לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 03-04-2024, 12:55
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
סמוטריצ' מודיע על התנגדות לרכש טייסות ב35 מיליארד דולר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

כסף ענק שיכול להיות מנוצל לשורה של צריכם אחרים כמו למשל -

 • כטממים
 • חיל טילים
 • מערכות רובוטיות
 • מערכות ארטיליריה ומרגמות כבדות.
 • חטיבת טנקים נוספות.
 • רובוטיקה שהוכיחה עצמה כמאוד יעילה ונדרשת ללוחמת ביצורים ומנהרות.
 • מערכות בלתי מאוישות עבור חיל הים.
 • הקמת מערכי ייצור של נשק וחימוש בארץ שנדרשים לצורך עצמאות צבאית - ע"ע רפיח והסירוס של ביידן.
בנוסף יש להעיר -
 1. כי טרם בוצע דיון משמעותי על בנין הכח לאור לקחי המלחמה
 2. אחזקת בסיסי חיל האויר יקרה ביותר ויש לה עלות רבה מעבר לעצם הקמת הטייסות ורכש מערכות הנשק.
 3. הפעלת מערכות הנשק יקרה ביותר, שעות טיסה + מערכי נשק יקרים ביותר + צוות טכני שלם וטייסים.
 4. דרושה שקיפות במערכת הביטחון שורה של החלטות רכש תמוהות שמיליארדים בצידם. צוללות ב' מ1.1 - 3 מיליארד יורו בשנתים - ומי המתווכים ה"נכונים"?! מסוק הסופר פארלון ועוד. לא ייתכן לקבל החלטות כאלו במאצעות מספר כה מצומצם של מקבלי החלטות ומתווכים שזוכים לעמלות דימיוניות.
וללא ספק יש כאן גם פוליטיקה:
 1. מחאת הטייסים יצרה יותר מטעם לפגם: האם נכון להעצים את התלות האדירה בהם?! - שאלה פוליטית שללא ספק ברקע.
 2. להתנהלותו של גלנט בפרשת הגיוס מחיר אל לו לצפות שהקואליציה תהיה חותמת גומי לתכניותיו.
 3. סמוטריצ' גם תופס שני ציפורים במכה 35 מיליארד דולר הם הרבה כסף גם עבור ביידן שזקוק להבטחת התעסוקה בפסי הייצור לקראת הבחירות. האמרקיאים כבר מביעים שביעות רצון בפרט לאור העובדה ש90% ממומן למעשה על ידם. (זה לא לגמרי מדויק כי עלויות התחזוקה המערכים החימוש לפחות בחלקו כמו גם שדות התעופה לגמרי עלינו...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 03-04-2024, 19:36
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הכישלון הבטחוני הוא לא תוצאה של הצטיידות לא נכונה"

מעולם לא טענתי אחרת. [הדשדוש הנוכחי כולו בעיקר פוליטיקה וגם קצת בגין אילוצים חיצוניים ובכל מקרה לא תלוי ביכולות צבאיות].

וללא כל קשר לאמור בתגובתך ישנם פערים מהותיים שיש לקחת בחשבון בתכנית רב שנתית נאותה שתתחשב בלקחי המלחמה וגם בלקחי מלחמת אוקראינה.

א. התגלו איומים חדשים שאופייניים לזירה האיראנית המתפתחת סביבנו: מתחמים עתירי ביצורים ומנהרות. יש צורך בציוד ייעודי לפריצתם שקיים בחלקו וחלקו צריך פיתוח המשך. ברור שנעמוד מול מאות ק"מ של הנ"ל בכל עימות עתידי בלבנון ובדרום סוריה ויש להערך לכך.
ב. לצה"ל חסר בכח אש קרקעי לצהל חסר בחימושים.
ג. החימוש המשוטט הזול הפך לאיום קיומי בשדה הקרב. ע"ע אוקראינה שם עברו הכוחות למלחמת חפירות בין היתר בשל איום זה. (כתבה שקראתי מתארת שילוב של ביצורים שלא ניתן לרכז כח ראוי להבקעתם בשל האיום האוירי). למותר לציין שאיום זה כולל מתארי פגיעה בעורף.
ד. כח האש של צה"ל ביבשה לוקה בחסר.
ה. בעולם מטמיעים רובוטיקה צבאית אוירית וקרקעית - ללא ספק הדבר הבא וההצטידות חובה. דורש משאבים רבים ועל אף שרציתי להאמין שמצטיידים בסתר דומה שרק כח קטן מהסדיר מחזיק ביכולות אלו.

מטוסים מצטלמים יפה, הטייסים פריווילגים סנובים ואליטיסים, הרכש הנלווה מבטיח עמלות תיווך נכבדות ביותר ליוצאי הצבא למיניהם אך ספק אם הדינוזאורים הללו שיש כה מעט מהם ושהם כה יקרים לתחזוקה עונים על צרכי הביטחון של מדינת ישראל....
מבהיר שאינני כופר בצורך בכח אוירי מהותי אך תוהה לגבי האפשרות לבסס חלק לפחות על מואיש מרחוק ועל חימוש קרקעי מדויק. כמו כן נדרשות מערכות תמיכה בלתי מאוישות על הקרקע כמו למשל הגרדיום של אלביט שמסוגל לתת חיפוי 30 מ"מ ואף לסרוק ולשלוט בשטחים קרקע מיושבים ומבצרים -מערכת ללא תחליף.

זאת ועוד שברור שתקציב בסדר הגודל הזה דורש הרבה מאוד פיקוח ושקיפות....

לאור האמור ועוד, סמוטריצ' צודק לחלוטין! והחוצפה של גלנט לפוצץ דיון בקבינט רק לאור עצם הדרישה מרקיעה שחקים!!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 03-04-2024 בשעה 19:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 04-04-2024, 02:23
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
כיצד טייסת f-15 או f-35 עונה על היכולת המופיעה מטה.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "הכישלון הבטחוני הוא לא תוצאה של הצטיידות לא נכונה"

https://www.youtube.com/shorts/idW-Nbsq5lM


כמה רחפנים כאלו אפשר לקנות במיליארד דולר?!

אם נעריך שהמערכת עולה מאה אלף דולר ליחידה אזי עשרת אלפים. בסך 35 מיליארד כ350 אלף!! אם האויב יצטייד בכמאה אלף רחפנים כאלו הוא יציף את כל מערכי ההגנה שלנו. אם יפעל בהפתעה כמו 07/10 ימחק חצי מהעורף כולל בסיסי צה"ל.
אנחנו לעומת זאת נהיה תקועים עם מאה דינוזאורים (בהנחה שישרדו) על מנת להילחם את המלחמה של אתמול. ההיסטוריה הצבאית מלאה בדוגמאות כאלו למשל:הצי הפרסי שהושמד ביוון, הארמדה הספרדית שהושמדה על ידי הבריטים. ולאור השינויים העולמיים אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם איננו תקועים עם עוד ארמדה" [מציין שהאימפריה הפרסית לא התאוששה מהאסון שמחק את מרבית כחם הצבאי ופגע אנושות בכחם הכלכלי. החלה הידרדרה עד לכיבושה הסופי בידי אלכסנדר החל מאירוע זה. גם האימפריה הספרדית אף פעם לא התאוששה מאובדן הארמדה שלה ואיבדה את בכורתה לשורה של גורמים לאחר מכן].

מפנה למה שהכשמ"מים האוקראינים עושים לצי הרוסי. נזק כביר בציוד וכח אדם שאין לרוסיה הענקית כל סיכוי להתגבר עליו. ובמתאר שלנו אובדן של שלש כלים של חיל הים או עשרה כלים מתקדמים של חיל האויר מקביל מבחינה כלכלית למחיקתה הנדלנית של שכונה. אובדן מהותי יותר למחיקתה הנדל"נית של עיר קטנה. [פועלה באיראן מחייבת סיכון מסוים לרכוש בעל ערך נדל"ני בסדר הגודל של צפת או טבריה. - באופן גס ביותר ניתן להעריך את הנדלן בצפת בסדר גודל של 25-40 מיליארד ש"ח]

האם הנ"ל הגיוני האם זהו סיכון שמדינת ישראל יכולה לקחת על עצמה.
האם מישהו היה יוצא לפעולה שהסיכון בה הוא מחיקת כל הנדל"ן בצפת או טבריה (גם ללא חשש לחיי אדם). ובכן ברור לי שהמתווכים שגורפים עשרות או אף מאות מיליוני דולרים לכיסם עם חתימתה של כל עסקה שכזאת (אם נקיש מפרשת הצוללות) לא שואלים את השאלות הללו...

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-04-2024 בשעה 02:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 04-04-2024, 03:46
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "כיצד טייסת f-15 או f-35 עונה על היכולת המופיעה מטה."

מוסיף לשאול אם לנו היו עשרת אלפי כלים שניתנים לשיגור מאלפי כשמ"מים (עם פריסה בים סוף בים התיכון באוקיינוס ההודי ובים הערבי) לטווח של מאות ק"מ עם קצת חמקנות, יכולת דיוק מלאה, הפלת אחד נזק אגבי וחסר משמעות. האם החותים היו מאתגרים אותנו האם האיראנים היו מעזים. התשובה היא שכנראה שלא!! מדובר על יכולת השבתה מלאה של הכלכלה האיראנית נמליה ומפעליה. מנגד דומה שלהם יש יכולת שלא ניתן לזלזל בה - נגלה זאת בשבוע הקרוב לצערי!
ברור לי שהאמור דורש חשיבה אסטרגית וברור שנדרשים משאבי משנה אדירים כמו כלי שיט שמהם ייפרסו הנ"ל - שאף יהיו פגיעים. מערך כ"א מעגנים וכו'. אך מנגד גם ברור שאפשר לייצר תמהיל והתאמה. ויש לזכור כמובן שגם חיל האויר במתכונתו דורש תשתית ומשאבים עצומים לא פחות. להלן עוד מספר נקודות.


 • אנחנו תקועים עם 150 דינוזאורים שאנחנו לא יכולים לאפשר לעצמנו לאבד - אובדן כלכלי הרתעתי וחיי אדם - אנחנו הרבה הרבה פחות מאיימים. "הגנרלים המתווכים" רוצים להוסיף עוד 100 לאוסף.
 • 35 מיליארד דולר הם הון עתק ולגיטימי לשאול מה עושים איתו. ומה לעשות אינני סומך על המתווכים המשוחדים ואסופת הנגרלים שרק מחכה לתורה המובטח.
 • ונקודה אחרונה:עם המטוסים אנו תלויים לגמרי בארה"ב. עם הנ"ל נהייה הרבה פחות תלותיים על כל המשתמע.
 • קראתי כתבה על פיה ארה"ב מתכוונת להצטייד במתכונת דומה אלפי כשממי"ם בעלי יכולת שיגור של אלפי כטב"מים ובמילים אחרות יכולת השבתה של נמלי סין.... מה שטוב להם עשוי להיות מצוין גם לנו...נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-04-2024 בשעה 03:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #9  
ישן 04-04-2024, 12:01
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "כיצד טייסת f-15 או f-35 עונה על היכולת המופיעה מטה."

כמה עולה לנו חיל האויר. • טייסת מטוסים עולה כ3 מיליארד דולר.
 • עלות הכשרה ואחזקה של טייסים וצוותים טכניים
 • עלות הקמה ואחזקה של שדות התעופה כולל שלילת השטח מתושבי המדינה.
 • שעות טיסה
 • חימושים יקרים מטוסי חיל האויר למעשה מהווים פלטפורמת שיגור לטילים מונחים.
אני יכול רק לשער שהתשתית + החימושים מכפילים לפחות את מחיר המטוס ולצורך החישוב הגס נשערך 6 מיליארד דולר. זאת בנוסף לעלות הכשרת טייס (הארץ בעבר פירסם סכום דמיוני של 22 מיליון ש"ח פר טייס קרב) צוותים טכניים משכורות (מניח שנכלל בעלות של הארץ) ועוד.

אורך חייה של טייסת כזאת בקו הראשון כ10-15 שנה ולאחר מכן תקופה דומה כמטוס קו שני ומטה.

דומני שלא אגזים אם אטען שעולה לנו כ-8 מיליארד דולר פר טייסת קו ראשון לאורך עשור. אם נמנה 2 טייסות F-35 (שטרם הושלמו) + טייסת F-15I + ארבע טייסות F-16I כקו ראשון הרי שהגענו לשבע טייסות קו ראשון. כלמר כ50-60 מיליארד דולר בעשור - עלות הקו הראשון של חיל האויר. בנוסף כמובן מטוסים ישנים יותר, מערכי תובלה מסוקים תידלוק מודיעין מערך הכטמ"מים, ועוד. [מערך הבקרה והשליטה - נדרש בכל מקרה]. חלק מהנ"ל ממומן על ידי ארה"ב אך כשני שליש אם לא מעבר לכך ממומן על ידי אזרחי מדינת ישראל.

בהנחה שהמספרים שחלקם משוער כמובן קרובים למציאות הרי שהחיל צורך כ 30-40% מתקציב הביטחון בתוספת מערך ההגנה האוירית סביר להניח שמתקרבים ל50% מהתקציב. (חיל אויר שיש לו גם צבא...) מנגד מדובר על סל קטן ביותר שגם פגיע הרבה יותר ממה שנדמה - ישראל עושה הכל כדי לשמר את ההרתעה בשל כך. פגעת בקרית שמונה - תקבל תגובונת, פגעת במערך התראה קדמי - תחטוף! פגיעה בבסיס חיל האויר תחשב לפתיחת מלחמה כוללת על כל המשתמע - חיזבאללה לא מעז. ספק אם איראן תעז ישראל תגיב ותשתק מערכים שלמים.

אם אינך מעוניין במלחמה כוללת עם ישראל אל תתקוף בסיס חיל אויר!! - מקביל מבחינה כלכלית להתקפה על מרכז העסקים של תל אביב. מבחינה כלכלית השבתה של 3-4 מטויסים מקבילה לפגיעה במגדלי עזריאלי. - האם זהו מצב הגיוני?!

האם באמת נכון להשקיע כה הרבה משאבים בסל אחד?!
האם נכון להשאיר את ההחלטה ביד הגנרלים המתווכים ששבויים בקונספציה דינוזאורית שאת תוצאותיה ראינו ב07/10.
האם נשגב מאיראן לייצר מכה מקדימה ברמה הזאת שתמחק חצי מחיל האויר (כפתיח למלחמה כוללת כמובן)- מכה שספק אם תינתן לנו ההזדמנות להתאוש ממנה. אני משוכנע שלא!

סמוטריצ' דורש לנהל דיון רציני ביחס לכל הנ"ל ודרישתו לגיטימית לגמרי!
(מיארה ופוגלמן עדיין עסוקים בתקציב הישיבות -עלותו מקבילה למטוס ורבע במקרה הטוב...)

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-04-2024 בשעה 12:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 04-04-2024, 14:13
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
איראן מפתחת במשך 20 שנה את עניבת החנק סביב ישראל מה עשינו בינתיים - ספוילר: כלום!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "כיצד טייסת f-15 או f-35 עונה על היכולת המופיעה מטה."

במקום להתכונן למענה והרתעה המשכנו לטפח את עדת הפריווילגים הגנרלי המתווכים והקונספציונרים.

במקום לייצר מערך הרתעתי אמיתי שמסוגל לשתק את הכלכלה האיראנית בידיוק כפי שהם השביתו את נמל אילת ללא כל תגובה מצדנו. אנחנו תקועים עם מערך מטוסים ש-


 • זוללים 35% מתקציב הביטחון.
 • שאין לנו עצמאות בהפעלתם.
 • שהחימוש שלהם יקר בטירוף.
 • שאובדן של כל אחד מהם מהווה מכה משמעותית שאובדן מהותי מהם מהווה מכה אסטרטגית שלא ניתן להתאושש ממנה - כלומר בהעדר מלחמת קיום לא ניתן לקחת סיכון משמעותי לגביהם.
 • לא מרתיעים את אויבנו לאור האמור.
 • לא יעלים במידה מספקת במתאר האיראני.
לו הייתה לנו פריסת כלי שיט בלתי מאוישים שיכולים גם לשגר כלי טיס ב"מ, וברמה מספקת לשיתוק נמלי איראן האם היא הייתה מעזה לשתק לנו את נמל אילת.

הגנרלים הקונספציונרים - המתווכים שישנו על האף ב06/10 למעשה ישנים כבר במשך 25 שנה.
די לראות את ההתייחסויות המנתוקות של ג'נרל יאיר גולן (היה סגן הרמטכ"ל למי שלא זוכר) או לשמוע את חליווה מזהיר שהעימות עם איראן יוביל לימים קשים מאוד... היכן היה עד היום?!
מדהים שאנחנו משלמים משכורת לאידיוטים הללו. - נס שיש להם את ביבי (הנאשם הלאומי) כדי להיתלות בו.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 04-04-2024 בשעה 14:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 06-04-2024, 20:39
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "השאלה מס פר 1 שאלה פוליטית..."

א. לגופו של ענין ובשיעור ההבנה המוגבלת שלי בתחום, המכמים כן מזהים את החמקן, אך המטרה הרבה יותר קטנה ולפיכך מקשה על הגילוי והעקיבה. במתארי טיסה שונים קשה גם לנעול על המטרה. השילוב בין הנ"ל לבין אמצעי שיבוש אלקטרוניים ומתארי טיסה וגם ניצול פערי כיסוי במערכים משפרים מאוד את הסיכויים של המטוסים לשרוד הגנה אוירית צפופה, אך בפירוש לא הופכים אותם לחסינים מפגיעה.
ב. הנקודה היא המחיר [עלות מטוסי הקו הראשון של ישראל כ55 מיליארד ש"ח - המטוסים לבד ללא מערכות נלוות כוח אדם מעטפת הבסיסים והחימוש. הנ"ל לפחות מכפיל כלומר מושקע סך של 100-120 מיליארד ש"ח ב150 מטוסי הקו הראשון. לכך יש להוסיף מטוסי בקרה והתראה מערכי פו"ש ועוד זאת לצד מערכים נוספים כמסוקים הגנה אוירית ומל"טים. ולסיכום לא רחוק לומר שכל משק בית בישראל מושקע בשיעור של 100-150 אלף ש"ח בחיל האויר הישראלי. מחצית מהנ"ל בקו התקיפה הראשוני.

ולסיכום היתרונות של מערך המטוסים ברור. וריסטילי עוצמתי בעל שרידות גבוהה ויכולת הרתעה בלתי מבוטל. אך יש לו גם חסרונות:
1. קשה להפעיל את המטוסים לטווח רחוק.
2. לא ניתן לסכן אותם יתר על המידה אין להם תחליף.
3. המערך פגיע בראשם הבסיסים והדת"קים
4. פגיעה רציפה בשדות תשבש פעילות באופן משמעותי ביותר.
5. ההשקעה העצומה באה על חשבון צבא היבשה. ומערכים התקפיים שנדרשים לנו מאוד!
6. שיתוק חיל האויר אפשרי לפחות חלקית באמצעות הפתעה והשקעה נכונה, אויבנו משקיעים אינסוף משאבים בכך ואין ערובה לכך שלא יצליחו בהתקיים הצלחה שכזאת נעמוד בפני שוקת שבורה ללא יכולת אוירית עם צבא יבשה קטן ביותר ונעדר כלים וכח אש ועם צבאות טרור שלרשותם אינסוף משאבים סביבנו. ובמילים פשוטות ספק אם נשרוד.

יש חלופות שכולן פותחו כבר על ידי התעשייה הביטחונית כלים בלתי מאוישים מכל הסוגים ימיים קרקעייים תת קרקעיים מתאבדים ורב פעמיים טילים וכו'. הכל פותח כאן הבעיה היא שאין הצטיידות -הכל מופנה לעוד ועוד טייסות יקרות להחריד.


כאן נכנסת גם השאלה הפוליטית שהיא קריטית!!
הממסד הצבאי בישראל נשלט על ידי חבורה מצומצמת מאוד של גנרלים חלקם פעילים וחלקם בדימוס שמנהלים מערך קשרים ועסקאות בשווי עתק!! הם מגלגלים כספים שאדם מן השורה לא חולם עליהם - מבחינתו אלו מספרים ערטילאיים בלבד!! החלטות בסדר גודל של שווי כל מגדלי העסקים בתל אביב ועמלות נגזרות! הנ"ל גם מגובה באינרטסים אמריקאיים כלכליים וגם אסטרטגיים - הכי קל לשלוט במדינה שתלויה לגמרי בנשק שלך (מכח הסכמים. כמו כן החימוש תמיד מסופק במשורה חלק אנחנו מייצרים אך חלק מסופק - ובכל מקרה אין לנו יכולת ייצור עצמאית ראויה, חלקי החילוף אף פעם לא מסופקים מראש -גם לא מייצרים אותם מראש ל-20 שנה וכו'). ארה"ב עושה הכל כדי שנקנה את הטייסות - מממנת חלק פורסת תשלומים, מפתה עם נשק כזה או אחר וכו' והם יודעים בדיוק מדוע.

הגנרלים המתווכים באופן מובן ביותר לא מוכנים לוותר על התופינים הללו. הם מפעילים מערך הפגנות מתנגדים לכל רפורמה בכל תחום שהוא שעשוי לחשוף אותם ולסכן אותם. כסמוטריצ' דורש מעט שקיפות הוא מוצג כאויב העם כשבן גביר מדבר על הקמת משמר לאומי שייקח מעט מהשליטה הנ"ל הוא מוצג כימני סהרורי!
מתנהל היום מאבק על הצבא, הלוי שמבין שרוב המטכ"ל שלו הולך ללכת אחרי המלחמה מנקה באמצעות תקריות מינוריות את כל מי שלא שייך לשם חירם גולדפוס כנראה שגם פינקלמן כולם סופגים נזיפות הערות וקידומם נחסם. מנגד הוא עושה הכל כדי לקם את האנשים שלו כולל סבב שאין לו שום מקום. אל חשש - גנץ לא הולך לאף מקום לא בגלל אחריות כזאת או אחרת אלא כדי לדאוג לאינטרסים של החונטה זאת הסיבה היחידה שהוא בממשלה! גם גלנט מיישר קו בהקשר זה.


ולסיכום השאלות כרוכות אחת בשניה ולא ניתנות לניתוק!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 06-04-2024 בשעה 20:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 07-04-2024, 04:33
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
מחדד את שנכתב קודם במקרה עימות עם ארה"ב מערך שעלה מאה מיליארד! ש"ח יהפוך לבלתי שמיש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "א. לגופו של ענין ובשיעור..."

 • המצב בו כוחנו הצבאי המרכזי תלוי לגמרי בארה"ב הופך אותנו לשפוטים לגמרי!!
 • בהעדר חימוש וחלקי חילוף אין מה לעשות עם חיל האויר.
 • אין לנו גם דרך להתגבר על כך בטווח זמן סביר ואל מול האיומים שאנו עומדים לפתחם. אנו מושקעים שם עד הצוואר.
מי שמדבר על כניסה לרפיח נגד ביידן הוא פופוליסט חסר דעת - אנחנו לא נזיז טנק בלי ארה"ב!

האם לא הגיע הזמן לקצת גמישות וקצת עצמאות. האם אכן נכון להשקיע הכל בסל אחד האפשרויות במקום:
 • חיל טילים
 • כלים ימיים אויריים ויבשתיים בלתי מאוישים - הטכנולוגיה שלנו, פיתוח רובוטי עצום כאן בארץ, פיתוח בינה מלאכותית כאן בארץ, הזנק אדיר לתעשיות...
 • כח אש אוטונומי עבור צבא היבשה כולל ארטילריה כלים בלתי מאוישים מרגמות מדויקות טילי נ.ט בכמות גדולה וכו'. למה צריך מסוק ב60 מיליון דולר כאשר מערכת קרקעית זולה לאין ערוך יכולה לשאת את הטילים לשדה הקרב לקבל מידע מכל סנסור קיים בשטח ולבצע ירי?!
ומי נותן את הדעת על השאלות הללו הגנרלים המשוחדים! והמתווכים בלבד שלא צריכים לתת דין וחשבון לאיש - הם מקבלים במחשכים החלטות על עשרות ולעתים מאות מיליארדים של רכש (יש להכפיל כל רכש בתשתית וכח אדם מקומיים). כל משרד אחר בממשלה צריך
 • לעבור מבחני שקיפות .
 • לעבור מבחני חשבונאות ותקציב
 • לעבור מבחני היתכנות
 • לבחון חליפות
 • להמנע ממתווכים נוטלי עמלות "תיווך" - לחילופין שוחד בעברית צחה (הסבירו לי למה לא).
 • לעבור את הייעוץ המשפטי הכרוך בכך
 • להעמיד לחוות דעת מומחה שניה שלישית ורביעית.
 • לעבור מכרזים.
השוו כמה זמן לוקח לאשר עסקת רכש של נשק ב18 מיליארד דולר - כמה אנשים מעורבים בה וכמה הליכים מתקיימים לגביה. זאת לעומת הקמת המטרו, הרכבת לאילת וכל פרוייקט אחר בהיקפים כאלו.

ועיקר העיקרים במבחן התוצאה הצבא נכשל!! לא רק ב07/10 אלא בכלל בכל הנוגע לאיראן המערך שלנו יקר פגיע דינוזאורי ואין לו את היכולת להכריע את האיום! בקושי מספק מול חיזבאללה שבשקט הוריד לנו כלי בשווי 5 מיל' דולר רק הערב. - הפצצנו מחסן נשק בתגובה בבעל בק!

זה מרתיע אותם בערך כמו שחמאס יצא מורתע מהסבבים...

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 07-04-2024 בשעה 04:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 04-04-2024, 15:48
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
החדושת של מחר - אם לא נתעורר: אלפי מחבלים פשטו על ערי המרכז
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

https://www.ice.co.il/media/news/article/1007732


מציין שאין היתכנות לכיבוש עיר גם עם אלפי מחבלים. (ב07/10 פשטו 5000 מחבלים ומה הם כבשו שלשה יישובים ומסיבה).יחד עם זאת נדרשים לשם כך:
 • מחוסמים מאוישים
 • מחסומים ביו"ש
 • אכיפה קטלנית! נגד פורעי גדר.
 • אכפה קטלנית! מול גנבי רכז
 • אלפי כיתות כוננות ברחבי הארץ - מדוע שלא יהיה 100 אלף אזרחים חמושים. עשרת אלפים כיתות כוננות דבר הגיוני לחלוטין - הדרך היחידה להגן בעלות סבירה לחלוטין על עם ישראל מפני פלישה של כוחות אופל.
יש להתעורר היום! מחר - יהיה מאוחר מדי וזאת מלחמת קיום!!


והכי חשוב אל תגעו במשיחי! עזבו את בחורי הישיבות אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 04-04-2024, 21:34
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
ביידן הודיע ​​לנתניהו כי הדיונים על עסקת נשק עתידית לישראל בקונגרס מושהים זמנית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

להודיע להם כי העסקה בלתי רלוונטית. ולהפנות את הכסף לפיתוחים עצמיים של כלים אוטונומיים שיכולים לפגוע בכל רחבי המזרח התיכון.עניבת החנק האיראנית תלווה אותנו בשנים הקרובות ואנחנו צריכים להיות באותה עמדה בדיוק היכולת לשתק את כל הסחר העולמי בין מזרח למערב. צי של אלפי כלים לא יקרים יחסית (גם אם עלות חלקם מיליון דולר יש מקום ל35000 כלים בתוך 35 מיליארד) ישנה את החשיבה וההתייחסות לגבנו ויחזיר את איראן למקומה הטבעי.


סכומי העתק המופרחים לאויר (כאילו שמדובר על מכולת) לא מאפשרים לאזרח הפשוט - שההחלה המרכזית שקיבל בחייו היא על משכנתא של מיליון ש"ח - בכלל להפנים אותם. ההקבלה לכל הנדל"ן בטבריה או צפת (ובאמת לא משנה אם אני מדייק - אלו סדרי הגודל) הרבה יותר ממחישה.

אלו החלטות הרות גורל! ולא ייתכן שהן מצויות בידי כמה גנרלים וכמה מתווכים שאיש לא יודע לעמוד על שיקול דעתם - שמחליטים על כך במחשכים. פשוט בלתי נתפס!!

זאת ועוד שהגיע הזמן שישראל תוציא עצמה מחיבוק הדב האמריקאי בפרט והמערבי בכלל!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 04-04-2024, 23:17
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בריק זועם על החיסול בדמשק ומשרטט את תרחיש הבלהות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

https://www.bhol.co.il/news/1658518


מדובר באחראים על 07/10 שהגיעו ליזום את ההמשך. סיכלו אותם וטוב שכך. אם נהיה חלשים ונייצר משוואת חולשה לא נוכל לשרוד כאן. יש לייצב משוואה ברורה מול איראן ולהציב להם גבולות הם יגיבו יחטפו חזרה ונייצב משוואה שכוללת פעלתם בנוסח 07/10 דאגתם שחיזבאללה יתערב השבתתם את נמל אילת - צפו למלחמה!

השבתה של נמל בנדר עבאס ומסוף הנפט באי חארג' בהחלט בכלל היכולת של חיל הדינוזאורים שלנו (מבלי להתסכן יתר על המידה) - יגרום להם לחשוב פעם שלישית.... הם פגיעים אפילו מאוד פגיעים ושיקלטו את זה בטרם יתקפו אותנו באופן שהם תוקפים!!
אם לא נבסס מולם הרתעה לא נוכל לחיות כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 05-04-2024, 07:23
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
הקונספציה מכה שנית: רוצה להכאיב ולהשפיל, אבל לא מלחמה אזורית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

https://www.ynet.co.il/news/article/sj7qbnhka


שוב הגנרלים הקונספציונרים והמתווכים מוכרים לנו תותים...

ובכן: הוכח הם לא משחקים את המשחק שלנו בכלל. הם הולכים על כל הקופה! מתאמים עניבת חנק וכל מכה היא מקדמה לזאת הבאה בתור. חיזבאללה עשה הכל כדי לשחוק את מערך ההתראה שלנו. איראן תנסה לנצל פרצות שאולי נוצרו.


דרוש קו חשיבה בטחוני אחר לגמרי שינתק אותנו מהתלות המוחלטת במערב הסהרורי שטרם נפל לו האסימון ולא מוכן להאמין שבשנים הקרובות הם יידרשו להילחם על ההגמוניה וכל מה שמובן להם מאליו.נקודת המוצא המערבית וחוסר היכולת לסמוך על מדינות אלו:
מה שמחזיק את ארה"ב כמעצמת על גלובלית הם שני דברים:
א. טכנולוגיית העל שהיא מדהימה וחלקה הגדול בארה"ב קנדה ואירופה והמדינות שקשורות אליהן (טאייוואן ישראל אוסטרליה ושות'). פועל יוצא הוא היתרון הצבאי והמסחרי.

ב. ההגמוניה הצבאית שנשמרת מאז מלחמת העולם השניה. משמרת מעמד עולמי ושליטה בסחר העולמי בדגש על המסלקה.


המערב בכלל וארה"ב בפרט מאותגרים כיום בני המישורים. על ידי סין ורוסיה וגרורותיהן. גן העדן נגמר אירופה תצטרך להילחם על חייה ועדיף לה לעשות זאת בערבות אוקראינה מאשר בפולין. ארה"ב תידרש לשמור על מעמדה - החל מבנות בריתה.

כשאני מקשיב לביידן וגם לאירופאים אני שומע את הרצון לסיים את הסיוט הזה - ולחזור לשלווה העולמית של ה6/10 נפל דבר בעולם!! ולהערכתי ייקח הרבה מאוד זמן עד שזה יקרה. המאבק במזה"ת לא הולך לעצור. אף צד לא יכול לוותר!

אם אני קורא נכון את המפה אנו עומדים בפני עימות אזורי שיצטרף לעימות הקיים באירופה שבכל מקרה כפסע ממנו לבין עימות גושי. סין מתאמנת על כיבוש טאייוואן באופן גלוי וגם עימות זה עומד להתפרץ.
ערב מלחמת העולם השניה סירבה ארה"ב להכיר במציאות למרות כיבוש סין, זאת עד לפרל הרבור! האמת המרה היא שארה"ב לא תילחם עבור ישראל (וגם לא עבור טאייוואן) - ארה"ב תצא למלחמה רק אם תותקף טריטוריה אמריקאית [המקום הקרוב ביותר לאיראן הוא דייגו גרסיה (אמנם בריטית אך אמריקאית הלכה למעשה). מרחק של 3800 ק"מ מאיראן ובלתי סביר כרגע].

בארה"ב ואירופה מבינים את הנ"ל ומנסים בכל מחיר כמו צ'מברליין בשעתו להציל את השלום העולמי! בצד אחד של המשוואה ישראל ובצד השני המשכם של חיי הגן העדן - היש למישהו ספק במה יבחרו. הנושא ההומניטרי שולי וחסר משמעות יש כאן התנגשות אינטרסים כבירה שלא ניתן להתגבר עליה! עלינו להיות בלתי תלותיים והרבה יותר מאיימים - וזה לא יכול להתבצע באמצעות חיל הדינוזאורים שעלותו מטורפת ושסוחף אליו את כל המשאבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 05-04-2024, 07:55
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "הקונספציה מכה שנית: רוצה להכאיב ולהשפיל, אבל לא מלחמה אזורית"

הנ"ל נכון גם אם לפיד היה ר"מ. ללא ספק כבר היינו מחוץ לעזה אולי מעולם לא נכנסים חמאס היה מקבל אלפים רבים של אסירים ויו"ש הייתה רותחת. היישר לקראת העימות הקיומי הבא.... הסכם הגז לא עצר את חיזבאללה. וגם שחרור של עשרת אלפים! אסירים לא יעצור את חמאס. יש כאן שני מחוללים:
א. אמונה דתית משיחית יוקדת לצד שינאת עולם עזה ושאיפה להשמדה מוחלטת של העם היהודי בארץ.
ב. אינטרס של מדינות הציר לצמצם טווחים אל מול אירופה ולגמד מאוד את השפעת המערב בעולם.

העימות כבר מתרחש, הוא בתחילתו ורחוק מאוד מהשיא אך היא לא יסתיים ויעצור השאלה היחידה היא מה תהיינה תנאי הפתיחה בשיאו של העימות. הייתי מעדיף חמאס מעוך וחיזבאללה מוחלש על פני הכופתאות שלפיד היה מרעיף עליהם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 07-04-2024, 07:53
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ביכולתה של ישראל לעצור את הסבב הנוכחי"

אין לנו ברירה אלא לנצח! ובכל מקרה לביבי בודאי אין אפשרות לוותר.
א. הצבא ברובו כבר לא שם. יש בעזה כרגע סד"כ של אוגדה וחצי. גם כשאומרים שאוגדה בפנים חצי ממנה במנוחה ואימונים בחוץ.

ב. אם תעצור עכשיו חמאס ישתקם וחוזר חלילה בעוד כמה שנים.

ב. עלה לנו 270 מיליארד ש"ח סדר גודל של מאה אלף ש"ח פר משק בית. כמה פעמים אתה מועניין לקחת את המשכנתא + הרוגים פצועים ואלו שיישאו עמם מטען נפשי להמשך החיים.ההכרעה הצבאית בהישג יד. ביבי נמנע ממנה משום שזה משרת אותו כמו גם המו"מ הממושך וההתשה ההדדית. [השערות יש לי למכביר אך ממתין להתבהרות].

ההבקעה לרפיח יכולה להתבצע בכל שלב. לא צריך לכבוש את כולה ומספיק לצמצם ממזרח לבתר ולהפיעל לחץ לפינוי מחנות הפליטים. הטריגר יכול להיות כל תירוץ [רצח חטוף, הברחה במעבר רפיח, הוכחה להברחת נשק חדש במנהרות וכל דבר שזז]. אפשר להגדיר כ"פשיטה". שרון השלים מצור שלם על ביירות בתנאי "הפסקת אש".אני מניח שאם ההתשה תימשך ישראל תשאף לשנות את מתאר הפעולה בעזה באופן שירתק פחות כוחות. ארה"ב צריכה שקט לקראת הבחירות והלחץ של ביידן צפוי להתגבר מאוד. [מציין שגם טראמפ קרא להפסקת אש - שניהם סבורים שהסיכון עולה על הסיכוי]

ונקודה נוספת מאז מלחמת ששת הימים אסור לישראל לנצח!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 07-04-2024, 15:20
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.01.05
הודעות: 5,938
לו היתה הנהגה אחרת הייתי מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "אין לנו ברירה אלא לנצח! ובכל..."

לו היתה הנהגה יצירתית יותר ממילא כבר היינו במצב טוב בהרבה. אבל עדיף להודות בכישלון בטרם הוא הופך לקולוסאלי. הכוחות בשטח עשו את המוטל עליהם בהצלחה שהיא מעל מועבר לכל הציפיות. הם הוכיחו גבורה, מסירות ומקצוענות עילאית במשך חודשים. למרות זאת, ולמרות כל האשראי שניתן לישראל בתחילת המלחמה, אין הכרעה. זה לא פונקציה של זמן עד שזאת תושג, כל הפוסטים שלך פה מראים שאתה יודע זאת היטב. מה הסיכוי ששינויי החשיבה הנדרשים ייקרו תוך שבועות או חודשים תחת אותם אנשים?


לגבי המצב הבינלאומי. יש סיבות רבות מדוע העולם, כולל הידידותי מפנה עורף לישראל. חלקן איבה עמוקה, חלקן אינטרסים פנימיים או כלכליים ועוד. אבל סיבה מהותית היא חוסר היכולת לראות איך ניהול המערכה הנוכחי מביא לניצחון ברור. אף אחד לא רוצה להיות בצד של המפסיד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 07-04-2024, 23:00
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לו היתה הנהגה אחרת הייתי מסכים איתך"

א. לא ניצחנו צבאית כי ביבי החליט שזאת לא התוצאה הרצויה תהא סיבתו אשר תהא. כל אחד יכל לצפות את המצב ואת המשמעות של אי כיבושו של ציר פילדלפי.

ב. הכוחות יצאו מחאן יונס ולמעשה צה"ל מחזיק חטיבה אחת בפנים לצורך אחזקת הציר המבתר את הרצועה. סביר שימשיכו פשיטות בנוסח שיפא. ביתור הרצועה קלף חשוב מעין כמותו ומעניק שליטה משמעותית מאוד בנעשה בצפון הרצועה. יש לשאוף לציר קבע שיעוגן בהסכם וכחות פיקוח שיאיישו אותו.

ג. אכן עברנו לשלב המדיני שראשיתו בהחזקת החטופים וסיומו בהסדר שישרור ברצועה. רק לאחר שיגמר תוכל להסיק מסקנותך. כרגע מוקדם מדי.

ד. לישראל מהרבה סיבות אסור לנצח במזרח התיכון. מלחמת ששת הימים הייתה חריג והמעצמות עשו הכל - אבל ממש הכל - ודי בהצלחה, כדי למסמס ניצחון זה. הסיבות לכך מגוונות כפי שציינת.אני מבין שיש מי שרוצה להחליף את נתניהו מהרבה סיבות אך אציין בכנות שאינני רואה כיצד ממשלת הסכם הגז הייתה מביאה אותנו למצב יותר טוב. מתן ומתן הוא הדבר האחרון שמדינת ישראל יכולה להרשות לעצמה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 08-04-2024, 20:45
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אינני רואה איך סעיף א' מתיישב עם הסיפא"

א. אין בהעדרו של ניצחון מושלם בכדי לחייב ויתור קולוסאלי וחסר הגיון בסיגנון לפיד ששמט במחי יד ומבלי לקבל כל תמורה ממשית עמדה ישראלית מגובה לאורך עשור. לו היה מנהל אז את הקרב שאנו מנהלים היום סביר להניח שה-07/10 לא היה קורה! לפיד בהקשר זה אחראי בעקיפין לא פחות מנתניהו שמודר בשעת מעשה!
ב. בהעדרו של ניצחון מושלם הנגזרת היא מו"מ מתיש שחייב להיות מלווה בהרבה לחץ. מו"מ דורש אורך רוח ומי שיגלה יותר ממנו ינצח בהקשר זה. ארה"ב והועלם מזיקים לנו מאוד בהקשר האמור ומה שקיסינג'ר הבין בלינקן כנראה עוד צריך ללמוד.
ג. מדוע נמנע נתניהו ממהלך שכזה כיבוש ציר פילדלפי וניהול מצור על מובלעת במרכז (זה היה חייב להיגמר במצור על מובלעת כל שהיא) לזאת אין לי תשובה מושלמת אלא הרבה השערות.

לגופה של הנסיגה יש גם כן כמה אפשרויות. עסקה, העדר תועלת, ניטרול מספק של מנהרות וביצורי חמאס, השמדת עיקר הכח הלוחם שנותר שם - כל התשובות נכונות.

אשלים בשני הצהרות של הלוי.
א. אנחנו לא מספרים הכל לאזרחים - טוב שכך.
ב. צה"ל מספיק חזק כדי לאפשר תשלום מחירים עבור החטופים: אותו נרטיב קונספציוני ארור שהביאנו עד הלום.

מדגיש כי הצמרת של לפיד בנט גנץ וכובי שניהלה לפני כשנה את מדיניות הביטחון של מדינת ישראל כשלה בכל היבט והיא שנתנה לאויבנו את התחושה שהם יוכלים להתגבר עלינו במקרה של עימות. בהקשר זה הציון שמקבלים נתניהו גלנט והלוי גבוה לאין שיעור. אין באמור בכדי לשלול אחריותם - כל אחד בהתאם למידת מעורבותו - למלחמה הנוכחית.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 08-04-2024 בשעה 20:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 05-04-2024, 12:48
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,521
אוקראינה הודיעה כי השמידה לפחות שישה מטוסים צבאיים רוסיים בבסיס אווירי בדרום רוסטוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "חונטת הביטחון: גלנט פוצץ ישיבה עם ועדת חו"ב משום שדרשו פיקוח על תקציב ההתעצמות"

ומה מונע מאיראן לעשות לנו אותו הדבר. אם פגעו בהאנגר באילת יכולים גם הגיע לתל נוף.עלות מטוס כזכור 100 מיל' דולר סביבו האנגר ומיכשור יקר ערך גם כן. פגיעה במספר מטוסים בבסיס משמעותה ערך של מיליארד! דולר - היקף הנדל"ן של שכונה ממוצעת (כ3000 יח"ד בניכוי ערך קרקע) או ערכם של שני מהמגדלים הגבוהים בתל אביב. (4-6 בניכוי ערך קרקע).


האם אנחנו מוכנים?! או שאנחנו משיטים את הארמדה הדינוזאורית שלנו היישר לעבר ארטמיסיון ופליימות'.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 05-04-2024 בשעה 12:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:39

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר