׳ ימונה לראש זירת הצפון מזרחית בחטיבת המחקר.
סא"ל אלעד ביתן ימונה לראש מחלקת שליטה בחטיבת המבצעים ויועלה לדרגת אל"ם.
סא"ל מיכאל אזולאי ימונה לממלא מקום ראש מחלקת לוגיסטיקה ומבצעים באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ויועלה לדרגת אל"ם.
סא"ל ש׳ ימונה למדריך חיל האוויר בפו"ם "אלון" ויועלה לדרגת אל"ם.
ישן 29-12-2023, 13:27
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "שאלה"

פחות או יותר מדרג תא"ל ומטה לא היו הדחות הרות גורל. רפול היה מפקד אוגדה בכיפור וחצי שנה אחר כך כבר קיבל את פצ"ן. קותי אדם חזר מהשאלה במוסד וקיבל את פיקוד דרום. מוסא פלד היה תא"ל במלחמה ואלוף אחריה. עמנואל שקד הקצח"ר כנראה היה ממשיך להתקדם אלמלא היה סובל מאירוע מוחי שנה לאחר מכן. בדרג המח"טים במהלך המלחמה היו לך אנשים כמו דן שומרון (רמטכ"ל לעתיד), ארבעה מפקדי פיקוד צפון לעתיד - אמיר דרורי, יאנוש, אורי אור, יוסי פלד - ואלוף גייסות השריון לעתיד אמנון רשף. מג"דים ומטה, מן הסתם, לא צריך להציג דמויות כמו אהוד ברק, דורון רובין, איציק מרדכי, יה-יה, יוסי בן חנן, עמנואל סקל, קהלני ועוד. שם הניקוי נעשה באמת ברמת האלופים ותו לא. לא יודע אם זה יהיה אותו דבר הפעם. זה שלפחות 3 מפקדים רצופים של אוגדת עזה לא עמדו על הרגליים ומחו על המדיניות שם, גם הוכתבה על ידי הדרג המדיני, זה דבר בעייתי.
ישן 31-12-2023, 11:51
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "פחות או יותר מדרג תא"ל ומטה..."

הרבה דברים בכשל של אוגדת עזה לא היו קשורים בכלל למדיניות של ממשלה כזו או אחרת, אלא היו כשלונות צבאיים מקצועיים נטו. העובדה שמטה האוגדה ישב באותו בסיס יחד עם מפקדות שני החטמ"רים יצרה נקודת תורפה מובהקת, וזה שלא היה בבסיס הזה שום כח לוחם שמסוגל להגן עליו החריפה אותה. העובדה שלא היה שום קו הגנה שני למקרה של פריצת המכשול ולא היה שום כח עתודה משום סוג היא כשל מובהק, ופשוט מדהים אותי שאוגדונר אחרי אוגדונר ואלוף פיקוד אחרי אלוף פיקוד קיבלו את זה כנורמלי. העובדה שלא היתה נוכחות קבועה של חיילים בישובים וגם לא (כתחליף) חיזוק של כיתות הכוננות אלא להפך היא כשל ברור. העובדה שלא היתה לצה"ל שום תכנית ופקודה להתמודדות עם ארוע חדירה המוני אף שתרחיש כזה תואר בפירוט גם על ידי נתניהו עצמו, גם בפרסומים ברשת ואפילו בספר רב מכר היא פשוט מדהימה - וכל אלה כשלים שלא קשורים למדיניות הממשלה, ושהתמשכו על פני התקופות של כמה וכמה אלופים, אוגדונרים ורמטכ"לים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:45

הדף נוצר ב 7.71 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר