לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2023, 19:34
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
06-2023 נסיונות שיגור רקטות מגזרת יו"ש לתחומי מדינת ישראל

https://www.ynet.co.il/news/article/h1ri00srun

ביום ירושלים איתר השב"כ רקטה בבית חנינא שבמזרח ירושלים. לאחר מכן הוא עצר מחבל פלסטיני תושב הכפר עג'ול שהודה שהוא בנה את הרקטה לפי הוראות מהאינטרנט. לפי הכתבה, המחבל תכנן לשגר את הרקטה על מצעד הדגלים שנערך באותו יום.

אומנם הרקטה הייתה פרימטיבית וכנראה לא בשלה מספיק כדי להיות משוגרת בהצלחה, אבל זה כבר מקרה שני - אחרי רקטת הדמה ש"שוגרה" לעבר שקד - של ניסיון לבצע פיגועי רקטות ביהודה ושומרון. דבר זה מחזק יותר את הצורך במבצע ניכוש עשבים וטיהור תשתיות טרור ביהודה ושומרון, בדגש על ג'נין ושכם שמתנהגות כאקס טריטוריה בשליטת המחבלים.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2023, 20:30

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "עזה נאמבר 2 here we go!"

זה מזכיר לי בדיחה ישנה:

לפני שנים רבות רבות, בשנות ה-20 של המאה ה-20 אז רכבות היו רכבות קיטור אדם אחד נסע במכונית ונתקע על פסי רכבת. ניסה ללחוץ על הגז ברכב, לא זז. פתאום שעטה לעברו רכבת מונהגת בידי קטר קיטור גדול. האיש יצא מהרכב, ברח וניצל ברגע האחרון כשהקטר דרס את הרכב והרס אותו.

כעבור שבוע ביקר אותו איש אצל חברו. החבר שאל אותו אם הוא רוצה תה. האיש השיב בחיוב. הלך החבר הביא קומקום על גז וחימם מים, ברגע שהקומקום החל להעלות אדים, לקח האיש את הקומקום, זרק אותו על הרצפה והחל לחבוט ולבעוט בו.
"מה אתה עושה?" שאל החבר.
"את הלקח אני למדתי", ענה האיש, "צריך להרוג אותם עוד כשהם קטנים".

הנמשל: בג'נין צריך לטפל צבאית לפני שתהפוך לעזה 2.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 28-06-2023, 23:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "לפעמים עדיף מספר הרוגים עכשיו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ariel_zuk
לפעמים עדיף מספר הרוגים עכשיו על פני מספר גדול יותר של הרוגים אחר כך.
במלחמת לבנון 3 אני בטוח שבסבירות גבוהה ייפגע גם הבית שלי, ושיש סכנה מוחשית לחיים שלי ושל משפחתי. ועדיין אם זה אומר שחיזבאללה יושמדו ולא יהיה סבב רביעי, אעדיף את זה כדי שאלה לא יהיו הילדים שלי שיעברו את זה.

כתבת נכון אבל זו בדיוק הנקודה שלי ולכן הדגשתי את החלק החשוב בדבריך (לטעמי). כן, אם מבצע יביא לשינוי אמיתי, בהחלט יש מצב שעדיף לפעול, למרות המחיר. הבעיה היא שלהשיג שינוי אמיתי דרך מבצע צבאי זה לא פשוט, כפי שמבצע הדו-שנתי בעזה מוכיח פעם אחר פעם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ariel_zuk
אבל מדיניות ההכלה קובעת גם כי בסוף כן יהיה סבב נוסף. תמיד יהיה סבב נוסף. ואז האנשים שהקריבו משהו מעצמם כדי שיהיה סיכוי שלא יהיה סבב נוסף, סתם הקריבו לשווא. איבדו מכרים ובני משפחה לשווא.

אוקיי - אז בוא תציע למקבלי ההחלטות מבצע קונקרטי עם מטרות ברות השגה שיישיג שינוי אמיתי לא יכלול טבח חסר הבחנה בבלתי מעורבים.

ישן 28-06-2023, 23:42
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "פזיזה? אתה בגל טרור כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Doron11
פזיזה? אתה בגל טרור כבר 94 שנים. עשרות הרוגים? יש כבר אלפי נרצחים בגל הטרור הזה. איפה אתה חי?

תיקנתי לך. משום מה אנשים נוטים לשכוח שמעשי טרור ורצח מאורגן של יהודים בידי ערבים בארץ ישראל הולך אחורה קצת יותר משנתיים. אתה יכול לקרוא לזה גל כי אולי יש איזו עלייה קטנה בסטטיסטיקה בשנתיים האחרונות (והיא באמת קטנה בהשוואה למספר הנרצחים בשנים אחרות)... אבל מה שעולה הוא שכל המבצעים וכל המלחמות לא הפסיקו את מעשי הרצח....

אז איפה אני חי? כרגע, מודה, אני חי בקליפורניה. אולי דברים שרואים מכאן לא רואים משם כי לפחות כרגע, נראה לי שאני קצת יותר קרוב למציאות הישראלית ממך, לפחות לפי מה שאתה כותב פה

ישן 29-06-2023, 14:33
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Doron11]פזיזה? אתה בגל..."

חייב להגיד שברגע שאתה אומר שאתה חי בקליפורניה זה מסביר הרבה מהבורות והניתוק שלך (אני לא אומר את זה כביקורת, אם אני הייתי חי שם הייתי מנותק ובור בדיוק כמוך), לכן אסביר יותר בסבלנות.

הרטוריקה של "טרור תמיד היה ויהיה" היא רטוריקה של שמאל ושל מקבלי החלטות פחדנים שמנסים להמעיט בערך הכשלון שלהם, ולכן נוח להם להתיחס לטרור כאל כוח טבע בלתי נמנע. אכן מבצעים צבאיים לא יפסיקו את הטרור לגמרי (הייתי שמח לדבר על איך לדעתי עושים את זה, אבל זה יגלוש לפוליטי), אבל יכולים להוריד מאוד את התדירות לתקופה מסויימת, ואז זה עולה שוב. מכאן הממונח "גלים".

ב-2022 נרצחו יותר ישראלים בטרור, מבשנים 2018-2021 *יחד*. זו השנה עם הכי הרבה נרצחים בטרור מאז 2014 אם אתה מחשיב את ההורגים בצוק איתן כנרצחים בטרור, או מאזור 2005 אם אתה לא. ב-2023 נרצחו כמעט אותו מספר אנשים כמו ב-2022, ואנחנו עוד לא באמצע השנה.

לכן המשפט "עליה קטנה בסטטיסטיקה", הוא משפט דוחה, מגעיל, קר ומרושע. אני לא חושב שאתה כל הדברים האלה, אלה אני בוחר להניח שאתה פשוט מנותק מהמציאות כי אתה חי במציאות אחרת. לגבי היעילות של המבצעים-אענה לך בתגובה נפרדת, אבל נסתפק בנתיים בזה-בהעדר מבצע צבאי, כמות הנרצחים עולה בחדות.
ישן 28-06-2023, 23:25
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אגב, קורע המשפט "מי שלא לומד..."

ציטוט:
אגב, קורע המשפט "מי שלא לומד את לקחי ההיסטוריה", כשההיסטוריה מלמדת שהדבר *היחיד* שהוריד את הטרור הפלסטיני היה מבצעים רחבים (כשחומת חמגן ועופרת יצוקה הם הגיים צ'יינג'רים העיקריים).

חומת מגן לא היה מבצע פזיז אלא פעילות מאורגנת עם הכנה מראש והרבה מודיעין. אל תשווה בין זה ובין מה שאתה מציע.

עופרת יצוקה היה בסוף 2008\תחילת 2009. ב2009 שוגרו כמעט 600 רקטות וכמעט 300 פצמ"רים. ב2010 הייתה ירידה ל150 רקטות ו215 פצמ"רים. ב2011 -618 שיגורים...וב2012 כבר היה צריך לצאת למבצע עמוד ענן, ומאז עושה רושם שאחת לשנתיים צריך איזה מבצע... לזה אתה קורא גיים-צ'יינג'ר? איפה אתה חי?

ישן 29-06-2023, 14:45

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Doron11]אגב, קורע..."

מתי הצעתי "מבצע פזיז"? האם אתה בעד מצבע בסגנון "חומת מגן"? כי זה מה שכל הימין מבקש כבר כמה חודשים.

לגבי עפרת יצוקה-שוב, אתה בור כי אתה לא גר פה, אז אסביר לך בסבלנות. מ-2001 עד 2008 הייתה עליה חדה בכל שנה בשיגור הרקטות והפצמ"רים, עם השיפור ביכולות הייצור וההברחה של החמאס. בשלוש השנים שלפני עופרת יצוקה, נורו 1,777, 2,807 ו-3,716 שיגורים. אם הבאת את הנתונים של השנים העוקבות, אז אני מניח שראית גם את הנתונים שאני מביא פה, ובחרת לא לפרסם אותם בכל זאת. פה אני כבר מתחיל לחשוב שאתה שקרן ומניפולטור. אבל נניח לזה, כי לדיסאינפורמציה שלך צריך לענות.

בכל מקרה-ב-2009 נורו 858 רקטות ופצמ"רים-הכי מעט מאז 2004 כשלחמאס לא היו יכולות. יותר מזה-הרבה מהשיגורים האלה קרו *בזמן מבצע עופרת יצוקה*. אחריו היה שקט בכל השנה. ב-2010 נורו 365 רקטות ופצמרים, וב-2011 680. ב-2012 נורו כ-2000 בגלל מבצע "עמוד ענן".

המציאות שעופרת יצוקה שינה, זה שעד אז ירי הרקטות היה שגרתי לחלוטין, כמה רקטות בכל יום, מה שגרם לשיבוש (עד כדי חיסול) של האפשרות לשגרה ואורח חיים תקין בעוטף. אחרי עופרת יצוקה, השגרה הזו הופסקה לגמרי. גם כשנורו רקטות, הם נורו בתוך סבבים, ואז צה"ל הגיב (דבר שלא היה קורה לפני המבצע בדר"כ). אז לא רק שכמות הרקטות בשנה ירדה בהרבה, התדירות של סבבי הירי והמרחק ביניהם נתן אפשרות לקיים משהו שדומה יותר לאורח חיים נורמלי בישובים האלה. כל זה-בזכות עופרת יצוקה.

הייתה אומר שעל "חומת מגן" אין טעם להרחיב, אבל לנוכח רמת הידע והחיבור שהפגנת פה אני כבר לא יודע. אם תצטרך אלמד אותך גם על זה.
ישן 29-06-2023, 16:31
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "מתי הצעתי "מבצע פזיז"? האם..."

כמה הערות:

XXXXXXXX טקסט פוליטי שנמחק ע"י הנהלת הפורום XXXXXXXX

2. מזכירים פה את לבנון וחיזבאללה, ומבצע של "זבנג וגמרנו", שלא יהיו מחבלים אחריו או משהו בסגנון. מזכיר לנו - וחלק מאתנו וודאי זוכרים על בשרם (למיטב זכרוני גם אתה) את מלחמת לבנון הראשונה ("שלום הגליל"...). עד ביירות הגענו. ישבנו שם. אש"פ ברח, בערך. ומה קיבלנו? חיזבאללה וחבריו (את האושר הגדול בישיבה בלבנון אתה וודאי זוכר)... רוצה לומר, אין פתרונות קסם, גם לא קסם שעולה במאות הרוגים ומביא אחריו שקט ושלווה לעולמים. כל עוד לא העלמת את הסיבה - אין שום סיבה שהמצב המהותי ישתנה. וכרגע, אנחנו בכיוון רק של יצירת עוד ועוד סיבות. שוב, אתה יכול להגיד שזה טוב או שזה רע, אבל זה המצב.
3. כל המבצעים בעזה שהזכרת, וזו בעצם עוד דוגמה להערה השנייה, כולם, מוצלחים יותר או פחות, בסוף הביאו במקרה הטוב לפסק זמן מוגבל. מוגבל יותר, מוגבל פחות - פסק זמן, ולא ארוך במיוחד (כלומר - לא פסק זמן אמיתי של שנים רבות; לרוב פסק זמן מאוד קצר שהרקטות/פצמרים וכיוב' חזרו בטיל למרחב, גם אם במינון נמוך יותר, ובהדרגה חזרה למינון גבוה, ואז מבצע וחוזר חלילה). אם זה פתרון בעיניך - אוקי. בעיני - פחות.
לסיכום זריז - אין פתרון שבאמת סוגר את הסיפור בלי להכנס לשאלות אסטרטגיות משמעותיות, וכמובן גם לפוליטיקה (אותה אותיר בחוץ). אף אחד בעשור וחצי האחרונים לא נכנס לשאלות האלה. המדינה מתנהלת בלי אסטרטגיה ברורה, כלומר בלי אסטרטגיה בכלל (האילוץ לתת שם לחוסר האסטרטגיה הביא למונח "ניהול הסכסוך"... שיהיה...). וזה, מה לעשות, מחוץ להגדרות של הפורום הזה שנהיה בריאים.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 30-06-2023 בשעה 11:29.
ישן 29-06-2023, 18:30

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "כמה הערות: [B]XXXXXXXX טקסט..."

XXXXXXX טקטס פוליטי שנמחק ע"י הנהלת הפורום XXXXXXXXX

אשמח אם תפנה אותי לתגובות פה בשרשור על פתרון קסם או מבצע שאחריו לא יהיו יותר מחבלים. הרי לא יכול להיות שאתה מחפש אנשי קש דמיוניים, באותה תגובה שהאשמת אחרים בזה שהם עושים את זה?

מבחינת המבצעים, הראיתי בתגובות הקודמות את השינוי המאסיבי שעשו חומת מגן ועופרת יצוקה, על שגרת החיים במדינת ישראל ובעוטף עזה בהתאמה. להגיד שבעיניך זה "לא פתרון", כשההנחה המובלעת היא להמשיך את המצב הנוכחי של עליה במספר הנרצחים-או במילים אחרות, המבצעים לא מפחיתים את מספר הנרצחים מספיק, אז אתה כבר מעדיף שירצחו יותר. זה הגיון... שאני לא אגיד את מה שאני חושב עליו, חוץ מזה שהוא בהחלט מאפיין את המחנה שאתה נמצא בו ומהווה חלק גדול מהסיבה שהעם העיף אתכם לכל הרוחות.

לבסוף-אני בהחלט מסכים שלמדינת ישראל אין שום אסטרטגיה ארוכת טווח (או אפילו בינונית טווח) בעזה או באיו"ש, ושעד שלא תהיה כזאת לא נפתור את הבעיה. ובכל זאת, מבצעים צבאיים רחבים מחסלים גלי טרור, משנים משוואות ויוצרים שקט לטווח קצר/בינוני. ולכן זה מה שצריך לעשות כרגע. מי שאומר אחרת, לא יודע היסטוריה. נקודה.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 30-06-2023 בשעה 11:21.
ישן 29-06-2023, 23:07
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "מתי הצעתי "מבצע פזיז"? האם..."

ציטוט:
מתי הצעתי "מבצע פזיז"? האם אתה בעד מצבע בסגנון "חומת מגן"? כי זה מה שכל הימין מבקש כבר כמה חודשים.

לגבי עפרת יצוקה-שוב, אתה בור כי אתה לא גר פה, אז אסביר לך בסבלנות. מ-2001 עד 2008 הייתה עליה חדה בכל שנה בשיגור הרקטות והפצמ"רים, עם השיפור ביכולות הייצור וההברחה של החמאס. בשלוש השנים שלפני עופרת יצוקה, נורו 1,777, 2,807 ו-3,716 שיגורים. אם הבאת את הנתונים של השנים העוקבות, אז אני מניח שראית גם את הנתונים שאני מביא פה, ובחרת לא לפרסם אותם בכל זאת. פה אני כבר מתחיל לחשוב שאתה שקרן ומניפולטור. אבל נניח לזה, כי לדיסאינפורמציה שלך צריך לענות.

בכל מקרה-ב-2009 נורו 858 רקטות ופצמ"רים-הכי מעט מאז 2004 כשלחמאס לא היו יכולות. יותר מזה-הרבה מהשיגורים האלה קרו *בזמן מבצע עופרת יצוקה*. אחריו היה שקט בכל השנה. ב-2010 נורו 365 רקטות ופצמרים, וב-2011 680. ב-2012 נורו כ-2000 בגלל מבצע "עמוד ענן".

מקור למספרים שהבאת?

ציטוט:
המציאות שעופרת יצוקה שינה, זה שעד אז ירי הרקטות היה שגרתי לחלוטין, כמה רקטות בכל יום, מה שגרם לשיבוש (עד כדי חיסול) של האפשרות לשגרה ואורח חיים תקין בעוטף. אחרי עופרת יצוקה, השגרה הזו הופסקה לגמרי. גם כשנורו רקטות, הם נורו בתוך סבבים, ואז צה"ל הגיב (דבר שלא היה קורה לפני המבצע בדר"כ). אז לא רק שכמות הרקטות בשנה ירדה בהרבה, התדירות של סבבי הירי והמרחק ביניהם נתן אפשרות לקיים משהו שדומה יותר לאורח חיים נורמלי בישובים האלה. כל זה-בזכות עופרת יצוקה.

המציאות היא שמה ששינה את התמונה היא כיפת ברזל. ברגע ששיגור רקטה בודדה או אפילו מטח קטן נהפך לאקט חסר משמעות מבחינת הנזק שעשה, ירי רקטות בשגרה הפך לחסר טעם.

ולמרות זאת, אחת לשנתיים אנחנו נכנסים למבצע בעזה כי מה לעשות שאין לנו פתרון ארוך טווח ושהמבצעים לא מייצרים שום תוצאה לטווח ארוך?

אז כן, אפשר להיכנס לעוד מבצע ואולי באמת נשיג שקט לשנה-שנתיים... אבל אם ב2001 ירו על שדרות קסאמים, היום יורים על תל-אביב טילים כבדים כך שהמגמה היא החמרה ברמת האיום ולא ירידה בו. אם שיגורים מג'נין היום הם של מקבילי הקסאמים המוקדמים ואנחנו נלך לפי אותה אסטרטגיה של מבצעים, עוד חמש שנים כבר יפלו טילים על עפולה ועוד עשר על חיפה. אז בוא, תציע משהו אחר, רלוונטי, שיגדע את המגמה באיבה וישנה את המשוואה באמת - כי עד היום השינוי היחידי שבאמת עשה משהו היה כיפת ברזל.

לבסוף, הערה על כל זריקת "ימין" ו"שמאל" שאתה זורק פה - בכל פעם שמישהו לא מסכים איתך, אתה משתמש ב"שמאל" כתירוץ לבטל את דבריו בלי לסתור אותם או להביא תימוכין לדבריך. לא רק שזה מוזיל את כל הטיעונים שלך (גם אלה שהם טובים) בגלל שזו רמת התדיינות של ילדים קטנים, אלא גם זה די מגוחך. בסופו של יום, כשזה מגיע לביטחון, יש לך מצד אחד ממשלות שמאל-מרכז עם אהוד ברק (איש סיירת מטכ"ל ורמטכ"ל בדימוס), אריאל שרון (מפקד חטיבת הצנחנים בדימוס), אהוד אולמרט (דומני שהיה כתב של "במחנה" אבל הוא היה ראש הממשלה מאחורי עופרת יצוקה) ונפתלי בנט (איש סיירת מטכ"ל ומגלן)

כרגע יש לך ממשלת ימין, יש שיגידו אפילו ממשלת ימין קיצונית ומי דמויות המפתח בה? גיבורי ישראל אריה דרעי, איתמר בן-גביר ששירותם הצבאי היה כה משמעותי?

אז די. ימין, שמאל, כולנו אותו העם והטענה כאילו לשמאל לא אכפת או שאפילו רוצה לראות דם יהודי אין שום בסיס.

ואל המנהלים, אם חרגתי יותר מדי אל הפוליטי, עימכם הסליחה

ישן 30-06-2023, 01:33

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Doron11]מתי הצעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מקור למספרים שהבאת?

ויקיפדיה: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A...%A8%D7%90%D7%9C

(כלומר-מקור המידע הבסיסי ונהגיש ביותר, שגם בו לא טרחת לבדוק לפני שהגבת לי).
ציטוט:
המציאות היא שמה ששינה את התמונה היא כיפת ברזל. ברגע ששיגור רקטה בודדה או אפילו מטח קטן נהפך לאקט חסר משמעות מבחינת הנזק שעשה, ירי רקטות בשגרה הפך לחסר טעם.

נסיון יפה, אבל כיפת ברזל התחילה פעילות מבצעית (מצומצמת) ב-2011 ואילו עופרת יצוקה הוריד מאסיבית את כמויות הירי גם ב-2009 ו-2010.

ציטוט:
ולמרות זאת, אחת לשנתיים אנחנו נכנסים למבצע בעזה כי מה לעשות שאין לנו פתרון ארוך טווח ושהמבצעים לא מייצרים שום תוצאה לטווח ארוך?

אז כן, אפשר להיכנס לעוד מבצע ואולי באמת נשיג שקט לשנה-שנתיים... אבל אם ב2001 ירו על שדרות קסאמים, היום יורים על תל-אביב טילים כבדים כך שהמגמה היא החמרה ברמת האיום ולא ירידה בו. אם שיגורים מג'נין היום הם של מקבילי הקסאמים המוקדמים ואנחנו נלך לפי אותה אסטרטגיה של מבצעים, עוד חמש שנים כבר יפלו טילים על עפולה ועוד עשר על חיפה. אז בוא, תציע משהו אחר, רלוונטי, שיגדע את המגמה באיבה וישנה את המשוואה באמת - כי עד היום השינוי היחידי שבאמת עשה משהו היה כיפת ברזל.

לא, ההסלמה לא בגלל המבצעים-ההסלמה היא בגלל שהאויב רוצה להשמיד אותנו ועובד באופן מתמיד על שיפור היכולות שלו כדי שיוכל לעשות את זה. המבצעים שינו את המשוואה ככה שלא יורים עליך כל הזמן, אלה רק בסבבים כל שנתיים, שזה אכן שיפור *מאסיבי* לעומת ירי יום-יומי של עשרות רקטות. בדיוק באותה צורה, יהיו פיגועים ונרצחים גם אחרי מבצע גדול בשומרון-אבל הרבה הרבה פחות, לאורך שנים. בדיוק כמו אחרי חומת מגן.

לגבי אסטרטגיה ארוכת טווח-אכן, אין כזאת וחייבים אחת בשביל לפתור את הבעיה. אבל לא על זה הדיון. הדיון היה על שתי חלופות-מבצע רחב מול לא מבצע רחב. הוכחתי לך שמבצע רחב אפקטיבי בהורדת הטרור למשך תקופה של שנים. מ.ש.ל.

ציטוט:

לבסוף, הערה על כל זריקת "ימין" ו"שמאל" שאתה זורק פה - בכל פעם שמישהו לא מסכים איתך, אתה משתמש ב"שמאל" כתירוץ לבטל את דבריו בלי לסתור אותם או להביא תימוכין לדבריך. לא רק שזה מוזיל את כל הטיעונים שלך (גם אלה שהם טובים) בגלל שזו רמת התדיינות של ילדים קטנים, אלא גם זה די מגוחך. בסופו של יום, כשזה מגיע לביטחון, יש לך מצד אחד ממשלות שמאל-מרכז עם אהוד ברק (איש סיירת מטכ"ל ורמטכ"ל בדימוס), אריאל שרון (מפקד חטיבת הצנחנים בדימוס), אהוד אולמרט (דומני שהיה כתב של "במחנה" אבל הוא היה ראש הממשלה מאחורי עופרת יצוקה) ונפתלי בנט (איש סיירת מטכ"ל ומגלן)

כרגע יש לך ממשלת ימין, יש שיגידו אפילו ממשלת ימין קיצונית ומי דמויות המפתח בה? גיבורי ישראל אריה דרעי, איתמר בן-גביר ששירותם הצבאי היה כה משמעותי?

אז די. ימין, שמאל, כולנו אותו העם והטענה כאילו לשמאל לא אכפת או שאפילו רוצה לראות דם יהודי אין שום בסיס.

ואל המנהלים, אם חרגתי יותר מדי אל הפוליטי, עימכם הסליחה

לא אענה לכל זה כי זה כבר יהיה פוליטי מדי, אבל להגיד שאני לא מביא תימוכין כשאני היחיד בנתיים שמביא נתונים, מספרים ומקורות זה חוסר מודעות עצמית קיצוני.
ישן 30-06-2023, 09:26
  סלעי סלעי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Doron11]מתי הצעתי..."

לגבי המספרים, מכיוון שמשחקים לנו בראש קצת, אז מציע - לפחות כדי שלא נריב על העובדות - לקחת את הנתונים של השב"כ בעניין שיגורי רקטות/פצ"מרים. אני מצרף שלושה לינקים ש קבצים (אם יש למישהו כוח להעלות לפה את תמונות הגרפים - יבורך). הראשון והשני - שנת 2009 ו- 2010. מובן מאליו שיש ירידה דרסטית במספר הכולל של השיגורים אל מול השנה שקדמה לה (עם עופרת יצוקה וכו'). אבל, אמירות כאילו אחרי המבצע "היה שקט לשנה שלמה" או ששיגורים כבר לא היו דבר שבשגרה - פשוט מופרכות לחלוטין: כפי שרואים בברור - כבר ב 2009 (מיד לאחר המבצע, לא חודשים אחרי המבצע...) שיגורים היו כמעט דבר שביומו. נכון, הרבה פחות מב 2008, ועדיין - ממש לא שקט או שגרה של רוגע. וככה זה המשיך...

לינק:
https://www.shabak.gov.il/media/jd4...ummary-2009.pdf
https://www.shabak.gov.il/media/gq1...ummary-2010.pdf

הקובץ השני הוא משנת 2015, כדי לראות מה קרה עם הסיפור הזה של "עופרת יצוקה עשתה שינוי לשנים".
אז פה ניתן לראות בדיוק את מה שאנחנו מדברים עליו. מבצע שנותן "פסק זמן" (ולא פסק זמן מלא, כן? ה"טפטופים" כל הזמן המשיכו, כמעט אחרי כל מבצע), ואז חוזר חלילה. ככה אנחנו מגיעים ב 2012 לעמוד ענן, 2014 צוק איתן וכו וכו.

שורה תחתונה - בהיעדר אסטרטגיה וניסיון למשהו שמשנה את הסיבות למצב, ברור לכולם (אני מניח) שאין מנוס ממבצעים כאלה, אבל החשיבה שמבצעים כאלה משנים את המציאות לאורך זמן, בעיני, לא קשורה למציאות.

לגבי חומת מגן העסק מורכב בהרבה. לא רק בגלל אופן ההתנהלות שלנו, אלא גם בגלל שמהר מאוד לאחר מכן ערפאת מת, והיחסים עם הרשות השתנו משמעותית (שתפ ביטחוני וכו), אבל זה באמת עסק מורכב ולא לאשכול הזה. בריאות לכולם.
ישן 30-06-2023, 13:09
  סלעי סלעי אינו מחובר  

הנה הנתונים, תשפטו בעצמכם
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "לגבי המספרים, מכיוון שמשחקים..."

להלן הנתונים מדו"חות השב"כ. זה מה שכתבתי קודם (הדגשתי את המילה "כמעט" - שהיתה גם קודם - שלא יהיו אי הבנות):
שנת 2009 ו- 2010. מובן מאליו שיש ירידה דרסטית במספר הכולל של השיגורים אל מול השנה שקדמה לה (עם עופרת יצוקה וכו'). אבל, אמירות כאילו אחרי המבצע "היה שקט לשנה שלמה" או ששיגורים כבר לא היו דבר שבשגרה - פשוט מופרכות לחלוטין: כפי שרואים בברור - כבר ב 2009 (מיד לאחר המבצע, לא חודשים אחרי המבצע...) שיגורים היו כמעט דבר שביומו. נכון, הרבה פחות מב 2008, ועדיין - ממש לא שקט או שגרה של רוגע. וככה זה המשיך...

אז פה [דו"ח 2015] ניתן לראות בדיוק את מה שאנחנו מדברים עליו. מבצע שנותן "פסק זמן" (ולא פסק זמן מלא, כן? ה"טפטופים" כל הזמן המשיכו, כמעט אחרי כל מבצע), ואז חוזר חלילה. ככה אנחנו מגיעים ב 2012 לעמוד ענן, 2014 צוק איתן וכו וכו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-06-2023, 13:22

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "הנה הנתונים, תשפטו בעצמכם"

"ברור שהייתה ירידה דרסטית אחרי המבצע" כשזה כל הטיעון שלי ועל זה כל הויכוח. ו"המשיכו שיגורים יומיומיים" כשאתה מביא גרף שמראה מספר שיגורים זעום בחודש, ושלוקחים בחשבון שהירי הוא במטחים-כנראה מספר ימים חד ספרתי בחודש שיש בו ירי. בניגוד מוחלט למה שהיה לפני המבצע.

או במילים אחרות-*בדיוק* הטענה שלי בויכוח, והפרכה מוחלטת של כל מה שאתה ניסית לטעון.

ואגב, גם ב2011 היו דרסטית פחות שיגורים ממה שהיה לפני עופרת יצוקה, וגם ב-2012 עד אזור אוקטובר. כלומר-עופרת יצוקה הביאה ל4 שנים של ירידה *דרסטית* בשיגורים, שינוי כללי המשחק ואפשור קיום שגרת חיים בעוטף.

מותר גם להודות שטעית, אתה יודע.

נערך לאחרונה ע"י Doron11 בתאריך 30-06-2023 בשעה 13:25.
ישן 30-06-2023, 11:36
  Kadmon76 Kadmon76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.20
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "לגבי המספרים, מכיוון שמשחקים..."

דורון, אני אנסה להסביר את דעתי ואולי את דעותיהם של אחרים.
התחלת את השיחה עם הטענה, המוצדקת ונכונה, שאנחנו באמצע גל טרור. ואכן זהו גל, גל שחוזר וימשיך לחזור כל עוד לא יכירו בכלל הסיבות והגורמים למצב בו המדינה והממשלה העומדת בראשה(כל ממשלה, ימין או שמאל זה לא משנה) נמצאים בה ויבנו אסטרטגיה ארוכת טווח.
אפשר ומותר להתווכח אם פתרון מדיני בכלל קיים באקלים הנוכחי (ואני מסכים כאן כמו כולם שהפורום הזה אסור לו לפנות לכיוונים הללו וישאר מחוץ לביצה הפוליטית). אבל כדי לפתור את הבעיה לתומה יש צורך לשילוב פתרון צבאי יחד עם מדיני.
כל עוד ננסה רק אחד מהם הגל יחזור, אם עוד שנה או עוד שנתיים.
אין זה אומר שמבצע צבאי מיותר.גם שקט לשנה או שנתיים הוא שקט שמציל חיי אזרחים, אבל אל לנו להשלות את עצמנו שמה זה יביא אותנו לפתרון הבעיה "וַתִּשְׁקֹט הָאָרֶץ אַרְבָּעִים שָׁנָה"

ומילה על סגנון הכתיבה: לא חסר פלטפורמות שניתן ללהעליב , לפגוע ולהכפיש. דיי לנו אם אלו , אין צורך להכניס סגנון זה לכאן.

עד כאן מדעותיו של "שמאלן"
ישן 30-06-2023, 12:15
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "זה שאין פתרון צבאי בלבד אלא חובה גם פתרון"

רק רציתי להדגיש שהמושג "פתרון מדיני" זה לאו דווקא הסכמי כניעה או תהליך שלום וויתור על שטחים.
זה כולל את כל הפעילות שמחוץ לפעולה צבאית ישירה - גם דברים כמו טרנספר של אוכלוסיה, הקמת מדינה פלסטינית בירדן, תמיכה ב"מורדים" שיכבשו את לבנון במקומנו ויעלו את הדאחיה באוויר עם משאיות תופת, כיבוש שטחים ופעילות דיפלומטית לשמר אותם, חזרה לגוש קטיף וכו'

כמה כל אחד מהנ"ל ריאלי או בר-השגה זו שאלה שצריך לשאול, גם לגבי תהליכי שלום למיניהם צריך לשאול שאלות.
צריך גם לשאול - האם שקט מוחלט הוא הכרחי לנו כמדינה ומה האסטרטגיה ההשרדותית שלנו - אולי הגדלת ההגמוניה האיזורית וההשפעה שלנו וצמיחה כלכלית היא האסטרטגיה, ואפשר לסבול איומים כאלו ואחרים כדי להשיג את זה?

אם "שקט ושלום" הוא מה שאנחנו רוצים להשיג, מספיק מחבל אחד עם סכין כדי להפר את השקט, אז אולי זו לא מטרה ריאלית? צריך לחשוב מה סדרי העדיפויות שלנו

אז כן, כל פתרון ארוך טווח יהיה חייב לשלב פעילות מדינית, לכאן או לכאן. לא מספיק לכבוש שטח ןלהרוג אויב (אבל זה הכרח כשלב ראשון לכל פעולה)

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 30-06-2023 בשעה 12:21.
ישן 30-06-2023, 12:35
  Kadmon76 Kadmon76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.02.20
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "זה שאין פתרון צבאי בלבד אלא חובה גם פתרון"

בלי כוונה לפגוע אבל איני מבין את כוונתך.
בסיומו של כל פעולה צבאית מגיע השלב של פעולה מדינית. ואם לא אז אנחנו עדיין בשלב הצבאי
ואם להתייחס לעניינו- יש מספר אפשרויות מדיניות שעלו ועולות עם השנים: סיפוח, מדינה פלסטינאית עצמאית לצידנו, אוטונומיה חלקית, טרנספר וכו' ,כאן לא המקום להתדיין עליהם, אחד מאלו צריכים לעלות כדי לנסות להגיע לסיום ופתרון הבעיה.
המדינה החליטה על מבצע/מלחמה? מיד אחריו יגיע השלב ההסדרה המדינית ואם לא יצלח אז נמתין עד לאחר המבצא הצבאי או הפעולה המדינית הבאה.

אתן לדוגמה את הסכם הפרדת הכוחות עם סוריה- הסדרה שהגיע לאחר מלחמה. מסוף מלחמת כיפור ועד ההסכם החלפנו מהלומות צבאיים.
אשמח לדוגמאות מההיסטוריה לפתרונות צבאים שלא כללו את הצד המדיני.
ישן 10-07-2023, 14:01

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "יש פה כל כך הרבה הודעות..."

1. זה קרה בגלל שצה"ל לא פעל בג'נין במשך חצי שנה (ראה https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...25&postcount=40) וגם הרש"פ מעלה בהתחיבויות שלה ונתנה לטרור שם להתעצם ולהשתולל.
2. הרקטה שוגרה לפני מבצע בית וגן, שנערך בג'נין ב-3 עד ה-5 ביולי. במהלך המבצע חיל ההנדסה השמיד מספר מעבדות נפץ, שבחלקן היו גם רקטות בשלבי הכנה. המבצע הנ"ל אמור לעכב את פיתוח האיום הרקטי בג'נין, אך מאחר שאי אפשר לדעת אם נהרסו כל תשתיות הטרור שם, ומאחר שככל הנראה מהנדסי הנפץ של ג'נין לא חוסלו או נעצרו, הם יוכלו לשקם את האיום הרקטי אם כוחות הביטחון לא יבצעו עוד פעולות לוט"ר בג'נין, הן פשיטות קטנות למעצרי מחבלים וסיכול פיגועים, והן כניסות גדולות להשמדת תשתיות טרור ושלילת יכולות.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 10-07-2023, 16:56

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "1. זה קרה בגלל שצה"ל לא פעל..."

עדכון: הפלסטינים טוענים שהיום (10.7.2023) הם שיגרו מג'נין 2 רקטות לעבר היישוב שקד בצפון השומרון. תגובת צה"ל: הדיווח בבדיקה.

אם זה נכון, זה אומר שהפעולה בג'נין לא הייתה מספיקה, ושיש לבצע כניסה נוספת במטרה לנטרל יותר מחבלים (להרוג או לעצור) ולא לתת להם לברוח ולהתחבא כמו שהיה בפעולה הקודמת, שהסתיימה עם מספר מאוד נמוך של מחבלים הרוגים (12-18) ועצורים (30). כאמור, הנשק העיקרי של המחבלים הוא הסד"כ, וללא פגיעה בסד"כ שלהם - לא משנה כמה מעבדות נפץ וחמ"לים ומטענים ישמידו - הטרור יימשך, הן בפיגועי ירי וגם בחידוש ייצור מטענים ורקטות.

צה"ל צריך לשלב פעולות לוט"ר ופשיטות על קיני הטרור בנוסף לכתר ומחסומים סביבם כדי למנוע מעבר חופשי של מחבלים ואמל"ח, ולמנוע יציאה חופשית של מחבלים לפיגועי ירי בכל צפון השומרון ובנימין.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 14-07-2023, 06:20
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
למבצע היתה מטרה - להכניס את הרשות חזרה לג'נין
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "זו בדיוק הייתי גם ההרגשה שלי..."

מחנה פליטים קטן עם מאות מחבלים. מבצע של חטיבה שמסתיים בהרג של כ-12 מחבלים.
ברור שיש כאן משהו מוזר.
תוך כמה ימים מבינים מה קורה - המבצע גרם לנזק גדול לתשתיות, כך שזה בדיוק הזמן של הרשות לחזור עם פנקס הצ'קים ולהשתלט חזרה על ג'נין.
למתקדמים - אחרי המבצע היתה ישיבת ממשלה בה ניסו לאשר הטבות כלכליות לרשות.

ברור שישראל/הרשות במצב לא משהו.
הרשות מפחד מחמאס ואובדן שליטה (בצדק).
ישראל מפחדת מאובדן שליטה של הרשות וממש לא רוצה לעשות מבצע אמיתי בג'נין מכל כך הרבה סיבות טובות.
בקיצור, נותנים עוד הזדמנות לרשות, כאשר הצד השני (חמאס/אירן) מנסה לעשות הכל כדי לקלקל.
ישן 27-07-2023, 16:40

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי MaRTyR שמתחילה ב "רקטה נורתה מג'נין, תיעוד חריג: מנהרה של עשרות מטרים במחנה הפליטים"

למעשה, בשבועיים האחרונים צה"ל נמנע מלפעול באזור ג'נין מאחר שהממשלה החליטה לתת הזדמנות לרשות הפלסטינית לפעול שם ולהחזיר את הסדר. חוץ מ"פלאברה" של ירי ברחובות ומעצר ושחרור כמה מבוקשים בדלת מסתובבת, הם לא עשו הרבה.

כנראה שעוד מבצע בסגנון בית וגן הוא רק שאלה של זמן. צה"ל צריך להתכונן אליו בהנחה שלא יהיה מודיעין על כל תשתיות הטרור, לרבות מעבדות הנפץ. ושלא מספיק רק להרוס חומרה (מעבדות נפץ + חומרי נפץ + רקטות) אלא גם צריך לשלול את הידע להכנתן על ידי סיכול מהנדסי הנפץ הפלסטינים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 02-08-2023, 14:09

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ArmouredDov_D9] כנראה..."

המבצע האחרון היה "חצי עבודה". מצד אחד, הוא הצליח מאוד בהקטנת איום המטענים (לפני כמה ימים בוצע מעצר בג'נין ללא הפעלת מטענים לעבר הכוחות) והשמדת תשתיות טרור. כמו כן, הרש"פ חזרה לפעול בג'נין אחרי תקופה ארוכה של חוסר משילות. מצד שני, הוא לא הצליח בפגיעה בסד"כ של המחבלים - הן חמושים פשוטים והן מהנדסי נפץ, שכן נהרגו רק 12-18 מחבלים, בעוד שפועלים במחנה מאות מחבלים לפחות. האיום הרקטי עדיין בחיתוליו וצריכים לסכל גם את מהנדסי הנפץ ולא רק את מעבדות הטרור, כדי לשלול מהאויב ידע וניסיון. בסך הכל, המבצע קצת הוריד את הלהבות אך לא פתר את בעיית הטרור לחלוטין.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:32

הדף נוצר ב 0.47 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר