לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2023, 10:02
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
האמצעים ששימשו את חמאס במתקפת 07.10.23

העדפתי לפתוח אשכול חדש כדי להשאיר את האשכול הראשי לדיווחים.
אני רוצה לדסקס כמה שאפשר את האמצעים והטקטיקות שראינו במתקפה של חמאס, כי יש הרבה קונספציות שנשברו במתקפה הזו וזאת הדרך ללמוד וגם להתכונן לבאות:

אני כותב רק מפרסומים פומביים שראיתי, אין לי איזה ידע סודי.

מה ראינו:
הטעייה אסטרטגית - עידוד הקונספציה שהם מורתעים וכל ההכנות הן רק "תרגילים"

פירוק שיטתי של המכשול וההגנות - הגדר, המצלמות, מערכת רואה יורה, אולי חיישנים אחרים

שימוש באמצעים שלא הופעלו מאסיבית בעבר כגון רחפנים מטילי חימוש, כלים ימיים רבים

פריצה ראשונים עם כוחות מובחרים (נוחבה ויועצים איראניים) להשתלטות על הבסיסים ויישובים, ואז הפעלת גל שני של שאר הכוחות, והזרמת מאות אזרחים שיעזרו בהרג וביצירת כאוס, בלקיחת חטופים וכו'

דגש על מהירות ושטיפת השטח בהמון כוח אדם וכוח אש אורגני (רוס"רים, רימונים, מטולים, מקלעים כבדים על הרכבים) - הכוחות היו קלים וניידים - רכב קל, טרקטורונים מעופפים, רכבים אזרחיים שנתפסו

התפצלות הכוח ליעדים רבים במהירות כדי להרוות את המערכת ולפגוע ביכולת קבלת ההחלטות (מותר לקרוא לזה נחילים?) - השתלטות על בסיסים, תחנות משטרה, קיבוצים ומושבים, לקיחת בני ערובה והרג מאסיבי בהרבה נקודות. אני מניח שהכוחות פעלו עצמאית עם תכנית שהוכנה מראש ואילתורים, ולא בהכרח שמרו על קשר רציף עם הפיקוד שלהם.

מה לא ראינו או לא פורסם בינתיים ככל הידוע לי (ואולי פספסתי):
רכבים ממוגנים - אולי מתוך שיקול שעדיפה המהירות ושטיפת השטח על פני מיגון
רכבי תופת - היו בעבר נסיונות לפרוץ את המכשול וכמובן לפגוע בבסיסים באמצעות רכבי תופת, נראה שפה הם החליטו על טקטיקה אחרת או שהחליטו שרכב תופת מסכן את המתקפה יותר מאשר עוזר
חגורות נפץ על הלוחמים והתאבדות - בניגוד לארגונים אחרים ואירועים שרואים בזירות אחרות
פעולה חשאית מקדימה, כוחות מוסווים וכו' - ככל מה שפורסם לכל המחבלים היו מדים מזהים, לא פורסמה להבנתי חדירה חשאית לבסיסים או תחנות משטרה כשלב מקדים, למרות שיכול להיות שכן היה

עוד נקודה - את הכל הם עשו תוך הפעלת ברבריות נוראה ואכזרית שאין מה להרחיב עליה - אני מתייחס לזה כ"אמצעי" או "טקטיקה" כי לדעתי האישית מבחינה אסטרטגית (ובהכוונת איראן) ייתכן שהם בכוונה מעודדים את הברבריות ופירסמו את הכל דווקא כדי לאלץ את ישראל להגיב מהר ולהיכנס למלכודת - לא שאני מייחס להם איזו אנושיות ביומיום

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 20-10-2023 בשעה 10:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2023, 12:39
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "האמצעים ששימשו את חמאס במתקפת 07.10.23"

עוד תהיות:

אמר"לים - לא ראיתי התייחסות פומבית להימצאות אמר"לים (מגבירי אור כוכבים, תרמיים) או ליכולת לחימה בלילה. זה לא בהכרח אומר שלא היה שימוש, אבל על פניו לא באופן משמעותי ברוב הזירות.

נשק נ"מ - מעבר למקלעים הכבדים ידוע שיש להם טילי כתף ברמה מסויימת והיה דיבור על מסוק שהותקף בנ"מ ונאלץ להתגונן, לא ברור לי אם הכוונה לאותו יסעור שנפגע כנראה ממקלעים או למסוק אחר שהותקף באמצעות סטרלה או איגלה

לוחמה אלקטרונית - סימן שאלה גדול שכנראה לא ייענה בפומבי בזמן הקרוב. עם הכנה והכוונה איראנית לפעולה קשה לי להאמין שלא היה מיסוך אלקטרוני כלשהו

ישן 20-10-2023, 12:52
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי OlivStone שמתחילה ב "[QUOTE] לוחמה אלקטרונית -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OlivStone
נראה שהם השתמשו שמערכת קשר איראנית מודרנית, אולי אפילו מבוססת תוכנה שזה בסטנדרט מערבי.

תודה, כנראה פספסתי את ההתייחסות בתקשורת לקשר שלהם - האם ידוע אם מדובר על מכשיר קשר אישי לכל מחבל?

ההערה שלי על ל"א התייחסה בעיקר לחסימת קשר בצד שלנו כדי להשהות את התגובה למתקפה. היה ראיון עם תצפיתנית שאמרה שהיא זיהתה את תחילת המתקפה, "הרימה טלפון" ואף אחד לא ענה במשך הרבה זמן.
ידוע שהם תקפו בנ.ט. ברקטות וברחפנים אנטנות ואולי תחנות ממסר וקווי תקשורת? אבל לא דווח פומבית על לוחמה אלקטרונית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר