לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2023, 20:30
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
דובר צה"ל מדיניות האש מותאמת כל הזמן, גם כדי לצמצם פגיעה באזרחים בעזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ברקת: האירנים משחקים שחמט וקבינט המלחמה משחק שש בש, אתם תקועים ב-6/10."

בבוקר הכחיש בערב מודה במקצת. הרמטכ"ל: הוראות הפתיחה באש נועדו לשמור עלינו.צה"ל משחרר חטיבות. האמת העצובה היא שהרמטכ"ל שכלל לא טורח להגיע לישיבות הקבינט והממשלה - בשביל זה יש את הדובר טולידאנו - שם קצוץ על הדרג המדיני.

יש לו מעט כבוד לגלנט גנץ ואייזנקוט שהיו מפקדיו וזהו! סיכום עמדתו (המודגש בשחור נאמר על ידו).

• אני מפקד הצבא
  • אני אשפוט חיילים
  • אני אקבע את הקוד האתי.
  • אני אקבע מתי תסתיים המלחמה.
  • אני אקבע את מטרותיה.
  • אני אקבע את הצורך באופק מדיני אף אנהל את המו"מ במחשכים עם ברנע ותומר בר ורא"ש אמ"ן (השקרן המדומיין).
  • אני אחליט שלא לטפל בציר פילדלפי. (מבטיח את ההשקעה בפרמיטר הביטחוני לעשורים הבאים - ע"ע החברה החלומית של עמירם לוין - ממש גאון פיננסי הלוא כן?!). מסייג שמסתמן שאין לכך רוב בקבינט המצומצם (ציר "השלום") תמיד ניתן לטפל בפריח ולהזיז את הציר צפונה.
ולנו כאזרחים לא נותר אלא להפנות אליו את האצבע המאמשימה -
  • אתה וחבר מרעיך לפיקוד אחראים לכשל (מידרתם את רה"מ וכנראה גם את השר הממונה).
  • אתה מכשיל ומנטרל את החיילים
  • אתה מאפשר לטייסים להתחמק מחובתם.
  • אתה עוקף את הדרג המדיני ומקבל החלטות שלא בסמכות!
אנו על פרשת דרכים ונראה שאחרי עבודה מאומצת של כמעט שלשה חודשים ומחירים קשים מאוד ששולמו הקונספציה חוזרת והפיקוד השמאלני חוזר לסורו וממסמס את ההישגים רגע לפני הכרעה אפשרית!
חמאס מבחינתו ממתין לרגע האחרן - ברור שהוא צריך עסקה ואף יגיע אליה. הבכירים במעמקי האדמה חיים על זמן שאול. 65 מיליון! קבצים שלמידע ומפרקים להם דלת אחרי דלת. (זה קרוב מאוד - גם לפי פירסומים וגם לפי התגובות של חמאס שמתחיל להתגמש - מבקש חודש של הפסקה - אסור להסכים לכך אלא אם כן נקבל את כולם!).
לא נוכל לסרב לעיסקה הגיונית וברור שהיא תכלול הפסקת אש בת עשרות ימים- חמאס טעו פעם אחת!
אנחנו חיים על זמן מוגבל ובזמן זה יש לייצר מקסימום הישגים בשטח במקסימום כח ועוצמה. היא לא מופעלת! צה"ל ירד מהילוך חמישי להילוך שני בקושי. ציר פילדלפי לא מטופל.
שוב מדברים על שמירת ערכים המנעות מפגיעה בבלתי מעורבים וכל ה"וקסנריזם".

היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 31-12-2023 בשעה 20:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2023, 20:52
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
לפי הפירסומים צה"ל צר על הבכירים והחטופים.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "דובר צה"ל מדיניות האש מותאמת כל הזמן, גם כדי לצמצם פגיעה באזרחים בעזה"

הכל! על השלחן.תנאי העסקה.גורל החטופים.גורל בכירי חמאס.גורל עזה והיום שאחרי.

הלחצים עצומים ואיני מקנא במקבלי ההחלטות (אישית לא! הייתי עומד בכך - הרבה יותר קשה מהחלטות עסקיות במיליונים שקיבלתי לאורך חיי). אכן הכל על השלחן:

• מאות משפחות שגורל יקיריהן על המאזניים.
  • ביטחונם של כל תושבי הדרום.
  • מעמדה עוצמתה ואף יכולת הקיום של מדינת ישראל על המאזנים - לא ניתן לחיות לצד חמאס יותר.
  • הסחר העולמי על הכף. זאת גם ללא קשר ישיר לישראל בכל מקרה המערב חייב לנצח בקרב זה. אחרת איראן תחזיק את העולם בגרון.
  • היציבות העולמית על המאזנים. סין ורוסיה קוראות תיגר על הסדר העולמי, משתמשת באיראן כפרוקסי נגד המערב. מלחמה מזרח תיכונית תגזול משאבים מאוקראינה ואף תאפשר לסין לשקול ברצינות פעולה מלחמתית נגד טאייוואן. ברור שמלחמה בצפון תהפוך לשדה הניסויים הגדול ביותר בעולם לנשק. בעיקר מצדם של הסינים כבר קורה ברמות שונות בצפון. (יש תחומים שבהם ישראל מצטיינת הרבה יותר מאוקראינה ל.א. חיה"א הגנה אקטיבית. ועוד).
את כל הנ"ל רואים בקבינט ולא ברור כיצד אמ"ן (אלה מה07/10) הרמטכ"ל שר ביטחון בגיבויים של בני וגדי מעלים על דעתם לקבל החלטות כאלו לבד בניגוד לעמדתם של רוב שרי הממשלה הקבינט המלא וראש הממשלה. ומבלי לקיים דיון בהשתתפותם של ראש המוסד המל"ל והשב"כ. [האם זה אכן מתרחש?! - מפנה לכל אתרי החדשות/ הדלפות - ישיבת הממשלה בה שואלים השרים שאלות קשות מאוד ונענים במריחה על ידי הדובר טולדנו. קיראו בין השורות!!].

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 31-12-2023 בשעה 20:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר