לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #4  
ישן 02-07-2024, 23:04
  קקאו הולנדי קקאו הולנדי אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 08.11.17
הודעות: 38
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "הניתוח שלך הפוך מהמציאות"

מה זאת אומרת "אם אנחנו נחליט לתקוף"?
אחרי התקיפות של חיזבאללה במשך תשעה חודשים וההרס בגליל זה אנחנו שמחליטים לתקוף?!
מה שקורה עם ארה"ב עכשיו, העיכוב במשלוחי נשק, אי העמידה הברורה לצד ישראל כנגד הציר האיראני, והניסיון למנוע מאיתנו "הידרדרות למלחמה רחבה" אחרי שהותקפנו על ידי האיראנים במאות טילים וכטב"מים, ואחרי ההתקפות מצד חיזבאללה - היא הפקרת בת ברית.
פתחנו בשנים האחרונות תלות גדולה מידי באמריקאים. ברור שאף מדינה לא יכולה להתקיים בלי בעלות ברית, קל וחומר ישראל, אבל צריך לזכור שבריתות הם יחסים דו-צדדים. אנחנו לא יכולים בלי האמריקאים, אבל גם האמריקאים לא יכולים להיות מעצמה בלעדינו. הם מחזרים היום אחרי הסעודים (לפני שנים מעטות ביידן החרים את MBS) כי הם יודעים שאין להם אפשרות לבלום את סין בלי בעלות ברית.
בלי ישראל המזרח התיכון יפול לידי הסינים ובעלות בריתם וארה"ב לא יכולה להרשות לעצמה מצב כזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #8  
ישן 04-07-2024, 11:50
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 2,173
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "ממתי יש את החוקים האלו?"

מאז אמנת ז'נבה הרביעית ב-1950. כך למשל בויקיפדיה: "על פי אמנת ז'נבה הרביעית מדינה כובשת חייבת לדאוג לצרכים של תושבי השטחים שבשליטתה. על הכוח הכובש מוטלת החובה לשמור על זכויות האדם של האוכלוסייה בשטח הכבוש, לאפשר קיום חיי שגרה ולהבטיח את הסדר והביטחון הציבוריים, תוך כיבוד המנהגים המקומיים. הזכויות והאיסורים שעל הכוח הצבאי חובה לשמור הן: הזכות לחיים; הזכות לחופש התנועה; הזכות לפרנסה; הזכות לדיור; הזכות לקניין; הזכות להליך הוגן; הזכות לטיפול רפואי; איסור על ענישה קולקטיבית; איסור על גירוש תושבים אל מחוץ לשטח הכבוש; איסור יישוב אזרחים של המדינה הכובשת בשטח הכבוש; איסור הפעלת לחץ לשיתוף פעולה עם הכוחות הכובשים; הזכות לתכנון סביבתי". וכן, מדינות שכבשו שטחים היו חייבות לעמוד בדרישות האלה במשך תקופת הכיבוש - למשל ארה"ב בעיראק ואפגניסטן וכיו"ב, וכמובן ישראל בשטחים (ישראל מחזיקה בעמדה רשמית שהיא מקבלת על עצמה את הדרישות של אמנת ז'נבה מבלי להכיר בכך שאכן יש כאן כיבוש - באופן הזה היא פטרה את בית המשפט העליון מלהחליט האם המשטר שלנו בשטחים הוא משטר כיבוש או לא).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #13  
ישן 04-07-2024, 13:37
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון
 
חבר מתאריך: 04.05.02
הודעות: 22,861
תקפות בצורה שונה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "האמנות האלו תקפות גם אם נלחמים נגד גורם שלא חתם עליהם?"

כאמור האמנות נחתמו כאשר העולם התחלק לחיילים ואזרחים. מאז תחילת המאה ה-21 ועליית הטרור המבוזר (אל קעידה ודאעש) והטרור המדינתי (חמאס וחיזבאללה) נוצר מושג משפטי חדש - לב"ח (לוחם בלתי חוקי). יש היום נספחים ופסיקות של מדינות המערב שמגדירים מהו ומה היחס אליו ברמה המשפטית והמעשית כולל לחימה תפיסה כליאה וכו'. הבעיה בכל אלה שהם לא מחייבים כמו האמנות, ויש בהם לא מעט מרווח לפרשנות ספציפית ורלוונטית למלחמה הקונקרטית (דין עזה אינו כדין בגדד).

ראה כאן: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9...%95%D7%A7%D7%99
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
גם כשלא היה הרבה, היה לנו הכל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #15  
ישן 03-07-2024, 16:47
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.18
הודעות: 115
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אם ישראל תשתלט על חלקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
אם ישראל תשתלט על חלקים מלבנון ותגרום לכך שלא יהיו בחלקים האלה חשמל ומים אז היא אכן תצטרך למצוא כיצד לספק אותם.

ישראל תצטרך לוודא שלא נשארת אוכלוסייה מקומית בשטחים שהיא כובשת,
זה לא דבר קשה, כמה פגזי ארטילריה למרכז הכפר והם בורחים.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
על פי חוקי המלחמה הבינ"ל, כח שכובש שטח הופך לשלטון באותו שטח וחייב לדאוג לצרכים הבסיסיים של האוכלוסיה שם כל עוד הוא מחזיק בו.
המתלהמים אצלנו יוכלו לקרוא להם "נאצים" עד מחר, ובכל זאת החובה הזו תהיה מוטלת עלינו.

אתה לא מבין שהדינמיקה במלחמה לא נקבעת על ידי חוק בינלאומי
אלא על ידי מאזני כוח ואינטרסים.
ישראל חזרה לספק מים לדרום הרצועה כבר ב- 15/10,
לא היו כוחות ישראליים בתוך הרצועה ואין שום חוק בינלאומי אשר חייב את ישראל לספק מים,
למה זה נעשה ? לחץ אמריקאי.
ולמה לאמריקאים ללחוץ על ישראל בנושא הזה ?
אינטרסים שלהם.
כל עוד נמשיך להסתמך על האמריקאים בהיבט של תחמושת אז נמשיך להפסיד במלחמות,
אני אישית חושב שניתן להסתדר מול לבנון ועזה בלי הרבה תחמושת.

דרך אגב מצרים מפרה את החוק הבינלאומי בכך שהיא לא מאפשרת
לעזתים לעבור את הגבול למצרים,
למה אין יללות בעולם ולמה אין לחץ על המצרים בנושא הזה.

נערך לאחרונה ע"י nitro11 בתאריך 03-07-2024 בשעה 16:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 05-07-2024, 08:38
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.07.10
הודעות: 339
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "10/2023-07/2024 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (7)"

אני רק שאלה...
נמצאים בכוננות שיא, יודעים שהולכים לירות עלינו רקטות ומלט"ים ומצפים לזה יום אחרי החיסול, על פניו דרום לבנון בכיסוי שיא של תצפיות ומלט"ים שלנו, כוחות מתוגברים וערוכים, שפע מכ"מים פרוסים...מגיע מטח ענק של 200 רקטות ומלטים ו...אין איזה דיווח אחד לפחות על השמדנו איזה משגר, חיסלנו איזה פעיל, ארטילריה על מקורות האש, משהו?

איך באוקראינה-רוסיה עם פרומיל מהמשאבים שני הצדדים מצליחים לטווח משגרים וארטילריה תוך שניות-דקות, גם בטווחים של עשרות ק"מ?

אם אלו הביצועים שלנו במצב אופטימלי כזה, איך נתמודד במלחמה האמיתית כשיהיו אלפי שיגורים?
ברור שאין הרבה ערך בלרדוף אחרי כל צינור שיגור, אבל לא מדובר כאן בקאסמים בשקל תשעים מעזה, אלא ברקטות כבדות/תקניות ברובן.
אפילו לטובת האפקט הפסיכולוגי / תרגול כוחות ושיטות לאיתור מקורות אש יש פה ערך. עד כה גם בצילומים של חיזבאללה עצמם, השיגורים ברובם נעשו ממשגרים חשופים ובולטים מאוד (בורקאן וכד') ולא מאיזה צינור באדמה ומכוסה שיחים.

בקיצור, נחזיק אצבעות ונתפלל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 05-07-2024, 14:12
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.07.10
הודעות: 339
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "זה ממש לא פשוט"

לא צריך להסביר את מה שכבר כל סבתא בישראל יודעת כבר 40 שנה.
בדרום לדוגמא, אתמול -
"בסגירת מעגל מהירה של חטיבה 7 וחיל האוויר, כלי טיס חיסל את המחבל שביצע אתמול את השיגורים לנחל עוז, שתי דקות לאחר שביצע את השיגורים."
אפילו ב2006 היו הרבה סגירות מעגל מהירות (עוד לפני הכניסה הקרקעית).
בצפון לא ברור מה קורה ב8 חודשים האלו...לא הגיוני שיורים עלינו מטחים גדולים לאורך שעות, מאזורים שברובם גם פונו מאזרחים, עם כיסוי תצפיתי/מודיעיני בשיא, עם כוננות שיא, עם פריסה מקסימלית של כוחות כוננות, יודעים פחות או יותר מה יהיו גם זמני התגובה ועדיין הביצועים לא משהו בלשון המעטה, לא ביירוט הכטבמים ולא בירי למשגרים.
כאמור זה שיש משגרים שהם איזה צינור בטון/מתכת באדמה...ידוע, אך רבים מאוד מהשיגורים לבסיסים של רקטות בורקאן וכד' לדוגמא, היו ממשגרים גדולים, בולטים מאוד ובלי איזה מסתור מיוחד. אפילו חצובה וצוות צילום מסתדרים להם בנו לצילום השיגור. גם הטווח קצר. זה לא 40 ק"מ מתוך לבנון.
גם לפגיעה במשגר מסגריה יש ערך, ולו עם קצת ארטילריה שגם תבהיר שירי מנקודה מסויימת מביאה להרס ישיר ומהיר לאזור וגם שהפעילים חייבים לעשות SHOOT & SCOOT ואין להם את הפנאי לשגר מטחים לאורך שעות או אפילו כמה דקות. גם סביר שיש במקום או בקרבתו עוד רקטות ואם אתה לא פוגע במקום אז מה מונע מהם מלשתמש בו שוב או לשמור עוד לפעם הבאה?
אם באוקראינה אפשר לראות עשרות סרטונים בחודש של סוללות רקטות/תותחים וכו' נפגעות עוד בזמן הירי תוך דקות ספורות, מירי נגדי...ושם לשני הצדדים חסר תחמושת וכיסוי מודיעיני ותחמושת וחימוש חכם וכיסוי אווירי ועליונות אווירית...אז מה התירוץ כאן?
אפשר לצפות להרבה יותר פגיעות שלנו בתנאים כאלו אופטימליים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 07-07-2024, 01:15
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון מחובר עכשיו  
 
חבר מתאריך: 15.08.12
הודעות: 277
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "לא צריך להסביר את מה שכבר כל..."

טיעונך נכונים.
אנחנו צופים במחדל אי-התכוננות למלחמה נוסף של חיל האוויר. אולם לא רק הוא. הינך צודק ששליטה ובקרה וארטילריה שיודעים לעבוד מסוגלת לפעול מהר וביעילות יותר מחיל האוויר. השאלה למה הצבא לא הכינה לכך, כשישנה דוגמא חיה ממלחמת אוקראינה? וכשיכולתה של ארטילריה קנית (ורקטית ) לסגור מהר מאד אש נגד סוללות אוייב ידועה כבר ממלחמת העולם השניה. ההשערה שלי היא, ששוב סמכו על חיל האוויר שיעשה את המלאכה ולא קידמו דרך נוספת מתבקשת.
לפני 8 ימים חזיתי מעל ראשי במחזה כמעט פתטי בו מטוסי F-16 חגו שוב ושוב, אחר הצהריים ולפנות ערב, במשמרות, מעל העיר כדי לקדם מל"טים, ולנסות ליירטם. זה נמשך שעות. בעננות נמוכה, ובטיסה איטית הקרובה למהירות הזדקרות - סיכון מעל אזור מאוכלס. הייתה אזעקה, האנשים בחוף היו מבולבלים, נפוצו לכיוונים שונים, או קפאו על מקומם. אמהות וילדים. לא ידעו אם הסכנה חלפה, גם אני לא. אני המשכתי להסתכל למעלה, כעבור 15 דקות הצלחתי להבחין במטוס היוצא מענן לכיוון הים בפנייה חזרה. איבדתי אותו. כעבור 3-4 דקות היה קול נפץ גדול מלמעלה ומבטי במקרה היה בזווית הנכונה, ראיתי כיצד להרף שניה ענן הופך לכתום. הפיצוץ היה בתוך הענן או מאחוריו. זאת לא הייתה כיפת ברזל חזותית, וגם סביר שלא הייתה מופעלת כשמטוסים חגים מעל העיר. אני משער שזה היה פיצוץ השמדה עצמית של טיל אוויר-אוויר כיוון שאף דובר צה"ל באותו יום הודיע שהיו כשלונות יירוט של הכטב"מים שנורו אחר-הצהריים בשעה שהיו הצלחות לפני הצהריים.
למי שתכנן שמטוסי קרב יירטו מל"טים הבאים בהחבא ובכמויות במלחמה הבאה מגיע פרס דארווין. שכן, הנסיון שנצבר ביירוט מל"טים בודדים באמצעות מטוסים ששוגרו מעזה ומצפון הצביע על כשלונות חוזרים ונשנים. הראו לנו רק את הסרטים שבהם היו פגיעות.
בצפון בעבר, ידוע למשל על יירוט המל"ט האירני ה"חמקן". הוא יורט כיוון שהיה מידע מודיעיני על הכוונה לשלחו, עקבו אחריו מרגע שיגורו, ולבסוף מסוק קרב יירט אותו. במידה מסויימת זה היה דומה בעת שהאירנים שלחו מטחים לעברנו. העקיבה מרחוק מאד על המל"טים איפשרה למטוסי הקרב להתכוונן. (בכמה פגעו? מ-98 אחוז פגיעות בכל האיומים בהודעה הראשונה, חיל האוויר ירד ל-80 אחוז בהודעות מובלעות מאוחר יותר.)
עדיין זו תורת הפעלה שגוייה של חייל הרואה במטוס כחזות הכל, והמשפיעה לרעה על פיתוח ושימוש מושכל באמצעים ובחילות אחרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 08-07-2024, 11:51
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 2,173
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "צה"ל הפך לחיל אויר (מעולה) ואוגדת קומנדו"

המגמה של הסתמכות-יתר על חיל האוויר והזנחת הארטילריה לגמרי לא חדשה. עוד ביום כיפור ניתן היה, אם לא לסכל, אז לעכב במידה רבה ולהקטין את האפקטיביות של הצליחה המצרית באמצעות ארטילריה. בעזרת שני אגדים ארטילריים בסה"כ ניתן היה להגיע למצב שכל נקודה לאורך התעלה מטוות ע"י שתי סוללות לפחות, מה שהיה מאפשר אש רציפה על כל ראש גשר. קשה להאמין שניתן היה להעביר באופן יעיל את החיילים המצריים ואת אלפי משאיות הדלק, התחמושת והחלפים תחת הפגזה רציפה. אבל ההנחה היתה שחיל האוויר יתפקד כארטילריה מעופפת, ישמיד גשרים ויפציץ ראשי גשר ומתחמים לוגיסטיים (למרות הידיעה על הטק"א ליד התעלה!) - ואת התוצאות אנחנו מכירים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #33  
ישן 10-07-2024, 07:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 23,431
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עמוס בן הימיני שמתחילה ב "השמדת המשגרים על מפעיליהם כן אמורה להשתלם"

השמדת המשגרים על מפעיליהם לא רלוונטית.
המפעילים נמצאים במקום אחד לחלוטין מאתר השיגור ואין יכולת לשייך אותם לשיגור.

גם אם היה אפשר לשייך אותם ואפילו לחסל אותם (נניח שהם לא עושים זאת מלב אוכלוסיה או ממתחת לאדמה) זה עדיין לא משתלם מבחינת המשאבים שיושקעו בזה.

לחסל שני אנשים רנדומליים ללא הכשרה מיוחדת שניתן להחליף בהרף עין בעלות של משאבי איסוף מודיעין, סגירות מעגלים והפעלת חמ"מ אמור להיראות לכל בר דעת כדבר מגוחך, אנחנו פשוט התרגלנו לפתור בעיות שעולות גרוש וחצי במיליוני דולרים.

אני שונא את תורת לחימת הנוסחאות שפתחנו פה עם שותפינו מאיראן, היא אם כל חטאת, אבל אם זאת המציאות שגזרנו על עצמנו צריך לפחות לפעול בה בצורה נכונה.
אם זה התו"ל שאנחנו מפעילים (שהוא שוב, שגוי מיסודו) התגובה שלנו לשיגור של חיזבאללה צריכה להיות שוות ערך לפוטנציאל הנזק של אותה רקטה. לא לנזק שהרקטה גרמה בפועל ובוודאי ובוודאי לא השמדת המשגר או המפעילים שהם אפילו לא צ'יפס.
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 11-07-2024, 09:19
  boynett boynett אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.08.07
הודעות: 102
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "השמדת המשגרים על מפעיליהם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לחסל שני אנשים רנדומליים ללא הכשרה מיוחדת שניתן להחליף בהרף עין בעלות של משאבי איסוף מודיעין, סגירות מעגלים והפעלת חמ"מ אמור להיראות לכל בר דעת כדבר מגוחך, אנחנו פשוט התרגלנו לפתור בעיות שעולות גרוש וחצי במיליוני דולרים.


אני חושב אבל שבסוף זה האויבים שלנו.. 100 אלף חמושים עם כפכפים וקלצ'ניקובים, אין להם כמעט תשתיות או מטרות איכות הם מבוזרים מהניסיון הרב שלהם בלחימה נגדנו, אין מטרת איכות יותר גדולה מחיסול אנשים גם הכי פשוטים..

צהל פיצץ והשמיד כל מטרה הכי קטנה בעזה וזה לא משפיע יותר מדי על היכולות של חמאס, פשוט כי אין להם יכולות הם בנויים על מחבל עם נשק שמוכן להשתמש בו, בסוף בסוף אין להם כלום חוץ מכוח אדם

לגבי העלות הגבוהה, אף אחד לא הכריח את צהל להזניק מטוסים במילוני שקלים לכל תקיפה כזאת, זאת הבחירה שלהם אבל זה לא חוק טבע שכל תקיפה חייבת לעלות מיליונים לכן לא ניתן להשתמש בטיעון של עלות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #35  
ישן 11-07-2024, 09:55
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס
 
חבר מתאריך: 27.07.05
הודעות: 23,431
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי boynett שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] לחסל שני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי boynett
אני חושב אבל שבסוף זה האויבים שלנו.. 100 אלף חמושים עם כפכפים וקלצ'ניקובים

חלקם עם כפכפים וקלאשניקובים, חלקם עם 5.11 וטילי נ"ט דור 4.

ציטוט:
אין להם כמעט תשתיות או מטרות איכות הם מבוזרים מהניסיון הרב שלהם בלחימה נגדנו

זה לא נכון.
אחד מהחסרונות הבולטים שלהם מהמלחמה בסוריה זה שהם סיגלו לעצמם הרבה מנהגים שמחקים כבדות של צבא סדיר, בדגש על פו"ש ולוגיסטיקה, שאנחנו יכולים להפוך לתורפה (ובמידה מסוימת אנחנו עושים את זה). מה שכן, הם עדיין הרבה יותר קלים וגמישים מאיתנו לכן הם מסתגלים מהר יותר.

בעיה נוספת זה שהם יודעים להטמיע את נקודות התורפה שלהם היטב במרכזי אוכלוסייה, תשתיות מדינתיות קריטיות, ומתחמי תת"ק מבוצרים, כך שתקיפה של מרכזי הכובד שלהם כמעט בהכרח תהיה "חציית קו אדום".

ציטוט:
אין מטרת איכות יותר גדולה מחיסול אנשים גם הכי פשוטים..

אתה חושב כישראלי וכישראלים האנשים שלנו (האזרחים ואנשי הצבא) הם אחד ממרכזי הכובד החשובים ביותר. אצל אויבינו האנשים, בעיקר הפשוטים אבל במידה מסוימת גם הבכירים, הם בשר תותחים.
זה לא אומר שלא צריך להרוג את כולם (המחבלים), הרבה וכל הזמן, אבל זה לא מה שיכריע את גורל המערכה אלא רק יקצץ את הדשא.

ציטוט:
צהל פיצץ והשמיד כל מטרה הכי קטנה בעזה וזה לא משפיע יותר מדי על היכולות של חמאס, פשוט כי אין להם יכולות הם בנויים על מחבל עם נשק שמוכן להשתמש בו, בסוף בסוף אין להם כלום חוץ מכוח אדם

שוב, זה לא בדיוק מה שקרה ולא פגענו בכל מרכזי הכובד של חמאס (ושכבר כן פגענו בהם הרבה פעמים זה הגיע בשלבים מאוחרים מאוד) אבל זה עדיין דוגמא רלוונטית.
היות ואפשרנו לחמאס להגיע למצב שאליו הוא הגיע (וגם מתוקף המבנה של ארגוני גרילה) אי אפשר להכריע אותו בתמרון מהיר לשטחי מפתח. גם אם בוצעו כל המהלכים הנכונים עדיין אין מנוס מלכסח את הדשא...
ציטוט:
לגבי העלות הגבוהה, אף אחד לא הכריח את צהל להזניק מטוסים במילוני שקלים לכל תקיפה כזאת, זאת הבחירה שלהם אבל זה לא חוק טבע שכל תקיפה חייבת לעלות מיליונים לכן לא ניתן להשתמש בטיעון של עלות

1. גם אם בסוף התקיפה מתבצעת עם 155 טיפש, עדיין יש עלויות משאבים רבות להגיע לתוצאה הזאת.
2. דיברנו ספציפית על חמ"מ כדי להבטיח פגיעה במטרה קשה מאוד ולמנוע נזק אגבי.
_____________________________________
"בטבע הסוס הוא בלונדינית מטומטמת. גם טיפש וגם בעל נורמות מיניות מופקרות.אי לכך, אני גאה להיות חמור."

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #42  
ישן 11-07-2024, 09:35
  boynett boynett אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 17.08.07
הודעות: 102
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אם לכל נקודת שיגור היינו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
אם לכל נקודת שיגור היינו מורידים פצצה של טון בלי לבדוק מי נמצא שם, תוך יום היו משגרים ממקום שבו נמצאים מאתיים אזרחים, ותוך יומיים היינו יכולים להגיד שלום לא רק לאספקה של פצצות של טון (שממילא מעוכבת כרגע) אלא לאספקה של פצצות מכל גודל שהוא וגםשל חלפים למטוסים שמטילים אותם - לפחות עד שנתחייב שאנחנו לא מורידים יותר פצצות בלי לבדוק.

זה מצב טיפה בלתי ניתן לתפיסה, הם בעצם פתחו עלינו במלחמה ומאיימים שכל פעם שנגיב הם יהרגו לעצמם 200 אזרחים, וככל שהם הורגים לעצמם יותר אזרחים ככה אנחנו יותר מפסידים

זה מנוגד כמעט לכל תפיסת מלחמה או היגיון בריא

מחר שודד יתקשר אליך "יש לך שעה להעביר לי מיליון דולר או שאני מתאבד" ואם הוא באמת יתאבד יכניסו אותך למעצר על רצח..

זה פשוט בעיות פשוטות שהפתרון אליהן צריך להיות פוליטי, צריך להתמודד עם הפיל שבחדר ולא לברוח ממנו, לא זכור לי שום ניסיון לנסות בכלל להתמודד עם זה גם לא תוך כדי מלחמה וגם לא בזמני שלום

מעניין שגם זה לא עובד הפוך, ככל שהם הורגים לנו יותר אזרחים ככה הם מנצחים, וככל שנהרגים להם יותר ככה הם שוב מנצחים, ובגלל שאין להם מדים כל מחבל הוא אזרח ולכן אי אפשר לנצח

הנקודה שבאתי להעביר שאנחנו מאז קום המדינה שמים את כל הפוקוס שלנו על הצבא וטכנולוגיה אבל הזנחנו לגמרי את הפוליטיקה וההסברה, בלי פוליטיקה והסברה לא ניתן לנצח כמו שהוכחתי למעלה, אי אפשר לנתק את הצד הפוליטי מהצד הצבאי הם תלויים אחד בשני, ובעצם כל ההפסדים שלנו בשנים האחרונות הם בגלל הפוליטיקה ואין שום דבר שהצבא יכול לעשות אחרת כי ככל שהוא הורג יותר טוב כמו שצבא אמור ככה אנחנו נענשים יותר
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 12-07-2024, 12:06
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.18
הודעות: 115
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "התועלת בחיסול בכירים במשטר פנאטי לא גבוהה"

במידה מסוימת אני מבין את הגישה אשר אומרת שצריך לתקוף את איראן,
כביכול נתקוף את הגורם הראשי וכל השאר יקרסו מעצמם.

הבעיה היא שהרבה יותר קשה לתקוף את איראן, הן מסיבות מדיניות והן מסיבות צבאיות.
אם תוקפים את איראן אז כנראה שהמליציות תוקפות אותנו,
אבל אם תוקפים את המליציות אז כנראה שאיראן לא תוקפת ישירות.

הרבה יותר קל לתקוף ולחסל, או לפחות להרתיע, את המליציות שלה.
לח'ותים אפשר להשמיד את נמל חודידה, מאגרי דלקים ומעט תחנות הכוח שיש להם,
אני מניח שזה יגרום להם להפסיק.
אותו דבר למליציות בעיראק ושם יש בונוס, אפשר להשמיד סכרים
או לפחות להפיל עליהם פצצות לא חמושות, כאשר הם יראו פצצות תקועות בבטון
של הסכרים הם לא יתעסקו איתנו 30 שנה.

חיזבאללה זה מקרה מורכב יותר, להם צריך לארגן מלחמת אזרחים.

נערך לאחרונה ע"י nitro11 בתאריך 12-07-2024 בשעה 12:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #48  
ישן 12-07-2024, 15:12
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.18
הודעות: 115
אם לא נגיב ודאי שלא נרתיע
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי mars_man שמתחילה ב "אתה עדיין חשוב שישראל מרתיעה מישהו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mars_man
הסעודים והאמירתים לא הצליחו מול החותים וגם ארה"ב ובריטניה לא ממש מצליחות.

נגד הסעודים החותים הקריבו המון והם היו מוכנים לכך מכיוון
שזאת הייתה מלחמה על הקיום שלהם.
ארה"ב ובריטניה שומרות את הסכסוך על רמה מאוד נמוכה,
אם החותים היו יורים טילים בליסטיים על ארה"ב וחוסמים את מיצר פלורידה (תאורטית כמובן)
אז אני בספק שהם היו קיימים היום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mars_man
מדובר בפנאטים שגם ככה תלויים באו"ם לאוכל.
אם נפציץ תשתיות אזרחיות בתימן, נגרום לזעם בעולם ואולי נצליח לגרום לגל הגירה לאירופה.
מדובר בפנאטים שימשיכו להילחם בנו גם שלא יהיה להם מה לאכול.

כיום החותים פועלים נגד ישראל וכנראה ימשיכו כי הם לא משלמים מחיר רק מרויחים,
התקיפות נגד ישראל מחזקות אותם פנימית וגם חיצונית.
אם ישראל הייתה משמידה תשתיות בתימן, האם שווה לחותים להמשיך ?
האם שווה להם לירות טיל בליסטי או מל"ט שכנראה לא יגיעו ובתמורה לאבד תחנת כוח ?

לגבי זעם מהעולם, אני בספק שיהיה,
תימן היא מדינה חסרת חשיבות וחוסמת את מיצרי באב אל מנדב וכך די גורמת לעולם להיות נגדה,
הסעודים הרגו שם 300,000 איש והעולם בקושי פיהק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 15-07-2024, 11:07
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 2,173
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אף אחד לא מדבר על "לייצר הכל..."

כן, היו שנים רבות שישראל היתה תלויה בצרפתים ולא באמריקאים. זה נגמר באמברגו בעקבות מלחמת ששת הימים ובהברחת הספינות משרבורג. מאז אותו זמן וההסכמה האמריקאית לספק סקייהוקים ואח"כ פאנטומים אנחנו תלויים באמריקאים. בסופו של דבר, בפלטפורמות העיקריות (מטוסים, ספינות וצוללות, טנקים, תומ"תים ועוד) תמיד נהיה תלויים - אפילו באלה מהם שאנחנו מייצרים בעצמנו אנחנו עדיין תלויים ברכיבים הקריטיים (מנועים, תותחים ועוד). לכן אנחנו יכולים להקטין תלות ברמה הטקטית (קצת פחות תלות במטען ספציפי של חימוש או בחלף ספציפי), אבל לא ברמה האסטרטגית (בסופו של דבר, קרע של ממש עם הספקיות ישבית את המערכות העיקריות שלנו). גיוון מקורות אספקה הוא דבר שקל לומר אבל די קשה לממש. בהינתן העובדה שרוב המערכות וסוגי החימוש מיוצרים בידי יצרנים שמרגע שבוחרים ביניהם נכבלים אליהם ולא ניתן להחליף ספקים תוך כדי תנועה, גיוון עלול דווקא ליצור תלות במספר גדול של מדינות ולא במדינה אחת, כך שכל אחת מהן עלולה לתקוע אותנו ברגע קריטי אם אופן הפעולה שלנו לא יתאים לה באותו רגע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #56  
ישן 16-07-2024, 10:52
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 2,173
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "לא אותה רמת תלות. צרפת הייתה..."

קודם כל, לגבי הגיוון - צריך לקחת בחשבון שהיתה קונסולידציה נרחבת בין הספקים של ציוד. פיתוח וייצור של מערכת נשק מרכזית זה עסק יקר מאד, ורק מדינות מעטות יכולות לממן פרויקטים כאלה (במיוחד בהתחשב בכך שמאז סיום המלחמה הקרה צבאות רבים הצטמצמו ולכן השוק העצמי עבור היצרניות הלא-אמריקאיות הוא קטן). אם פעם יכולנו לרכוש מטאורים וסופר-מיסטרים מארה"ב וצרפת, היום יש הצע הרבה יותר קטן של מטוסים - ואותו דבר תקף לגבי מערכות רבות. לכן קשה להשוות את המציאות שלפני שבעים שנה לזו של היום.

לגבי הרכש הבטחוני בתקופה שקדמה למלחמת ששת הימים, התמונה היא די מורכבת. היו לישראל מערכות שנרכשו ממדינות מערביות פרט לארה"ב, אבל לעתים קרובות הרכישה הזו התבצעה בגיבוי אמריקאי או לפחות בהסכמה, שנועדה להדוף את הלחצים על ארה"ב לספק נשק בעצמה לישראל - כך שהתלות התקיימה בכל זאת. גם את ראשוני הפטונים, למשל, רכשנו מגרמניה ולא מארה"ב. מעניין לקרוא קצת על כל זה כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 15-07-2024, 11:19
  mars_man mars_man אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.10
הודעות: 497
אין לנו באמת תחליף לארה"ב, אפשר רק להקטין תלות
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אף אחד לא מדבר על "לייצר הכל..."

נתחיל בשיעור היסטוריה - במלחמת העצמאות שרדנו בגלל עסקת הנשק הצ'כית (הסובייטים), אח"כ עברנו לרכוש נשק מצרפת + מי שהסכים למכור לנו, ואחרי מלחמת ששת הימים התחלנו לקנות/לקבל נשק מארה"ב.
ברוב השנים האלו היינו מדינה עניה יחסית ומוגבלת טכנולוגית, כך שלא היה לנו כסף ולא היתה יכולת לייצר לבד נשק מתקדם. קנינו הרבה פעמים ציוד משומש ו/או לא הכי משובח.
לעסקאות נשק גדולות קדם מסע גיוס כסף מיהודים עשירים בעולם.

מדינת ישראל לא רכשה מספיק נשק בשנים האחרונות בשל טעות עצומה בשיקול הדעת של ההנהגה שלה + ניסיון לחסוך כסף. היה מספיק כסף ויש יכולות טכנולוגיות מתקדמות.
אין תחליף לארה"ב, שנותנת לנו סיוע בחינם, גישה לנשק מתקדם מאוד (F35 למשל) ועוד הרבה מאוד טובות (בהיבטי ציוד - מדי פעם קונים מהם ציוד משומש במחירי סוף העונה וכו').

מה שאפשר לעשות זה להגיע למצב בו המחסנים שלנו גדולים הרבה יותר, כך שבזמן מלחמה (שרצוי שתהיה קצרה) לא נצטרך סיוע קריטי.
ראיתי ראיון עם פרשן צבאי ישראלי שטען שלצה"ל היתה תחמושת ל-3 שבועות של מלחמה בעצימות גבוהה לפני המלחמה. אם זה נכון, זו עילה לפיטורים עם קלון של הממשלה והמטכ"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 12-07-2024, 17:22
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.04.15
הודעות: 388
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "10/2023-07/2024 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (7)"

פורסם התחקיר על קרב בארי. התחקיר מציג חוסר חתירה למגע של חלק מהכוחות:

" במהלך הפעולה הזאת שלדג סופגים הרוג ופצוע. ואז מפקד הכוח של שלדג מחליט לעזוב את הקרב ולהתמקם בשער הקיבוץ, למרות שלוחמים בכיתת הכוננות התחננו שיישארו בקרב.לוחמי שלדג נמצאים בשער כמעט ארבע שעות, בזמן שחברי כיתת הכוננות, האלוף בכר ומעט אזרחים חמושים ממשיכים להילחם, חלק מהם עד הכדור האחרון והם נהרגים ונפצעים"

"בשעה 07:37 נכנס לבארי רכב שטח ובו 5 שוטרים. אבל אחרי זמן קצר השוטרים אומרים שיש להם לטענתם רק אקדחים (בכל רכב משטרתי אמור להיות גם נשק ארוך). הם אומרים שילכו להתחמש ויחזרו ללחימה. אבל הם עוזבים את קיבוץ בארי ולא חוזרים לשם"

" משעות הצהריים ואילך היו כוחות מחוץ לקיבוץ בהמתנה, בעוד בתוך הקיבוץ מסע ההרג נמשך"

אני לא מכוון פה לאמירה אישית נגד החיילים וכמובן שאני גם לא יודע מה באמת היה שם (יתכן שלצוות של שלדג שנסוג נגמרה התחמושת, למשל). וברור שהביקורת החשובה יותר צריכה להיות מופנית לבכירים. בכל זאת, כמו שאנחנו יודעים לפאר את פעולות הגבורה וטוב שכך, יש חשיבות גדולה גם לדעת להגיד על מקרה כזה או אחר שהציפיות מלוחם ישראלי גבוהות יותר.

נערך לאחרונה ע"י Doron11 בתאריך 12-07-2024 בשעה 17:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #71  
ישן 15-07-2024, 23:44
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.04.15
הודעות: 388
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "מצד שני, כל מדינה שהביסה..."

לא-מי שנכנס למלחמת התשה מול גרילה, הרבה פעמים הפסיד, או לחלופין נכנס למלחמה אינסופית. האמריקאים זו דוגמה גרועה-הם לא ניצחו את ארגוני הגרילה באיראן, הם יצאו באחת מתקופות השפל ודי מהר דאע"ש צץ ובלי עזרה אמריקאית היה כובש את עיראק. כיום עיראק היא בובה איראנית עם הרבה אזורים שנשלטים לגמרי ע"י ארגוני גרילה. על אפגניסטן אין מה לדבר.

בנוסף, פה מנהיגים ישראלים כבר אמרו בבירור שאין כוונה להשאר בעזה לתמיד. אין דרך לנצח ככה גרילה.

האפשרות היחידה לנצח ארגון שנתמך ע"י האוכלוסיה כדוגמת חמאס היא כיבוש וגירוש של האוכלוסיה מתאי השטח הכבושים, כמו שקרה במלחמת העצמאות. כל פתרון אחר שמוצע יביא לכל היותר מלחמה בעצימות מופחתת שתמשך לנצח. זה בדיוק מה שקורה באיו"ש אחרי חומת מגן אגב, שנחשב למבצע האנטי גרילה האולטימטיבי-עצימות נמוכה בהרבה ממה שהיה לפני, ועדיין ממוצע של כ-20 הרוגים בשנה, שנמצא במגמת עליה בשנתיים האחרונות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #75  
ישן 15-07-2024, 15:08
  mars_man mars_man אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 07.07.10
הודעות: 497
ישראל בדרך למיתון בגלל המלחמה
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "ההשפעה על ישראל מצומצת כרגע..."

המלחמה עלתה ותעלה כבר בסביבות 150 מיליארד ש"ח.
ההשקעות הזרות בירידה (מי רוצה להשקיע במדינה במלחמה).
הריבית על החוב של המדינה עלתה (כרגע העלות היא עוד 5-7 מיליארד שקל כל שנה).
יש עוד הרבה מקומות/אנשים בעולם שלא רוצים לעשות עסקים עם ישראלים.
נצטרך להגדיל את תקציב הצבא משמעותית ובאופן קבוע בעתיד הנראה.

בצד החיובי, ישראלים נוסעים פחות לחו"ל, והתמיכה של יהודי העולם ואוהבי ישראל בכלל גדלה משמעותית. הם מבינים שאנחנו צריכים עזרה.

הממשלה שלנו פשוט דוחה את כל ההחלטות הקשות ולוקחת הלוואות.
סיכוי סביר שהממשלה לא תצליח להעביר תקציב ותיפול בדיוק בגלל שהיא לא מסוגלת להעלות מיסים ולשנות עדיפויות תקציב כדי להתמודד עם המצב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #91  
ישן 20-07-2024, 08:08
  yave333 yave333 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.03.19
הודעות: 325
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "10/2023-07/2024 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (7)"

תיעוד שיגור של טיל אלמס שלהחיזבאללה נגד טנק מרכבה סימן 4. ניתן לראות את הטיל מגיע מלמעלה במה שנראה כירי בכינון לא ישיר. יש מה שנראה כשני שיגורים של מעיל רוח משני צידי הטנק בניסיון ליירט את הטיל ואף רואים את מפקד הטנק ממהר להיכנס אל תוך הצריח. בסיום רואים מזווית אחרת את הטיל יורד במהירות גבוהה מלמעלה אל הטנק ורואים שני ענני עשן, אחד לבן/שחור ואחריו ענן חום. לא ברור מה התוצאה.
נראה שנסיון היירוט היה ממש בשניה האחרונה לפני הפגיעה, סביר להניח שגם אם הטיל נפגע, אז מכוח האינרציה הוא עדיין פגע בטנק, לא ברור אם נגרם נזק, אולם בפירוש יש פיצוץ כלשהו

הסרטון
https://x.com/clashreport/status/1814400541218484392

תמונות נבחרות מהסרטון:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yave333 בתאריך 20-07-2024 בשעה 08:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #98  
ישן 21-07-2024, 18:49
  yave333 yave333 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.03.19
הודעות: 325
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "תקיפת צה"ל בתימן בעקבות פגיעת כטב"מ חות'י בתל-אביב"

ישראל נגררת לעוד מלחמת פרוקסי חסרת תכלית או סיום שרק תלך ותתגבר. כאילו שלא למדנו כלום. הסיבה שאירן תומכת בגרורות שלה, היא כדי להראות כוח בזמן ובמקום שמתאימים לה ולהפגין את הדומיננטיות שלה בעולם, אבל בלי להביא את העימות לאדמת אירן ולהפסיק אותו מתי שבטהרן מחליטים שהם מיצו את הסבב שבו הם פתחו.

אין פה שום סכנות לאירן, במקרה הכי גרוע הפרוקסי יחטוף, אבל האייטולות ונכסי משמרות המהפיכה באדמת אירן, לא יפגעו.

הם רואים את זה מאז שנות ה-80 שישראל, ארה"ב והמערב ניסו להתרפס בפניהם בזמן שחיזבאללה פוצץ בלבנון בניינים עם מאות חיילים ישראלים ואמריקאים. המשיך בפיגועים שאירן עשתה נגד מטרות ישראליות ויהודיות בחו"ל, שבמקום לראות את המתקפה האירנית כתוקפנות נגד המדינה שבה נעשו הפיגועים, המדינות האלו רק ניסו לטייח את החקירות ולפייס את טהרן. והמשיך במפרץ בתמיכה הישירה של אירן בחותים וב 2019 אחרי שאירן תקפה מתקני נפט בערב הסעודית, הם ראו איך כולם מתחילים לתת להם כבוד ומפחדים להכות בתגובה באדמת אירן.

ישראל לא תצליח לעשות את מה שערב הסעודית לא הצליחה לעשות כשהיא כתשה מאז 2015 את תימן ואת החותים עד שהם התייאשו.

הדרך היחידה להתמודד עם המתקפות של אירן, היא לא לשחק לפי הכללים שקבעה אירן, אלא להביא את המלחמה ישירות לאירן ולאיים על נכסי משמרות המהפיכה והמשטר בבית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #100  
ישן 22-07-2024, 15:57
  Cfox Cfox אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.06
הודעות: 2,800
אני בספק שנוכל להפנות מספיק משאבים, גם מבחינה התקפית וגם הגנתית
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "מצטרף לדבריך. אין מנוס מהעברת..."

כדי לחולל את האפקט הנדרש באיראן ולעמוד בתגובות האיראניות נגד ישראל, לפני שנחליש משמעותית את חיזבאללה. מצד שני, יכול להיות שאחרי מלחמה נגד חיזבאללה, המשאבים שלנו יהיו מרוקנים מדי כדי להתמודד עם איראן. הצבא קטן, ותקיפות באיראן עם חיל האוויר יהיו יקרות ומסובכות, כשבנוסף, כמו שראינו בתקיפה בתימן, האיראנים ידעו על כל תקיפה נגדם משהו כמו שעה וחצי לפני שהמטוסים יגיעו. ולבסוף, פעילות חיל האוויר תופרע על-ידי תקיפות של איראן ו/או חיזבאללה.
אני מקווה שעבדו אצלנו על יכולת נוספת של תקיפה באמצעות טילים בליסטיים וטילי שיוט קונבנציונלים ובעלי טווח ארוך.
אנחנו יודעים שאנקור כסוף אמנם מוגדר כטיל מטרה, אבל ניתן להרכיב לו ראש קרב ויש לו מערכת הנחיה. לא אתפלא אם הוא הותאם לתקיפה, כולל אולי יכולת שיגור קרקעית- לאחרונה ישראל ביצעה ניסוי ב"מערכת הנעה רקטית", ודווח שהטיל המשוגר פגע בים במרחק של כ1500 ק"מ.
_____________________________________
חתימתכם הוסרה כיוון שלא עמדה בחוקי האתר. לפרטים נוספים לחצו כאן. תוכלו לקבל עזרה להתאמת החתימה לחוקים בפורום חתימות וצלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #101  
ישן 21-07-2024, 19:15
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.18
הודעות: 115
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "תקיפת צה"ל בתימן בעקבות פגיעת כטב"מ חות'י בתל-אביב"

מדובר בשינוי לטובה, מעבר לכך שטוב שהגיעה תגובה אחרי שהחותים חסמו את
באב-אל מנדב ושלחו מאות מלטי"ם וטילים לכיוון הארץ,
סוף סוף תוקפים תשתיות אסטרטגיות ולא מחפשים מחבלים בפינצטה,
בהיבט של תקיפות על תשתיות אסטרטגיות אין לחותים יכולת (סבירה) לנצח את ישראל,
נקווה שימשיכו עד אשר החותים יפסיקו לתקוף את ישראל וספינות במיצר הימי.

שימו לב שאין כמעט שום ביקורת בינלאומית, אני אנחש שהאמריקאים אפילו מרוצים,
הם לא רצו לבצע תקיפות כאלו כדי לא להסלים את העימות בינם לחותים וגם כדי
להמשיך בהצגה הזאת שהם לא תוקפים תשתיות אזרחיות.

אם ישראל תשמיד את התשתיות בלבנון אז סביר להניח שהם יחד עם האירופאים
יהיו פחות מרוצים, הם שואפים שלבנון תמשיך איכשהו להיות יציבה גם אם זה מחזק את חיזבאללה.
כמובן שאם אכן תהיה מלחמה עם חיזבאללה אז צריך להשמיד את התשתיות
אבל להבין ולהתכונן לאפשרות שארה"ב תפסיק את אספקת התחמושת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #103  
ישן 22-07-2024, 11:22
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.01.03
הודעות: 2,173
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מה מטרת הלחימה בלבנון? אם..."

בלבנון לא נוכל להביס את החיזבאללה בצורה מלאה, כיוון שאפילו אם נתמרן פנימה בהקף נרחב ונכבוש את כל המחצית הדרומית של לבנון עד ביירות כפי שעשינו במלחמת לבנון הראשונה הוא יוכל לסגת לבקעת הלבנון ולשוב אח"כ. לא יהיה בלבנון גורם שיקום וימנע ממנו לעשות זאת, ואנחנו לא נוכל לשלוט על חלקים גדולים מלבנון לאורך זמן (כיבוש של כל לבנון כולל בקעת הלבנון הוא לגמרי לא ריאלי, די לראות כמה זמן ומאמץ נדרשים כדי לכבוש את הרצועה כדי להבין זאת). השמדת תשתיות לא תשפיע על חיזבאללה, מבחינתו זו בעיה של לבנון ולא שלו - ורק תסבך אותנו עם העולם. מה שניתן להשיג במלחמה עם חיזבאללה, אולי, זה משהו אחר: אנחנו רואים שחיזבאללה נמצא בהתעצמות מתמדת. הוא צובר כל הזמן יכולות נוספות, והמב"מ שלנו מצליח לעכב אבל לא לבלום את התהליך הזה. היום,למשל, כבר יש לו יכולת, באמצעות כטב"מים ורחפנים, לפגוע במדוייק וללא התרעה בכל נקודה מחיפה וצפונה. יש לו יכולת נ"מ מסויימת המתרחבת בהדרגה. אם ממשיכים את קו המגמה של ההתעצמות הזו הלאה, אנחנו עלולים להגיע בעוד מספר שנים לאוייב מסוכן קיומית. מלחמה יכולה להחזיר את התהליך הזה לאחור ולשלוח את הארגון לכמה שנים של בניה מחדש. יתכן, תאורטית, שאם הבניה מחדש תהיה יקרה מדי אז הספונסורים בטהרן לא יוכלו או לא ירצו לקיים אותה באופן מלא ויסתפקו בארגון קטן שמהווה מטרד יותר מאשר איום. האם זו תועלת שאם תושג היא מצדיקה את העלות הכבדה שלה? זו כבר שאלה שצריך לדון עליה בנפרד, אבל זה נראה לי הדבר העיקרי שאפשר להשיג.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #104  
ישן 22-07-2024, 11:51
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 26.11.18
הודעות: 115
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מה מטרת הלחימה בלבנון? אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
מה מטרת הלחימה בלבנון? אם המטרה היא להשמיד את החיזבאללה, כמו שהשמדנו את החמאס, אז אני מאוד סקפטי.

לדעתי המטרה קצרת הטווח במלחמה מול חיזבאללה ולבנון
היא להשמיד את הנשק האיכותי של חיזבאללה ולהקריס את לבנון למלחמת אזרחים,
זה ניתן לביצוע תוך זמן קצר וללא תמיכה אמריקאית.

לטווח הארוך אפשרות אחת היא לחסל את הנוכחות האיראנית בלבנון,
אפשר להגיד לייצב את לבנון ולהחזיר אותה להיות מדינה נייטרלית או פרו מערבית.
אפשרות כזאת לא תלויה רק בצה"ל אלא גם במצב הפנימי בלבנון.

אפשרות שנייה היא לכבוש באופן מלא את דרום לבנון עד הליטני,
זה יהיה ניתן לביצוע ביתר קלות אם חיזבאללה ייחלש באופן משמעותי.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
תהרוס כמה תשתיות שתוכל- בסוף, ליד לבנון יש את סוריה שהשלטון בה שותף בציר השיעי. תהרוס את החיזבאללה- אסד יישלח בשימחה כמה דיוויזיות להגן על השיעים הלבנונים משחיטה. בעיה.

בהנחה ואסד יכול לשלוח דיביזיות ללבנון (ואני ממש לא מניח את זה)
הן תצטרכנה לעבור דרך אזורים נוצריים והם לא יאפשרו לסורים לעבור,
בעיה שנייה היא שכניסה של צבא סורי (או מליציות איראניות) ללבנון
תגרום להגברת המעורבות של ארה"ב ואירופה, אולי אפילו מעורבות צבאית.
משום כך איראן, ארה"ב ואירופה מנסות למנוע מלחמת אזרחים בלבנון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #107  
ישן 22-07-2024, 16:02
  Cfox Cfox אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.08.06
הודעות: 2,800
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי nitro11 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]מה מטרת הלחימה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nitro11
לדעתי המטרה קצרת הטווח במלחמה מול חיזבאללה ולבנון
היא להשמיד את הנשק האיכותי של חיזבאללה ולהקריס את לבנון למלחמת אזרחים,
זה ניתן לביצוע תוך זמן קצר וללא תמיכה אמריקאית.

אני חושש שהנשק הרציני של חיזבאללה מפוזר מדי וקבור עמוק מדי כדי שנוכל להשמיד אותו במלחמה זריזה. שלא לדבר על זה שהוא כנראה נמצא מתחת למתקנים אזרחיים, ופגיעה בו תתרחש רק עם התרעה מראש או עם פגיעה באזרחים רבים. אנחנו רואים כמה זמן לוקח בעזה, ומול חיזבאללה זה קשה עוד יותר.
כדי להקריס את לבנון למלחמת אזרחים לא מספיק להחליש את חיזבאללה, צריך להעמיד מולו יריב רציני. גם זה משהו שלוקח הרבה זמן. הציר האיראני לא טיפש, הם בנו את עצמם ככה שמלחמה נגדם תהיה ממושכת ותכלול הרג של אזרחים רבים בצד שלהם- שני דברים שידוע כמה הם קשים לישראל.
_____________________________________
חתימתכם הוסרה כיוון שלא עמדה בחוקי האתר. לפרטים נוספים לחצו כאן. תוכלו לקבל עזרה להתאמת החתימה לחוקים בפורום חתימות וצלמיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #110  
ישן 23-07-2024, 07:43
  yave333 yave333 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.03.19
הודעות: 325
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "10/2023-07/2024 מלחמת "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לעוטף עזה (7)"

החמאס משחרר סרטון עם מקבץ תקיפות של רק"מ ישראל באמצעות נ"ט, נראה שבכולם רואים את המעיל רוח בפעולה, חוץ ממקרה אחד שבו רואים פיצוץ וחלק מהצריח עף באוויר ונוחת על התובה והתלקחות באזור הפגיעה. לא ברור מהסרטון מה פגע בטנק, טיל, מטען או רחפן. יתכן שמדובר פה בדוגמה לתיכנון מוצלח של שרידות של הטנק. יש פגיעה בתא תחמושת מה שגרם לפתח העליון שמתוכנן להיות החלק החלש לעוף כדי להסיט את ההדף החוצה ולא אל תוך הצריח. תאי תחמושת חיצוניים ונפרדים עם הסטת ההדף החוצה זה פרט שמאפיין את כל הטנקים המערביים המודרנים, בניגוד לטנקים הרוסיים ששם התחמושת לא מופרדת מתא הלוחמים עם אזורים מוחלשים להסטת ההדף וניתן לראות את התוצאות באין ספור סרטונים מאוקראינה שבהם כמעט כל חדירה לטנק גורמת לפיצוץ של התחמושת והעפה של הצריח באוויר.

https://x.com/clashreport/status/1815404160772427810

תמונות נבחרות:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yave333 בתאריך 23-07-2024 בשעה 07:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר