לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2004, 15:35
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
שרון: ההתנתקות תבוצע כמתוכנן; ביבי ופרס נגד

"הזדמנות היסטורית" - כך מכנים במערכת הביטחון את מותו של יאסר ערפאת, ואת העידן החדש שנפתח בעקבותיו. בירושלים ובוושינגטון מדברים בהתלהבות על חלון ההזדמנויות שנוצר, וככל שעובר הזמן, מתגברות הקריאות לשנות את מתווה ההתנתקות החד-צדדית. אך לפי שעה, ראש הממשלה ממשיך בשלו.
"אני מקווה שהפלסטינים יתעשתו במהרה ונוכל לחדש את המשא ומתן עימם. כל עוד לא ינקטו צעדים כאלה, ישראל תמשיך לבצע את תוכנית ההתנתקות על פי לוחות הזמנים שנקבעו", כך אמר אחר הצהריים (יום ה') שרון ב"וועידת ראש הממשלה לייצוא".

ראש הממשלה הוסיף עם זאת, כי "אם אחרי תום עידן ערפאת תקום הנהגה אחרת, שתבצע את התחייבויותיה על פי מפת הדרכים - הפסקת הטרור וההסתה, פירוק הארגונים ויישום הרפורמות - תיווצר הזדמנות נאותה לתאם איתה מהלכים שונים ואף לחדש את המשא ומתן המדיני".

עוד הסביר שרון כי תוכנית ההתנתקות "נולדה עקב חוסר המעש המוחלט של הרשות הפלסטינית בביצוע התחייבויותיה על פי החלק הראשון של מפת הדרכים. התוכנית הביאה לישראל שורה של הישגים מדיניים חסרי תקדים שיסייעו לשמירת האינטרסים החיוניים לנו בעתיד, כמו מניעת כניסתם של פליטים פלסטינים ושמירת גושי ההתיישבות הגדולים".

ראש הממשלה הסביר שוויתור על תוכנית ההתנתקות כרוך גם בוויתור על אותם הישגים. "חשוב לזכור שהישגים אלה הם חלק בלתי נפרד מהתוכנית ומימושם מותנה בביצועה על ידי ישראל. מי שרוצה לוותר על הישגי ההסכם בינינו לבין הנשיא בוש – שיתחיל לחפש פיתרונות אחרים, כך גם מי שלא רוצה להגיע להסדר עם הפלסטינים. אני רוצה להגיע איתם להסדר".
שרון הגיב הבוקר לראשונה על מותו של ערפאת, בעקבות האישור הרשמי שניתן לכך ברמאללה ובפריז: "האירועים האחרונים עשויים להוות מפנה היסטורי במזרח התיכון", אמר. "ישראל היא מדינה שוחרת שלום ותמשיך במאמציה להגיע להסדר מדיני עם הפלסטינים ללא עיכובים. אני מקווה שההנהגה החדשה שתקום תבין שההתקדמות ביחסים ופתרון הבעיות תלויים בראש ובראשונה במלחמה מצדם בטרור ובהפסקתו, ואני מקווה שהם אכן יעשו זאת".

דבריו של שרון בעניין תוכנית ההתנתקות עומדים בסתירה לדבריו של שר האוצר, בנימין נתניהו, שהשתמש ב"סולם" לכתו של הראיס כדי לסגת מן האולטימטום שהציב - אך גם להסיר במעט את תמיכתו בתוכנית הנסיגה החד-צדדית. "הסתלקותו מסמלת את סופו של עידן רע", אמר נתניהו. "מותו יוצר מצב חדש, שבו ייתכן שתקום הנהגה פלסטינית חדשה שתילחם בטרור ותפסיק את ההסתה, ורק אז ראוי שניכנס אתה למו"מ על בסיס עיקרון ההדדיות".

גם יו"ר האופוזיציה, שמעון פרס, קרא לשרון לשקול מחדש את תוכניתו המדינית, ואף הביע תמיהה נוכח התעקשותו לבצעה באופן חד-צדדי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3002969,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:42

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר