לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2005, 12:48
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
לא מסכים עם הכתוב.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tomzakai שמתחילה ב "לעולם, אבל לעולם, אל תמרחי,..."

מילא היית אומר שלמטרת לימוד, אין ערך למריחות, ואז הייתי מסכים לחלוטין, אבל לטעון שמריחה מורידה את ערך העבודה...
מריחה היא כלי, בדיוק כמו עפרון, משתמשים בה כדי להשיג אפקט כלשהו, בעיקר רכות.
אני מסכים שיצירת מעברים ללא מריחה זה מרשים יותר, אני מודה שברוב עוונותיי, כשהייתי במבחני רישום ואיור, לא מרחתי, אלא ניסיתי ליצור הצללות מדורגות בעזרת העפרון בלבד (והצלחתי לא רע) משום שזה מרשים יותר וטכני יותר, אבל אני עדיין מעדיף את תוצאות המריחה.
שוב, למטרה לימודית או יצירת רושם כשמדובר בבחינה כלשהי, באמת עדיף לא למרוח, אלא ללמוד לשלוט בעפרון, אך כשרוצים להשיג מטרה כלשהי, מריחה היא כלי לגיטימי.
(כל האמור הוא דעתי, אני לא מהווה מקור מוסמך לכלום )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2005, 12:57
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי tomzakai שמתחילה ב "לעולם, אבל לעולם, אל תמרחי,..."

אני לא חושבת שזה מוריד מערך היצירה.. פשוט זה יותר מהר.. ואת העבודה הזו עשיתי בביה"ס.. ואין כל כך הרבה זמן.. יש לי עבודות גם ללא מריכה.. ואני יותר אוהבת את המריחה מאשר להצליל מדורג עם העפרון.. אבל בשביל זה צריך להחליף את עובי העפרון, למשל העבודות האלה כולן על 6B , זה העובי האידאלי, אם לא הייתי מצלילה הייתי צריכה עוד הרבה סוגי עפרונות, וזה יותר עבודה.. אני מעדיפה להשקיע בעבודות יותר רציניות שלי, מאשר סתם למידה על אנטומיה של גבר, או אביזר מסויים שהוא במקרה הזה שעון.. ולא רק זה, אני חושבת שמריחה יוצאת נורא יפה, פשוט צריך לדעת כמה למרוח, וכמה להכהות או להבהיר.. ותוצאה יפה של מריחה , היא אחרי שמוציאים לבנים פה ושם.. (:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-06-2005, 20:42
  d_morrigan d_morrigan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל d_morrigan

בתור מורחת גאה אני חייבת לציין שאתם פשוט מבלבלים בשכל...
מריחה מורידה את ערך היצירה לאפס? אז מה הציור שלי עושה בראש הטבלה ב"במה חדשה"?
כל אחד יכול למרוח? אכן, אבל לא כל אחד יעשה את זה בצורה מדוייקת שלא מלכלכת את כל הדף.
אמנם אני משתמשת במריחה רק בשלב המוקדם של העיבוד, אבל עדיין, היא תורמת המון לעבודה שלי
(אחידות, רכות ושאר הדברים שציינתם לטובה)
האנלוגיה בין מריחה לבין פילטר בפוטושופ ממש לא במקום.
ראיתי מספיק יצירות שנעשו בטכניקת המריחה ונראו רע,
לעומת יצירות שנעשו בטכניקה הזו ונראו מעולה (תסתכלו בדוויאנט, הציורים הכי ריאליסטיים שם נעשו בטכניקת המריחה)
ופילטר בפוטושופ... נו באמת... כל דגנרט יכול ללחוץ על כפתור
והתוצאות די נוראיות אגב.

מי אמר שדווקא הדרך הארוכה והקשה היא הדרך המקצועית? למה אנשים מנסים לסבך הכל? ציור יראה מקצועי אם הצייר יהיה מדוייק וסבלני, לאו דווקא מומחה בתחום ה"רישות".

כמה טיפים:
רצוי למרוח עם נייר טואלט ולא עם האצבעות, כדי להגיע למעברים חלקים ולא להרוס את הדף עם השמנוניות של האצבעות.
לאחר מכן רצוי לעבד את הציור בעזרת העיפרון ללא מריחה, כדי ליצור טקסטורות ו"לחדד" את היצירה.
ישן 02-06-2005, 20:41
צלמית המשתמש של Maxim
  Maxim Maxim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Maxim
חחח כן, מהתגובה שלך חששתי :)
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי d_morrigan שמתחילה ב "בתור מורחת גאה אני חייבת..."

את אכן מורחת מוכשרת, ו-LIV מבמה קפץ לי רגע אחרי שלחצתי על כפתור השליחה.

בכל זאת לדעתי מריחה היא לא טכניקה נכונה ללימוד ציור. צריך קודם כל לרכוש שליטה בעפרון ורק בשלב הרבה יותר מתקדם להתחיל למרוח.

ולמה והאנלוגיה לפילטרים היא לא במקום? אפשר לעשות דברים מדהימים באמצעות הפילטרים, בדיוק כמו באמצעות המריחה. בהרבה מקרים אי אפשר פשוט להסתדר בלעדיהם. האומנות היא להשתמש בהם בצורה לא מורגשת, במקומות הנכונים ובעיקר במידה הנכונה. לכן גם מייד רואים מתי הגרפיקאי סתם זרק פילטרים על הדף. כמו במריחה, גם את היופי האמיתי שלהם מגלים רק אחרי שעושים הרבה דברים בדרך הקשה.

אגב, תודה על הטיפ. זה יחסוך לאגודל שלי את תקופת ההחלמה אחרי ציור מושקע במיוחד
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר