לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-03-2023, 19:04
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
תכניותיהם של אויבנו כאיום קיומי על מדינת ישראל בצל מחאת הרפורמה

לאחרונה מתפרסמים אינספור כתבות המטילות ספק ביכולתה של מדינת ישראל לשרוד את הרפורמה המשפטית.

מככבים תסריטי אימה כלכליים, חברתיים, בידוד מדיני והדתה קיצונית של המדינה. לעומת זאת בתקשורת המיינסטרים התעלמות כמעט גורפת מהאיום הקיומי האמיתי הנשקף מעברם של אויבנו.

• החיזבאללה בראשות נאסראללה מדבר על 2025 כתאריך יעד למחיקתה של מדינת ישראל.
  • איראן מקימה בסיסים ומליציות בסוריה ועומדת להפוך למדינה גרעינית. היא כורתת בריתות עם סין ורוסיה מיישרת קו עם סעודיה ובקרוב תוכל להפנות את כל משאביה אל מול מדינת ישראל.
  • חמאס מתעצם ומקים צבא בגבול הדרום בן מאה אלף חיילים הכולל זרועות אויריות וארטילריות.
  • בעזה דנים שם אם לזרוק את היהודים לים או להשאירם כעבדים נרצעים.
עומדים עלינו לכלותינו ואנחנו עסוקים בהזיות השמאל שאין להם כל מימד מציאותי!

אכן מדינת ישראל עומדת תחת איום קיומי מהותי שרובו תוצר של מדיניות בת יענה ביטחונית שנשענה על קוספציה שמאלנית של ה"בר-לבים" הנוכחיים.

הסכם אוסלו -קו בר-לב המודרני קורס אל מול עיננו ו"צליחת התעלה" עומדת להתרחש בכל רגע! - תתעוררו!!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 18-03-2023 בשעה 19:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2023, 08:53

המפכ''ל שבתאי בדיון על תקיפות יהודים בלוד: "נגייס שוטרים ערבים נוספים כדי להרגיע הערב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תכניותיהם של אויבנו כאיום קיומי על מדינת ישראל בצל מחאת הרפורמה"

https://www.inn.co.il/news/595759
  • האם האיש לא מסוגל לשמוע את הנרטיב הערבי הזורם מכל הכוונים - הקורא להשמדת ישאל - רמת הדיון אם להשאיר את היהודים כעבדים או לזרוק אותם אל מותם לים.
  • האם גיוס השוטרים הערבים שכן במערכת סייע במשהו.
  • האם האיש לא שומע את אימוני המליציות בכל רחבי הארץ בכל ערב.
  • האם האיש מטומטם? - ובכן הוא לא! גם אם היו מוכשרים ממנו שנדרסו על ידו בדרך סביר להניח שהוא לא טיפש אם הגיע לאן שהגיע.
התשובה היא שהוא שבוי בקונספציה!

גם ראשי המודיעין בערב מלחמת יוה"כ לא היו טפשים היה להם מידע רב שבחרו להתעלם ממנו אך הם היו שבויים בנרטיב שהיה תוצר של גאווה המשולבת בחלום ומשנת חיים שגויה.
אתמול זה היה קו בר - לב, כיום מדובר על הסכם אוסלו. שניהם יקרסו באותה המידה ונמצא עצמנו נלחמים על חיינו.

תתחילו להקשיב לבן גביר! הוא פשוט מבין את המציאות ולא שוחד על ידי קרן וקסנר.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-03-2023 בשעה 08:57.
ישן 19-03-2023, 09:18

ערב מלחמת יוה"כ בעיתונות - שום דבר לא השתנה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "המפכ''ל שבתאי בדיון על תקיפות יהודים בלוד: "נגייס שוטרים ערבים נוספים כדי להרגיע הערב"

בדקתי בארכיון מעריב את הידיעות מהשבוע שקדם למלחמת יוה"כ.

העתונים עסקו בתקופה זאת בפרשה שולית בענינו של מחנה פליטים/מעצר כל שהוא באוסטריה ששימש למעבר משפחות מבריה"מ למערב. האוסטרים שהיו נתונים בין מזרח למערב ובמצב דיפולומטי לא פשוט לאורך כל שנות המלחמה הקרה - רצו לסגור אותו מטעמים מובנים. גולדה הפוליטרוקית הפכה זאת למשבר בינאלומי (במקום לפתור בהסכם שקט וענייני) וזה מה שהעסיק את כולם.

הגבולות לא עניינו איש ובעמודים הראשונים אין כל איזכור מרכזי להתעצמות. המתריעים בשער סווגו כ"קונספרטורים" - יש לנו קו בר - לב, ניצחנו בהתשה והם לא יעיזו. (בערך כמו יש לנו אוסלו ניצחנו במב"מ + בנקודות בסבבים בעזה והם מורתעים..).המדיה שנשלטה על ידי 3.5 מערכות עיתונים באותה התקופה בחרה להתעלם מההתרעות לחלוטין. וכך מצאנו עצמנו עסוקים בעיקר במחנה פליטים עלום אי שם באירופה ששירת 2.5 משפחות בעוד שאויבנו קמים עלינו לכלותנו.

ועדת אגרנט עסקה ברמה הטכנית והפרסונלית בעיקר. לא הומלץ למשל על הקמת צוותי חשיבה חלופיים שיספקו חוות דעת שניה למקבלי ההחלטות. בהתאם לכך חלפה הסערה ונשארנו עם אותה שיטה ריכוזית על כל תחלואיה - רק השמות השתנו.

אתמול זה היה זעירא וחבורתו. היום זה גנץ, כוכבי, (על הלוי מוקדם מדי לקבוע), המפכ"ל וושת'

דוקא אייזנקוט התבטא בחריפות בשבוע שעבר וציין כי המצב מזכיר לו את ערב מלחמת יוה"כ.

https://www.ynet.co.il/news/article/s1msurry2

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 19-03-2023 בשעה 09:21.
ישן 20-03-2023, 10:19

מתווה רוטמן: ביקורת בליכוד: "הצבעתם ימין, קיבלתם שמאל". לפיד: השתלטות עוינת על העליון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "תכניותיהם של אויבנו כאיום קיומי על מדינת ישראל בצל מחאת הרפורמה"

https://www.ynet.co.il/news/article/bkinqdslh#autoplay

א. כך נראית פשרה אמיתית הקיצונים בשני הצדדים לא מרוצים.

ב. הפרגמטיסטים אמורים להבין שזה מאזן וטוב מצד אחד אכן תהיה השפעה פוליטית מצד שני אף צד לא יכול למחוק ולהשתלט על מערכת המשפט ומצד שלישי המיינסטרים של השופטים ימונו בהסכמה רחבה ומטבע הדברים יהיו אנשים מאוזנים וכולי תקווה שגם בעלי מצוינות מסוימת שתצדיק את מינויים.

ג. יש לחוקק בהקדם ובהנחה שאכן מוסכם על חיות ושות' שבג"ץ יעשה את הדבר הנכון וידחה כל עתרה בהקשר זה על הסף. באם לא יעשה כן נובל לכאוס.

יש להתאחד לקראת האיומים מבחוץ. חיזבאללה מדבר על סיום הראמאדן באל אקצה. (אכן לא צוין איזה רמאדן...). אויבנו מתאחדים בעוד אנו מתפוררים מבפנים ויש לעצור זאת!
ישן 21-03-2023, 17:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
תמיד כשמקימים קואליציה - מי שלא נכנס אליה נשאר לגמרי מחוץ לגדר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא צריך את אויבנו... הקמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
לא צריך את אויבנו...
הקמת הממשלה הנוכחית די חרצה את גורלנו.
הבחירה להשאיר 45 אחוז מהישראלים לגמרי מחוץ לגדר מפרקת את החברה ואת מדינת ישראל.
אבל,
מי החליט להפוך את הגדר - לחומה?
מי החליט להטיל חרם והסתה מתמשכת - על כל אחד מחברי הקואליציה?
מי החליט להפוך לחלוטין את דעותיו והשקפתו - רק כדי להתנגח בפראות וקיצונית - נגד כל מהלך שהקואליציה מקדמת?
מי החליט שהקו יהיה תמיד "לא יהיו שום פשרות, לא יהיה שום משא ומתן"?

ואז,
אותו אחד שמפרק את המדינה,
מצית שריפות באמצע איילון,
ומתבכיין שהוא מפרק את המדינה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 21-03-2023 בשעה 17:57.
ישן 23-03-2023, 19:21
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "תמיד כשמקימים קואליציה - מי שלא נכנס אליה נשאר לגמרי מחוץ לגדר"

שאלה מעניינת שאלת

אם חלק אני מסכים, חלק ממובילי המחאה באמת רוצים את הקרע בעם ומנצלים את ההזדמנות להעמיק אותו.

מעבר להתנגדות שלי לרפורמה.

הממשלה הכל כך הומגנית הזאת באמת מייצרת חומה.
הממשלה הזאת לקחה את הימין המלא על מלא ושמה אותו על סטרואידים.

עד לפני כמה שנים איתמר הן גביר היה שייך לשוליים ההזויים של הימין, היום הוא שר בכיר.
מנכ"ל המשרד שלו הוא נער גבעות קיצוני, שפעם היה מחוץ לקונצנזוס של הימין.
בצלאל סמוטריץ היה נחשב פעם לשוליים, האיש שרוצה למחוק את חוורה, לא חש סלידה מפרעות כנגד חפים מפשע, נהפך לשר האוצר ולשר במשרד הביטחון.
החרדים מכוונים להשוות את התנאים של אברכים למשוחררים מצה"ל. להכניס את חוק החמץ, להכניס לכלא נשים שבאות בלבוש לא צנוע לכותל וזה אחרי חודשיים של ממשלה.
והרשימה עוד ארוכה.

ואתה צודק זה רצון רוב העם.
הבעיה היא שהקיצוניות הזאת לא מאפשרת ל 48 אחוז חיים עם ערכים בהם הם מאמינים.
והמחאה הזאת אולי מסבירה לכם שהעגלה שלנו לא כזאת ריקה ויש לנו ערכים שאנו מוכנים להלחם עליהם.
תדמיין ממשלה של שמאל חילונית מלא על מלא.
שתהפוך את יום שבת ליום עבודה ואת השחיטה ללא חוקית.

ובמקביל לחקיקה הזאת היא היתה קוראת לאחדות בעם.
לקריאה הזאת לא היה שום משמעות.

ברמה האישית אני דואג ומיואש.
אחרי הקמת הממשלה התחלתי לברר לגבי מעבר לאנגליה.
האמת שמצאתי עבודה די מהר. ( הברקזיט הכניס את ה nhs לקריסה ונגמרו להם אנשי רפואה)
אבל אני לא רוצה לעזוב, אני לא רוצה להיות מהגר.
החיים שלי הם ביהודית בעברית ובישראלית.
ומחד ההפיכה הצבאית כלכלית שהשמאל עושה היא שריפת אסמים לא סבירה.
ומצד שני כשזאת הממשלה שלי וכשהיא רוצה לבטל את החסם היחיד שיש כנגד דברים שאני מאמין שהם בל יעשו אז אני לא בטוח שיש לנו איזו שהיא תוחלת כאן.

ישן 27-03-2023, 11:03
צלמית המשתמש של ai22

הממשלה ה-פ-כ-ה להומוגנית - כי בניגוד לעבר, אף מפלגת שמאל לא תצטרף
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שאלה מעניינת שאלת אם חלק אני..."

ציטוט:
שאלה מעניינת שאלת
אם חלק אני מסכים, חלק ממובילי המחאה באמת רוצים את הקרע בעם ומנצלים את ההזדמנות להעמיק אותו.
מעבר להתנגדות שלי לרפורמה.
הממשלה הכל כך הומגנית הזאת באמת מייצרת חומה.
ולמה?
כי מייד אחרי הקמת ממשלה אחראית ומתונה כזו - לפיד מתחיל להסית נגד.
והוא הוכיח שהוא מצליח לרסק לגמרי את התמיכה הציבורית.
אז כבר לא יכולה להיות שום ציפיה לשום מתינות והגינות.
אין יותר שמאל.
יש רק לפידוניזם-קיצוני, שהכלי העיקרי שלו זה יצירת חרדה-קיומית
שבאופן שיטתי - מערערת את האמון בדמוקרטיה וביכולתה לתת מענה לנושאים שבמחלוקת
ציטוט:
ברמה האישית אני דואג ומיואש.
אחרי הקמת הממשלה התחלתי לברר לגבי מעבר לאנגליה.
האמת שמצאתי עבודה די מהר. ( הברקזיט הכניס את ה nhs לקריסה ונגמרו להם אנשי רפואה)

הרבה לפני הברקזיט.
בדומה לישראל התפתחה שם תופעה של ייבוא כ"א רפואי כעניין שוטף.
כבר כשהלייבור הזניק את המשכורות, בטענה שכך יפתרו את המשבר - שמו לב שאין שום תכנון לשיפור בנושא הזה, ומבחינת שתי המפלגות ייבוא כ"א איכותי זה דבר חיובי.
ציטוט:
אבל אני לא רוצה לעזוב, אני לא רוצה להיות מהגר.
החיים שלי הם ביהודית בעברית ובישראלית.
ומחד ההפיכה הצבאית כלכלית שהשמאל עושה היא שריפת אסמים לא סבירה.
ומצד שני כשזאת הממשלה שלי וכשהיא רוצה לבטל את החסם היחיד שיש כנגד דברים שאני מאמין שהם בל יעשו אז אני לא בטוח שיש לנו איזו שהיא תוחלת כאן.
אין שום הפיכה. בימין אין שום רצון להפיכה
ושום רצון לשנות את השיטה מדמוקרטיה פרלמנטרית. בדיוק - להפך.

אבל לפיד הצליח - לשכנע אותך (עם קבוצה גדולה מהעם) שדמוקרטיה לא תצליח לעבוד.
הכניס בך ייאוש מוחלט.
ולמה?
כי בניגוד לתעמולה שלו - לפיד ממש לא רוצה דמוקרטיה.
דמוקרטיה לא יכולה להתקיים בתנאים שהוא מכתיב, שמדירים אוטומטית מעל 50% מהאוכלוסיה מכל אפשרות לקחת חלק בקבלת ההחלטות.

אלא - שגם באנגליה, וגם בארה"ב, ובעצם באף דמוקרטיה ליברלית - אין את הטוטליטריות הלפידונית.
בכל מקום תגלה שנאלצים לבצע פשרות לא-נעימות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 27-03-2023 בשעה 11:08.
ישן 27-03-2023, 14:20
צלמית המשתמש של ai22

חצי מהקואליציה זה הליכוד. מהם כמובן שאתה מתעלם.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שלא כמוך אני לא חושב שבן..."

ציטוט:
שלא כמוך אני לא חושב שבן גביר, סטרוק, אליהו, סמוטריץ ושות' רוצים דמוקרטיה או מאמינים בדמוקרטיה.
הם לא מאמינים בדמוקרטיה - כי הם ראו שבאופן שיטתי - מדובר בהונאה, ולא בדמוקרטיה.
אבל הם - זה 64 חברי כנסת,
וגם פרופסורים בכירים למשפטים כמו רות גביזון, טליה איינהורן ורבים אחרים

כשהליכוד בשלטון, בולמים החלטות בעקביות. ממסמסים כל החלטה.
וכשהשמאל בשלטון - פתאום ה"דמוקרטיה" נעלמת
חוקים ותקדימים משפטיים שלא נוחים לשליט - זוכים להתעלמות.
אין זכויות אדם
אין זכויות נחקר
אין זכות להפגין.
על שוויון בפני החוק - אי אפשר אפילו לדבר - כי זאת "הסתה נגד בית משפט"
פתאום קובעים שמותר לחתום על הסכמים מדיניים בתקופת בחירות
ומותר לעשות מינויי-בכירים בתקופת-בחירות.
אז בעצם - זאת לא דמוקרטיה כלל.
ציטוט:
אפילו כרגע, נראה לי שבתוך הליכוד יש רוב לעצור ולנהל מו"מ ולהחזיר את השפיות.
המיעוט הקיצוני מימין לקח גם את הליכוד בשבי
ומה יקרה אז?
יזרקו את רוב חברי הליכוד לכלא?
יקבעו ש"עיקרון הסבירות" קובע שצריך לשלול מהליכוד וש"ס זכות להתמודד בבחירות?
את הפטנט הזה ראינו הרי באוקראינה,
בלי ציוץ מאף דמוקרטיה ליברלית.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 27-03-2023 בשעה 14:28.
ישן 27-03-2023, 17:00

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אנרכיה זה כאן. "שלטון החוק" בפעולה"

זאת רק דוגמה קטנטנה. לאנרכיית שלטון החוק להלן כמה דוגמאות רק מהיום

• ההפקרות באיילון.
  • השבתת נתב"ג
  • החסימות של נתבג לאורך השבועיים האחרונים.
  • סירוב הטייסים להטיס את נתניהו
  • הקריאות לסרבנות - כולל רמזים של הרמטכ"ל ושות'
  • מרד בכירי המשטרה בשר. כולל ההתנהלות החד צדדית שלהם ביחס למחאה.
  • חוות הדעת ברמת פח שמנפיקה היועמ"שית לפי הזמנה.
  • שביתת הרופאים היום.
  • ההצטרפות של ההסתדרות
אין בדל הצדקה לכל הנ"ל זאת פוליטזציה של מערכות שלא קשורות בכי הוא זה למאבק הפוליטי על חוק מינורי יחסית.

ללא ספק יש כאן יד מממנת שמושכת בחוטים וששולטת בכה הרבה מהציבוריות הישראלית. בסיומו של היום הזה צריך לשאול מיהם האנשים ה"עלומים" האלו, ואף בכמה אחוזים מביהמ"ש הם שולטים.

קבורת הרפורמה - זאת המשמעות של הדחיה - היא בכיה לדורות. אנו נמשיך לחית כאן בדיקטטורה שמאלנית!!
ישן 02-04-2023, 14:26

הפרש שהיכה מפגינה זומן למח"ש

זוכרים את אהוביה סנדק ואת הטיוח העמוק בעניינו.

זוכרים את הפרש מעמונה שפצע אנושות מפגינים.

כאן גלגלי הצדק טוחנים מהר - כשמדובר ב"אנשים הנכונים" המערכת יודעת לעבוד.

מערכת המשפט בשירות צד אחד של החברה - ככה בדיוק זה נראה!

הרפורמה הוקפאה וקוצצה (להלן כמה ידיעות עלומות שראיתי):
  • בן צור איים להתפטר אם נתניהו לא יעצור את הרפורמה
https://www.ynet.co.il/news/article/r1ftp90en
  • ואחר ההקפאה: גישור פלילי בתיקי האלפים
https://www.ynet.co.il/news/article/skfuqhqz3
  • ומי השבית לנו את נמל התעופה - האם באמת נתניהו?!
https://www.mako.co.il/news-politic...48e13781026.htm

כל המקשר את הנ"ל עושה זאת על אחריותו בלבד. אזכיר כי בעבר מספר מקורבים טענו כי נתניהו ציני מחושב מאוד וחסר נאמנות למקורביו.
ישן 02-04-2023, 14:52
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הפרש שהיכה מפגינה זומן למח"ש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
הרפורמה הוקפאה וקוצצה (להלן כמה ידיעות עלומות שראיתי):
  • בן צור איים להתפטר אם נתניהו לא יעצור את הרפורמה
  • ואחר ההקפאה: גישור פלילי בתיקי האלפים
  • ומי השבית לנו את נמל התעופה - האם באמת נתניהו?!
1. הוקפאה - לכאורה כדי לתת מקום להידברות (בעצם התוכנית המקורית הייתה דיון כזה, כמקובל בחקיקה, ובמיוחד היות וחלק גדול מהסעיפים היה מאוד קונצנזואלי עד הגיוס למחאה)
שים לב שההקפאה הייתה רק לגבי חוק אחד מהרפורמה, כי לגבי השאר - מלכתחילה לא הייתה כוונה לסיים חקיקה לפני פסח.
בנוסף - מי שמנהל ומתזמן את זה אינו נתניהו (שמנוע מכל עיסוק בנושא) אלא לוין ושמחה רוטמן.

2. אם מה שאתה אומר נכון, בן-צור עשה פה משהו מעניין: הסנגור דרש מהנתבע לעבור על החוק?
הרי ידוע לו שנתניהו - מנוע מכל התערבות, כולל עצירת הרפורמה.

3. הליך הגישור צפוי זמן רב - מי שיזם אותו בשלב זה, היה כנראה אלוביץ',
אבל נראה שהשופטים מאוד תומכים: אחרת הם צפויים להשאר תקועים בתיק המייגע הזה עד 2027, ללא סיבה מהותית.
בשלב זה הבסיס העובדתי, שהביא לאישור פתיחת החקירה (לטענת היועמ"ש דאז) - כבר קרס.
והשופטים נשארו עם ביצה טובעני. כאשר כל החלטה שלהם עשוייה להוביל למספר ערעורים, ומחאה ציבורית עזה.
צמצום הנושאים לדיון בהליך טיעון - יהיה לטובת כולם.

4. למעשה הליכוד יוזם עכשיו הליך הדחה נגד חבר הליכוד שאישר את השביתה (במטרה מוצהרת לפגוע בנתניהו).
זה שנתניהו ידע על השביתה - למעשה חסר משמעות.
ישן 03-04-2023, 01:58

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=channb][b]הרפורמה..."

1. הידברות היא דבר חיובי אך במקרה זה סיכוייה נמוכים ותידרש הכרעה. ברור לכל כי סמכות המינוי מאפשרת השפעה ניכרת על ההכרעה שתתקבל.

2. נתניהו מנוע מלעסוק ברפורמה אך יש לזכור כי נתניהו מתוחכם ביותר מוניפוליטור טבעי ואדם שמחשב מהלכים רבים קדימה. הוא ללא ספק יודע להפעיל גורמים אחרים ולעתים אף מבלי שהם אפילו מודעים לכך שהוא שניתב את פעילותם. הוא ממש מלהטט באנשים וכשהם מבינים את האופן שבו ניצל אותם הם מפתחים שנאה עזה כלפיו - הרשימה אינסופית.

3. העובדה שמדיחים את מי שפעל להשבתה לא מוכיחה דבר . הוא לא הראשון ואף לא האחרון שנוצל בשיטת השתמש וזרוק. זאת ועוד שסביר למדי שגורם זה אכן קידם את האג'נדה שלו. אך היה מי שבחר לאפשר לו זאת משום שזה שירת את מטרותיו.
4. כל שופט מעדיף גישור כמעט בכל תיק. אך ההחלטה על כך נתונה לצדדים ובמקרה זה החונטה!. [גם פלדמן ושחם הפוליטרוקים לא יכולים להתעלם ממסכת השקרים העינויים אסופת הגירסאות והדחת העדים שנגלית לעיניהם, זאת בפרט שברעם מהווה קונטרה משמעותית, אך זה לא מספיק]. הסנדקים החליטו שיש להפריש את נתניהו כמעט בכל מחיר, מנגד נתניהו מציב תג מחיר גבוה ביותר. זה מה שעמד על שלחן המו"מ - רק זה! בן צור היה צריך עוד זמן משהתעלמו רוטמן ולוין איפשר נתניהו את השבתת המשק. (כמובן שהנ"ל פרשנות השערתית ובודאי שלא נאמר מפורשות).
5. צריך להפנים שנתניהו חלק אינטגרלי מהאליטות - "דור הנסיכים". בתקופתו כשר אוצר הוא קידם כלכלת טייקונים, חתך בקיצבאות וקידם הפרטה על חשבון העובדים - מי שמרויח בהפרטה זה לא הצרכן הקטן אלא הטייקון. מבחינת דת ומדינה שימר תמיד איזונים ושמר על מערכת המשפט לשם כך - כולל בתקופת המשפטים שהתנהלו נגדו. השופט ברק הגדירו כגדול המגנים על מערכת המשפט. נתניהו אינו נקמן ומשנתו הפוליטית מדינית חברתית סדורה. הוא לא מתכוון להביא בסופו של יום לערעור מעמדה של מערכת המשפט והגברת הכח הדתי הימני והלאומי במדינת ישראל - לא זאת תהיה מורשתו! הוא פשוט מנצל כוחות אלו לטובת מטרותיו האישיות בלבד. אם וכאשר ישיג אותן הוא ימוסס את הרפורמה - אין לי ספק בכך.

אציין ביחס לאמור:

• ברור שאין הוכחות לאמור והמדובר בקישור בין ידיעות חדשותיות על בסיס השערתי בלבד. (העובדות שצוינו דווחו במיינסטרים התקשורתי).
  • ברור שלא מדובר במו"מ ישיר בנוגע לנ"ל אלא בהבנה דקיקה שברורה לכל הנוגעים בדבר אך לעולם לא תזכה לאיזכור מפורש.
  • נתניהו בכל אופן אינו שליט אבסולוטי וכאשר כה הרבה מונח על המאזניים וכחות עזים כל כך מתפרצים בחברה יש סיכוי לאובדן שליטה פוליטית או חברתית.
  • יש מאזנים נוספים. נבצרות מחד, פיטורי היועמ"ש מאידך בשילוב אי הכרה בפסקי העליון. דרוש משמר לאומי לשם כך וזהו הקרב הבא! לא ניתן להעביר פסקת התגברות כאשר אשד הוא מפקד המחוז!
אכן ייתכן שהכל קונספירציה ואני מייחס לו מדי הרבה - איני חושב כך אך ימים יגידו!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 03-04-2023 בשעה 02:03.
ישן 03-04-2023, 14:03
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "1. הידברות היא דבר חיובי אך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
1. הידברות היא דבר חיובי אך במקרה זה סיכוייה נמוכים ותידרש הכרעה. ברור לכל כי סמכות המינוי מאפשרת השפעה ניכרת על ההכרעה שתתקבל.
מטרת ההידברות היא לחלק ל3:
חלק שיעבור בהסכמה רחבה
חלק שידחה לקדנציה הבאה
וחלק - שימשיך להיות בחילוקי דעות (והכרעה).
הבעיה עם הלפידונים - היא שכרגע אין שום הדברות, והם ממקדים מאמצים בחיסול ה"מתונים". ברור לך שזו התנהגות דיקטטורית שפוגעת בכולם בטווח הארוך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
2. נתניהו מנוע מלעסוק ברפורמה אך יש לזכור כי נתניהו מתוחכם ביותר מוניפוליטור טבעי ואדם שמחשב מהלכים רבים קדימה
אני לא מתרשם מלשון הרע וניפוח שמועות - לך למכור אותה למישהו אחר
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
3. העובדה שמדיחים את מי שפעל להשבתה לא מוכיחה דבר.
וודאי שכן. נתניהו דואג לשלומם של פוליטיקאים שפועלים עבורו. מספיקה מילה טובה לסדר אותו - וזה לא קורה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
4. כל שופט מעדיף גישור כמעט בכל תיק. אך ההחלטה על כך נתונה לצדדים ובמקרה זה החונטה!.
עוד קנוניה. כל שופט מעדיף גישור - שיעביר את ההחלטה למישהו אחר. ערעורים והחזרת הדיון בנושאים שאינם אפויים יבלמו את חלומם לקידום מקצועי (אם יש כזה) - וגישור לא.
העניין המשמעותי הוא שצריך לבחור מתי להכנס לזה:
בתחילת המשפט, כדי לחסוך את ההליך כולו,
ועם מיצוי הטענות - כדי לחסוך את הערעורים.
עכשיו, כשהעדים הראשיים כבר נחקרו ע"י שני הצדדים, וגם לא נמצאים בזמן רגיש-פוליטית (הרי לבצע דיון זה בזמן קמפיין זה שערורייתי) זה זמן מאוד מתאים לגישור.
גישור גם לא חייב לתת פתרון מלא - "הכל או כלום". הוא יכול לצמצם את המשפט לחלק מהסעיפים (ובמקרה הזה, חלק מהתיקים), תוך הגעה לפשרה או מחיקת סעיפים אחרים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
5. צריך להפנים שנתניהו חלק אינטגרלי מהאליטות - "דור הנסיכים". בתקופתו כשר אוצר הוא קידם כלכלת טייקונים, חתך בקיצבאות וקידם הפרטה על חשבון העובדים - מי שמרויח בהפרטה זה לא הצרכן הקטן אלא הטייקון.
דור הנסיכים כעניין מהותי - התייחס לצאצאי "דור האצל" באותה הדרת-כבוד שהתייחסו לפלמ"ח, ולאחר מכן לצאצאי פקידי מפא"י. נתניהו פשוט חיסל את זה.
קודם הוא ביטל את שיטת המרכז ששימרה את כוחם,
ולאחר מכן דרש התייחסות אידאולוגית-עניינית, ומדידת הישגים במקום פרסונליות.
זאת הסיבה שאותם נסיכים התקשו לעמוד בקצב, והתפזרו לכל כיוון: מלכתחילה האידאולוגיה שלהם - לא הייתה אפוייה.
כששאלו אותם במה הם "ימין" הם החלו לגמגם - או לשקר במצח נחושה.

"כלכלת טייקונים" - זו תעמולת-הונאה של השמאל. בפועל לא תתפלא לגלות שכמעט כל הטייקונים נמצאים דווקא בשמאל. הם מבינים שבשיטת המקורבים של השמאל הרווח שלהם מתמקסם,
ועם בונקר כמו נתניהו - הם לא מקבלים אפילו פרורים.
כשנוני ניסה לסחוט את נתניהו - נתניהו חזר שוב-ושוב על דרישתו לסיקור הוגן - ואת החוק המושחת של נוני - מסמס.
כשהדס פנתה לנתניהו הוא לעג לנסיון שלה לגייס אותו לסייע לטייקון "למה מילצ'ן בכלל דואג?" וסירב להתייחס לדרישה.
וזה מוטיב חוזר - שכל העדים הזכירו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
מבחינת דת ומדינה שימר תמיד איזונים ושמר על מערכת המשפט לשם כך - כולל בתקופת המשפטים שהתנהלו נגדו. השופט ברק הגדירו כגדול המגנים על מערכת המשפט
נתניהו אינו נקמן ומשנתו הפוליטית מדינית חברתית סדורה. הוא לא מתכוון להביא בסופו של יום לערעור מעמדה של מערכת המשפט והגברת הכח הדתי הימני והלאומי במדינת ישראל - לא זאת תהיה מורשתו!
במקרים רבים, מערכת המשפט יצרה את חוסר-האיזון. זו בדיוק הבעיה.
כעניין מאוד אידאולוגי - נתניהו רואה במערכת משפט הגונה וחזקה תשתית חשובה מאוד - לכן הוא דרש את חיזוק המערכת.
ולכן דווקא הקמפיין המשפטי המלוכלכך והרחקתו מקבלת ההחלטות בנושא - מייצרת את הבעיה.
"הקוסם" שמתמחה בהגעה לפשרות - מנוע ממציאת הפשרה,
והצד השני מסרב לכל פשרה, ודורש כנועה-מוחלטת.

אם תסתכל קצת לעומק - תגלה שמי שיזם את הרפורמה, היו משפטנים כמו רות גביזון, טליה איינהורן ופורום קהלת הליברטני - שרואים בזכויות-אדם ושיפוט הגון את נשמת-אפה של הדמוקרטיה,
בדיוק ההפך מהתעמולה שמפיצים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אכן ייתכן שהכל קונספירציה ואני מייחס לו מדי הרבה - איני חושב כך אך ימים יגידו!
לא ברור למה התגייסת להפיץ תעמולת-קונספירציות כה מגוחכת.
מה הלאה? אנשי-לטאה?

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 03-04-2023 בשעה 14:13.
ישן 03-04-2023, 19:19

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=channb]1. הידברות היא..."

את טיעוני הנגד שאתה מעלה אני מבין מצוין ואין טעם להאריך ולהתכתש בנוגע למניעים הנסתרים של ההדחה של המשבית מהליכוד - למשל. יחד עם זאת אציין את הנקודות הבאות בכדי להבהיר את שמטריד אותי

א. לא הייתה כל סיבה אמיתית לעצור את הרפורמה ובודאי שלא בעיתוי הנבחר - רגע לפני קריאה שניה ושלישית.
ב. רוחב ההסכמה הנדרש: הסכם אוסלו שהיה הרבה יותר מהפכני, עבר ברוב קטן מזה שיכלה להשיג הקואלציה הנוכחית. הליכים דומים עברו בהונגריה ובפולין למרות התנגדות משמעותיות של האליטות. כנ"ל בכל העולם (הברקזיט, רפורמות ת'אצ'ר, הפנסיה הצרפתית ועוד) אף ממשלה נורמטיבית לא בולמת מהלך מרכזי בשל איום בהפגנה או שביתה. כל יועץ אסטרטגי מתחיל יסביר שזיג זג מסוג זה מהווה טעות פאטלית מכל בחינה שהיא ויוכיחו הסקרים הנוכחיים. לא נותר אלא לתהות ממתי נתניהו מתנהל כטירון פוליטי?

ג. האנרכיזם המעושה: ובכן איני מתרשם מהשבתת המשק שלא הייתה מחזיקה דקה בביה"מ וגם לא מההנפצות אודות הירידה בהשקעות ובריחת הון - הנ"ל קשור בעיקר למצב המוניטרי בעולם + קשיי נזילות שסובלות חברות ההיי-טק. לסיכום הרבה רוח. איך אמר רבין - פרופלורים!

ד. נתניהו לפתע מאותרג על ידי היועמ"ש שמגנה עליו בכל מחיר בבג"ץ היום. ובכן מה נשתנה...
ה. אינני מאמין במקריות: איך שהוא נתניהו מוצא עצמו במצב האידיאלי מבחינתו. הצעד הראשון של הרפורמה מוכן ויכול לעבור כמעט מיידית. כלומר רק איתרוגו של נתניהו יכול להציל את המערכת המשפטית... (מי ברא אלה...)

ו. ברקע ברור שבן צור מנהל מו"מ אינטנסיבי בנוגע להסדר טיעון. המו"מ מקבילי. וברמה הנסיבתית הקשר קיים - כאמור איני מאמין במקריות.

להלן מבחני התוצאה שיוכיחו בינינו:
1. האם תעבור הרפורמה מתי ובאיזו מתכונת.

2. האם נתבשר על הסדר טיעון ביום שלפני או אחרי השגת "ההסכמה הרחבה".
ישן 04-04-2023, 11:58
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "את טיעוני הנגד שאתה מעלה אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
א. לא הייתה כל סיבה אמיתית לעצור את הרפורמה ובודאי שלא בעיתוי הנבחר - רגע לפני קריאה שניה ושלישית.
יש סיבה מהותית: כהליך חקיקה ענייני, חוקים נבחנים לעומק בוועדות הכנסת - למציאת פשרה סבירה. כך הצעת חוק חצי-אפויה הופכת לחוק.
לפיד שיבש את זה, בסירוב גורף להשתתף בהליך הפרלמנטרי.
צריך לתת לכך מענה, מכיוון שאלו לא חוקים שוליים. דווקא החוק שתכננו להעביר ראשון (וועדה לבחירת שופטים) הוא בעל הנזק החמור ביותר בטווח הארוך - במקום תיקון, מתבצע ערעור מהבסיס של מעמד מערכת המשפט.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ב. רוחב ההסכמה הנדרש: הסכם אוסלו שהיה הרבה יותר מהפכני, עבר ברוב קטן מזה שיכלה להשיג הקואלציה הנוכחית. הליכים דומים עברו בהונגריה ובפולין למרות התנגדות משמעותיות של האליטות. כנ"ל בכל העולם (הברקזיט, רפורמות ת'אצ'ר, הפנסיה הצרפתית ועוד) אף ממשלה נורמטיבית לא בולמת מהלך מרכזי בשל איום בהפגנה או שביתה. כל יועץ אסטרטגי מתחיל יסביר שזיג זג מסוג זה מהווה טעות פאטלית מכל בחינה שהיא ויוכיחו הסקרים הנוכחיים. לא נותר אלא לתהות ממתי נתניהו מתנהל כטירון פוליטי?
ולא שמת לב? עצם ההצעה שלך - היא התנצחות, לא תיקון.
בהעדר הסכמה זה עדיף על כניעה - אבל המטרה היא לא להפוך למדינת בובה של השליט כמו אוקראינה (שגרועה אף יותר מהונגריה, אבל על זה לא מדברים, כי זלנסקי הוא "הדיקטטור הנכון") אלא תיקון-יסוד של תחלואי המערכת.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ג. האנרכיזם המעושה: ובכן איני מתרשם מהשבתת המשק שלא הייתה מחזיקה דקה בביה"מ וגם לא מההנפצות אודות הירידה בהשקעות ובריחת הון - הנ"ל קשור בעיקר למצב המוניטרי בעולם + קשיי נזילות שסובלות חברות ההיי-טק. לסיכום הרבה רוח. איך אמר רבין - פרופלורים!
גם אני לא מתרשם מאיומי ההשבתה. לא על זה מדובר - מטרת האנרכיסטים אינה "השבתה" אלא הפיכה דיקטטורית.
זו הסיבה שלפיד מגייס את המשטרה, הטייקונים והצבא לצידו, ומפעיל אלימות הולכת וגוברת - אלו שלבים בהפיכה דיקטטורית.
מול המון מתפרע סמוך לכנסת וכניעות משטרתית, התוצאה תהיה חיסול פיזי של הנהגת המדינה, ומעבר לדיקטטורה לפידונית.

אם נניח שזה נכשל,
המחאה היא למעשה המשך ישיר של מחאת-הדיור מ2011. זוכר איך מסמסו אותה?
העבירו את טענות השונות - לוועדה שניסחה אותם במדוייק, נתנו לאוצר לתמחר כל סעיף, והפכו את המחאה המגומגמת - לתפריט, ממנו מפלגות האופוזיציה יכולות לבחור, ולהכנס לקואליציה כדי לקדם.

עכשיו יש מהלך קצת שונה, מכיוון שמזמן אנחנו לא בשלב של "לחכות שנים עד לוועדה: קודם כל ממיינים את החוקים ל3. חלק יקודם מיידית וחלק יעבור תהליך דומה, שהעצם ימסמס את המחאה.
זו גם הסיבה שלפיד צורח בטירוף - שהוא לא יסכים לשום פשרה.
הפשרה תחסל אותו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ד. נתניהו לפתע מאותרג על ידי היועמ"ש שמגנה עליו בכל מחיר בבג"ץ היום. ובכן מה נשתנה...
בדיחה לא משעשעת, אחד באפריל כבר עבר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ה. אינני מאמין במקריות: איך שהוא נתניהו מוצא עצמו במצב האידיאלי מבחינתו. הצעד הראשון של הרפורמה מוכן ויכול לעבור כמעט מיידית. כלומר רק איתרוגו של נתניהו יכול להציל את המערכת המשפטית...
אי אפשר לתקוף את נתניהו כל הזמן בכל הכח - וודאי לא, כשסעיפים שלמים (ואולי תיקים שלמים) דורשים מחיקה.
ברור לך שכולם מעדיפים שזה יתבצע בהסכמה ולא בהליכי ערעור בין השכבות השונות של בתי המשפט, אז על מה הוויכוח?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ו. ברקע ברור שבן צור מנהל מו"מ אינטנסיבי בנוגע להסדר טיעון. המו"מ מקבילי. וברמה הנסיבתית הקשר קיים - כאמור איני מאמין במקריות.
למעשה מי שיזם את המהלך זה אלוביץ'. התנאים של נתניהו להסדר טיעון ידועים זמן רב, ואם מישהו החליט לקבל אותם - הוא נמצא בפרקליטות, לא בצוות של נתניהו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
להלן מבחני התוצאה שיוכיחו בינינו:
1. האם תעבור הרפורמה מתי ובאיזו מתכונת.
2. האם נתבשר על הסדר טיעון ביום שלפני או אחרי השגת "ההסכמה הרחבה".
1. הנסיון שלך להציג את הרפורמה כ"מונוליט אחיד" שיעבור או יבלם - הוא ילדותי.
גם לוין וגם רוטמן, הבהירו מלכתחילה שזה לא המצב. הם היו מעוניינים בדיון פרלמנטרי - והם עדיין מעוניינים בו.
השאיפה היא - לסדוק את "הגוש הלפידוני".
להכנס לדיון-פשרה עם גורם מתון.
זה ימוטט לחלוטין את "המרכז הקיצוני" של לפיד, סכנת ההפיכה שהוא מנסה ליצור, ואחיזת החנק שלו בפוליטיקה הישראלית.
וזה עדיף בסדרי גודל על שיטת "הכל או כלום".

2. התיק מתנהל בקצב אחר ובעולם אחר.
אין ספק שבית המשפט דורש מהפרקליטות להגיע להסכמה/מחיקה בנוגע לחלק מהסעיפים - ודווקא המנעות מכך תהיה מאוד-מאוד-חריגה.
השאלה היא רק האם זה יבשיל לכדי הסדר-כולל או לא.
הפרקליטות מבינה את מצבה, הנסיון לחיסול-משפטי כשל. הציבור לא קיבל את הטענות והזניית המשפט לצורך המשך הרדיפה הפוליטית - תוביל בכל תרחיש לרפורמה משמעותית, שתמנע הישנות מקרים דומים.
הרי אף חבר כנסת מבין קואליציית ה64 - לא מעוניין שמחר ציד המכשפות יופנה כלפיו, וזו המשמעות של ביטולה המוחלט.

אובייקטיבית: אם התיקים לא יצומצמו דראסטית, הם ימשיכו להתנהל עד 2027 ואף יותר, במקביל לכהונה מאוד יציבה של הממשלה.
עם סיומה, נתניהו יהיה בן 77, ויצטרך להחליט אם הוא רץ לעוד קדנציה (שתסתיים בגיל 81). וברור לך שהחלטה זו תתקבל שנים אחרי שהרעש על "הרפורמה המשפטית" יסתיים.

בשלב כלשהו במהלך 4 השנים הקרובות - יותר סביר (ולטובת כולם) להגיד שהמשחק נגמר:
נתניהו לא יכנס לכלא, אך יפסיק להיות ראש הממשלה (ראבאק, כמה זמן אפשר להמשיך בטירוף הזה?).
ימחקו את סעיף הקלון וכך יאפשרו לו להמשיך בתפקידי שר/ח"כ,
וכולם יקבלו חלק ממה שהם רצו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-04-2023 בשעה 12:11.
ישן 04-04-2023, 13:11

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=channb]א. לא הייתה כל..."

ובכן דומני שהתייחסתי כמעט להכל וזה בסדר שאנו חלוקים אך אזכיר שנית בקצרה.

א. יש מחלקות אמיתית בין הגושים והאפשרות לגישור אמיתי בלתי ריאלית - כניעה בהחלט כן! מו"מ מנהלים בוודעה והצד השני אפילו לא ניסה!

אכן כך דרכה של דמוקרטיה - מורשת רבין ושרון!

ב. אין סיכוי אמיתי להפיכה דיקטטורית עם 3% מהאוכלוסייה.

• המספרים האמיתיים בהפגנות רחוקים מאוד מאלו שהונפצו בתקשורת כמובן.
  • כמה עשרות טייסים ושות' הם לא הצבא... החשש הוא יותר מפני התקדים שהוא כן הרסני, אך כאמור איני משתכנע...
  • מפקד סורר במחוז תל אביב הוא לא המשטרה והשוטרים בשטח ממש מתקוממים אל מול ההתנהלות - יוכיח הפרש...
  • השבתת המשק ונתב"ג בוצעה באופן תמוה על ידי גורם מהליכוד. לא היה לה כל סיכוי ממשי להתקיים וספק אם מארגני המחאה היו מעוניינים בצעדים אלו. אגב עדכן אותי כאשר הוא באמת מפוטר - בינתיים גם גלנט בפנים - הכל הצגה!
  • "בריחת הון" והעדר השקעות מגמה עולמית בשל השינויים המוניטריים והגיאופולטיים. הטיעונים הללו מגוכחים לחלוטין - יוכיחו גלי הפיטורין בקרב ענקיות ההייטק וקריסות הבנקים.
  • הערות הנגיד: ובכן גם אוסלו עלה מיליארדים וגם ההינתקות. ככה זה כשמובילים מהלכים. (לנ"ל מחירים ביטחוניים עצומים שאנו משלמים עד היום - כמה עלו ויעלו לנו המערכות בעזה?).
  • לפיד אכן לא יכול להסכים לפשרה וגם לא גנץ - מי שיסכים יחוסל פוליטית. בהקשר זה אני מסכים אתך לחלוטין וזאת בדיוק מה שצינתי בנקודה א'.
ג. היועצת הוציא מכתב התראה מתוקשר לנתניהו והכינה תשתית לנבצרות. האגודה מטעם כבר הגישו את העתירה והכל היה מוכן להנחתה... אתמול נאלצה היוצעת לחזור בה ולהתפתל מול בג"ץ באמצעות שורה של ליהוקי דחק שצפויים להתקבל. אכן פניית פרסה מושלמת.
ד. יצוין כי לא התייחסתי לרפורמה באופן שאתה מייחס לי, ומעבר לכך אשאיר את הדיון לגופו של עניין בלבד. מובהר כי הדיון מתייחס אך ורק לשינוי בשיטת המינויים כפי שעבר בוודעת החוקה.

ה. אכן אין חולק על כך שהמצב המשפטי מבחינת הפרקליטות רחוק מלהיות מושלם אך מנגד רף ההרשעה בהפרת אמונים נמוך מאוד וקיים חשש שהם ישיגו את מבוקשם (קלון + ע"ש). לפיכך כל שהם יכולים להשיג הוא הסכמה לפרישה בסוף הקדנציה. הסיפוק בהרשעה בפועל לא מצדיק את הסיכון להפסד אפשרי שיוביל "לרעידת אדמה"

לפיכך המסקנה המתבקשת היא שנתניהו לא מוכן לפשרה מהסוג שציינת אחרת היא מזמן הייתה מתקבלת. בשל כך בדיוק הוצע גישור פלילי.
ונקודה אחרונה: הסיכוי להרשעתו של אלוביץ אחרי הזיכוי של בזק אפסי. לא חל עליו רף הפרת אומנים ושוחד פשוט אין כאן. (לא מתת לא מתן ולא יסוד נפשי). הסיבה היחידה שאלוביץ שם היא בגלל נתניהו והמפתח נתון אך ורק בידיו של רה"מ, כמו גם המשחק המתנהל בין הצדדים.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-04-2023 בשעה 13:26.
ישן 04-04-2023, 14:24
צלמית המשתמש של ai22

מצטער - אין מחלוקת מהותית בין הגושים.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ובכן דומני שהתייחסתי כמעט..."

מלבד רל"ב לגוש הלפידי אין אידאולוגיה, ורל"ב זה לא אידאולוגיה - אלא פרסונליות.
זה המאפיין העיקרי של הנספחים של לפיד: פרסונליות: כל אחד מקדם את עצמו.

א. מכיוון שאין מחלוקת אמתית, כל מרכיב בגוש חושב רק על עצמו ומקדם רק את עצמו.
לכן מספיקה מפלגה אחת שתיכנס לדיון ותצליח לשנות חקיקה - וכל הקו של לפיד מתמוטט.
ולכן לפיד - מנסה למנוע זאת.
כישלון שלו - זה רווח עצום לכל השאר.

ב. מאחורי לפיד עומדים 46 חברי כנסת. זה לא 3 אחוז - אלא כמעט 40 אחוז.
וגם ראשי המשטרה, הגנרלים, הטייקונים, חלק גדול מהפקידות הממשלתית, וחלק גדול מהעיתונות - שהפך בפועל למערך תעמולה לפידית.
ככה בדיוק עובדת הפיכה דיקטטורית.

המספרים בהפגנות שמוצגים בתקשורת - לא אומרים כלום, מלבד הכל
עומד לרשות לפיד - מערך תעמולה משומן ויעיל שכל דיקטטור היה מאמץ בחום.
לטייסים אין משמעות - אבל לשליטה מוחלטת בכל הגנרלים והניצבים - בהחלט יש.
אף גנרל ואף ניצב לא מעז לקום מול לפיד - בדיוק כמו הטייקונים, ברור להם באיזה צד החמאה מרוחה.
ההסתדרות - היא גוף תשתיתי, שמטרתו תמיד הייתה, קידום הפיכה כזו.
זו המשמעות של שליטה בוועדים, זו המשמעות של "שליטת הפרוליטריון באמצעי הייצור.
ראש וועד שמפחד לצייץ מול זה ומיישר קו עם לפיד?
לא שונה מהגנרלים

גנץ, ליברמן, סער, גלאון, ובנט - כל אחד מהם העז פעם לצייץ מול לפיד, חטף קשות, ומאז מיישר קו.
מאז, אין להם עמדה עצמאית.
אבל ברור להם - שזה או הכל או כלום. וכישלון הפיכה משמעו כלום.
הם ימשיכו להיות עבדים, בדיקטטורה סיוטית-מצמיתה?
או אולי - ינצלו הזדמנות כדי להתבלט כהנהגה שמחליפה אותו?

ג. הכינה תשתית, ואז זה סוכל. העבירו כבר את חוק הנבצרות שביטל תשתית זו.
גם התביעה של האגודה הייתה בדיחה לא רלוונטית. דרשו מהיועמ"שית לעשות מה שבכל מקרה התבצע מאז - לחתום הסכמי ניגוד-עניינים.
התגובה של נתניהו לזה הייתה בקשה מבית המשפט לקבוע שההסכם הישן לא-רלוונטי, וגם הבקשה לא רלוונטית מאותה סיבה.

ה. בסבב האחרון - כבר דובר על כך שנתניהו מסכים לפשרה, אבל לא כזו שתוביל לקלון ופרישה מוחלטת מהפוליטיקה (כניעה מוחלטת)
מי שבלם את זה - היה בצד של הפרקליטות.
גישור פלילי - יכול להוריד את כל מה שלא יוביל לאישום פלילי מהשולחן,
ולחלופין - בהחלט ייתכן שגם הפרקליטות התייאשה. גם השופטים כבר לועגים להם
אז הכיוון ברור: הם צריכים לבחור בין משיכת-זמן לבין פשרה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ונקודה אחרונה: הסיכוי להרשעתו של אלוביץ אחרי הזיכוי של בזק אפסי. לא חל עליו רף הפרת אומנים ושוחד פשוט אין כאן. (לא מתת לא מתן ולא יסוד נפשי). הסיבה היחידה שאלוביץ שם היא בגלל נתניהו והמפתח נתון אך ורק בידיו של רה"מ, כמו גם המשחק המתנהל בין הצדדים.
אלוביץ' שם, כי סטלה הנדלר חתמה על הסכם-פשרה.
היא לא טיפשה - היא ידעה למה היא חותמת,
מרמה והפרת-אמונים בתאגיד - זה אישום חמור. זיוף נתונים והסתרה מבעלי-המניות-האחרים - מונע ממנה יכולת לכהן כמנהלת מעכשיו.
עכשיו כשלא מדובר על חיסול מוחלט וכלא אם לא ימציא עדות נגד נתניהו, אלוביץ' רוצה פשרה דומה.
הבנת?
אישומי הסרק נגד אלוביץ' נמחקו לדרישת השופטת - אבל נשאר נושא תרמית חשבונאית (שכלל לא קשור לביבי).
אז מול אלוביץ' עדיין עומד אישום שהוא לא יכול להשתחרר ממנו בלי פשרה.
https://www.zman.co.il/live/327113/

אז אתה מבין - תיק 4000 אמור להמחק, מושכים אותו סתם.
זה לא קשור בכלל לרפורמה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-04-2023 בשעה 14:29.
ישן 04-04-2023, 16:37

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מצטער - אין מחלוקת מהותית בין הגושים."

א. גם אם נניח כדבריך זה לא מקדם אותנו לפשרה ולו מכח האינטרס האישי והפוליטי.

ב. אכן 40% מתנגדים אך הם לא מהפכנים מתנגדים לסרבנות, השבתת המשק ומכלול הצעדים האנרכיסטיים - אלו שתומכים בכך הם כ3% בלבד. תועמלנים יש בכל צד וכו'. (מעבר לכך אנו חוזרים על עצמנו).

אני סבור שאתה מייחס חשיבות יתר ללפיד האיש. יחד עם זאת הוא מופעל על ידי גורמי חוץ (די בגלוי - אחרי כל מערכת בחירות נסע לאירופה עם ליברמן לקבל הוראות) וזה הוא מקור כוחו המימוני והציבורי. אני מסכים שכח עלום זה שבוחש עמוקות במדינת ישראל הוא בעייתי ומסוכן ביותר ובהקשר זה דבריך נכונים.

ג. אבל היא הנפיקה מכתב שבו ציינה שהוא עבר על הסכם ניגוד העניינים ואף על החוק, ושעבירה זו עשויה להיות עילה לנבצרות. אתמול נאלצה לפלפל ולהסביר מדוע עבירה זו לא מהווה עילה כנ"ל.

ה. אכן קלון נדחה על ידי נתניהו לחלוטין. סביר להניח שמה שמונח על השלחן הוא הסדר פרישה בנוסח דרעי. אני לא משוכנע שהשופטים לועגים להם, בודאי שלא שחם ופלדמן. כמו כן כאמור שוחד אין - אך הפרת אימונים הרבה יותר קשה לשלול. (הם ירו 99 כדורים גם אם אחד יפגע זה מספיק).

אלוביץ: האישומים העומדים בתיק בזק ניי"ע אינם נוגעים ישירות לתיק 4000 כמיטב הבנתי. אני גם מעריך (אך לא יכול כמובן להוכיח) כי אילולי תיק 4000 מזמן היו מגיעים עמו לעסקה בתיק זה.

עד כה אכן הייתה מניעה מכחו של תיק 4000 אך משהוברר כי אין לאישומי השוחד בתיק זה שחר (כמיטב הבנתי כמובן) אכן יש מקום להגעה להסדר, ומה שמעכב אותו להערכתי הוא סירובה של הפרקליטות להוריד את אישום השוחד מסדר היום (מכל הסיבות שבעולם).

ביחס להייטק אני מדבר על הטרנד העולמי הכולל ירידה בהשקעות, פיטורין הרעת תנאים ועלויות מימון. זאת בנוסף ללחץ המתמשך בנוגע להגנה על זכויות ותחרות סינית בלתי הוגנת. (היום פשטה רגל החברה של ברנסון - אמנם לא הייטק קלאסי אך בהחלט לא חברת טקסטיל...).
ישן 04-04-2023, 12:18
צלמית המשתמש של ai22

יש לך טעות בניתוח. ההון תמיד בורח למקום היציב, וישראל הפסיקה להיות כזה מקום
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הרפורמה עושה את שלה: ירידה חדה בהשקעות בהייטק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
ובכן נזכיר לכתבים הנכבדים כי הרבית עלתה מהותית בחודשים האחרונים.
כל העולם מהדק חגורות ומטבע הדברים תחומים עתירי מימון כמו ההיטק והנדל"ן סובלים מקשיים.
בכל העולם ירדה ההשקעה בהייטק מהותית ואנחנו לא שונים. לזקוף כל זאת לרפורמה בלבד היא הונאה במקרה הגרע וטמטום במקרה הטוב.
מפנה בהקשר זה לכתבה הבאה
הם בין היתר מזכירים את הקושי בגיוס הון והשקעות לצד השינויים הגיאופוליטיים בעולם.
לאחר שוק ראשוני מאוד חזק (ממוטט בנקים, לא עניין זניח - אך למעשה צפוי. לא יפתיע אם קצב העלאת הריבית יתמתן)
ככל שהזמן יעבור, הריבית העולה - נותנת מענה טוב להשקעות סולידיות. אבל השקעות לא-סולידיות, לטווח ארוך יותר - הם עדיין בעולם העסקי - ובהון-סיכון.

אז למה ההנפקות והגיוסים נחלשו?
כי בין אם החרם הלפידוני על ישראל יתפוס, עקב העברת חקיקה "לא-מתפשרת" שטבעה והשלכותיה לא-ברורים
ובין אם הפיכה לפידונית תצליח,
בזמן הקרוב יש סיכון-עודף.

עכשיו זמן רע לגיוסי-ענק והנפקות-ענק.
חכה חצי שנה בתרחיש הגרוע ביותר - והעננים יתפזרו.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 04-04-2023 בשעה 12:21.
ישן 04-04-2023, 13:46

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש לך טעות בניתוח. ההון תמיד בורח למקום היציב, וישראל הפסיקה להיות כזה מקום"

אתה צודק בכך שרבית כשלעצמה לא מונעת השקעות, אלא חוסר יציבות.אך בהינתן חוסר יציבות מסוים הרבית מעצימה אותה מאוד, מצמצמת את טווח התימרון ומעלה מהותית את פרמיית הסיכון.
  • הרפורמה כאמור מינורית והיא כלשעצמה לא הופכת את ישראל למקום בלתי יציב. אני מפנה לכתבות בוול סטריט ג'ורנל בהקשר זה.
  • השינויים הגיאופוליטיים בעולם הופכים את כל ענף ההייטק בכל העולם המערבי לפחות צפוי ואף בלתי יציב יחסית וכולם נאלצים להצטמצם בשל כך. (ע"ע הפיטורין והצמצומים הממש קיצוניים בכל החברות הגדולות בתחום).
  • המשבר הפיננסי וקריסות הבנקים בכל רחבי העולם מהותי ובוודאי מצטרף לאמור. כולם נאלצים לנקוט במשנה זהירות, רמת הסיכון עלתה בשיעור הנדסי אל מול העבר בשל האתגרים הנ"ל.
  • לנ"ל מצטרף החשש מפני הגמוניה סינית מתפתחת אפשרות לפלישה לטייוואן והשלתטות על תחומי טכנולוגיה שתדחוק החוצה את חברות ההייטק המערביות.
לאור האמור הניסיון לייחס את השינויים הנ"ל כתוצר בלעדי של הרפורמה חסרות שחר ודמגוגיות לחלוטין. אני סבור כרבים וטובים שהשפעתה זניחה בהקשר לאמור.
ישן 04-04-2023, 14:07

השינויים הגיאופוליטיים בעולם אל מול ממשל השיתוק של ביידן
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "יש לך טעות בניתוח. ההון תמיד בורח למקום היציב, וישראל הפסיקה להיות כזה מקום"

אחד הדיונים שיש לקיים ביחס להייטק הוא מדיניות החידלון וההתאבדות של ממשל ביידן.
  • לא עושה דבר אל מול ההשתלטות הסינית על מחוזות מסחריים וטכנולוגיים. זנח לחלוטין את המדיניות של טראמפ בהקשר זה. יוזכר כי כמעט כל הטכנולוגייה שלהם גנובה. רק אתמול הייתה פריצה משמעותית לשרתים של ווסטרן דיג'יטל.
https://techcrunch.com/2023/04/03/western-digital-breach/
  • זנח את בעלי בריתו במזה"ת מאבד אותה לטובת סין ורוסיה. שבוי בקונספציית הסכמי אוסלו שמימושן בלתי ריאלי לחלוטין עם החמאס הג'יהד ואיראן. מבחינה גיאופוליטית ההשפעה במזה"ת חיונית לביטחונו של המערב. (סעודיה עיראק הבסיסים המותקפים בסוריה ללא מענה הולם וכו').
  • מגדיל את הפערים מול הודו.
  • הבריתות במזרח הרחוק בסימן שאלה.
  • צמצם את תפוקת הנפט והפך את ארה"ב מעצמאית לתלותית אנרגטית.
  • איום הפלישה לטאייוואן כולל ההשתלטות על TSMC גובר.
הנ"ל פוגע מהותית בהגמוניה האמריקיאת בעולם ובכלל זה יכולתן של חברות ההייטק להגן על הטכנולוגיה שלהן. בהעדר יכולת זאת שהיא קריטית הן תחדלנה להוות העוגן שהן היוו עד היום.

אירועים אלו אינם מנותקים הם מייצרים חוסר יציבות לטווח אורך ובינוני ובשילב מרווח התימרון המצומצם בשל הרבית הן מקשות מאוד על גיוסים.
ישן 06-04-2023, 20:23

אזהרותיי לאורך שנות הכתיבה מתגשמות - תנועת מלקחיים של חיזבאללה חמאס וסוריה בהתהוות.

עדיין לא מאורח מדי בטרם יתארגנו הנ"ל ניתן לרסק את אחד הכוחות הללו - חיזבאללה או חמאס.

ללא ספק נשלם מחיר מסוים אך הוא יהיה נמוך לאין שיעור אם נמתין להתרגנות מלאה שלהם.

כרגע הם מנסים לגבות מחיר בגין התקיפות בסוריה ואף לערער את השליטה הפנימית שלנו ביו"ש

בהמשך אם נתעלם נעמוד מול מתקפה מתואמת של חמאס עזה ויו"ש, חיזבאללה וגרומים איראניים בסוירה.

אין לי כל תקווה בהנהגה הביטחונית הנוכחית - הלוי גנץ גלנט ושות' הם כולם שבויים באותה הקונספציה

"אנחנו חזקים" - "הם לא יעזו" - "הבה נימנע מהסלמה"

ובכן למען הסר ספק אנחנו נתפסים כחלשים, הם כן מעיזים, וההסלמה כבר כאן!
ישן 06-04-2023, 21:59

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אני מניח שמה שמרגיע אותך ..."

קל לצייר את סמוטריצ ובן גביר כקיצוניים אך זה לא אומר שיש לבטל את דבריהם ולסווג מראש כל עמדה שלהם כבלתי קבילה - אני מקשיב לכל אחד גם לעומר בר לב ויאיר גולן שמבטאים קיצוניות הפוכה ולעתים הזויה - זה לא מנע מהם מלשאת בתפקידים בכירים מאוד ולהיות צודקים מדי פעם.

לגופו של ענין אויבנו מקיפים אותנו בחגורה של אש, זאת בזמן שמערכת הביטחון מקובעת בקונספציה כושלת. עוד סבב ללא מטרה, מיותר לחלוטין: חבל על עלות הפצצות, עוגמת הנפש של תושבי הדרום בפרט במהלך החג, ובודאי על אובדן אפשרי של חיי אדם אם זאת המטרה. הגיע הזמן לשנות את המאזן! (אולי כיבוש רפיח בשילוב מהלך שיאלץ את חמאס להכניס כוחות או"ם, פגיעה משמעותית יותר בתשתית הייצור גם במחיר פגיעה ב"בלתי מעורבים וכו').
קטונתי מלהמליץ על המהלך הנכון מעולם לא החזקתי בנשק וגם אין לי בדל של מידע מודיעיני פרטני אודות המתרחש בעזה, אך ברור לי שדרוש שנוי תפיסתי מהותי ביחס לאיום הקיומי המתפתח.
אם ללמוד מהעבר - אין סיכוי שהקונספציונייים הללו יבינו זאת לפני שנמצא עצמנו במלחמת יוה"כ #2.

למרות האמור המצטייר הוא שחמאס מקים צבא בסדר גודל של שבעים - מאה אלף חיילים שישתלב עם צבאות בסדרי גודל דומים מטעם חזיבאללה ואיראן בסוריה. הנ"ל כל הזמן בודקים אמצעי הבקעה של ההגנה האוירית הישראלית ולא מן הנמנע שימצאו פירצה.

לאיראן סיוע סיני ורוסי מהותי ושתי המדינות הללו מעוניינות מאוד לבחון טכנולוגיות שיגברו על הערכי ההתראה וההגנה המערביים - בהקשר זה אנו שדה ניסויים מצוין. המחיר מינורי!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 06-04-2023 בשעה 22:06.
ישן 09-04-2023, 01:55

התקפות חוזרות ונשנות בדרום בצפון וביו"ש + השיט הישראלי - הקונספציה קורסת.

זאת לא בעיה של הממשלה או תוצר של הרפורמה אלא הבשלה של תכנית איראנית ארוכת טווח שקורמת עור וגידים. אל מול קריסה מוחלטת של הקונספציה של ההנגה הביטחונית בראשות גנץ, כוכבי אייזנקוט וממשיכי דרכם הלוי וגלנט.

• האיראנים רוצים להשלים את ההיערכות בסוריה ולשם כך התחילו לגבות מחירים בגין התקיפות.
  • ישראל מאפשרת ערי מקלט בלבנון בעזה ובקרוב בסוריה וביו"ש.
  • עם ההשלמת ההכנות נותקף על ידי כל הנ"ל בצירוף מצור מדרום - החותים ששולטים על הכניסות לים סוף - לשם כך נחתם הסכם עם סעודיה בתיווך סיני ורוסי.
זה לא אבוד וניתן עדיין לשנות את המאזן האסטרטגי. להלן כמה אפשרויות:
  • פעולה נחושה ביו"ש בסגנון חומת מגן - לא עוד פשיטות.

• בסבב הבא מול עזה שינוי המציאות בדגש על כיבוש חלק מרפיח מדרום ובית חנון ובית להייה מצפון - יצירת חיץ ראוי הכולל כוחות או"ם.
  • מכה אמיתית בסוריה - השמדה מהותית של כוחות הנ.מ. הסורים + תקיפה מוחצת שתגבה מחיר אמיתי על אתרי המליציות ומשמרות המהפיכה.
  • תקיפה הרבה יותר משמעותית בלבנון בגין ירי רקטות שתכלול פגיעה מהותית במאגרי הנשק ובחיי אדם. - אם יהיו כמה ימי לחימה להלום באופן בלתי פרופוריונאלי.
  • יש לתקוף מערכי צי איראניים אל מול תקיפת השיט הישראלי.

ישן 14-04-2023, 16:00

נאום נאסראללה

מצביע על כמה נקודות נכונות למדי
א. כוחה של ארה"ב בעולם ובמזה"ת בפרט נחלש.
ב. הציר אריאן סוריה עיראק חיזבאללה צובר עוצמה וגם המדינות הסוניות מיישרות עמו קו. בראשן טורקיה וסעודיה ובהמשך אולי גם מצרים.
ג. ישראל לא מגיבה ומשלימה עם הקפתה בחגורת אש מדרום וצפון.
ד. ההתנגדות ביו"ש מתחזקת ובקרוב יוקם שם צבא איסלמאי של ממש שיוכל לייצר התנגדות ממשית לישראל.
[ה. הרשות הפלסטינאית היסטוריה ונשענת אך ורק על הכידונים הישראלים - תוספת שלי].
קו בר לב המודרני מבוסס על שלש חלקים: א. כיפת ברזל ב. הגדרות. ג. ההנחה שכוחנו האוירי בלתי מנוצח.

(כל הנ"ל ללא ספק פריץ בדיוק כמו הסוללות והמוצבים על התעלה. לאויב כיום תמיכה של שתי מעצמות - סין ורוסיה - הוא לומד אותנו ומתכנן ללא הרף כיצד לנטרל את הנ"ל).

ההנחה שהאויב לא מסוגל לגייס טכנולוגיה שתנטרל מערכים אלו ולו באופן חלקי שגויה לדעתי לחלוטין ומיוסדת על גאווה מטופשת ואף חסרת הגיון. האיראנים מבינים היטב את היכולות שלנו ומנסים כל הזמן לנטרל אותם. מכאן גם התגובות המאוד חריפות של ישראל לניסונות אלו, והנסיון לפגוע במהנדסים והיועצים העומדים מאחרוהים. המוטיבציה שלהם מלאה ואף נתמכת על ידי רוסיה וסין שמאוד רוצות ללמוד כיצד להכריע את הטכנולוגיה המערבית המתקדמת בתחומים אלו. איראן הוכיחה שמפלות טקטיות לא מרתיעות אותה ושהיא יודעת להשיג את שאיפותיה האסטרטגיות פעם אחר פעם.

המדיניות הנוכחית המתעלמת מהבניה של המליציות ברחבי הארץ, ההתחמשות בגדה, ובנין הצבאות של חיזבאללה וחמאס על הגדרות מטורפת. אנו פשוט עוצמים עיניים וחוזרים על כל הטעויות מתחילת שנות ה-70.

אם יתממשו תוכניותיה של איראן זאת תהיה מלחמה קשה ממלחמת השחרור. תוצאותיה תהיינה מרחיקות לכת בכל היבט שהוא. (כלכלית דמוגרפית סוציולוגית דתית וכמובן מדינית וגיאוגרפית).

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 14-04-2023 בשעה 16:20.
ישן 16-04-2023, 07:36

חרפה: ברשת לועגים לנתניהו וסמוטריץ' – רק משום שאמרו "בעזרת השם"

https://www.now14.co.il/%d7%97%d7%a...5-%d7%a8%d7%a7/

במובן מסוים זאת ליבת המאבק סביב הרפורמה.

• בין אלו שלא מוכנים שיזכר שם ה' בעם ישראל לבין אלו שמבינים ומאמינים שיש בורא לעולם ושהכל תלוי בו.
  • בין או שרוצים לחיות את חייהם כגויים ולא מחויבים בדבר למורשת היהודית לבין אלו שכן.
  • בין אלו שרוצים לחלן באופן מוחלט את עם ישראל, לבין אלו שכמהים לותחזנה עינינו.
  • בין אלו שמדיחים קצינים מצטיינים (וינטר ואפי איתם) רק משום ששם ה' היה חקוק על ליבם ושפתם, ולא מסוגלים לסבול אמונה אלקונית לבין אלו שזהו מרכז חייהם.
אכן מרכזי הכוח עדין נמצאים ביד צד אחד אך זה מתכרסם והולך והתהליך שנפתח יעצים ונראה כרגע כבלתי הדיר.

נמאס לישראל השניה כ-70% מהעם לחיות תחת דיכוי ציבורי מתמשך והרפורמה היא רק הסונונית.

ישן 18-04-2023, 15:24

מרד בגולני: פלוגה שלמה הניחה את הנשקים - ועזבה את הבסיס

https://news.walla.co.il/item/3573114

ובעצם למה לא?!

במדינה שבה הכל מותר ל"מתנגדי הרפורמה"
  • טייסים שמודיעים על סירוב פקודת מילואים ובוחרים את משימותיהם.
  • מפקד מחוז במשטרה שעושה מה שבא לו ומתעלם לחלוטין מהדרג המדני.
  • רמטכ"ל שמגבה את הטייסים המורדים כנ"ל מפקד חיה"א.
  • טייסים שמחרימים את רה"מ.
  • אנרכיסים ששורפים ריהוט של בית שלם בגלל שהם צריכים עצים למדורת האנרכיזם.
  • חוסמים את איילון ושורה של צירים כי בא להם - מותר הם מתנגדים ל"הפיכה המשטרית".
  • שמכים פרשים ולאחר מכן המערכת מתגייסת לטובתם.
  • השבתה של נתב"ג והמשק כי הם כביכול בצד הנכון.
  • יועמשי"ת שמתעלמת לחלוטין מכך שהיא משרתת של נבחרי ציבור ובמקום זאת מכתיבה להם מדיניות.
אז מדוע בעצם שחייל פשוט לא יחליט מי הוא המפקד שלו?! הרשו לי לנחש שהוא "תומך רפורמה" שלא מחזיק ב"דעות הנכונות" של בוגרי וקסנר....
ישן 18-04-2023, 21:15

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=channb]ובכן המדובר..."

אתה באמת חושב שהמשמר יקום אל מול ההתנגדות של המפכ"ל, היועמשי"ת ביבי שמערבב ברקע וכו' .

הממשלה החמיצה שתי הזדמנויות פז.

א. במועד ההקמה היה ניתן לפטר מיידית את היועמש"ית. כיום זה בלתי אפשרי (כבר יש לה עמדות ולא מפטרים פקיד "מקצועי" רק בגלל הבעת עמדה.

ב. אי ההצבעה על הרפורמה קברה אותה (כאמור ללא סיבה. ע"ע ברק, רבין ושרון או מקרון למשל בימים אלו). מוקד ההכרעה עבר לנשיא דרמר וגנץ. במקום רוטמן ולוין אתה באמת חושב שתהיה רפורמה בצורה שכזאת.

הנ"ל מתסכל מאוד אך מזמן התפכחתי לגבי נתניהו.הוא לא טירון והוא מבין בדיוק את המשמעויות של "חוסר ההחלטיות". כשביבי בשטח אף פעם לא מובן לאיזה כיוון הוא מושך - זה לא מקרה! האיש פורח בצל ערפל הקרב ובצלו הוא מלהטטה באנשים ומשסה אותם האחד בשני ולבסוף משיג בדיוק את מה שהוא רצה.

האיש לא רוצה רפורמה, לא רוצה משמר לאומי וגם לא רוצה פסקת התגברות. הוא בסה"כ רוצה פשרה עם הפרקליטות ופרישה מכובדת...
ישן 19-04-2023, 14:48
צלמית המשתמש של ai22

זה לא רלוונטי - המסגרת כבר הוקמה בפועל, על פי חוק, מתוקצבת ומתבצע גיוס.
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "כיחידה עצמאית או כעוד מג"ב...."

ציטוט:
כיחידה עצמאית או כעוד מג"ב.
יש לקבוע סופית את מנגנון הכפיפות וקבלת ההחלטות,וזה באמת נמצא בדיון סוער,
אך לא מדובר על 'עוד מג"ב' כי תפקידיו שונים.

מוסכם שמג"ב צריך להתמקד כמעט בלעדית בגזרת יו"ש ומזרח ירושלים,
כיוון שגם כך כח האדם מתקשה לעמוד בנטל המשימות, ושימוש בכח אדם פחות מיומן - גורם לנזק,
בעוד המשמר האזרחי צריך לפעול כמעט-בלעדית מול אזרחים ותושבים ישראלים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
השבוע חווינו מספר התערבויות הרסניות
  • ההדחה בגולני עבור שמאלן מצוי.
  • ההדחה של מפקד המסתערבים במג"ב עקב הריגתו של מחבל.
  • היום פורסם על התערבות של אשד בשחרור פורע חוק שתקף שוטר.
אם זאת לא יחידה עצמאית לא עשינו כלום וזה בלבד הנושא.

אתה מתפזר לכל עבר.

זו יחידה חדשה.
אם יש כפיפות ישירה, מקובל שלכל הפחות השר יוכל לקבוע את מפקד היחידה וסגניו הישירים - כפי שקורה במשטרה ובצבא.
אם אין - הוא יהיה סגן ישיר של מפכ"ל המשטרה וככזה לשר יש יכולת לקבוע את זהותו בלבד.

יש בעיה אחרת - השר והיועמש"ת מתווכחים על פיטוריו של אשד, שהשר חפץ בהם (ויש לו זכות מכוננת חוקית לפטרו)
היועמשית דורשת - שפיטורין אלו ייעשו על פי נוהל (המחייב שימוע) ולא ע"י שימוש בסנקציה של הרחקה מיידית.
ברור לך שזה ויכוח שכל מהותו היא לייצר כותרות.
אם השר היה חפץ לפטרו מיידית - כבר היה מתבצע שימוע.
ישן 20-04-2023, 09:46

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה לא רלוונטי - המסגרת כבר הוקמה בפועל, על פי חוק, מתוקצבת ומתבצע גיוס."

א. לגבי המשמר ובכן כוונתי לדמיון ההיררכי ולא ביחס לסיווג המטלות. אם יהיה יחידה בתוך המשטרה ולו גם בראשות סגן מפכ"ל המשחק מכור. הוא יהיה כפוף למערכת אכיפת החוק וזה כל מה שמשנה בסיפור. משמר הכפוף לשר זה סיפור אחר לגמרי ובעצם יקבע זרוע אכיפה מקבילה במדינת ישראל - הדבר שהנ"ל מאוד מאוד חוששים ממנו. (הנ"ל + גוף ביקורת עם שיניים מאיים על אושיות הקיום של תלמידיה של רות דוד).

ב. לגבי אשד זה ממש ויכוח על מהות ולא כותרת. בהליך הרחקה אפשר להדיחו מיידית וקיים קושי מטעמו של בג"ץ ושות' להתערב בהחלטה שכזאת (הוא ימשיך לקבל משכורת לכאורה ולא יאבד מעמדו כעובד ציבור אך לא זהו הנושא). לעומת זאת בהליך משמעתי עומדות לו כל הזכויות של עובד ציבור וזה אף פעם לא יקרה.

אתה אכן צודק ששני הצדדים נזהרים כרגע מלמתוח את החבל יתר על המידה.

וידיעה מהיום היועצת מתנגדת לגישור פלילי ופשרה בתיקי האלפים. נתניהו גם לקה גם אכל את הדגים וגם לבסוף יגורש מהעיר. עם שני פוליטרוקים כמו פלדמן ושחם הרשעה כל שהיא תהיה גם תהיה למרות כל הבזיונות שבדרך וזה כל מה שהם צריכים. [ייאמר בכנות ששחם הרבה יותר מאוזן מפלדמן הפוליטרוקית אך ברגע האמת הוא יישמע לצו המפקד - אין לי ספק בכך].

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 20-04-2023 בשעה 09:51.
ישן 20-04-2023, 11:05
צלמית המשתמש של ai22

בכל מקרה צריך לפעול לפי נהלים וחוקים. לא גחמות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "א. לגבי המשמר ובכן כוונתי..."

אז הדמיון ההיררכי לא יהיה שונה.

לגבי אשד זו בהחלט כותרת.
גם לגבי הרחקה וגם לגבי הדחה - יש חוקים ונהלים.
בן-גביר הוא אדם מאוד חכם - ויודע את זה. אם הוא היה רוצה לסלק את אשד, הוא היה פועל לפי הנהלים ואשד היה מסולק.
המשחק הזה - מועיל לו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
וידיעה מהיום היועצת מתנגדת לגישור פלילי ופשרה בתיקי האלפים.
אם לא יהיה גישור - התוצאה תהיה קריסה מוחלטת של הפרקליטות.
כמעט כל הטיעונים של התביעה - כבר הוגשו. חלק גדול מהם - פורק והופרך,
וגם הטיעונים שנותרו מפורקים הדרגתית.

הבעיה של היועמ"שית היא לא הפשרה - אלא התזמון.
לפיד תזמן את ההפיכה ל2024, והיא מנסה לתמוך בזה.
ברגע שתהיה פשרה - אין סיכוי להפיכה. כל ה"אידאולוגיה" של רל"ב מתפוגגת.
ישן 28-04-2023, 00:17

27/04/2023 שתי ידיעות סתמיות - כל המקשר ביניהן עושה זאת על אחריותו האישית בלבד

200 אלף איש (ויש אומרים חצי מיליון) בהפגנת הענק
https://www.ynet.co.il/news/article/rj93nlom3#autoplay

פגישה בן סנגורי נתניהו והיועמ"ש בענין גישור פלילי אפשרי.
https://www.ynet.co.il/news/article/hjh3pz007h

להלן כמה נקודות:
  • הנ"ל לא רצתה להסכים עד כה. אם תסכים הנושא ייצא לחלוטין משליטתה משום שברור שהיא לא תוכל להתעלם מהמלצתו של השופט הבכיר שימונה כמגשר.
  • ההפגנה מתן גיבוי אפשרי לרפורמה. נתניהו מלהטט מאחרי הקלעים ויש לו עכשיו את כל הלגיטימציה להביא לפיצוץ השיחות במיידי ולקדם את הרפורמה בחסות גל הפגנות ימין.
  • השינוי הקיצוני בהרכב הועדה לבחירת שופטים משנה את כללי המשחק ומטריד מאוד את ראשי "מערכת המשפט".
  • לא נותר אלא לשער כי גורמים אלו מפעילים שורה של לחצים על מיארה לסיים את הסאגה להוציא לגישור פלילי ולאפשר פשרה שתאפשר לנתניהו לפרוש בכבוד מחד ותשמור בדרך כל שהיא על כבודה האבוד ממילא של הפרקליטות.
מיארה לא תמהר לאשר. צעד שכזה כרוך בביקורת נוקבת ויביא כמעט ללא ספק לבדק בית משמעותי בפרקליטות. יחד עם זאת ייתכן שהמצב המשפטי מחד, והסיכון בו עומדת המערכת לא תותיר לה ברירה. ובמילים פשוטות להערכתי יש מי שמוכן להקריב את בכירי הפרקליטות על מזבח "מערכת המשפט".

כמה "מקרי" שהפגישה מתקיימת בדיוק ביום הפגנת המיליון.
ישן 30-04-2023, 10:38
צלמית המשתמש של ai22

מהטעם הפשוט - שיש ממשלה מאוד יציבה גם בלעדיו
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין בדל סיכוי שגנץ ייכנס לממשלה הזאת. ה"סקרים" והאיתרוג נועדו להבטיח זאת"

הכנסתו לממשלה במקום מישהו אחר - משמעה ערעור ממשלה יציבה.
ואם הוא יכנס לממשלה - הוא מבטיח "חיסול" שיטתי בידי הלפידונים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי channb
אין בדל סיכוי שגנץ ייכנס לממשלה הזאת. ה"סקרים" והאיתרוג נועדו להבטיח זאת
האיתרוג כבר עשה את שלו - וההתיישנות כבר נכנסה לתוקף.
גנץ - צריך להפסיק לפחד מהאיומים של הכנופיה הלפידונית.

אם עכשיו יעבירו חקיקה בהסכמה רחבה, גנץ בעצם מוכיח שהוא מנהיג אחראי ושקול - ולא עבד נרצע של לפיד.
זה יכול להשפיע על מו"מ פרלמנטרי - ועל תוצאות הבחירות הבאות, בעוד קצת יותר מ3 שנים.
ברור לך שיש סיכוי לא זניח - שהן שוב יסתיימו בתיקו.
ישן 28-04-2023, 16:16

תצפית לעבר שטח ישראל ופגישה עם נסראללה: שר החוץ האיראני מבקר בלבנון

https://www.ynet.co.il/news/article/rjqooqfq2

איראן משלימה את כיתורה של מדינת ישראל בימים אלו. התמונות שפורסמו מביעות את הכל. השר משקיף ממרומי פסגה לבנונית על העמקים בישראל (ומקבל הסברים על הכיבוש המתוכנן).

"על עמך ישראל ידו גורל"

השקט היחסי לו אנו זוכים למעט מספר ניסוי כלים הוא הכנה ליום פקודה של הסתערות משותפת מכל החזיתות. (אם לא ייצא אל הפועל זה רק משום שתכניותיהם סוכלו - נדרש משהו הרבה יותר מהותי מאשר כמה תקיפות של בודדות של חיל האויר לשם כך - ולא משום שהם לא מתכננים).

עיוור מי שלא רואה זאת.

הסירטון בכתבה עדיף על מאה מילים. תנועות הידים ההצבעה לעבר עמדות השליטה בצד הישראלי ושפת הגוף מלמדים על הכל.

https://www.mako.co.il/news-military/2023_q2/Article-6b244e5f487c781027.htm

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 28-04-2023 בשעה 16:23.
ישן 30-04-2023, 13:08

רוטמן: הרפורמה הכרחית לשרידותה של הקואליציה

נתניהו משוכנע שניתן להגיע לרפורמה בהסכמה. [ובתירגום לעברית - נתניהו לא רוצה רפורמה אלא מערך לחצים שיאלץ את המערכת לאפשר לו פרישה מכובדת].

רוטמן: גנץ לא מעוניין להגיע להזכמה. [גנץ מעוניין להיות משיח השמאל הבא. היס מן החדש של המממנים העלומים מאירופה וארה"ב].

לוין: גורמים בליכוד מנסים להכשיל את הרפורמה. [תרגום: נתניהו מושך בחוטים ומלהטט בנעריו לכולם תפקיד חשוב ביותר בהשגת המטרה המרכזית...]

לנתניהו שליטה אדירה בליכוד אם היה באמת רוצה בכך כולם היו מיישרים קו והרפורמה הייתה מאחורנו - ללא כל ספק!!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 30-04-2023 בשעה 13:11.
ישן 01-05-2023, 10:40

ההסכמה הראשונה - הזכות לשוויון הפרט תעוגן בחוק

https://www.inn.co.il/news/599973

סביר שזה פייק אך אם זה נכון זה ממש טירוף במקום רפורמה שתנזק מקצת ממוגלת החונטה המשפטית אנו מקבלים חיזוק משמעותי לאקטיביזם לגישה הליברלית ולמדינת כל אזרחיה.

להלן מקצת המשמעויות של שלשת המילים המכובסות - "הזכות לשוויון הפרט" כמה תמים נאור ויפה

• אירועי הפרדה יהיו בלתי חוקיים.
  • כל מכרז שיווק קרקעות וכו' יהיה פתוח לכל המגזרים (זה נכון גם היום תיאורטית אך לא מעוגן בחוק יסוד על כל המשתמע) כולל ערבים דרוזים צ'רקסים סודנים אריתראים וכל מי שרוצה.
  • הכרה נגזרת בנישואין אזרחיים.
  • הכרה נגזרת בזכות השיבה.
  • הכרה נגזרת בנישואים חד מיניים.
  • תחבורה ציבורית לכל דורש בכל זמן ובכל מקום כולל יוה"כ.
  • חוק השבות לערבים. במה הם שונים יש להחיל את השוויון.
  • גיוס מיידי של החרדים - השוויון גם חל עליהם. לערבים אין מה לדאוג (בערך כמו פינוי חאן אל חמאר אל מול חומש - תשאלו את בני "המשיח החדש"). ובכל מקרה זה יכול לשמש תירוץ טוב לבטל את תקציבי הישיבות.
  • הכרה נגזרת ברפורמים. כולל גיור ונישואין. הקמת רבנות ובתי דין אלטרנטיביים. בעצם כל עשרה אנשים יכולו להקים זרם ביהדות. (אחד הקיסרים שנחשף למחלוקת פנים יהודית הנפיק צו שכזה בעבר - הסיפור אמור להיות אמיתי ואיני זוכר את הזהות - הקדים את זמנו בכמה מאות...)
  • בתי ספר פרטיים שלא מקבלים את כולם יהיו בלתי חוקיים.
  • עשוי לחייב הפרדת דת ומדינה - כיצד ניתן לממן מוסד דת שהוא בתי שוויוני במהותו.
כיצד זה קרה לנו?! נבחרה ממשלת ימין על מלא, ובמקום אנו מקבלים שמאל על מלא מלא. הפגנות של 200 אלף איש וזהו!!

גם אם הנ"ל פייק שום דבר טוב לא יכול לצאת מבית הנשיא אין כל הגיון במהלך ואף ממשלה בעולם לא מפקידה בידי האופוזיציה את גורלה. נתניהו לא טיפש ודרמר לא טירון זאת מורשתו האחרונה של נתניהו ופריצתו של דרמר לחזית הפוליטית - והם מקימים בזאת את מדינת כל אזרחיה!

אשף הלהטוטים נתניהו הוא השמאלני מכולם!! יש להפיל את ממשלתו כאן עכשיו והרגע בטרם ייעשה נזק בלתי הפיך!

בנט ושקד - מבקש בזאת סליחה ומחילה! צדקתם!!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 01-05-2023 בשעה 10:53.
ישן 02-05-2023, 15:52

גדעון סער יוצא בצעקות מחדר המו''מ: ''אני גמרתי עם החרא הזה. חבורה של אידיוטים!"

למען הסר ספק ודאגה - הוא שב לאחר מכן לחדר.

ובכן ככה מתנהל מי שיש לו הישגם נכבדים ורוצה להוציא עוד כמה פירורים מהצד השני.

ביבי מוותר שם על הכל - לא בגלל שהוא נאלץ לוותר -יש לו 64 מנדטים נאמנים יחסית (לא יקרה כלום גם אם שנים ימנעו) - אלא בגלל שהוא רוצה!

תמיד היה לנתניהו תירוצים! לבני, כחלון, גנץ, טרופר ושות' הפעם קיבלנו ממשלת ימין על מלא מלא.. לרגע חשבתי שזהו - הכל סגור. ובכן נולד התירוץ החדש - האופוזויציה!

ולמי שעדיין מסופק נזכיר כי איך שהוא חוק הניבצרות עבר ללא כל התחשבות באופוזיציה, ללא הסכמות מ"בית הנשיא", ובהליך מהיר וחלק וחסר הססנות! כשנתניהו רוצה משהו - הוא יודע בדיוק כיצד להשיג זאת.

עובדות הן אכן דבר מבלבל!
ישן 04-05-2023, 19:35

כולם מהנדסים תודעה ולכן אני בוחן את המעשים
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=channb]למען הסר ספק..."

• חוק הנבצרות עבר לא שהיות וללא כל התחשבות בהפגנות - אף אחד אפילו לא ניסה למנוע אותו (ולמי שיש ספק אם ביטן מתואם עם הבוס שישווה עם עמדותיו בחוק זה לעומת האחרים).
  • הרפורמה טורפדה - גם אם היה למישהו ספק הוא התפוגג. ברור שיצא משהו בסוף אך לא לכך התכוון המשורר.
  • מדברים בבית הנשיא על חוק יסוד שוויון זכויות הפרט. המשמעויות שינוי דרסטי בכל הנוגע לצביונה של המדינה ואקטביזם ליבראלי ללא כל יחס לעבר. זהו רעיון "פשרה" של דרמר ונתניהו - לאחר מכן תהיה "התגברות" ו"איזונים". למען הסר ספק רעיון העוועים הזה הוא אנטיתזה של כל חקיקה ימנית. זריקת אדנלין לכל אקטביזם באשר הוא - ואף השלטה מוחלטת של האקטיביזם בפועל. המשמעות היא הפרדת דת ומדינה דה פאקטו והפיכתה של ישראל למדינת כל אזרחיה בכל התחומים ובכל המשמעויות.
  • חוק דרעי לא עבר.
  • חוק הגיוס נדחה. החרדים הנבערים קיבלו במקום את חוק החמץ חסר המשמעות.
  • הכנסת תקציבי החינוך החרדי לבסיס התקציב - לא הולך לקרות. (דרישה מוצדקת מאין כמוה שגם תנטרל את הדיון הקלשאי ב"כספי העתק" שמקבלים החרדים - לצורך חינוך בסיסי שהוא בעצם 30% ממה שילד חילוני מקבל).
  • המשמר הלאומי: אושר תקציב עד להקמה הליך. בפועל יהיה כפוף לפרקליטות ושות' ובמסגרת המשטרה - מה עשינו?!
נתניהו לא נקט ולו בפעולה תכליתית אחת! על מנת לפרום את הקשר הגורדי בין המשטרה הפרקליטות ובתי המשפט. זה לא בגלל שהוא לא יכל - באותו הערב היה ניתן להעביר את השינוי בועדה לבחירת שופטים - ולאחר מכן להגיע לבית הנשיא מתוך עמדת כח וכאשר על השלחן בועדות מונחות השלבים הבאים. ביבי מבין זאת היטב - ממש היטב - הוא פשוט לא רוצה. תפיסת עולמו בנושאי דת ומדינה שמאלנית - אף יותר מגנץ. טרופר, גנץ, לבני, כחלון, ביטון - כולם תומרנו להיות עושי דברי של הבוס - במודע או שלא במודע.

האיש גאון פוליטי אי אפשר לקחת זאת ממנו אך ימין מלא מעולם לא היה ולעולם לא יהיה.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-05-2023 בשעה 19:43.
ישן 29-05-2023, 23:39

אגדת השבוע: ארבע אנשי מודיעין שיצאו לדוג באגם לאגו מג'ורה - ונתקלו בהוריקן פתאומי

להלן עקריה של האגדה:

• שני סוכנים איטלקים. אחד ישראלי ואחת רוסיה ("אשתו של הקומנדור") מצאו את מותם.
  • סיבת "ההתהפכות" "סופה" פתאומית ("הוריקן") לא פחות ולא יותר.
  • כל שאר הנוסעים התמימים הצליחו לחזור בשחיה לחוף למרות "הסופה" העוצמתית.
  • למען הסר ספק מדובר על סירה גדולה למדי ולא גיגית שאדוות הגלים עשויים להפוך.
  • שמו של הסוכן הישראלי שהוא בכלל גמלאי ושהה עם מקביליו האיטלקים והרוסיה עלומת השם לרגל מסיבת יום הודלת משפחתית ותמימה. "היה גאון בתחומו".
הסתיים בזאת עוד מותחן של ג'ון לה-קארה לצערינו לעולם לא נדע את ראשיתו של הסיפור אף לא את סופו אף שבשלב זה נדמה שכרגע לכל הפחות ידם של ה"טובים" על התחתונה...

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 29-05-2023 בשעה 23:41.
ישן 30-05-2023, 09:10

שורדי מסיבת "יום ההולדת" הוטסו במטוס צבאי בחזרה למדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אגדת השבוע: ארבע אנשי מודיעין שיצאו לדוג באגם לאגו מג'ורה - ונתקלו בהוריקן פתאומי"

פרטים חדשים על אסון התהפכות הסירה בצפון איטליה: בדיווח בעיתון "לה רפובליקה" על "אסון סוכני הביון", נכתב כי עשרה ישראלים ששרדו את האסון, שבו נהרג גמלאי של כוחות הביטחון, הושבו במהירות במטוס צבאי לישראל. באסון נהרגו גם שני סוכני ביון איטלקים ואשתו של בעל הסירה.
"18 מ-20 השורדים היו סוכני מודיעין, בהווה או בעבר", נכתב ב"לה רפובליקה". "עשרה ישראלים ששרדו את האסון בלאגו מג'ורה הוחזרו במהירות במטוס צבאי לישראל. הם הותירו במקום גם את רכבי הפורד ששכרו למסע. גם האיטלקים פונו במהירות מחדרי המיון ומהמלונות שאליהם פונו, כדי לא להשאיר עקבות".

https://www.ynet.co.il/news/article/r1gyhgq8n

לא נותר אלא לתהות מדוע התקיימה פגישה מקצועית עם סוכני ביון איטלקיים באמצע אגם במקום במשרד ברומא...
ישן 05-06-2023, 18:35

נתניהו: נציג אחד לקואליציה בועדה לבחירת שופטים.

אם למישהו יש ספק באשר לעמדתו של ביבי ביחס לרפורמה הרי שמעתה אין כל ספק.

הלה פועל למיזעורה של הרפורמה ואף חיסולה המוחלט. בעבר נתלה באחרים שעשו את העבודה השחורה בשבילו - כחלון, גנץ וחבורתו, לבני, מופז וכו'. כיום בממשלת הימין על מלא מלא - זהו נתניהו בכבודו ובעצמו.

נתניהו בשר מבשרם של האליטות במדינת ישראל ויעשה הכל על מנת להגן על מערכת המשפט שהיא הגורם המרכזי שמשמר את מעמדם של הנ"ל. תחת נתניהו לעולם לא תתרחש כל מהפיכה משפטית
  • השופטים ימשיכו להבחר במחשכים בשיטת שמור לי ואשמור לך.
  • היועמש"ים ימשיכו לשלוט במדינה.
  • הפקידות הבכירה תמשיך להתמנות בשיטת חבר מביא חבר.
  • האפלייה נגד המכללות באקדמיה תמשיך לנצח.
  • באופן כללי עמדות הכח במדינה יישמרו בידי האנשים הנכונים כולל זכיונות בנוסח מכרות הפוספטים, זכויות הגז, סחר הנשק וכו'.
המאבק בין נתניהו והפרקליטות היא ירי בצריח הנגמ"ש ומאבק איתנים על השליטה במנגון האליטיסטי במדינת ישראל ולא מעבר לכך. לא מביבי תצא הישועה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:48

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר