לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 19-06-2024, 05:41
  אילן בן נון אילן בן נון אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.03.24
הודעות: 14
אוגדה 96 (אוגדת דוד), אוגדת הגנה מרחבית במילואים החדשה

https://www.news1.co.il/Archive/001-D-486939-00.html

ב 2002 המליץ תא"ל שמואל זכאי (גיבור מלחמה - אני מתכוון לכך) לסגור את ההגמ"ר - בכל צה"ל.
נותרו רק כיתות הכוננות באיו"ש. צה"ל יידע לתת מענה אמר.
באה מלחמת לבנון השנייה ובעקבותיה דו"ח וינוגרד שקבע : סגירת ההגמ"ר הייתה שגיאה קולוסאלית.
ממשלת אולמרט לפני שפרשה מהעולם מאמצת את הדו"ח ומטילה על צה"ל להקים את ההגמ"ר מחדש.

צה"ל (2008 עמ"ט - 2010 הקמה מחדש ) מקים מחדש כמי שקפאו שד, ותוך כדי ההקמה מצמצם אזורים לעומת הגמ"ר 2002 וממסמס את הקמת החלק הנייד בהגמ"ר.

ב2015 שוב עמ"ט תא"ל מרדכי כהנא (שוב גיבור מלחמה אני אומר זאת בלי טיפה ציניות) הופך סופית את ההגמ"ר להגנ"ש. וב 2023 אף יש כוונה לרדד את ההגנ"ש החל מינואר 24.

והנה בא לנו ה 7 באוקטובר וצה"ל חוזר ומקים "הגמ"ר" לוחם. כמו פעם. בהובלתו של האלוף מוטי ברוך, עם חטיבות מרחביות גדודים מרחביים, נשק בביית ומעבר מ 0 ל 100 תוך זמן קצר, בלי צורך בנסיעה ארוכה (עם צירים פקוקים) לימחי"ם והתייצבות אחרי 48 שעות.

לטעמי מהלך נכון (חבל שלא הקשיבו בזמן אמת)

ועוד דבר קטן... גם שמואל זכאי וגם מרדכי כהנא סיימו את דרכם בצבא נאמר בעדינות בצורה לא טובה (לא נעימה) האם מישהו ניסה לרמוז שכל מי מי שפוגע בהגמ"ר סופו לא טוב ?

בהצלחה לאוגדיונר שייבחר. בהצלחה לכל מי שנרתם ומצטרף

מי שמעוניין להצטרף מוזמן לפנות אליי ואקשר אותו.

במידה ויאושר אפרסם שמות מפקדים שכבר מונו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 19-06-2024, 05:56
  אילן בן נון אילן בן נון אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.03.24
הודעות: 14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אילן בן נון שמתחילה ב "אוגדה 96 (אוגדת דוד), אוגדת הגנה מרחבית במילואים החדשה"

מתוך עיתון "הארץ" (למען מי שאינוי מנוי)
בימים האחרונים החלו בצבא לפנות לאזרחים שקיבלו פטור ממילואים מפאת גילם או מסיבות לא רפואיות אחרות, והציעו להם להתנדב לאוגדה החדשה, שתיקרא אוגדת דוד (96). בצבא אמרו לאזרחים כי הקמת האוגדה תתרחש במהלך הקיץ הקרוב, וכי אנשיה יקבלו ציוד לחימה אישי שיישאר בבתיהם עד אשר ייקראו בשעת הצורך להגן על אזור מגוריהם, בדומה לאופן פעולתן של כיתות הכוננות ביישובים. זאת, בניגוד ללוחמי מילואים אחרים, שמקבלים ציוד לחימה רק כשהם מגויסים.

כמה לוחמים לשעבר ששוחררו משירות מילואים דיברו עם "הארץ" וסיפרו כי פנו אליהם לאחרונה מהאוגדה. בשיחה אחת שבה פנה נציג האוגדה החדשה למתנדב פוטנציאלי שגר בתל אביב, סיפר לו הנציג כי מטרת האוגדה היא "לספק מענה לשעת חירום בגזרה שבה אתה גר". לדבריו, הרעיון הוא לעשות זאת בעזרת גדודי חי"ר לוחמים שהצבא מצייד אותם בנשק, בקסדה ובציוד לחימה אישי. נציג האוגדה שאל את לוחם המילואים לשעבר אם הוא כשיר בריאותית, אם הוא מעוניין להתנדב ומה דרגת ההכשרה (הרובאי) שלו. בהודעה שקיבל מתנדב פוטנציאלי אחר מהמועצה האזורית גזר נכתב כי הצבא מקים אוגדה מטכ"לית חדשה, וכי דרושים אנשים שגרים כחצי שעה מהיישוב.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "מתחילת המלחמה צורפו למערכי המילואים השונים עשרות אלפי חיילים, ביחידות קיימות וביחידות חדשות שהוקמו. כחלק מהקמת מסגרות חדשות, צה"ל בוחן בימים אלו הקמת אוגדה לוחמת חדשה, באמצעות גיוס משרתים שקיבלו בעבר פטור משירות מילואים וכעת יוחזרו לשירות באופן סדור, זאת בהתאם לכשירות הפרט ולתוכניות בניין הכוח. צה"ל פועל להמשך מיצוי סדר הכוחות הרלוונטי ולהרחבת שורות הסדיר והמילואים".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #3  
ישן 19-06-2024, 10:55
  אילן בן נון אילן בן נון אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 19.03.24
הודעות: 14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אילן בן נון שמתחילה ב "אוגדה 96 (אוגדת דוד), אוגדת הגנה מרחבית במילואים החדשה"

חלק מהתפיסה שקדמה להקמת האוגדה תוכלו לקרוא כאן - מתוך YNET
כאן קישור לכתבה המלאה :

https://www.ynet.co.il/news/article/yokra13923005

קו אבמן
בדיוק החודש לפני 24 שנה, תא"ל (מיל') אורן אבמן, מג"ד הבופור האחרון, נעל את הגבול עם לבנון, אחרי נסיגת צה"ל. זה היה בשער העגל, ליד הגדר הטובה במטולה, ואבמן היה קצין גולני צעיר בן 32. היום הוא כבר אב לארבעה שכולם קצינים קרביים, סבא טרי למדי, ובאמצע העשור השישי לחייו. אבל הוא שוב על מדי ב', וסוגר מעגל עצוב: אבמן מקים את מה שנראה כרצועת הביטחון החדשה מול חיזבאללה שבו נלחם במשך 13 שנים. רק שהפעם הרצועה הזו היא מהצד הישראלי.
לא מדובר בשרשרת המוצבים צמודת הגבול שחלקם טוּוחו בחודשים האחרונים ברקטות הבורקאן וטילי האלמאס של חיזבאללה, אלא בעשרות מוצבים חדשים בקו השני בגליל, באזורים שבהם צה"ל מעולם לא פרס לוחמים באופן קבוע. הם נמצאים כמה קילומטרים מגדר המערכת. על המפה, וגם בשטח, מדובר בכמעט תמונת מראה ל-15 השנים של צה"ל מצפון לגבול, במוצבים כמו בופור, דלעת, סוג'וד וא-טייבה.
אבל חוץ מתפקידו הרשמי כפרויקטור ההגנה של פיקוד צפון, לגנרל הוותיק והמחוספס, שכבש את מחנה הפליטים ג'נין כמג"ד 12 בגולני בחומת מגן והיה מח"ט אותה גזרה ב-2005, יש ג'וב נוסף, לא רשמי. הוא מסתובב בימים אלה במוצבים ומדבר עם לוחמי גולני ושריון שכעת רואים לחיזבאללה את הלבן שבעיניים. "זה דור שלם שעבר מאז", הוא מזכיר למפקדי המחלקות והפלוגות, שחלקם רק נולדו בתקופת הנסיגה מרצועת הביטחון בלבנון.
"צריך ללמד את הלוחמים מושגים כמו מפלסי לחימה במוצב, או סדר הפקודות בזמן תקיפת מוצב; איך מתפעלים נקודות לאיסוף פצועים במוצב; איך מפעילים נכון את הטנקים ממוצבים כאלו; תטל"ג (תרגיל טקטי ללא גייסות - י”ז) על שולחן במוצב וכו'. זו לא רק חיילוּת-פרט אחרת שחווינו אז, כמו איסור לעשן במקום חשוף בלילה, לא ללבוש משהו לבן וכל ההתנהגויות המבצעיות הקטנות האלה, שעושות את ההבדל בין תקרית גרילה נוספת לעוד יום שעובר בלי הרוגים. בכל רגע חיזבאללה לומד ומשתפר, אז כמו היום", מסביר אבמן לחיילים הצעירים. "החיילים של היום מכירים את המושג 'יציאה, יציאה' שמכריזה על 'גשם סגול' (מטחי פצמ"רים - י"ז), רק מצפייה בסרט 'בופור'".
ב-7.10 התעורר אבמן מוקדם בבוקר ביישוב הקטן בגליל המערבי שבו הוא מתגורר, הדליק את הטלוויזיה ונחרד כמו כולם. האינסטינקט הראשוני שלו היה לדהור דרומה, אבל תוך דקות הבין שהרע עלול להיפתח מצפון, בפלישה דומה על ביתו שלו. הוא מיהר למצוא את ה-M-16 הארוך שלו, שהוסתר בבונקר של כיתת הכוננות רק ליום הדין, וגם זה באישור חריג שהשיג מקשרים אישיים. בתוך פחות משעה התייצב באוגדת הגליל בבירנית הסמוכה לביתו, להיות סגן שני למפקד אוגדת הגליל, תא"ל שי קלפר, שהיה מ"פ בגדוד גולני עליו אבמן פיקד בחומת מגן.
"שריקה אחת שלנו והענק הירוק התייצב כאן, עם עשרות אלפי לוחמים במילואים לביסוס הגבול, תוך שעות אחדות, באותה שבת", סיפר אחר כך לקרוביו. אבמן הבין גם שחציית ציר 232 בעוטף על ידי מחבלי הנוח'בה של חמאס, תהיה שקולה לחציית צירי רוחב כמו כביש 89 ליד נהריה או כביש 85 (עכו-צפת), אם כוחות רדואן של חיזבאללה יפלשו לגליל. כלקח ראשוני ממה שהבין שקורה בדרום, הוא התקשר למפקד מחוז חוף במשטרה, וביקש שיפרוס את כל לוחמי היס"מ שלו בצמתי הגליל.
העובדה שחיזבאללה בסוף לא פתח במתקפה דומה על הגליל לא השקיטה את נפשו. אבמן נשאר על מדים, ולמד מהר מעמיתו, אלוף במיל' מיקי אדלשטיין (לשעבר מפקד אוגדת עזה) את הלקחים הראשוניים מפלישת חמאס, כדי ליישמם בגליל. הוא ידע כי בצפון מדובר באיום גדול וחזק פי עשרה מחמאס, ושבחלק ניכר מ-135 הק"מ של הגבול שבין ראש הנקרה ועד למורדות החרמון, יש בסך הכל גדר עלובה משנת 1976. לכן אבמן הגה את הקמת קו הביצורים השני הזה, למקרה שחיזבאללה יפלוש לגליל ויצליח לעקוף את המוצבים הוותיקים, הגדולים יותר. עכשיו הוא בוחן את הקו השני בתרגולים רבים, ומשפר מה שצריך.
וצריך. רצועת הביטחון הלבנונית הוקמה ביוני 1985, והדור של אבמן החזיק אותה במשך 15 שנה, עד לנסיגה בשנת 2000. עכשיו מודל דומה הולך ומוקם תוך כדי לחימה גם במאי 2024, אבל בהבדל כואב אחד: הפעם הרצועה היא בשטחינו, בחבל ארץ יפהפה, שפעם גם שקק חיים.
עוצמת האש פה היא בזיקה מובהקת למה שקורה בדרום, "אבל זאת לא מלחמה", מבהירים פרשנים ביטחוניים חובבי סמנטיקה, "זו לחימה". יכול להיות. אבל בביקור בקו החזית הקדמי של רצועת הביטחון החדשה, תחת ממטרי אש בלתי פוסקים של חיזבאללה, זה בהחלט מרגיש, נשמע, נראה ואפילו מריח כמו אז, בלבנון.
צריך להבין את משמעות רצועת הביטחון האחורית והחדשה הזו: צה"ל נערך לכך שחיזבאללה יסתער לא רק על מוצבי קו המגע כתורמוס שליד מלכיה, ראש הנקרה או בירנית, אלא יגיע לכבוש, ולו לשעות ספורות עד ימים אחדים, שכונות בצפת, בנהריה, או יישובים כמו חורפיש, כפר ורדים וכברי. למעשה, המשימה של חטיבות צה"ל ברצועת הביטחון החדשה תהיה לא רק להילחם במטולה או בשלומי ובמוצבי קו המגע הסמוכים אליהם, אלא למנוע חצייה של כוחות רדואן את כביש 89 לכיוון ערים כמו כרמיאל ועכו. כביש הרוחב 89, נזכיר, חולש על הגליל המערבי מנהריה עד לצפת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:05

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר