לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 11-06-2024, 00:44
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
חוק הגיוס עבר בקריאה ראשונה.

https://www.ynet.co.il/news/article/rjbbwnerr#autoplay

  • משפחות החטופים רצו להפגין היציע היה סגור - אולי יחכים אותי מישהו מדוע הם יותר רלוונטיים מעוד 1600 משפחות שכול חלקן חרדיות (חיילים!) שחווינו השנה.
  • גלנט התנגד - שארית האופוזיציה שבתוך הקואליציה. רצוי שיצטרף לחברו גנץ בהקדם האפשרי. וינטר יהיה מינוי מצוין כשר הביטחון.

  • החוק יוזמה של ממשלת ה"ריפוי" הקודמת. מה שלא נמצא בחוק הוא שוויון ביחס לאוכלוסייה הערבית.
  • מציאותית הצבא כעת יכול לגייס אלפי חרדים שיושבים על הברזלים ולא נמצאים באף מסגרת. הצבא פשוט לא רוצה בכך. - לא צריך את 8200 כדי למצוא אותם, מספיק לחפש במכללות האוניברסיטאות חברות המשלוחים בתל אביב ועוד. סביר להניח שאם היה מסלול מותאם חלקם הגדול יבואו לבד בפרט למשמר הלאומי או מג"ב.
  • מחאת החטופים?! כח קפלן שוויון בנטל וכו' - הכל מגיע מאותו מימון חוץ. זרועות התמנון של השמאל הסרטני בפעולה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 12-06-2024, 22:43
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
אתייחס ברמה הכללית - עקרונית.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בקריאה של פרשת במדבר חשבתי..."

יש כאן שני מימדים העקרוני והמעשי.

המימד העקרוני: ברור שישנם פערים אך הם לא אינסופיים. מצד אחד רבים בציבור הכללי מכירים ברעיון של ערך לימוד התורה, זהו רעיון יהודי בסיסי בן 3000 והויכוח מבחינתם על המינון. (כמובן שלא כולם!). מצד שני גם בציבור החרדי רבים (לא כולם!) מכירים בכך שמי שלא לומדים צריכים לשרת.המימד המעשי: לא ניתן להניע תהליך חברתי בהינף יד. ובדיוק כמו שלקח עשור וחצי לשלב כ-50% מכח העבודה הגברי - חרדי במשק, ייקח פרק זמן דומה לשלב אחוזון מהשנתונים החרדים בצה"ל. שני הצדדים צריכים לעבור תהליך לשם כך. גם הצבא לא מסוגל לקלוט בצורה תועלתית וטובה הרגע! עשרת אלפים חרדים - מספר ריאלי לחלוטין לגיוס מיידי יחסית.

  • החוק יעבור (אחרי שיפוצים בועדה הסכמות והדיינות שודאי יובילו למשהו סביר).
  • צה"ל מג"ב או כל גוף ביטחוני האחר יקימו יחידות ייעודיות.
  • לאחר מכן יתחיל גיוס ותהליך לגיטימציה והפנמה שנדרש לציבור החרדי אך גם לצבא עצמו. אם החוק אכן יקודם כראוי בתוך שנה וחצי סביר שתראה כ3000-5000 חיילים חרדים ביחידות שונות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 14-06-2024, 06:38
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בקריאה של פרשת במדבר חשבתי..."

מלכתחילה חשבתי שלא להתייחס שלא לגופו אך בכל אופן אציין -

א. מה לדעתך עשו 40 שנה במדבר בטרם הכניסה לארץ? - למדו תורה! זהו תנאי לקיומו והצלחתו הבסיסית של עם ישראל.

ב. שירדותנו כאומה בכלל ובארץ ישראל בפרט אינה טבעית. [כל אחד מבין היום שאנו נתונים בתוך ים של שינאה - מי יותר ומי פחות - ועל אף יתרוננו הטכנולוגי אפשר בהחלט להזיק לנו ברמות שיאיימו על קיומנו. זאת ועוד שיתרון זה כלל אינו מובטח אל מול סין ואיראן ולפחות לא בפער הנדרש].

ג. לאור האמור אני מוטרד ביותר מאירועי מרד בקב"ה כמו מסיבות ומצעדי גאווה, שלילה של היהדות מהמרחב הציבורי, עצם המציאות שבה מיליוני יהודים אינם יודעים דבר אודות יהדותם, חילולי שבת אינסופיים ועוד. כפי שכתבתי בעבר אין לנו כל אפשרות לצפות את ההנהגה האלוקית אך מחויבים אנו לציווי התורה של אם בחוקותי תלכו, והיה אם שמוע וכו'.

אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר וגם גיוס של 100 אלף חרדים לא יושיע. (לאיראן ושות' יכולת לגייס 15 מיליון קיצוני דת שיהיו מוכנים להתאבד על הגבולות שלנו - כמה מהם בכל אופן יחדרו...).
לפיכך בראש ב ובראשונה על כל אדם מאמין להתחזק באופן אישי בקיום המצוות ואם יוכל להשפיע במשהו על סביבתו הקרובה מה טוב, ומעבר לכך מה בידנו לעשות.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 14-06-2024 בשעה 06:41.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 14-06-2024, 11:56
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אין שום סימוך לזה שלמדו תורה..."

ודברת בם בשבתך בביתך ובלכתך בדרך ובשכבך ובקומיך

ולמדתם אתם את־בניכם לדבר בם בשבתך בביתך ובלכתך בדרך וכו'
ולמדתם אותם ושמרתם לעשותם.
הִשָּׁ֣מֶר לְךָ֔ פֶּן־תִּשְׁכַּ֖ח אֶת־יְקֹוָ֣ק אֱלֹהֶ֑יךָ לְבִלְתִּ֨י שְׁמֹ֤ר מִצְוֹתָיו֙ וּמִשְׁפָּטָ֣יו וְחֻקֹּתָ֔יו אֲשֶׁ֛ר אָנֹכִ֥י מְצַוְּךָ֖ הַיּֽוֹם:
אם בחוקותי תלכו וכו'. (ופרש"י שתהיו עמלים בתורה) כיצד אפשר ללכת בחוקות אם לא לומדים אותם...
והגית בו יומם ולילה (יהושע).יש עוד מקומות רבים ורשמתי קצת מהזכרון. [מציין כי דרשות חז"ל מלאות בכך. ואנא אל תכפור בהם גישות הקראים הצדוקים והביתוסים לא ממש שרדו בעם ישראל].בדברי חכמים מתוארים היטב סדרי הלימוד במדבר וברור שהייתה תורה שלמה ללמוד שם. דאגות קיום לא היו שמלתך לא בלתה מעליך וכו'. המן והשלו ניתנו להם דבר יום ביומו ולא נותר אלא ללמוד תורה....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 17-06-2024, 04:15
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים
 
חבר מתאריך: 03.09.08
הודעות: 5,046
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "ודברת בם בשבתך בביתך ובלכתך..."

הדיון הולך למקום הלא נכון.
הויכוח ביננו הוא לא האם יש מקום ללימוד תורה.
אלא האם המציאות החרדית הנוכחית היא מבוססת וראויה.
והתשובה היא לא.
החל מזה שהמלחמה הזאת היא יותר ממלחמת מצווה היא פיקול נפש. אבל לכל אורך ההיסטוריה היהודית והישראלית הרוב המוחלט עבד וכשהיה צבא הוא שירת בצבא.
האם הבחור החרדי הממוצע טוב מהחיילים בצבא המכבים? טוב מתלמידיו שלצרבי עקיבא? טוב מחייליו של דויד המלך או של יהושוע בן נון. (ושוב מדובר בפיקוח נפש)
האם מקבלי הקצבה הישירה והעקיפה עדיפים על התלמידים בלובלין, בווילוז'ין? באירופה התלמידים היו נמצאים תקופה מסויימת בישיבה ולאחריה יצאו לעבוד. המובחרים שבמובחרים התחתנו עם בת הגביר ויכלו לשבת ללמוד. בעיירות הקטנות למעט הרב כולם עבדו. (שלא לדבר על זה שככל הנראה בחשבון האלוקי ייתכן ואורח החיים הזה לא היה ראוי לשימור)

איך היה לחגוג לכבוד בני ברק ביום של כל כך הרבה לוויות?
_____________________________________
זנגה זנגה, דאר דאר
(מ.קדאפי)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 17-06-2024, 05:26
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.08.03
הודעות: 3,718
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הדיון הולך למקום הלא..."

אציין שתי הקדמות:

א.כדי להבין את הציבור החרדי (ולמעשה גם כיהודי) אתה צריך להבין את חשיבות לימוד התורה בלי זה אנחנו קליפה ללא כל תוכן על כל המשתמע, מציאות ערכית תיאורטית שאין לה כל קיום בכל מובן שהוא.

ב. הקמפיין של החרדים בבית ואנחנו מתים מגמתי ובלתי מציאותי ואף עושה עוול לזכרם של הנופלים. למשל: לפחות שנים מההרוגים באסונות האחרונים היו חרדים אחד תושב חפץ חיים והשני מבית שמש. (ייתכן ששניהם פרשו ממוסדות חרדים באמת לא בדקתי אך זה לא מוריד דבר מכאבם של המשפחות).ברור שכולנו חווים צער וכאב ומשלמים מחיר קשה. (כמו כן רבים במדינה בדיכאון מינורי - הידיעות הקשות בשילב הסטרס לאורך 8 חודשים ללא ספק משפיעים על כולנו).

ג. מציין שבכל מקרה רק חלק קטן מהעם באמת נושא בחוד הנטל. מספר הלוחמים בפועל בחוד החנית הצבאי מונה כמה עשרות אלפים בלבד. בפועל למעט השלבים המאוד עצימים מופעל כח בן כמה אלפי לוחמים בלבד. כל השאר גם אם משרתים (ומבלי להוריד חלילה מערכם) חווים רמת סיכון ומתח נמוכים בהרבה.


לגופו של הנידון כבר כתבתי כמה פעמים כי הציבור החרדי אכן לא יכול להכיל את עצמו בתצורתו הנוכחית, [תוכיח תופעת הנשירה - מכל נושר נשמעת אותה מנטרה "הרגשתי כלוא עשר שנים"]. אני מכיר בכך שגם מדינת ישראל לא יכולה לספוג את המציאות הזאת וזה מובן לי. לפיכך אני סבור שיש לבצע את הצעדים הבאים:

א. יש להקים יחידות ייעודיות. (נעשה בימים אלו).
ב. לומדי תורה - כלומר מי שבאמת לומד צריכים אפשרות ללמוד באין מפריע.
ג. מי שלא לומד ויש הרבה כאלו (זהו טבעו של עולם - לא כולם מסוגלים ללמוד 8-12 שעות ביממה) יקבל לגיטימציה חברתית ומסגרות מתאימות לגיוסו. [זה לא יקרה ביום אחד].
ד. המבנה הצבאי לא מתאים לחלקים בציבור החרדי מהרבה מאוד סיבות ולפיכך אני סבור שיש להקים לצד יחידו צבאיות ייעודיות גם יחידת משטרתיות בסגנון מג"ב והמשמר הלאומי המתוכנן שאולי גם יכלול את פיקוד העורף.
ה. הצבא מדבר על צורך ב2 חטיבות נוספות כלומר סדר גודל של 2000 לוחמים בשנתון. אני מעריך שהפוטנציאל המיידי הוא כ3000 בשנתון כך שאין לצבא אפשרו לקלוט כאן ועכשיו את כולם.
ו. אם המהלך ינוהל נכון הצפי שלי שבסופו של יום יגיעו לסדרי גודל של 50% המשרתים בדיוק כמו ביחס לאחוזון הגברים העובדים.

אזכיר נשכחות: שילוב החרדים בתעסוקה הוא דוגמה של מהלך שנוהל בצורה נכונה ומצוינת. אם יפעילו מהלכים דומים ביחס לשירות הצבאי זה יצליח. ושוב מציין כי לא ניתן לחולל תהליך חברתי כאן עכשיו בכח ועם חוק בלבד. צריך לחולל תהליך בצורה נכונה וכמיטב התרשמותי יש ניסיון לכך.

הקמפוס החרדי באונו הוקם בשנת 2001 כיום יוצאים ממנו אלפי בוגרים בשנה. זאת לצד שורה שלמה של מוסדות אקדמאיים שעובדים עם הציבור החרדי. מדובר על תהליך שצבר תאוצה אמיתית רק ב-15 השנים האחרונות.

ולסיכום אם התהליך ינוהל נכון להערכתי בתוך 5-7 שנים תראה כ25-30 אחוז מהשנתון החרדי בצבא או בשירות לאומי - בטחוני מקביל (משטרה, גופי הצלה חירום ועורף ועוד).

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 17-06-2024 בשעה 05:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר