לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-05-2005, 13:41
  משתמש זכר הברמן של הפורום הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
צילום מבחר האלכוהול שלי 2005

לפני כחצי שנה עברתי לגור בבית חדש (במלאבס) ומאז כל בקבוקי האלכוהול שהו להם במרתף אפל וקריר מבלי שמצאתי זמן לסדר אותם.

לאחרונה, בעקבות שמחה משפחתית ובעקבות תקופת "חגי המנגל" (פסח, יום העצמאות, ל"ג בעומר) הוצאתי את כל הבקבוקים ממקום מחבואם, בחרתי אלו משקאות יוגשו ועשיתי סדר בכל השאר.

את המאורע החגיגי של מיון הבקבוקים צילמתי למען הדורות הבאים...

התמונות הבאות צולמו לפני כשבועיים והן כוללות את כל בקבוקי המשקה שהיו לי באותה העת.
חלק מהמשקאות כבר נשתו, ומאידך נוספו מספר מצומצם של משקאות חדשים עליהם אכתוב באשכול אחר.

לאור העובדה שאין במערכת הפורומים החדשה אשכול המציג את אוסף האלכוהול שלי, מצאתי לנכון לפרסם את האשכול.

נראה לי שדי במילים ונעבור בזריזות לתמונות:

1. גלן גרנט, גלנפידיך 12, ג'ים בים בלאק, יעקב דניאל רגיל, ג'ק דניאלס סינגל בארל, לפרוייג 15, ג'וני ווקר גולד לייבל, ג'וני המהלך בלק לייבל, ג'וני ווקר רד-לייבל בקבוק 4.5 ליטר

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. אמרטו, סאוטרן קומפורט, רום בקרדי 8, קוניאק רמי מרטן XO, קוניאק הנסי VSOP, ברנדי ספרדי – קרדינל, שיבאס ריגל, בלנטיין

3. אבסולוט סיטרון, וודקה סקורפיון עם עקרב, רוסקי סטאנדרט, אבסולוט לבל, גריי-גוס, סמירנוף, פינלנדיה 2 ליטר, אבסולוט 1.75 ליטר

4. יוניקום, רמזוטי, ייגרטי, ייגרמייסטר, בחרובקה, מזקל עם תולעת, טקילה אולמקה, טקילה קוארבו

5. אליקסיר, סטרגה, דרמבויי, שרטרז צהוב, שרטרז ירוק, קואנטרו, גרנד מרינייה צהוב, גרנד מרינייה אדום, בנדיקטין

6. סברה, אפטר שוק כחול, ירוק, אדום, בארנייגר (המכונה בפי העם היושב בציון: ייגר-דבש) , פיג'לינג (וודקה עם תאנים), שוטר

7. ואנה טאלין, דולי'ס, גרנד מרינייה קרים, אמרולה, אייריש קרים בייליס, שרידנס, קלואה, טיה מריה

8. ליקר אתרוגים ישראלי, אבנסנט 89.9%, אבנסנט 70%, אבסנט 60% (לייט?) , קמפרי, ליקר ביצים אדבוקט, מליבו, משקה אלכוהולי סיני עם נחש, קלבדוס

9. שלישיית תמציות של קוליברי (ללא אלכוהול), קאנדו (סירופ קני סוכר – ללא אלכוהול), גרדנין (סירופ רימונים- ללא אלכוהול) , שני מיכלי סאקה יפני, שואה (ליקר שזיפים יפני הכולל שזיפים שלמים), גלוג (יין מתובל) , סנגריה (יין עם תפוזים ותבלינים שונים)

10. חמישיית פרנה ברנקה, חמישיית אנדרברג, אנגוסטרה, ברקן בציר 96, ברקן בציר 96, ברקן בציר 95, גראבס בציר 95, ברקן בציר 95, מרקוס דה-קאסרס בציר 90

11. אוגרטה (ריוחה, ספרד) בציר 2002, גמלא – רמת הגולן, שלשיית פרייבט קולקשן של כרמל בצירים 2003,2002,2001 , שלשיית ברקן בצירים 1998-2000, רענן מרגלית (יקב בוטיק ישראלי), פאולק בציר 1999.

12. ארטיק קוקוס, תפוח, מלון, מלון, שנאפס באטרסקווצ', בננה, מלון, מרטיני רוסו, ביאנקו, דריי

13. בירה פילדלפיה (ירדנית), פחית ובקבוק סינגה (תאילנדית), קירין (יפנית), הוגרדן, גינס, שני בקבוקי לף 1/3 ליטר, בקבוק לף 1.5 ליטר, מק-שופ 1.5 ליטר , גולדסטאר 2 ליטר

14. פחית וודקה, פינה קולדה, רום לקרני, וודקה נמירוף עם פלפל חריף, אייריש קרים פינייס, אבסולוט וודקה, ויסקי ג'יי אנד בי, אולד קליפר, מאה פייפס, ג'וני ווקר רד לייבל

15. ליקר דובדבנים, גראפה, קברנה סוביניון דומינגו ריי, קברנה סובניון אואזיס, מוסקט ירדן, שישיית מוסקטו של רמת הגולן

16. בנדיקטין, שני פינה קולדה, אליקסיר, ארטיק מלון, אוזו, דוליס, ארטיק מלון, ג'ין, מרטיני רוסו, מרטיני ביאנקו

17. שורת הבושה: הילולים 2004, ברנדי דומיניון, חמישיית אמדאוס של כרמל – פיזנג, קירסאו כחול, בננות, דובדבנים, תפוזים, ליקר אמרטו של יקבי בנימינה, ליקר שוקולד בנימינה, יין לקידוש (פטישים) קונדיטון

18. גולדסטאר, טובורג, גולדסטאר, טובורג, גולדסטאר, טובורג, לף, לף, גינס, גינס, גינס, קירין, קגלביץ

19. מבט על

אם למישהו יש שאלה על משקה כלשהו, אשמח להרחיב.

נערך לאחרונה ע"י הברמן של הפורום בתאריך 21-05-2005 בשעה 13:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-05-2005, 14:42
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כל הכבוד!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "מבחר האלכוהול שלי 2005"

אני מתפעל בעיקר מהשיפור שחל במבחר שלך מאז הצגת לפנינו בפעם הקודמת את הרכב "מרתפיך". קיימת את "ההבטחה" לרכוש רמי מרטן XO. ואני רואה שיש לך גם הסינגל מאלט של ג'ק דניאלס.

איי אישית, כפי שכבר כתבתי, חובב יותר משקאות "סטרייט" מאשר קוקטיילים. אם מותר לי להמליץ לך, להוסיף אותו אי אילו ברנדים וקוניאקים ש"ספריה" משובחת שלך לא תהיה מושלמת בלעדיהם. (ותוד ל"ספרי חמד" של ידיעות על הקלישאה...). שמחתי מאוד לראות את "קרדינל מנדוסה". זהו ברנדי מופלא מיוצר בחרז מאותו יין שמייצרים אתו את השרי הספרדי, ואני אוב "לשתות" אותו ע"י הסנפת אידיו מהכוס... ועוד המלצה: להחזיק טקילה אחת משובחת יותר מ"אורמקה". ואם מדברים ב"מקצה שיפורים" אז אם אתה כבר מחזיק ברום של 8 שנים, כלומר אתה מוכן לטעום ממנו "סטרייט" ולא "לאבד" אותו בתוך קוקטייל, אז מדוע לא ללכת הלאה עד 15 שנה (Barnbancourt למשל).

נכון שאתה לא סובל אניס?

לחיים!

ישן 26-05-2005, 12:17

תודה על הדברים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כל הכבוד!"

כאשר מדובר במשקאות איכותיים, גם אני מעדיף משקאות נקיים, ללא ערבובים כלשהם.

לגבי הג'ק דניאלס סינגל בארל - לא מצאתי עדויות שהוא גם סינגל מאלט. לדעתי הוא לא סינגל מאלט - אבל לא בחנתי את הנושא עד תומו.

לגבי הטקילה: יש לי גם את ה"קווארבו" גולד שהיא לא רעה, אשמח להמלצות על מוצגים נוספים.

לגבי רום משובח - אני מקבל את המלצך. יצא לי לטעום את הרום המשובח ביותר של מזקקת בקארדי - רום שנמכר אך ורק במזקקה עצמה (בפורטו ריקו) . בגלל שיקולי מכס (לא פשוט לחזור מחו"ל עם כמות הבקבוקים שלי...) לא רכשתי אותו.
הנה סיכום הסיור שלי, בתמונה האחרונה אני מחזיק את הבקבוק הנ"ל:
http://www.fresh.co.il/dcforum/Gourmet/1445.html

ואכן אני לא מחבב משקאות אניס. ניסיתי ביוון אוזו מטאקסה משובח, בצרפת ניסיתי פסטיס יוקרתי, פעם בשירות מילואים טעמתי עראק זחלאווי אורגינל, אפילו סמבוקה ניסיתי - כלום לא עזר.

ישן 26-05-2005, 15:44

5 המשקאות האהובים עלי?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "וואוו"

שאלה קשה - יותר קל לי לרשום את העשיריה הראשונה (סדר הרישום אקראי לחלוטין) :

ליקר בנדיקטין, קוניאק רמי מרטן XO, ויסקי לפרוייג 15, ויסקי ג'וני ווקר גולד, ויסקי ג'ק דניאלס סינגל בארל, ליקר שרטרז ירוק, קוניאק הנסי VSOP, וודקה גריי-גוס, יין מרקוס דה-קסרס בציר 90, וודקה אבסולוט לבל, ליקר גראנד-מרינייה אדום.

המשקה היקר ביותר באוסף הוא רמי מרטן XO שעולה בדיוטי-פרי כ-100$ וראיתי אותו בחנויות אלכוהול בארץ במחיר של כ-1500 ש"ח.
אחריו באים הלפרוייג 15, הנסי VSOP וג'וני ווקר גולד שכל אחד מהם עלה לי בחו"ל בין 60$ ל-70$.

ישן 20-07-2005, 07:45

הבחירה קשה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "שאלונת"

דוליס הוא ליקר בטעם טופי והשרידנס הוא בעצם שני ליקרים שונים בטעם שוקולד (חום ולבן) .
שני הליקרים איכותיים, כך שנותרנו עם השאלה מה טעים לך יותר: טופי או שוקולד.

מה שיכול לסייע בהחלטה הוא כמובן פער המחיר בין הדיוטי-פרי לחנויות בארץ.
השרידנס מאוד יקר בארץ הקודש, ולכן קניה בדיוטי-פרי תוזיל עלויות בצורה משמעותית. הדוליס נמכר בחנויות בארץ במחיר סביר - כך שהחיסכון בקניה בדיוטי-פרי נמוך.

אגב, גם דיוטי-פרי זה מקום יקר (לא רק הדיוטי-פרי הישראלי) - ברוב מדינות העולם ניתן למצוא אלכוהול במחירים זולים יותר.
באירופה קיימת תרבות שתיה מפותחת, ואת רוב המשקאות אפשר למצוא שם במחירים זולים בכל סופרמרקט...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:28

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר