לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2005, 06:48
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אתה דוגמה חיה לכשלון של מערכת החינוך...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "לא מערכת המשפט אשמה אלא מערכת החינוך"

כי עושה רושם שאותך אף-פעם לא לימדו שעדיף להרוג מאשר להירג.
הקשקוש שלך הוא דמגוגיה בגרוש(איזה גרוש? הוא לא שווה את המקום שהוא תופס על
השרת החדש של פרש...), שכן במדינת ישראל עדיין אין שיעור "אוטואים", ולא מלמדים
אף-אחד באיזו מהירות לנהוג וכמה הביטוח ישלם לו במקרה של תאונה...
אותו הדבר לגבי ה"חינוך הצבאי" המסתורי שאתה מספר עליו. זה החינוך הזה שגורם
לחצי מדינה לא להתגייס ולקנות אישורים רפואיים מזוייפים בשוק השחור? אותו דבר תקף
לגבי שאר הקשקושים שלך: אם יש לך הוכחה לכך שמחנכים אנשים לשוביניזם ופאשיזם -
תן אותן; אם אין לך - תפסיק להציק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2005, 10:09
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
אני באמת כשלון של חלק מהמטרות שלה...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "אתה דוגמה חיה לכשלון של מערכת החינוך..."

כשהייתי בסדיר הרגשתי איך כופים עלי לאמץ מנטליות שנוגדת את שלי.
מותר שם לגנוב (השלמת ציוד), צריך לעשות עבודות גם אם הן לא חיוניות - בשביל המשמעת, והמג"ד הוא אלוהים, הרי אם לא מצדיעים או חמור מזה חולקים על דעתו אתה עשוי לקבל עונש כבד יותר מאשר אם בטעות תוריד פגז על כפר בלבנון.
בנוגע לנהיגה אם לא הבנת דיברתי על מנטליות שמחלחלת. באף שעור נהיגה לא לומדים לנהוג בחוסר התחשבות. מה שכן כמו בבתי הספר לרוב לומדים בשביל לעבור את הטסט.
כשדיברתי על בעיות של מערכת החינוך התכוונתי לכך שהיא מחנכת אוטומטית לקונפורמיזם. הילד המופרע לא נולד מופרע הוא התפתח להיות כזה. אולי היתה לו בעיה של חוסר קשב בלימודים שהביאה להידרדרות, אולי לא קיבל יחס בבעיות אחרות, עם קצת השקעה כל ילד יכול לקבל חינוך מתאים שיעודד את השאיפות והמוטיבציה להצליח בתחום כלשהו, גם אם הוא גרוע בתנ"ך.
אני לא יודע מה הסיפור כאן וחלילה לא מנסה להצדיק את המעשה, אני בא למחות על מערכת שגם לא מספקת אלטרנטיבות הולמות לתלמידים בעלי כישורים שונים וגם נותנת חינוך שחלק מרכזי בו זה פטריוטיות, לאומנות וקדושה של הדת והצבא, ללא שום ביקורת והצגה של דעות מנוגדות. קו כזה משרת שלטון שלא הולך לפי הגיון או צדק אלא לפי הבטן.
וזה מה שנקרא דמגוגיה.

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 29-05-2005 בשעה 10:36.
ישן 29-05-2005, 18:25

חבל, התחלת טוב, אבל לקראת סיום שוב הבאת את אותן שטויות...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אני באמת כשלון של חלק מהמטרות שלה..."

לעניין הטענה כאילו כאילו "הסביבה שלא התייחסה לילד אשמה בכך שהוא פושע": כמובן שזכותך
לחשוב כך, ולהאשים את המורים הרעים שלא התייחסו אליו, ואת אבא ואמא שלא קנו לו צעצועים
וכו'(כמו הבחור בין 20 ומשהו שרצח את אמא שלו לא מזמן כי לא היה לו מחשב בילדותו?..)
אני לא מקבל את הטיעון הזה. הדבר היחיד שיש לאדם באמת, והדבר היחיד שלא ניתן לקחת
ממנו, היא הזכות שלו לחשוב, והרשות שלו להחליט החלטות - לטוב ולרע. אני לא בא לומר
שלסביבה אין השפעה על עיצוב הפרט - אבל בסופו של דבר, האדם קובע מה הוא יעשה. גם
אם אני אגיד לך ברחוב בן-זונה ואתה תירה בי - אתה היורה, ולא אני. עצבנתי אותך, פגעתי בך,
ביצעתי פרובוקציה שגרמה לך לרצות לירות בי - אבל עדיין, אתה בחרת לירות בי.

יש בחברה שלנו לא מעט אלמנטים של "מגיע לי", ו"על הזין שלי" גם במחיר פגיעה באחרים.
("אני אסע מאה שמונים במשאית ענק, ועל הזין שלי אם אני אהפוך איזה פרייווט לפיצה..."), אבל
עובדה שלא כולם כאלה(למען האמת, הרוב לא הוכחו ככאלה). זה בדיוק מוכיח שלמרות ה"השפעה
הסביבתית הרע" הזו - יש אנשים שבוחרים להתנהג כמו שצריך...

לטפל בסביבה זה תמיד נחמד, אבל אתה הופך את זה לעיקר, וזה לא. העיקר הוא הבחירה
של הנער לרצוח אותה. הסביבה ש"גרמה" לו לעשות את זה(והמרכאות במקומן, שכן הייתה
לו בחירה האם לעשות זאת או לא) היא המעגל השני בטיפול. קודם כל הוא אשם. אח"כ נטפל
בכל השאר(ואני שוב מדגיש, גם "כל השאר" הזה חשוב מאוד)

עד פה הכל טוב ויפה, אבל חצי מהפסקה האחרונה שלך הופך לשטויות. קשקוש בלבוש. (לא,
זה לא החלק עם המערכת שלא מספקת אלטרנטיבות לאנשים שונים, בזה אתה צודק). הבעיה
היא בהמשך: לא רק שבמערכת החינוך שלו לא מחנכים דבר על פטריוטיזם, לאומיות(קו"ח
לאומנות), או "קידוש הדת" - גם אם היו מחנכים לטיפה פטריוטיות, גאווה לאומית(ולפני שתקפוץ,
תן דעתך להבדל שבין גאווה לאומית לגזענות) ו"קידוש הצבא"(עד למידה מסויימת; עם כל הכבוד,
גם לציות לפקודות יש ערך).
אמירות כאלה כשלך בפסקה הזו הן-הן הדמגוגיה בהתגלמותה.
ישן 29-05-2005, 23:39
צלמית המשתמש של nir-vana

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "חבל, התחלת טוב, אבל לקראת סיום שוב הבאת את אותן שטויות..."

בשום מקום לא טענתי שיש לנהוג בכפפות של משי ברוצח. אבל מצד שני יש לאווירה בה אדם גדל השפעה גדולה על הסיכוי שיתפתח להיות קרימינל. קח לדוגמה את שיעור הפשיעה המזערי במדינות רווחה למרות שברובן אין ענישה קשה כמו בארה"ב.
לפי מדד הרווחה שמשקלל בריאות, תוחלת חיים, חינוך, עושר, שוויון, חירויות אזרחיות, שלום, רמת פשיעה וכו' המדינות האלו נמצאות ראשונות. יש כאן מאמר מעניין בנושא
http://www.e-mago.co.il/e-magazine/welfare4.html
והפסקה החשובה לדיון היא זו שנוגעת בעוני של ילדים.

בנוגע לקשר הלאומי/לאומני... אני מתאר לי שזה דיון שלא יגמר ביננו לעולם. זוהי ההשקפה שלי. אני היית שמח להיות גאה במדינה שלי מתוך בחירה ולא מתוך כפיה.
הייתי שמח אילו לא היו מדינות אבל זה כבר דיון אחר לגמרי

ישן 30-05-2005, 01:05

כמו שאמרתי, השפעת הסביבה משמעותית - אך היא נמצאת במקום השני, אחרי החלטת האדם עצמו.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "בשום מקום לא טענתי שיש לנהוג..."

חינוך אחר? קיבלתי.
תרבות אחרת? קיבלתי.
כל מה שאמרת - קיבלתי, אבל זה עניין נפרד. יש המון מה לשפר בכל הנושאים האלה, אבל
תרבות נהיגה קלוקלת שמשפיעה באופן כזה או אחר על תושבי המדינה(באורח בלתי-מדיד,
יש לציין, מה שיוצר בעיה בשבילנו) היא רק, אולי, איזושהי "מסיבה מקילה" מבחינת הפשע,
אבל לא משמעותית לקביעה העקרונית שהפשע בוצע ביודעין ובזדון. (ולא שמדובר בחולה
נפש לדוגמה)

יש לציין שלא אמרתי שצריך לכפות גאווה לאומית. אמרתי שזה ערך שראוי ללמד ולהעביר.
מי שירצה - יקח, ומי שלא ירצה - לא יקח, בדיוק כמו כל דבר אחר. אני לא מאמין בשטיפת מוח.

כמובן שזכותך להאמין ולשאוף לעולם שבו "כולנו אחים", אין מדינות ללאומים שונים וכו', אבל
מדינת ישראל הוקמה כמדינת העם היהודי, ולכן אתה לא יכול לדרוש (או אפילו לצפות( שישראל
תהפוך לנושאת הדגל של הגישה הזו...
ישן 28-05-2005, 14:21
צלמית המשתמש של nir-vana

אגב הערה לגבי ארה"ב
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי the prodigy שמתחילה ב "פשוט מזעזע"

היא הדוגמה האידיאלית למה מערכת המשפט איננה הפיתרון...
מערכת הענישה בארה"ב היא אחת החמורות ביותר, אחוז האסירים שם ביחס לגודל האוכלוסיה הוא הגבוה ביחס לכל מדינות העולם. ובכל זאת היא עדיין רחוקה מלהיות חברה סובלנית, למשל ביחס לשכנתה הליברלית מצפון.
בארה"ב מקדשים את הכוח אולי אפילו יותר מבישראל וזה מתבטא אפילו בענפי הספורט הפופולרים שם (ג'יפים דורסים מכוניות, האבקות, פוטבול...), בתרבותית שבה הכסף, הרייטינג והכוח הם הכי חשובים. גם בפוליטיקה אין שם מפלגות קטנות כי צריך תקציבי עתק כדי להיבחר... לכן כל הבילבולים שלהם על מדינה חופשית רחוקים מהאמת. מצחיקה האשליה שלהם שהם הדוגמה לעולם...
והדבר הכי מצחיק אולי שאופייני למשטר ימני שמרני שהם מצנזרים תכנים עם אופי מיני (המילה פאק, תנועת זין עם היד וכו...) אבל עם אלימות אין שום בעיה...

ישן 28-05-2005, 17:01
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
אלוהים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gasol שמתחילה ב "מעיין ספיר, תלמידה מצטיינת בת 15 - נרצחה הלילה באכזריות"

אנשים במדינה הזו לא מבינים.

עד שיחוקק עונש מוות, כל החרא הזה ימשיך.

ילדים ונערים לא מבינים ערך חיי אדם. רק אחרי שילד שדקר מישהו או כבמקרה הזה חנק ילדה (איך אפשר??) ויגזרו עליו עונש מוות, רק אז אנשים יתחילו להבין...

אי אפשר יותר. אנשים חושבים שלהסתובב עם סכין זה נורמלי. שחבורה של אנשים (מצטער על הסטיגמה, אבל כן, עארסים, כחלק גדול מהעניין) באה לחבורה אחרת, או יותר גרוע, לאינדוידואל אחר, ודופקים לו לום בראש, דוקרים אותו, מכניסים לו בקבוקי זכוכית לפרצוף, עושים לו לינץ'... זה לא נורמלי!!!!!! זה חייב להפסק. ואם אתם תוהים, רק אחרי שהבעיות הפנימיות שלנו יפתרו, כמו זאת (!!), רק אז נוכל לפנות לבעיות חוץ, כמו הארצות השכנות שלנו. אנשים לא מבינים שכשתפוח רקוב מבפנים.. הוא רקוב. והמדינה הזו דפוקה מהשורשים במקרה הזה. זה לא שאני לא מעריך את המדינה... אבל יש בה חלקים רקובים עוד מהגרעין עמוק עמוק בפנים.

סליחה שהתפרצתי ככה.. חלקכם אפילו לא מכירים או ראיתם פה תגובה אחת שלי... אבל אני מסייר פה הרבה ומגיב לפעמים... אבל הפעם הייתי חייב להגיד.

אני מצטער.. אני פשוט לא מבין את הדחף הזה לעשות מה שאנשים עושים... אם כבר, במקרה הגרוע ביותר, ויש מכות, אז עם סכינים?? כל ילד קטן יכול לדחוף סכין. ושיהיה אחד על אחד...

אני פשוט לא מבין את יצר ההרג הזה... כישלדים בכתה ד דוקרים... פאק, חייבים פה שינוי... וזה עונש מוות.
ישן 29-05-2005, 12:06
צלמית המשתמש של NikoNation
  NikoNation NikoNation אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "עונש מוות או כל עונש קשה אחר..."

מסכים איתך .. רק חבל .. שכשאתה פותח רדיו אתה שומע על האנשים שאמורים להיות אחראיים ( פוליטיקאים ) במקום לשמוע כמה קשה הם עובדים בהתמודדות או לשמו שהם מנסים בכלל אתה לא מפסיק לשמוע על פרשיות שוחד ושיחתות .. הבעיה היחידה שאנשים שבשלטון אולי חושבים כמוך , אך דואגים לאינטרסים האישיים שלהם , ומי שלא משחק במשחק שלהם עף משם מאוד מהר

צריך ראש ממשלה רציני שיתחיל לעשות סדר במדינה הזאת (שלא לדבר על שרת חינוך שפוייה שמקום לשפר את התוכנית לימודים ולשרוף זמן וכסף על איכות היא עסוקה בפיטורים ונושאים כאלו שייעצה לה וועדה שבראשה עומד איש היי טק בלי שום זיקה או קשר לחינוך .. מוזר קצת .. )
ישן 28-05-2005, 18:21
צלמית המשתמש של QUANTUM
  QUANTUM QUANTUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gasol שמתחילה ב "מעיין ספיר, תלמידה מצטיינת בת 15 - נרצחה הלילה באכזריות"

חשיבות ערך חיי אדם, כבר ממזמן נדחקה הצידה בחברה הישראלית.
אנחנו מתחילים להדמות יותר ויותר לאמריקה, שם רציחות מטורפות מתרחשות מדי כמה שניות.
לפחות שם יש את עונש המוות המאיים, אם לא זה, אלוהים יודע מה היה מתחולל שם.
זה מתחיל בחינוך, שמלמד לקבל חיי אדם כמובן מאליו, ממשיך במערכת המשפטית, המתלקקת והפחדנית, שיורקת לאזרחים שומרי חוק בפנים ונגמר במקרים כאלו.
ב 12 השנים שלי במסגרת מערכת החינוך (שעומדות להסתיים, תודה לאל), אני לא זוכר שהודגשה לי, ולו פעם אחת, חשיבות חיי אחרים, באופן משמעותי.
לא לאלימות, לא לסמים, לא לסיגריות, לא לאיידס. איפה הטאצ' האנושי בכל הסיפור?
הגיע הזמן להפסיק להקשיב ליפי הנפש, ולהתחיל להתעמק בסטטיסטיקות. אולי המקרה המזעזע הזה ינער כמה בכירים שם למעלה.
עונש מוות לרוצחים. עונש מוות לאנסים אכזריים. עונש מוות למתעללים. עונש מוות.

נערך לאחרונה ע"י QUANTUM בתאריך 28-05-2005 בשעה 18:23.
ישן 29-05-2005, 19:46
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
נמאס כבר.

חוק השבות המטומטם הזה שהיה צריך לתקן כבר לפני 10 שנים גורר לפה חלאות, תתי-אנוש, יצורים מכוערים, דבילים, טפילים, מטומטמים שאפילו בקושי טורחים ללמוד את השפה של המדינה החדשה שבה הם גרים, בגלל שהם לא צריכים - הם חיים בגטו שלהם גם ככה.
צריך לתקן את חוק השבות ולסגור את שערי הארץ בפני העולים המכוערים מרוסיה (ש 90% מהם בכלל לא יהודים) ואתיופיה. הדור הקודם של העולים היה עוד בסדר (אתיופים בכלל, דור הקודם - מתוקים מדבש), אבל הדור הנוכחי - עצם הגדרת החרא.

את הילד הספציפי הזה הייתי, בנוסף ליציקתו בתוך בטון, כמו שאמרתי קודם, מקפיץ מעזריאלי.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 31-05-2005, 12:14
  dor_hadad dor_hadad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.05
צודק במליון אחוז...

מדבר חבר של דור...
ואני חושב שכל מה שאמר קיל מאשין נכון במאה אחוז!
הרוסים החדים האלה הדור הצעיר 99 אחוז מהם פושעים נאצים ונדליסטים ושונאי ישראל
הם נגדנו שונאים אותנו ולעולם לא לטובתינו..
לא מתגייסים..
לא אכפת להם משלום המדינה,,
יודעים רק להרוס ולקלל
נמאס לי מהם!!
אני שונא אותם...
ורוסים אחרים אל תחשבו שיש לי משהו נגדכם אני מדבר לזונות מבניהם ולא לאנשים הרוסים שטובים...
שלא תחשבו שאני גזען
כי מי שחושב הפוך ממני אדיוט שלא מבין כלום מהחיים שלו!!
חייבים להגביל את העליה ולסלק מכאן את כל הלא יהודים!!!
וערסים זה עם דפוק שאני לא סובל אותו!
הוא מתנהג בדיוק כמוהו!!
האתיופים דווקא בסדר אבל גם מבניהם יש כמה ערסים טוב נו כמו הישראלים
אבל הרוסים האלה צריכים למות!!
נאצים!!!
מה הם עושים בארץ בכלל?!?!?
אני לא מבין !!
נמאס לי מהם
רובם באים לקחת רק סל קליטה ובורחים מכאן!! ממש חוצפה זאת שערוריה!
איזה מדינה נהינו?!?! רוסיה 2???
עוד מעט ירושלים תהפוך למוסקווה וגמרנו!!
והכי מעצבן זה שהם לא מתאמצים לדעת עברית!!
הם הרסו לנו תארץ!! ונמאס לי מזה!!
כל התרבות נהרסה..
בגלל זה העולם מסתכל עלינו בעין שונה וזה מעצבן!!
יום טוב לכם!!
ישן 31-05-2005, 12:59
  TrunksTM TrunksTM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל TrunksTM שלח הודעה דרך MSN אל TrunksTM
למרות הציניות שבמשפט , אלכס צודק. . .
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "קדימה! לרכז את כל הרוסים האלה במחנות..."

אתה מתנהג בדיוק כמו הנאצים עכשיו.
אתה אומר "מה נהיינו רוסיה 2?"
כמו שהנאצים אמרו שהיהודים התפרשו על כל רחבי גרמניה והשתלטו להם על הרבה דברים כמו עבודות וכו'. . .
מה שאתה עושה פה זה סיווג עצבני של כל עולי ישראל , בינהם :אתיופים , רוסים ועוד. . .
אתה חושב בצורה כוללנית ומטופשת , שאתה אומר
"הם נגדנו שונאים אותנו ולעולם לא לטובתינו..
לא מתגייסים..
לא אכפת להם משלום המדינה,,
יודעים רק להרוס ולקלל
נמאס לי מהם!!
אני שונא אותם..."

כאן אתה מתנהג בדיוק כמו מי שאתה "שונא ומתעב" כביכול.
אז בשביל להשים קץ לטמטום הגובר הזה , עדיף שתשקול את המילים שלך שוב , במקום להתפרץ בהאשמות נגד ה"מיעוטים" במדינה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:08

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר