לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2024, 14:14
  Minus1945 Minus1945 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.22
צבאי טנק פאנצר 3 במלחמת העצמאות

לפני בערך שבוע התחלתי לעבור על צילומים מארכיון חטיבת גבעתי בשביל משהו אחר לחלוטין ובמקרה לחלוטין אני מוצא תמונה של טנק פאנצר 3, אני בכלל לא מאמין שטנק כזה היה במלחמת העצמאות, אז שאלתי כמה חברים שיותר מבינים ממני במדי צה"ל של התקופה בשביל לראות האם החיילים בתמונה ישראלים, והם ענו שכן, אני גם לאחר מכן מצאתי חלק מאלבום מקורי שם קוראים לאחד התמונות הטנק בג'וליס, מצאתי גם מסמך מ10.7.1948 שאומר שנתפסו מספר טנקים שרופים בג'וליס, גם כן על הטנק יש עדיין את הצלב של הוורמאכט, אני מניך שבדומה לשטורמפאנצר 2 שהמצרים השתמשו בו בניצנים או מג'דל גם הוא לא נצבע מחדש, בכל מקרה הנה המסמך והקצת תמונות שיש לי, בבקשה אם למישהו יש עוד תמונות או מידע אשמח לשמוע.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מג'וליס מודיעים
נערכו 2 התקפות בעזרת 18 משורינים ובכח רגלי של כ-400 איש, ההתקפות נהדפו. שלשה טנקים בוערים נשארו לפני עמדותינו. שלל רב נלקח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2024, 17:09

סליחה!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "גם אני לא רואה תמונות"

אינני יודע למה התמונות לא עלו, העלתי אותם לפורום
הנה קישורים לתמונות ולמסמך שהעלתי למקום אחר במקום, אם מישהו כן יצליח להעלות אותם לפורום אז בבקשה
תמונה 1
תמונה 2
תמונה 3
תמונה 4
תמונה 5

המסמך

לגבי ריכוז שלל בצפון אפריקה זה חד משמעית המקור, אני מניח שטנקי שלל של איטליה וגרמניה הוחסנו במקומות במצרים והושמשו על ידם ב1948, ככה הגיעו לכאן הM13/40 עם תותח ה37 מ"מ של נגבה, התומ"ת שטורמפאנצר 2 (כן אני מודע לכך שזה לא שם מדוייק) שהיה בניצנים או אל מג'דל (שעדיין היה עליו סימנים של האפריקה קורפס של הגרמנים) ועוד, אבל אם מישהו אולי יודע עוד פרטים על הפאנצר 3 N הזה כאן? אולי את סיפור השמדתו או עוד תמונות? ומה קרה איתו לאחר תפיסתו? רואים בתמונות שצה"ל הרס \ הוציא את התותח כך שבמקרה והמצרים יחלצו אותו לא יוכלו לתקן אותו.
ישן 13-01-2024, 17:18

אני לא חושב
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "תודה"

אני עדיין מנסה להבין בדיוק מתי, איך ואיפה אבל אם אני צודק הפאנצר 3 נתפס ב10.7.1948 בג'וליס, מקום אחר לגמרי מנגבה, מעל לכך על פי הכתבה של ההיסטוריון אנדרו הילס על הטנק (המקורי) של נגבה הוא נתפס ב12.7.1948, דרך אגב אני חייב להגיד שאנדרו הוא בין האנשים הנחמדים יותר שיצא לי לשוחח איתם.

בכל מקרה לגבי התמונות ששלחת, תודה! על פי האתר הזה 315 טנקי פאנצר 3 מסוגים שונים הגיעו לצפון אפריקה בין יולי 1942 (תחילת יצור הפאנצר 3 N) ומאי 1943 (כניסה לייצור של commander's cupola חדשה שלא נמצאת על הטנק שהושמש על ידי המצרים) מעל לכך אני מאמין שהטנק לא התחיל את דרכו כפאנצר 3 N, הפתחי חירום בצידי התובה הוסרו ביוני 1942, והengine deck נראה לי מוקדם יותר אבל אני ממש לא מומחה ועדיין קורא את ספרי Panzer Tracts בשביל להבין את הסיטואציה קצת יותר, אבל אני חושד שהטנק התחיל את דרכו כפאנצר 3 L ועבר הסבה ל N.
ישן 14-01-2024, 18:41

בהחלט דורש בדיקה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי assafx שמתחילה ב "ג'וליס ונגבה מאוד קרובות"

הסתכלתי שוב על המפה והם באמת יחסית קרובים, הבעיה היא שאין באמת חומר טוב על השריון המצרי של המלחמה והארכיונים המצרים הם, בלשון המעטה פחות נגישים לי (בלי קשר שאני לא יודע ערבית, וגם אם הייתי מוצא מסמך אני בספק אם הייתי מוצא משהו שהיה עוזר)
והעובדה שהציוד לא נצבע מחדש ולא קיבל סימון טקטי מצרי ופוזר באזורים שונים (נגבה, ג'וליס, מג'דל)
לא מאפשר לנו באמת לדעת האם זה היה יחידה מסודרת הבנויה על שלל בריטי ממלחמת העולם השנייה או מקרים נקודתיים. בכל מקרה על פי האתר של התמונות שאתה שלחת כתוב כי טנקי פאנצר 3 N הוסבו מהסוגים הבאים של פאנצר 3:
3 דגם J
447 דגם L
213 דגם M
37 מדגמים שונים אשר חזרו לתיקון כבד משדה הקרב
אני אתחיל לקרוא גם כן את הספר panzer tracts3-2 בשביל להבין דגמים קודמים יותר טוב
דרך אגב הזכרתה את טנקי הלוקוסט של צבא מצרים והמקור שלהם, אשמח אם תוכל לשלוח לי את שם הספר ממנו מגיע המידע או את העמוד ממנו מגיע המידע (אני פשוט כותב משהו על שריון ערבי במלחמת העצמאות וכל דבר עוזר) תודה מראש!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר