לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2005, 01:40
  יצחק גולדמן יצחק גולדמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.05
קטע שנגע ללבי, בקשר לרצח הנערה בת ה15

אני מכירה את הילדה הזאתי :-( עצוב לי פה לרשום כל מה שאני חושבת
אבל רק שתדעו שהיא הייתה ילדה פשוט מושלמת
חכמה,יפה,טובה,עם אופי טוב
פשוט מווושלמת!!
למה רק לאנשים הטובים קוראים דברים כאלו?
מישהו יכול לענות לי על זה??
למהה?? למה???
היא לא עשתה לאף אחד שום דבר רע
מה מגיע לה? למה ה' למה???...
וכעיקרון זה לא רק בגלל האתיופים
זה הרבה אנשים בארץץ הזאתי עושים שטויות
ולא רק האתיופים...

ואני מכירה את האתיופי הזה
ראיתיי אותו והוא ממש מוכר לי
פשוט בא לי לראות אותו שוב ולהרוג אותו!

מעיין-אוהבים אותך..
יהיה זכרה ברוך!!

רחובות

(29.05.05
זוהי תגובתה של נערה שהכירה את הנרצחת מעיין ספיר ז"ל. מועתק מ Y NET

שימו לב שהיא רוצה להרוג אותו. היא עדיין צעירה, וחוש הצדק פועל אצלה, לא כמו אצל המבוגרים יפי הנפש המזוכיסטים שמתנגדים לעונש מוות.

זה מה שנחוץ באופן דחוף למדינה המטומטמת שלנו: עונש מוות לכל הרוצחים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

נערך לאחרונה ע"י יצחק גולדמן בתאריך 30-05-2005 בשעה 01:42. סיבה: מחיקת סמיילי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2005, 21:02

קשה להאמין איזה שטויות אתה מסוגל לפלוט.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אז זהו שהוא לא מרתיע"

"עונש המוות נותן סיפוק מורבידי לקרובי הקרבנות"...
לו חלילה נרצח בן משפחתך היקר והאהוב - ברור לי שהיית רוצה לשרוף אותו חיים. אתה גיבור גדול כל עוד אינך קרוב של קרבן.
במחשבה שניה, לאור זה שהברקתך הפעם באמת ניראית מורבידית להפליא, אני מביא בחשבון שזו אינך דעתך האמיתית אלא רק דרכך להרגיז את הגולשים, כדרכך מזה שנים...

רוב הגולשים אינם מגיבים להתגרויות מזעזעות כמו זו שלך הפעם, כי אלה הן מכות מתחת לחגורה של רוב הגולשים, ורובם נעתקת להם הנשימה ואינם מסוגלים להגיב.

הסדיזם שלך ג'ו הוא סימן ההיכר שלך בכל הפורומים. עם זאת שאני מכיר בהיותך משכיל מאד, אני חושב שאתה אדם מעוות נפשית (אני חותך לעצמי את ה...אם מישהו בכל העולם אהב אותך אי-פעם. זאת כניראה השריטה שלך).
ישן 30-05-2005, 22:33

עכברון, שים לב לקטע המצוטט
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק"

"ואני מכירה את האתיופי הזה
ראיתיי אותו והוא ממש מוכר לי
פשוט בא לי לראות אותו שוב ולהרוג אותו!

מעיין-אוהבים אותך..
יהיה זכרה ברוך!! "

זהו קטע מתוך המכתב אשר בראש האשכול:

שים לב: הנערה רוצה להרוג אותו, היא רוצה נקמה. ומיד היא עוברת לדבר על אהבה, אהבה לחברה שנרצחה. אתה רואה איך עובד ראש נורמלי? אהבה למי שראוי, ותאוות רצח למי שראוי. היא אינה מתבלבלת: אהבה ותאוות נקמה בו זמנית. זוהי בחורה נורמלית, שיודעת שצריך להרוג את מי שנטל את חיי חברתה. והביג החבר שלך טוען שזוהי מורבידיות (כלומר זוהי מחלה) !!!??? תסלח לי, אני חושב שהוא הוא החולה (מורבידי, בשפתו המלומדת של ג'ו).
ישן 30-05-2005, 18:02
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עוזי שמתחילה ב "גם בארצות בהן נהוג עונש מוות , הוא לא חל על קטינים"

ישנן מעט ארצות שבהן עונש המוות חל על קטינים, אולן כולן אינן דמוקרטיות, פרט ליוצאת-דופן אחת, המדינה הדמוקרטית והנאורה ארה"ב. זו גם המדינה היחידה הדמוקרטית המוציאה להורג מפגרים.

היתרון היחיד שמושג בארה"ב ע"י עונש מוות הוא הפחתת עלות החזקת האסירים (וכשיש לך מאות רציחות בשנה, זהו נתון משמעותי - ניתן להפנות את הכסף ללחימה בפשיעה במקום להחזקתו של אדם בתוך תא למשך 40 שנה). לא הוכח כי הוא הביא להרתעה כלשהי, וממילא רוב מי שמבצע רצח לא עושה זאת כי הוא "רק" ישב בכלא למשך כל חייו. וגם לא תצליח להוכיח לי שמוות נטול כאבים בזריקת רעל הוא עונש חמור יותר מריקבון איטי ארוך-שנים ביסורים נפשיים וגופניים. לדעתי למי שרצח לא מגיע הפתרון הקל של סילוקו מהעולם - הוא צריך להתמודד עם מעשיו ולסבול למשך שנים.

ישן 30-05-2005, 18:25
  אביב05 אביב05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
עונש מוות.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לא מדויק"

אני גורס עונש מוות מכמה סיבות.
בחברה האנושית מתקיים חוזה הדדי. אתה לא תפגע בי ואני לא אפגע בך . כאשר לדוגמא אדם פוגע בזולתו ,החברה באמצעות מוסדותיה (משטרה / מערכת המשפט) היא העורכת את ההתחשבנות עם הפוגע. לא נותנים לפרט להסדיר את העניינים הללו אחד על אחד. החברה היא הגורם ה"מתווך". וזאת כדי לתת הגנה לחסרי הגנה. יתכן שהפוגע חזק יותר מהנפגע ואז אין לנפגע יכולת ל"גבות את חובו" מהפוגע.

כשאדם למשל גנב מזולתו -מוסדות חברתיים אמורים להחזיר לנפגע את שנגנב +הענשת הגנב גם כהרתעה וגם כנקמה. אולי זה לא סימפטי אצל יפי נפש לדבר על רגש קמאי כנקמה אבל זה רגש אנושי טבעי וראוי. לי אין קומפלקסים בענין זה.

וכאן אנו מגיעים לרצח.

במקרה של רצח בכוונה תחילה, ובמיוחד כשאין מניע (ע"ע דרק רוט ,ע"ע אסף שטיירמן) הרוצח הפר את חוזה ההגנה עם החברה. הוא לקח משהו שאין לו אפשרות להשיב לבעליו.

לנרצח בודאי שאין אפשרות בכלל לגבות את חובו.

החברה היא זאת שאמורה באמצעות חוזי ההגנה ההדדית לגבות את החוב. הרוצח איבד את האפשרות לבקש הגנה מהחברה. מי שהפר את החוזה אינו יכול לשוב ולבקש הגנה עפ"י אותו חוזה. זאת סתירה מהותית. והחברה אמורה להעניש את מפר החוזה :
1.מנקודת מבט של עונש מרתיע.
2.נקמה.
3.קיום בבית סוהר הוא סוג של הגנה שנותנת החברה לפושע.
4.החזר החוב שנלקח.
5.נכון, גם אין שום סיבה לחברה לממן את הפושע להמשך חייו. הוא במו ידיו איבד את חייו. כך הוא היה צריך להבין לפני ששלח ידו בחיו של זולתו.

אני בעד עונש מות לרוצחים בכוונה תחילה. -ענישה, נקמה, מימון, אי הגנה,החזרת החוב.
ישן 30-05-2005, 19:01
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
דווקא נקודה אחת קריטית הייתי בטוח שתעלה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי אביב05 שמתחילה ב "עונש מוות."

אם הייתי צריך להגן על עונש מוות הייתי אומר שבישראל הוא הכרחי מסיבה אחת פשוטה - רוב הרוצחים משתחררים תוך עשור וחוזרים לרצוח. לא ייתכן שרוצח יצא לחופשות (ע"ע רוצחי דרק רוט), יפגש עם משפחה וכו'. רוצח צריך לשבת בתא סגור, והאויר היחידי שאותו ינשום יהיה כשיצא לעבודות פרך בשדה (מישהו פה פעם ראה אסיר כלשהו עובד עבודות פרך ? בארה"ב אתה רואה אותם לפעמים לצד כבישים ומסילות, מזיעים כמו חמורים את חובם לחברה). עד אז, אני נאלץ להסכים שעונש מוות בישראל אכן עדיף כרגע מבחינה תועלתנית (לא מבחינה מוסרית, ולא במצב שבו הוא אכן הפתרון הקל והעדיף עבור האסיר עצמו).

לגבי הנקודות שהעלת

1. עונש מרתיע - כפי שכבר נאמר בעבר, הוכח כי עונש מוות אינו מרתיע.
2. נקמה - אפשר לספק סעיף זה וגם את הסעיף שלפניו ע"י זה שניתן למשפחות "יד חופשית" על הרוצח, שיעשו בו לינץ' או כל מה שהם רוצים. אבל מה לעשות שאנחנו לא מעוניינים להיות דומים לשכנינו הברברים, אלא לשמש אור לגויים. "נקמת דם ילד קטן לא ברא השטן", אז אנחנו נברא ? להורים שאיבדו את ביתם לא יעזרו גם אלף לינצ'ים, שום דבר לא יחזיר אותה. יצר הנקמה שלהם לעולם לא יסופק.
הנקמה היא רגש אנושי קמאי אבל קיים. אבל הדמוקרטיה ניצחה בזכות ההשכלה, בזכות גבור ההגיון על הרגש הקטנוני. נחזור שוב לבני-דודינו - האם אנחנו רוצים להיראות כמוהם, עם שנשלט ע"י ליבו ולא ע"י מוחו, עם צמא דם ונקמן ?
3. קיום בבית-סוהר הוא הגנה שניתנת לפושע - זה נכון לגבי כל פושע, לא רק רוצח, ולמעשה מייתר את השב"ס לחלוטין... אבל רק אם מתעלמים מכך שבית-הסוהר מגן בעיקר על הציבור מפני הפושע שבתוכו, ולא להיפך. ההגנה על הפושע היא רק תופעת לוואי של הגנה על הציבור. מסכים שעונש מוות פותר את הבעיה הזאת, וכאמור - שיקולים לוגיסטיים ושיקולי תועלת כלכליים הם אלה שעומדים בראש הסיבות שיש לו תמיכה רחבה.
4. להחזיר את החוב לחברה - עובדתית, הרג נוסף אינו מחזיר חוב שנלקח, כפי ששבירת כל הטלביזיות בביתו של גנב לא מחזירות רכוש גנוב לבעליו. יש דברים שהם בלתי-הפיכים, צריך להכיר בזה. רצח הוא דבר כזה, לעולם לא ניתן יהיה לכפר עליו. להגיד שהוצאתו להורג של אדם מחזירה את חובו לחברה פוגע לדעתי יותר בקורבנות, כי מבחינת החברה סיפורים תם ונשלם וחובם הוחזר להם, אבל זה לא כך.
5. אין טעם לממן את הפושע להמשך חייו - נכון, ולכן אני לא מבין למה אין בארץ עבודות פרך לאסירים. מסכים שעונש מוות חוסך הרבה מאוד כסף.

ורציתי להוסיף נקודת התייחסות נוספת, ברשותך - אולי ראית במקרה את הסרט "סיפורו של דיוויד גייל" ? מוצג שם בצורה מאוד יפה איך עונש מוות עלול לגרום לכך שהמדינה תוציא להורג חף מפשע, ובכך תגרום לחטא מוסרי גדול יותר מאשר זה שיוחס לו (רצח שמיוחס למדינה - לא נעים בלשון המעטה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר