לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2024, 11:54
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מידע שובו של "במחנה"

לא מצאתי את האשכול על סגירת עיתון "במחנה", ובכל מקרה: גם במבצע צוק איתן בקיץ 2014 וגם במלחמה הנוכחית, העיתון הצבאי "במחנה" חזר להפצה במהדורה מודפסת.

"במחנה" היה השבועון הרשמי של חיילי צה"ל במשך 90 שנה. הוא החל את דרכו כשבועון מחתרתי של ארגון "ההגנה" בסוף 1934 ונסגר להפצה במהדורה מודפסת בסוף 2016 כחלק מקיצוצים באגף כוח אדם - הוא המשיך לפעול במהדורה דיגיטלית בתוך אתר צה"ל עד 2019, אז נסגר סופית וצוות המערכת התפזר. במקביל, עליית התפוצה של טלפונים חכמים די ביטלה את תחושת הניתוק של החיילים בשטח מהחדשות.

במהלך המלחמות האחרונות חיילים שיוצאים לשטחי הלחימה משאירים את הטלפונים הניידים מאחור, מה שמחזיר את הנתק המדובר. כדי למלא את הפער, "במחנה" נפתח מחדש ומוציא מדי שבוע מהדורה מודפסת (צנועה יחסית) הנקראת "במחנה בלחימה" ומופצת לכלל הכוחות בגזרות הלחימה. צוות המערכת מבוסס על אותם חיילים שכיום מגוייסים למילואים, הם כותבים את הטקסט בעצמם ותמונות הם מצלמים עצמאית וגם מושכים מהמאגר של דו"צ. כל הגליונות קיימים גם ברשת, וגם חשבון האינסטגרם של השבועון חזר לפעילות ומציג את התמונות שצילמו אנשי המערכת.

https://fliphtml5.com/idlzf/uvqb/%D...% D7%A0%D7%94/

https://www.instagram.com/bamahane

כתבה מורחבת מאתר ישראל היום: https://www.israelhayom.co.il/magaz...rticle/14984326

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2024, 08:58
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אתה רוצה להיות יותר ספציפי,..."

וואה וואה, שפה מעניינת ומאוד אגרסיבית בחרת שם. לא ברור לי למה וגם חשבתי שאני די ברור אבל בשבילך אני אפשט.

"הצורך בקיצוץ השומן ובחזרה ליסודות"
קיצוץ השומן- מסגרות צבאיות שזכות הקיום שלהן מוטל בספק או באחרית הימים צריכות להיות בתחתית שרשרת המזון כמו למשל ה"תקשורת" ה"צבאית".
חזרה ליסודות- החזקת ותחזוקת צבא יבשה וצבא מילואים גדול, חזק, מצויד ומאומן.

"מי שטורחים לשקר" - בעלי אינטרסים שונים (חלקם פוליטים, חלקם אחרים).

"להצדיק קיום של מסגרות מיותרות שעולות משאבים עצומים ע"ח דברים בסיסים שחסרים"
את החלק הראשון נראה לי שהבהרתי אם לא היה ברור מלכתחילה וגם החלק השני. נניח, ציוד מיושן או חסר, שלא לדבר על כ"א ואימונים חסרים.

ספציפי מספיק או שאני עדיין "זורק ח**"?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-02-2024, 16:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "וואה וואה, שפה מעניינת ומאוד..."

היות והתחלת בדיבור אגרסיבי, זרמתי אתך. ולענייננו: אני לא חושב שבהוצאה מחדש של המחנה יש אינטרסים פוליטיים, ועלות הסיפור הזה די זניחה. בהשוואה לאתר דו"צ, כאן מדובר על צוות של כמה מילואימניקים + הדפסת כמה אלפי גליונות שעלותם המצטברת מגיעה כנראה לכמה עשרות אלפי ש"ח בודדות לכל היותר. ראיתי במלחמה הזאת הוצאת כספים היסטרית במקומות אחרים בלי למצמץ, אבל ככה זה כשיש מלחמה ואפשר להתחרע בלי חשבון (אלא אם אתה בנח"ל ויש לך רס"ר מניאק).

משום מה יש כאן אנטגוניזם לא ברור לכל הסיפור הזה, שבאמת לא ברור לי על מה הוא נסמך.

ישן 02-02-2024, 19:12
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "היות והתחלת בדיבור אגרסיבי,..."

להבדיל, הדיבור האגרסיבי שלי לא היה מופנה כלפייך, אבל ניחא.

אם האנטגוניזם לא ברור אדגיש זאת שוב. צה"ל הוא גוף עצום, מסואב ובזבזני (יותר ממה שהוא צריך להיות כגוף ממשלתי גדול בדיפולט) שהרבה פעמים שוכח מה מטרתו או חוטא לה בכוונה. כולנו פה יודעים ומכירים את זה אבל הציבור הכללי לא יודע/נוטה יותר לשכוח. באה מלחמה מהנוראות יותר שידענו והזכירה לכולם. הזכירה שאין סד"כ, הזכירה שהציוד מיושן ושהאימונים חסרים.

אין שום צידוק בשנת 2024 להחזיק גופי תקשורת "צבאיים", בוודאי לא במתכונתם, וכמובן גם גופים אחרים כגון להקות צבאיות, תיאטרון צה"ל ושטויות דומות.

משאבים זה לא רק עלות (מודה, אין לי שמץ של מושג כמה הם עולים ונניח שעלות ההדפסה מחדש של במחנה הייתה זניחה, כזאת רק שהייתה רוכשת לחיילים שלי נעליים...), זה תשומות פיקודיות, זה כוח אדם, וזה מוראל (נניח לראות כל מיני מקורבים משובצים לשם) בין היתר.

דו"צ, גם ככלל הוא גוף כושל (מודה, אין לי מושג איך הוא תפקד במלחמה ונשמע שאנשים היו מבסוטים על הגרי, אז אני מחריג את זה ומקווה שאנחנו במגמת שיפור), מספיק רק להכנס לחשבון הטוויטר כדי להיות מובכים מעבר לכל דמיון, אבל להבדיל הוא גוף חיוני מאוד, רק צריך להפסיק שם עם הגנון.

אני מקווה שהיוזמה הזאת תדעך ושאף אחד חלילה לא ינסה לנצל פה הזדמנות להחיות את הגוף הזה מחדש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-02-2024, 14:47
  Origlo Origlo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סתםסקרן שמתחילה ב "בתור אחד שבמשך 110 ימים היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סתםסקרן
בתור אחד שבמשך 110 ימים היה ברחבי הגיזרה של אוגדה 162 בעזה במגון שכונות ומחוצה לה אני יכול להעיד שבכל המלחמה לא ראיתי אף עיתון של במחנה, אפילו לא גיליון אחד וגם לא שמעתי משהוא מבקש אותו או אפילו מודע לקיומו.
בקיצור כתבות ליקוק כרגיל.

הייתי אותה תקופה כמוך במסגרת חטיבה 4 שנלחמה בחאן יונס, קיבלנו כמעט מדי שבוע פנימה כמה גליונות.
אני חושב שזה יותר נגזרת של עד כמה לרס"פ אכפת לדחוף את זה עם האספקה לפלוגה בקצה, בשטחי כינוס שלנו לא היה חסר.

לגבי עד כמה התוכן בעיתון מיוחד? בעיקר כתבות וואסח וגבורה על יחידות וחילות שונים, קצת סיפורים אישיים פה ושם, וכמובן הקומיקס של אורי פינק.
זה העביר כמה דקות כל פעם, סה"כ נחמד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר