לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2023, 16:52
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "אורך הגבול לא משנה. יש מספר..."

אתה מתכוון לכביש ביירות דמשק, אני מניח. הייתה לו חשיבות גדולה בשלום הגליל, אבל אז הצירים מביירות צפונה היו כבר חסומים על ידי בני הברית שלנו והכביש הנ"ל היה עורק תחבורה יחיד לכוחות שישבו בביירות. זה לא המצב לכלל לבנון. הגבול הצפוני הוא לא ממש הררי, יש מלא צירים שחוצים אותו וזה לא מעשי לחסום את הגבול עם כוח מוצנח או מונחת שלנו.
אבל אפילו נניח שתרצה להצניח כוחות כדי לחסום את הכביש לדמשק, אתה בטוח שהרכס ההררי דרכו הכביש עובר זה מקום מתאים להנצחה דווקא והצנחה עדיפה על הנחתה ממסוקים? הלאה, נניח והצלחתה להנתית. איך לספק אותם, איך תפנה אותם? גם בשלום הגליל גם במבצע קדש וגם בששת הימים התכנון היה לחבור לכוחות שהונחתו תוך שעות עד ימים בודדים. זה לא המצב במקרה שלך, אתה מראש בונה על החזקת כוח מבודד למשך זמן לא מוגדר. יש בזה הגיון אם מדובר בכוח סיור קטן, נוסח בראבו-2-0, אבל לא על זה אתה מדבר, כמדומני.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2023, 13:31
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "לא הוכחדה. ממוקדת ומשופרת..."

מדויק, בניגוד לעבר שהצניחו בערך כל יחידה מובחרת וכל אחד שרצה צ'ופר לדאווין, היום יכולת הצניחה מקבלת יחס של רק עוד חלק בארסנל היכולות של אוגדה 98, בנוסף להסקה ולהחפה. עם כמה שזה כואב לדאווין של הצנחן, זה הדבר הנכון לעשות. בתור לוחם תרגלו אצלי באימון אחד גם תראו"ג בהחפה, גם תרג"דון מוצנח (שלצערי לא יצא לי להשתתף בו) וגם הסקה בתרג"ד.
למרות זאת, עדיין קצת מציק לי לראות שעדיין שורפים הרבה כסף על כל מיני צניחות ראווה למיניהן בחו"ל לטיפוח האגו של כמה קצינים אליטיסטים במקום לעשות אשכרה תרגילים משותפים באירופה כמו שעשו פה עם גדס"ר צנחנים ב-2018 ו-2019

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 02-02-2023 בשעה 13:36.
ישן 02-02-2023, 14:08
  Jaguar890 Jaguar890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.16
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ס פנתר שמתחילה ב "החזרת כשירות הצניחה לחטיבת הקומנדו"

בשביל לבנות יכולת, צריך לצנוח המון. חמש עד עשר צניחות טובות לאימון פרט. כדי להגיע ליכולת משמעותית ביחידה אורגנית צריך הרבה יותר מזה. האתגר הכי גדול הוא כינוס הכוחות בטופוגרפיה קשה (עיין ערך הצנחת הכוחות האמרקאים בצפון עיראק) אימונים בפלטו של פלמחים לא מדמים כלום. צהל נהג בשנות 90 לבצע צניחות הרריות בגולן, אבל הפסיק כתוצאה מפציעות רבות. זכור לי מקרה של צוות בשייטת 13 ששליש ממנו הושבת לאחר צניחת לילה בגולן.
רק להמחשה: בשנות ה60 כשצניחה נחשבה אופציה מבצעית הכרחית, לוחם ממוצע צנח למעלה מ40 פעם כולל במזג אוויר ותנאי ראות גבוליים,עם פשיטות חטיבתיות מאיזור נבטים עד אילת, כולל פתיחת צירים לוגסטיים ואספקה אווירית. (עדויות מספרות שרפול בתור מחט, היה עולה על מטוס קל ומצניח אספקה תוך כדי בחינת פריסת הכוחות)
בקיצר הנקודה שאני מעלה היא שאין טעם להכשרה הזאת אם לא מתכוונים לפחות לבצע הכשרה נאותה, מעבר לקורס צניחה עצמו. לדעתי אין שום בשורה בכתבה הזאת.

נערך לאחרונה ע"י Jaguar890 בתאריך 02-02-2023 בשעה 14:34.
ישן 03-02-2023, 11:34
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "זו דרך אפקטיבית להביא כוחות..."

ובתהליך בו הכל מרושת, יש יותר אמצעי אש וחישה, עדיין לא משתנה האספקט של כוחות אנושיים שמוצנחים לאזור מבודד, ע"י מטוס גדול וקל לזיהוי. נפגעות היכולות להצניח אותם, לתספק אותם, ולחלץ אותם. אבל לא ניכר בעיני שיפור ביכולות הכח המוצנח בתחומים אלה.
האם בצה"ל אין אבולוציה כלשהי בתחום מאז מלחמת העולם השנייה?

האמריקאים לדוגמה רואים אבולוציה משמעותית ביכולות ההסקה (FVL), כך שיכולות תקיפה, הנחתת כוחות, ולוגיסטיקה, יקבלו בוסט של מהירות וחמקנות, ובכך שרידות כוללת.
הדיוויזיה המוצנחת 82, שתהפוך לדיוויזיה מסוג Joint Forcible Entry - Airborne, גם היא לא תהיה לגמרי מוצנחת. בסט המשימות שלה מדברים על כניסה מכל סוג שהוא או תפקיד תמיכה, בין אם בהצנחה או הסקה או אפילו קרקעית, בעיקר למקומות שמאפשרים גם הנחתה וגם אספקה, כלומר להבנתי שדות תעופה בעיקר (או שד"ת מאולתרים), והיא עתידה לקבל גדוד MPF שהם כלים שלא ניתנים להצנחה.

בקצרה, לאמריקאים יש רק דיוויזיה אחת שהיא מוקדשת כולה למטרה זו, עם כל היכולות התומכות, וגם היא לאט לאט סולדת מהצנחה קלאסית, שזו יכולת שמהבנתי או שיש לך מצוחצחת ומשומנת, או שפשוט אין לך.

לצה"ל יש כבר יכולות הרבה פחות מסובכות לחסום אזורים לאויב, במיוחד כאלה שבתאוריה מאפשרים הצנחה.
אז אשמח אם תוכל בבקשה לתת את הזווית הצה"לית, איפה אנחנו יכולים לדוגמה להידרש לזה, ומה היתרונות של זה על אלטרנטיבות קיימות. כי זה שזה מאפשר אלמנט הפתעה זה ידעתי לבד, אני מחפש משהו קצת מעבר.
ישן 03-02-2023, 13:23
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "ובתהליך בו הכל מרושת, יש יותר..."

Airborne זה יותר "יבילת-אוויר" מאשר מוצנחת. כשאתה מדבר על לחימה בהקף אוגדתי, היכולת להביא בהטסה (כולל למנחתים ארעיים עם מסלולים קצרים) את כל הלוגיסטיקה שמאפשרת לחימה כולל ארטילריה (קלה לפחות) וכלים שמאפשרים התניידות היא חשובה יותר מאשר יכולת ההצנחה של הלוחמים ושל מעט הציוד והתחמושת שניתן לספק בדרך של הצנחה. כדי להיות אפקטיביים, הכוחות המוצנחים במסגרת כזו יעסקו בהשתלטות/חסימה על צמתי דרכים, נקודות תקשורת וכו' עד שיצליחו לארגן לעצמם מנחתים או עד שיחברו לכח עיקרי שיגיע בדרך אחרת.

מה שכן, אני תוהה האם יש או נמצא בפיתוח פתרון טכנולוגי של "מצנח חכם", שיידע לכוון את עצמו לנקודת נחיתה קבועה מראש. מצנח כזה יכול לפתור הרבה מאד מהבעיות שכרוכות בהצנחה, גם של לוחמים וגם של ציוד. אתה מכיר פיתוח כזה?
ישן 05-02-2023, 00:43
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "מצנח חכם זה משהו שקיים כבר,..."

קודם כל, לא חייב להיות מצנח חכם ללוחם. הלוחם הוא בעצמו אמצעי די חכם, שאם רק יש לו אפשרות לזהות את המיקום והגובה שלו (במיוחד בלילה) מסוגל להכווין את עצמו לנקודה בצורה די טובה. זה בוודאי יהיה יעיל גם עבור לוחמים, אבל אני חושב כרגע על הצנחת ציוד (ובכלל זה ציוד הלחימה של הלוחמים עצמם). אם, למשל, יש לך אפשרות להצניח מטען של טון עם מצנח חכם שמתביית על קואורדינטות של איזה שדה או על משואה מאירה/קורנת שמוצבת שם או סמן לייזר שהלוחמים נושאים, אתה יכול לחסוך לפלוגה שלמה את רוב המטען שבשקי החזה - ולהגדיל את הסיכוי שרוב הלוחמים יוכלו להתחיל לחימה עם רגליים שלמות. באותו אופן אתה יכול לתספק את הכוחות המוצנחים, לפחות ברמה מינימלית, או להביא לשטח ציוד לחימה שאין ללוחמים דרך לסחוב והצנחה קונבנציונלית שלו היא לא יעילה או לא אפשרית. בדמיון שלי, אמצעי כזה יכול להיות מצוייד לא רק במצנח עם בקרה על משיכת היתרים שלו אלא אולי גם במדחף קטן שיעזור לו להפחית את ההשפעה של הרוח.

אגב, עוד דבר שהייתי שוקל לצייד בו את הלוחמים - במקום שק שיושב על הלוחם ונוחת אתו לקרקע, בהנחה שיש אמצעים לאפשר ללוחם לדעת במדוייק באיזה גובה הוא וכמה זמן נותר עד הנחיתה הייתי בונה אפשרות לשחרור השק מספר שניות לפני הנחיתה כך שייפול מעט, יהדוף את עצמו הצידה ויפתח מצנח עצמאי קטן. על הלוחם הייתי משאיר רק נשק אישי ומחסנית, שוב - למזער את המשקל בנחיתה.
ישן 03-02-2023, 17:35
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "למה לדעתך יש היום עדיין..."

בפלישה לגרנדה ב-1983 הריינג'רס נאלצו להחליף את התוכנית המקורית להשתלטות על שדה התעופה בנחיתה רגילה לצניחה לאחר שהמסלולים נחסמו ע"י כלי רכב בידי כוחות ההגנה.

בליל 19-20 לאוקטובר 2001, הלילה הראשון של הפלישה האמריאקית לאפגניסטן, לוחמי הריינג'רס צנחו והשתלטו על יעד של הטליבאן מחוץ לקנדהאר. בהמשך הוקם במקום בסיס היערכות קדמי FOB Rhino על שם המבצע.

מספר שבועות או חודשים לאחר מכן, לוחמי PJ מטייסת המבצעים המיוחדים של חא"א צנחו ליד מוצב מרוחק שהיה בלתי נגיש למסוק פינוי בפרק זמן סביר כדי לטפל בחייל פצוע קשה. תמונה רשמית של הצניחה שצולמה מתוך המטוס פורסמה ע"י צבא ארה"ב ומשום מה לאחר זמן קצר הוסרה מהרשת (ובתאונה מיותרת גם נמחקה מהמחשב שלי).

המסקנה המתבקשת היא שלמרות שמדובר בפתרון לא סטנדרטי לצרכים לא סטנדרטיים, הוא עדיין ישים ונחוץ למצבים מסויימים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר