לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2023, 16:03
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
המלצה לקסדה פרטית לשירות מילואים

אהלן חברה,
אני מבין שזה קצת לא קשור לפורום הזה אבל מכיוון שהוא היחיד שפעיל כאן אני פותח פה בכל זאת,
לאחר תקופה ממשוכת בשירות מילואים, התרשמתי לרעה מהרמה הירודה של הציוד שאמנם השתבח (עברו מווסטים מתפרקים לווסטים מתפרקים של המענה השלם של הסדיר) אך עדיין ברמה שלא הייתי מוכן להיכנס איתו ללחימה ואפילו לאימון אז החלטתי לרכוש ציוד לחימה מיגוני בעצמי.
מבחינת אפוד, אני מתלבט אם להישאר על אפוד חשמונאי או ללכת עד הסוף ולרכוש אפוד מבוסס פלטות sapi שהם פחות מסורבלים מהחשמונאי.
כרגע המועמדים הם multimission וקומנדו של מרעום דולפין (האפודים הקטנים יותר כמו שייטת וגרניט פחות מתאימים לפי דעתי).
באשר לקסדות, פה ההתלבטות היא יותר קריטית, מצד אחד למרות הצעד שאני עושה ומשקיע סכום כסף רב, אני עדיין סטודנט שבקושי מרוויח משהו וללכת ולקנות קסדות יקרות כמו ops core שעולות אלפי שקלים נראות לי אופציה פחות ריאלית ולקנות קסדות צבאיות יד 2 גם לא בא בחשבון משום שמדובר בסחר לא חוקי בצל"מ ופחות בא לי להלוות באופן זמני כל פעם מחדש.
מה שמשאיר אותי כרגע עם אופציות של חברות ישראליות כמו מצדה ארמור וחגור או חברה דנית בשם protection group denmark.
אשמח להמלצות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-03-2023, 20:10
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "המלצה לקסדה פרטית לשירות מילואים"

אני מאמין שזה זריקת כסף.
כשיש ומנפקים, הציוד הצבאי בצה"ל נותן מענה טוב מאוד ואפילו מצוין.
אם תסתכל על אירועי נפגעים בצה"ל, הבעיה היא שאירוע הופך לקרב חילוץ שבו עקב חוסר מקצועיות
האויב פוגע בעוד ועוד חיילינו.
או שחוסר מקצועיות של מפקדי כוחות לוחמים יחד עם חוסר מקצועיות של מפקדי
כוחות פינוי מוביל לשריפת זמן עד הפינוי.
ככלל, אם אתה רוצה מיגון- העצה שלי אליך היא להיות מפקד או איש צוות במרכבה 4.
או- להיות מקצוען בחיילות פרט.
האפודים והקסדות של צה"ל נבחנו ותפקדו מצוין בהמון אירועי ירי ורסס.
על חלקן יריתי פלאשט ואולי אפילו פגז מעיך.
והציוד רק התקדם מאז.
אני הייתי משקיע את הכסף כדי שיגדל ויסייע ברכישת דירה או השכלה מקצועית.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-03-2023, 18:47
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אני מאמין שזה זריקת כסף. כשיש..."

אז זהו שהצבא לא מנפק ציוד טוב למילואימניקים.
הקסדות בלויות ולרוב קטנות ולוחצות, האפודים במקרה הטוב במצב סביר ובמקרה הרע בלויים.
המילאומניקים מקבלים את כל הזבל שהסדיר זורקים.

אם יש דבר אחד שאני לא מוכן להתפשר עליו זה ציוד מיגון ולחימה.
בסדיר קיבלנו את המענה השלם חדש מהניילונים והיינו מבסוטים שלא נצטרך לקנות או לחפש תרומות לציוד נורמלי כמו שהיו נאלצים לעשות זמן קצר לפנינו, במילואים לצערי המצב שונה. הצבא טעה שלא נתן לנו לשמור את הציוד הזה גם למילואים בימ"ח כלשהו או בבית.
ולכבודו אין צורך לדאוג לרמת החיילות, המצב הכלכלי וההשכלה שלי, כולם במצב טוב ואפילו מעולה.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 06-03-2023 בשעה 18:56.
ישן 05-03-2023, 21:48
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "המלצה לקסדה פרטית לשירות מילואים"

לא הייתי קונה שום דבר למילואים באלפי שקלים בטח שלא קסדה. יש נטייה לדברים להיעלם בייחוד שהם קטנים יחסית...

לגבי האפוד, אם יש לך גישה לפלטות סאפי במילואים אז הייתי הולך על אפוד מינימליסטי (שייטת דור ב הוא לא רע בכלל ועכשיו נמכר בהנחה כי מרעום בדיוק הוציאו את שייטת דור ג). אבל במקרה הסביר שיותר שלא ואתה תקוע עם החשמונאי המעפן, הקומנדו היא אופציה סבירה עם תאימות לשני הסוגים.

לגבי הקסדה, אני לא חושב שזה צל"מ, אבל בכל מקרה זה רכוש צבאי שאתה לא אמור להוציא מהצבא שלא לדבר על למכור ביד שנייה. מה שכן, אתה יכול לנסות עם חברים שעובדים בחברות של ציוד צבאי שיש להם קסדות להדגמות, או חברים בכיתות כוננות שקונים קבוצתית מהיבואן. בשני המקרים יש לך אפשרות להשיג קסדה משומשת במצב טוב או חדשה בהנחה מערוצים לגיטימיים.

בהצלחה!
ישן 06-03-2023, 22:55
צלמית המשתמש של שפן סלעים
  שפן סלעים שפן סלעים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.14
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "לא הייתי קונה שום דבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי milumnik
מה שכן, אתה יכול לנסות עם חברים שעובדים בחברות של ציוד צבאי שיש להם קסדות להדגמות, או חברים בכיתות כוננות שקונים קבוצתית מהיבואן. בשני המקרים יש לך אפשרות להשיג קסדה משומשת במצב טוב או חדשה בהנחה מערוצים לגיטימיים.

לפני 20 ומשהו שנה יצא הספר בראוו שתיים אפס שכולם כאן בוודאי זוכרים, או לפחות הרוב. כמה שנים אחריו יצא ספר נוסף של אותו סופר, שגולל את כל הקריירה הצבאית שלו. אירוע אחד שזכור לי ממנו עד ועונה להצעה שלך: אחד מחברי הצוות של מקנב בא אליו יום אחד וסיפר לו על קסדה בליסטית חדשה שהגיעה אליהם לבחינה, והתעקש שהוא יירה לו כדור בקסדה כשהיא על ראשו. מקנב כמובן סירב - כמה ימים לאחר מכן אותו לוחם חזר אל מקנב ואמר לו שהקסדה היתה דגם תצוגה של היצרן הזהה במשקל ובכל הרכיבים לקסדה האמיתית אך ללא כל מיגון אלא סתם יציקת פלסטיק... עכשיו תסיק לבד את המסקנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר