לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 03-06-2024, 18:13
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''

"מקבלי ההחלטות עדיין נמצאים ב־7 באוקטובר, שום דבר לא השתנה", הוסיף. "כשאנו משתמשים במילה קונספציה, הדבר הכי מרגיז ומקומם זו הכלה. אנו מכילים כל דבר. גם כרגע בלבנון ובגליל אנו מכילים את כל הפרובוקציות והמתקפה של חיזבאללה. אותו הדבר הסדרה במקום יוזמה, מכה מקדימה. צריך לעבור להכרעה, יוזמה בידינו. נכנסתי לממשלת אולמרט כי הכל התפרק. השלטון המרכזי, המקומי, וגם היה חשש שצה"ל יתפרק. אבל היינו רחוקים מהמצב של היום, וגם אולמרט, לזכותו ייאמר, נתן לעבוד. מה שאנו יודעים בדיעבד, שמענו שאם נסראללה היה יודע שזו תהיה התגובה הישראלית הוא לא היה מתחיל. כרגע אין גם את זה".

באשר לאפשרות לחבור לממשלה, טען ליברמן: "כרגע אין מה להיכנס. ממשלה ששולחת מצד אחד צו שלישי ומסבירה שמילואימניקים יצטרכו לעשות 90 יום מילואים, ומצד שני פוטרת קבוצה שלמה באוכלוסיה מכל חובה. אלו שלא יעשו כלום ימשיכו, ואלו שעושים יעשו יותר. זה לא מתקבל על הדעת. אני מכיר את הלכי הרוח, לא ייתנו לעשות כלום. כרגע צריך להבין שאנו בניגוד לכל תורת לחימה של צה"ל העברנו לחימה לתוך שטח ישראל. בלבנון השנייה לפחות נלחמו בתוך שטח לבנון".

https://news.walla.co.il/item/3668543?utm_source=Generalshare&utm_medium=sharebuttonapp&utm_term=social&utm_content=general&utm_campaign=socialbutton


אכן הצבא חי על קוסנפציות הגדר, כיפת whatever, המב"מ, טל שמים (בלון בגודל יזרעלי 30 ק"מ מהגבול), "החמאס וחיזבאללה מורתעים" איראן תקבל תופינים מארה"ב וכו'. המציאות שונה לחלוטין והחודשים האחרונים הוכיחו שגם אנחנו פגיעים!

ליברמן חד כתער ודמגוג מושלם אך הצהרותיו אמינות ברמת תוך 48 שעות נפציץ את אוסאן.... הוא יפרק את הממשלה שהוא חבר בה אם רק ישתלם לו לעשות זאת גם אם צבא סין כולו יעמוד על הגבולות (עשה זאת באמצע אחד המבצעים בעזה).

האינטרס הפוליטי שלו באמירות אלו ברור!! אך זה לא אומר שזה לא נכון.... ולמי שלא מאמין לליברמן אני ממליץ להקשיב לחימנאי שאומר זאת במפורש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 04-06-2024, 21:52
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
עופר וינטר: מי אלו החיזבאללה שבגללם הצפון בוער ומפונה הכל בראש וברוח.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

אני מכיר אישית את רוב המפקדים בדרג השטח הם עושים עבודת קודש הם אריות.
הם יודעים עושים הכי טוב עם מה שיש לנו לא מתבכיינים אין לי חסר לי אם רק היה לי עוד קצת תחמושת אם הייתה לי לגיטימציה האמת היא שיש לנו הרבה יותר ממה שהיה לנו במלחמת השחרור וניצחנו הרבה יותר ממה שהיה לנו במלחמת ששת הימים והרבה יותר ממה שהיה לנו במלחמת יום הכיפורים וניצחנו. אנחנו מול אויב הרבה יותר חלש זה רק אוסף פלסטינים מצוקמקים שקוראים לעצמם חמאס.
מי אלו החיזבאללה שבגללם הצפון בוער ומפונה הכל בראש וברוח.


הרצי הממדר שנותר בלי מטכ"ל בלי פקודים - איש לא נותן בו אימון: מתי הוא מתפטר כבר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #10  
ישן 05-06-2024, 20:35
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
ומי בעצם לא אשם בקונספציה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "סמוטריץ' סבר שהחמאס הוא נכס לישראל"

 • ביבי ונגץ מאבותיה.
 • רבין ופרס - ממקימיה יחד עם פונדק וביילין.
 • דור שלם של אלופים ואנשי ביטחון שגדלו עליה. ומי שלא יישר קו הודח!
 • דור שלם של פוליטיקאים בעיקר משמאל שקיבל מימון בלתי נפסק, מלבני ועד לפיד כולל כל מי שבאמצע.
וביננו היה נוח מאוד לחיות עם הקונספציה. הכלכלה כאן פרחה, מסיבות קוקטייל כבוד עיסקאות עתק. "דור הבכירים"! אינספור אנשי עסקים מדענים עיתונאים ואנשי צבא "בכירים" שישבו על הגל וקצרו מיליארדים. "עמלות התיווך" של הגנרלם, הסוכנים ושות'. הנ"ל הסתובו באירופה כמו טווסים מפונפנים ומכרו את טכנולוגיית האתמול ו"ההמצאות" הישראליות למדינות עולם שלישי.

הצבא נהיה קטן יותר הנטל הביטחוני ירד השירות קוצר צה"ל העלים עין מהשתמטות שיטתית לא רק של חרדים אלא של כל מי שבעצם רצה. מי משרת היום בקרבי? דתיים לאומיים, אתיופים יוצאי שכבות חלשות וכמה קיבוצניקים שזה אצלם במסורת.

אכן היו מתריעים בשער: הם נהדפו הוצגו כקיצונים וכו'. אם היו אנשי צבא כאלו דינם נגזר להדחה אפילו אם נחשדו בכך. אפי איתם, עופר וינטר ועוד רבים. המטכ"ל הפך למפלגה....

בהקשר זה יש לשים לב לבן גביר. אחד היחידים שלחלוטין לא נגוע בקונספציה! ומעולם לא היה נגוע בה!!
היום העלה אלפים להר הבית ודרך שער שכם. ערוצי התבהלה צורחים: פירומן!
האם הם צודקים?! מה בידוק הדליק את חמאס. מדוע חיזבאללה מתערב. מדוע מצרים חימשה צבא חמאסי בן 4 אוגדות?! ובכן הם ממש לא צודקים: אך קשה להם לוותר ולהפנים את הסיוט: בפננו מספר שנים קשות בהם ישתנה המזרח התיכון.כפי הנראה לעין אני בתחילתו של תהליך שבסופו תהיה כאן מדינה אחת לעם אחד! (אני לא רואה כל אפשרות לוגית אחרת - כמובן הפוגות תהיינה אך לא ניתן לחזור אחורה, הלכנו רחוק מדי!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 05-06-2024 בשעה 20:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 05-06-2024, 13:23
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
רגע לפני שנכנסים להרפתקאה בלבנון כמה נקודות השוואה בין אוקראינה לרוסיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

 • רוסיה שולטת ב22% לערך משטח אוקראינה.
 • הצדדים מנטרלים זה את זה באמצעות רחפנים הן בנוגע להגנה אוירית והן בנוגע ליכולת תנועה בשטח.
 • מתבצעת לוחמות שוחות בשל כך וההכרעה בקרבות תלויה בנשק סטטיסטי.
 • לרוסיה אין יכולת להטיל מצור על אוקראינה בעקבות שימוש יעיל בנשק א- סמטרי ונירול כוחה הצבאי של רוסיה בהקשר זה כולל אבדן נכסים ימיים משמעותיים ביותר.
 • לשני הצדדים עורף לוגיסטי כמעט בלתי מוגבל, אקורינאה נהנית מהמערב ורוסיה שילוב של יכולת עצמית איראן צ"ק וגם סין.
הבה נבחן בהקשר שלנו.
 • הנכס משמעותי ביותר שלנו הוא השליטה האוירית. ללא ספק חיזבאללה יאתגר הן באמצעות פגיעה בבסיסים הן באמצעות נ.מ. מספיק שהם מפילים מטוס אחד בכדי להקשות מאוד על הפעילות.
 • לחיזבאללה יכולת אוירית מסוימת שגובה מאתנו מחיר.
 • כל כח שיפעל בלבנון יהיה חשוף לנשק נ.ט מדויק שמופעל בהצלחה רבה רחפנים וגם כטבמי"ם. הנ"ל יגרום לכל הפחות לשיבוש משמעותי בתנועת הכוחות ועשוי לשבש כל מתקפה משמעותית ע"ע קרב הסלוקי 2006.
 • חיזבאללה ישאף למלחמת התשה גם כיבוש עד הליטאני לא יעצור את הלחימה. ייתכן שכדאי לנהל את מלחמת ההתשה שנכפתה עלינו משם...
 • לחיזבאללה יכולת לפגוע בנכסינו הימיים להטיל מצור כלכלי מסוים על ישראל ולפגוע באסדת הגז.
 • לחיזבאללה יכולת לפגוע בתשתיות בישראל.
 • לחיזבאללה עורף איראני ובהמשך אם תסתיים מלחמת אוקראינה גם רוסי. בניגוד אלינו העורף הזה בלתי מוגבל במסירות שלו.
נשאלת השאלה האם אנחנו מסוגלים לנצח. לשלם מחירים והאם לאויבנו מגבלות סבירות ביחס למחיר שהם מוכנים לשלם. עזה מוכיחה שלא!
ברור שיש דרך לנצח בלבנון העצמת המלחמה ופגיעה ישירה במאות אלפי אזרחים - העולם לא ייתן לנו - חבל על הזמן.

אז מה כן מעשי? פעולה הרבה יותר מוגבלת שתגבה מחיר כואב ואולי השתלטות על תא שטח עד להפסקת האש.אין לי את הנתונים ומן הראוי היה לסמוך על ראשי הצבא והקבינט שיעשו עבודתם כראוי!
האם אתם סומכים עליהם?! - אני לא!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 05-06-2024, 22:37
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
יאיר גולן: יש לחלק את ירושלים וליזום התנתקות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

בעיצומו של יום ירושלים: יו"ר מפלגת העבודה הטרי וסגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן אמר היום (רביעי) בריאיון לערוץ הכנסת כי יש לבצע התנתקות ישראלית מחלק של השכונות במזרח ירושלים: "צריך ליזום התנתקות". "למעשה צריך לזכור שבירת מדינת ישראל היום היא גם העיר הערבית הכי גדולה במדינת ישראל.בהמשך הריאיון קרא יו"ר מפלגת העבודה לחלוקת העיר: "אם היינו נוקטים בגישה ציונית אמיתית - אנחנו בעצמנו היינו יוזמים התנתקות מחלק מהשכונות של מזרח ירושלים שאין להם שום דבר עם ירושלים, וכמו שציינתי, הם היו כפרים ערביים בפריפריה של ירושלים".


https://www.now14.co.il/%D7%99%D7%90%D7%99%D7%A8-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%9F-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%90-%D7%9C%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%AA-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%99/
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 06-06-2024, 07:45
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
הדשדוש בעזה וחוסר האמון של השטח במטכ''ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

חזי נחמה הוא אלוף-משנה במיל' שמפקד על מגמת קורס קציני המילואים בצה"ל. מדובר בקורס חדש שנולד בעקבות המחסור בקצינים במלחמה, וזהו המחזור השני שעליו מפקד נחמה. הוא משרת ברצף מ-7 באוקטובר, ולקח חלק פעיל במלחמה כיועץ מג"ד בבית חאנון וכראש מטה חטיבה 261.

קודם לכן נחמה שירת בצה"ל יותר מ-25 שנים ופיקד בין היתר על סיירת גבעתי, לחם בסיירת מטכ"ל, פיקד על חטיבת אלכסנדרוני ומנשה (גזרת ג'נין), היה סגן מפקד חטיבת גבעתי וסגן מפקד גדוד גפן של בית הספר לקציני חי"ר. כעת, אחרי שמונה חודשי לחימה, נחמה, ממובילי פורום המפקדים והלוחמים במילואים, מדבר בראיון מיוחד ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" על ניהול המערכה, הדשדוש בעזה ותפקוד המטה הכללי.
"הכיוונים שבהם צה"ל הולך לא יביאו אותנו לניצחון", הוא טוען. "צה"ל מבצע התקפות ללא שמירה על רציפות, המשכיות וריכוז מאמץ. צה"ל לא מטהר את המרחב שבו הוא פועל ויוצא מהשטח די מהר, מה שמאפשר לאויב לחזור ליכולות לחימה שמאתגרות את צה"ל בפעם הבאה שהוא חוזר לאותן נקודות".

לדבריו, המבצע ברפיח לוקה בבעיות רבות, ובשטח לחיילים עצמם לא ברורות הפקודות. "המצב של הלחימה ברפיח, שכלפי חוץ משווקת כהצלחה בלתי רגילה, משקף את הנתק בצה"ל בצורה הטובה ביותר. לקח לנו זמן רב מדי עד שהתקבלה פקודת ההתקפה, יצאנו לתקוף עם אוגדה אחת במקום עם שתי אוגדות כמו שתכננו, הכוחות בשטח מתלוננים על חוסרים באמצעים ובתחמושת, חוסר בהירות בהגדרת המשימות ועל כך שמרגע שהם נפרסו על ציר פילדלפי הם מבצעים על בסיסו הגנה מבלי לייצר התקפות לעבר מרכז רפיח".

נחמה מוסיף: "הכוחות בשטח טוענים כי לא פעם קרה שהרמה הממונה עצרה אותם תוך כדי התקפה למספר שעות כאשר קיימת חוסר בהירות לגבי אופן ותזמון המשך הלחימה. הם טוענים שכך לא נוכל לפגוע באופן משמעותי בגדודי חמאס שנותרו ברפיח". הוא ממשיך: "כל זה לא משוקף לרמה המט"כלית, וממנה לציבור ולמקבלי ההחלטות. אין ספק שקיים נתק וחוסר אמון בין דרגי השטח לרמה המטכ"לית, וחובה על צה"ל לתת לזה מענה".

"רוצים לשנות מבפנים"

אל"מ נחמה לא לבד. הוא נפגש עם מפקדים נוספים במילואים, במטרה לחשוב כיצד אפשר לשנות את המשוואה לפיה, לתפיסתם, צה"ל מתקדם שני צעדים קדימה ונסוג צעד אחד לאחור. בין היתר, נמצאים בקבוצה זו תת-אלוף במיל' אורן סולומון מאוגדת עזה, אל"מ במיל' רונן כהן, קצין המודיעין של פיקוד המרכז לשעבר, אל"מ במיל', פרופ' גבי סיבוני, חוקר בכיר במכון ירושלים לאסטרטגיה ולביטחון ומכון משגב לביטחון לאומי ולשעבר מפקד סיירת גולני, נתי בירנבוים מפורום מג"דים במילואים המונה יותר ממאה מפקדי גדודים, ועוד.

יחד, בחודשים האחרונים הם פעלו לשנות את התפיסות מבפנים. "הצגנו את הדברים לפני ארבעה חודשים למפקד זרוע היבשה ולרמטכ"ל אך דבר לא השתנה, נקבעו לנו פגישות נוספות בחודשיים האחרונים עם הרמטכ"ל, אך הן כולן נקבעו ונדחו מעל שלוש פעמים". וכפי שאל"מ במיל' נחמה מתאר, הקצינים שמנסים לקדם שינוי, עדיין ממשיכים לגבש את הצעדים הנכונים בדרך אליו. "לצערנו הרב, נכון לעכשיו אין לנו ברירה ובקרוב נצא בצעדים נוספים כדי להביא אלטרנטיבה לאופן הלחימה של צה"ל היום. אנחנו בשר מבשרו של צה"ל, המדינה חשובה לנו, אבל אין לנו את הפריבילגיה לשבת ולשתוק כאשר המצב כה חמור". ב-19 בחודש, הם מתכננים לקיים כנס גדול בגני התערוכה, שיעסוק בצעדים הנדרשים בדרך ליעדי המלחמה.

התחקירים והקולות נגד המטכ"ל

כפי שפורסם ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" שלשום, גם בתוך המטכ"ל ישנם קולות שהביעו ביקורת על התנהלות הצבא ועל הרמטכ"ל. נחשף כי מפקד הגיס הצפוני, אלוף סער צור, אמר בשיחה בארבע עיניים לרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, אחרי שזה הודיע לו שהוא לא יקודם: "אני זה שנכשלתי? אני צריך ללכת? יש כאלה שאחראים למחדל ועדיין בתפקיד". הרמטכ"ל ענה לו שראש אמ"ן עוזב, וצור הגיב: "מה עם היתר?". כשצור שואל מה עם היתר, הוא מתכוון לאלופים האחראים למחדל, וגם להלוי עצמו שהודיע שהוא לוקח אחריות, אבל עוד לא מימש אותה. בדרגי השדה נשמעת על כך ביקורת קשה.

https://www.ynet.co.il/yedioth/article/yokra13953933
וואי נט סגרו חזוה על הלוי בשורה של כתבות - אולי הוא בעצם צריך להישאר ?! [אם ווינט בצד מסוים צריך לבדוק היטב מה האינטרס! הניצחון לא ממש בראש מעיינם].תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 06-06-2024, 09:48
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
נתניה לא ילך על מלחמה כוללת בצפון מכל הסיבות שבעולם.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

 • לא ניתן לסמוך על המטכ"ל והפיקוד הצבאי. הם מורדים בו אקטיבית. חסרי יכולת הכרעה שבויים בתפיסות מטה וקונספציות שגויות.
 • המחיר כרגע ידוע וסביל במידת מה. מחיר מלחמה כוללת יהיה הרבה יותר גבוה - השבתה של כל המגזר העסקי לתקופה מסוימת. נזק ליוקרתה של ישראל (פגיעות במגדלי תל אביב ובנתב"ג). יציאה של חברות התעופה לתקופה ארוכה ועוד.
 • המלחמה תהיה מאוד אלימה עשרות אלפי ואולי אף מאות אלפי לבנונים ייפגעו. העולם לא יקבל זאת.
 • האבדות בצד שלנו תהיינה גבוהות העלות אסטרונומית. במלחמה עזה אנו מדברים על כ50-70 מיליארד במלחמת צפון אפשר להכפיל ב-2-3.
 • מלחמה שכזאת עשויה להשפיע על כל האזור ולערער את המשטר בירדן. הרשות לא צפויה לשרוד אותה - אם בכלל תשרוד.
 • הדרך להמנע מכל זה היא מלחמה מהירה מאוד שתתחשב פחות באבידות משני הצדדים. האם הפיקוד שלנו מסוגל לכך. מסופקני! הלוי הבטיח להילחם בהצטיינות - לא לנצח! (זאת לא סמטיקה אלא תפיסת עולם והלך רוח שנפלט ברגע של חוסר שימת לב).תפיסת עולמו גורסת כי הצבא רק מייצר תנאים ל"הסדר מדיני" הכרעה צבאית מלאה אינה חלק מהלקסיקון שלו.
 • הכרעה בדרום תספק: בכך יוכח לאיבנו כי אנו מסוגלים לשנות את המצב בגבולנו כשמכריחים אותנו. אפשר להכריע בדרום תכנית בידוד השטחים שהעלה גלנט היא מפתח נכון. יש לבצע בהקדם האפשרי!
 • סביר להניח שבתקופה הקרובה יימצא מענה לכטבמ"ים בדיוק כמו שנמצא מענה לשאר האמצעים שהפעיל חזיבאללה. שלאחר מכן יהיה אפשר לפתוח בפעולה הרבה יותר מוגבלת.
ולסיכום: אין סיכוי שנתניהו יאשר פעולה עצימה בצפון - בודאי לא, כל עוד הלוי רמטכ"ל פיקנלמן גידרון ושות' מנהלים את המלחמה וכשהוא ממודר מדרג השטח!

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 06-06-2024 בשעה 09:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #16  
ישן 06-06-2024, 09:59
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
מינוי של וינטר למטכ"ל והצבתו לצד פינקלמן היו מהלך מתבקש אם הלוי רק היה רוצה לנצח
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "נתניה לא ילך על מלחמה כוללת בצפון מכל הסיבות שבעולם."

 • קצין מעולה שמכיר היטב את עזה. זוכה לאימון מלא מצד דרג השטח ויכולותיו יוצאות דופן כפי שהוכח בעבר.
 • זוכה לאמונו של נתניהו.
 • דעה נוספת וכוון אחר הם תמיד דבר חיובי. אירגון שרוצה להצליח חייב לשלב בתוכו כמה דרכי חשיבה.
 • איחוד חלקי העם סביב הצבא. הימין מרגיש ממודר ומנוטרל. רבים מאוד מתייחסים לפיקוד הבכיר המנוכר והמנתק כמו לגנרלים של האו"ם. כיצד הם חושבים לנצח באופן זה.
לא היה כל סיכוי למהלך שכזה ואמת היא שכדי לנצח צריך להדיח את הלוי ומחצית המטכ"ל שלו. הנקודה היא שאין בדרג המדיני מישהו עם אומץ לעשות זאת וגם אם ינסה מיארה בג"ץ וכל המוסקטירים ימנעו זאת ע"ע בן גביר ושבתאי .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 06-06-2024, 18:40
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
ארה"ב מבצע בלבנון יביא את המליציות האיראניות לגבולות ישראל.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

א. אכן נכון אך יקרה בכל מקרה כרגע הם לא מוכנים מחר הם יהיו הרבה יותר מוכנים.

ב. יהיה הרבה יותר קל לנהל את הלחימה אם נתלט היום עד לליטאני. היום הם יינגפו ולא יצליחו לעצור אותנו מחר כן!
ג. היום רוסיה עדיין שקועה בלחימה מול אוקראינה מחר היא תסיים ותהיה מוכנה להפנות לכאן את המשאבים הנדרשים.

ד. כיום אין לצד השני מערך הגנה ראוי שיכול לעצור את חיל האויר מחר עשוי להיות להם בגיבויה של רוסיה.אין לנו כל רווח בהמתנה. לביידן השיקולים שלו. בחירות!!

אך שיהיה ברור: לא ניתן לסמוך כלל על המערב. הם משענת קנה רצוץ במלוא המובן. ולמי שהיה ספק בכך באו החודשים האחרוני והבהירו את הענין. ארה"ב תומכת בישראל כל עוד זה משרת אותה. אם המחיר יהיה גבוה מדי הם יפנו את פניהם לצד השני!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 11-06-2024, 11:44
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
סינוואר: הישראלים נמצאים בדיוק איפה שאנחנו רוצים שיהיו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ליברמן: ''איראן מתכננת מתקפה כוללת על ישראל, של כל ציר הרשע - תוך שנתיים''"

https://www.mako.co.il/news-militar...tm_medium=Share

מנהיג חמאס בעזה הפגין התעלמות מוחלטת מאובדן חיי האדם ברצועת עזה, וציין כי אבדות אזרחיות ב"מלחמות לשחרור לאומי" הן "קורבנות הכרחיים". במכתב מ-11 באפריל, אחרי שנהרגו בני משפחה של אסמאעיל הנייה בהתקפה ישראלית, כתב סינוואר: "מותם יחדיר חיים בעורקי האומה הזו, ויביא אותה לעלות התהילה והכבוד שלה".האיש מגלומן ופסיכופת מושלם שמשלב אכזריות אינסופית. אויב מסוכן מעין כמותו.

הגיע הזמן להפסיק עם עסקאות הכניעה המטורפות הללו שמשחררות לעולם את הגרועים שבמין האנושי! יש לנצח את חמאס בכל מחיר משום שהמנעות מכך עשויה להביא את קיצה של מדינת ישראל - כפשוטו!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר