לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2005, 07:09
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NikoNation שמתחילה ב "כמה שאלות בקשר לפונקציות במצלמה ( שאלות טכניות )"

1. Fixed apature - צמצם קבוע - מאפשר לך לקבוע צמצם והמצלמה קובעת מהירות בהתאם לתנאי החשיפה. (מה זה "סדקים" ?). בניגוד ל- Fixed Speed שנותנת לך לקבוע מהירות והמצלמה קובעת צמצם ובניגוד ל-Manual בו אתה קובע הכל.

2. Auto Barcketing נועד לצלם מספר תמונות בחשיפות שונות. אתה קובע לכמה + ולכמה - זה יגיע (בד"כ בין 1 ל-2) ובלחיצה ארוכה המצלמה מצלמת 3 או 5 פריימים בחשיפות שונות. הדרך הכי טובה זה פשוט לנסות - קבע Auto Bracketing , צלם והשאר את הלחצן לחוץ עד שהמצלמה תסיים לצלם את מספר הפריימים הרצוי. אח"כ תסתכל על התוצאות. יצאו לך כמה תמונות שחלק בהירות מדי וחלק כהות מדי. ובשאיפה אחת תצא בדיוק. זה נועד למצב שבו אתה לא בטוח מה החשיפה הנכונה ואתה מקבל מספר חשיפות שונות.

3. AE LOCK או Auto Exposure Lock נועדה לקבע את החשיפה. לדוגמא בצילום פנורמי לכל הפריימים צריכה להיות אותה חשיפה. אתה לא רוצה שבכל צילום המצלמה תבצע מדידת אור מחדש אז מבצעים AE LOCK והכל יוצא באותה המדידה. דוגמא נוספת היא צילום בקונטרסט גבוה (כלב שחור בחוף הים). ניתן לבצע מדידה נקודתית מהכלב, לקבע את החשיפה ולקמפז (recompose) את הפריים כמו שאתה רוצה.

אגב - באיזו מצלמה מדובר ?

מקווה שעזרתי. שבת שלום !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2005, 06:42
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NikoNation שמתחילה ב "אתה בטוח במה שאתה אומר , כי..."

תראה, דעתי היא כזו - אם אתה לא עוסק בצילום בצורה מקצועית, אז אין שום הצדקה היום לקנות את ה-20D. ה-350D היא בעלת 80-85% מהיכולות של ה-20D (אין לה את העמידות של גוף המגנזיום, מערכת ה-AF פחות מתקדמת, לדוגמא), אבל מחירה זול בהרבה (860$ לעומת 1350$ ב-B&H, הפרש של קצת פחות מ-500$). בכסף שחוסכים בקניית ה-350D אפשר לקנות אחלה עדשה, לדוגמא - 70-200 f/4L (חלום של עדשה) עולה בסביבות ה-550$. מבחינת איכות התמונה - אני בספק אם תוכל להבדיל בין שתי תמונות שאחת מהן צולמה עם 20D והשנייה עם 350D, בהנחה שהשתמשו באותה עדשה.

ה-20D נועדה בראש ובראשונה למקצוענים שצילום הוא פרנסתם העיקרית, אם בתור הגוף הראשי או הגיבוי למצלמות מסדרת ה-1, וכמובן לחובבים עשירים למיניהם. שוב, למי שלא עוסק בצילום בצורה מקצועית ופרנסתו לא תלוייה בעמידות המצלמה ובמהירות ודיוק הפוקוס - בהחלט יכול להסתפק ב-350D (יכול להישמע מדבריי שה-350D היא מצלמה נחותה, אז כדי להבהיר את הנקודה - היא לא. אין היום מצלמה בשוק שנותנת כ"כ הרבה תמורת כ"כ מעט, יחסית).

ישן 24-05-2005, 23:43
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי NikoNation שמתחילה ב "עדשות זה סיפור ממש יקר ......"

בקשר לעדשות, אם אתה אוהב מקרו, אתה יכול לצאת בנזק של 800 שקל עם Sigma 50mm.
לעומת זאת, ה Sigma 150mm עולה 3300 שקל. לכל עדשה הייתרון והחסרון שלה. עדשות זום (טלה) הן ללא ספק היקרות ביותר. אני מצלם עם ה D70 שלי בעזרת ה Sigma 50mm שציינתי קודם, ואני לא צריך לספר לך אילו תמונות נפלאות אני מצליח לתפוס איתה.

בקשר לצילום אירועים, אם יש לך אפשרות לצלם, ואתה מוכן לעשות את זה, לך על זה. למה לא בעצם? זו לא עבודה קלה, והיא גם דורשת המון אחריות. אבל עבודה זו עבודה... גם אם זה חלטורה. רק שישלמו לך כמו שצריך, שלא תמצא את עצמך שוחק את הציוד שלך בשביל פירורי לחם.

בקשר למצלמות - הקנון 350 החדשה פנטאסטית.
ה D70 מעולה וראית כבר את התוצאות שלה, אבל לדעתי לקנות היום מצלמה של 6 מגה-פיקסל בעידן שמצלמות ה 8 מגה כבר עומדות למכירה במחיר די דומה... יהיה חבל... אני היום הייתי קונה את ה 350 ולא את ה D70.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר